Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Vytautas Landsbergis. Savaitgalio pamąstymai

2010-04-26 17:51 | Politikų tribūna | Komentarų (160)

'Tokios pasakos, kaip ir dabar greta lavono padėtas pistoletas, tai nebent vaikų darželiui arba kai kuriems prokurorams ieškojusiems Kedžio visame pasaulyje, kol atėjo jam laikas mirti Kaune arba apylinkėse', - sako prof. V.Landsbergis (KK nuotr.)

Kai Prezidentė iš anksto paskelbė, kad nuo gegužės keisis visa Generalinės Prokuratūros vadovybė, tada sau pagalvojau: nedori žmonės ten ir Generalinės Prokuratūros priedangoje štai gauna žinią, kad turi laiko iki gegužės; gal reikia suspėti sugriauti valdžios pastatą ligi tol. Nuversti Vyriausybę, paleisti Seimą, per neeilinius rinkimus iškelti svetimais dujų pinigais tuos, kurie vyrukams reikalingi, ir viena likusi Prezidentė nieko nebepadarys, turės klausyti, ką jai liepia. Arba užpulsim, triuškinsim ir ją, tokie būtų detalieji planai. Pasižiūrėkim, ar ne taip panašiai ir vyksta.

Vienas jau eina paleistais apivarais, prasčiausiu gatvių stilium įžeidinėdamas Prezidentę – o gal pavyks ją išprovokuoti, gal pasakys ką nors atgal? Ne vien, kad su tokia kultūra kolega mažiausiai tinka į kultūros ministrus. Tačiau čia – tiktai gėlytės, pašaipa iš tautos prisikėlimo.

Juodo cinizmo viršūnė, ką daro kagėbinė spauda, tai apkaltinti Prezidentę dėl D. Kedžio mirties. Atrodytų, visiška nesąmonė, bet profesionalai ką nors galvoja. Gal dalis labai susijaudinusių žmonių sutriks, gal patikės, tai ir pėdsakų sumėtymas, ką KGB visuomet darė nuo Sausio 13-osios ir Medininkų; ir dar šantažas naujai Prezidentei – šiukštu neliesk mūsų žmonių! Juk jau palietė, kaip skaudu. Net FNTT vadovas išsiprašė tik iki gegužės.

Kaip tik ir buvusi kompartija, dabar socialdemokratai, išėjo savaitgalį į kovos areną tuo pačiu šūkiu: neliesk mūsų galvų teisėsaugoje, o Seimą reikia jau dabar paralyžuoti! Padarykim Seimui "pato būseną", kad ir I. Degutienė nieko negalėtų, o gal A. Paulauskas parinks dar parašų savo sėkmingam grįžimui į valdžią. Tada jau senoji teisėsaugos viršūnė įsitvirtintų kaip naujos diktatūros partija.

Taip keistai artėja dabartinė gegužės pirmoji – žinomoji ne tik bolševikų, bet padorių darbo žmonių, tiesiog darbo šventė. Tėvynės Sąjunga visai nevengė tą dieną prieš 17 metų rengti savo steigiamąjį suvažiavimą. O dabar – liūdna diena kai kuriems pareigūnams VSD ir GP, kurie manė, kad jų valdžia tose įstaigose ir visoje Lietuvoje bus ilga ilga. Belikę buvo vos pora savaičių, tad sumaiščiai sukelti ar netiktų ir D. Kedžio mirtis?

Ją mėgino bent kelioms dienoms nuslėpti, pasitvarkyti ir, jei nesuskubs palaidoti "neatpažinto", paskui panaudotų kaip sprogmenį prieš Prezidentę, prieš Seimą. Žiūrėkit, jie leido, kad taip atsitiktų!

O kas iš tikrųjų atsitiko? Jei tikėtume oficialių tyrėjų pranešimu, D. Kedys numirė niekieno nepaliestas gamtos prieglobstyje prie marių, degtinės pripiltais plaučiais, o greta pasidėjęs pistoletą, iš kurio anksčiau nušauti teisėjas J. Furmanavičius ir svainė V. Naruševičienė. Lyg tyčia, ji buvo nušauta pora valandų prieš tai, kai turėjo duoti parodymus pedofilijos byloje! Tartum Kedys, o ne kas nors kitas, būtų norėjęs jai sutrukdyti.

Tokios pasakos, kaip ir dabar greta lavono padėtas pistoletas, tai nebent vaikų darželiui arba kai kuriems prokurorams ieškojusiems Kedžio visame pasaulyje, kol atėjo jam laikas mirti Kaune arba apylinkėse. Prieš tą lemtingą gegužę, paskutiniu tinkamu metu. Net mažoji našlaitė, kuriai dar ir pasistengė suteršti tėvo atminimą kaip anksčiau kitiems artimiesiems – Vytauto Pociūno žūtį, net kiekvienas iš 158 vaikų globos namuose pernai patyrusių seksualinę skriaudą, manau, pasakytų, kad pamėtėtas prie Kedžio teisėjo Furmanavičiaus nužudymo ginklas yra didelių dėdžių režisūra. Prasta režisūra, matyt, jau apėmus panikai.

Galų gale, jei tai tiesa, kad D. Kedžio kūną skubiai išvežė į Vilnių tam pačiam ekspertui arba ekspertams, kurie anksčiau atsainiai tyrė Breste apdorotus V. Pociūno palaikus, ir jei tiesa, kad Kedį grąžino iš Vilniaus nupjauta galva, tai klausimas, ko galima ieškoti per tokią keistą skrodimo operaciją? Nuslėpti – taip, kai ką tikrai galima.

Gaila, kad prezidentas V. Adamkus anuomet nepasirūpino, kaip buvo norėjęs, įstatymo pataisa ir teise skirti ypatingąjį prokurorą ypatingai bylai, kuris turėtų visus įgaliojimus ir atsiskaitytų tik prezidentui.

Gal dar nevėlu, jei Seimas nebus sugriautas.

Kalbėta "Pūko" radijui

2010-04-26

Komentarai

 

 

 
 1. Kas mate per TV3 laida, gal atkreipete demesi i petrausko pasakyma, kad kraujosruvos galejo atsirasti darant ekspertize. Bet ekspertize dare po keliu dienu. Jei buvo "siltas" kraujas, mirties laika galima pasakyti valandu tikslumu. Tikrai stebuklu salis LT

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kazkaip labai ydomiai gaunasi – pagrindiniam liudytojui apsauga nereikalinga,ar neplanuoja mergaites, VSD ir prokuratura , pagropti ar saldainiais pavaisinti su nuodais,o po to Venskams suversti viska kad pradangino nepriziurejo mergaites,ir iskelti jiems byla ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. JDJ specialiai nesamones daro. mitingas prie Kauno prokuraturos patyre fiasko. Ar jie durni ar specialiai taip daro?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Ne tik klausykite, bet ir ziurekite. Kokiu zvilgsniu petrauskas paziurejo i krivicka, kai sis pasake kad prokurorai dangsto usa ir i pociuniene kai si pasake kad venckai turi ieskoti teisybes toliau. Jis is tu paciu, viska darys kad isplauti furma ir isteisinti usa. Ka galvoja prezidente, paskirdama petrauska tyrimui, nebesuprantama. Ji TIKRAI zino viska kaip ir petrauskas, valantinas, betingis ir visi kiti ieskoje uso nekaltumo irodymu

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. labiau panasu, kad su kunu kokius nors satanistinius ritualus atlikinejo, o ne ekspertize su tomografais..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Stai sito ir norima. Tik veliau neverk, kai isgirsi kad tai surista ir su konsevatoriais. Visi seni valdzioje (socdemai, konservatoriai) yra tampomi, nes jie yra tai "eme" "dave" "privatizave" ir t.t. Cia nusikalstami klanai, jiem partijos reikalingos kad atlikti savo darbus, machinacijas ir visai neidomu ar tu kons. ar socd. Ta pati daro ir prezidente, negi toks aklas. Ziurek visuma o ne viena susitikima su prokuroru. Pasakymas, kad viska viesinti KA GALIMA pagal tyrima, aiskiai pasake prokurorui, viesinti tik tai ka noriu. Visa kita gali pakenkti tyrimui. Kam ji meto tokia reklama, juk dabar taip pat vyksta tyrimas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Landsbergis yra šanuolis, tai vienintelis politikas, puoselėjantis vertybes ir nebijantis pasisakyti prieš kabėgistinę teisėsaugą. Aš įsivaizduoju, kad nė vienas iš jų neįsivaizdavo, kokia hidra išaugo iš šitos prokuratūros. Ir išaugino ją ne konservatoriai, o socialdemokratai su paulauskininkais. Dabar reikia suglausti pečius ir susivienyti prieš komunistinę kabėgistinę hidrą!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Drąsiaus kūną rado vientisą, bet atvežę į Vilnių daryti ekspertizės nupjovė galvą, o po ekspertizės grąžindami tėvams prisiuvo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Be abejo suprantu, kad ji surado kaip ir vientisa, bet kad iskapotu gabalais? Nesu girdejes apie tokias ekspertizes. Bet ar Venckai buvo uzsimine apie tai viesai?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Pone Landsbergi,Dėdule,Tata,-pagaliau Tauta žino kam padėkoti už tokios "teisėsaugos"sukūrimą,-tai Tamstos ir Jūsų bendraminčių L.Sabučio,V.Žiemelio "nuopelnai",kad Nepriklausomoje Lietuvoje palikai sovietinę "teisėsaugą" be jokios priežiūros.Tokia "teisėsauga" džiaugiasi AMB ir Fermeris,o Tamstos numylėtinis Kubilius už savo beprotiškus darbus mano esąs vertas Nobelio premijos.Tata esi pakankamai subrendęs,kad suprastum jog kapitalistinėje Lietuvoje socialistinė "teisėsauga" netinka,taip kaip pokarinėje Vakarų Vokietijoje netiko hitlerinė "teisėsauga".Ką sukūrei ,tuo pasidžiauk.Banditai ir vagys už tokią "teisėsaugą"tikrai dėkingi Tau ir Tavo bendrams.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Beskaitinedamas visus komentarus, suidare idomus ispudis. Landsbergis su konservatoriais geras, komunista ir KGB blogi, pedofilu gynejai.Jei si byla butu naudinga socdemam ir kitiem landsbergio neprieteliam, jie kazkaip eskaluotu ja ir verstu konservatorius. Stai konservatoriam ji tinka, landsbergis pasake kad cia socdemai nori valdzia perimti ir paslepti galus, visi pritaria. Bet juk galai slepiami dabar. Jei kubilius sugeba lysti ir keisti teismu nutartis tarp verslininku, kodel jis nepasako ka galvoja apie sita byla. Dabar liaudis nedaleis socdemu i valdzia, o byla tegul naikina. Jei butu valdzioje socdemai, tiktu sitas ju nuvertimui, o dabar ……. Pagalvokite pirma o paskui komentuokite. Ir pamirskite rusu KGB, cia buvusiu (LT KGB) darbas. Kol jus saugosite konservatorius, gal bus atliktas didelis klano darbas. Taip parastai (vaikiskai) KGB (ir buve LT) klaidu nedarys. Yra kazkas daugiau, atsiminkite brazuole, abromaviciu, mazeikiu nafta, visur seke "darbai" (kaltinimai, pasiteisinimui)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. taip, galva nupjauta, klausimas: kodėl? Ar visiems per skrodimą nupjauna galvą?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. nu tik nereikia čia pasakoti, kad ekspertams dar būtina ir galvą nupjauti.Slėpė,matyt, savų darbelius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. kodėl Kedžio dukrelei šiandien panaikinta apsauga.Ar tai reiškia, kad dabar ją gali pagrobti ir liudininkų pedofilijos byloje neliks? Parašykit, aš gal kažko nesupratau. Man tai atrodo labai blogai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. puikus straipsnis, gaila kad tik žodžiai, nieko realiai negalima padėti ger.Venckams ir Kedžiams.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Nupjovė per ekspertizę, nes galimai slėpė nusikaltimo žymes. O kodėl išėmė tą blauzdikaulį iš tos blauzdos, kur didžiulė mėlynė? Įtariu, kad kankinant sulaužė koją ir pašalino kankinimo įkalčius.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. galva buvo nupjaute per expertize,vilniuje,kokie jus tupi,paskui pletkai ir eina,kad nesuprantat apie,ka kalbama

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Vilniuje ekspertai supjauste Kedzio kuna ir kazka slapste, nes zinojo,kad gimines darys pakartoine ekspertyze. visos galunes buvo nupjautos ir po to is naujo prisiutos. velniai veikia konkreciai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. as tai pradzioje galvojau kad satanistu sektai nuo burtu , visokios macos , abortu valgimo ir panasiai, stogelis vaziuoja kad jie sitiek pridaro akivaizdziu klaidu , ir ne tik kedzio byloje bet dauk kitu .Bet matomai klydau,man jau pradeda rodytis kad jos tycia padarytos kad sukeltu masine psihoze.na kazkas panasaus amerikoje ,visi zino kad dangoraiziai buvo susprogdinti,kam reikejo 3 pastata griauti?galima ir kitaip viska suplanuot ,o ne padare kad visi zinotu ,bet nieko negaletu padaryt,jaustusi bejegiai
  na as nezinau kokie ju ateinantis planai ,cia reikia gero psihologo -specelisto ,turincio patyrties darbe su iskrypeliais

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Nupjauta galva!!! Cia kazkas naujo! Jei tai kalbetu ne Landsbergis, is karto pamanyciau kad cia fantazijos. Reikia laukti tesinio

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. pamačiau veikėją, perskaičiau jo straipsnelį ir kažkuo "pakvipo". Neatsikovoto tvartelio "kvapeliu". Štai iš kur ta neapykanta teisėsaugai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Laiku ir Vietoje gerb prof. Landzbergi!!! gal pagaliau tautieciai susivoks kas yra kas sitoj valstybej.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Ar sužinosime tiesą apie pedofilų klaną? Visi atsakymai tiesioginėje diskusijų laidoje „Sąmokslo teorija" 20.25 val. Diskusijoje dalyvauja: V. Vasiliauskas, R. Grinevičiūtė, S. Stoma, T. Dapkus.platinti

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...