Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 18 Penktadienis
 

Vytautas Landsbergis. Sausio ženklai kovą

2010-04-03 11:10 | Politikų tribūna | Komentarų (138)

Vytautas Landsbergis

Ateina žmonės pirmadienį į pirmo būtinumo parduotuves, o darbininkai – į savo įmonių valgyklas ir pamato, kad kainos keturiskart aukštesnės. Jokių kompensacijų, tik Vyriausybės leidimas įmonių vadovų sprendimu kelti atlyginimus… iš tų pačių fondų! (Kai kurie vadovai iškart sau ir pasikelia). Strateginis planas – darbininkai į Vilniaus gatves, ir sinchroniškai – tą pačią 1991 m. sausio 8 dieną – Pskovo parašiutininkai per Kazlų Rūdą, Gaižiūnus jau Šiaurės miestelyje.

Kariuomenės perdislokavimui reikėjo kelių dienų, ir operacija Maskvoje buvo pradėta iš karto, kai tik Lietuvos Vyriausybė sausio 4 d. vakare, penktadienį (!), priėmė sprendimą pakelti kainas. Gyventojai, tie vietiniai, sužinojo naujienas vėliau, tik pirmadienį. Tad Vilniaus ir Maskvos laikrodžiai vyriausybėse tuomet ėjo vienodu laiku, atsitiktinai minutė į minutę, tik Sausio 13-osios naktį viena valanda susipainiojo, ir V. Ivanovo smogikai pavėlavo sukurti sovietų agresijai dar ir „civilių susirėmimų“ pretekstą.

Kodėl dabar apie tai verta prisiminti?

Todėl, kad kiekvienoje politikoje, norint ją sugriauti, galimos diversijos ir subversijos. Mokesčių politikoje – taip pat. Tikriausia, ir taupymo politikoje, kai daugiau išleidžiama taupyklės perskaičiavimams, negu sutaupoma. Bet štai dabar trinktelėjo slapti mokesčiai neregistruotiems bedarbiams priskaičiuoti atgaline data, ir finansinės valdžios klaidų taisymas individualių piliečių sąskaita. Tad pradėkim nuo žodžio „dabar“. Kodėl trinktelėta dabar? Kodėl tada sausį? – A, taip, tada jau buvo paskelbta dvi svarbios aplinkybės – Lietuva išeina iš sovietinio biudžeto ir žemės nacionalizacijos, o Persų įlankoje sausio 15 d. prasidės karas. 13-oji, sekmadienis, buvo optimalus laikas.

Lietuva šiemet įžengė į seniai lauktą teisinio ir teisėtvarkinio apsivalymo kliūčių ruožą. Jis susijęs su korupcijom, kontrabandom, kurių gal pavyktų pamažinti. Tai reikštų geresnius laikus valstybės biudžetui ir paprastiems žmonėms, o blogesnius – nepaprastiems arba korumpams, valstybės kraują geriančioms korumpų sistemoms. Keičiasi svarbūs vadovaujantys teisė(ne)tvarkos pareigūnai, gali sutrikti sisteminis kontrabandinis valstybės kraujo nusiurbimas, nekonstitucinis užkulisinis jos valdymas ir užvaldymas totaliniu sekimu bei kompromatais kažkam reikiama politine kryptimi. Ten taip gražiai sutardavo kai kas iš VSD ir kai kurie specprokurorai. Dieve, o jei atsiskleis lėbaujančių pedofilų tinklas?

Tokiam „perversmui“ galima užbėgti už akių tiktai tikru kontrperversmu. Šalin Vyriausybę, ir visi korumpai lieka savo vietose arba grįžta, trumpam netoli pasitraukę.

Ore jau senokai kabėjo konkretus laikas – paminėsim nepriklausomybės dvidešimtmetį, ir pirmyn. Skaičiuosim kėdutes, dar nusipirksim porą deputatų, kaip anuomet. Politinis sprendimas! O paprasčiau – revanšas ir galų gale sėkmingai apginti buvusiųjų teisėti lūkesčiai. Kaip anuomet.

Daugelis mato nūnai paskelbtus mokesčius už nieką ir mistinę skolą užgyventą nesiskolinus – o tai liečia apie 300 000 jaunimo, ūkininkų, paūgėjusius vaikus auginančių motinų, asmenų buvusių nemokamose atostogose, veiklą sustabdžiusių smulkių verslininkų ir patentininkų! – kaip atitiksėjusią laikrodinę bombą po anaiptol netvirta psichologine visuomenės būsena. Gegužės mėnesį dar įvyks svarbūs, gal negrįžtami pokyčiai Generalinėje prokuratūroje ir FNTT, tad bombai laikas atėjo. Vėl optimalus. Arba – arba. Per balandį. Mokėkit, arba išieškosim prievarta! – Ką, už ką? Ir plius dar pajamų mokesčio nepriemokas, kadangi per 200 000 dirbusių piliečių turėję pernai mokėti daugiau. Bet ypač ryškus privalomasis sveikatos draudimas jo nepageidavusiems ir nepasinaudojusiems, nors mokėjimo pareiga buvo uždėta ir neprimenama. Žmonėms dabar pareikšta, kad nesigydę jie vis tiek likę skolingi valstybei (berods, po 700 litų), kuri nė nepranešė, kad ši pernykštė „skola“ kaupiasi. Šaltas biurokratinis žodynas – „kiekvienas turėjo pats žinoti!“ – būtų ne tik nutolimas nuo tikrovės, bet ir pasityčiojimas. Reikia kalbėti kitaip.

Paguoda, kad štai kitiems bus grąžinta permokėtieji pajamų mokesčiai, nepaveiks tų, iš kurių išieškoma papildomai. Paguoda, kad nedirbusiems ir numojusiems ranka į darbo biržą ir visai visai neišgalintiems susimokėti pernykščio sveikatos draudimo, jų „skola“ galės būti „išdėstyta“ arba net nurašyta paprašius pasigailėjimo – menka paguoda, nes ir vėl absurdo mišinys su pažeminimu. Vyriausybėje turėtų dirbti politikai, kurie supranta ir politinį savo veiklos, įžvalgumo arba neįžvalgumo rezultatą. Galų gale, mokantys iš anksto aiškinti.

O jeigu bombą užtaisė būtent įžvalgūs politikai, tik iš kadrų pakampės pakišantys koją „ne savo“ Seimui ir Vyriausybei? Ir neatidėjo po Velykų, bet kyštelėjo prieš Velykas. Vėl prisiminkim aną Sausį.

Tuomet, 1991-ųjų sausio 8 dieną, Aukščiausioji Taryba susirinko ir trumpai drūtai ištaisė niūrų Vyriausybės akibrokštą – bombą po nepriklausomybe sovietų invazijos fone.

Dabar pati Vyriausybė turėtų rinktis nepaprastojo posėdžio netgi prieš Velykas, jei ne užvakar, ir atlikti išminavimą nedelsiant. Žmonių gynyba ir valstybės gynyba sutampa. Kas nors gal pasakys: o, negalima taip blaškytis ir nėra ko atsiprašinėti, nes iš ko ir priskaičiuosim tuos popierinius 700 litų 300 000 kartų? Net pasakėm, visagaliai inspektoriai, kad priskaičiuosim iki gegužės 3-iosios, senosios konstitucijos dienai!

Kai kurie finansininkai, manau, tikrai paskaičiavo, ką daro. Kaip tada, kai per dvi paras skaičiavo keturgubas kainas be kompensacijų. Net nutylėjo, kartu su premjere, finansų ministro R. Sikorskio laišką iš ligoninės, kuris drauste draudė tai daryti. Dabar bent nuojauta turėjo drausti inspektoriams taip elgtis, lyg pasauly būtų vien finansai. Bet suveikta sąmoningai.

Išsiryškinant veikėjams, kurie taip dirba savo politiką po Vyriausybės pamatais, matoma reali savisaugos arba vindikacijos spraga vykdomojoje valdžioje. Vienas ar keli pareigūnai prie premjero turėtų stebėti ir vertinti poįstatyminių aktų galimą poveikį piliečiams, tai yra, politines pasekmes. Kad įstatymo leidėjas parašo lydraštyje „neigiamų pasekmių nenumatoma“, tai dar nieko nereiškia. Pastaroji Valstybinės mokesčių inspekcijos diversija, paleista be Finansų ministerijos ir Prezidentės žinios, o premjerui esant užsienyje, yra geriausias politinio kenkimo pavyzdys. Naujausioje Lietuvos istorijoje – ne pirmas. Vis dėlto kada nors turi rastis atsakomybė.

Ar niekas neskaičiuoja kitų nuostolių, kuriuos būtina matyti kaip tiesioginį šio valdininkų žingsnio efektą? Daugybė jaunuolių, nūnai plūstelėjusių į greituosius Skandinavijos šalių kalbų kursus (taip mane informavo), būtų varpo dūžis, kurį privalu išgirsti.

Kas gali ramiai žiūrėti į gesinamą viltį, kad Lietuva taisysis, kelsis? Aš negaliu.

Bernardinai.lt

2010-04-02

Komentarai

 

 

 
 1. Sitas vokietis, tarybinio saugumo agentas "Dedule". fon Landsburg sitama laikrastyje???

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Įtikinamai kabina makaronus, senis. Net patikėjau, kad už A.Kubiliaus nugaros be jo žinios "skola" atsirado. O išeina, kad Šimonytė pasiūlė, Kubilas palaimino, o VMI beliko vykdyti. Jau dabar patys nežino, kaip iš mėšlo išbristi. O Tatai terūpėjo, kaip protezais Kazimierai žemiau nugaros grybštelėti, tai pavarė analogijas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Na ir nesąmonė,kad šią diveriją paleido kažkas be FM ir prezidentės žinios ir esant Kubiliui užsienyje.Tai ko taip rėkia ir Šimonytė ir Kubilius ir Šukys, kad šį mokestį turi mokėti visi :irbenamiai ir bedarbiai ir emigrantai? Kažkaip nėra loginio ryšio tarp šių ponų aktyvių veiksmų ir kas teigiama Landsbergio.Visi matome.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Na žinote ponai viena kopūsto galva daugiau verta nei dvi jūsų galvelės.Beretės pasiklydote tarp dviejų pušų.Tata,kuris šiandien pateikė "istorinės" reikšmės straipsnį su savo partija po 1996 metų rinkimų,kai mes jiems išrinkome 83 Seimo narius turėjo galimybę per 4 metus priimti visus reikalingus teisės aktus,kad Lietuva taptų tikraja prasme teisine valstybe,tačiau Tatai ir jo draugams labiau tiko prosovietinis teisėsaugos modelis.Tauta neapkenčia Tatos vien dėl to,kad jis Lietuvoje atkūrė stalininį "teisingumą",o dabar dar drysta vamplioti,kad jis yra šalies patriotas.Megztos beretės,kurių galvelės nevertos kopūsto galvos Tatai šaukia valio .Koks Tata , tokie ir jo draugai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. TESINYS——— Partiju daug, o naudos is ju..- snipstas !! Judejimu daug, o irgi tas pat.. Todel, kad praktiskai max dauguma galvu jau valdziose, partijose ir jie turi valios ir galios monopili, o sazines – NE !!!! [idea]. Sunku patiketi, kad kazka naujo opozicinio sukursime is tu kas jau is prigimties nera linkes vadovauti miniai, politikai.. Minios valdymo, organizavimo ”asai”, jau ‘isitaise’ siltose pagrindiniu valdanciuju partiju ir ju ‘satelitiniu’ judejimu kedese,..bet deja…- yra lyg amaro ar vezio apsesti, moralinio nuosmukio ir paklusnumo savo materialines geroves motyvacijai, o todel ir ‘politiniam’ interesui, ne tautai, jos valiai ar teisingumui ir Meiles sviesai visu sielose..
  Atrode, kad Cilinskas yra tas politikas, kurio sazine ir sirdis pratruko atvirumu tautai, geriui.. O kaip reiktu, kad is tikro tokiu tikru ”cilinsku” atsirastu.. Juk nejaugi cia pragaras, o ne zeme.., nejaugi pardavus sazine gyventi, taip daug daug kam, tapo norma.., nejaugi jie pagalvojo, kad taip gyvenant, yra GERA ATEITIS net ir jiems.. Begs i kita valstybe, kai LT sugriaus visai ?! Juk ir ten tas pat lauks..[idea]. Pragaro kureju ir kuriku, juk visur pakanka !!.. Ka gi….- jie netiki niekuo..- tada esam pasmerkti visi..- visi nukeliausime i civilizacijos praraja.. Jie pasmerkia visa Zmonija !!.., tie savanaudziai.. Vieno ju nuotrauka yra kiek auksteliau [idea].. Zmonijos nusikaltelis !! Lietuvoje, jis yra..- n1 !!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. TESINYS…………….Rasete;;;–>”””’Ir pagaliau ,nors ir ne eilės tvarka, negaliu nepasakyti savo nuomonės ir apie Jūsų norą:"Juk tuoj pat turėtų sekti jo atsiribojimas nuo konservatorių ir jo įsijungimas į opozicinį TAF judėjimą, visai išpažįstant savo [ir savo partijos] nuodėmes.. " —— labai blogai, kad užsiįmete reklama darinio, kuris ne tik kad NIEKO NENUVEIKĖ, bet, ir patikėkit mani, NENUVEIKS… eilinis judėjimas atitraukiantis visuomenę nuo svarbių praktinių problemų sprendimo.Kums patinka rašyti [idea ] – tai mano mintis remiasi fakteliu, PDP pirmininkas įmasi organizuoti dar ir judėjimą …tikras BLEFAS, Atsiprašau”””……EIDZI;;;–>Tai nera TAF ‘reklama’, nes as tik kaip pvz. ji ten miniu. Juk is tikro, tai lyg ir..svariausias naujasis judejimas. Cilinsko veikla daug kam itartina jau senai senai..- tad jo ‘judejimas’ yra lyg ir aiskus.. Na bet kuriuo atveju ”tevelis” turetu trauktis bent jau i vidine rezistencija savyje, kaip kazkada jie-landsbergistai, daug puikiu zmoniu isvare is Sajudzio i vidine rezistencija, depresija.. Ir nesvarbu jiems-landsbergistams buvo ar tai tautos mylimas poetas ar rasytojas, ar tiesa sakas mokslininkas, inzinierius.. Jiems visi buvo ‘komunYYYstai’ bei ‘sovietine inteligentija’.. Kokia inteligentijai priklause ”tevelis” & poltCo.. Gal ”naujuju aferistu-ekskgb’istu”..?!…..as ‘seku’ tai kas vyksta nauju kelyje..mano tikejimas irgi gerokai pakirstas. Tuolab esant toli, yra sunku gerai pazinti [‘nudegus’ nesinori eilinio nusivylimo], igauti tikruma.. As nezinau, kaip Jusu mineta visuomene pavieniui, asmeniskai kiekvienas, gali spresti totalias ir strategines LT problemas.. Juk jose Esme !! [idea].

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Tesinys————–…..
  RASETE;;;–>”””’O štai ,tai, kad : "Tad net ir tokie smulkus išsigalvojimai "ši tą" pasako.. Jo stilius.." "KADA JI KEIS !!!???" … jau net nereikalauja atsakymo – NIEKADA, tik štai blogiau tai, kad tokiais savo "prisiminimais" profesorius pradeda terštį tikrąją istoriją.””””……EIDZI–> Jis masto, kad tik tai kas su juo susije, yra tikra LT istorija ir kilni veikla, o kas su kitais, tai niekina.. Savo gyvenimu, savo veikla jis niekina ne tik siuolaikines, pokarines Lietuvos didziavyriu darbus [nusalino visus rezistentus SSSR rezimui], idejas, bet ir prieskarines Lietuvos idealistiniu demokratu bei intelektualu svajones ir darbus Lietuvos vardan. V.L. nusirites netgi i primityviojo asmeninio daiktinio-turtinio materializmo aistras. Jis ne tik nei kiek negeba [kaip turetu daryti menines kulturos sferos-muzikos, zmogus], inesti dvasines, sielovadines kulturos indeli i savo artimuju politiku ar tautoje esanciu savo ‘ideologiniu’ pasekeju gretas, bet deja..tik etini bei moralini smukima.. As niekaip negaliu pamirsti to, kaip Nepriklausomybes Atkurimo pradzioje, kai isvyko rusu tankai, jo salininku-‘bereciu’, buvo daug kartu uzpulti oponentai ir tikrai ne komunistai [netgi ‘kai kas’ senai jau ‘desiniesiems’ tarnauja. Pvz. zurnalistas R. Valatka], o ‘tevelis’ viesai, per TV, ciniskai pasake – ”tauta renkasi pasipriesinimo formas..”[idea] O juk apmusimai skeciais, neteisios ‘etiketes’ visiems ‘kitokiems’ ir apstumdymai.. o ir kumsciais, kaip A. Patackas oponentui, skyne kelia i valdzias ‘landsbergistams’ ir koviniams landsbergininkams. Pasekme yra VSD veikla ir matyt ne tik kad tik ju, net ir mirtinai sudorojant opozicijos veikejus arba tuos kas pasikesina ka nors atskleisti apie ‘klanu’ veikla..[idea]………..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. To S[X] rasius —> to "EIDZI" – 2010 04 05 10:53………….As suskaidau Jusu komentara ir mazumele papildau savo mintis;;;; Rasete”””’Idomus naktiniai pasamprotavimai, kuriuose labai daug TIESOS ir ,gal but, noro "padėti" profesoriui susiorentuoti ne tik laike ,bet ir situacijoje. Cituoju Jūs:" Kuo greičiau VISKĄ jis turi kelti nebodamas net grėsmių sau." "Jis, būtent jis gali pakeisti Lietuva !!!! Bet, mano galva, tai tiesiog NEĮMANOMA.”””’……EIDZI–>Taip as noriu jam padeti :) ..na bet gal daugiau kazkam skaitanciam.., kad suprastu galima kito menamo ir ‘dinamiskesnio’ profesoriaus elgsena, esant V.L. vietoje ir tuo pat padeti suvokti esamojo sukta ir veidmainiska veikla.Ir kita; as isivaizduoju kas ivyktu, jei jis ne pasakotu tas pasakeles, bet isklotu tai ka zino apie tai KAS YRA KAS LT ir ka cia veikia..[idea]. Turiu omeny tada ivyksianti fantastini varianta, kad SUgriutu desinieji ir kairieji bei nusikalstama LT valdymo sistema. Tai irgi tik tikslu sukelti vaizduote ir suvokima, kas dabar yra ‘NE TAIP’ LT ir V.L. veikloje bei siekiuose.. Juk is tikro, jis daug galetu.., bet jei taptu kitu, kas yra fantazija. Tavo tiesa !…..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Manyčiau, kad prasmė yra jau vien todėl, kad šis ponulis bando rašyti istoriją pagal save.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. jezusmaryja – 2010 04 03 16:33

  isimkite sita slykstu zyda-kgbista is padoraus laikrascio!

  zydai yra vertingi tuo kad niekada neuzmirsta jiems padarytu skriaudu,ir gali ta pati bubnyti ir 50m kol pasiekia savo. sitokio atkaklumo mums reiketu pasimokyti ir kauno pedofilijos byloje,ne numoti ranka ,,ai jau atsibodo,ir ieskotis naujo skandaliuko, o eiti iki galo, tol kol bus rezultatai..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Mūs „rūpintojėl“ išlind iš tvartel ir sak:
  Meeeeeeeeeeeeeeeee…. Meeeeeeeeeeeeeeeee…. Meeeeeeeeeeeeeeeee…
  Katri „Rūpintojėl“ pakrykštyt šunauj jam atsak:
  Hau, hau, hau, hau,…………..
  Bažnyč ganom avel sak:
  Beeeeeeee…. Beeeeeeee… Beeeeeeee…..
  Žulik (oligarch), pedofil, kubilist, abonent, lansbergist, kloun, Lub chebr, Pūk, Gorien, ans švoger ir kitok brud šauk:
  Hai Fiurer! Hai Fiurer! Hai Fiurer! …………..
  Aha, Meeeeeeeeeeeeeeeee…. Hau……. Beeeeeeee…. Hai Fiurer!
  Ir tap kasdien jau 20 met: Meeeeeeeeeeeeeee…., Hau… Beeeeeeee…. Hai Fiurer!.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. labai geras tvartelių specas, jeigu kam reikia iš nukaršusios senutės prisiteisti kokią nors pirtelę,žinoma su sklypu, tai neieškokite jokių advokatų,o kreipkitės tiesiai į Papunį,jis gal ir teisėjus toms byloms nuosavus tebeturi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. šiukšles sušlavęs išnešu į konteinerį,o frakuotieji bomžai, priklijuoja etiketę, ,,EURO- PARLAMENTARAS”ir išsiunčia į briuselį.Iš dalies gal ir gerai,nesmirdės ištisom dienom panosėje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. "Daugybė jaunuolių nūnai plūstelėjusių į greituosius Skandinavijos šalių kalbų kursus…". Skandinavijos šalys Rusijos žurnalistų vadinamos "nugalėjusio socializmo" šalimis. Jų santvarkose yra daug socializmo elementų. Tokį ar panašų "demokratinį socializmą" dabar propaguoja Socialistinis liaudies frontas", A.Paleckio vadovaujama politinė partija. Malonu, kad Tėtušis, nors ir netiesiogiai propaguoja šios partijos idėjines vertybes

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...