Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Gegužė 28 Ketvirtadienis
 

Vokietijos žydams nebereikia privilegijų

2020-05-20 11:24 | Naujienos | Komentarų (5)

Vokietijoje aktualumo nepraranda diskusijos žydų klausimais 

Irena Tumavičiūtė

Tokiu pavadinimu Izraelio laikraštyje „Haaretz“ 2020 balandžio 20 d. buvo paskelbtas žinomo Izraelio ir Vokietijos politologo, publicisto dr. Davido Ranano straipsnis, sukėlęs diskusijų šalyje ir užsienyje. „Karšto komentaro“ 10 numeryje buvo paskelbta Tel Avivo studijoje vykusi diskusija. Netrukus straipsnio vertimą paskelbė kelios Vokietijos svetainės. Straipsnyje pasakyta daug minčių apie Vokietijos santykius su žydais ir Izraeliu, kurių garsiai nepasakytų nei Izraelio, nei Vokietijos, nei Lietuvos politikai. Todėl manome, jog Davido Ranano straipsnis sudomins ir Lietuvos skaitytojus. Paryškinta kaip vokiškame vertime.

Dėl suprantamų priežasčių Vokietijos santykius su žydais ir Izraeliu lemia holokaustas. Bet būtent dėl to jie tapo ritualizuoti, nenormalūs, o kartais ir ypač kenksmingi.

Vokietija išgyvena nelengvus laikus. Ir ne tik dėl koronaviruso pandemijos padarinių. Angela Merkel, kuri yra Vokietijos, netgi Europos, sveiko proto ir stabilumo įsikūnijimas ir įsitikinusi nuo pokario susiklosčiusių ypatingų santykių su Izraeliu gynėja, palaipsniui praranda savo įtaką, o kraštutinė partija „Alternatyva Voketijai“ jau yra trečia pagal stiprumą Bundestago politinė jėga, kuri telkia ir regionų paramą.

Ką visa tai reiškia žydams? Ar Vokietijoje po holokausto įmanoma „normaliai“ gyventi žydišką gyvenimą? Kokios politinės tendencijos žydams kelia pavojų, kad jie galėtų laisvai apsispręsti gyventi Vokietijoje, laisvai kalbėti, veikti ir išreikšti savo tapatybę ? Ar pirmųjų pokario metų politinis Vokietijos elito konsensusas – už „žydus ir Izraelį, teisingai ar neteisingai“– toks tvirtas kaip kadaise? Ar jis ir turėtų toks būti? Ar žydai Vokietijoje turi ateitį? O jei taip, kokią ateitį?

Kad suprastume, kur šiandien yra Vokietija ir jos žydai, turėtume grįžti į žydų gyvenimo pradžią ką tik įkurtoje Vokietijos Federacinėje Respublikoje. Viskas prasidėjo, kai nedidelė grupė – maždaug 15 000 žydų, daugiausia iš Rytų Europos, nusprendė pasilikti tuoj po karo įrengtose perkeltųjų stovyklose ne tam, kad vėliau išvyktų į Izraelį ar į JAV, o kad liktų gyventi Vokietijoje.

Tie perkeltieji žydai, nusprendę likti šalyje, kur vis dar buvo pilna nacių, ir tie keli tūkstančiai Vokietijos žydų, kurie sugrįžo po karo, žydų pasaulyje buvo laikomi parijais.

Likusiuosius Vokietijoje bei jų atstovybes pasaulio žydija boikotavo metų metais.

Daugeliui pasaulio žydų atrodė, jog kalbėti apie normalizaciją yra pernelyg anksti – jie norėjo Vokietiją pamatyti nubaustą. Tai, jog kažkuri žydų dalis nusprendė gyventi nusikaltėlių šalyje, tarp nusikaltėlių, buvo įžeidimas – laikyta, jog jie neturi savigarbos, labai teršia žydų tautos vardą ir autoritetą.

Daugelis žydų net kelis dešimtmečius po holokausto atsisakydavo vykti į Vokietiją, pirkti vokiškų prekių, netgi buvo prieš Vokietijos reparacijas. Kai Izraelio vyriausybė 1952 m. pasirašė su Vokietija sutartį dėl reparacijų, šalyje kilo demonstracijų ir smurto aktų, minėtieji žydai vengė bet kokių kontaktų su Vokietija.

Kad susitaikytų su savo keblia padėtimi dėl apsisprendimo gyventi „nusikaltėlių šalyje“, tos nedidelės žydų bendruomenės vadovybė susigalvojo įsivaizduojamą vaidmenį. Jie patys įtikėjo ir įtikino savo bendruomenę, jog jie atlieka didžiulį vaidmenį, tarpininkaudami tarp naujosios Vokietijos ir Izraelio bei tarp Vokietijos ir pasaulio žydų. Tai buvo akivaizdi netiesa.

1949 m. liepos mėn. JAV vyriausiasis komisaras okupuotoje Vokietijoje McCloy, kalbėdamas apie žydų gyvenimo ateitį Vokietijoje, pasakė: „Kas bus iš šios bendruomenės, kaip ji formuosis, kaip ji taps naujosios Vokietijos dalimi ir kaip su ja susilies, manyčiau, jog tai labai atidžiai ir rūpestingai stebės visas pasaulis. Mano nuomone, tai bus vienas iš tikrųjų Vokietijos pažangos link šviesos kriterijų ir tos pažangos išbandymas“.

Šią žinią pasigavo ir žydų, ir vokiečių politikai. Praėjo daugiau nei 70 metų, ir Vokietija, be abejo, iš tamsos išėjo į šviesą. Tačiau faktas, jog Vokietijos ir žydų savitarpio santykiai yra nesveiki, nenormalūs. Reikalavimą normalizuoti santykius kai kas laiko antisemitinių pažiūrų požymiu.

Vokietijos santykiai su Izraeliu taip pat yra persunkti didžiulio simbolinio svorio. 2008 m. federalinė kanclerė Angela Merkel, sakydama Knesete dramatišką kalbą, pareiškė, jog Izraelio saugumo užtikrinimas yra vokiečių valstybės politinio apsisprendimo (Staatsräson) „valstybės pagrindo“, dalis – jos misija, pasiteisinimas bei ypatinga istorinė atsakomybė. Šis pareiškimas iš esmės buvo emocionalus – mažai tikėtina, kad Vokietija galėtų pasiųsti kareivių dalyvauti Izraelio karuose, bet Merkel buvo aišku, jog atsakomybė negali būti derybų objektas.

Praėjo beveik 75 metai nuo to laiko, kai Vokietija nutraukė naikinimo programą išlaisvinant pasaulį nuo žydų ir tapo šalimi, kuri išties traukia žydus ir kurioje jie norėtų gyventi. Tai nebuvo lengvas kelias. Daugelis antrosios po holokausto kartos žydų nenorėjo likti Vokietijoje, o 1989 m. nykstančioje Vokietijos žydų bendruomenėje buvo likę mažiau nei 30000 žydų.

Stengiantis užkirsti kelią bendruomenės išmirimui, buvo rastas laikinas sprendimas – priimti „naujus“ žydus. Paskutinį XX a. dešimtmetį, iširus Sovietų Sąjungai, daugiau negu 200 tūkstančių žydų, gyvenusių buvusios Sovietų Sąjungos valstybėse, priėmė atvirą Vokietijos vyriausybės pasiūlymą pasinaudoti vizomis ir atvyko gyventi į Vokietiją (tarp jų buvo tūkstančiai litvakų, kuriuos kai kas Lietuvoje priskiria prie holokausto aukų – I.T.). Kita ne Vokietijos grupė žydų, kuriuos traukia Vokietija, ypač Berlynas, yra jauni izraeliečiai. Manoma, jog Berlyne šiuo metu gyvena nuo 10 iki 30 tūkstančių izraeliečių.

Suprantama, jog Vokietijos santykius su žydais ir Izraeliu formuoja praeitis. Bet tai lėmė, kad šie santykiai tapo ritualizuoti ir dirbtini. Tai puikiai simbolizuoja ypatingas veiksmas: maždaug kartą per metus Vokietijos kanclerė ir/arba Vokietijos prezidentas randa progą viešai padėkoti žydams už tai, kad jie atvyko gyventi į Vokietiją.

O Vokietijos prezidentas Walteris Steinmeieris, neseniai sakydamas kalbą Jad Vašeme (šių metų sausio 23 d. – I.T.), pabrėžė, jog jį slegia „sunki istorinės kaltės našta“ ir tuo pat metu jis jaučia ir didžiulį dėkingumą už tai, kad išgyvenusieji ištiesė mums rankas, už pasitikėjimą, kurį mums vėl parodė Izraelio ir viso pasaulio žmonės, už klestintį žydų gyvenimą Vokietijoje“. Vokiečių politikai ir Vokietijos medijos, taip pat plačioji visuomenė yra labai atsargūs, kai kalbama apie žydų ar Izraelio reikalus.

Šį ypatingą jautrumą rodo ir kitas vokiečių politikos požymis – filosemitizmas. Antisemitizmas yra priešiškumas žydams dėl to, jog jie yra „žydai“ – jiems priskiriamos neigiamos savybės vien dėl to, kad jie yra „žydai“, filosemitizmas yra to priešingybė. Tai yra nekritiška meilė žydams jau vien dėl to, kad jie žydai, nepriklausomai nuo jų asmenybės, moralės, elgsenos. Kai kurie filosemitizmo paveikti vokiečiai, kai tik kalba ima suktis žydų ar Izraelio tema, pastebimai pajunta įkyrų nerimą keliantį jausmą, kita vertus, daugeliui vokiečių filosemitizmas yra būdas įveikti kaltės jausmą.

Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, jog nėra pagrindo prieštarauti įkyruoliams geradariams. Ir vis dėlto šis „pozityvus“ pakvaišimas dėl žydų reikalų, kuris priverstiniu savo užsidegimu nėra nepanašus į antisemitų pakvaišimą, dažnai lemia filosemitų vykdomą anormalią ir kenksmingą agitaciją bei politinį aktyvumą.

Nenorėdamas matyti Izraelio vykdomų žmogaus teisių pažeidimų ar neteisingų veiksmų, filosemitizmas sudaro sąlygas blogiui, o ne gėriui. Filosemitizmas sukuria apsauginį skydą virš žydų ir žydų gyvenimo, ir jie vis labiau aptveriami iš geranoriškų paskatų sukurtame gete, todėl filosemitizmas yra labiau kenksmingas negu naudingas. Kartu reikia pastebėti, kad Vokietijoje atliekamos apklausos rodo, jog plačioji visuomenė nepalaiko politinio elito ir filosemitais save laikančiųjų refleksinės proizraelietiškos pozicijos.

Kitas vokiečių fenomenas, kuris kartais iškraipo vokiečių diskusijas apie žydų ir Izraelio reikalus, yra nedidelė, bet ganėtinai agresyvi grupė, pasivadinusi „antivokiečiais“ (anti-Deutsche). Ji nevengia išvadinti „antisemitinėmis“ pažiūras, kurioms pati nepritaria.

Antivokiečiai pradėjo veiklą kaip nuo Vokietijos radikaliųjų kairiųjų atskilusi antinacionalistinė politinė grupė. Jie sakralizuoja tik vieną nacionalizmą – Izraelio. Svarbus šio antivokiško mąstymo požymis yra beatodairiškas Izraelio palaikymas ir priešinimasis antisionizmui.

Vokiečių diskurse apie žydus, antisemitizmą ir Izraelį dalyvauja dar trys veikėjai. Tai yra Centrinė Vokietijos žydų taryba (šalies žydų bendruomenei atstovaujanti organizacija), Izraelio valstybė. Ji veikia tiesiogiai, taip pat ir įvairiais neformaliais, kartais ir nematomais, kanalais, ir pagrindinė Amerikos žydų interesams atstovaujanti organizacija, Amerikos žydų komitetas (AJC).

Jų lobistinė veikla kartu su nuolatiniu Vokietijos bundestago deputatų filosemitų darbu darė Vokietijai spaudimą, kad būtų įsteigta iš esmės nauja ir, mano nuomone, nereikalinga biurokratija „kovai“ su antisemitizmu – antisemitizmo carai, ir valstybės, ir federalinių žemių lygmeniu (antisemitizmo carais autorius ironiškai vadina antisemitizmo reikalų įgaliotinius, federalinio įgaliotinio pareigybė buvo sukurta 2018 m. Savo įgaliotinius turi 13 federalinų žemių, šešios generalinės prokuratūros, Berlyno policija, Berlyno ir Brandenburgo žydų bendruomenės, Vokietijos Evangelikų bažnyčia, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, Europos Komisija turi kovos su antisemitizmu koordinatorę – I.T.).

Pažymėtina, jog Vokietijos politikai neturėjo tiek padorumo, kad daugiau negu keturiems milijonams musulmonų, kurių daugelis nuolat patiria islamofobiją, skirtų analogiškas tarnybas, kurios rūpintųsi antimusulmonišku kurstymu ir prievarta. Arba, dar geriau, įsteigtų vieną pareigybę, kuri būtų atsakinga ir už rasizmą, ir už antisemitizmą.

Ir jeigu ne padorumo, tai mažų mažiausiai pragmatizmo: nėra jokios abejonės, kad žydai, kurie laikomi privilegijuota mažuma matyt naudojasi ir tam tikromis privilegijomis. Kai tyrinėjau antisemitizmą tarp Vokietijos musulmonų, kai kurie mano respondentai reikšdavo pasipiktinimą privilegijomis, pavyzdžiui, papildoma sinagogų apsauga, tuo tarpu mečetėms valstybės neteikia jokios papildomos apsaugos, nors jiems gresia pavojus iš smurtaujančių kraštutinių dešiniųjų pusės.

Tie, kurie pasisako už antiizraelietiško aktyvizmo ir antisemitizmo sujungimą – o tokia yra oficiali paties Izraelio ir Trumpo administracijos pozicija – taip pat labai aktyviai veikia ir susilaukia sėkmės kampanijose, kuriomis siekiama, kad nebūtų skleidžiamos neplatforminės nuomonės, su kuriomis jie nesutinka. Aiškiai teigiant, kad tokie balsai būtų boikotuojami. Apkaltinti antisemitizmu atskirus asmenis, organizacijas ir valstybes visada buvo svarbus Izraelio arsenalo ginklas, siekiant priversti nutilti tuos, kurie juos kritikuoja, o tai veda prie absurdiško konstrukto, kai klaidingai tvirtinama, jog boikotų, dezinvesticijų (dezinvesticijos išreiškia anksčiau investuoto kapitalo išėmimą iš investicinės apyvartos, nenumatant toliau jį panaudoti investiciniais tikslais – I.T.) ir sankcijų judėjimas (BDS) yra antisemitinis (BDS yra tarpparlamentinė politinė kampanija ir visuomeninis judėjimas, kviečiantis daryti ekonominį ir politinį spaudimą Izraeliui, kad jis nutrauktų veiksmus, kuriuos šio judėjimo organizatoriai laiko tarptautinės teisės pažeidimais; šio judėjimo atsišaukimą pasirašė 171 valstybė–I.T.).

Paskutinė tokios kampanijos sėkmė buvo tai, kad Bundestagas nutarė tą judėjimą paskelbti antisemitiniu. To sprendimo tiesioginė pasekmė – kiekvienas žmogus, kuris norės atvirai diskutuoti apie šį nesmurtinį palestiniečių pilietinį judėjimą, nebesulauks jokių visuomeninių organizacijų, vyriausybės, vietinės valdžios įstaigų ir pusiau valstybinių organizacijų, bažnyčių, universitetų bei kitų organizacijų paramos. Izraelio ambasada, universitetai bei kitos organizacijos, net federalinis antisemitizmo caras agresyviai spiria, kad būtų įgyvendintas šis Bundestago nutarimas.

Šis nepakartojamas mišinys veikėjų, kurie reikalauja ir gauna ypatingą vaidmenį visame kame, kas susiję su Vokietijos santykiais ar požiūriu į žydus, Izraelį ir antisemitizmą, sudarė nesveiką padėtį: nesveiką Vokietijai ir nesveiką Vokietijos žydams, kurių 90 proc. yra avykėliai iš buvusios Sovietų Sąjungos bei jų vaikai. Vokietijos vyriausybė juos atsivežė, kad jie būtų žydais, kad išsaugotų žydišką gyvenimą, nes Vokietija mano, jog jai reikia žydų bendruomenės, įrodysiančios, jog Vokietija yra „švari“.

Tuo tikslu politinės ir bendruomeninės įstaigos bei ritualai sukūrė bendruomenę, turinčią ypatingą misiją, bendruomenę, gyvenančią keistoje, išlepintoje pūslėje, kuri mobilizuojama arba netgi apginkluojama dešiniosios Izraelio politikos naudai.

Kad galėtų įvykti pokyčiai, turi pasistengti pati žydų bendruomenė. Nei filosemitai, nei anti-vokiečiai turbūt nekeis savo giedamų giesmių. Izraelis ir jį remiantys veikėjai, ar tai būtų įtakingos Amerikos žydų grupės, ar kiti, yra pasiryžę pasinaudoti vokiečių baime būti apkaltintiems antisemitizmu, kad nustelbtų kiek galima daugiau Izraelio kritikos. Žydų bendruomenei reikia vadovų, kurie juos vestų paskui save į normalią padėtį. Sunku patikėti, kad permainas galėtų inicijuoti Vokietijos nežydų dauguma (o kaip Lietuvoje?–I.T.)

Belieka tikėtis, jog Vokietijos žydų bendruomenė, kuri kovą prieš antisemitizmą, regis, laiko ne tik būtina savigyna, bet ir neatskiriama savo tapatybės apibūdinimo dalimi, ras išeitį iš šios nesveikos padėties. Tai yra žmonės, kurie apsisprendė atvykti į Vokietiją ir paprasčiausiai gyventi Vokietijoje. Taškas. Vokietijos žydai patys turėtų atmesti mintį, jog jiems reikia atlikti ypatingą istorinį vaidmenį. Nauja pomerkelinė administracija galėtų būti gera proga padaryti pradžią.

Komentarai

 

 

 
 1. DĖMESIO! Neginčijami istoriniai faktai, susieti su raudonųjų žydų siaubingais nusikaltimais, su masiniais žudymais, tautų genocidu sovietinėje Rusijos imperijoje. Stalinas buvo žydas..Po 1917 metų perversmo,raudonieji žydai komisarai Rusijoje sunaikino 60 milijonų rusų, fiziškai sunaikinti apie 200 tūkstančių stačiatikių dvasininkų;2.Karo nusikaltimo HOLODOMOR metu,1932-1933 m., okupuotos Ukrainos teritorijoje, turtingiausiose juodžemio srityse , badu numarinta apie 11 milijonų ukrainiečių valstiečių;3 Krymo totorių, čečėnų- ingušų tautų genocidas – žiauriausi masiniai žudymai „deportacijų“ priedangoje 1944 metais;4.Po 1945 metų, „nukryžiavus Lietuvą“ (Vl. Terleckas), masinių trėmimų priedangoje ,Lietuvoje buvo sunaikinta apie milijonas gyvybių. Velniškas raudonųjų žydų komisarų išradimas – masinės nekaltų gyventojų žudynės „trėmimų“ priedangoje.
  Nepaprastai svarbu Lietuvos, pasaulio visuomenei atsakyti į klausimą – kokiu tikslu ,žydai kremliniai komisarai fiziškai naikino rusų, ukrainiečių, lietuvių, latvių, estų ,Krymo totorių, ingušų ,čečėnų tautas? Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Populiariausias moteriškas vardas vaidybiniuose filmuose. Ar čia sionistinis diktatas, ar žydiško fašizmo demonstravimas.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. 1.Žydai nutolo nuo individo – Žmogus.jie mutavo i ką…?2.Laikyti save protingu,dar nereiškia juo būti!3.Jų dominavimas gėrio specialybėse atima Tautų gėrio ,meiles ir grožio kūrybą..4.Geriausia žydams išeitis:eiti dar 40 metu i Dykuma….atgailai.Amen.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Vokietijos sionistai turėdami tikslą sunaikinti vokiečių tradicinį gyvenimo būdą ir išvalyti žydų visuomenę nuo netikrų – rytinių žydų, tam darbui užaugino, išauklėjo ir į valdžią įstatė savo specialistą žydą Hitlerį. Jis jų lūkesčius pilnai pateisino, veikdamas konspiracijoje su savo parankiniais sunaikino Vokietiją ir Vokietijoje bei rytinėje Europos dalyje įvykdė holokaustą rytiniams žydams, savo juodą darbą prievarta primesdamas ten gyvenančioms tautoms.
  Dabar panašaus masto holohaustas atliekamas viduriniuose rytuose, š. Afrikoje ir Azijoje, tų regijonų tautas nuteikiant prieš Europos baltąją rasę, o kartu ir prieš neutralius, eilinius žydus.

  Thumb up 0 Thumb down 1

  • Dar tikintiems “holokausto” kliedesiais:

   sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

   Thumb up 0 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (1)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
STT vadovui – nemalonūs Seimo narių klausimai: nuo ryšių su kadriniu KGB darbuotoju iki į azartinius lošimus įnikusio STT agento (1)
    Šiandien, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnio 1 dalimi, Specialiųjų...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (6)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...