Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 28 Ketvirtadienis
 

Vytautas Landsbergis. Savaitgalio pamąstymai

2010-04-26 17:51 | Politikų tribūna | Komentarų (160)

'Tokios pasakos, kaip ir dabar greta lavono padėtas pistoletas, tai nebent vaikų darželiui arba kai kuriems prokurorams ieškojusiems Kedžio visame pasaulyje, kol atėjo jam laikas mirti Kaune arba apylinkėse', - sako prof. V.Landsbergis (KK nuotr.)

Kai Prezidentė iš anksto paskelbė, kad nuo gegužės keisis visa Generalinės Prokuratūros vadovybė, tada sau pagalvojau: nedori žmonės ten ir Generalinės Prokuratūros priedangoje štai gauna žinią, kad turi laiko iki gegužės; gal reikia suspėti sugriauti valdžios pastatą ligi tol. Nuversti Vyriausybę, paleisti Seimą, per neeilinius rinkimus iškelti svetimais dujų pinigais tuos, kurie vyrukams reikalingi, ir viena likusi Prezidentė nieko nebepadarys, turės klausyti, ką jai liepia. Arba užpulsim, triuškinsim ir ją, tokie būtų detalieji planai. Pasižiūrėkim, ar ne taip panašiai ir vyksta.

Vienas jau eina paleistais apivarais, prasčiausiu gatvių stilium įžeidinėdamas Prezidentę – o gal pavyks ją išprovokuoti, gal pasakys ką nors atgal? Ne vien, kad su tokia kultūra kolega mažiausiai tinka į kultūros ministrus. Tačiau čia – tiktai gėlytės, pašaipa iš tautos prisikėlimo.

Juodo cinizmo viršūnė, ką daro kagėbinė spauda, tai apkaltinti Prezidentę dėl D. Kedžio mirties. Atrodytų, visiška nesąmonė, bet profesionalai ką nors galvoja. Gal dalis labai susijaudinusių žmonių sutriks, gal patikės, tai ir pėdsakų sumėtymas, ką KGB visuomet darė nuo Sausio 13-osios ir Medininkų; ir dar šantažas naujai Prezidentei – šiukštu neliesk mūsų žmonių! Juk jau palietė, kaip skaudu. Net FNTT vadovas išsiprašė tik iki gegužės.

Kaip tik ir buvusi kompartija, dabar socialdemokratai, išėjo savaitgalį į kovos areną tuo pačiu šūkiu: neliesk mūsų galvų teisėsaugoje, o Seimą reikia jau dabar paralyžuoti! Padarykim Seimui "pato būseną", kad ir I. Degutienė nieko negalėtų, o gal A. Paulauskas parinks dar parašų savo sėkmingam grįžimui į valdžią. Tada jau senoji teisėsaugos viršūnė įsitvirtintų kaip naujos diktatūros partija.

Taip keistai artėja dabartinė gegužės pirmoji – žinomoji ne tik bolševikų, bet padorių darbo žmonių, tiesiog darbo šventė. Tėvynės Sąjunga visai nevengė tą dieną prieš 17 metų rengti savo steigiamąjį suvažiavimą. O dabar – liūdna diena kai kuriems pareigūnams VSD ir GP, kurie manė, kad jų valdžia tose įstaigose ir visoje Lietuvoje bus ilga ilga. Belikę buvo vos pora savaičių, tad sumaiščiai sukelti ar netiktų ir D. Kedžio mirtis?

Ją mėgino bent kelioms dienoms nuslėpti, pasitvarkyti ir, jei nesuskubs palaidoti "neatpažinto", paskui panaudotų kaip sprogmenį prieš Prezidentę, prieš Seimą. Žiūrėkit, jie leido, kad taip atsitiktų!

O kas iš tikrųjų atsitiko? Jei tikėtume oficialių tyrėjų pranešimu, D. Kedys numirė niekieno nepaliestas gamtos prieglobstyje prie marių, degtinės pripiltais plaučiais, o greta pasidėjęs pistoletą, iš kurio anksčiau nušauti teisėjas J. Furmanavičius ir svainė V. Naruševičienė. Lyg tyčia, ji buvo nušauta pora valandų prieš tai, kai turėjo duoti parodymus pedofilijos byloje! Tartum Kedys, o ne kas nors kitas, būtų norėjęs jai sutrukdyti.

Tokios pasakos, kaip ir dabar greta lavono padėtas pistoletas, tai nebent vaikų darželiui arba kai kuriems prokurorams ieškojusiems Kedžio visame pasaulyje, kol atėjo jam laikas mirti Kaune arba apylinkėse. Prieš tą lemtingą gegužę, paskutiniu tinkamu metu. Net mažoji našlaitė, kuriai dar ir pasistengė suteršti tėvo atminimą kaip anksčiau kitiems artimiesiems – Vytauto Pociūno žūtį, net kiekvienas iš 158 vaikų globos namuose pernai patyrusių seksualinę skriaudą, manau, pasakytų, kad pamėtėtas prie Kedžio teisėjo Furmanavičiaus nužudymo ginklas yra didelių dėdžių režisūra. Prasta režisūra, matyt, jau apėmus panikai.

Galų gale, jei tai tiesa, kad D. Kedžio kūną skubiai išvežė į Vilnių tam pačiam ekspertui arba ekspertams, kurie anksčiau atsainiai tyrė Breste apdorotus V. Pociūno palaikus, ir jei tiesa, kad Kedį grąžino iš Vilniaus nupjauta galva, tai klausimas, ko galima ieškoti per tokią keistą skrodimo operaciją? Nuslėpti – taip, kai ką tikrai galima.

Gaila, kad prezidentas V. Adamkus anuomet nepasirūpino, kaip buvo norėjęs, įstatymo pataisa ir teise skirti ypatingąjį prokurorą ypatingai bylai, kuris turėtų visus įgaliojimus ir atsiskaitytų tik prezidentui.

Gal dar nevėlu, jei Seimas nebus sugriautas.

Kalbėta "Pūko" radijui

2010-04-26

Komentarai

 

 

 
 1. ypatingojo prokuroro gali neužtekti.
  Reikia ypatingos alternatyvios prokuratūros, kuri pakartotinai tirtų nusikaltimus (taip savaime taps nereikalinga dabartinė prokuratūra, dirbanti pagal taip vadinamą savo taktiką).

  Tik atsiradus ypatingai alternatyviai prokuratūrai, dabartinė prokuratūra supras, kad nebegali mūsų mulkinti.

  Kadrų yra: yra sumanių, išprusususių, padorių žmonių (juridinis išsilavinimas tyrėjams nėra būtinas; kai reikės, pakonsultuos teisininkas)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ..Visada gerbiau ir gerbiu Gerb.profesoriu V.Landsbergi…,
  Ypatingai dabar,kai visi politikai,bijo issiziot….
  susimastom visi kodel? bojo,kad juos pajudins,o matyt yra ka judint…
  Kiek purvo pyle ant profesoriaus,kiek kartu bande apkaltint nebutais dalykais,korupzija,ar pan..nepavyko…nes tiesiog nebera kuo…
  Tikiu,kaip dar gana jaunas Lietuvos pilietis,patrijotas,kad tokiu zmoniu yra…
  Dar kart lenkiuosi V.Landsbergiui!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Cituoju:
  "paste copy – 2010 04 26 21:16
  10 klausimu2010 04 26 17:10..1. Kaip užspringo gulėdamas ant pilvo. Išgerta tik pusė butelio, o girtumas 3,7 prom. 2. Kodėl skradyje yra žolės, bet nėra šokolado? Kodėl nėra vėmalų ant žemės ir rūbų?. 3. kaip atėjo nesusipurvinęs padų? kodėl kūnas buvo šlapias?. 4.Kaip galima nukristi ištiestom kojom ir sukryžiuoti rankas ant krūtinės? Ar tai būdinga poza dustant? 5. Kur gavo degtinės, ir kodėl gėrė vienas ir lauke? Kodėl nusirengė. Kaip galėjo patekti į tą vietą ir gerti nepastebėtas? Kada tiksliai jis ten atsirado. 6.Kokius du žmones matė žvejai tuo laiku ir toje vitoje, nešant didelį juodą maišą iš baltos mašinos (pagalvojo, kad šiukšles) ir paskambino gamtosaugininkams? Ir tiems klausimams ir daugybei kitų atsakyti užteks 10 dienų? Gal ir užteks jei atsakymai jau paruošti."
  Įdomu, kodėl soc. profesoriui V.L.[TATAI] nekilo šių klausimų, o tik… "kad Kedį grąžino iš Vilniaus nupjauta galva?…"

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Kodėl vienu tikima,kitu ne.Sovietinis piderasas FURMANAVIČIUS geras ir po mirties.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Cia LIETUVA,cia lietus lyja ,cia liejas MELAS per krantus, o NEMUNE,seneli musu,ar tu zinai kaip toliau bus?…//Ata Drasiaus SIELAI,,,-meluojama ir meluojama,kodel?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Sveiki visi lietuvos žmonės jaunimas ,pensininkai ,vaikai, kviečiame visus lietuvos gyventojus ateinantį sekmadienį 14:00 val. rinktis prie Kauno savivaldybės. Mitingą organizuoja Kauno susivienijimas prieš politikus, augančias kainas ir neteisybę pedofilų aktus. Reikalinga apie 20000 tūkstančių žmonių minia nuspręsti tolimesniems veiksmams taip, kad nebūkit abejingi prisijunkite visi!!
  Platinam toliau, nebūkim abejingi!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Gal tik dabar išsiblaiviai? Ogal kompo neturėjai? Ar tik dabar prabudai? P.Vytautas ne kartą yra reiškes savo poziciją apie šią pasibaisėtinę bylą.Bet tada gal ir tansta,klykėt, ko jis kišasi į bylos tirimą.Ar yra pareiškia kas nors iš AMBalo gvardijos(gaujos) savo poziciją?Priminkit.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Zygimantas Pavilionis dirba URM sekretoriumi.Jo motina yra Marija-Ausrine Paviloniene.Dabar Z.Pavilonis yra siunciamas dirbti i JAV ambasadoriumi!(cia kazkas klause sios inf.)….. Gal kas zino, ar Irena Usaite nera giminaite tam tvariui Usui.I.Ūsaite dirba URM -valstyb.ir diplomatin.protokolo Departamento direkt. pavad.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Mūsų Tata nebūtų Tata, jei ne visas Lietuvos bėdas maži vaikeliai Jam sukabintų

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. "tokio lygio zmogus turejo-privalejo dar pernai tokius straipsnius rasyti,o ne dabar "didvyri" vaidinti "

  =================================================================

  tai ką parašei, tinka absoliučiai visai žiniasklaidai, išskyrus karštą komentarą, na ir dar šiek tiek laisvą laikraštį, kuris pirmasis išspausdino Kedžio "laišką niekam", ir visiems kitiems kaip tu sakai "tokio lygio" žmonėms. reikia tik tai džiaugtis, kad tokio mąsto politikas Vytautas Landsbergis apie tai apskritai kalba, nes visi kiti "didelio mąsto veikėjai ir intelektualai", sėdi užraukę subines ir prisėmę pilną burną vandens, kad tik šita tema nekalbėt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Dėdule,Tata,Vytuli Landsberg,pridarei daug "gerų" darbų,kuriuos Lietuvėlei bus sunku išsrėbti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. vakar grinevičiūtė išvardino visus penkis "expertus", beje, keturi iš jų išvis neturintys nieko bendro su expertizėmis, ir tik vienas "tikras" exspertas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. čia Lansbergis teisus. Furmanavičius ir Venckienė – abu teisėjai. Tačiau vieno gink dieve negalima užkabinti o antras trypemas ir voliojamas žemėje. Ekspertizės nustatė, kad vaikas nelinkęs meluoti. Taigi, kodėl teisėtvarka nepasitiki ekspertais? Gal visi ekspertai nekompetetingi? O kodėl dabar sako "niera pagrindo netikėti" . Tai ką? kėdytės ekspertizėms yra pagrindas netikėti. Peršasi nuomonė, kad kedys nieko nežudė. O juo pasinaudojo. Koks idiotas nešiosis nužudymo įrankį

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. manau, kad Grybauskaite liepe gen. prokurorui viesinti kuo daugiau medizgos susijusios su byla, liaudies nuraminimui, todel lietuvu tauta turetu zinoti savo "geriausius" ekspertus pavardemis ir pazinti juos is veidu…juk tie kas atlieka tokias ‘puikias’ ir issamias ekspertizes tikrai turetu buti zinomi viesai…ko cia gedintis ar sleptis, darbas juk atliktas "puikiai", lep. arbuzagalvis tryksta dziaugsmu per televizijas ir kuna kaip pats sake mate ir po skrodimo…todel zurnalistai turetu reikalauti tu ekspertu pavardziu paviesinimo..
  o del arbuzagalvio, tai gal jis ko nors uosto, kad visa laika jam sunkiai savo sypsena paslepti sekasi?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Kodel antroji mergaite dar nepaimta is Stankunu ir Naruseviciu?Reikia butinai gelbeti ta mergaite nes ja toliau prievartaus,tiems kiaulems nera nieko svento.Kur vaiku teisiu tarnyba kodel vaikas nepaimtas i neutralia aplinka?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. >Mates kuna, kad bus isplautas kraujas, buvo pasakyta is karto, kai tik suzinojo, kad dirbs tie patys ekspertai, kurie isplove Pociuno krauja. Bet is kedzio pasityciota daug ziauriau. Kas zinot tu mesininku pavardes? Tauta turi zinoti savo "herojus".

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. ūsas su dar neišaiškintu Aidu prisidėję prie Kedžio mirties. Nes tik jiems Drąsius kėlė pavojų. Įdomu , kur ir pas ką dabar ta filmuota medžiaga, manau Kedys turėjo ne vieną egzempliorių.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. tik paklusnus tetukas, kuris maloniai leido laiką per savo kadencijas. Dabartinė prezidentė nors ir nedidelį, bet judesį daro. Norėtusi, kad stipriau būtų tas galvažudžių lizdas supurtytas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Niekas nesutinka su ekspertu isvadom,Kedys buvo kankinamas o po to nuzudytas.Usai drebek is baimes taves laukia isviesinimas,o tai blogiau nei mirti.z

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Nors nejaučiu jokios simpatijos šitam politikui-bet šiuo atveju jis visiškai teisus…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Nors nejaučiu jokios simpatijos šitam politikui-bet šiuo atveju jis visiškai teisus…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. kurti nauja partija ,kuri atspindetu siu dienu ivykius i partija priimti tik atrinktus narius

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. privalejo uzbegti uz akiu siems ivykiams .kur jie buvo pries 3 zmogzudystes ,juk i visus drasius kreipesi ir ne viena karta ,kai saukstai po pietu pradeda…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. tik neapsisisiokit,"puikus straipsnis"mesijas mat parase,isgriuk kniupscias,kas is to jo rasymo,kam tai pakenks ar pades,tokio lygio zmogus turejo-privalejo dar pernai tokius straipsnius rasyti,o ne dabar "didvyri" vaidinti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. nereikia"dedule",velai,saukstai po pietu,kur tu anksciau buvai "propiesoriau"sovietini,mes ir be taves visa sita zinom,tik kas is to???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. pilnai pritariu ponui lanzbergiui.tik darzelinukams galima pasakot tokia istorija,apie kedzio baigti.sulyses,kankintas,prie mariu pasideda plyta sokolado snapso buteli,sauninkeli,ir puotauja sau.vaje,kaip kvailai surezisuota.ta dukrele irgi neteisetai pagrobe,kad istrint duomenis,juk rase kad net supyniu neatsimine kur juos.cia gi vaiko zalojimas.nuzude kedi,..kas toliau.baisu.islindo musu teisesaugos faktai deja sudini

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kalbų mokymasis nuotoliniu būdu: ar jis kokybiškas?
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...