Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 6 Šeštadienis
 

Visuomeninės organizacijos “Gelbėkit vaikus” pozicija dėl D.Kedžio dukters atvejo: grąžinkite vaikui vaikystę

2012-03-30 20:07 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (278)

Visuomeninė organizacija "Gelbėkit vaikus" kviečia sustabdyti bet kokią prievartą iki šiol naudojamą prieš D. Kedžio dukrą, imtis visų priemonių vaiko fizinei ir psichinei reabilitacijai ir reintegracijai į visuomenę, suteikiant mergaitei galimybę normaliai vystytis ir gyventi, ir apsaugoti nuo tolimesnės žalos. KK nuotr.

Visuomeninė organizacija (toliau – VO) „Gelbėkit vaikus“, išreikšdama savo poziciją dėl šiuo metu garsiai nuskambėjusio atvejo, susijusio su D.Kedžio dukters byla, primena, kad Lietuva yra ratifikavusi Jungtinių Tautų (toliau – JT) vaiko teisių konvenciją (1995), o taip pat patvirtinusi Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą (1996), Vaiko gerovės valstybės politikos strategiją ir jos įgyvendinimo planą (2005).

JT Vaiko teisių konvencijos 3 str. nurodoma, kad Imantis bet kokių vaiką liečiančių veiksmų, nesvarbu, ar tai darytų valstybinės ar privačios įstaigos, užsiimančios socialiniu aprūpinimu, teismai, administracijos ar įstatymų leidimo organai, svarbiausia – vaiko interesai. 19 str. šio svarbaus dokumento taip pat pabrėžiama, kad valstybės pareiga yra visomis įmanomomis priemonėmis užtikrinti vaiko apsaugą nuo bet kokios formos smurto, tame tarpe seksualinės prievartos.

Deja, dabartinė situacija, susijusi su mažamete mergaite rodo, kad didžiausias dėmesys yra teikiamas visuomenės susipriešinusių nuomonių nagrinėjimui nei rūpesčiui vaiku. VO „Gelbėkit vaikus“ yra susirūpinusi, kad yra kalbama tik apie teisėsaugos veiksmus, apie motinos ir globėjų teises ir pareigas, tačiau visiškai pamirštama, kaip jaučiasi vaikas, ką jis išgyvena ir kokią įtaką tai turės jo tolimesniam gyvenimui bei sėkmingai raidai. Visoje situacijoje mergaitė yra išnaudojama kaip objektas, stumdomas tarp atskirų susipriešinusių pusių ir visiškai nekalbama apie tai, kaip apsaugoti ir taip nukentėjusio vaiko vaikystę.

VO „Gelbėkit vaikus“ apgailestauja, kad nuo 1995 m., kai Lietuva ratifikavo JT Vaiko teisių konvenciją ir tokiu būdu tarptautiniu mastu įsipareigojo skirti visus savo turimus administracinius, socialinius, politinius, ekonominius, kt. išteklius tinkamai vaiko teisių apsaugai ir įgyvendinimui, šalis iš tikrųjų nepadarė jokios pažangos vaiko labui. Ataskaitose, kurias valstybė privalo teikti JT Vaiko teisių komitetui dėl JT Vaiko teisių konvencijos įgyvendinimo, nuolat yra pateikiami ilgiausi sąrašai naujai priimtų įstatymų ir kitų teisinių dokumentų, vykdomų programų, kurios turėtų užtikrinti vaiko gerovę. Tačiau mergaitės atvejis yra puikus pavyzdys, kad vaiko teisės ir geriausi vaiko interesai nėra prioritetas valstybei, o skambūs pasisakymai dėl to, kaip valstybė yra pasiruošusi ginti vaikus yra viso labo deklaratyvūs teiginiai įvaizdžiui tarp rinkėjų stiprinti.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, kuri turi įtvirtinti piliečių pagarbą valstybei ir valstybės pagarbą savo piliečiams bei jų prigimtinėms žmogaus teisėms, nurodoma, kad Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės (18 str.), kad Valstybė saugo ir globoja <…> vaikystę (38 str.), o Nepilnamečius vaikus gina įstatymas (39 str.). Tačiau D. Kedžio dukters byla – puikus pavyzdys, kad yra pamirštama apie vaiką, jo nuomonę ir suaugusiųjų pareigą užtikrinti įvairiapusę vaiko apsaugą, o taip pat apie geriausius vaiko interesus. Tokia situacija, VO „Gelbėkit vaikus“ nuomone, išreiškia nepagarbą Lietuvos Respublikos Konstitucijai bei valstybės piliečių žmogaus teisėms.

Ragindama valstybę vykdyti savo pažadus, kuriuos ji įsipareigojo įgyvendinti siekdama užtikrinti laimingą vaiko vaikystę ir sudaryti tinkamas sąlygas vaiko gyvenimui, fizinei ir psichinei raidai, jo asmenybės vystymuisi, VO „Gelbėkit vaikus“ primygtinai reikalauja, kad nepaisant bylos sudėtingumo, pirmiausia būtų užtikrintos tinkamos apsaugos priemonės pačiam vaikui.

Organizacija yra susirūpinusi visos situacijos įtaka mergaitės raidai, jos psichologinei savijautai ir jausmams, kuriuos mergaitei tenka išgyventi. Todėl VO „Gelbėkit vaikus“ ragina tinkamai įvertinti vaiko padėtį ir skirti visas įmanomas administracines, finansines, socialines, kt. priemones mergaitės teisėms ir geriausiems interesams užtikrinti.

VO „Gelbėkit vaikus“ mano, kad iki šiol požiūris į mergaitę ir elgesys su ja yra nuolatinis psichologinis ir vaiką žeminantis smurtas, kuris išreiškia ir bendrąją valstybės nepagarbą tiek vaiko, tiek žmogaus teisėms iš esmės.

VO „Gelbėkit vaikus“ taip pat primena, kad JT Vaiko teisių konvencija, kuri turi būti svarbesnis dokumentas net tais atvejais, kai yra neatitikimų tarp Konvencijos ir nacionalinių įstatymų, numato galimybę pasitelkti tarptautinį bendradarbiavimą vaiko teisėms užtikrinti, jeigu pati valstybė nesugeba to padaryti. D. Kedžio dukters atvejis rodo, kad tikslinga būtų tarptautinių institucijų pagalba, tiriant su vaiku susijusią bylą bei įvertinant tikrąją vaiko teisių įgyvendinimo ir apsaugos padėtį Lietuvoje.

VO „Gelbėkit vaikus“ kviečia sustabdyti bet kokią prievartą iki šiol naudojamą prieš D. Kedžio, imtis visų priemonių vaiko fizinei ir psichinei reabilitacijai ir reintegracijai į visuomenę, suteikiant mergaitei galimybę normaliai vystytis ir gyventi, ir apsaugoti nuo tolimesnės žalos. Organizacija tikisi, kad Lietuvos valstybė sugebės atrasti savyje dvasinės stiprybės tinkamai apginti nuskriaustą vaiką ir jo vaikystę.

Rasa Dičpetrienė

VO “Gelbėkit vaikus” generalinė direktorė

Komentarai

 

 

 
 1. vieni! Tai gal sita skambi “gelbekit vaikus” organizacija gali duoti konkreciu patarimu mergaites globos klausimu? Prirasyta istatymu istrauku ir visiskas nulis rekomendaciju problemos sprendimui. Lietuva demokratine salis ir teismo sprendimas yra galutinis. Ji reikia vykdyti.
  Manau, kad ta zino ir teiseja , ponia Venckiene. Na , o jeigu jau teiseja nevykdo teismo nutarimu, kazin ar ji gali vykdyti jai valstybes patiketas pareigas…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. jokio visuomenės susipriešinimo nėra, yra tik keletas pedofilų, matyt aukštai sėdinčių ir prie pinigo, kurie nori vaikiškos mėsos. Tauta neprileis skriausti vaiko,nors valdžia , dalis žiniasklaidos, aptarnauja tuos iškrypėlius. Esam biedni, esam ubagai,esam emigrantų tauta, bet svolačiai valdžioj, jau peržengė visas ribas. Vaiko kankint neleisim.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. as uz tai pirmiausia vaikas. duot jai gyvent ir dziaugtis vaikyste ir sutikt to ko ji nori isklausyt ja ir isgirst jos zodzius ir norus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Tai VO “Gelbėkit vaikus” silpnai dirba, jeigu nesugeba atiduoti mergaitę teisėtai motinai. O tai jau minusas didelis tai organizacijai… gaila, bet taip yra ir visi tai matome…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. .ir man atrodo, kad pati stankūnaitė laikoma įkaite ir vykdo ne savo valią….neleiskime išsipildyti už jos stovinčiųjų užmačioms.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. to nebus kad Stankunaite galvos apie mergaite jei tik rupi pinigu prisiteisimas is lietuvos IR

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. paskaitykit naivuoliai Stulpino straipsnius,gal tada maziau ginsit STANKUNAITE,gal pradesit mastyti apie savo ateiti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. valstietis.lt/Pradzia/Naujienos/Kriminalai-nelaimes/Tamsioji-L.Stankunaites-gyvenimo-puse

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...