Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 26 Sekmadienis
 

Vyriausybė pritarė šaukimui į privalomąją pradinę karo tarnybą

2015-03-04 14:10 | Krašto apsauga | Komentarų (33)

Vyriausybė pritarė šauktinių kariuomenės sugrąžinimui. KK nuotr.

Ministrų kabinetas posėdyje pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam Kariuomenės principinės struktūros 2015–2020 metais ir ribinių skaičių įstatymo pakeitimo projektui, sudarančiam galimybę pakviesti karius į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Siūloma kasmet pašaukti nuo 3000 iki 3500 karių.

„Pasikeitus geopolitinei situacijai regione turime papildomai stiprinti ir gynybos pajėgumus. Todėl priimtas sprendimas laikinai atkurti privalomąją karo tarnybą“, –  sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Įstatymo pakeitimą siūloma Seime svarstyti skubos tvarka pavasario sesijos metu.

Jei šiam įstatymo projektui pritartų Seimas, devynių mėnesių nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba pakeis iki šiol Lietuvos kariuomenės Mokomajame pulke vykusius trijų mėnesių bazinius karinius mokymus. Jie bus tęsiami iki šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžios.

Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko teigimu, pradėjus šaukimą tikimasi sulaukti jaunuolių, kurie tarnybą atliks savo noru. Ir tik sudarius sąlygas savanoriams, kiti jaunuoliai bus šaukiami privaloma tvarka.

Atlikusiems devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą asmenims numatomos tokios pat lengvatos ir motyvacinės priemonės, kurios iki šiol buvo taikomos bazinių karinių mokymų dalyviams.

Numatytas dalies faktiškai sumokėtos studijų kainos kompensavimas, subsidijos privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusių jaunuolių darbdaviams, taip pat gali būti taikomos papildomos lengvatos stojantiems į aukštąsias mokyklas, pretenduojantiems į valstybės tarnybą ir kt.

Krašto apsaugo ministras taip pat pabrėžė sieksiantis, kad esant finansinėms galimybėms, motyvacinės priemonės ir socialinės garantijos šauktiniams būtų plečiamos, o privalomoji pradinė karo tarnyba taptų patrauklesnė.

Karo prievolės įstatymas numato tris galimus privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimo būdus: atliekant devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą; dalyvaujant dvylikos savaičių baziniuose kariniuose mokymuose; dalyvaujant jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

LRV inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Valdžiai reikia patranku mėsos

  EKS KOMUNISTU IR KONSERVATORIŲ SABOTAŽAS PRIEŠ LIETUVOS VALSTYBĖ —-Sugriovė industriją Lietuvoje, supjaustė laivus, praskolino mūsų valstybę, pristeigė monopolistų Lietuvoje, dėl ko kainos už pagrindines komunalines paslaugas yra beprotiškai aukštos, privertė mus uždaryti atominę elektrinę ir dabar elektros kainos net aukštesnės nei valstybių, kurios niekada neturėjo atominės elektrinės?…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Kai kalba sukasi apie krasto ginyba,man iskyla klausimas,o ka ginti? Visuotinio turto nelabai ir bera,tai ka ginti? Supuvusia sitema? Bendro turto nera,sistema supuvusi,tai nematau prasmes ginti puvesiu ir kaimyno tvartelio.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Olekai su Grybe: marš..marš.. tra.. ta.. ta.. O kad būtų įdomiau, prisivalgykite rūgštaus pieno su bulvėm. :) Nepamirškit ir pono Linkevičiaus.

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Į kokius miškus??? Pažiūrėk google maps palydovines nuotraukas. Iš miškų tik “kevalas” likęs.
   Miškai iškirsti, supjautos lentos, prikalta padėklų (palečių) ir išvežta į vakarus, kad tie turėtų ant ko sukrauti savo šlamštą ir eksportuoti mums, už ką mes sumokame iš jų pačių skolintais pinigais. :))

   Thumb up 72 Thumb down 0

 3. reikia gintis prieš Nato ir įžūlią Ameriką:
  h ttp://w ww.delfi.lt/sportas/krepsinis/l-jamesa-be-skrupulu-patieses-j-valanciunas-man-nera-skirtumo-kas-jis-toks.d?id=67348376

  Thumb up 72 Thumb down 1

 4. L.Linkevičius, Oleka ir kiti amerikos klapčiukai pasimokyti kaip reikia elgtis su įžulia Nato ir Amerika iš J. Valančiūno.
  J. Valančiūną- į Krašto apsaugos ministrus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. koloradai vistiek ateis ir jei jus neturesit kariu
  turesit gauti gala be jokio pasipriesinimo .jus matot kas darosi ruskyne jie Ukrainoj nesustos, jie eis iki tol kol visi mes busim pavergti ir toliau statysim ta laiminga rusiska roju kurio taip niekas ir nemate nors jau nuo jo pradzios praejo vos ne simtas metu, taip kad rusu prisidaugino, jie turi nuprotejusi Chuilo prezidenta kuris pries gaudamas gala dar pridarys mums bedu. As nesuprantu tu balvonu rusu ko jie nori, ka jie tikisi visa Pasauli uzkariauti? Ar ka? .kodel jie tokie tupi, pasidare gyveno gerai, bet ne,- sugalvojo su Ukraina pakariauti. kas gavosi?- jie dabar sude sedi, tai jiems nepavydetina padetis. jie dabar tikrai i kara ivelti, taip kad mums rimtai reikia ruostis ju antpoliui

  Thumb up 72 Thumb down 14

 6. Išdalinkit žmonėms ginklus ir mes apginsime valstybę nuo kenkėjų. Nors nereik nei dalint,užtenka nuimt apribojimus ir mes patys įsigysime. Žmonės žino kur priešas randasi. Bet jums ne valstybės gynėjų reikia,o patrankų mėsos ir tarnų. Valstybės gynėjus jūs sušaudėt prie seimo guminėmis kulkomis.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 7. “Tautos ir valstybės išlikimui pražūtingo pavojaus akivaizdoje būtinas
  visuotinis Lietuvos susitelkimas bei susivienijimas.”
  Signatarai pasirašo kreipimąsi,
  o mes vieningai pasirašom peticiją
  va čia
  peticijos.com/kreipimasis_vardan_lietuvos

  “Mes, pasirašiusieji, atsiribojame nuo tokio Lietuvos valdžios elgesio su Tauta ir valstybe.”

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Jwi nori ka nors atbukinti ,.versk ji pasirašinėti ,.po svetimomis idėjomis kurių Jis net nesuvokia , kam to reikia. !

   Thumb up 72 Thumb down 8

 8. Kas sustabdys Dalę?
  Kiek laiko ji gąsdins Lietuvos piliečius?
  Kas jai paaiškins kad tokios kalbos nedera Valstybės vadovei…
  Kas jai pasakys kad reikia gerbti senolių ramybę?
  Ir kas paklaus kodėl ji užsiėmusi karo propaganda???

  Juk jei pavojus tai nepliurpk kaip Wilniaus stoties kekšė o skelbk mobilizaciją… Tegul vyrai pradeda kasti apkasus… Ruošti gynybines pozicijas…. Kam tos kalbo į eterį kai reikia dirbti? Kas tai pasakys Prezidentei?

  Tiesa – o kaip ten su ta sienos apsaugos technika kur žaliųjų žmogeliukų nemato…
  Gal jau tie žalieji žmogeliukai Prezidentūroje pasislėpė po Prezidentės lova ir laukia gospodin Putino komandos pagrobti mūsų viltį ir sąžinę Dalę?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Kas kas?
   Aš, tu, jis, ji, mes jūs, jie, jos ir niekas daugiau. Bet mes nestabdome. Tikime kvailinančia pikasine propaganda ir laukiame, kad kažkas kitas už mus padarys.
   O Daliai nuo to „kas“ nei šilta, nei šalta. Baigs atitupėti antrą kadenciją, pridirbs dar daugiau visokių nesąmonių ir spjovusi ant visų, laiminga ir švytinti išvyks komisariauti į Briuselį arba į JAV. O jūs ten pasiuskit – ginkluokitės, kariaukit, ieškokit priešų, riekitės, žudykitės…

   Thumb up 72 Thumb down 0

 9. D.Grybauskaitė ir konservatoriai akivaizdžiai bijo banko SNORAS istorijos tyrimo, dėl to ir tokią isterišką politiką dėl Ukrainos įvykių varo – nori vieną skandalą pridengti kitu. Teisinga taktika. Tik tokiu būdu galima sukurstyti karinę invaziją ir paslėpti Lietuvos nualinimą. Karas geras dalykas, kai yra proga ir galimybė pabėgti nuo atsakomybės už ekonomikos nuopolį, vagystes iš energetikos objektų, bankų išgrobstymą ir sukeltas krizes bei skurdą. Laukime šios užgrobto SNORO banko istorijos atomazgos ir pamatysime. Tiesa ne už kalnų. Žmogus su liemene ir jo darbdavė iš Daukanto rūmų sausi neišlips. Per daug klaidų padaryta. Ir dar, pabaigai. Yra dar Dievo teismas, kur pinigai ir auksas yra niekis! Ir atsakyti jame reikės visiems, kupročiai dvasioje…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. MUSMIREI PIRMOJE EILEJE REIKETU
  po tu 9 menesiu gal ka pagimdys? Tada ir turetu kareiveliu

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Per Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) operaciją sulaikytas būrys kyšininkavimu įtariamų valdininkų vienas po kito grįžo į Migracijos departamentą…-
  -ir tik pas Oleka karininkai vien is algos vargsta.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Vyriausybė pritarė šaukimui į privalomąją pradinę karo tarnybą, naudojant rusiškos ruletės atranką. Atrankoje dalyvaus nekalti vaikinai ir nekaltos merginos.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras