Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 14 Antradienis
 

Vilniečiai sukilo prieš A.Zuoko transporto „reformą“

2013-06-27 12:38 | Naujienos | Komentarų (10)

Vilniečiai sukilo prieš A.Zuoko transporto "reformą". KK nuotr.

Birželio 26-ą dieną sostinės Europos aikštėje rinkosi vilniečiai. Per 500 dalyvių sukviesti neformalaus visuomeninio sąjūdžio „Už troleibusus Vilniuje“ ir Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos Vilniaus skyriaus reiškė pasipiktinimą nuo liepos 1-os dienos prasidėsiančia Vilniaus viešo transporto „reforma“.

Priminsime, kad nuo liepos 1-os dienos nepaisant ne tik miestiečių, bet ir miesto tarybos opozicijos atstovų protesto, bus pradėta viešo transporto pertvarka, kurios metus bus panaikinti populiarūs troleibusų maršrutai, privatūs vežėjai bus išstumti iš miesto, keli šimtai žmonių neteks darbo, o miestiečiai neteks galimybės be persėdimų keliauti iki tol sau įprastais maršrutais.

Padėtis miesto viešajame transporte tapo tiek grėsminga, kad protesto renginį palaikė ir jame aktyviai dalyvavo visiškai skirtingų politinių organizacijų atstovai: tarybos opozicijoje esantys konservatoriai , taip pat šiai partijai priklausantys Seimo nariai, kalbėjo vienas Liberalų Sąjūdžio lyderių R.Šimašius. Iki tol nematytas vaizdas renginiuose – šalia plazdėjusios Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjungos ir Socialistinio Liaudies Fronto vėliavos. Bet daugiausiai susirinko paprastų vilniečių, nuo moksleivių iki garbaus amžiaus senjorų. Renginio vedėjas nepriklausomas publicistas Vitalijus Balkus lygino vaizdą aikštėje su tuo, kuris būdavo viduramžiais, kuomet visi miestelėnai, nepaisant skirtumų, rinkdavosi kartu priešo puolimui atremti.

Daugiausiai dėmesio buvo skirta tiems, kas tiesiogiai nukentės po „reformų“ . Profesinių sąjungų ir smulkių vežėjų atstovai pažėrė susirinkusiems faktus, rodančius, kad viešo transporto sistemos naikinimas vyksta sistemiškai. Troleibusai nėra tinkamai remontuojami, numarintas lietuviško troleibuso „Amber“ projektas. Priminta, kad dėl galimai sąmoningo troleibusų parko turto naikinimo jau kreiptasi į Vilniaus apygardos prokuratūrą. Primintos merui ir tokios neskaidrios istorijos, kaip elektroninio bilieto diegimas ar neveikiančios, bet labai brangiai kainavusios informacinės švieslentės.

Be to, dažnas kalbėtojas uždavė tą patį klausimą: ar ne dėl milžiniškus pinigus kainuosiančio tramvajaus diegimo yra griaunamas miesto transportas? Juk viena tramvajaus linija kainuotų tiek, kiek pakaktų pakeisti visus Vilniuje važinėjančius troleibusus naujais lietuviškais.

Mitingo dalyviai plojimais sutiko žinią – kad Rygoje, turinčioje ir autobusus, ir tramvajus, tik vakar buvo įsigyti per 100 modernių troleibusų, – kuri tapo dar vienu troleibusų „nemodernumo“ mito paneigimu.

Po profesinių sąjungų ir vežėjų atstovų kalbėję politikai griežtai pasmerkė A.Zuoko „reformas“ ir pažadėjo dėti pastangas joms sustabdyti.

Konservatorių atstovai Vilniaus miesto taryboje jau yra surinkę pakankamai tarybos narių parašų, leidžiančių artimiausiame posėdyje sustabdyti transporto sistemos griovimą. Būtent birželio 26-ą dieną ir galėjo įvykti šis posėdis, tačiau jis buvo netikėtai atšauktas. Pats miesto meras irgi nerado laiko susitikti su susirinkusiais miestiečiais. Taip pat aikštėje nepamatėme ir A.Zuoko koalicijos partnerių: socialdemokratų, darbiečių ir lenkų.

Renginio metu buvo priimta rezoliucija, po kuria pasirašė 357 akcijoje dalyvavę piliečiai. Beje, vien pasirašiųjų, o pasirašė toli gražu ne visi dalyviai, skaičius įrodo, kad kai kur žiniasklaidoje pasirodę teiginiai apie neva vos 100 dalyvių yra melagingi.

Renginio organizatorių inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Kas per išmonė tie mikroautobusai.Aplūžę, surūdiję, dvokiantys, o vairuotojai, retai pamatysi tvarkingai apsirengusį. O važiuoja labai nesaugiai, nardo iš eismo eilės į eilę. Gal tikrai laikas važinėti civilizuotai.Baikit kabinėtis prie Zuoko. Ką patys gero Vilniui esate padarę.

  Thumb up 0 Thumb down 3

 2. Kaip ir visa tauta, ir as Zuokulo nekentejau,bet…Stoviu stoviu,laukiu
  laukiu trolio,ir kai laukt beliko vos puse minutes,-bac mikriukas: -Varlius
  irgi troliu grafika zino,ir renkasi sau is panoses.Tai kam man tokia
  “paslauga”?.Tai ir gerai,kad Zuoka jiems uzplojo.Dievo pirstas,tskant.

  Thumb up 1 Thumb down 3

 3. Vakar vakare ziniose sake dalyvauja tik 150,sendien raso 500 dalyviu.Idomu kiek bus vakar dalyvavusiu rytojaus ziniose? O kas liecia transporta sostineje,tai pertvarka zinoma reikalinga,tik visa beda tame,kad tos pertvarkos daromos ne vardan naudos miestui ir jo zmonems,bet vardan savo ir sebru kiseniu.Va cia visa beda.

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Mažiau reikia klausyti ką sako sisteminės medijos . Internete jau yra bendro plano foto kas netingite galite patys suskaičiuoti ir pamatysite, kad dalyvių buvo tikrai daugiau 500

   Thumb up 2 Thumb down 0

 4. “TAIP” – “ABONENTINEI” LIETUVAI?

  Artūras Zuokas nesiskelbia esantis “leitenanto Smito anūkas”, nors drąsiai galėtų tai daryti. Lietuviškų “benderių” galima pastebėti besitrinančių netgi Seime, o už durų ne tik Vilniaus meras pasiruošęs bokštą nuo šachmatų lentos nugvelbti. Kaip sakė Ilfo ir Petrovo knygų herojus: “Tik nereikia smurto. Patys viską atiduos.” Žinojo jis, ką galima pasiekti tik miklaus liežuvio dėka. Kito tokio politinio vadybininko, kuris taip gudriai sugebėtų grupinius ir asmeninius verslo interesus supinti su politinėmis galimybėmis Lietuvoje, reiktų gerokai paieškoti. Kažin ar rastumėm…

  Kaip ten bebūtų Artūras jau tapo tikra “žvaigžde” tiems, kurie svajoja turėti savo “otkatinį abonentinį numerį”. Moralinės insinuacijos tokių tikrai nekankina. To labiau, kad lietuviška Temidė dažnai lėkštelių prasmę vietomis supainioja. Jei teisėsaugai būtų pavykę “Abonento” “delų” prasmes įvertinti pagal jų turinį Baudžiamojo kodekso nuostatomis, tai “Rubikono” juodosios buhalterijos “herojai” pirmiausia būtų priversti atsiskaityti su mokesčių inspekcija, o po to maldauti prokuroro, kad dar nepridėtų… Toli nukeliavo A.Zuokas tik todėl, kad joks prokuroras jo nesustabdė. O kodėl teisėsaugoje niekas neišdrįso kokį plauką iš Artūro galvos atminčiai išpešti? – reiktų pačių jos pareigūnų paklausti. Žinoma, paklausti būtų galima netgi labai garsiai, bet argi atsakys? Jei kas labai įkyriai klausinės, tai tokiam naivuoliui galima paaiškinti, kad nusikaltimų senaties terminas jau ant nosies teisėsaugai kabo. Negi pulsi jį nukrapštinėti? Negalima juk visokių tokių “benderių” gąsdinti ir į jų reikalus pagalius kaišioti, nes tada nuo jų stalo niekas nenubyrės. Iš ko tada teisingumo pamatų lipdytojai gyvens, kai infliacija jau ir “otkatų” vertę baigia apgraužti.

  Verta pripažinti, kad A.Zuokas gerai suvokia labiausiai populiarius populistinius vėjus, kurie siaučia rinkėjų galvose. Tad ir tie partiniai siūlymai yra gan kruopščiai atrinkti. “Abonentui” visai nesvarbu, kad reiktų atlikti Konstitucijos keitimus, kurie praktiškai dabartinėje situacijoje ir artimoje ateityje neįmanomi . Kur kas svarbiau buvo pasirinkti reitinginių taškelių tam, kad į Seimą prasibrauti. Nepasisekė, tai dabar beliko vilniečius “šokdinti”. Kai taip elgiamasi, tai ir politinio liepto galas – čia pat. Nutrauks jį nuo kėdės mikriukų vairuotojai ir tiktai taip. Skelbimuose A.Zuokas žadėjo draugauti su visais, kurie norės su “TAIP” draugauti. Visada liberalai mėgdavo viešintis skelbimų skyrelyje, kur dirbama “pagal iškvietimus”. Tada klausimas pasirenkant iškyla tik vienas – kas daugiau duos. Premjeru A.Kubiliumi “Abonentas” labai nusivylė. Jis jam buvo pats blogiausias premjeras. Gal todėl, kad nei pats ėma, nei kitiems “imti” siūlė. Tai argi verta buvo Artūrui Vyriausybės kabinete ministro kėdę veltui trinti? Dabar Vilniaus meras ant žirgo. Liaudžiai – tramvajai ir dviračiai, o sau ir aplinkai tai, kas nuo visokių energetinių ir kitokių “otkatų” lieka???? Kuklumo įsikūnijimas ir ne kitaip:) Ir visiems gerai. Tik kad streikuojantis taksistas kišenėse rankas laiko su meru gatvėje kalbėdamas, tai čia negerai. Tai juk didelė nepagarba “abonentiniam žymūnui”…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 5. jei vilniečiai nebus durni, o rubikono darbuotojai nebalsuos už Zuoką, tai po savivaldybių rinkimų zuokinių savivaldybėje nebus

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Kuo buvo motyvuotas Tarybos posėdžio atšaukimas?
  Ir dar. Kokios būtent politinės jėgos palaiko šią absurdišką “reformą” ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • naikinami troleibusai ir mikriukai, kad sukeltų žmonių pasipiktinimą, ir tada atseit siekiant išspręsti transporto problemas pastatyti tramvajaus linijas

   Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...