Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Visuomeninės organizacijos “Gelbėkit vaikus” pozicija dėl D.Kedžio dukters atvejo: grąžinkite vaikui vaikystę

2012-03-30 20:07 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (278)

Visuomeninė organizacija "Gelbėkit vaikus" kviečia sustabdyti bet kokią prievartą iki šiol naudojamą prieš D. Kedžio dukrą, imtis visų priemonių vaiko fizinei ir psichinei reabilitacijai ir reintegracijai į visuomenę, suteikiant mergaitei galimybę normaliai vystytis ir gyventi, ir apsaugoti nuo tolimesnės žalos. KK nuotr.

Visuomeninė organizacija (toliau – VO) „Gelbėkit vaikus“, išreikšdama savo poziciją dėl šiuo metu garsiai nuskambėjusio atvejo, susijusio su D.Kedžio dukters byla, primena, kad Lietuva yra ratifikavusi Jungtinių Tautų (toliau – JT) vaiko teisių konvenciją (1995), o taip pat patvirtinusi Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą (1996), Vaiko gerovės valstybės politikos strategiją ir jos įgyvendinimo planą (2005).

JT Vaiko teisių konvencijos 3 str. nurodoma, kad Imantis bet kokių vaiką liečiančių veiksmų, nesvarbu, ar tai darytų valstybinės ar privačios įstaigos, užsiimančios socialiniu aprūpinimu, teismai, administracijos ar įstatymų leidimo organai, svarbiausia – vaiko interesai. 19 str. šio svarbaus dokumento taip pat pabrėžiama, kad valstybės pareiga yra visomis įmanomomis priemonėmis užtikrinti vaiko apsaugą nuo bet kokios formos smurto, tame tarpe seksualinės prievartos.

Deja, dabartinė situacija, susijusi su mažamete mergaite rodo, kad didžiausias dėmesys yra teikiamas visuomenės susipriešinusių nuomonių nagrinėjimui nei rūpesčiui vaiku. VO „Gelbėkit vaikus“ yra susirūpinusi, kad yra kalbama tik apie teisėsaugos veiksmus, apie motinos ir globėjų teises ir pareigas, tačiau visiškai pamirštama, kaip jaučiasi vaikas, ką jis išgyvena ir kokią įtaką tai turės jo tolimesniam gyvenimui bei sėkmingai raidai. Visoje situacijoje mergaitė yra išnaudojama kaip objektas, stumdomas tarp atskirų susipriešinusių pusių ir visiškai nekalbama apie tai, kaip apsaugoti ir taip nukentėjusio vaiko vaikystę.

VO „Gelbėkit vaikus“ apgailestauja, kad nuo 1995 m., kai Lietuva ratifikavo JT Vaiko teisių konvenciją ir tokiu būdu tarptautiniu mastu įsipareigojo skirti visus savo turimus administracinius, socialinius, politinius, ekonominius, kt. išteklius tinkamai vaiko teisių apsaugai ir įgyvendinimui, šalis iš tikrųjų nepadarė jokios pažangos vaiko labui. Ataskaitose, kurias valstybė privalo teikti JT Vaiko teisių komitetui dėl JT Vaiko teisių konvencijos įgyvendinimo, nuolat yra pateikiami ilgiausi sąrašai naujai priimtų įstatymų ir kitų teisinių dokumentų, vykdomų programų, kurios turėtų užtikrinti vaiko gerovę. Tačiau mergaitės atvejis yra puikus pavyzdys, kad vaiko teisės ir geriausi vaiko interesai nėra prioritetas valstybei, o skambūs pasisakymai dėl to, kaip valstybė yra pasiruošusi ginti vaikus yra viso labo deklaratyvūs teiginiai įvaizdžiui tarp rinkėjų stiprinti.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, kuri turi įtvirtinti piliečių pagarbą valstybei ir valstybės pagarbą savo piliečiams bei jų prigimtinėms žmogaus teisėms, nurodoma, kad Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės (18 str.), kad Valstybė saugo ir globoja <…> vaikystę (38 str.), o Nepilnamečius vaikus gina įstatymas (39 str.). Tačiau D. Kedžio dukters byla – puikus pavyzdys, kad yra pamirštama apie vaiką, jo nuomonę ir suaugusiųjų pareigą užtikrinti įvairiapusę vaiko apsaugą, o taip pat apie geriausius vaiko interesus. Tokia situacija, VO „Gelbėkit vaikus“ nuomone, išreiškia nepagarbą Lietuvos Respublikos Konstitucijai bei valstybės piliečių žmogaus teisėms.

Ragindama valstybę vykdyti savo pažadus, kuriuos ji įsipareigojo įgyvendinti siekdama užtikrinti laimingą vaiko vaikystę ir sudaryti tinkamas sąlygas vaiko gyvenimui, fizinei ir psichinei raidai, jo asmenybės vystymuisi, VO „Gelbėkit vaikus“ primygtinai reikalauja, kad nepaisant bylos sudėtingumo, pirmiausia būtų užtikrintos tinkamos apsaugos priemonės pačiam vaikui.

Organizacija yra susirūpinusi visos situacijos įtaka mergaitės raidai, jos psichologinei savijautai ir jausmams, kuriuos mergaitei tenka išgyventi. Todėl VO „Gelbėkit vaikus“ ragina tinkamai įvertinti vaiko padėtį ir skirti visas įmanomas administracines, finansines, socialines, kt. priemones mergaitės teisėms ir geriausiems interesams užtikrinti.

VO „Gelbėkit vaikus“ mano, kad iki šiol požiūris į mergaitę ir elgesys su ja yra nuolatinis psichologinis ir vaiką žeminantis smurtas, kuris išreiškia ir bendrąją valstybės nepagarbą tiek vaiko, tiek žmogaus teisėms iš esmės.

VO „Gelbėkit vaikus“ taip pat primena, kad JT Vaiko teisių konvencija, kuri turi būti svarbesnis dokumentas net tais atvejais, kai yra neatitikimų tarp Konvencijos ir nacionalinių įstatymų, numato galimybę pasitelkti tarptautinį bendradarbiavimą vaiko teisėms užtikrinti, jeigu pati valstybė nesugeba to padaryti. D. Kedžio dukters atvejis rodo, kad tikslinga būtų tarptautinių institucijų pagalba, tiriant su vaiku susijusią bylą bei įvertinant tikrąją vaiko teisių įgyvendinimo ir apsaugos padėtį Lietuvoje.

VO „Gelbėkit vaikus“ kviečia sustabdyti bet kokią prievartą iki šiol naudojamą prieš D. Kedžio, imtis visų priemonių vaiko fizinei ir psichinei reabilitacijai ir reintegracijai į visuomenę, suteikiant mergaitei galimybę normaliai vystytis ir gyventi, ir apsaugoti nuo tolimesnės žalos. Organizacija tikisi, kad Lietuvos valstybė sugebės atrasti savyje dvasinės stiprybės tinkamai apginti nuskriaustą vaiką ir jo vaikystę.

Rasa Dičpetrienė

VO “Gelbėkit vaikus” generalinė direktorė

Komentarai

 

 

 
 1. vieni! Tai gal sita skambi “gelbekit vaikus” organizacija gali duoti konkreciu patarimu mergaites globos klausimu? Prirasyta istatymu istrauku ir visiskas nulis rekomendaciju problemos sprendimui. Lietuva demokratine salis ir teismo sprendimas yra galutinis. Ji reikia vykdyti.
  Manau, kad ta zino ir teiseja , ponia Venckiene. Na , o jeigu jau teiseja nevykdo teismo nutarimu, kazin ar ji gali vykdyti jai valstybes patiketas pareigas…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. jokio visuomenės susipriešinimo nėra, yra tik keletas pedofilų, matyt aukštai sėdinčių ir prie pinigo, kurie nori vaikiškos mėsos. Tauta neprileis skriausti vaiko,nors valdžia , dalis žiniasklaidos, aptarnauja tuos iškrypėlius. Esam biedni, esam ubagai,esam emigrantų tauta, bet svolačiai valdžioj, jau peržengė visas ribas. Vaiko kankint neleisim.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. as uz tai pirmiausia vaikas. duot jai gyvent ir dziaugtis vaikyste ir sutikt to ko ji nori isklausyt ja ir isgirst jos zodzius ir norus

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Tai VO “Gelbėkit vaikus” silpnai dirba, jeigu nesugeba atiduoti mergaitę teisėtai motinai. O tai jau minusas didelis tai organizacijai… gaila, bet taip yra ir visi tai matome…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. .ir man atrodo, kad pati stankūnaitė laikoma įkaite ir vykdo ne savo valią….neleiskime išsipildyti už jos stovinčiųjų užmačioms.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. to nebus kad Stankunaite galvos apie mergaite jei tik rupi pinigu prisiteisimas is lietuvos IR

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. paskaitykit naivuoliai Stulpino straipsnius,gal tada maziau ginsit STANKUNAITE,gal pradesit mastyti apie savo ateiti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. valstietis.lt/Pradzia/Naujienos/Kriminalai-nelaimes/Tamsioji-L.Stankunaites-gyvenimo-puse

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...