Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

Žečpospolitos link

2007-05-22 13:31 | Redakcijos skiltis | Komentarų (8)

Apie kokią demokratiją Lietuvoje galime kalbėti, jei Prezidentas išrinktas pažeidus Konstituciją? (president.lt nuotr.)

Vis dažniau “Karšto komentaro” skaitytojai klausia: kodėl Amerikoje, kuri yra tautų katilas ir kurioje gyvena įvairių rasių žmonės – afroamerikiečiai, kinai ir kiti, jos gyventojai didžiuojasi, kad jie – JAV piliečiai, o mes, lietuviai, negalime didžiuotis, kad mes – Lietuvos piliečiai?”

Klausimas geras, arba, kaip sakytų amerikiečiai, vertas 64 tūkstančių dolerių. O atsakymas į jį – irgi klausimas, tik retorinis: ar galime didžiuotis, kad mes – Lietuvos piliečiai, jei ta Lietuva, t.y. mūsų valdžia, mumis nesirūpina? Jai rūpi Amerikos geopolitinių interesų įgyvendinimas per “rožines”, “oranžines”, “džinsines” revoliucijas Gruzijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, rūpi Estijos-Rusijos konfliktas dėl nugriauto bronzinio kario skulptūros, rūpi Afganistano Goro provincijos atstatymas ir Afganistano policijos apmokymas, rūpi Afganistano vaikai, Irako okupacija ir pigios naftos užtikrinimas Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Tačiau jai visiškai nerūpi Lietuvos atstatymas, Lietuvos vaikai, Lietuvos policija ir Lietuvos žmonės – juk tas milijonas, kuris pabėgo iš Lietuvos gyventi kitur, pabėgo ne iš gero gyvenimo.

Todėl nors gegužės 1-ąją ir atšventėme trejų metų buvimo Europos Sąjungoje sukaktį, džiaugtis iš tiesų neturime kuo – mūsų socialdemokratai, kuriuos kur kas teisingiau būtų vadinti “korumpokratais”, tiek nusivadovavo, kad toliau, atrodo, eiti nebėra kur – tupikas. O Lietuvos vidaus problemos, kaip, pvz., korupcija ar biurokratija, labai puikiai užmaskuojamos kitų šalių vidaus problemomis – pvz., Ukrainos priešlaikiniais Rados rinkimais (atseit, reikia padėti išspręsti Ukrainos vidaus politikos krizę) arba Estijos-Rusijos konfliktu, kuris kilo Estijai nugriovus tarybinio kario paminklą (atrodo, Lietuvos politikams daugiau nėra apie ką Lietuvoje ir diskutuoti – savų problemų mes kaip ir neturime). Nors tiesa yra ta, kad jeigu ne Tarybinė Armija, tai kažin ar mes šiandien kalbėtume savo nacionalinėmis kalbomis, o vietoj savo Konstitucijos mokyklose ar nestudijuotume Adolfo Hitlerio "Mein Kampf".

Tačiau taip jau mes įpratę – užbraukti ir nubraukti, nepripažįstant to, kad ir “prie ruso” buvo gerų dalykų: bent jau turėdavai kur pasiskųsti ir teisybę bent Maskvoje galėdavai surasti. Aišku, laisvai čirškėti niekas neleisdavo, tačiau ant duonos trupinio uždarbio ar pensijos visiems užtekdavo…

Tuo tarpu dabar esame laisvi ir čirškėti galime kiek nori, tačiau – kam šiandien, paprastas žmogeli, tu pasiskųsi, ir kur šiandien teisybę tu surasti? Mūsų valdžios viršininkų Maskvoje jau nebėra, o Briuseliui vargano lietuvio bėdos nerūpi – savo vidaus problemas spręskite pas save Lietuvoje.

Tačiau kaip tu jas spręsi čia, Lietuvoje, jei Lietuva – švogerių kraštas: net kandidato į VSD vadovus ne Pociaus ar ne Pociaus žmonos pusbrolio negalime pas save surasti…

Štai todėl ir imituojame, kad pas mus, atseit, sparčiai besivystanti demokratija, nors praktiškai jeigu kas nors pas mus ir sparčiai vystosi, tai tik “otkatokratija” – nes ką reiškia žodis “otkatas”, aiškinti nereikia, tuo tarpu ką reiškia žodis “demokratija” – niekaip nesuprasi. Mat norint ką nors suprasti, reikia pačiam “pačiupinėti”, o “demokratijos” “pačiupinėti” kol kas neturėjome progos: nes argi galima laikyti demokratiškai išrinktu Prezidentu V.Adamkų, kuris pagal Konstituciją neturėjo teisės būti juo, nes užuot gyvenęs Lietuvoje paskutinius trejus metus prieš Prezidento rinkimus, jis kažkokiame bute Šiauliuose vietoj savęs buvo palikęs tik savo šlepetes? Arba ar galime laikyti demokratiškai išrinktu Prezidentu V.Adamkų antrą kadenciją, kai rinkimų rezultatai aiškiai buvo ne V.Adamkaus naudai ir tik “užlūžus” Vyriausiosios Rinkimų Komisijos kompiuteriams V.Adamkus tapo rinkimų nugalėtoju?

Demokratinėse valstybėse tokių dalykų būti negali. Todėl LR Konstitucijoje esantis teiginys apie tai, kad Lietuva – demokratinė valstybė, viso labo tėra fikcija “dėdėms” iš užjūrio pamosikuoti – žiū, pas mus net Konstitucijoje yra įtvirtinta demokratija, todėl “oranžinės” ar ten kokios kitokios revoliucijos – tikrai ne mums. Tačiau “palapinių miesteliai”, keliaujantys per revoliucijų centrus, – gera idėja: kodėl, užuot kišusis į Estijos-Rusijos tarpusavio konfliktą ir rengus visokias akcijas “Estijai nuo Rusijos apginti” Katedros aikštėje, nepastatyti “palapinių miestelio” prie Lietuvos Vyriausybės ir kovoti ne už kažkokias neaiškias neaišku kieno surengtas provokacijas Estrijoje, bet už rimtas problemas pas mus Lietuvoje? Ir gyventi tose palapinėse tol, kol socialdemokratų premjeras Gediminas Kirkilas galiausiai atsisuks veidu į Lietuvos žmogų ir ims realiai, o ne kalbomis, kovoti su korupcija ir kurti Lietuvos, o ne Afganistano Goro provincijos gyventojų gerovę. Nes gal ir saldus tas žodis “valdžia”, gal dar saldesnis žodis “nebaudžiamumas”, tačiau tol, kol jis yra mūsų vykdomosios valdžios vadovas, jis, Gediminas Kirkilas, turi tarnauti mums – nors gal Albinas Januška jam ir yra gražesnis.

Todėl nors ir kaip būtų skaudu, tačiau pažiūrėjus į mus abejingu žvilgsniu dėbsantį būsimąjį socialdemokratų lyderį, negalintį net nusilengvinti nueiti be konservatorių vado Andriaus Kubiliaus leidimo, į cinizmo kupiną Vyriausybės veiklos ataskaitą – lyg ji būtų parašyta ne apie Lietuvą, o apie rojų, reikia konstatuoti, kad bent jau iki kitų Seimo rinkimų didžiuotis tuo, kad esame Lietuvos Respublikos piliečiai, tikrai negalėsime. Nes ar galime didžiuotis Lietuva, jei jos valdžia savo piliečių nekenčia?

Kitaip sakant, esame tarsi padidintas Jonaitienės variantas, kur Jonaitienė, įtariama pasmaugusi savo vaikus, – tai socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujama Vyriausybė, o pasmaugti ir ant Kražantės upelio kranto numesti vaikai – tai mes, trokštantys, atrodo, tiek nedaug – kad pagaliau mus pradėtų laikyti ne “runkeliais”, o žmonėmis. Ir elgtųsi su mumis ne kaip su “runkeliais”, o kaip su žmonėmis…

Ir todėl baikime šiandien visas tas dirbtinai eskaluojamas batalijas apie “Kremliaus išpuolius”, nes Estijos situacija Lietuvoje nepasikartos: Lietuva be riaušių ir, suderinusi su Rusija, sugebėjo gražiai iškasti ir perkelti generolo Černiachovskio palaikus į Kaliningradą, ir dėl perkelto Černiachovskio paminklo nekilo joks Lietuvos-Rusijos karas.

Todėl jeigu šiandien kas nors ir kursto Lietuvoje žarijas, siekiant išprovokuoti Rusijos ir Lietuvos konfliktą (pvz., subjaurojus Vilniuje dažais Žaliojo tilto sovietmečio skulptūras), tai tas provokatorius, mūsų nuomone, gali būti tik JAV spec.tarnybos, veikiančios per Lenkijos specialiąsias tarnybas – nes kuo bus problematiškesni Lietuvos santykiai su Rusija, tuo lengviau Lenkijai bus pasiglemžti Lietuvą.O ir visi ženklai rodo, kad Žečpospolita – ne už kalnų.

 

 

 

 

Komentarai

 

 

 
 1. I do love the manner in which you have framed this challenge and it does indeed present me a lot of fodder for consideration. Nevertheless, coming from what precisely I have seen, I just wish when the actual responses pile on that people today continue to be on issue and not get started on a tirade associated with the news of the day. Anyway, thank you for this fantastic point and while I can not go along with the idea in totality, I value the viewpoint.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. I have to say that for the past few of hours i have been hooked by the impressive articles on this blog. Keep up the good work.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Throughout the great design of things you secure an A with regard to effort and hard work. Exactly where you confused everybody was first on the details. As it is said, the devil is in the details… And that could not be more true right here. Having said that, permit me inform you what did give good results. The article (parts of it) is definitely highly persuasive and that is probably why I am making the effort to opine. I do not make it a regular habit of doing that. Second, although I can certainly see the leaps in reasoning you make, I am not necessarily certain of exactly how you appear to unite your ideas that help to make your conclusion. For the moment I will yield to your point however wish in the near future you connect your facts better.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. This information appears fresh but actually will take precious time walking around on the web, I must say that I enjoy

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. I hope from numerous many weeks to have almost any improvement on that matter, say thanks to you for this specific information and facts

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Thanks for your personal marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you happen to be a great author.I will ensure that I bookmark your blog and will eventually come back someday. I want to encourage that you continue your great job, have a nice morning!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. It took quite some time to learn the majority of the feedback, nevertheless I really loved this here content. It proved to be extremely constructive to my research and I’m positive to most of the visitors here! It’s universally beneficial when you may not solely be informed, but in addition entertained! I’m positive you must have had an satisfying experience typing this post.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...