Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Žalieji valstiečiai, netrypčiokite vietoje spręsdami pensijų problemas!

2017-06-26 11:40 | Nuomonių ringas | Komentarų (30)

Valstiečiai, remiami dabartinių ir būsimųjų pensininkų, atėję į Seimą su ryžtingais planais išspręsti šią mūsų gyvenimo piktžaizdę, o pradžiai bent nutraukti Sodros įmokas fondams iš dabartinių pensininkų pinigų, vis dar trypčioja vietoje. KK nuotr.

Anatolijus Lapinskas

Klausimas, o iš esmės ir atsakymas – ką daryti su pensijų fondais iškilo dar prieš penkerius metus, kai socialinės apsaugos viceministras Audrius Bitinas, Seime pristatydamas Pensijų sistemos reformos įstatymo 2, 3, 4 ir 8 straipsnių pakeitimo įstatymą patvirtino: „kaupti po 2 proc. visiškai neapsimoka, tai yra per mažai pinigų, kad žmonės galėtų dalyvauti kaupimo sistemoje, kad ką nors sukauptų, ir iš principo tai būtų neefektyvus investavimas… Jeigu grįžtume prie 5,5 proc., kas buvo iki krizės, tai viskas vyktų „Sodros“ pensijų sąskaita ir pensija vėlgi net nesiektų 35 proc. [buvusio atlyginimo]“.

Viceministras visiškai teisus, deja net ir dabar du trečdaliai – 700 tūkst. pensijų fondų dalyvių kaupia būtent taip – mokėdami tik 2 proc. įmokas, t.y. visiškai neefektyviai. O jei mokėtų 5,5 proc. įmokas, kaip iš pradžių buvo numatyta įstatyme, Sodros pensija taip sumažėtų, kad joks pensijų fondas tų nuostolių nepadengtų. Žodžiu, ir taip, ir taip – blogai.

Klausimas paprastas: jei ministrai, taip pat pensijų srities ekonomistai jau ne pirmus metus tvirtina, kad du trečdaliai Lietuvos žmonių nieko nelaimės iš pensijų fondų, tai kodėl valdžia nieko nedaro, kad padėtį taisytų? Juk taip kartojasi Sekundės banko ar Snoro obligacijų aferos, kai valdžia, ir konkrečiai Lietuvos bankas aiškiai matydami, kad šimtai tūkstančių žmonių vidury baltos dienos yra apgaudinėjami, nepajudino nė piršto, kad sustabdytų žmonių gyvenimo žlugdymą – pinigų praradimą, ciniškai aiškindami, kad kalti yra jie patys, nes pasitikėjo Lietuvos valstybe.

Viceministras tądien dar sakė: „Esu suskaičiavęs, kad nuo 2004 metų „Sodros“ pensija padidėjo apie 10 proc., privačių pensijų fondų – apie 3 proc. Vis dėlto „Sodros“ pensija didėja sparčiau negu pensijų fondai. Žmogus, grįžęs į „Sodrą“, gaus didesnę pensiją, bet laikotarpis, kai jis dalyvavo privačiame fonde, bus iškerpamas. Tačiau turint omeny, kad nuo ekonominės krizės pradžios įmokos sumažintos, tai manome, kad nebus didelio nuostolio, turint omeny, kad žmonės skatinami kuo ilgiau dirbti, tai žmonės tą dalį susitaupys… Jeigu žmogus tiki fondais, tiki fondo ateitimi, manau, kad tikrai galės gauti didesnę pensiją“.

Nors ir nelabai aiški, bet viceministro retorika primena anuos laikus – yra tam tikrų trūkumų, bet vis tiek reikia tikėti visų mūsų šviesia ateitimi. Pensijų fondai tų trūkumų, kaip matome, turi per akis, kitaip tariant, nieko gero juose nėra, bet tikėti jų ateitimi būtina, nors Sodros ir pensijų fondų išmokų didėjimas skiriasi kartais. Bet liūdniausia tai, kad pradėjus kaupimą, kelio atgal nėra, išstoti iš fondų Lietuvoje jau negalima.

Beje, Lenkijoje tokie „persigalvojimo langai“ numatyti kas ketverius metus. Prieš keletą metų buvusia tokia galimybe, pasinaudojo absoliuti dauguma Lenkijos pensijų fondų (OFE) dalyvių. Lietuvoje buvusia pirma ir paskutine proga – vos pora procentų. Aišku, ne be pensijų fondų įnirtingos agitacijos.

Suprantu, kad tuomečio viceministro optimistinės mintys apie fondų puikią ateitį buvo beprecedenčio tų pačių pensijų fondų spaudimo ministerijai rezultatas. Deja, šių fondų lobistų yra ne tik Socialinės apsaugos ministerijoje, bet ir Vyriausybėje, Seime, Prezidentūroje, žiniasklaidoje, pvz., televizijoje pensijų fondų kritikos niekada nebuvo ir nėra.

Pateiktos viceministro citatos Seime skambėjo pristatant Pensijų reformos įstatymo pataisas, pagal kurias pats žmogus turėtų prisidėti prie pensijų kaupimo, tuomet atsirastų tokiems žmonėms skirtas valstybės biudžeto įnašas neva pensijų fondų dalyviams. Beje, iš skolintų lėšų. Deja, įstatyme nieko nepasakyta apie svarbiausią pasikeitimą: nutraukti valstybės asignavimus Sodrai, kompensuojant jos pervedimus pensijų fondams.

Juk ten pervedami, tiksliau, iš Sodros atitraukiami pinigai yra dabartinių pensininkų pinigai, o jų dalį pasigriebus fondams, perspektyva pakilti iš paskutiniųjų vietų Europoje pagal pensijų dydį tampa visai nereali. Dabartinių kaupėjų pensijos irgi bus sumažintos, o pensijų fondai, kaip žinome, pajamingumo garantijų neduoda, netgi sugrąžinti ten pervestą pinigų sumą.

Betgi grįžkime į Seimą, ar visi ten tuomet kalbėjusieji irgi dievagojosi tikį pensijų fondais? Pasirodo, kad ne. Algirdas Sysas atkreipė dėmesį į pastoviai didėjančią Sodros skolą, kasdien po 7 mln. litų. Jo teigimu, nestabdant šio didėjimo, pensijos liks įšaldytos skolų duobėje. Ar pasikeitė padėtis per penkerius metus? Nelabai. Nuo 2012 gegužės iki 2017 gegužės Sodros skola padidėjo 1,286 mlrd. eurų (4,436 mlrd. litų), tokiu būdu kiekvieną dieną – po 700000 eurų (pustrečio milijono litų). Aišku, tai geriau nei 7 mln. litų, bet iki balanso dar toli.

A.Sysas paminėjo ir pensijų fondų grąžą. Jokių garantijų jie neteikia, o su 2 proc. įmokomis tikėtina, kad ji bus minusinė. Sodros pensija, apie tai anksčiau net nebuvo kalbama, kaupimo dalyviams sumažės apie 11 proc. (su 3,5 proc. įmokomis nuo 2020 metų – dvigubai daugiau). O jei žmogus pasirinks anuitetą su paveldėjimu, tai pasibaigus paveldėjimo laikotarpiui – 5 ar 10 metų, žmogus po to jau iš viso iš pensijų fondų nieko negaus ir turės tenkintis tik gerokai sumažėjusia Sodros pensija. Košmaru, kitaip tokio gyvenimo nepavadinsi.

Anot A.Syso, iš valstybės biudžeto remti pensijų fondus nėra tikslinga. Visi Lietuvos žmonės, mesdami į biudžetą pinigėlius, rems tik turtingesnius, gaunančius 3-4 VDU dydžio pajamas, tik tokiems pensijų fondai apsimoka. Deja, protingo pasiūlymo Seimas nepaklausė.

Vytenis Andriukaitis nusistebėjo, kad tokie svarbūs reikalai svarstomi skubotai, jo manymu, „kituose parlamentuose šie klausimai būtų susiję ne su vienu ir ne su dviem plenariniais posėdžiais – būtų išklausoma daug ekspertų, daug įvairių pozicijų, būtų tikrai nuoširdžiai atsakoma į klausimus, ką daryti“. Deja, Lietuvos Seimas, beveik kaip Rusijoje, tapo ne vieta diskusijoms ar įvairioms nuomonėms. Tą parodė ir balsavimo rezultatai dėl minimo Pensijų sistemos reformos įstatymo: užsiregistravo 75, balsavo 70, už – 55, prieš – 1, susilaikė 14…

Atidžiau pažvelkime, dėl ko prieš penkerius metus seimūnai balsavo? Dėl įstatymo, „užtikrinančio Lietuvos Respublikos gyventojų papildomas pajamas senatvėje“. Apie tai, kad tų papildomų pajamų greičiausiai nebus, bent jau dviem trečdaliams kaupėjų, o jei ir bus, tai sumažintos Sodros išmokos jas eliminuos, įstatymas nieko nesakė. Kam reikėjo apgaudinėti vargšus Lietuvos žmones apie papildomas pajamas, kurių nebus?

Įstatyme rašoma: „Pensijų kaupimo bendrovę gali įsteigti valstybė“. Rimanto Dagio nuomone, tai įvyktų tuomet, jeigu ji „matytų, kad rinkos subjektai išveža, sakykime, iš Lietuvos kapitalą, nevyksta jokios investicijos. Gal tada mūsų investuojanti įmonė tą kapitalą sulaikytų čia“. Bet juk ir anksčiau, ir dabar tris ketvirtadalius savo kapitalo pensijų fondai išveža į Europas ir Amerikas, apskritai, mūsų valstybė nieko neuždirba iš tų fondų. Tai kam tokie naivūs siūlymai?

Naujas pažadas už auginamą vaiką iki 3 metų motinystės pašalpos gavimo metu iš valstybės biudžeto lėšų pervesti pensijų fondui 2 proc. VDU, dėl savo menko dydžio jokios reikšmės pensijų fondo išmokai neturės, tai tik reklaminė valdžios akcija, tuomet jau geriau iš karto tuos keliolika eurų atiduoti vaiko tėveliams, išeis bent vienas komplektukas pampersų…

Įstatyme dar sakoma, kad kaupimo dalyviai per penkis mėnesius galės sustabdyti dalyvavimą, apie tai raštu pranešę pensijų kaupimo bendrovei. Tokiu būdu Seimas nesutiko su komiteto siūlymu, kad tokį prašymą turėtų rašyti tie, kurie nori toliau dalyvauti, o ne tie, kurie nori jį baigti. Aišku, kad čia buvo pensijų fondų reikalavimas, nes anot A.Syso, iš milijono pensijų fondų dalyvių, 300 tūkst. tiesiog nedalyvauja, sunku būtų juos sugaudyti ir priprašyti, kad rašytų prašymą tęsti tą pensijų neva kaupimą. Tokiu būdu pagal nutylėjimą jie liko pensijų fonduose ir, tikėtina, smarkiai keiksis, kai ateis pensijos metas.

Tokie buvo penkerių metų senumo įvykiai Lietuvos Seime. Ar kas nors pasikeitė per tuos metus, sprendžiant šią socialinę ir ekonominę problemą? Deja, niekas nepasikeitė, nors pensijų profesoriai savo nuomonės nepakeitė dėl esamos tvarkos neperspektyvumo. Valstiečiai, remiami dabartinių ir būsimųjų pensininkų, atėję į Seimą su ryžtingais planais išspręsti šią mūsų gyvenimo piktžaizdę, o pradžiai bent nutraukti Sodros įmokas fondams iš dabartinių pensininkų pinigų, vis dar trypčioja vietoje. Tik trečiame metų ketvirtyje jie žada bandyti šį tą nuveikti. Laukti liko neilgai, pamatysime tuomet, ar jiems rūpi Lietuvos žmonės.

Komentarai

 

 

 
 1. Kas pasakys,kur dingo Masiulis Egidijus?Ar jis bus teisiamas ar čia viskas ant juoko,kaip visada ir visaismachinatoriais? Kodėl žurnalistai tyli,nekelia šio klausimo ir neinformuoja Lietuvos žmonių.Neapsiverčia liežuvis giedoti Himną,kai slepiami nusikaltimai ir tautos”DIDVYRIAI”.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. Dar net nepradėtos grąžinti nusavintos karių ir pareigūnų pensijų dalys. Greit bus jubiliejus. Vis mažėja dėl suprantamų natūralių priežasčių skaičius asmenų, kuriems buvo nusavinta ir negrąžinta žymi pensijos dalis. Tai iš viso beprecedentis atvejis pasaulyje, kada valstybė lenda pensininkų kišenes. Gėda, gėda, gėda….

  Thumb up 6 Thumb down 2

 3. tuos pinigus, kur pervesti i privacius fodus is valstybes biudzeto turi buti sugrazinti i biudzeta ir didinkite pensijas maziausias, nes neimanoma pragyventi

  Thumb up 8 Thumb down 0

 4. Grazi mano DZUKIJA,…jos miskai,…..grybai,uogos,pievos ir gal but meskos pedos,Cia senjorai nenjmirs,gyvent gali is gamtos……..Ssa,,,,saaa,,,,,.tyliau,,,,,,,gali ,,,,,o,gal,apmokestins,kai ant kokio kelmo…ciki,,,,ciki….Skruzdeliu pulkai velka i vieninga lizda…..Net graudu pasidaro…..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Taip, valdžiažmogiai yra mafija, kurie dalinasi pensijų fondų vokeliuose atnešamus pinigus ir mano, kad turi užtikrintą gyvenimą 30 metų į priekį iš pensijų fondų kyšių. Įdomu, ar yra Valstybės Kontrolė Lietuvoje, negi ir ji…

  Thumb up 12 Thumb down 0

 6. Visuomet žaviuosi p.Lapinsko straipsniais šia tema. Tik kažin kodėl valdžiažmogiai nesiima spręsti šios problemos? Ar jie akli, ar kurti, ar…

  Thumb up 9 Thumb down 1

 7. SEimo nariams pensijų fondų tema visiškai neįdomi (faktas). Belieka kitas būdas: protesto akcijos. Bet pensijų fondai to neleis, girdėjau, kad panaudos net ašarines dujas. Kodėl gi ne, jie turi tiek pinigų, kad nusipirks ir kosminį laivą. Milijoniniai kyšiai valdžiai, kad jiems leistų veikti jiems jau ne riba.

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • joo turi jie kuom apsigindi nuo runkeliu sakiu,prisipirko senu chlamu,tai daba runkelynas kentes,nes rusas tai nepuola,kaip ir nera ka pulti,nori ateini nori ne ir visa politika

   Thumb up 6 Thumb down 0

 8. Zydu valdymas pasleptas po lietuviska pavarde.Nieko geriau lietuviui nebus.2.Tik lietuviu Partija pagal krauja duotu vaisius!O kita zydu klapciukai.Iki.

  Thumb up 6 Thumb down 1

 9. ,, kas kas kas bus toliau pamatysim tada ”tata atkūrė palengvino pensininku likimus kurie plušo statė kūrė 50 m, augino ir užaugino kupras senatvei, atėjus , 28 metai kaip nėra jokios atsakomybes seniu pensininku, gyvenimui, aibes kombinacijų popierių dekretu maišus pripaišė o nauda kokia turi pensininkai, jeigu ne tie pensininkai taip ponai juk jūsų buitis būtų tuščio luomo ,ir tuščiom kišenėm nebūtų nei tu milijuonieriu privises juk iš kur tie vingiai, atėjo donorai nematyti iš mūsų kišenių ,o dabar tik žiūri kad kuo greičiau užverstu kojas pensininkas daugiau nedainuos bus ponui geriau, spręsti viliniaus Gedimino kalno problemas juk ten ekstremali situacija dabar yra sprendžiama visu hodu pirmin, ten reikia pinigu o visi kiti tegul toliau ubagauja , va atėjo mūsų ponai duobkasiai rupimu klausimu, ir nosis kaip buratino atkišo jau išsivale į ponu tarnu pensininkui antrašte pasakas naisiu karabasas ir būratinas prašneko bet taip yra nutrukusi styga o nekopetencija pensininkui, šių dienu laukite dar dar kol jūsų bus likutis nulio ,bus oranžerijos seimo hebritei, nereiks galvu sukti, iš kur imti,,,,,,,,

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • GEDIMINO PILIS GRIŪNA,KAIP IR VISA LIETUVA NUO VALDŽIAGYVIŲ KORUPCIJOS,OTKATŲ,VOKELIŲ IR PENSININKŲ GENOCIDO.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 10. Anot K.Markso, proletariatas yra kapitalizmo duobkasys. Lietuvos duobkasiu taps pensijų fondai, kai 700000 pensininkų išeis į gatves, gavę šnypštą iš pensijų fondų. Bet tuomet dabartinės valdžios jau nebus, o anūkai sakys, mes čia ne prie ko.

  Thumb up 17 Thumb down 0

 11. (2017 kovo skaičiai)
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 1222 eURAi (į rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.35 e/kg (35 eurocentai/kg).
  Lietuviškame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 335 eURAi (į rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.54 e/kg (54 eurocentai/kg).
  ______
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga ir vėl didinama kaip ir kasmet nuo balandžio mėn.
  ______
  Vakariniame ES pakraštyje miltų kaina nekinta l. daug metų.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 12. Lietuviai, kur bebūtumėm, Tautos SĄJŪDIS 2 arba Tautos mirtis. Kas žino išeitį iš Tautai mirtino pavojaus, v_a_d_o_v_a_u_j_a says:

  LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

  Thumb up 5 Thumb down 0

 13. Antilietuvišką neliustruotąją cccp komunist/kgb’istinę
  lsdp_ts-lkd_darbo_liberalų gaują galima nukenksminti, kai žinom, kad “Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo.”
  (dr. Jonas Ramanauskas)
  Daugiau apie tai
  (panaudojus tokias nuorodas)
  Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo
  Rinkimų kodekso projekto aferizmai
  Okupuota nepriklasomybė
  Okupanto žiurkės
  _______________
  neteisėtas = kaltas

  Thumb up 5 Thumb down 0

 14. Lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra bemaž tokios
  pat kaip vakariniame ES pakraštyje, o algos ir pensijos yra apie keturis
  kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.
  ____________________________________________

  Tokiu būdu Tauta varoma iš Lietuvos. Daug ženklų rodo, kad Ramūno
  Karbauskio vadovaujamai grupuotei tokios Tautos marinimo sąlygos yra
  tinkamos.

  Thumb up 11 Thumb down 0

 15. Okupanto sukurtos cccp imperijos laikmetyje ir iki dabar, Lietuvoje gyvenimo sąlygos – klaikios. Lietuva – netinkama žmonėms gyventi. Kad atsikratyti m_i_r_t_i_n_o pavojaus Lietuvai, reikalingas v_i_s_u_o_t_i_n_i_s darbas, galingos jėgos telkiamas. Ramūno Karbauskio vadovaujama grupuotė įgavo visas Tautos telkimuisi reikalingas priemones, tad padaryti dar vieną sąjūdį Lietuvoje b_ū_t_ų l_a_b_a_i lengva, kai yra net užrašytas šios grupuotės štai šis noras.
  ***
  “T_e_l_k_s_i_m_e darbo santykių dalyvius, valstybės pareigūnus, nevyriausybines organizacijas ir profesines sąjungas bendram tikslui – sukurti mūsų šalyje patrauklias darbo ir gyvenimo sąlygas žmonėms, galimybes derinti darbą ir asmeninį gyvenimą.” (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos 2016 m. LR Seimo rinkimų programa)
  ***
  Dabar galima teigti, kad nieko panašaus nevyksta. Ramūno Karbauskio grupuotės rinkiminis pažadas nevykdomas. L. blogai.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 16. Seime, prezidentūroje ir kitur įsitvirtinusi gauja, kuri daro išpuolius prieš Lietuvą, varo Tautą iš Lietuvos.
  _______________________________________________
  Mes neturim:
  savo pagalbininkų Seime;
  savo prezidento;
  savo darbuotojų prokuratūroje;
  savo darbuotojų teismuose;
  savo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojų.
  Mes neturim savo pagalbininkų Lietuvos valstybei kurti. Viskas klastingai okupuota. L. blogai

  Thumb up 7 Thumb down 0

 17. reikmėtų irgi identitifikuoti ir jūjų foto iškabinėti po visą Lietuvą ant stulpų.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 18. Tuoj po rinkimų pasakiau ir dar ketvirtą kartą pakartosiu,jog visų dabar prie valdžios atsidūrusių dešiniųjų ”politikų” esama ir būsima veikla – tai eilinė Lietuvos nelaimė.Neturi kompetentingų ministrų,o tik tokius,kurie ”kovoja su girtavimais”,”gelbėja vaikus”,daro visokius beverčius renginius,neįsiklauso į tautos balsą.Kol valdžioje daugumos neturės tikri kairieji (LSDP marksistine partija jau vargu ar betaps,o praradusi liaudies pasitikėjimą sunyks) tol nieko gero nelaukime.Galėtų aktyviau ir greičiau naują judėjimą už šalies žmonių išlaisvinimą organizuoti ROLANDAS PAKSAS.Manau,jog tai būtų tikrai masinis judėjimas,kurio taip nesvietiškai bijo visi dabar esantys valdžioje.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 19. Aš taip suprantu, jeigu privatūs pensijų fondai, tai žmogus pats ir turi pervedinėti jeigu nori į tuos fondus, prie ko čia valstybė? manau, kad tai eilinė pasipinigavimo žmonių sąskaita afera.

  Thumb up 12 Thumb down 0

 20. nieko savarankiškai nuspresti negali.Eilinį kartą rinkimuose išdūrė zombius.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 21. Asmeniškai man susidaro vaizdas, kad tik vienam straipsnio autoriui tos problemos ir rūpi, kad jis vienas serga tomis problemomis, kad žmonėms būtų geriau. O valdžios pažadais, kaip parodė ir valstiečiai, TIKĖTI NEGALIMA.

  Thumb up 12 Thumb down 0

 22. Jei valdžia ir po šio straipsnio nieko nedarys, ji atsidurs istorijos šiukšlyne.

  Thumb up 9 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...