Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 15 Trečiadienis
 

Vytautas Landsbergis. Sausio ženklai kovą

2010-04-03 11:10 | Politikų tribūna | Komentarų (138)

Vytautas Landsbergis

Ateina žmonės pirmadienį į pirmo būtinumo parduotuves, o darbininkai – į savo įmonių valgyklas ir pamato, kad kainos keturiskart aukštesnės. Jokių kompensacijų, tik Vyriausybės leidimas įmonių vadovų sprendimu kelti atlyginimus… iš tų pačių fondų! (Kai kurie vadovai iškart sau ir pasikelia). Strateginis planas – darbininkai į Vilniaus gatves, ir sinchroniškai – tą pačią 1991 m. sausio 8 dieną – Pskovo parašiutininkai per Kazlų Rūdą, Gaižiūnus jau Šiaurės miestelyje.

Kariuomenės perdislokavimui reikėjo kelių dienų, ir operacija Maskvoje buvo pradėta iš karto, kai tik Lietuvos Vyriausybė sausio 4 d. vakare, penktadienį (!), priėmė sprendimą pakelti kainas. Gyventojai, tie vietiniai, sužinojo naujienas vėliau, tik pirmadienį. Tad Vilniaus ir Maskvos laikrodžiai vyriausybėse tuomet ėjo vienodu laiku, atsitiktinai minutė į minutę, tik Sausio 13-osios naktį viena valanda susipainiojo, ir V. Ivanovo smogikai pavėlavo sukurti sovietų agresijai dar ir „civilių susirėmimų“ pretekstą.

Kodėl dabar apie tai verta prisiminti?

Todėl, kad kiekvienoje politikoje, norint ją sugriauti, galimos diversijos ir subversijos. Mokesčių politikoje – taip pat. Tikriausia, ir taupymo politikoje, kai daugiau išleidžiama taupyklės perskaičiavimams, negu sutaupoma. Bet štai dabar trinktelėjo slapti mokesčiai neregistruotiems bedarbiams priskaičiuoti atgaline data, ir finansinės valdžios klaidų taisymas individualių piliečių sąskaita. Tad pradėkim nuo žodžio „dabar“. Kodėl trinktelėta dabar? Kodėl tada sausį? – A, taip, tada jau buvo paskelbta dvi svarbios aplinkybės – Lietuva išeina iš sovietinio biudžeto ir žemės nacionalizacijos, o Persų įlankoje sausio 15 d. prasidės karas. 13-oji, sekmadienis, buvo optimalus laikas.

Lietuva šiemet įžengė į seniai lauktą teisinio ir teisėtvarkinio apsivalymo kliūčių ruožą. Jis susijęs su korupcijom, kontrabandom, kurių gal pavyktų pamažinti. Tai reikštų geresnius laikus valstybės biudžetui ir paprastiems žmonėms, o blogesnius – nepaprastiems arba korumpams, valstybės kraują geriančioms korumpų sistemoms. Keičiasi svarbūs vadovaujantys teisė(ne)tvarkos pareigūnai, gali sutrikti sisteminis kontrabandinis valstybės kraujo nusiurbimas, nekonstitucinis užkulisinis jos valdymas ir užvaldymas totaliniu sekimu bei kompromatais kažkam reikiama politine kryptimi. Ten taip gražiai sutardavo kai kas iš VSD ir kai kurie specprokurorai. Dieve, o jei atsiskleis lėbaujančių pedofilų tinklas?

Tokiam „perversmui“ galima užbėgti už akių tiktai tikru kontrperversmu. Šalin Vyriausybę, ir visi korumpai lieka savo vietose arba grįžta, trumpam netoli pasitraukę.

Ore jau senokai kabėjo konkretus laikas – paminėsim nepriklausomybės dvidešimtmetį, ir pirmyn. Skaičiuosim kėdutes, dar nusipirksim porą deputatų, kaip anuomet. Politinis sprendimas! O paprasčiau – revanšas ir galų gale sėkmingai apginti buvusiųjų teisėti lūkesčiai. Kaip anuomet.

Daugelis mato nūnai paskelbtus mokesčius už nieką ir mistinę skolą užgyventą nesiskolinus – o tai liečia apie 300 000 jaunimo, ūkininkų, paūgėjusius vaikus auginančių motinų, asmenų buvusių nemokamose atostogose, veiklą sustabdžiusių smulkių verslininkų ir patentininkų! – kaip atitiksėjusią laikrodinę bombą po anaiptol netvirta psichologine visuomenės būsena. Gegužės mėnesį dar įvyks svarbūs, gal negrįžtami pokyčiai Generalinėje prokuratūroje ir FNTT, tad bombai laikas atėjo. Vėl optimalus. Arba – arba. Per balandį. Mokėkit, arba išieškosim prievarta! – Ką, už ką? Ir plius dar pajamų mokesčio nepriemokas, kadangi per 200 000 dirbusių piliečių turėję pernai mokėti daugiau. Bet ypač ryškus privalomasis sveikatos draudimas jo nepageidavusiems ir nepasinaudojusiems, nors mokėjimo pareiga buvo uždėta ir neprimenama. Žmonėms dabar pareikšta, kad nesigydę jie vis tiek likę skolingi valstybei (berods, po 700 litų), kuri nė nepranešė, kad ši pernykštė „skola“ kaupiasi. Šaltas biurokratinis žodynas – „kiekvienas turėjo pats žinoti!“ – būtų ne tik nutolimas nuo tikrovės, bet ir pasityčiojimas. Reikia kalbėti kitaip.

Paguoda, kad štai kitiems bus grąžinta permokėtieji pajamų mokesčiai, nepaveiks tų, iš kurių išieškoma papildomai. Paguoda, kad nedirbusiems ir numojusiems ranka į darbo biržą ir visai visai neišgalintiems susimokėti pernykščio sveikatos draudimo, jų „skola“ galės būti „išdėstyta“ arba net nurašyta paprašius pasigailėjimo – menka paguoda, nes ir vėl absurdo mišinys su pažeminimu. Vyriausybėje turėtų dirbti politikai, kurie supranta ir politinį savo veiklos, įžvalgumo arba neįžvalgumo rezultatą. Galų gale, mokantys iš anksto aiškinti.

O jeigu bombą užtaisė būtent įžvalgūs politikai, tik iš kadrų pakampės pakišantys koją „ne savo“ Seimui ir Vyriausybei? Ir neatidėjo po Velykų, bet kyštelėjo prieš Velykas. Vėl prisiminkim aną Sausį.

Tuomet, 1991-ųjų sausio 8 dieną, Aukščiausioji Taryba susirinko ir trumpai drūtai ištaisė niūrų Vyriausybės akibrokštą – bombą po nepriklausomybe sovietų invazijos fone.

Dabar pati Vyriausybė turėtų rinktis nepaprastojo posėdžio netgi prieš Velykas, jei ne užvakar, ir atlikti išminavimą nedelsiant. Žmonių gynyba ir valstybės gynyba sutampa. Kas nors gal pasakys: o, negalima taip blaškytis ir nėra ko atsiprašinėti, nes iš ko ir priskaičiuosim tuos popierinius 700 litų 300 000 kartų? Net pasakėm, visagaliai inspektoriai, kad priskaičiuosim iki gegužės 3-iosios, senosios konstitucijos dienai!

Kai kurie finansininkai, manau, tikrai paskaičiavo, ką daro. Kaip tada, kai per dvi paras skaičiavo keturgubas kainas be kompensacijų. Net nutylėjo, kartu su premjere, finansų ministro R. Sikorskio laišką iš ligoninės, kuris drauste draudė tai daryti. Dabar bent nuojauta turėjo drausti inspektoriams taip elgtis, lyg pasauly būtų vien finansai. Bet suveikta sąmoningai.

Išsiryškinant veikėjams, kurie taip dirba savo politiką po Vyriausybės pamatais, matoma reali savisaugos arba vindikacijos spraga vykdomojoje valdžioje. Vienas ar keli pareigūnai prie premjero turėtų stebėti ir vertinti poįstatyminių aktų galimą poveikį piliečiams, tai yra, politines pasekmes. Kad įstatymo leidėjas parašo lydraštyje „neigiamų pasekmių nenumatoma“, tai dar nieko nereiškia. Pastaroji Valstybinės mokesčių inspekcijos diversija, paleista be Finansų ministerijos ir Prezidentės žinios, o premjerui esant užsienyje, yra geriausias politinio kenkimo pavyzdys. Naujausioje Lietuvos istorijoje – ne pirmas. Vis dėlto kada nors turi rastis atsakomybė.

Ar niekas neskaičiuoja kitų nuostolių, kuriuos būtina matyti kaip tiesioginį šio valdininkų žingsnio efektą? Daugybė jaunuolių, nūnai plūstelėjusių į greituosius Skandinavijos šalių kalbų kursus (taip mane informavo), būtų varpo dūžis, kurį privalu išgirsti.

Kas gali ramiai žiūrėti į gesinamą viltį, kad Lietuva taisysis, kelsis? Aš negaliu.

Bernardinai.lt

2010-04-02

Komentarai

 

 

 
 1. buciuokite kojaszydui, 2 kartos kgbistui ir dekokit uz lietuviu tautos genocida!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Eik iš čia, verčiau pasimelsk prieš Velykas. Gal išmoksi Jėzaus ir Marijos vardus parašyti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Nesu profesoriaus gerbejas, bet turiu pripazinti ,kad retsykiais jis surenka visus galimus vertinimo balus. Mane jaudina kitas reiškinys, išoriškai kasdieniškai matome tik tai – aktyviausių ir gebančių save parduoti žmonių migravimą į geresnes valstybes. Tyrinėjantys šį reiškinį ramiai pastebi (gal ta stebėjimo dalis yra kažkieno ir užsakyta, idant ramintų likusią Lietuvos visuomenės dalį), kad dalis išvykusiųjų grįžta į Lietuvą pramokę kalbos , naujų įgūdžių.Net mokslininkų viliojimui atgal sukurta programa, tačiau santykis tarp grįžtančių ir pasiliekančių yra didelis ir vis nuolat auga, nes laikas bėga, kuriasi naujos šeimos , tiek mišrios su užsieniečiais, tiek ir tarp lietuvaičių, kurie jau galutinai savo šaknis įtvirtina naujose valstybėse. Juos berišantis vienintelis tvirtas ryšys- tėvai,seneliai kasmet miršta ir ateis A diena, kai tuos žmones su Lietuva neberiš jau niekas, na nebent tradicinės vėlynių dienos minėjimas.Nebereiks pervedinėti pinigėlių , kurių srautu dar pasidžiaugia bankų atstovai. Jų vaikai auga mūsų akimis -užsieniuose, o jiems tai gimtoji šalis(Airija,Anglija,Jav, Vokietija,Skandinavijos šalys)ir jie jų piliečiai. Iš tėvų pasakojimų žinos tik iš kur jų genetinės šaknys. Tuo tarpu Lietuvoje,esant tokiems reprodukciniams rodikliams senieji išmirs, o naujoji karta masiškai klubuose ir čigonų tabore pratinta prie kvaišalų išsibadys ir liks plika šalies teritorija. Teritorija, kurioje veiks seimas, valdininkijos aparatas ir kuris toliau gyvens iš tranzito per šalį paslaugų, tačiau lietuvių tautą atstovaus vienetiniai egzemplioriai kokiame tai pvz Rumšiškių rezervate, na kaip teisėti prerijų šeimininkai po visą JAV išmėtytuose indėnams skirtuose narveliuose į kuriuos suvažiuoja pasaulio žmonės, kad gyvai pamatytų didžios šalies tikruosius šeimininkus.Drįstu tvirtinti,kad šiam reiškiniui kažkas diriguoja,kažkas jį nuolat patvarko taip ,kad nuolatinis šio krašto žmogus priverstas bėgti iš namų. Vis kažkaip kažkieno yra daroma ,kad darbščių žmonių tauta nebegali išgyventi iš darbo,pratinama prie neveikimo ,neverslumo.
  Vokiečiai jau senai suprato,kad efektingesnis ginklas užkaraujant pasaulį yra aukšta ekonomika, o tiesioginis karas yra pražūtingas.JAV per 100 metų užvaldė pasaulio finansus.Kas naikina mūsų šalį man sunku pasakyti, manau yra protingesnių tautiečių kurie atsakys ir pasakys ką daryti ,kad neišgaruotų mūsų Lietuvių tauta ant įkaitusios politikos keptuvės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Galima kritikuoti buvusiuis sprendimus,siulyti geresnius,bet tai juk saukstai po pietu.Ponas aiskiai zinojo apie numatomus sprendimus,jie buvo suderinti su Latvija ir Estija ir jie buvo butini.Todel toks fariziejiskas moralizavimas parodo susikaupusia neapikanta,pagieza,kvaila,neribota isiuti.
  Lyginti tuos sprendimus su kubiliniu kvailiojimu yra visiskai nepriimtina,amoralu ir tai atviras melavimas.
  Bet sis ponas nieko kito ir neveikia.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Jungiamės į Tautos Ateities Forumą ir neleisim daryti tikių durnysčių
  Registruojamės taf(taškas)lt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. mintis "Kodėl dabar apie tai verta prisiminti? Todėl, kad kiekvienoje politikoje, norint ją sugriauti, galimos diversijos ir subversijos." Tikras profesorius, kuriam gyvenimas tai šachmatų lenta o ne realijos. Prisiminti verta tam, kad sužinotume TIKRĄ TIESĄ ir tuomet gal neliks vietos pasamprotavimams o atsivers VISOS ATKURTOS LIETUVOS VEIKLOS PERIPETIJOS su įvairiais naujadarais ir t.t.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Kazkas netaip,ponai.Jeigu finansu ministre,premjeras ir Prezidente nezinojo,tai kodel jie netaiso sitos avantiuros,o atvirksciai ja gina.Butent premjeras ir finansu ministre saukia "o kas uz juos,kai susirgs".Cia apie apmokestintus bedarbius.Juk iki siol PSD mokejo dirbantieji 10% nuo vid.atlyginimo,butent nuo atlyginimo,o dabar konservatoriai apmokestino jokio atlyginimo negaunanti bedarbi.Manau,kad konservatoriai,liaudiskai kalbant yra durniai,o durniai negali valdyti valstybes ir juos reikia vyti kiauliu serti.Ir Profesoriui nereikia juos gelbeti nuo nieko detu rusu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. "V. Ivanovo smogikai pavėlavo sukurti sovietų agresijai dar ir „civilių susirėmimų“ pretekstą. " —– iš kurios tai operos ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Yra tokia liaudies patarlė : "žuvis genda nuo galvos" Todėl ir bandykite skaičiuti kiek kartų profesorius buvo, yra ir bus teisus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Reikalingas ir teisingas straipsnis, bet gerbiamas profesoriau, aš nesuprantu Jūs vadovaujate valdančiosios TS-LKD partijos Politiniam Komitetui, ar ne? Ar tai tik dekoratyvinis komitetas? Jei taip tai atsisakykite tos DEKORACIJOS.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Tu pats esi pats didžiausias BLEFAS. Nes Landsbergis yra šimtą kartų teisus, pasakęs, jog "Lietuva šiemet įžengė į seniai lauktą teisinio ir teisėtvarkinio apsivalymo kliūčių ruožą". Iki šiol prokuratūra veikė pagal Gariūnų turgaus principą, o kontrabandininkai buvo uzurpavę ne tik politines partijas, bet ir teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijas. Ir tai, ką dabar daro Kubilius su Prezidente, iš tiesų Lietuvoje yra nauja era. Todėl užsikišk ir eik kiaušinių dažyti, o ne advokatauk kontrabandiniams socialdemokratams.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. kartą, eilinis BLEFAS :"Kas gali ramiai žiūrėti į gesinamą viltį, kad Lietuva taisysis, kelsis? Aš negaliu. "

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Eilinis profesoriaus BLEFAS: "Lietuva šiemet įžengė į seniai lauktą teisinio ir teisėtvarkinio apsivalymo kliūčių ruožą. "

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Kubiliui reikėtų tokių patarėjų, kurie analizuotų pakištukus ir užkirstų kelią panašioms diversijoms. Beje, ar iš Finansų ministerijos išvalyti visi Vagnoriaus žmonės? Girdėjau, kad kai kurie ypatingai dirba "vardan valstybės"…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. autorius teisus supuvus Lietuva ta matom kas nemato jaucia o ka daryti skelbti valstybes bankrota??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. geda ir smagu matyti savo kurinį..ane? tik skesčiojimai ir pagrumojimai…bet ar to! pakanka.? spresti tautai,matome tik vienos natos grojimus…Balbalaikoj ir tai trys stygos…Lietuvoj tik viena……………!!!devintam forte yra toks kelias…mirties kelias pavadintas,koki kele pasirinko valdantieji? laikas juos apibudins ,nes nesupratingi ir neapskaiciojami,neprognozuojami,bet valdomi gyvuliškai instingtais.Nem!nem…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Susitinka vyriausybių vadovai G. Brownas, A. Merkel ir A. Kubilius.
  G. Brownas:
  – Pas mus vidutinis atlyginimas yra 2000 svarų sterlingų. 1000 svarų sterlingų žmonės išleidžia mokesčiams. Niekaip nesuprantu, kaip jie iš to 1000 išgyvena…
  A. Merkel:
  – Pas mus vidutinis atlyginimas yra 1500 eurų. 700 eurų žmonės išleidžia mokesčiams. Niekaip nesuprantu, kaip jie iš tų 800 išgyvena…
  A. Kubilius:
  – Pas mus vidutinis atlyginimas yra 1000 litų. 1200 litų žmonės išleidžia mokesčiams. Niekaip nesuprantu, iš kur jie tuos 200 gauna…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Kad socdemai verziasi i valdzia visomis priemonemis,tai aisku kaip diena.Bet kodel Kubilius uzkimba ant pakisto kabliuko?Jei pacim truksta izvalgumo,pasiklausytu protingesniu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ponas Landsbergi, rasinys neblogas, bet tuose negraziuose veiksmuose isivelus ne vien VMI ir SODRA, cia ir FinMin’as (kuris beje jusu) prisidirbo. Taip pat vertetu prisiminti ir paciu kurta "skraidancios zemes" bei Mazeikiu Naftos kriminalines prichvatizacijos peripetijas. Dar ir monopolijos suteikima telekomui bei Kazicko darbelius. Beje, Kazickas dar ir KGB klapciuka, "zydruju Albinu klubo" remeja Adamku atsivilko ir Prezidento postan pasodino nusikalstamais budais!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. pagalvojau: o čečėnai ar leistų tokiems ūsams veistis? Aišku, mes – ne čečėnai. Bet mes per daug pamilom teiginį TEISINGUMĄ VYKDO TIK JIE. Tie JIE vis vien yra mažuma.Ir nesvarbu, ar teisėjų, ar pedofilų. Dar daugiau – jie piktnaudžiauja operatyvine veikla, jos šaknis iškraipydami mažumos labui. Jie vis aiškina – nekalbam, nes pakenks tyrimui. Bet juk tai melas. Ir tą melą gali demaskuoti tik aktyvi tauta. Atsibuskime!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Gegužio reikia laukti todėl,kad tada baigiasi gen. prokuroro pavaduotojų kadencija,ir ji nebus pratęsta.Tada ir sužinosim kas taps generaliniu.Iki to laiko "valstybininkai" ruošia namų darbus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Taip, is tiesu – paulauskas parasus renka, socdemai pokilimine vyriausybe kuria, itampa visuomeneje keliama, cia ne pries gera. Kada Bakas su Cerniausku savo profsajungas isves, tada ir bus ta diena X

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Labai teisingas straipsnis. Ne visi supranta, kad visa velniava verda dėl Generalinės prokuratūros – kas taps generaliniu prokuroru. Tik nesupranta, kam reikia laukti gegužio? Kodėl nebuvo galima generalinio prokuroro pakeisti anskčiau ir taip sutrukdyti tiems kontrabandininkų perversmininkams?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...