Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugpjūtis 13 Ketvirtadienis
 

Visuomenė protestuos prieš cenzūrą LRT: nacionalinį transliuotoją užvaldė siaurus asmeninius interesus siekiančios patenkinti grupuotės

2018-10-19 07:33 | Laisvalaikis | Komentarų (13)

LRT vadovė Monika Garbačiauskaitė Budrienė. KK nuotr.

Spalio 22 d. visuomeninės organizacijos rengia protesto akciją prieš cenzūrą LRT.

„Prieš tris dešimtmečius Lietuvos valstybė buvo atkurta todėl, kad TSRS prasidėjus ,,pertvarkai“, pirmiausia buvo iškelti politinio demokratizavimo ir viešumo reikalavimai. Minties ir žodžio laisvė buvo vienas svarbiausių Sąjūdžio siekių. Lemiamas Sąjūdžio raidos ir formavimosi lūžis įvyko tada, kai Lietuvos radijas ir televizija pradėjo tarnauti visuomenei ir buvo sutraukyti tautos budimą stabdžiusios cenzūros ir informacinės blokados pančiai.

Tačiau per pastarąjį dešimtmetį visuomenė nebekontroliuoja LRT ir nebeturi jokios įtakos jo veiklai. Nacionalinį transliuotoją užvaldė ir pradėjo kovoti dėl įtakos jame tik siaurus asmeninius interesus siekiančios patenkinti politinės, verslo ir privačios žiniasklaidos grupuotės.

LRT įsitvirtino ir stiprėja ideologinė ir politinė ,,neteisingų“ pažiūrų cenzūra. Išsižadėta net minimalių sąžiningumo ir nešališkumo standartų. Nacionalinis transliuotojas neįstengia objektyviai nušviesti ir analizuoti Lietuvos ir pasaulio įvykių. LRT virto primityvios ideologinės globalizmo propagandos sklaidos židiniu. Dangstantis žiniasklaidos laisvės ir nepriklausomumo lozungais, iš tikrųjų tarnaujama globalizmo idėjoms ir siauroms jas palaikančioms elito grupėms. Naujoji LRT vadovybė viešai nepripažįsta šios problemos ir nemėgina jos spręsti“, – teigiama į mitingą kviečiančiame pranešime.

Anot protesto akcijos rengėjų, LRT yra išlaikomi mokesčių mokėtojų lėšomis ir privalo tarnauti tautai ir valstybei, lėkšta ideologinė propaganda ir antivalstybinių idėjų sklaida LRT eteryje turi liautis. Nacionalinis transliuotojas privalo vėl tapti objektyvus ir nešališkas, užtikrinti realią pažiūrų įvairovę, jo veikla turi tarnauti Lietuvos nacionaliniams interesams.

„Kaip ir sąjūdinio atsinaujinimo laikais, LRT esminės permainos galimos tik pasitraukus stagnatoriškiems nacionalinio transliuotojo vadovams ir tautą bei valstybę uoliausiai griaunantiems iškiliausiems propagandininkams.

Kaip ir 1988 metais, permainos yra įmanomos tik jų reikalaujant pačiai visuomenei. Tik sąjūdinio tipo susitelkimas gali paskatinti pokyčius, kurių vengia tariamai už demokratiją ir skaidrumą LRT kovojančios grupės ir kuriems įgyvendinti nacionalinio transliuotojo vadovybė neturi politinės valios bei ryžto.

Ateinantį pirmadienį, spalio 22 dieną, 12:00 valandą, kviečiame visus žodžio laisvei ir demokratinės Lietuvos ateičiai neabejingus piliečius prie LRT pastato, Konarskio g. 49.

Kaip ir Sąjūdžio metais sugriaukime patylomis sukurtą propagandas sistemą.

Kartu pareikalaukime sugrąžinti LRT valdymą žmonėms, o sąžiningą ir valstybei lojalią žurnalistiką – į LRT eterį“, – rašoma kvietime.

Protesto akciją organizuoja Tautos forumas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Vilniaus Sąjūdis, Labanoro klubas, Jaunimo sambūris „Pro Patria“, Krikščioniškosios kultūros institutas.

Komentarai

 

 

 
 1. o ko jūs žiūrit tą lrt,nežiūrėkit,boikotuokit ir pasibaigs jų išsidirbinėjimai.Aš jų nežiūriu niekada ir ramiai gyvenu

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. tu, nusususi Delfio za.ra.za, įlindusi į LRT būtent ginei ir gini siaurus MG Baltic interesus, o dabar dar iš Nacionalinio transliuotojo, vyt tave lauk su įrašu “persona non grata”, o ir kuo greičiau

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. tai sutraukos,isjungine tv kanalus uz kuriuos zmones moka pinigus,nes pvz, kabeline tv domina tik keturi ar penki kanalai,o jie eme ir atjunge RTR Planeta ir ikiso amzina propogandona radija svoboda ,tai maza to dar ir Ziniu radijas vakare ir visa nakti retransliuoja radija svoboda,tarnai jankiu nieko nera blogesnio kaip tarnas be pono,o ponas tai uz balos-neprivazineja,nors lithuanams vergams tik paliepk tai galva prasiskels ,bet atliks pono nurodymus,tai juk istorija ir jos atgal nesukisi,zodziu kokia puse bepaimsi,kokia sriti visur betvarke ir melas,jau nekalbant apie vagystes is zmoniu pvz su indepindine gelda,akivaizdu,kad geldos likimas juodas,taciau musu nelaimei sita bus tesiama iki kol neatsiras padorus prezidentas su dar padoresne vyriausybe,o sito nenusimato greitai,todel kiurksosim toliau sitame burzuizmo mesle…

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Tai tamsta padorumo nematote ir is A.Juozaicio?Tada dar ilgai lauksite ir…nesulauksite, nes jeigu ne dabar, tai jau niekada.Bent siuo metu “sergancio” uz Lietuva kandidato as nematau.Gal dar N.Puteikis.Kiti visi niekalas.Jeigu nesusiimsim, turesim pvz. bankini zmogu ir tada ATIA!

   Thumb up 3 Thumb down 0

 4. kiek ilgai per nacionaline TV bus kisamas slamstas, smeiztai, vulgarus kalbejimas. Pas Miliute Teise zinoti buves zurnalistas kad prakalbo tokiais perliukais, net baisu. “Duoti i snuki”. Na kiek gi gali kazkokia isdeveta kruvina marti biauroti zmoniu pasirinkta valdzia, kalbeti apie pavoju ziniasklaidai, kai ju paciu darbai yra zemiausio ir net slykstaus lygio

  Thumb up 10 Thumb down 0

 5. Lauk visokias miliutes ,pumpickaites ,makaraitytes ,garbaciauskaites ir visus kitus parsidavelius.

  Thumb up 15 Thumb down 0

 6. NENORI LRT NOMENKLATURA PASIDUOTI NORI NEKONTROLIUOJEMI PUSTI ZMONEMS MIGLA IR TASKYTI MOKESCIU PINIGELIUS TODEL IR ORGANIZUOJA VISOKIAS AKCIJAS ATRAKCIJAS.

  Thumb up 10 Thumb down 2

  • Na, ir nusirašei jonai…nei į tvorą nei į mietą !
   Protesto akciją organizuoja Tautos forumas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Vilniaus Sąjūdis, Labanoro klubas, Jaunimo sambūris „Pro Patria“, Krikščioniškosios kultūros institutas, o NE LRT !

   Thumb up 8 Thumb down 0

  • dar didesnem raidem negali rasyti,idjotas,kaip nesupranta,kad blogai skaitosi toks sriftas,bet tas prakeitas lithuaniskas budas issokti auksciau negu kiti…

   Thumb up 2 Thumb down 0

 7. Akcijos daltviai turi iš LRT išnešti bugre ir išmesti užpakaliu ant asfalto, kad neprisimintų kas yra toks LRT.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 8. Būtina atkurti Lietuvos radiją bei Lietuvos televiziją,kad ir pagyvenę žmonės galėtų klausytis lietuviškos muzikos,dainų,gerų,priimtinų ir širdžiai mielų laidų.Dabar tame nelietuviškame LRT visokiausiais balsais baubia (jokiu būdu nesu nacionalistė) mums nesuprantami anglai,amerikonai,afroamerikiečiai,o kinofilmai tik vakarietiškas,tikram lietuviui svetimas šlamštas,labai tolimas nuo realybės,kur dominuoja tik seksas,žudynės,sprogdinimai bei kito normaliam žiūrovui nepriimtinos baisenybės. Valstybė tokį ”LRT”tikrai turėtų pažaboti.

  Thumb up 24 Thumb down 0

  • Su visa pagarba,bet kas juos pazabos ,jei valstybes nera nes nera teisingumo,uzburtas ratas kaip pasakoje

   Thumb up 5 Thumb down 0

 9. LRT yra valstybes ,valstybe moka ,valstybe turi ir kontrolioti, ne kokie koncervai ,liberalai ar dar kas ,dabar sulindo I LRT koncervu ir liberal ruporai ir issidirbineja .

  Thumb up 28 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (4)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (1)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (2)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...