Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 27 Trečiadienis
 

Vytautas Landsbergis. Sausio ženklai kovą

2010-04-03 11:10 | Politikų tribūna | Komentarų (138)

Vytautas Landsbergis

Ateina žmonės pirmadienį į pirmo būtinumo parduotuves, o darbininkai – į savo įmonių valgyklas ir pamato, kad kainos keturiskart aukštesnės. Jokių kompensacijų, tik Vyriausybės leidimas įmonių vadovų sprendimu kelti atlyginimus… iš tų pačių fondų! (Kai kurie vadovai iškart sau ir pasikelia). Strateginis planas – darbininkai į Vilniaus gatves, ir sinchroniškai – tą pačią 1991 m. sausio 8 dieną – Pskovo parašiutininkai per Kazlų Rūdą, Gaižiūnus jau Šiaurės miestelyje.

Kariuomenės perdislokavimui reikėjo kelių dienų, ir operacija Maskvoje buvo pradėta iš karto, kai tik Lietuvos Vyriausybė sausio 4 d. vakare, penktadienį (!), priėmė sprendimą pakelti kainas. Gyventojai, tie vietiniai, sužinojo naujienas vėliau, tik pirmadienį. Tad Vilniaus ir Maskvos laikrodžiai vyriausybėse tuomet ėjo vienodu laiku, atsitiktinai minutė į minutę, tik Sausio 13-osios naktį viena valanda susipainiojo, ir V. Ivanovo smogikai pavėlavo sukurti sovietų agresijai dar ir „civilių susirėmimų“ pretekstą.

Kodėl dabar apie tai verta prisiminti?

Todėl, kad kiekvienoje politikoje, norint ją sugriauti, galimos diversijos ir subversijos. Mokesčių politikoje – taip pat. Tikriausia, ir taupymo politikoje, kai daugiau išleidžiama taupyklės perskaičiavimams, negu sutaupoma. Bet štai dabar trinktelėjo slapti mokesčiai neregistruotiems bedarbiams priskaičiuoti atgaline data, ir finansinės valdžios klaidų taisymas individualių piliečių sąskaita. Tad pradėkim nuo žodžio „dabar“. Kodėl trinktelėta dabar? Kodėl tada sausį? – A, taip, tada jau buvo paskelbta dvi svarbios aplinkybės – Lietuva išeina iš sovietinio biudžeto ir žemės nacionalizacijos, o Persų įlankoje sausio 15 d. prasidės karas. 13-oji, sekmadienis, buvo optimalus laikas.

Lietuva šiemet įžengė į seniai lauktą teisinio ir teisėtvarkinio apsivalymo kliūčių ruožą. Jis susijęs su korupcijom, kontrabandom, kurių gal pavyktų pamažinti. Tai reikštų geresnius laikus valstybės biudžetui ir paprastiems žmonėms, o blogesnius – nepaprastiems arba korumpams, valstybės kraują geriančioms korumpų sistemoms. Keičiasi svarbūs vadovaujantys teisė(ne)tvarkos pareigūnai, gali sutrikti sisteminis kontrabandinis valstybės kraujo nusiurbimas, nekonstitucinis užkulisinis jos valdymas ir užvaldymas totaliniu sekimu bei kompromatais kažkam reikiama politine kryptimi. Ten taip gražiai sutardavo kai kas iš VSD ir kai kurie specprokurorai. Dieve, o jei atsiskleis lėbaujančių pedofilų tinklas?

Tokiam „perversmui“ galima užbėgti už akių tiktai tikru kontrperversmu. Šalin Vyriausybę, ir visi korumpai lieka savo vietose arba grįžta, trumpam netoli pasitraukę.

Ore jau senokai kabėjo konkretus laikas – paminėsim nepriklausomybės dvidešimtmetį, ir pirmyn. Skaičiuosim kėdutes, dar nusipirksim porą deputatų, kaip anuomet. Politinis sprendimas! O paprasčiau – revanšas ir galų gale sėkmingai apginti buvusiųjų teisėti lūkesčiai. Kaip anuomet.

Daugelis mato nūnai paskelbtus mokesčius už nieką ir mistinę skolą užgyventą nesiskolinus – o tai liečia apie 300 000 jaunimo, ūkininkų, paūgėjusius vaikus auginančių motinų, asmenų buvusių nemokamose atostogose, veiklą sustabdžiusių smulkių verslininkų ir patentininkų! – kaip atitiksėjusią laikrodinę bombą po anaiptol netvirta psichologine visuomenės būsena. Gegužės mėnesį dar įvyks svarbūs, gal negrįžtami pokyčiai Generalinėje prokuratūroje ir FNTT, tad bombai laikas atėjo. Vėl optimalus. Arba – arba. Per balandį. Mokėkit, arba išieškosim prievarta! – Ką, už ką? Ir plius dar pajamų mokesčio nepriemokas, kadangi per 200 000 dirbusių piliečių turėję pernai mokėti daugiau. Bet ypač ryškus privalomasis sveikatos draudimas jo nepageidavusiems ir nepasinaudojusiems, nors mokėjimo pareiga buvo uždėta ir neprimenama. Žmonėms dabar pareikšta, kad nesigydę jie vis tiek likę skolingi valstybei (berods, po 700 litų), kuri nė nepranešė, kad ši pernykštė „skola“ kaupiasi. Šaltas biurokratinis žodynas – „kiekvienas turėjo pats žinoti!“ – būtų ne tik nutolimas nuo tikrovės, bet ir pasityčiojimas. Reikia kalbėti kitaip.

Paguoda, kad štai kitiems bus grąžinta permokėtieji pajamų mokesčiai, nepaveiks tų, iš kurių išieškoma papildomai. Paguoda, kad nedirbusiems ir numojusiems ranka į darbo biržą ir visai visai neišgalintiems susimokėti pernykščio sveikatos draudimo, jų „skola“ galės būti „išdėstyta“ arba net nurašyta paprašius pasigailėjimo – menka paguoda, nes ir vėl absurdo mišinys su pažeminimu. Vyriausybėje turėtų dirbti politikai, kurie supranta ir politinį savo veiklos, įžvalgumo arba neįžvalgumo rezultatą. Galų gale, mokantys iš anksto aiškinti.

O jeigu bombą užtaisė būtent įžvalgūs politikai, tik iš kadrų pakampės pakišantys koją „ne savo“ Seimui ir Vyriausybei? Ir neatidėjo po Velykų, bet kyštelėjo prieš Velykas. Vėl prisiminkim aną Sausį.

Tuomet, 1991-ųjų sausio 8 dieną, Aukščiausioji Taryba susirinko ir trumpai drūtai ištaisė niūrų Vyriausybės akibrokštą – bombą po nepriklausomybe sovietų invazijos fone.

Dabar pati Vyriausybė turėtų rinktis nepaprastojo posėdžio netgi prieš Velykas, jei ne užvakar, ir atlikti išminavimą nedelsiant. Žmonių gynyba ir valstybės gynyba sutampa. Kas nors gal pasakys: o, negalima taip blaškytis ir nėra ko atsiprašinėti, nes iš ko ir priskaičiuosim tuos popierinius 700 litų 300 000 kartų? Net pasakėm, visagaliai inspektoriai, kad priskaičiuosim iki gegužės 3-iosios, senosios konstitucijos dienai!

Kai kurie finansininkai, manau, tikrai paskaičiavo, ką daro. Kaip tada, kai per dvi paras skaičiavo keturgubas kainas be kompensacijų. Net nutylėjo, kartu su premjere, finansų ministro R. Sikorskio laišką iš ligoninės, kuris drauste draudė tai daryti. Dabar bent nuojauta turėjo drausti inspektoriams taip elgtis, lyg pasauly būtų vien finansai. Bet suveikta sąmoningai.

Išsiryškinant veikėjams, kurie taip dirba savo politiką po Vyriausybės pamatais, matoma reali savisaugos arba vindikacijos spraga vykdomojoje valdžioje. Vienas ar keli pareigūnai prie premjero turėtų stebėti ir vertinti poįstatyminių aktų galimą poveikį piliečiams, tai yra, politines pasekmes. Kad įstatymo leidėjas parašo lydraštyje „neigiamų pasekmių nenumatoma“, tai dar nieko nereiškia. Pastaroji Valstybinės mokesčių inspekcijos diversija, paleista be Finansų ministerijos ir Prezidentės žinios, o premjerui esant užsienyje, yra geriausias politinio kenkimo pavyzdys. Naujausioje Lietuvos istorijoje – ne pirmas. Vis dėlto kada nors turi rastis atsakomybė.

Ar niekas neskaičiuoja kitų nuostolių, kuriuos būtina matyti kaip tiesioginį šio valdininkų žingsnio efektą? Daugybė jaunuolių, nūnai plūstelėjusių į greituosius Skandinavijos šalių kalbų kursus (taip mane informavo), būtų varpo dūžis, kurį privalu išgirsti.

Kas gali ramiai žiūrėti į gesinamą viltį, kad Lietuva taisysis, kelsis? Aš negaliu.

Bernardinai.lt

2010-04-02

Komentarai

 

 

 
 1. Tai tu sukąsk dantis ir tylėk jeigu tau taip atrodo. Nemanau, kad dauguma galvoja taip. Dar gali vakarais pasiėmęs Vytauto nuotrauką, maldelę sukalbėt sukandęs dantis…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Negalima visų savo ar šalies problemų nurašyti vienai partijai ar Vytautui Landsbergiui. Kaip ir visose partijose yra infiltruotųjų, kurie ir kenkia mūsų valstybei, statydamiesi sau namus ir priimdami mus, piliečius, piktinančius įstatymus. Problema, kad partijose daugelis yra žalių ir nesupranta, kas vyksta. Kad nebūtų taip, kaip iki šiol buvo, partijos privalėtų turėti a la žvalgybos skyrius, kurie darytų analizę ir blokuotų kabėgistinius elementus partijos viduje.Landsbergio problema yra ta, kad jis per daug pasitikėjo savo aplinka, kurioje taip pat buvo prikišta visokio plauko gaivalo. O kas dabar daroma, tai yra naujas atgimimas. Yra daroma teisėsaugos pertvarka. Todėl gal sukąskite dantis ir patylėkite, jei norite gyventi kitokioje šalyje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Nesuprantu kaip toks šyzofrenikas kaip Lansbergis taip ilgai skrajoja politinėje padangėje? Jam gi visur komunistai vaidenasi. Matomai turi gera stogą iš kokių nors užsienio žvalgybų…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Še kad nori – kažkam ant itin "skaudamo mazolio užmyniau". Pradėjo keiktis kaip sovietinių laikų turgaus spekuliantės…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Pusgalvi,nejaugi nesupranti,kad Tata-Dėdulė siekia palopyti tik pačias didžiausias teisėsaugos skyles,o teismai ir prokuratūra kaip buvo kyšininkų rankelėse taip ir pasiliks.Na Jurgelevičiau ,žmogaus teisių "gynėjau" iki šiol maniau,kad esi išsilavinęs žmogus,tačiau dabar pamačiau esi avinas kaip ir kiti Kauno turgaus avinai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Re: "Pilietis – 2010 04 04 15:57 … O socdemai, komunistai ir kagėbistai miršta iš pavydo, kad tvarkos valstybėje ėmėsi daryti ne jie, o konservatoriai. Šaunuolis profesorius, stiprybės ir sveikatos – patvarkykit bent dabar tuos supuvusius komunistus." Komentaro autoriui "Piliečiui" derėtų žinoti, kad aršiausiais "dešiniaisiais" posovietinio laikotarpio pradžioje buvo (o kai kurie ir dabar yra) tokių žmonių pasipriešinimą neteisybei gesinusių "visuomeninių" organizacijų kaip Lietuvos žemės savininkų sąjunga ir jai giminingų vadovai. Taip pat derėtų žinoti, kad kai kuriems iš tų vadovų KGB sukurta "Status" firma jau 1992 metais statė asmeninius namus. Jeigu Jūs šių aplinkybių nežinote ir teisiškai jas neįvertinate – tai koks Jūs tuomet pilietis?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Gal galėtumėte patikslinti, apie kokią čia konservatorių daromą "tvarką" dėstote? Gal apie tą, kad valstybė šiaip taip dar laikosi, tik dėl užsienio paskolų? Kurių greitai jau niekas mums nebeduos. O savo verslo, kuris ir duoda valstybei pajamas, jau beveik nebeliko. Kur sėdi, "pilieti"? Ar tik ne konservatorių partijos būstinėje?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. isieskot uz daugiau nei 1m laikotarpi-tikrai neteisinga! 2008m lapkriti-gruodi turejo but organizuota plati informacine kampanija apie PSD mokejima nuo 2009m-tam isleisti pinigai butu tikrai prasmigai- tai ne beprasmiai milijonu svaistymai LT ivaizdziui ar siaip pinigu plovimas bereikalingom "studijom"! O dabar panasu Kubilius elgiasi taip, kad suteiktu kuo palankesnes salygas opozicijai nuverst vyriausybe!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Ach, užmiršo Landsbergis. Nebuvo kainos pakeltos 4 kartus. gal 30 procentų, ir tai ne visoms prekėms. Mėgsta anas meluoti. Mėto akmenukus į Kazimiros daržą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. O man visiškai nesvarbu, kieno koks tėvas buvo, kas kuo buvo – man svarbu, kad kažkas daroma šitoje valstybėje. O socdemai, komunistai ir kagėbistai miršta iš pavydo, kad tvarkos valstybėje ėmėsi daryti ne jie, o konservatoriai. Šaunuolis profesorius, stiprybės ir sveikatos – patvarkykit bent dabar tuos supuvusius komunistus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Toks straipsnis tiktų kur nors beveik nieko apie Lietuvą negirdėjusioje valstybėje spaudinti.Lietuvoje žino visi,kas inicijavo ir tvirtino pensijų mažinimą, kas nukreipė ietis prieš vaikučius.Tai tie patys ir dabar pakėlė PSD mokesčių klausimą.Juk ne nuo inspektorių visas šitas širšalas kilo, o nuo Kubiliaus ir Šimonytės agresyvių pareiškimų.Juk jie pakėlė šį klausimą o ne kokie tai mįslingi VMI žmogeliai.Grybauskaitė juk visam šitam pritarė .Tai kam čia dabar kaltinti nekaltus visokiais nebūtais sąmokslais.Paklaustų Landsbergis ko gi siekia Kubilius,Grybauskaitė ir Šimonytė (ji jų rankose tik sraigtelis), tai būtų gal suprantamiau.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. V.L.Kauno pusžydis,-atchitekto Žemkalnio ir žydų Slavinų šeimų kūrinys.Džiaukitės kauniečiai,turėdami tokį "patriotą"

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Atrodo, Landsbergis kai kam labai skaudžiai užmynė ant uodegos su šituo savo straipsniu…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Svolaciai,apmokestine bedarbius PSD mokesciu saukia " o kas uz juos mokes,jei jie susirgs". O kur jus,svolaciai,dedat ju imoketus pinigus,jei jie nesuserga? Pamirsot solidarumo principa?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Pan Landsberg kaip koks Stalinas nepriklauso Lietuvos valdžiukei,tačiau visiems komanduoja.Tai V.Landsberg į prezidentes rekomendavo ponią Dariją Polikarpovną,Seime sėdi pono Landsbergo partija ir su Valinsko transvestitais,bei kitokio plauko išsigimėliais komanduoja visiems Laimės Ieškotojams bęzdantiems Seime,Vyriausybei vadovauja Tatos numylėtinis Kubuilius. Pats Tata miega Briuselyje,mat jam už tai moka gerus pinigus.Dabar atsirado proga paloti,-tai jis loja,kaip šuo prieš mėnulį.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Visi turi savu grieku kaip sakoma – nesvarbu kas buvo svarbu kas tapo ir kaip dabar masto,o Prof.Lanbergis vienas is normaliausiai mastanciu zmoniu siuo metu musu valstybeje…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. \pasakyk kada konservatoriai padare ka nors gero lietuvos liaudziai, kai buvo isrinkti i valdzia? Kazko trumpa atmintis tamstos. Konservatoriai VISADA verkia kad gauvo bloga "palikima" ir pasitelke puskvaisi ekonomikos prof. glavecka, pradeda tvarkyti finansus-ekonomika. Atsimink kas buvo po praeito ju atejimo i valdzia. Pinigus taupyti (rezerva) reik kai jais aprupinta liaudis ir atsiranda laisvu pinigu. Nors nesu komunistu gerbejas, bet jie dare viska teisingai. Visose salyse del to lengviau pergyveno krize, kad zmones turejo santaupu, o valdzia, mokesciu pagalba (nedidino nei viena valstybe isskyrus LV, TVF nurodymu) didino pyvarta (vidaus ekonomika).

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. tie lietuvos zmones,na koki stebukla landsbergis padare,eme ir parase ta ka jau visi senai zino ir ikirejo,o ka muzikantas padare,kad tas nesitestu,va kur dilema,o loti tai nereikia didelio proto…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. baik tu tas pasakas,uzsiimk jei gali tikru darbu,ginejau tu musu ginejau,ka tu apgynei

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Visos šitos niekšybės su mokesčiais , su pensijųnkarpymu yra sugalvotos Kubiliaus , Šimonytės ir palaimintos Grybauskaitės.Galutinis palaiminimas buvo pas Grybauskaitę susitikimo su Kubilium metu ir po to prasidėjo aršus aiškinimas,kad mokesčius turė mokėti ir benamiai ir bedarbiaiir senukai,negaunantys pensijų.Viskas daroma planuotai , sąmoningai , o VMI tik vykdo įsakymus.Ir valdžia šią niekšybę įgyvendins bet kokia kaina, nesvarbu, kad bus valstybei žalinga.O ko tuo siekiama , nesunku nuspėti.Pamąstykite

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Beveik vis kas rašoma yra teisinga.Tačiau šį klausimą dėl privalomo mokesčių ieškojimo atbuline data laimino Kubilius ir Šimonytė.Po to sekė Kubiliaus vizitas pas Grybauskaitę.Po šio vizito išryškėjo bendra valdžios pozicija mokesčius ieškoti ir basta.Tik paskelbė, kad nebus ieškoma iš emigrantų,nors ir taip aišku, kad iš jų ieškoti negalima, nes veikia dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys.Taip ,kad veltui plaunamas Kubiliaus,Grybauskaitės ir Šimonytės mundurai,nes tik jie šį klausimą pakėlė ir užaštrino, nes tik jiems reikia situacijos , privedančios prie žmonių bruzdėjimo.Ir pamatysite, jokių pakeitimų nebus.Tai ir bus įrodymas ko siekia valdžia.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. teksto,jei jau taip ta "klaidingai ivesta informacija",matyt ir cia cenzura,kodel kitur to nera?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. brazauskas – koloborantas (tvarius)
  paksas – kontrabandininku "prezedents"
  paulauskas – pedofilu "prezedents"
  prunskene – satrijos ragana
  soc.demokratai – nusikalstamas susivienijimas, kooborantu ir kgb"istu tverinys

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. Aviną Paksą sudorojo bendromis pastangomis landsbergistai ir Ambalistai,Kiesai buvo nužudyti irgi bendromis pastangomis,VSD pulkininkas Pociūnas irgi taip pat.Šiandien Tatos garbę ginančios pusprotės megztos beretės sapalioja fropesorius,fropesorius.Nors tą vardą jam suteikė kompartija už jo tėvo nuopelnus NKVD ir KGB kontoroms.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. to "xxx" — ar Jums yra žinomas a.a. disidentas L.Dambrauskas.
  įsiskaitykite ir nesamprotaukite apie moralę. "„Landsbergizmo atsiradimas pademonstravo Lietuvos tragizmą. Landsbergizmas nėra vien Konservatorių partija. Tai ir ne vienminčų avinų susibūrimas apie savo lyderį, o gerai suorganizuotas politinių aferistų voratinklis, siekiantis supančoti piliečus, juos pajungti. Ne Konservatorių partija sukūrė landsbergizmą, ji buvo paties Vytauto LANDSBERGIO panaudota politinei terpei sukurti.
  Landsbergizmas nėra ideologinė vienminčų partija. Joje randa vietą įvairiausių pasaulėžiūrų bei politinių pažiūrų žmonės, kuriuos jungia begalinis valdžios troškimas ir neribotas savanaudiškumas. Landsbergizmas – tai politine skraiste prisidengusių aferistų, siekiančų bet kokia kaina pralobti, veiklos programa. "

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (2)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (7)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...