Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 26 Antradienis
 

Žmones privalu nuolat dresuoti kaip šuniukus?

2016-04-01 13:53 | Nuomonių ringas | Komentarų (17)

Vytautas Mikalauskas. Asm. nuotr.


Vytautas Mikalauskas

„Mūsų žmonėms lygiai taip pat reikia aiškinti apie saugumo ir Rusijos grėsmes.Kodėl?Nes tik tai veikia.Čia kaip šuniukus dresuoti.“ Perskaičiau „didžiojo opuso“- A.Užkalnio sakinius ir susimąsčiau: jei šis žmogus tikrai ir nuoširdžiai taip mąsto, tai man jo gaila. Jei jis taip užsidirba duonos kąsnį, tada – neverta ypatingai kreipti dėmesio. Nors, atvirai kalbant, aš jam nemokėčiau nė cento. Panašūs viešai skelbiami požiūriai į eilinius šalies piliečius neabejotinai sukelia jų priešpriešą ir visas tas taip vadinamas „antipropagandinis projektas“ netenka pirminio žavesio bei įtakos. Netenka subtilumo, pasitikėjimo, nes nė vienas save gerbiantis žmogus nesutiks būti viešai įvardijamas kaip „runkelis“, „šunauja“ ar „šuniukais“, net jei jis tikrai atitinka šį palyginimą. Todėl ir manau, kad neduok, Dieve, jei visas šis minėtas projektas remiasi tokiais „nulėpausiais“ šios srities tariamais „specialistais“.

Dar daugiau kelia nerimą tie, kurie save vadina šios srities profesionalais ir kurie įtakoja bei laimina tokius veiksmus. Kiekvienas nors kiek prakutęs, bet pastabus kaimo bernas pasakys, kad visi vieši draudimai, grasinimai, nuolatiniai gąsdinimai sukelia siekį patiems pabandyti, patiems patikrinti, ar tai, kas sakoma, yra tiesa, bei atbukina tikros grėsmės pojūtį. „Draudžiamas vaisius visada atrodo daug saldesnis.“ O maištingoms asmenybėms toks oficialus veikimas suteikia papildomų jėgų pasirinkti taip vadinamą opozicinį kelią, nes toks „kirvinis“ šio sumanymo įgyvendinimas didžia dalimi sukelia atvirkštines nei siekiama reakcijas.

Kadangi nesu iš tų, kurie mano, jog reikiamose ir valstybės saugumo klausimais užsiimančiose tarnybose sėdi kokie nors, švelniai tariant, neprofesionalai, todėl, manau, verta paieškoti kitų priežasčių dėl paskutiniu laiku vėl padidintos grėsmės saugumui tiražavimo.

Akylesnis turėtų pastebėti, kad visa tai netiesiogiai lyg ir galima būtų susieti su vidinėmis ir net tarptautinėmis problemomis. Į slaptųjų tarnybų viešą pareiškimą apie suaktyvėjusią rusų agentūrą Lietuvoje, jos slaptųjų tarnybų padidėjusį siekį verbuoti visus ir visur, ypač Lietuvos verslininkus, tereiktų žvelgti kaip eilinį papilstymą iš „tuščio į kiaurą“. Visa tai jau girdėta ir visa tai daugiau ar mažiau žinoma. Būtų keista, jei mūsų šalyje, kuri randasi „neprasidėjusio“ naujo „šaltojo karo“ pirmoje fronto linijoje, nesusidurtų įvairių šalių slaptųjų tarnybų interesai. Taip buvo visais istorijos laikais, negali būti išimtis ir dabartiniai, tuo labiau, kad tie prieštaravimai tik didės. Dėl to neverta visa gerkle viešai rėkti „gevalt“. Tačiau kodėl būtent dabar vėl suaktyvėjo vieši perspėjimai ir didinamas priešpriešos kaimynams virimo laipsnis? Galimai todėl, kad:

1) Kovo 31 – balandžio 1 JAV vyksta taip vadinama konferencija branduolinio saugumo klausimais, kurioje dalyvauja arti 50 šalių vadovai ir į kurią atsisakė vykti V.Putinas. Atvirai sakant, keistas susitikimas, nes branduolinę ginkluotę valdančių šalių skaičius nesiekia nė dešimties, o Rusija kartu su amerikiečiais – vedančios valstybės šioje srityje, kurių žinioje daugiau kaip 90 procentų branduolinių pramoninių medžiagų. Visos kitos toje konferencijoje dalyvaujančios šalys su šia tema beveik neturi nieko bendro arba su šia tema susietos tik tiek, kad jų teritorijose veikia viena ar kita atominės elektrinės. Nedalyvaujant vienai iš realių galių, toji konferencija tikrumoje netenka prasmės.Tuo labiau, kad rudenį numatomas daug platesnis susibūrimas šiuo klausimu, tiesa, jau po JTO vėliava.

Nežiūrint į viešus JAV valstybės departamento atstovų neigimus, kad ši konferencija – ne politinė, ji neabejotinai yra būtent tokia. Joje skambės Ukrainos ir Turkijos Prezidentų virkavimai apie nesiliaujančią Rusijos agresiją, o jiems pritars tokios šalys kaip Lenkija, Rumunija, Bulgarija ir Lietuva. Mūsų šalies slaptųjų tarnybų viešas perspėjimas – pačiu laiku, nes tai – akivaizdi paspirtis besiskundžiantiems Rusijos agresyvumo didėjimu ir siekiantiems sau naudingų geopolitinių sprendimų. Negi kam nors paslaptis, kad paskutinių mėnesių Maskvos ir Vašingtono „bendradarbiavimas“ kelia vis didesnį galvos skausmą kai kurių Rytų Europos šalių valdantiems?

2) Tai galimai liečia jau vidines politines pertvarkas. Ar kas nors gali paneigti, kad šiandienos taikinys – partija „Tvarka ir teisingumas“? Sakyčiau ne tiek pati partija, kuri, užsakytojų manymu, jau vos bedvėsuoja, kiek Prezidentas Paksas. Aišku, galima įvairiai į jį žiūrėti, priekaištauti arba remti, bet blaiviai paaiškinti, kodėl iki šiol tempiamas jo teisių būti renkamam atstatymas, nors to jau seniai reikalauja Europos žmogaus teisių teismas ir net paskutiniu sprendimu, berods, Europos Parlamento komisija, išskyrus politine baime, neįmanoma.

Atrodo, pereitų metų pavasarį galima buvo jau patikėti, jog pasitraukus Mazuroniams šios partijos likimas – nulemtas. Deja, viskas įvyko ne taip, kaip planuota. Apie Paksą ėmė suktis atskiri signatarai ir net dabartinio Seimo nariai. Nors išlikusi partijos dalis – gerokai susiskaldžiusi ir, atrodo, pagrindiniais „smuikais“ ten dabar groja „vasiliauskai“ ar panašaus plauko veikėjai, bet įsijungus Z.Vaišvilai, R.Paulauskui, A.Nakui… ši partija įgauna trapų stimulą atstovėti savo dabartyje užimtą politinę nišą. Net tokiu atveju, jei ji nepakeis įvaizdžio ar pats Prezidentas Paksas ir toliau išliks tik „politine vėliava“.

Kadangi, matyt, visi šoviniai į šias asmenybes jau seniai iššaudyti, belieka jas paversti „rusų slaptais tarnais“. Bijau, kad toks primityvus sumanymas gali atnešti kitokį rezultatą. Nereikėtų pamiršti to, kas jau buvo per Pakso išrinkimą Prezidentu, kai visos politinės jėgos, tarsi varnų būrys, sutartinai kapojo jo įvaizdį ir klykavo tarsi gervės, o pasekmės buvo atvirkštinės.

Nors, mano galva, nei minėti asmenys, išskyrus A.Naką, nei kitokie spardymaisi jau nepadės, jei pats Prezidentas Paksas neprabils, nepasakys tiesos, kas tikrumoje vyko jo nuvertimo laikotarpyje, kokios jėgos tai darė ir kas jas skatino bei tvirtai ir aiškiai nepareikš savo požiūrio į daugelį mūsų šalies problemų. Žodžiu, kol jis nevirs tikru partijos lyderiu, kol ši politinė jėga neįgaus išskirtinio savito veido.

Manyti, kad nuolankumo demonstracija ir politinis „blyškiaveidiškumas“ gali padėti greičiau išspręsti besitęsiančias Prezidento Pakso problemas ir sumažinti išorinį spaudimą – kvaila. Politinėje šiandienos kovoje, deja, jokios riteriškos taisyklės negalioja, todėl tikėtis paramos iš konservatorių, liberalų ar net socialdemokratų – neverta.Visos kitos jėgos – ganėtinai silpnos.

Atakuojančių šią politinę jėgą tikslas – aiškus: kadangi Prezidentas Paksas tėra tik šios partijos „politinė vėliava“ kankinio aureolėje, tai būtina pasiekti, kad tą vėliavą nebebūtų kam nešti arba iki tokio laipsnio sumenkinti pačius nešėjus, jog jų vertė piliečių akyse taptu neigiamybe. Tada tyruose plevėsuojanti vėliava tekels nostalgiją, bet jau nebebus vėl galinčiu atgimti politiniu konkurentu.

Kaip besvarstytum, bet VRM ministro Skvernelio, kurį, beje, aš gerbiu kaip žmogų, pasirinkimas į politiką žingsniuoti ne su tais, kurie jį delegavo į šį postą, o su Karbauskio žemdirbiais, turėtų būti vadintinas, nepaisant žmogaus teisės rinktis, išdavyste. Tačiau tai, kad jis po tokio sprendimo pareiškė pasitraukiąs iš posto, rodo jo gebėjimą prisiimti asmeninę atsakomybę ir tik patvirtina ankstesnius mano teiginius, jog jis netiki partijos „Tvarka ir Teisingumas“ politine perspektyva.

Tačiau ne vien kova dėl šios partinės jėgos galimai sukelia kol kas silpną, bet ateityje galinti įgauti jėgą, politinį chaosą. Didžiausia nelaimė, mano galva, šiuose rinkimuose – konservatoriai. Tai jie skatina ir toliau turėtų skatinti didėjantį politinių skandalų kipišą. Jų taikinyje – ne vien dabar valdančios koalicijos silpnosios grandys, bet ir pamatinis akmuo – socialdemokratai. Kodėl? Atvirai kalbant, taip buvo visada. Tokia jau konservatorių taktika, bet šis kartas yra išskirtinis.

Jau pereitų metų pradžioje viešumos vengiantys, bet tvirtos politinės rankos palaikomi politiniai strateguotojai ir planuotojai konservatoriams nenumatė 2016 – 2020 metų vyriausybės orkestre pirmojo smuiko partijos. Solo partijai parinkti liberalai. Tačiau socialdemokratai šitoje konkurencinėje atrankoje, nepaisant planuotojų, vis dar pretenduoja išlikti solistais ir tai negali nekelti nerimo.

TT bei DP ar dar vis Seime sėdynes betrinančia „Drąsos kelio“, o gal kitaip ji oficialiai šaukiama, politinėmis jėgomis užsiima kitos struktūros ir joms taikomi metodai – daug primityvesni.

Socialdemokratų viršūnėlė – kietesnis riešutėlis. Čia be viešos politinės kovos neapsieiti, todėl atakuojančio, o gal greičiau dėmesį atitraukiančio, vaidmenyje – „skaidri, kaip ką tik išvarytos naminės lašelis“ konservatorių partija. Šiai partijai naudinga „kovose apšaudyti“ naująjį „politiškai dar neapsiplunksnavusį“ tariamą partijos lyderį, kad šis įgautų nors kiek rimtesnės patirties.

Kokį politinį bagažą gali susikrauti Briuselyje, tebūdamas vienu iš daugiau kaip 700 rinktųjų, tuo labiau atstovaudamas menką šešėlį tarp europietiškų politinių ryklių? Čia nepadės nei pavardė, nei namuose slapta perduoti ryšiai ar suteiktos vieno geriausių lietuviškų politinių intrigų meistro pamokos. Nereikia toli ieškoti pavyzdžio, pakanka atkreipti dėmesį į šio naujojo pasisakymus. Jie vis dar kur reikia ir kur nereikia pasaldinti „demokratijos“, „žmogaus teisių“, „politinio švarumo“, „tautiškumo“ epitetais, kai realybė yra daug paprastesnė, o ir priešininkų gretose – daug geresnių „lakštingalų“, nors vežimu vežk. Ne, tik tiesioginė kova užgrūdina ir iš viščiuko išaugina gerą bei tvirtą politinės kovos gaidį.

Tačiau konservatoriams kova su socdemais – ne vien „politiniai apmokymai“ naujausio iš naujausių, bet dar ir kova už būvį. Jei pavyktų šituo politiniu presingu socialdemokratus nustumti pagal rinkiminius rezultatus į trečią vietą ar nors tvirtai užsitikrinti patiems minėtąją, tai galima drąsiai manyti, kad būtent jie bus paskirti liberalų „partneriais – prižiūrėtojais“ naujoje vyriausybėje.

3) Šita rinkiminė kampanija neapsieis be „šalyje vykdoma politika“ nepatenkintųjų demonstracijų, piketų ir panašiai. Svarbiausia, kad jos teliestų vidines problemas. Jėgos, kurios dar gali kažko pareikalauti – žinomos. Jos tik dvi – žemdirbiai ir mokytojai. Na, dar gali ryžtis vidaus reikalų sistemos profsąjungos, ypač tie, kurie palaikys Skvernelį. Visi kiti nuobodžiai stebės ir net nebandys kelti triukšmo.

Žemdirbius įtakoja konservatoriškieji „starkevičiai“ ir valstietiškieji „karbauskiai“. Mokytojus – „nacionalinės savipatybės saugotojai“ – vėl tie patys konservatoriai, nors A.Butkevičius pabandė kitaip visa tai nupiešti. Svarbiausia, kad tuos nepatenkintojų judėjimus neperimtų kokie nors tvarkiečiai ar …

4) Kodėl ypač pabrėžtas kaimyninės šalies slaptųjų tarnybų įtakos siekimas verslui?Galimai todėl, kad dalis jo, ypač ta, kuri buvo nukreipta į Rytus, po visų politinių sprendimų spjovė ir perkėlė savąjį į Baltarusiją, Kazachstaną ar net Rusiją. Didžiausia bėda, jei tas procesas tebesitęsia.Tokia reikalų eiga neišvengiamai kerta per šalies realią ekonominę būseną, o tai neabejotinai silpnina pačios valstybės valdančiųjų pozicijas. Būtina juos „įspėti“, kad ateityje jie gali būti įvardinti kaip „kenkėjai“ ar net išda….. .

5) Visa tai, ką jau aprašiau, – daugiau ar mažiau žinoma ir suprantama, bet toje grėsmių pliurpalynėje išlindo ir pasiūlymų. Manau, kad jie ateityje gali būti daug svarbesni nei vidinės politinės kovos ar nepaliaujantys verkšlenimai „rusai eina“. Pasiūlymai – stiprinti įstatyminę bazę ir net slaptosioms tarnyboms suteikti teises naudoti poveikio priemones. Paprastai sakant, tai reiškia, kad būtina įstatymu įtvirtinti teisę psichologinėmis galimai fizinėmis poveikio priemonėmis išgauti įtariamojo prisipažinimą. Matyt, rusai taip gerai geba užtikrinti savo agentūros nepažeidžiamumą, kad jokios sekimo priemonės neišgali pateikti neginčytinų įrodymų jos neteisėtai veiklai, o lietuviai iki šiol išliko tokie užsispyrę, kad pasiruošę visomis priemonėmis ginti savo nekaltumą? Aišku, jei pritaikyti reikiamas poveikio priemones, kaip amerikiečių ar žydų kai kuriuose kalėjimuose, tai mūsų specialiųjų tarnybų ataskaitos bus daug platesnės ir tikslesnės.

O kaip su demokratija ir žmogaus teisėmis? Nereikia tos demagogijos, tikram šalies patriotui niekas negresia, bet Lietuvos priešams… Lietuvos ar valdančiojo elito?

Gal tikrai Užkalnis teisus: jei mus visus nuolat dresuoti kaip tuos šuniukus, tada valstybėje bus stabilumas, santarvė ir vienybė. O tie, kurie nepaklus dresūrai, privalo būti perauklėjami tam tikrose vietose arba paprasčiausiai… Ar jums nieko nesako toks požiūris?

Komentarai

 

 

 
 1. Dabar svarbiausia kad pradėjusi rimtą Lietuvos valymo nuo Rusijos agentų darbą, VSD nesustotų. Nuo išdavikų atskleidimo būtina pereiti prie jų suėmimo ir baudžiamojo teismo proceso, kur jie, reikia tikėtis, bus nuteisti už Lietuvos valstybės išdavystę. Sekant visų pasaulio žvalgybos ir kontržvalgybos tarnybų pavyzdžiu, VSD agentai turi būti ginkluori ir turintys teisę suimti įtariamuosius. Labai svarbu atskirti naivius kvailelius rusofilus nuo samdytų, apmokamų Rusijos agentų ir pastaruosius bausti be pasigailėjimo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Matyt viskam yra savos priežastys , nors VSD ataskaitoje apie Lietuvai keliančias grėsmes .. TTP nebuvo užsiminta nė žodelių ..bet skaityti mokantis nesunkiai susivoktu kas slypį už Z.Vaišvilos ir Paulausko nugarų ..ir kokias vėliavas tie du „šaunuoliai“ siuvasi ..Aš gal per daug paranojiškas tiems asmenims bet kai matai viešus spektaklius , to kaip sutartinai tos pro rusiškos jėgos telkiasi ..nori to ar ne imi dėlioti galimus to politinio pasjanso variantus ..su blogiausia tikimybe .Deja R.Paksas ir nebando to neigti ..tai ar po to reikia stebėtis kad jis tapo tuo infekuotu raupsuotoju, kurio šalinasi diduma politinio elito Seime . O visa patriotinė visuomenė laido jo pusėn nepakantumo strėlytes ..Galiausiai nufilmuota galima korupcija , vaikštanti ..teisėtumo pakraščiuose , buvusiam Lietuvos Prezidentui aplamai neprideda jokio Prezidentinio orumo .R.Paksas pirmos apkaltos metu buvo įtartas tiesioginiais ryšiais su Maskva ..o to pilnai pakanka ji apkaltinti pažeidžiamumu ..būtent ta patį galima vėl matyti, tik ši karta jau nesibodima veikti atvirai , be jokiu užuolankų. Kai žmogui reikia šiaudo juo gali tapti ir paskutinis niekšelis. Lietuvoje neįprastą deklaruoti savo politinius interesus viešai ..o linkstama į tokias manipuliacijas kai jos pridengiamos kažkokiomis demokratinėmis nuostatomis. Neverta eiti su velniu obuoliauti ..tai gali baigtis liūdnų neapbrėžtumu . O nežinia ir yra didžiausia rykštė Lietuvai. Manau autorius iš tu kuris nemato Lietuvos rytoj , jam ji liko ir liks tik vakar ..deja tai ne ateitis . Todėl jo mintyse nerasite pozityvo , o be jo Lietuvai tik Paksas lieka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Staseli, netriesk britvomis, niekas to Pakso prie rinkimų net per naujausios vokiškos haubicos šūvį neprileis. Gali apsikabinęs savo Tatą ramiai sau miegoti.
   Visi Paksą įvardina kaip menkystėlę ir nevykėlį, aiškina, kad niekas už jį nebalsuos, bet įsitikinti tuo bijo labiau nei velnias kryžiaus ar virtualiai susikurto baubo „rusas puola“. Ne konservatorių, o bailių patologinių niekšų ta tavo proteguojama bei tave maitinanti partija ir nieko daugiau.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Tai sakai, R.Paksas pirmos apkaltos metu buvo įtartas tiesioginiais ryšiais su Maskva?
   O ką, tai turėti tiesioginį ryšį su Maskva – blogai? O su Vašingtonu – tai jau gerai?
   Mudvi su Antaniene įtariame, kad per tamstą, Tata su savo Anūku turi tiesioginį ryšį su Marsu. Ir ką? Kodėl jų neskalpuojate? Juk ne tik teroristais, rusais, bet dar ir marsiečiais Lietuvą apleis. Jankiais jau apleido.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Gerai kai yra su kuo pasitarti ? gal ir kokia burnele išlenkti , vardan šlovingos praeities . Bet laikai praėjo tie ir toliau jokio pakantumo praeičiai nebus , nebus todėl kad teisė ja turėti ..netampa svaresne, tu kure linke matyti ateitį. Aš tik pasiūlysiu Tamstos su autoriumi ..labai smarkiai apsikabinti ja ir turėtis . Laikas tikrai trina praeities pakraščius ir kuo toliau tuo sunkiau bus joje įžvelgti tas mielas detales ,.kurios taip kertasi su tuo ką šiandiena matote Lietuvoje.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Klausimėlis politikų vertinimo ekspertui J.Radovičiui (2016-04-02 – 18:19).
  Sakote:
  – Kaip galima tikėtis kažko rimto iš Pakso, jeigu jis per visą savo politinę karjerą pasireiškė kaip nerangus, netalentingas ir beveidis? Net jei jis vėl taptų prezidentu, liktų ta pačia tuščia vieta. Galiu asmeniškai teigti, kad be to jis yra bailys ir menkysta.

  Gerai. Tai tada malonėkite paaiškinti mums neišmanėliams, kodėl dvyliką metų Lietuvos valdovai, Tautos išrinktieji ir susimokiusi visų partijų grietinėlė taip tokio menkystėlės bijo, kad net nevykdo ES EŽTT nurodymų grąžinti LR piliečiui neteisėtai atimtas pilietines teises ir neleidžia Tautos suverenui galutinai ir ant visados Rolando Pakso ir TTP išmesti į politinį istorijos šiukšlyną?
  Negi grybauskaitėms su landsbergiais, paulauskais ir radovičiais spręsti iš ko Tautos suverenui pasirinkti ir kas vertas, o kas nevertas pilietinių teisių bei būti valdžioje, kai, jau nekalbant apie nebepataisomai sulaužytą LR Konstituciją, net pagal Konstitucinę Dvasią tokia galimybė priskiriama suverenui?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Jie Pakso nebijo, nes Paksas niekada nieko blogo padaryti jiems nesugebėjo ir nesugebės. Paprasčiausiai Paksas buvo netikėtai laimėjęs prezidento rinkimus, aplenkęs juos visus. Rinkiminės kampaniojs metu jie kartais patretiruodavo Paksą kaip populistą išsišokėlį, o jam netikėtai laimėjus, negalėjo su tuo susitaikyti ir ėmė rengtis kerštui, kad jų savimeilė būtų užganėdinta. Tam VSD gen. direktorius M.Laurinkus parūpino jiems visokius iš piršto laužtus Pakso kaltinimus. Tą jie ir tęsia iki šios dienos, čia yra ne kas daugiau nei tuščiausios piemeniškos ambicijos.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Tai tik Tamstos labai paviršutiniška primityvi nuomonė, kuri iš esmės labai nutolusi nuo tikrovės. Viso to šaknys kur kas giliau.
    Bet nebenoriu ant to daugiau apsistoti ir n-tąjį kartą aiškinti, kame glūdi pati esmė.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • P.s. O į konkretų mano klausimą, kodėl tam, anot Tamstos menkystėlei, negrąžina pilietinių teisių, taip ir neatsakėte.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • Atsakiau: dėl jų tuščių ambicijų, užgautos savimeilės. Jie siekė kuo žiauriausiai, su niekuo nesiskaitydami, nubausti Paksą už taip netikėtai laimėtus prezidento rinkimus, mobilizavo tam visą valstybės aparatą, tai negi dabar trauksis bent žingsneliu. Čia jau principo reikalas. Beje, tas pats ir Uspaskicho atveju. Kiti sužlugdė K.Prunskienei prezidento rinkimus. Tik žmonės vis niekaip nesupranta, kad nuo Sąjūdžio laikų labai neva rimtas politines kovas jiems vaidina menkiausi žmogeliukai. Sąjūdininkus su Landsbergiu priešakyje buvo paskelbę nesavanaudiškais Idealistais bei Romantikais ir meldėsi jiems. Vėliau kas keli metai vis kažkuriems naujiems meldžiasi. Lietuvoje viskas dar pusėtinai, Ukrainoje išvis silpnapročių banda.

      Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Kaip Tarybiniais laikais i propaganda nekreipdavom dėmesio , taip ir dabar. Na vienas kitas asilas yra, bet dauguma i tą riksmą rusai puola , senai nekreipia dėmesio. Ką tie rusai čia pametė. Na o jeigu amerikonai ikurs karinės bazės, tai tada kitas reikalas . karo atveju, pasaulinio nebus, bet lokalus apsisnukiavimas tikėtinas. Pasiskaitykit rusų karine doktrina, gresiant rusams pralaimėjimų, jie naudos taktinį branduolinį ginklą. Lietuva, kadangi įkurtos amerikonu karines bazės, tampa pirmutinis taikiniu. Kitaip sakant, mūsų tas ” elitas”isneses kudasiu už balos, galės klykti, Va matot kaip Lietuva apgynem, niekas negali jos užimti. O kaip uzimsi radioaktyvia dykine , kam ji reikalinga. Na o amerikonai, kaip visada liks nuošalyje. Taip kad ir toliau dekokim amerikonams kaip mūsų prezidentė. Jai Juk reikia Vieta už balos užsitikrinti. Na ir mes iš paskos kaip ciuckiai kol dar gyvi dekokim.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • viename esi tikrai teisus , esi tuo kuo jautiesi .Sakai ciuckiai …?turbūt ..verta tik išmokti amsėti .

   Thumb up 0 Thumb down 0

    • Persivertėliu ? nepamenu kad kažkada bučiau meldesis praeičiai ,..o dabartį matuočiau pagal kaip buvo seniau . Pataikauji sau algi ..

     Thumb up 0 Thumb down 0

 5. 1. Kaip galima tikėtis kažko rimto iš Pakso, jeigu jis per visą savo politinę karjerą pasireiškė kaip nerangus, netalentingas ir beveidis? Net jei jis vėl taptų prezidentu, liktų ta pačia tuščia vieta. Galiu asmeniškai teigti, kad be to jis yra bailys ir menkysta.
  2. Kaip galima gerbti S.Skvernelį, dangstantį policijos nusikaltimus, net žmogžudystes? Apie tai kartais rašo Vladas Lukoševičius. Negi sprendžiame apie veikėją iš jo šnekų ir laikysenos prieš telekameras? Taip daro moterys.
  3. Dėlei ko tautai reikia tiek metų taip smulkiai is su tokiu susidomėjimu kas kartą svarstyti, kuris menkysta, ar nusikaltėlis, ar politinis šuleris, ar išsišokėlis, ar kuri politinė šutvė, susidedanti iš kelių dešimčių žmonių pagerins savo karjerą per eilinius rinkimus, kaip tai padarė sąjūdiečiai 1988-ais metais? Nebent social-demokratai iš tolo primena kažką europietišką. Bet šiaip, mūsų sąlygomis, nieko doro netenka laukti iš žmonių, niekada nieko nepaaukojusių asmeniškai, niekada neveikusių dėlei tam tikro principo, tik plaukiusių pasroviui, kaip kad tie patys sąjūdiečiai.
  4. Dėl VSD prašymo išplėsti jo teises tikrai yra nevisai aišku, tenka palaukti formuluočių. Jie tuo, matyt, siekia dar labiau legalizuoti kažkokią savo banditišką veiklą, kuria ir be to užsiiminėja kartu su policija. Bet nepanašu, kad tai būtent dėlei “pripažinimų išmušinėjimo”, sekimo aparatas yra toks, jog nepanašu, kad išvis būtų dar reikalingi kažkokie prisipažinimai. Likvidavimai – čia jau labiau panašu į teisybę. Jie juk postringauja apie savarankišką grėsmių nacionaliniam saugumui šalinimą, t.y., netraukiant teisman, be jokių prisipažinimų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Ar jums nieko nesako toks požiūris?
  Ir ne dabar, o jau seniai ir dar kaip sako. Bet kas iš to?
  Žmonės paprasčiausiai į tai nesigilina, atprato mąstyti ir suvokimo dovaną seniai prarado. Tapo patiklūs, inertiški ir plaukia ten, kur neša politinė tos dienos srovė.
  Štai, kad ir prie šio, tokio aktualaus straipsnio, anei vieno komentaro.
  Ar tai nesako, kad žmonės nuo viso to politinio brudo galutinai atbuko ir prarado bet kokį norą pastovėti už save?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Šio straipsnio nekomentuoja dėl to, kad autoriaus straipsnius paprasčiausiai sunku skaityti, nes jis tik žiaumoja, nemoka rašyti trumpai drūtai, dėl to jo tekstai per ilgi ir nuobodūs. Nors šiaip turiningi.

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (2)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...