Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 28 Ketvirtadienis
 

Vyriausybė patvirtino koronos viruso valdymo strategiją

2020-05-06 14:06 | Naujienos | Komentarų (3)

Premjeras Saulius Skvernelis. KK nuotr.

Premjeras Saulius Skvernelis socialiniame tinkle paskelbė, kaip mes visi gyvensime artimiausius metus:

Ką tik Vyriausybė patvirtino COVID-19 valdymo strategiją, kurią vadiname Naujos realybės strategija. Kodėl taip? Nes šiandieninė situacija ir yra nauja realybė, kurioje visi turime išmokti gyventi kitaip. Drąsiai, su viltimi, tačiau su padidintu budrumu ir atsakomybe už vienas kito sveikatą, užimtumą bei emocinę būklę.

Visi drauge suvaldėme pandemijos pradžią. Esame viena iš tų šalių, kuri laiku suvokė grėsmę ir sėkmingai užkardė ligos plitimą. Didelis ačiū tiems, kurie tebekovoja priešakinėse linijose, o taip pat visiems Lietuvos žmonėms!

Nuo ekstremalios situacijos įvedimo daug investavome į žmonių sveikatos ir gyvybės išsaugojimą. Atlikome apie 150 tūkst. COVID-19 tyrimų, įsigijome kone 680 tonų apsaugos priemonių, į priemones ir medicinos įrangą investavome virš 44 mln. eurų. Šiandien esame gerai pasiruošę atremti viruso atakas ir atsakingai planuojame kitus žingsnius.

Naujosios realybės strategijos rengime dalyvavo Lietuvos ir užsienio mokslininkai iš medicinos, matematikos, statistikos, epidemiologijos ir kitų sričių, geriausi viešojo sektoriaus specialistai ir verslo atstovai.

Rėmėmės trimis esminėmis prielaidomis:

– vaisto nuo šios ligos nebus dar bent keletą mėnesių,

– vakcina taip pat nebus sukurta taip greit, kaip norėtume,

– žemos rizikos žmonės serga lengvai ir daliai jų per laiką gali susiformuoti imunitetas.

Puikiai suprantame, kad negalime amžinai taikyti fizinio kontakto apribojimų. Ribojimai niekada ir nebuvo mūsų tikslas kaip toks. Kol kas mums gerai sekasi saugoti vienas kitą. Tačiau naujojoje realybėje kaip niekada turime suprasti, kad laisvė eina kartu su atsakomybe.

Jei nesilaikysime karantino metu atsiradusių saugaus elgesio taisyklių, turėsime skaudžių pasekmių: plintančius ligos židinius, daugiau sergančių, perkrautas ligonines, augantį mirčių skaičių. Todėl stengsimės grįžti į aktyvų gyvenimą išlaikydami budrumą ir atsargumą.

Naujos realybės strategiją sudaro 5 principai.

1 principas – aukštos rizikos asmenų saugojimas.

Šis principas reiškia, kad vyresni nei 60 metų žmonės arba tie, kurie serga sunkiomis lėtinėmis ligomis, turės ir toliau laikytis dabar galiojančių karantino taisyklių, vengti nereikalingų kontaktų ir laikytis visų infekcinio saugumo reikalavimų. Visi turime saugoti savo tėvus, senelius ir sergančius artimuosius, nes virusas jiems yra pavojingiausias. Bet tai nereiškia, kad atribosime žmones, kurie mums rūpi, nuo gyvenimo. Galvojame apie priemones, kurios sudarytų sąlygas saugiai gyventi visavertį gyvenimą.

Čia svarbu paminėti ir dar vieną grupę – vidutinės rizikos grupę. Tai yra jaunesni žmonės, kurie dažnai kontaktuoja su aukštos rizikos asmenimis. Šie žmonės turės laikytis padidintų saugumo taisyklių, kad neužkrėstų tų, kuriems virusas gali būti pražūtingas.

Visi kiti, žemos rizikos žmonės, bus tie, kurie atgaivins Lietuvos ekonomiką. Tačiau ir jie privalės laikytis saugumo taisyklių.

2 principas – proaktyvus atvejų lokalizavimas.

Identifikavę ligos židinius operatyviai imsimės jų lokalizavimo. Jau turime patirties valdydami situacijas Ukmergėje, Nemenčinėje, Marijampolėje.

3 principas – informuota visuomenė.

Be visuomenės įsitraukimo bet kokios priemonės užkirsti kelią viruso plitimui bus nepakankamai veiksmingos. Todėl visuomenė, kaip iki šiol, bus informuojama operatyviai, objektyviai bei išsamiai.

4 principas – įrodymais ir faktais grįsti sprendimai.

Sieksime užtikrinti centralizuotą su pandemija susijusių tiesioginių ir netiesioginių duomenų valdymą. Numatoma aiškiai apibrėžti nacionalinio lygmens ir savivaldos atsakomybes bei bendradarbiavimo principus. Esu tikras, kad dabar sukurtas bendradarbiavimo modelis padės Lietuvai ir ateityje susidūrus su bet kokia krize.

5 principas – tarptautinis bendradarbiavimas.

Vyriausybė numato paskirti kovos su COVID-19 tarptautinį koordinatorių. Mūsų pastarųjų savaičių bendradarbiavimas su Baltijos šalimis ir Lenkija jau tampa puikiu pavyzdžiu ES.

Dabar – apie prioritetines sritis.

Įgyvendindami COVID-19 strategiją, numatome 4 prioritetines sritis. Pirmiausia – viruso valdymo kontrolės mechanizmo sukūrimas. Tai reiškia, kad ir toliau vykdysime asmenų testavimą. Tiek pagal nustatytus kriterijus, tiek atsitiktinį.

Antras prioritetas – sveikatos sistemos pasirengimo užtikrinimas ir visuomenės sveikatos stiprinimas. Anksčiau turėjome du sveikatos pagalbos sluoksnius – būtinąją ir planinę pagalbą. Naujojoje realybėje atsiranda trečiasis sluoksnis: Covidinė pagalba. Ligoninių apkrovimą ir pajėgumus išlaikysime reikiamame lygyje.

Trečioji prioritetinė kryptis – karantino režimo sąlygų taikymas. Kol kas mums pavyko greitai stabilizuoti situaciją, tačiau jei virusas grįš su didele jėga, vėl gali tekti imtis griežtesnių priemonių.

Ir ketvirtoji, itin svarbi, prioritetinė kryptis – šalies socialinio ir ekonominio sektorių stabilizavimas ir pritaikymas prie naujų sąlygų. Jau dabar visą įmanomą finansavimą tikslingai kreipiame į žmogiškąjį kapitalą, darbo vietų išsaugojimą, inovacijas, ekonominę infrastruktūrą ir energetiką. Siekiame apsaugoti labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes, tą darysime ir ateityje.

Baigdamas noriu dar kartą akcentuoti: mūsų ir pasaulio mokslininkai teigia, jog koronavirusas vis atsinaujins. Artimiausiu metu, kol nebus vakcinos, gali kilti naujos jo bangos, ypač rudenį.

Todėl prašau bei raginu ir visus likti susitelkusiais bei saugoti vienas kitą.

Komentarai

 

 

 
 1. 7 principas

  Jei manome, kad be Dievo pagalbos išsigelbėsime nuo šio JAV paleisto bakteriologinio ginklo- tai klystame.
  Dar prieš 10 metų, 2010 04 27 Jėzus Lietuvai- Naujajai Jeruzalei apreiškė Rožančių, kurį pavadino Švenčiausiosios ir Nekalčiausios J4zaus Širdies. Prisiminkime Rožančiaus I dalies 4 paslaptį, kuria dar tada- 2010 04 27, Jėzus kvietė tikrajai maldai, prašant apsaugoti Lietuvą nuo baisių karo audrų ir plintančių užkrečiamųjų ligų.
  Rožančius buvo apreikštas Jėzaus Vardo Rožančiaus pagrindu, kuris Katalikų Bažnyčioje kalbamas nuo 1681 metų.
  Todėl kiekvieną dieną, 12 valandą, (tinkamiausias laikas maldai), Katalikų Bažnyčios likučio nariai, Prezidentūra, Seimas, Vyriausybė, kunigai ir vienuoliai, norintys Dievui tarnauti ir išlaikyti Katalikų Bažnyčios Tradiciją, visi teismai ir teisėjai, VSD, Policija, Krašto apsauga, medikai ir visi tikintieji, kviečiami tikrajai- Jėzaus paliktai maldai. Darbdaviai patys kviečiami maldai ir prašome sudaryti sąlygas maldai dirbantiesiems 12 valandą.

  Primename citatą iš Evangelijos:

  „Suaktyvėjus didžiajam Antikristui žemėje yra sustabdyta “Sveika, Marija” maldų vibracinė dažnio rodyklė. Reiškia, kad Šventoji Dievo Motina nepajėgia apginti gyvųjų sielų nuo liucifieriškų išpuolių. Nepaklusus skelbiančių pranašų sintezei turės žūti milijoninis skaičius gyvųjų sielų. Susiformavus naujai pasaulėdarai žemėje, po didžiųjų kataklizmų atsigaus Švč. Mergelės Marijos pulsacinių dažnių rodyklė, bus nuplautas blogis pusiau ir pilnutine kraujo kančia. Nusižudę iš baimės ir nedvasingi nebesudarys atsiteisiamosios sintezės orbitrų.
  Šiuo metu (1997m.) kalbamas Švenčiausiosios Mergelės Marijos Garbingasis rožančius nebeduoda apsauginės sintezės. Atkalbėtasis šventasis rožančius iš “Sveika. Marija” maldų turi galią sindikatoriuje 12348900 skaičių, žemės matais skaičiuojant – 1kg.820gr. “Teve mūsų…” malda sudaro žemės dėsnyje 140829147000 skaičių, kuris prilygsta 149 tonoms (atskaityta eiliškai). Patį aukščiausią vienos “Tėve mūsų…” maldos svorį sudaro skausminių kryžminių dalių sukauptoji malda. Žemės matuose sudaro 749 milijonus tonų. Išgulėjus kryžiumi prieš Nukryžiuotajį ir apmąstant ar išbučiuojant žaizdas, maldų galingumas sudaro žemes matuose septyniolika trilijonų tonų…. citatos pabaiga

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Siulau vyriausybei patvirtinti ir sesta principa,kuri glaustai isdeste rastu ,kolega komentatorius LR pilietis. Kuriam asmeniskai pritariu 100 procentu. Siulau visiems skaitytojams,kuriems svarbus sveikatos issaugojimas patiems sau,vaikams,anukams,seneliams,sinjorams,prisideti prie pirmo komentatoriaus ir tai pasisakyti ne tik komentaru skiltyje KK .bet ir pasirasyti ” Peticijos” ir visais imanomais budais deklaruoti bendra visu pilieciu svajone i teise buti sveikiems ir auginti sveikus vaikus.Platinkit per draugus,per kaimynus,per pazistamus si 6 principa papyldant vyriausybes zinias.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. 6 principas

  Griežtai pasmerksime pasaulio globalistus- pasaulio demonų draugiją- masonų ložę, biologinio ginklo paleidėjus JAV, nutrauksime su pasaulio žudikais bendradarbiavimą ir paraginsime to elgtis kitas pasaulio vyriausybes. Grąžinsime paimtus iš jų pinigus, skatinančius cov -19 plitimą pasaulyje. Pasisakysime prieš šipų įvedimą, parodydami patys savo pavyzdžiu.

  Thumb up 9 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (1)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (6)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...