Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

VRM svarstys galimybę D.Kedžio dukrelės pasimatymus su biologine motina organizuoti vaikų darželyje

2011-01-19 15:43 | Naujienos | Komentarų (185)

Kiekvieną kartą važiuodama į pasimatymą su biologine mama L.Stankūnaite D.Kedžio dukrelė patiria didžiulę psichologinę traumą - ją lydi kaukėti pareigūnai, o pasimatymas vyksta policijoje ("Klonio gatvės dienoraščio" nuotr.)

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Didžiosios Britanijos lietuviai kreipėsi į LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Teisingumo ministrą Remigijų Šimašių, Vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, Generalinį prokurorą Darių Valį, Generalinį Policijos komisarą Vizgirdą Telyčėną su pareiškimu dėl D.Kedžio dukrelės priverstinių pasimatymų su biologine motina L. Stankūnaite, kurie vyksta viename iš Kauno policijos komisariatų, bei dėl to, kad sprendžiant mergaitės gyvenamosios vietos nustatymo klausimą teisme, būtų išklausyta ir mergaitės nuomonė.

LR Prezidento kanceliarijos asmenų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėja Genė Lukaševičienė informavo Didžiosios Britanijos lietuvius, kad su gautu pareiškimu susipažinta, taip pat akcentavo, kad pagal LR Konstituciją ir kitus įstatymus LR Prezidentė negali jokia forma kištis į teisėsaugos institucijų tiriamų ir nagrinėjamų bylų eigą, joms nurodinėti, kokie procesiniai veiksmai bylose turi būti atliekami ir kokie turi būti priimami sprendimai.

LR Teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius pranešė, kad pareiškimas išnagrinėtas, taip pat pažymėjo, kad Teisingumo ministerijai, kaip ir kitoms valstybinės valdžios ir valdymo institucijoms, draudžiama kištis į teismų veiklą, nes tai pažeistų teismų nepriklausomumo principą. Pareiškimo nagrinėjime cituotas LR Civilinis bei LR Civilinio proceso kodeksai, konkrečiai LR CK 3.164 str. 1 d., 3.177 str., LR CPK 380 str., 503 str., kuriuose įtvirtinta vaiko, sugebančio suformuluoti savo pažiūras, teisė būti išklausytam, kai yra sprendžiami su vaiku susiję klausimai.

Anot LR Vidaus reikalų viceministro Mindaugo Ladigos, Vidaus reikalų ministerija pagal savo kompetenciją išnagrinėjo Didžiosios Britanijos lietuvių pareiškimą dėl vaiko teisių ir teisėtų interesų užtikrinimo ir nusprendė, kad kartu su Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi ir mergaitės lankomo darželio administracija bus svarstoma galimybė organizuoti pasimatymus darželio patalpose.

Antanas Stepučinskas, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, atsakydamas į gautą pareiškimą, kuris buvo adresuotas LR Generaliniui prokurorui D. Valiui, priminė, kad Vilniaus apygardos teismas 2009-12-15 nutartyje (civilinė byla Nr. 2S-1341-464/2009) nustatė, kad atsakovė L. Stankūnaitė bendrauja su dukterimi <..> Lietuvos kriminalinės policijos biuro Liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos valdybos parinktoje saugumo reikalavimus atitinkančioje vietoje <..> .

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, išnagrinėjęs gautą pareiškimą, akcentavo, kad visus klausimus, susijusius su mergaitės teisių ir teisėtų interesų apsauga pagal kompetenciją sprendžia Kauno rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisų apsaugos skyrius bei pažymėjo, kad tiek Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisų apsaugos skyrius, tiek mergaitės laikina globėja Neringa Venckienė, nėra pareiškę pretenzijų dėl pasimatymų organizavimo vietos, tačiau atsižvelgė į minėtą prašymą ir informavo, kad kartu su Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi ir D.Kedžio dukrelės lankomo darželio administracija bus svarstoma galimybė organizuoti pasimatymus darželio patalpose.

Įdomu, per kiek laiko bus suorganizuotas Vidaus reikalų ministerijos ir Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus ir mergaitės lankomo darželio administracijos svarstymas dėl galimybės organizuoti pasimatymus darželio patalpose?

Kada bus žinoma, ar Policijos generalinis komisaras V. Telyčėnas kartu su Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi ir mergaitės lankomo darželio administracija svarstys tą patį klausimą?

Gauti atsakymai iš minėtų institucijų nepadeda judėti nė iš vietos: štai, rytoj, Kėdainių rajono apylinkės teisme bus nagrinėjama byla, su kuo turi gyventi D. Kedžio dukra. V. Kondratjevo sprendimu, ši byla bus nagrinėjama be N. Venckienės.

Ar Kėdainių rajono apylinkės teismo pirmininkas V. Kondratjevas sugebės, drįsčiau teigti, elementarioje civilinėje byloje dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo klausimo taikyti LR Civilinio kodekso 3.164 str. 1 d., 3.177 str. bei LR Civilinio proceso kodekso 380 str., 503 str., kuriuose įtvirtinta vaiko, sugebančio suformuluoti savo pažiūras, teisė būti išklausytam, kai yra sprendžiami su vaiku susiję klausimai?

Ir pabaigai, norėčiau priminti, kad pagal Vaiko teisių konvenciją, prie kurios Lietuva prisijungusi 1992 01 18 (konvencija ratifikuota 1995 07 03), 3 straipsnio 1 d.,  „imantis bet kokių vaiką liečiančių veiksmų, nesvarbu, ar tai darytų valstybinės ar privačios įstaigos, užsiimančios socialiniu aprūpinimu, teismai, administracijos ar įstatymų leidimo organai, svarbiausia – VAIKO INTERESAI“.

Agnė Gredeckaitė

Komentarai

 

 

 
 1. Ziniu radija pranese, kad ministerisSimsilas sukviete policajus, anstolius
  ir v. “ginejus”tam, kad detaliai aptarti vaiku perdavima po teismu sprendymu.(matyt, jau gavo finansavima). Lidija.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Pedofilai AGONIJOJE- jau nebezino ka daryt…raso bile nesamone butu ir mano kas patikes…etatiniai…pinigu matyt nenori prarast…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Gerai pagalvok, kas daro gėdą savo vaikams, bailiai, ar tie, kurie sako tiesą. Juk jūs visi tik komentaruose drąsūs, jūs visi pajuokos objektas visokiem piderastam, iš jūsų juokiasi visokie Babos, o jūs net nesuprantat, kaip atrodot. Ginčijatės, kaip maži vaikai, ar į mitingą susirinko 8, ar 24 žmonės. Argi tai esmė? O kodėl neatėjo 300 tūkstančių? Nes BIJOJO, kad aplaistys vandeniu ar išrašys baudą. Ar kas nors keičiasi nuo jūsų kvailų komentarų? Tik jums patiems jūsų komentarai atrodo ne nulis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Labai geras komentaras – tiesus – sviesus. Butent tokie mes ir esame: drasus rasyti, bailus ka nors konkreciai daryti…o gaila…

   Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Baba, nuo ko tu saugoma? normalus dirbantys zmones tiek laiko komentarams rasyti neturi… o tu turi laiko tokiems beviltiskiems paistalams…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. prie prokuroturos, konferencijos – tikra nesamone. Uzliuliavo jusu budruma. Apie Mergaites lykima reikejo, kol kas, galvoti. Kieno rankose
  DABAR Mergaites likymas, ogi vaiku teisiu veikeju, juos ir reikia spausti, o prie ko cia prokurotura, man visai neaisku, atvirksciai butina palakyti Valy, del gyvatyno ardymo. IS MINIOS.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Turiu vilties kad teisingumas, tegu ir labai pavėluotai, bet laimės ir pagrobtas vaikas sugrįš pas savo tikrą ir vienintelę Mamą.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • jo, labai jau tu noretum, bet as ir manau, kad teisingumas bus mergaites puseje, o ji nebenori mamai uzdirbt pinigu

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Atsakymai, kaip ir tiketasi, musu nestebina; negalim, neturim teises, nesikisim, nes teismai LT yra nepriklausomi ir labai “teisingi”. Bet mes tuo labai abejojame, kad jie teisingi. Aisku, tuoj pasakys, ju sprendimus gali apskusti aukstesni……am teismui iki paties auksciausio, iki Europos zmogaus teisiu teismo! O ten, vis daugiau bylu musu pilieciai laimi, nes musu valdziazmogiai susikure tokia teisine klampyne, kurioje gerai jauciasi tik jie patys. Aisku viena, kad dabar si pajudinta klausima turetu, jei panores, spresti Kauno rajono vaiku teisiu tarnyba su Dabasinskiene priesaky, kurios kaiminysteje kabineta buvo isitaises vaikuciu myletojas Usas? Ir kodel tokie klausimai kyla lygioje vietoje. Atrodo visiems butu tik geriau, neutrali susitikimo vieta, kaip ir siuleme, turetu buti vaiku darzelyje. Tai vaiko netraumuotu, netampytu jo po policijas kauketi baidykles, beto maziau isklaidu transportui. Tai kas dar negerai? Sumazetu saugumo lygis? Bet jis tik padidetu, nes su biologine atvyksta dar trys kauketi.
  Manau, kad atsakymai slypi kitur. Tai biologinei motinai, ten yra sudarytos isskirtines salygos itakoti mergaites psichika, verciant vaika ziureti filmus suaugusiems su 25 kadru, nuolat kartojant ir iteigiant jai savo ipatingaji “isgimdytojos” statusa. Matomai, tokiu salygu gali nebelikti, jei susitikimo vieta bus pakeista.
  Bet koki sprendima siandien paruose Kondratjevas? Manau – “vaikas turi gyventi su motina”, manes jau nenustebins, nes tai issprendzia visas klano problemas. Bet ar taip gali buti “teisine” save vadinancioje valstybeje?

  http://tiesiaisviesiai.lt/article/anglijos-lietuviai-sulauke-atsakymu-del-kedytes-pasimatymu

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • man tai keista, kad del raitosios policijos vado ar kas ten jis toks, tai PREZIDENTE GALEJO KISTIS, o del mazos mergytes- negali.Idomu , KODEL?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 8. BIOMAMA- TAI VENCKIENĖ. IR IŠ TIKRO – NUO KO JĄ SAUGO KERŠYS , MARIUS , PATVORINIAI IR POLICIJA? GAL NUO JOS PAČIOS ?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. ar nevertetu LT gyventojam paduot i teisma tas institucijas, katros nepagrystai svaisto LT gyventoju pinigus?????????? galbut reiktu patraukti tam tikrus asmenis baudziamojon atsakomyben????

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Atseit,niekas negali kistis,kad nepazeistu teismu”nepriklausomumo”principu.Tai teismai pas mus iseina,kad nepriklausomi?Jau seniai teismai priklausomi klanams gauruotomis rankomis,jau ir be posedzio aisku,koks bus sprendimas,ir faktiskai nuosprendis isgimdytojai ir nukentejusiai mergytei.Pagal komentatoriu”Del”taip ir iseis,kad mergyte neturi teises gyventi.Klanas siunta ir viska padarys,kad atsikratyti liudininku.Uztat ir saugoma isgimdytoja musu pinigais,kad neisplepetu klano paslapciu.Siaubingi dalykai vyksta,ir niekas,atseit,neturi teises kistis?Apie bet koki teisinguma jau neverta ir kalbeti.Stai uz ka kovojom,kad paskui tapti runkeliais,sunauja ir mokesciu moketojais.Apmaudu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. NU DURNA NET NE PER PILVĄ , O PER VISĄ KŪNĄ.Eik palaižyk venckei užpakalį , gal pyzda išvadins – tau tai pagyrimas…

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Ar nebus pazeistos kitu vaiku teise.Kokiu buduL.S bus atveziojama i vaiku darzeli.Ir vel tie patys kauketi vyrai pazeidines kitu vaiku laisve.Manau geriausia vieta yra Kedziu ar Vencku namai ,ten kur mergaite gyvena .

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. klanas pasiryžęs bet kam, dabar jų tikslas, bet kokia kaina paimti vaiką, o pasekmės jų nedomina… Bet teisybė anksčiau ar vėliau paaiškės

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Kodel dar saugoma stankunaite?
  Ar mergaite nori matytis su biologine motina?
  Kam stankunaitei vaikas?
  Kada ji bus teisiama?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. jau 100 kartų klausta “nuo ko saugoma stankūnaitė”, bet TYLA. Absurdas.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. žinoma ne Jums taikau apie demagogija, bet tiems kurie teikia mums tokius paaiškinimus

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Susimastykit!Ar ne absurdas,kad tik teismas gali ivykdyti teisinguma,t.y.su kuo mergaitei geriau gyventi.Dar tegul nutaria teismas ar verta jai gyventi.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Čia demagogija ir melo dangstymas tais pasakymais: “NEGALIM KIŠTIS, NURODINĖTI, REIKALAUTI…” Ką, teismai, saugumas, prokuratūra yra nekontroliuojami mūsų valstybėje, jie niekam neatskaitingi? Net padorioj šeimui išaugusiam vaikui taip nepasakysi, nes jis supranta, kad yra atsakomybė, o čia savo valstybės piliečiams aiškinamos nesąmonės

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. jus juokinga, vadinami “globejai” jau tiek isviesino mergaites varda ir ne tik – bjaurius vaizdus, girdejau net nepridengiant veiduko…o jus cia po beveik dvieju metu nusikalstamo vaiko tapatybes viesinimo barate zmogu.Atsirado mat kedofilai vaiko ir zmogaus teisiu zinovai.Geriau jau patyletumet.

  Thumb up 72 Thumb down 0

   • aha, as ir ziuriu, lbai jau sunerime pedofilai, jaucia, kad siknos jau svyla, bet jie ne cia pataike, juk ju rinkimosi vieta- lietrytis, tai kame saknys, a, varo per visus dienrascius , bet kam taip issiduot, ereliai ?

    Thumb up 72 Thumb down 0

 20. Beje yra uždrausta minėti mergaitės vardą ir pavardę, o tas baba ištisai vadina mergaitę vardu ir pavarde, bet nieks jo atsakomybėn nepatraukia, tai kas jis toks? Tyčia nesąmones rašo, tyčia faktus painioja ir kaitalioja vietom. Dar rašo, kad jam negresia kalėjimas ir pan. Aiškiai tam tikros įstaigos, kuri jaučiasi nebaudžiama, atstovas. Tik gaila, kad tokiais komentarais tą savo įstaigą žiauriai diskredituoja :)

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • nustatyti greiciau ta velnia Baba, kiek gali tyciotis is sugriauto vaiko ir globeju seimos likimo… Butu grazu garsiai paskelbti kas tas Baba?

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • tai jau ir taip aisku kas ta BABA, is komentaru juk galima suprast, patarciau jai neatsakinet, nes bendraut su iskrypeliu- ZEMA.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Tai, kad individas, besislepiantis po moterisku pseudonimu ”baba”, yra iskrypelis, byloja jo rasineliai apie vargses mergytes ir jos mazamecio pusbrolio ”santykius”, apraizgant juos perversiskom, pedofilinem fantazijom. Ka jau kalbeti apie iskrypeliskus seksistinius komentarus pacios globejos adresu.
    Jei pavyko i dienos sviesa isvilkti viena nepraustaburne rasinetoja ”kalbininke”, reiskia neturetu buti sunku suzinoti, kas bailiai slepiasi po ”babos” sijonu. Negi toleruosime iskrypeli, kuris atviru tekstu tyciojasi is isniekintos mergaites ir jos tevo, bei seimos??

    Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras