Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 21 Šeštadienis
 

Žemė kaip prekė

2010-11-18 21:15 | Nuomonių ringas | Komentarų (12)

Vadimas Juška

Vakar ( 2010.11.17) per Lietuvos radijo 1 –ają programą buvo nuostabi laida, per kurią vos nesusibroliavo konservatorius, ūkininkas , žemės ūkio ministeris K. Starkevičius ir socialdemokratas Jonas Jagminas. Mintis viena – žemės neparduoti užsieniečiams. Senai nemačiau tokio dviejų skirtingų ideologijų atstovų solidarumo.

Argumentas jų vienas- negalima parduoti žemės užsieniečiams. Mat jie tokie kvaili, kad ją nupirks ir paliks dirvonuoti. Arba, neduok Dieve, pristatys kiaulininkystės kompleksų .

Tačiau faktas , kad su žemės pardavimo užsieniečiams apribojimu vyksta eilinis Lietuvos piliečių apiplėšinėjimas. Tuoj paaiškinsiu kaip: žemė Europoje brangi. Štai Vokietijoje jos hektaras kainuoja 6 – 18 tūkstančių eurų už vieną hektarą. Tuo tarpu kada Lietuvos ūkininkai už vieną hektarą siūlo vidutiniškai 1 – 3 tūkstančius litų (aš kalbu apie žemės ūkio paskirties naudmenis). Tačiau yra vienas bet – Lietuvos ūkininkai sėkmingai gauna milžinišką ES paramą, iš Lietuvos Valstybės – lengvatas dyzelinui. Žemės ūkio produkcija Lietuvoje – irgi europinėmis kainomis ( jeigu ne brangiau). Samdiniams ūkininkai moka gi itin mažas algas. Tad kodėl gi žemė Lietuvoje tokia pigi?

O žemė pigi todėl, kad ją sąmoningai nupigino valdantieji. Nes nėra alternatyvos. Mintis tokia – niekur žmonės nedings, prispaus reikalas – parduos ir už 500 litų už hektarą.

Artėja diena, kada vis dėlto Lietuva turės leisti parduoti žemės ūkio paskirties plotus užsieniečiams. Ir kas įvyks? Gyventojai, žinoma, pardavinės tiems, kas siūlys didesnę kainą. O ją siūlys užsieniečiai. Norėdami konkuruoti su jais, už žemę bus priversti mokėti daugiau ir mūsų ūkininkai. Mokėti tiek, kiek ji verta. Maža to, gali ateiti dirbti ir ūkininkai iš Vokietijos. Kurie, žinoma, savo samdiniams mokės orų atlygį už sunkų darbą. Va, ir prasidės tikroji konkurencija. Va, to ir bijo šiltnamio sąlygomis gyvenantys ir dirbantys Lietuvos ūkininkai bei jų užtarėjai.

Žinoma, kad Lietuvos pilietis ir aš esu prieš žemės ūkio paskirties naudmenų pardavinėjimą užsieniečiams. Tačiau kodėl gi tada nenustačius minimalios žemės kainos? Kodėl nepareguliavus šio proceso? Juk štai, pvz., vaistų kaina skaičiuojama pagal kelių turtingų Europos šalių vidurkį. Kodėl gi to paties modelio nepritaikyti ir žemės pardavimo kainom? Išeitis paprasta .

Dabar apie svarbiausia. Jeigu kas galvoja, kad Lietuvos kapitalistas, nusipirkęs žemę, jos neperparduos užsieniečiui – labai klysta. Perparduos, ir tai biznio dalis – iš krizės nualintų Lietuvos piliečių kuo pigiau prisipirkti žemės ir ją vėliau su kokiu 400 procentų pelnu perparduoti užsieniečiams.

Komentarai

 

 

 
 1. Ar gerbiamas straipsnio autorius negalvoja, kad prieš pradedant kalbėti apie prekybą žeme – derėtų sustabdyti posovietinėje Lietuvoje valdžios vykdomą teisėtų žemės savininkų paveldimos žemės atiminėjimą tariamo “teisinio nuosavybės teisių atkūrimo” pretekstu? Apie tai išsami informacija yra mano asmeninėje internetinėje svetainėje: zenonas.mylivepage.lt Civilizuotose valstybėse žemės valdomis disponuoja teisėti tų žemės valdų savininkai – o ne jų vagys.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. laukiu – nesulaukiu, kada pagaliau galesiu arduoti savo zeme uzsienieciui, uz rinkos kaina.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. O čia tomui
  Ar tu žinai vaikeli kas yra rinkos ekonomika??? Ar tužynai kad Tokį pat darbą dirbdamas Lietuvoje, gauni nuo trijų iki 10 kartų mažesnį atlyginimą,

  Laba diena Gerb. Vainiene Ar jums neatrodo, kad viena iš didžiausių žalų , kas kadanors padarė Lietuvių tautai ir jos ekonomikai tai “Laisvosios rinkos” institutas. Jus skleisdami (Nobelio premijos) laureato Fridmano ekonomikos teorijos sampratas ir kitu panašių į jį “Ekonomikos Profesorių” idėjas. Ar jums žinoma kaip ( vakarų šalių ekonomikose per paskutinius 100 metų, kilo ekonomikos rodikliai ir darbuotojų atlygiai . Kokie dėsniai tai sąlygojo. Ar žinote bent vieną atveji , kai tai vyko ekonomikos dėsnių pasekoje. Ar jums žinoma, Fridmano Šoko Doktrinos teoretinės nuostatos.
  Tai jums atsakingai pareiškiu, kad pagrindinis ekonomikos variklis per paskutinius 100 metu buvo vartojimo augimas. O kas sąlygojo tą vartojimo augimą??? Tai sąlygojo vidutinio ir žemiausio sluoksnių pajamų augimas . O kas tas pajamas padidino???? tas pajamas padidino, nepaliaujamą kova streikais ir protestais prieš išnaudotojų klasę. O dabar noriu jus paklausti, kokie čia ekonomikos dėsniai ir kokia teorija, nusako protestų bangų kilimą ir jų rezultatus. Taip, kad jūsų nuomonė ir jūsų žinios yra tik šnipštas sociologijos dėsnių pagrindais . Taip, kad galiu pareikšti, kad jūsų Žinomų “ekonomikos tiesų ” pagrindais praktinės ekonomikos eiga, visiškai ne įtakojama. Šiuo metu dar nėra fundamentalių pagrindų ,kaip turėtu formuluoti ekonomikos mokslo dėsnius ir dėsningumus. Tai galėtu nusakyti šitas siciologijos dėsnis, Visuomenės tikslai- Kurti ir tobulinti vertybių sistemos skales ir jų pagrindais, kurti ir formuluoti sociologinių ( sicialinių) mokslų dėsnius ir dėsningumus , Ekonomikos; edokacijos ;teisės ir t.t

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Puikus straipsnis atspindi tikrą realistinę padėti Lietuvoje ir pasaulyje . Tik bėda tai ,kad nėra tikrųjų ekonomikos mokslo fundamentalių dėsnių. Tai ir tie ” Ekonomikos profesoriai” gieda ta dainelę. Kieno vežime sėdi, to ir giesmę giedi. Didžioji dauguma ” Elito” partinio ir valstybinių institucijų, nesukurdami jokios pridėtinės vertės ,ar realaus produkto , tik orą gadina ir nuostolius gaminą ir mūsų tautai ir mūsų anūkams. Jiems atidirbt už skolas nereikės , nes tie parazitai nieko nesukuria . Atidirbt reikės mūsų (Darbščiajam Bitužių sluoksniui) ir jų anūkams.
  Įsivaizduokim Mūsų Lietuvą kaip šeimą penkių asmenų. Vienas dirba į namus turtus krauną , o du durnių volioja, atsieit jie labai rūpinasi šeimos dvasine ir moraline gerovę ,o du vagis parėja namo tik ir tykoja, ką išnešti ir svetur parduoti ,kad galėtu sau linksmai laiką leisti ir ulevoti.
  Tai tas vienas, tas kuris kuria ir visokį gėrį gamina, tie du tai valdininkai kurie orą gadina ir mums dūmus į akis pučia , tie du vagys tai kontrabandistai įvairiausio plauko žynibiniai klerkeliai ir distribucinių firmų atstovai kurie taip biznelį suka ,akd net dulkės rūksta . Ir giriasi, mes gi verslininkai mes darbo vietas kuriame ir t.t.
  Mums reikia tikrojo fundamentalaus ekonomikos mokslo pagrindų , kurio dėsniai ir dėsningumai aiškiai apibrėžtu ir apibūdintu ekonominius santykius tarp valstybių , tarp valstybės ekonominių subjektu ir asmens ir valstybės ekonominių santykių pagrįstumą ir įsipareigojimus tikrojo darbo ir kūrybinio produkto vertę ir tikruosius vertės rodiklius ir etalonus.
  O dabar kas vyksta rinkos ( turgaus)ekonomikos pagrindais rutuliojama beletristika. Tai kas netingi tai ir mulkina visokiomis absurdiškomis frazėmis apsiginklave ( Latvijos Ekonomika perkaito , reikia lėtinti apsukas) ir taip toliau. Laibai ilga pasakėlė.
  Kol nebus sudarytos tikrosios vertybinės sistemos , tol ir bus tas chaosas ir liaudies kvailinimas
  Visuomenės tikslai kurti ir tobulinti vertybių sisistemos skales ir jų pagrindu kurti ir formuluoti socialinių ( socialoginių ) mokslų dėsnius ir dėsningumus, ( ekonomikos, teisės edukacijos ( švietimo) politologijos ir t.t.
  Mirštanti tauta, visai be ateities per sukčius ir vagis visuose valdžios ir vadybos ešelonuose.
  Tautiečiai Mes visi apgauti ir išprievartauti Neoliberalusis kapitalizmas baigia sunaikinti visa Lietuvių tautos (Bitužių) sluoksnį. Kur jus matėt kad visi maisto produktai Europinėmis kainomis ,O juos gaminantis gauna tik grašius ,tris penkis ir daugiau kartu mažiau už Europoje dirbančius mūsų tautiečius.
  Netiesa, žemė jau seniai pardavinėjama užsieniečiams. Aš žinau Jurbarke ,vokietis supirkęs kelis tūkstančius hektarų, o per statytinius asmenys , Lietuvoje jau supirkta 60 proc. žemių.
  Vargas tai tautai , kurios “elitas ” nuvertino ir išniekino darbą ir teisinguną.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Kodel Vokietyjoje tokia pigi zeme patikslisiu autoriu, zemes paskirties zeme tikroji zemes kaina Airijoje,Danijoje,Olandijoje ir kitur vienas ha/65 000 euro ir vienoje vietoje 15 ha ar 20ha nenupirksi be to vakaru europje zemes niekas neparduoda tiktai paveldi.Sveikinu Ministra STARKEVICIU IR p. JAGMINA kad teisingai masto neleidzia praejunams supirkti zemes.Ar autorius nesusimasto kas yra jeigu zeme nusiperka uzsenieciai tada Lietuvos kaimas tampa baudziauninkais,o uz grasius supirke zeme uzsenieciai tampa zemes savininkais

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • kam noresiu tam parduosiu, nors ir kongo pilieciui…..gal tau 500lt net nesvajok…..sh ta pedofilu zeme LT

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kas cia per straipsnis?Juokingas autorius :)
  kaip galima nustatyti minimalia kaina zemei? Dovanoti prades..ir kam ja nustatineti?viska reguliuoja rinka ir tiek..naivus zmogelis esi..ateis vokietijos ukininkas ir prades darbininkui moketi daugiau?nesamone..jam dirbs lietuvis, kuris mokes pagal tame ukio sektoriuje esanciius kainu vidurkius. Kaip galima lyginti zemes kaina tarkim Vokietijoje ir Lietuvoje? Juk kaina tik vienas rodiklis, pragyvenimo lygi reikia skaiciuoti, produkcijos realizavimo kainas..nejuokaukim su tokiais straipsniais.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. nori supirkti žemę kolūkių primininkai , mafiozai. Juk užzieniečiai žemės neišsineš iš Lietuvos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kokie dar užsieniečiai? Pristatys kiaulidžių ir apleis Lietuvą srutom. Jo-kių

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...