Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 15 Trečiadienis
 

Vytautas Landsbergis. Sausio ženklai kovą

2010-04-03 11:10 | Politikų tribūna | Komentarų (138)

Vytautas Landsbergis

Ateina žmonės pirmadienį į pirmo būtinumo parduotuves, o darbininkai – į savo įmonių valgyklas ir pamato, kad kainos keturiskart aukštesnės. Jokių kompensacijų, tik Vyriausybės leidimas įmonių vadovų sprendimu kelti atlyginimus… iš tų pačių fondų! (Kai kurie vadovai iškart sau ir pasikelia). Strateginis planas – darbininkai į Vilniaus gatves, ir sinchroniškai – tą pačią 1991 m. sausio 8 dieną – Pskovo parašiutininkai per Kazlų Rūdą, Gaižiūnus jau Šiaurės miestelyje.

Kariuomenės perdislokavimui reikėjo kelių dienų, ir operacija Maskvoje buvo pradėta iš karto, kai tik Lietuvos Vyriausybė sausio 4 d. vakare, penktadienį (!), priėmė sprendimą pakelti kainas. Gyventojai, tie vietiniai, sužinojo naujienas vėliau, tik pirmadienį. Tad Vilniaus ir Maskvos laikrodžiai vyriausybėse tuomet ėjo vienodu laiku, atsitiktinai minutė į minutę, tik Sausio 13-osios naktį viena valanda susipainiojo, ir V. Ivanovo smogikai pavėlavo sukurti sovietų agresijai dar ir „civilių susirėmimų“ pretekstą.

Kodėl dabar apie tai verta prisiminti?

Todėl, kad kiekvienoje politikoje, norint ją sugriauti, galimos diversijos ir subversijos. Mokesčių politikoje – taip pat. Tikriausia, ir taupymo politikoje, kai daugiau išleidžiama taupyklės perskaičiavimams, negu sutaupoma. Bet štai dabar trinktelėjo slapti mokesčiai neregistruotiems bedarbiams priskaičiuoti atgaline data, ir finansinės valdžios klaidų taisymas individualių piliečių sąskaita. Tad pradėkim nuo žodžio „dabar“. Kodėl trinktelėta dabar? Kodėl tada sausį? – A, taip, tada jau buvo paskelbta dvi svarbios aplinkybės – Lietuva išeina iš sovietinio biudžeto ir žemės nacionalizacijos, o Persų įlankoje sausio 15 d. prasidės karas. 13-oji, sekmadienis, buvo optimalus laikas.

Lietuva šiemet įžengė į seniai lauktą teisinio ir teisėtvarkinio apsivalymo kliūčių ruožą. Jis susijęs su korupcijom, kontrabandom, kurių gal pavyktų pamažinti. Tai reikštų geresnius laikus valstybės biudžetui ir paprastiems žmonėms, o blogesnius – nepaprastiems arba korumpams, valstybės kraują geriančioms korumpų sistemoms. Keičiasi svarbūs vadovaujantys teisė(ne)tvarkos pareigūnai, gali sutrikti sisteminis kontrabandinis valstybės kraujo nusiurbimas, nekonstitucinis užkulisinis jos valdymas ir užvaldymas totaliniu sekimu bei kompromatais kažkam reikiama politine kryptimi. Ten taip gražiai sutardavo kai kas iš VSD ir kai kurie specprokurorai. Dieve, o jei atsiskleis lėbaujančių pedofilų tinklas?

Tokiam „perversmui“ galima užbėgti už akių tiktai tikru kontrperversmu. Šalin Vyriausybę, ir visi korumpai lieka savo vietose arba grįžta, trumpam netoli pasitraukę.

Ore jau senokai kabėjo konkretus laikas – paminėsim nepriklausomybės dvidešimtmetį, ir pirmyn. Skaičiuosim kėdutes, dar nusipirksim porą deputatų, kaip anuomet. Politinis sprendimas! O paprasčiau – revanšas ir galų gale sėkmingai apginti buvusiųjų teisėti lūkesčiai. Kaip anuomet.

Daugelis mato nūnai paskelbtus mokesčius už nieką ir mistinę skolą užgyventą nesiskolinus – o tai liečia apie 300 000 jaunimo, ūkininkų, paūgėjusius vaikus auginančių motinų, asmenų buvusių nemokamose atostogose, veiklą sustabdžiusių smulkių verslininkų ir patentininkų! – kaip atitiksėjusią laikrodinę bombą po anaiptol netvirta psichologine visuomenės būsena. Gegužės mėnesį dar įvyks svarbūs, gal negrįžtami pokyčiai Generalinėje prokuratūroje ir FNTT, tad bombai laikas atėjo. Vėl optimalus. Arba – arba. Per balandį. Mokėkit, arba išieškosim prievarta! – Ką, už ką? Ir plius dar pajamų mokesčio nepriemokas, kadangi per 200 000 dirbusių piliečių turėję pernai mokėti daugiau. Bet ypač ryškus privalomasis sveikatos draudimas jo nepageidavusiems ir nepasinaudojusiems, nors mokėjimo pareiga buvo uždėta ir neprimenama. Žmonėms dabar pareikšta, kad nesigydę jie vis tiek likę skolingi valstybei (berods, po 700 litų), kuri nė nepranešė, kad ši pernykštė „skola“ kaupiasi. Šaltas biurokratinis žodynas – „kiekvienas turėjo pats žinoti!“ – būtų ne tik nutolimas nuo tikrovės, bet ir pasityčiojimas. Reikia kalbėti kitaip.

Paguoda, kad štai kitiems bus grąžinta permokėtieji pajamų mokesčiai, nepaveiks tų, iš kurių išieškoma papildomai. Paguoda, kad nedirbusiems ir numojusiems ranka į darbo biržą ir visai visai neišgalintiems susimokėti pernykščio sveikatos draudimo, jų „skola“ galės būti „išdėstyta“ arba net nurašyta paprašius pasigailėjimo – menka paguoda, nes ir vėl absurdo mišinys su pažeminimu. Vyriausybėje turėtų dirbti politikai, kurie supranta ir politinį savo veiklos, įžvalgumo arba neįžvalgumo rezultatą. Galų gale, mokantys iš anksto aiškinti.

O jeigu bombą užtaisė būtent įžvalgūs politikai, tik iš kadrų pakampės pakišantys koją „ne savo“ Seimui ir Vyriausybei? Ir neatidėjo po Velykų, bet kyštelėjo prieš Velykas. Vėl prisiminkim aną Sausį.

Tuomet, 1991-ųjų sausio 8 dieną, Aukščiausioji Taryba susirinko ir trumpai drūtai ištaisė niūrų Vyriausybės akibrokštą – bombą po nepriklausomybe sovietų invazijos fone.

Dabar pati Vyriausybė turėtų rinktis nepaprastojo posėdžio netgi prieš Velykas, jei ne užvakar, ir atlikti išminavimą nedelsiant. Žmonių gynyba ir valstybės gynyba sutampa. Kas nors gal pasakys: o, negalima taip blaškytis ir nėra ko atsiprašinėti, nes iš ko ir priskaičiuosim tuos popierinius 700 litų 300 000 kartų? Net pasakėm, visagaliai inspektoriai, kad priskaičiuosim iki gegužės 3-iosios, senosios konstitucijos dienai!

Kai kurie finansininkai, manau, tikrai paskaičiavo, ką daro. Kaip tada, kai per dvi paras skaičiavo keturgubas kainas be kompensacijų. Net nutylėjo, kartu su premjere, finansų ministro R. Sikorskio laišką iš ligoninės, kuris drauste draudė tai daryti. Dabar bent nuojauta turėjo drausti inspektoriams taip elgtis, lyg pasauly būtų vien finansai. Bet suveikta sąmoningai.

Išsiryškinant veikėjams, kurie taip dirba savo politiką po Vyriausybės pamatais, matoma reali savisaugos arba vindikacijos spraga vykdomojoje valdžioje. Vienas ar keli pareigūnai prie premjero turėtų stebėti ir vertinti poįstatyminių aktų galimą poveikį piliečiams, tai yra, politines pasekmes. Kad įstatymo leidėjas parašo lydraštyje „neigiamų pasekmių nenumatoma“, tai dar nieko nereiškia. Pastaroji Valstybinės mokesčių inspekcijos diversija, paleista be Finansų ministerijos ir Prezidentės žinios, o premjerui esant užsienyje, yra geriausias politinio kenkimo pavyzdys. Naujausioje Lietuvos istorijoje – ne pirmas. Vis dėlto kada nors turi rastis atsakomybė.

Ar niekas neskaičiuoja kitų nuostolių, kuriuos būtina matyti kaip tiesioginį šio valdininkų žingsnio efektą? Daugybė jaunuolių, nūnai plūstelėjusių į greituosius Skandinavijos šalių kalbų kursus (taip mane informavo), būtų varpo dūžis, kurį privalu išgirsti.

Kas gali ramiai žiūrėti į gesinamą viltį, kad Lietuva taisysis, kelsis? Aš negaliu.

Bernardinai.lt

2010-04-02

Komentarai

 

 

 
 1. "Profesorius šiandiena gali vėl tapti moraliniu autoritetu, be autoritetų, be savo vėliavų tauta gyventi negali, tauta buriasi aplink vėliavas." — labai jau suprimityvinote TAUTĄ, jos du kartus apgauti tikrai nepavyks. Profesoriui seniai laikas NUTILTI ir ramiai apgalvoti SAVO nuodėmes.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Melo virsune.Konservatoriai apkrove mokesciais sunkiausiai gyvenancius-bedarbius.Prejeras ir finansu ministre viesai irodineja,kad tai teisinga,nes "o kas uz juos mokes,kai jie susirgs".Tas pats premjeras ir finansu ministre paskiria uzdarytos AE direktoriui 26t. atlyginima.Konservatoriu flangas gina savo vyriausybe,socdemu flangas siekia juos pakeiti.Konservatoriu sukis "mes nuo lovio nenueisim",socdemu sukis "mes be lovio nenurimsim".O nuskurdintu zmoniu nera kam apginti.Jeigu kas nors ir pakyla, tai juos apdrebia purvu per visa ziniaklaida.Paksas emesi tvarkos- ji abu flangai sudorojo.Vilties nera.Po dainuojancios revoliucijos liko vagiu valdzia ir verkianti tauta.O jus,ponai,vagiu stogai meluokit,meluokit,meluokit…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Su Šventom Velykom. Šiandien vienas Profesorius Landsbergis sugeba suvokti VISUMĄ su visomis priežastimis ir pasekmemis. Jis tapo nebreikalingas savo išaugintiems partiečiams, nes jis išliko su idealais, o jie nusivažiavo pasižiūrėdami, "kaip daro visi". Asmeninės naudos kairė mokėsi iš dešinės, o dešinė iš kairės, o geriausiai pasisekė tiems, už kurių stovėjo užsienio žvalgybos. Dabar metas, kai pirmą karta per 20 metų valdančios daugumos ir Prezidentės krypts sutampa – išvalyti korupciją iš valstybės.Dėl to organizuojami nauji rinkimai, dėl to įkuriamas demokratinis judėjimas, kad paremtų Vagnorių, kurio valdymo metu BVP buvo nkritęs taip, kaip karo metais Vokietijoje. Kas nori, kad vel sugrįžtų į valdžią Paulauskin inkai, 0 valstybė ir toliau būtų policinė, tas pasirašys kad būtų nauji rinkimai. Kas nori teisingos Lietuvos, kurioje liks gyventi mūsų vaikai, tas visomis jėgomis palaikys Profesorių ir aiškins žmonėms, ką iš tikrųjų reiškia nauji rinkimai. Manipuliuojama įskaudintų žmonių protais, bet visi, kurie suvokiate tiesą, privalote įdėti savo indėlį, kad naujų rinkimų nebūtų. Profesorius šiandiena gali vėl tapti moraliniu autoritetu, be autoritetų, be savo vėliavų tauta gyventi negali, tauta buriasi aplink vėliavas. Naujų vėliavų neatsiras, nei Valinsko, nei Nedzinsko, netgi – Pakso. Vėliava – tai idelai ir vertybės. Šis asmuo šiandien privalo tapti autoritetu, apie jį turi burtis jaunimas, tauta, tai ką jis kalba, turi būti išgirsta ir suvokta. Šiandien jis reikalingas kaip niekad. Ačių Jam, Velykiniai sveikinimai, stiprybės, sveikatos, ir mūsų visų pagarbosĄ Jo menkinimas – taip pat gudri diversija. Prisiminkite – juk buvo menkinami visi, kas tik iškilo į viršų. Todėl, kad priešams labai nepatinka, kai mes turime savo moralines vėliavas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Mūsų žmonėms svarbu, ne ką sako, o kas sako. Net kito asmens žodžius klijuoja nemėgiamam tautoje asmeniui ( (alyginkite). Betgi, V. L. teisingai įspėja apie didžiulę kiaulę, pakištą A.Kubiliui. Kaip ji bebūtų įvyniota, "skola" tai provokacija, suderinta su kitais veiksmais tų, kas nori nuversti Vyriausybę, kuri išbrido juodžiausius purvus, kad ir skurdžių sąskaita gelbėdama šalį nuo bankroto, kuris po šito jau kaip ir negresia. Tai kodėl nepabandyti prilįsti prie lovio, atstūmus laborantą. Būkime budrūs, ir įsiklausykime į nedurno politiko perspėjimą. Su šv. Velykomis!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Avine Landsberg,1991 sausio 13-os naktį Seimą ir visas televizijas buvo galima užimti be vieno šūvio,Tereikėjo prie kiekvienos elektros tiekimo pastoties,tiekiančios elektrą Televizxijai ir Seimui pastatyti po du tankus išjungti elektrą ir būtų buvę amen.Ryšio su pasauliu nėra,patalpose tamsu ir šalta.Po kelių dienų visi patriotai būtų patys išėję į lauką ir pasidavę.Dievas davė,kad taip neįvyko,o gal tai rusiškas bukumas.Kas žino,bet tuo metu Dievas Lietuvą laimino,o dabar kai valstybę valdo vagys ir transvestitai kieno nors pagalbos tikėtis negalima.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. CREDO: — "kiekvienoje politikoje, norint ją sugriauti, galimos diversijos ir subversijos." — ar galima tikėtis ko nors konstruktyvaus iš žmogaus turinčio šį CREDO. ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. paanalizuokite ir gal suprasite, kad BĖDOS slypi TIESOS nesakile. Taigi "Tad Vilniaus ir Maskvos laikrodžiai vyriausybėse tuomet ėjo vienodu laiku, atsitiktinai minutė į minutę, tik Sausio 13-osios naktį viena valanda susipainiojo, ir V. Ivanovo smogikai pavėlavo sukurti sovietų agresijai dar ir „civilių susirėmimų“ pretekstą. ——— ir kitas prisiminimas
  "Ar planavote, kad per sausio įvykius bus aukų ? — TAIP
  Ar tai reiškia, kad Jūs sąmoningai neišvengėte aukų? — TAIP
  Ar Jūsų negraužė sąžinė, na … kad ir už tai, jog
  žmones pastūmėjote link PAVOJAUS ? ————— Graužė
  ….Tiesiog įsitraukiau į žaidimą, aiškiai suvokdamas, kas įvyks ….
  …. Aš ilgai bendravau su JAV Einšteino institutu, konsultavausi su profesoriumi Džinu Šarpu, kuris nagrinėja vadinamą pilietinę gynybą. Arba psichologinį karą. …….
  ….. Taip, aš sąmoningai to siekiau, galvojau apie būsimus veiksmus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Jūsų straipsnis paskatino norą išsisakyti. Tiesą sakant taip, teisingai vargingąjam visuomenės sluoksniui suduotas stiprus SMŪGIS,…tas PSD mokestis nedirbantiems ir nesiregistravusiems darbo biržoje, nes, matyt, tikėjo žmonės savo jėgomis, ypač jei žmogės jokių pajamų neturėjo, tai jau toks AKIBROKŠTAS, toks PASITYČIOJIMAS ir NESISKAITYMAS, kad net nesinori prisiminti jausmo, kurį teko išgyventi tai išgirdus. Negaliu dar ir dabar suprasti ir pateisinti ministrės I.Šimonytės poelgio: arogancijos, atsakomybės stokos, nesupratimo ir visiško neprofesionalumo, juk tai buvo nužmogėjusio žmogaus kalbos sakomos per TV, spaudą – man liežuvis neapsiverstų tokios ŽINIOS pranešti visuomenei ir dar tokiu metu. Pradžioje galvojau, gal tiesiog nesusipratimas, gal kažkas ne taip kažką suprato, bet kuo toliau klausiau, tuo sunkiau buvo patikėti savo nuosavomis ausimis, kad tai vistik yra TIESA ir tai vyksta Lietuvoje. Jau su niekuo nesiskaitanti valdžios ponija, kitaip nepasakysi nutarė: PSD – mokės ir vargetos, net nebuvę APDRAUSTI, net neturėję TEISĖS, galimybės nemokamai gydytis, pasirodo turės dar ir PSD SKOLĄ iš kažkur atsiradusią susimokėti – ŽIAURU. Buvome apstulbę. Na, aišku, apimti jau visiškos NEVILTIES, šeimoje susėdę aptarėme išvykimo į užsienį artimiausiu metu planą – išvykimą iš gimtos Lietuvos visam laikui. Apmąstėme: vistik esame visi su aukštaisiais mokslais, specialybės užsienyje paklausios ir net neblogai apmokamos, esame darbštus, tvarkingi, padorūs, užgrūdinti gyventi iš lietuviškų algų, didelių turtų neužgyvenome nors galėjome, nes viską investavome į vaikus, į ateitį, gerai kalbame užsienio kalbomis, o normalų atlyginimą Lietuvoje gauti yra pakankamai sunku ir perspektyva nekokia, pensija bus tik egzistavimui, o jei nepriklausai kokiam nors ten KLANUI ir ypač jeigu esi pakankamai principingas šiuo klausimu, taigi darosi akivaizdu, kad Lietuvoje nebėra ką daugiau daryti, TOKIŲ ČIA NEREIKIA, iš tokių ŠAIPOMASI, tyčiojamasi….svarstėm, svarstėm ir nusprendėm, kad nieko kito mums ir nebeliko? Visgi nenoriu, kad mano vaikų, o ateityje ir anūkų viltys būtų kasdieną sudaužomos į šipulius, nenoriu, kad jie matytų ir kentėtų tiek neteisybės, kiek teko patirti per tuos 20 nepriklausomybės metų, NES vis galvojom taip amžinai juk nesitęs, na, dar pakentėkim, bet deja tęsiasi ir pabaigos nesimato…..ir nesu iš tų verksnių, negalvokit, bet kantrybė išseko, o ir paskutinės sveikatos iššvaistyti veltui nebesinori, neverta….. Vistik pabaigai noriu visus bendraminčius ar prijaučiančius ar ne, pasveikinti su šv. Vėlykom ir su naujomis viltimis ir planais ATEITYJE, gal jau nebe Lietuvoje, juk nežinai, kam tokiu atveju NEPASISEKS labiau :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Profesoriaus straisniai iš tikrųjų labai gražūs. Tik jis buvo valdžioje, galėjo įgyvendinti savo įdėjas, dabar nereikėtų gražių straipsnių rašyt. Po profesoriaus valdymo konervatoriai patyrė triuškinantį pralaimėjimą, atveriantį kelią ateiti į valdžią LDDP. Kaip manote, kodėl? Visa tauta buvo gyvatės, ar tautai kepurė degė? Kodėl dabar žmonės iš nevilties žudosi, emgruoje, ar blaškosi nuo Šustausko prie Valinsko, nuo Valinsko prie Uspaskicho? Gal reikėtų profesoriui daugiau gražių straipsnių rašyt? Gal tai padėtų?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Ar jus nematot koki pagreiti igavo zmoniu skurdinimas,juk tokius zmones lengviau valdyti.Nuskurdintam zmogui dar brukte bruka busto renovacija. IDIOTZMAS TU KUBILIAUS PATAREJU!!!Jie zino ir nori ,kad zmones liktu amzini skolininkai arba is viso be namu.O stai dar, VMI atkapsto is praeities(zmonems visai nezinoma)ISTATYMA del sveikatos draudimo…na jau visiskas pasityciojimas is zmoniu!!!JIE (zydrieji valstybininkai+oligarchai) tik ir laukia,kada zmones neiskente iseis i gatves ir mus panaudoje kaip irankius,darys slykstu perversma.Taip, mes iseisim i gatves,bet kitu tikslu ir kitu laiku.JOKIE PAULAUSKAI SADECKAI<LAURINKAI <USPASKICHAI<KIRKILAI<JANUSKOS > KŪRIAI…nepateks i Seima ,i valdzia!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Stiprybės ir gero įžvalgumo ir ateityje. Sveikinu su šv. Velykom mylimą profesorių, linkiu ramybės ir tiesaus žodžio ateityje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Įsidėmėkite šitą asmenį jis bus teisiamas už tautos apgaulią.Tauta jam ir jo sėbrams, dar padarys "Niurbergo procesą"

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. jei tik bus perversmas tau pirmam zarnas ant kaklo uzviniosim ir ant kuolo pasodinsim

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. ka cia sitas zydas suda mala ,kazkatai suplanavo satanistai ,perversmo uzsimane su krauju pageidautina ir ant tos bangos vel i damkes,nes mato kad situ haluju dienos suskaiciuotos ,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Didziausia Lietuvos velniu subinlaizi spausdina,jam visi laikrasciai atydariti ,nuo Lietuivos ryto iki valstieciu laikrascio ,ka jis cia daro? ne karta isitikinau karstas komentaras subinlaiziu baze ,netaip kaip laisvas laikrastis

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. "…Pastaroji Valstybinės mokesčių inspekcijos diversija, paleista be Finansų ministerijos ir Prezidentės žinios, o premjerui esant užsienyje…" :-) Kokie nevykę ir nusibodę "argumentai". Priešai tik puola, tik kenkia, o svarbiausi valdžios pareigūnai kaip tyčia, tuo svarbiausiu momentu, būna išvykę, arba nieko nežino(???). Kaip tai įtikinama ir pateisinama…:-))) Tata tikriausiai galvoja, kad jau pamiršti tokie patys Gorbačiovo "pasiteisinimai". Vis norima kaltę suversti KAŽKAM, o ne realiai valstybę valdantiems ir už tai visą atsakomybę turintiems prisiimti pareigūnams…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Kai klausiausi prie aukščiausios tarybos, šito tautos išgamos pažadu apie laisva pilieti, nebuvau šnypščianti gyvatė, o buvau garbingas Lietuvos nepriklausomybės gynėjas.
  Matyti Virginija, esate iš elito, o man nepasisekė, aš patikėjau į to niekšo garbingumą ir nevogiau, kaip prisiplakeliai prie tatos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. meseveka.kas galetu paneigti,kad Lietuva parduota,che,che.
  What is desovietizacija?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Papliurpė Tata,o megztos beretės leidžia į kelnias ir šaukia koks genialus fropesorius.Jeigu Lietuvoje veiktų civilizuota teisėsauga tokių "šposelių" nebūtų,nes tektų atsakyti.Dabartinė "teisėsauga" Lietuvai kelia pavojų.Gal jau laikas suprasti,kad prosovietinės "teisėsaugos" skudurų lopymas nieko gero neduos.Jeigu valstybėje nėra teisinių santykių,-tai dirba banditai ir vagys.Visagine nieko nepastatė,o milijardo kaip nebūta,kaltų nėra,nes pavogė savi.Jeigu juos bausi,tai jie iškels valdžiukės berniukų juodus darbelius.To reikėjo ir laukti,kai "teisėsaugoje" teisingumas perkamas,"teisėsauga" tampa pavojumi valstybės funkcionavimui.Jau seniai buvo laikas demontuoti prosovietinę "teisėsaugą" ir sukurti modernią civilizuotą tesėsaugą,deja Tatai to nereikėjo.Dabartinė "teisėsauga-tai Tatos,AMB ir Fermerio kolektyvinis darbas.Dabartinė "tweisėsauga" labai tiko AMB,o ir Tatai patiko,kai teismas pripažino,kad jo tėvas nebuvo NKVD agentas.Šiandien Tata galėtų bylinėtis ir dėl Pakaunės tvartelio ir laimėtų,nes teismai dirba valdantiesiems ir tiems kurie teisingumą nusiperka.Visų Lietuvos bėdų šalinimą būtina pradėti nuo teisėsaugos,kad valstybėje atsirastų teisiniai santykiai,kurių dabar nėra.Būtina demontuoti prosovietinę "teisėsaugą" ir sukurti iš naujo modernią civilizuotą teisėsaugą dirbančią teisingumui.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Tėtušis teisus. Tokį debilizmą sugalvoti ir į užpakalį dar visus metus pavaryti gali arba debilai, arba kenkėjai. Perversmo idėja jau subrandinta, prie lovio raunamasi jau kelintas mėnuo. Tik nė Tėtušis, nė perversmininkai neįvertina to klasikinio a.a. R. Sikorskio apibūdinimo, kad esame veršių tauta. Pensijas apipešiojo- nieko,smulkų verslą sužlugdė- nieko. Ir "skolą" susimokėsim, jei gyventi ir gydytis norėsime. Ir perversmas vėluos. Bet jeigu "skola" uždėta be Kubilo išankstinės žinios, kuo nelabai tikiu, VMI šefo galva turi lėkti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Dėkoju už tokį nuostabų straipsnį! Iš kai kurių komentarų matosi, kad kai kam labai kepurė dega… Stiprybės gerbiamam profesoriui ir – tik pirmyn. O gyvatės tegul šnypščia…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Rodos Gebelsas sakė. Kalboje gali būti dalis tiesos, o toliau gali meluoti, meluoti ir minia patikės. Tenka pripažinti V.Lansbergis profesionalus demagogas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Neiškarpyta mano straipsnio: "Kelias iš aklavietės" versija yra mano asmeninėje svetainėje ir sarmatas.lt/04/kelias-is-aklavietes/. Gal jos perskaitymas etatiniams pono Landsbergio garbintojams padės atskirti gražius bet tuščius profesoriaus žodžius nuo jo padarytų konkrečių darbų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. Daugeliui ce issakytu komentaru negaleciau nepritarti,taciau ne tai esme.Viso sito chaoso,kuri sukure valdzia neteisetai uzgrobe ivairaus plauko veikejai yra tik vienas tikslas,kuo greiciau ir daugiau tureti is to materealines naudos.(tegul atleidzia man tie kurie bando ar bande dirbti tautos labui).Ka postringauja Landsbergis ir apie kokius samokslus kalba(praeitus-esamamus ar busimus) t.y.ju "kriminalines-mafijines" stukturos reikalas ir paprastu Lietuvos zmoniu visiskai neliecia ir laudis ju priimamiems sprendimams itakos neturi,kol is esmes nepasikeis rinkimu sistema,kuri leis i valdzia isrinkti zmones padorius ir nesusikompromitavusius.Samokslus mes kuriame patys,t.y(jie).Jei ne rusai ,tai nepriklausomybes mes butume netureja nei pirmos nei antros,o ka jau kalbeti apie sajunga su lenkais,kai ir kalbeti lietuviskai buvome nustoja.Ka praradome sajungoje su lenkais per simtmecius,dabar sugebejome per dvidesimt metu.Permainos jau atejo laikas.300 000 bedarbiu,apie 500 000 emigrantu.Zmogus buva laisvas,kada yra materealiskai saugus arba neturi ko prarasti.Nepamenu , kazkas klausia kas yra zmogaus pazeidziamumas.Tai yra kai neturi ko prarasti,kai negali itakoti taves ,tavo artimuju,seimos,manipuliuoti tavo turtu ir darbu.Tokiu zmoniu jau Lietuvoje daug ,todel atejo laikas nusimesti vergu pancius.Per artimiausius metus musu laukia niurus laikai.Kasdien dideja nedarba,tragiskai nesurenkami sodros ir valstybes biudzetai,brangsta degalai,elektra del ko dar labiau sunkeja verslo salygos ir konkurencingumas,verslas traukiasi i seseli,o svelniai tariant keisti vyriausybes sprendimai dar labiau kaitina situacija.Kaip manote gerbiamieji ,ar dar ilgai tempsime.P.s. kaip tu leidi taip su tavim elgiasi .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. parašė profesorius. Tik pasakęs A neištarė B. Kas jei ne jis turi pasakyti: konservatoriai, vardan Dievo pasitraukite, aš ju ne to mokiau.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. Na tikras talentas. Nieko nepasakydamas kazka pasake. Valio. Tik kazkodel pamirsta savo nuodemes pamineti. Nemalonu skaityti sio piliecio straipsniu, nes kaltina vis kitus taip save sventu avinu piesdamas. Va ka jis savo straipsniuose visalaik bando mums iteigti. Bet tikiuosi kad Lietuvoje daugiau zmoniu kurie tai supranta nei pasiduoda sioms nesamonems.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. Sis straipsnis teisingas,bet paveluotas.Ta galejo jau ir anksciau numanyti Lansgergys.Man nepatiko jo "inteligentiskos su paslepsniais metaforos dar nuo Sajudzio laiku.Lansbergis juk buvo laikomas VSD krikstateviu,bet va M.Laurinkus, is ‘zydruju albinu klano, paeme ir graziai apgavo profesoriu,kad jis ne kiek nesuabejojo,jog M.Laurinkus butu nekonsevatorius.O sis iskrypelis Laurinkus ,bet ka itikins ,kad balta yra juoda…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. Pritariu gerb. V.Landsbergiui. Savo komentaruose irgi jau rasiau, kad tai prilygsta Prunskienes veiksmams.Gaila, kad is klaidu nepasimokoma. Kubiliui yra tik viena iseitis- garbingai atsiprasyti. Kitaip- konservatoriai taps politiniais lavonais.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...