Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 22 Penktadienis
 

Vytautas Landsbergis. Sausio ženklai kovą

2010-04-03 11:10 | Politikų tribūna | Komentarų (138)

Vytautas Landsbergis

Ateina žmonės pirmadienį į pirmo būtinumo parduotuves, o darbininkai – į savo įmonių valgyklas ir pamato, kad kainos keturiskart aukštesnės. Jokių kompensacijų, tik Vyriausybės leidimas įmonių vadovų sprendimu kelti atlyginimus… iš tų pačių fondų! (Kai kurie vadovai iškart sau ir pasikelia). Strateginis planas – darbininkai į Vilniaus gatves, ir sinchroniškai – tą pačią 1991 m. sausio 8 dieną – Pskovo parašiutininkai per Kazlų Rūdą, Gaižiūnus jau Šiaurės miestelyje.

Kariuomenės perdislokavimui reikėjo kelių dienų, ir operacija Maskvoje buvo pradėta iš karto, kai tik Lietuvos Vyriausybė sausio 4 d. vakare, penktadienį (!), priėmė sprendimą pakelti kainas. Gyventojai, tie vietiniai, sužinojo naujienas vėliau, tik pirmadienį. Tad Vilniaus ir Maskvos laikrodžiai vyriausybėse tuomet ėjo vienodu laiku, atsitiktinai minutė į minutę, tik Sausio 13-osios naktį viena valanda susipainiojo, ir V. Ivanovo smogikai pavėlavo sukurti sovietų agresijai dar ir „civilių susirėmimų“ pretekstą.

Kodėl dabar apie tai verta prisiminti?

Todėl, kad kiekvienoje politikoje, norint ją sugriauti, galimos diversijos ir subversijos. Mokesčių politikoje – taip pat. Tikriausia, ir taupymo politikoje, kai daugiau išleidžiama taupyklės perskaičiavimams, negu sutaupoma. Bet štai dabar trinktelėjo slapti mokesčiai neregistruotiems bedarbiams priskaičiuoti atgaline data, ir finansinės valdžios klaidų taisymas individualių piliečių sąskaita. Tad pradėkim nuo žodžio „dabar“. Kodėl trinktelėta dabar? Kodėl tada sausį? – A, taip, tada jau buvo paskelbta dvi svarbios aplinkybės – Lietuva išeina iš sovietinio biudžeto ir žemės nacionalizacijos, o Persų įlankoje sausio 15 d. prasidės karas. 13-oji, sekmadienis, buvo optimalus laikas.

Lietuva šiemet įžengė į seniai lauktą teisinio ir teisėtvarkinio apsivalymo kliūčių ruožą. Jis susijęs su korupcijom, kontrabandom, kurių gal pavyktų pamažinti. Tai reikštų geresnius laikus valstybės biudžetui ir paprastiems žmonėms, o blogesnius – nepaprastiems arba korumpams, valstybės kraują geriančioms korumpų sistemoms. Keičiasi svarbūs vadovaujantys teisė(ne)tvarkos pareigūnai, gali sutrikti sisteminis kontrabandinis valstybės kraujo nusiurbimas, nekonstitucinis užkulisinis jos valdymas ir užvaldymas totaliniu sekimu bei kompromatais kažkam reikiama politine kryptimi. Ten taip gražiai sutardavo kai kas iš VSD ir kai kurie specprokurorai. Dieve, o jei atsiskleis lėbaujančių pedofilų tinklas?

Tokiam „perversmui“ galima užbėgti už akių tiktai tikru kontrperversmu. Šalin Vyriausybę, ir visi korumpai lieka savo vietose arba grįžta, trumpam netoli pasitraukę.

Ore jau senokai kabėjo konkretus laikas – paminėsim nepriklausomybės dvidešimtmetį, ir pirmyn. Skaičiuosim kėdutes, dar nusipirksim porą deputatų, kaip anuomet. Politinis sprendimas! O paprasčiau – revanšas ir galų gale sėkmingai apginti buvusiųjų teisėti lūkesčiai. Kaip anuomet.

Daugelis mato nūnai paskelbtus mokesčius už nieką ir mistinę skolą užgyventą nesiskolinus – o tai liečia apie 300 000 jaunimo, ūkininkų, paūgėjusius vaikus auginančių motinų, asmenų buvusių nemokamose atostogose, veiklą sustabdžiusių smulkių verslininkų ir patentininkų! – kaip atitiksėjusią laikrodinę bombą po anaiptol netvirta psichologine visuomenės būsena. Gegužės mėnesį dar įvyks svarbūs, gal negrįžtami pokyčiai Generalinėje prokuratūroje ir FNTT, tad bombai laikas atėjo. Vėl optimalus. Arba – arba. Per balandį. Mokėkit, arba išieškosim prievarta! – Ką, už ką? Ir plius dar pajamų mokesčio nepriemokas, kadangi per 200 000 dirbusių piliečių turėję pernai mokėti daugiau. Bet ypač ryškus privalomasis sveikatos draudimas jo nepageidavusiems ir nepasinaudojusiems, nors mokėjimo pareiga buvo uždėta ir neprimenama. Žmonėms dabar pareikšta, kad nesigydę jie vis tiek likę skolingi valstybei (berods, po 700 litų), kuri nė nepranešė, kad ši pernykštė „skola“ kaupiasi. Šaltas biurokratinis žodynas – „kiekvienas turėjo pats žinoti!“ – būtų ne tik nutolimas nuo tikrovės, bet ir pasityčiojimas. Reikia kalbėti kitaip.

Paguoda, kad štai kitiems bus grąžinta permokėtieji pajamų mokesčiai, nepaveiks tų, iš kurių išieškoma papildomai. Paguoda, kad nedirbusiems ir numojusiems ranka į darbo biržą ir visai visai neišgalintiems susimokėti pernykščio sveikatos draudimo, jų „skola“ galės būti „išdėstyta“ arba net nurašyta paprašius pasigailėjimo – menka paguoda, nes ir vėl absurdo mišinys su pažeminimu. Vyriausybėje turėtų dirbti politikai, kurie supranta ir politinį savo veiklos, įžvalgumo arba neįžvalgumo rezultatą. Galų gale, mokantys iš anksto aiškinti.

O jeigu bombą užtaisė būtent įžvalgūs politikai, tik iš kadrų pakampės pakišantys koją „ne savo“ Seimui ir Vyriausybei? Ir neatidėjo po Velykų, bet kyštelėjo prieš Velykas. Vėl prisiminkim aną Sausį.

Tuomet, 1991-ųjų sausio 8 dieną, Aukščiausioji Taryba susirinko ir trumpai drūtai ištaisė niūrų Vyriausybės akibrokštą – bombą po nepriklausomybe sovietų invazijos fone.

Dabar pati Vyriausybė turėtų rinktis nepaprastojo posėdžio netgi prieš Velykas, jei ne užvakar, ir atlikti išminavimą nedelsiant. Žmonių gynyba ir valstybės gynyba sutampa. Kas nors gal pasakys: o, negalima taip blaškytis ir nėra ko atsiprašinėti, nes iš ko ir priskaičiuosim tuos popierinius 700 litų 300 000 kartų? Net pasakėm, visagaliai inspektoriai, kad priskaičiuosim iki gegužės 3-iosios, senosios konstitucijos dienai!

Kai kurie finansininkai, manau, tikrai paskaičiavo, ką daro. Kaip tada, kai per dvi paras skaičiavo keturgubas kainas be kompensacijų. Net nutylėjo, kartu su premjere, finansų ministro R. Sikorskio laišką iš ligoninės, kuris drauste draudė tai daryti. Dabar bent nuojauta turėjo drausti inspektoriams taip elgtis, lyg pasauly būtų vien finansai. Bet suveikta sąmoningai.

Išsiryškinant veikėjams, kurie taip dirba savo politiką po Vyriausybės pamatais, matoma reali savisaugos arba vindikacijos spraga vykdomojoje valdžioje. Vienas ar keli pareigūnai prie premjero turėtų stebėti ir vertinti poįstatyminių aktų galimą poveikį piliečiams, tai yra, politines pasekmes. Kad įstatymo leidėjas parašo lydraštyje „neigiamų pasekmių nenumatoma“, tai dar nieko nereiškia. Pastaroji Valstybinės mokesčių inspekcijos diversija, paleista be Finansų ministerijos ir Prezidentės žinios, o premjerui esant užsienyje, yra geriausias politinio kenkimo pavyzdys. Naujausioje Lietuvos istorijoje – ne pirmas. Vis dėlto kada nors turi rastis atsakomybė.

Ar niekas neskaičiuoja kitų nuostolių, kuriuos būtina matyti kaip tiesioginį šio valdininkų žingsnio efektą? Daugybė jaunuolių, nūnai plūstelėjusių į greituosius Skandinavijos šalių kalbų kursus (taip mane informavo), būtų varpo dūžis, kurį privalu išgirsti.

Kas gali ramiai žiūrėti į gesinamą viltį, kad Lietuva taisysis, kelsis? Aš negaliu.

Bernardinai.lt

2010-04-02

Komentarai

 

 

 
 1. Baikit krėst šposus,kad tai profesorius.V.L.profesoriaus vardą jam davė kompartijos CK,nes būdamas nepartinis kompartijai buvo labai nusipelnęs,net Burokevičius profesoriaus vardą gavo tik tuomet,kai apsigynė habilituoto daktaro disertaciją,o Tata būdamas mokslų kandidatu.Kandidato laipsnį gavo be disertacijos gynimo.Taigi Tata ,konservatorijos kolegų vadintas Žaliasnargliu turėjo daug nuopelnų kompartijai.Šiandien Tata nukaršęs senis pliurpia nesąmones ,todėl nėra prasmės jį garbinti,arba kaip šūdą kelti ant šakių.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. prabilsta lansbergis, atidžiai skaitykite ir suprasite, kad nori apsiginti, arba ruošia naują aferą

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Man atrodo,kad Profesorius "imyne i daikta,kurio neivardina".Jo melas,kad finansu ministre nezinojo apie PSD afera,Jo ir,beje, organizacijos "Kitokia Lietuva" vykdomas desperatiskas iskrypeliu konservatoriu vyriausybes gynimas rodo,kad daug kas "imyne".

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Idomus naktiniai pasamprotavimai, kuriuose labai daug TIESOS ir ,gal but, noro "padėti" profesoriui susiorentuoti ne tik laike ,bet ir situacijoje. Cituoju Jūs:"
  Kuo greičiau VISKĄ jis turi kelti nebodamas net grėsmių sau."
  "Jis, būtent jis gali pakeisti Lietuva !!!! Bet, mano galva, tai tiesiog MEĮMANOMA. O štai ,tai, kad :
  "Tad net ir tokie smulkus išsigalvojimai "ši tą" pasako.. Jo stilius.." "KADA JI KEIS !!!???" … jau net nereikalauja atsakymo – NIEKADA, tik štai blogiau tai, kad tokiais savo "prisiminimais" profesorius pradeda terštį tikrąją istoriją.
  Ir pagaliau ,nors ir ne eilės tvarka, negaliu nepasakyti savo numonės ir apie Jūsų norą:"Juk tuoj pat turėtų sekti jo atsiribojimas nuo konservatorių ir jo įsijungimas į opozicinį TAF judėjimą, visai išpažįstant savo [ir savo partijos] nuodėmes.. " —— labai blogai, kad užsiįmete reklama darinio, kuris ne tik kad NIEKO NENUVEIKĖ, bet, ir patikėkit mani, NENUVEIKS… eilinis judėjimas atitraukiantis visuomenę nuo svarbių praktinių problemų sprendimo.Kums patinka rašyti [idea ] – tai mano mintis remiasi fakteliu, PDP pirmininkas įmasi organizuoti dar ir judėjimą …tikras BLEFAS, Atsiprašau

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. sitas stribas neturi nei doros, nei sazines. sitas priesas Nr.1 su visa savo konservine sutve nuolat savaip maiso praeities kose ir kirsina, kirsina…o is esmes stumia Lietuva i rusu glebi. pats pabegs i briuseli lemiamu momentu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Ką reiškia megstos beretės? Ką reiškia pirktos beretės?
  Megstų berečių savininkės turi išmonę, valią, kantrybę, viziją, gebėjimus, atsakomybę. Jos moka ir gali nusimegzti, pasisiūti, išgyventi…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Senas nukaršėli Tata-Dėdule,megztų berečių generole,nustok pliurpęs nesąmones.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. TESINYS;;;……………Pazistu viena girtauti kasdien megstanti; vis sake, kad ji vaisina..ir taip keliasdesimt metu. O realiai pats organizuodavo. Tai jis tik seimai ir sau kenke. Deja ; an addiction ir politikoje isnyra, kaip pan. asmenybes deformacija — > tokio politiko sajunga su nusikalteliu org., kaip netiesiogiai ir pats apibudina savo kurybos vaika TS[KP], yra nusikaltimas ne sau, ne seimai, bet visai Lietuvai, tautos ateiciai. Kuo greiciau VISKA jis turi kelti nebodamas net gresmiu sau.. Kas tuo tiki, kad kels;;; tad manau, kad jis pats pagal ‘tradicija’ su savo politCo, yra GRESME saliai, islieka ja ir toliau !! Turi irodyti, kad to nera !!!! Jis, butent jis gali pakeisti Lietuva !!!! Jei tik noretu.. Tada zinotume I ka zvelgti toliau..tada verstume bent jau tas keturias ‘kairiuju’-‘desiniuju’ partijas VELNIOP !!!!………….Jo ‘baaajeris’..jis rase;;; ‘’’Daugybė jaunuolių, nūnai plūstelėjusių į greituosius Skandinavijos šalių kalbų kursus (taip mane informavo), būtų varpo dūžis, kurį privalu išgirsti.’’’ ……- cha cha cha, nusijuokiu..- I ten visi vyksta mokant anglu kalba ir prakt. niekas is anksto nestudijuoja skandinavu kalbu, kol ten negyvena !!!
  Tad net ir tokie smulkus issigalvojimai ‘si ta’ pasako..
  Jo stilius.. KADA JI KEIS !!!???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. TESINYS;;;…………………
  V.L. PARESES-‘’’Vyriausybėje turėtų dirbti politikai, kurie supranta ir politinį savo veiklos, įžvalgumo arba neįžvalgumo rezultatą. Galų gale, mokantys iš anksto aiškinti. ‘’IR –
  ‘’’O jeigu bombą užtaisė būtent įžvalgūs politikai, tik iš kadrų pakampės pakišantys koją „ne savo“ Seimui ir Vyriausybei?’’’ , turetu jau antradieni po Sv. Velyku, atsiriboti nuo lengviau uz kaimo bobutes manipuliuojamu ir nusikalstamai neizvalgiu savo partieciu, nes pats tai byloja !!!!.. O jis tik mena ir mena ‘’’… Tuomet, 1991-ųjų sausio 8 dieną, Aukščiausioji Taryba susirinko ir trumpai drūtai ištaisė ……Dabar pati Vyriausybė turėtų rinktis nepaprastojo posėdžio netgi prieš Velykas, jei ne užvakar, ir atlikti išminavimą nedelsiant. Žmonių gynyba ir valstybės gynyba sutampa.’’’, kai jis pirmasis ne straipsniu, o savo elgesiu turetu atgaivinti zmoniu tikejima pirmiausia juo !! ATSIRIBOTI PAGALIAU NUO TU ‘KONSERVU’..Juk kiek metu gali testis kalbos, kad jo ‘neklauso’, kad ‘kubilistai’ ar kiti ‘politkonservai’dirba pries ji..ir t.t.. ……………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. TESINYS;;;………..Toliau raso;;; ‘’’’Lietuva šiemet įžengė į seniai lauktą teisinio ir teisėtvarkinio apsivalymo kliūčių ruožą. Jis susijęs su korupcijom, kontrabandom, kurių gal pavyktų pamažinti. …’’’’……’TOKIO’ LYGIO POLITIKAS, gerai zino LT situacija, o raso kliedesius.. Koki apsivalyma ir kas ves !? Ar A. Matuleviciu jis turi omenyje !? Aisku, kad neeeee !!! Juk matyt numates su savo CONSERVATIVES kolona ‘apvalyti’ Lietuva.. Juk zino, kad kitu solidziu ir pajegiu pazangios pertvarkos jegu LT nera.. .. DEJA-musu nelaimei !!
  Gal todel ir paraso – ‘’… kurių gal pavyktų pamažinti.’’, nes zino to pavykimo nykstamas galimybes.. Tad kas patikes, kad rimtai raso pastraipa-‘’’Tai reikštų geresnius laikus valstybės biudžetui ir paprastiems žmonėms, o blogesnius – nepaprastiems arba korumpams, valstybės kraują geriančioms korumpų…..Dieve, o jei atsiskleis lėbaujančių pedofilų tinklas? ‘’’. As netikiu !! Pats kaltas, kad netikiu as, kaip ir daugelis matyt, tolesnemis jo mintimis. Jo ir jo politdraugu akcijos ir tokios mintys tesias be galo daugeli metu, o reali veikla grieztai priesinga ir priestaringa..senai ir visada.. ……………………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. TESINYS;;;……………. V.L.raso toliau;;; ‘’’’Kodėl dabar apie tai verta prisiminti?
  Todėl, kad kiekvienoje politikoje, norint ją sugriauti, galimos diversijos ir subversijos.’’’’….bet juk butent jo salininkai politineje daugumoje siandien, bet buten jie ir idiege ta korupcine-nusikalstama sistema LT. Neeee !? Sakys, tai komunistu darbas !! Bet juk junginys, tartum nemari sajunga, KK=KIRKILAS-KUBILIUS, egzistavo ir kitos ‘komunistines’ daugumos valdymo metu.., o ‘rubikonis’ korupcijos skandalas tu pat dauguminiu, keturiu partiju, ar nieko nesako !!?? Konservatoriai ir bendrai ‘desinieji’ irode, kad ju ir ‘kairiuju’ politikos valdymo laikotarpiai praktiskai nesiskiria !! Ideologiju esmes ir praktikos skirtumu, nerandama !!
  Tik kad ciniskesni valdo desiniuju laiku..juk tik jie taip ciniskai ir demagogiskai gali tautai primesti savo versijas, aiskinant kainu, mokesciu suolius ir visa kita [zr. V.L. straipsni]. ISMINTIS, IZVALGUMAS !!??? Pasako tiesos ponas !?.., bet juk net ir jis pats, sitaip visai sukompromituoja savo konservatoriu draugija !! Juk tuoj pat turetu sekti jo atsiribojimas nuo konservatoriu ir jo isijungimas I opozicini TAF judejima, visai ispazistant savo [ir savo partijos] nuodemes.. BET;; Juk aisku, kad jam lietuviu tauta avinai..ir tik pudrina smegenis, zmoniu..- nieko niekada jis neprisipazins..[idea]. ………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Vytautas Landsbergis rase;;;
  ‘’’’’Ateina žmonės pirmadienį į pirmo būtinumo parduotuves, o darbininkai – į savo įmonių valgyklas ir pamato, kad kainos keturiskart aukštesnės. …’’’’..O patsai V.L., po to, dar ilgai pasakele seka apie ta Istorija, piktnaudziaudamas ja ir drumsdamas zmoniu protus jo pasekeju ar ekskomunizmo draugu sukurto naujojo LT gyvenimo sukeltame, paprastu zmoniu sokiruojanciame samonejime.. [skaityti auksciau]. Puiku, kad KK ir jo rasmenis skelbia. Nors jis tik che che che is musu..- juk jam ‘vienodai rodo’kazkokios kritikos KK, kai jo tvirtove yra BERNARDINAI.LT.. Toki jau ji teko laime tureti Lietuvai..Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos ‘demokratijos teva’ :) . As ji galiu apibudinti, kaip viena is paciu ekscentriskiausiu LT politiku, kaip ir viena is paciu..nekenciamiausiu..ir tik nedaugelio gerbiamu..[idea]. Juk salia talento, jis kupinas ir ydu, sarkazmo, pagiezos, ‘savu’zmoniu ir ju interesu gynimo ir pan. .. Visa jo istorija tai byloja. To nevystau, o tik pasakyti turiu, kad jis yra buves mano buvusiu rasiniu ‘taikinys’ n1, kaip ir ‘rezistentas n1’:). As palaukiau..patylejau, bet gyvenimas rodo, kad islieka ankstesnis ispudis..- rezistuoja jis, tai daugiausia – tautos valiai ir minciai !! Ne; Nepriklausomybes ideja cia niekuo deta !! Gyvensena Nepriklausomos LT, jos budas ie esme, yra jo ir daugumos LT zmoniu, astri sankirta. …. O jis vis ‘savo’pasakeles seka !! Ir aisku, kad turi salininku, nes tiek daug zmoniu praturtejo jo politCo draugeliu, reformu bei valdymo metais. Yra tokiu ir cia; nezinia kokias pozityvias jo iniciatyvas ir siekius iziuri.. Gal dabar..gal antipedofilija ?! O juk M. Laurinkus argi ne jo ilgalaikis artimiausias biciulis buves, argi ne jis ta VSD nusikaltimu masina sukures ir garsejes seksualinemis orgijomis pajuryje..!? Rase, juk, si laikrastis [idea]………………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. uzlipo ant greblio koto,ka darysi,kad ne visi tiki pasakomis apie tai konenori daryti-desovietizacijos-kad salis atsikeltu

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. KAUNE Si sestadieni mitingas,atvaziuokite, kad ne ispruoteti. JAU 12d Kedainiu teismas spres mergaitei gyventi,ar…..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. O man sakė, kad kokia partija bebūtų, niekas nesikeis, jei tų partijų ideologijos ruoštos vienam centre. O Landsbergio jau toks būdas: šūdą mala lyg ir teisingai, bet elgiasi vis vien taip, kaip reikia sionistų šutvei.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Pirma. Gal "kramtyk" ką kalbi! Antra. Kai gerai "nusėdėsit sėdimąją" be darbo, gal suvoksit, kad laikas JĄ pakelti nuo kėdės… Ir trečia. "…i uzsieni begti". Labai lietuviškas požiūris. Arba pabėgti ten, kur žmonės savo kova pakenčiamas gyvenimo sąlygas susikūrė, arba iš nevilties prasigerti, arba pasikarti. Bet jau gink Dieve, "užpakalio nuo kėdės" nepakelti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Šitas Judo giminės ponas V.L.neturi elementarių žinių nei ekonomuikoje nei tesėje.Jis V.L.mums plirpia,kad Kubilius daro "tvarką".Dieduk atsipeikėk,kokią tvarką daro tavo pasekėjai,-jie lopo senus skudurus,o mus mulkina.Teisėsaugoje reikalinga kardinali reforma,o Tatos-Dėdulės pliurpalai tai viso labo noras pasirodyti ,kaip gaidžiui pragydus ant mėšlyno.Dėdulei -V.L. patartina tupėti ant pečiaus ir nedemonstruoti savo "išminties",kurią mes puikiai pažystame.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. delfis rašo:
  Neapykantą valdžiai, popsui ir gėjams reperiai sudėjo į dainą:

  Keli emigrantai kritišką savo požiūrį į situaciją Lietuvoje, valdžią, Seimo nario Lino Karaliaus kelionę į Pietryčių Aziją, apsipirkimus Lenkijoje, planuojamas homoseksualų eitynes, Kauno pedofilijos istoriją, žiniasklaidą, pramogų pasaulį ir gyvūnų skriaudikus išdėstė dainoje.
  „Emigrants feat Anree- Teisybės Gabalėlis“ (youtube. COM)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Atrodo,lyg gincytusi zydsaudziai su stribais,kurie is ju geriau tvarka dare…o zmonems liko tik skola uz PSD moketi ir be darbo sedeti arba kas dar turi sveikatos-i uzsieni begti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Kad, "…turi visus valdžios svertus…", aiškiau negu aišku. Tik norėčiau paprieštarauti, kad "…gerai jais moka manipuliuoti…". Kiek aš matau- visai nemoka. Nors tas mokėjimas ir nereikalingas. Tauta neįgali pareikšti savo teises, dar visas burys palaikančių fanų, kuriems viskas "…dieviška rasa." :-)), tad jokia manipuliacija kaip ir nereikalinga. Pamalei, pamalei bele ką – pritariančių vistiek atsiras pakankamai. O kiek truks – "dadės" likusieji, savo abejingumu ir bailumu…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Nemanau kad su tais, "kuriems spjauk į akis o jie vis tiek sakys kad tai dieviška rasa" iš viso verta gaišti laiką… "Politikams" ir jų tarnams tiesa ir teisingumas yra svetimi ir visiškai nereikalingi. Kas nori rimtai diskutuoti apie Lietuvos ateitį – kviečiu į savo asmeninės svetainės: "Žmogaus teisės posovietinėje Lietuvoje" forumus. Juk mums reikia kažkur burtis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. O kas tą sistemą sukūrė? Būtent konservai su Lansbergiu ir Socdemai su Brazdausku, nes jie 20 darė Lietuvoje tai ko jiems reikėjo ir žmonių gerovė buvo minima prieš eilinius rinkimus. Tai nepūskite tamsta tą jau nuvalkiotą miglą mums į akis. Beabejo visokių yra – visokių reikia tik blogai, kad tie visokie turi visus valdžios svertus ir gerai jais moka manipuliuoti…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Būtent, Landsbergis kaip tik ir palietė tą visą ūsuotą sistemą, ir pajuto pasipriešinimą net konservatorių partijos viduje, ten irgi ūsuoti yra pripumpavę savų. Jūs galvojate šitą sistemą labai lengva išardyti? Jeigu Landsbergis pradėjo tą daryti, tai padėkite jam, o ne lokite, ką koks konservatorius pridarė ar kokį įstatymą koks seimas priėmė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. "O man patinka dabar ta politika, kurią šiuo metu vykdo Landsbergis." Įdomu, įdomu… Ir kokią gi čia jis dabar tokią naują politiką vykdo. :-)))) Nematau nieko kito, kaip tą patį …. malimą. Beje, kaip ir per visą savo politiko(?) karjerą. :-)) Nors tenka sutikti, kad visokių reikia. Kaip matosi iš komentarų, kai kuriems net labai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. Jeigu pakeis vieną ar kitą ministrą ar vadovaujantį asmenį nuo to sistema nesikeičia, kad nebūtu tokių iškrypėlių kaip Ūsas reikia keisti visą sistemą…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. O man patinka dabar ta politika, kurią šiuo metu vykdo Landsbergis. Vardan to, kad būtų išvalyta pedofilinė teisėsauga, galima ir pakentėti. O jums jeigu nepatinka eikit pas Paulauską į partiją ir klausykitės pasakų apie Ūso meilę Stankūnaitei.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. Piliečiui. Rusų liaudies išmintis: "kakov pop – takov i prichod".

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...