Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 26 Penktadienis
 

Vilniaus pataisos namų bado akcijos dalyvių viešas kreipimasis

2012-03-25 14:10 | Laiškai | Komentarų (32)

Teisingumo ministras R.Šimašius siekia išprovokuoti valstybėje neramumus, o pataisos namuose - riaušes? KK nuotr.

Matydami, kad visuomenei yra teikiama klaidinga informacija apie dabartinę situaciją Lietuvos kalinimo įstaigose dėl teisingumo ministro įsakymo dėl pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių pakeitimų, norėtume, kad visuomenė teisingai suprastų mūsų bado akcijos priežastis ir motyvus.

Teisingumo ministras dėl visiškai absurdiškų priežasčių uždraudė bet kokius konservus, produktus stiklinėje taroje, nes neva nuteistieji žalojasi, tačiau tai visiškai nepagrįsta jokia statistika. Nuo rusų laikų visada buvo konservai ir niekas jais nesižalojo. Konservus yra norima uždrausti, nes nuteistieji iš skardos gamina vandens šildymo įtaisus. Mums galima po šiltu vandeniu nusiprausti tik 1 kartą per savaitę, tuo tarpu žmonės dirba ir sportuoja, ir higienai palaikyti yra būtina praustis pagal poreikius, o ne kartą per savaitę. Mes ne kartą prašėme leisti mums už savo lėšas įrengti boilerius ir mokėti patiems už elektros energiją, tačiau tai niekam neįdomu.

Mums Vilniaus pataisos namuose iškėlus šiuos klausimus mums buvo pasakyta, kad iš mūsų iš viso bus atimta sporto salė ir galimybė sportuoti, nors tiek pagal Lietuvos, tiek pagal Europos reikalavimus, sportas yra kaip viena iš socialinės reabilitacijos dalių, kurią pataisos įstaigos privalo vykdyti, tai nėra tiesiog nuteistųjų malonumas.

Mes bado akciją vykdome dėl to, kad maisto pataisos namuose neužtenka, kokybė yra iš tikrųjų prasta, nesvarbu, kaip yra pateikiama. Valstybė neišgali mūsų pakankamai pamaitinti, o dabar ir mums patiems už asmenines lėšas nebeleis įsigyti pakankamai maisto. Vienai savaitei leidžiama nusipirkti 500 g. dribsnių, 2 kg vaisių ir daržovių kartu. O ką daryti tiems, kurie yra vegetarai, ar tiems, kurie tik ir įstengdavo nusipirkti kruopų ar bulvių? Badauti? Ką daryti tiems, kurie turi problemų su skrandžiais?

Apie mus užsakytuose pataisos namų direktoriaus reportažuose sakoma, kad mes norime prabangos (kruopų ir bulvių, konservų), kad per gerai gyvename, bet kodėl yra skaičiuojami mūsų tėvų, draugų ar bobučių atsiųsti paskutiniai litai, ir norima iš mūsų atimti galimybę įsigyti normalaus maisto, jei valstybė tuo mūsų neaprūpina?

Teisingumo ministras nori leisti mums turėti 3 marškinėlius, 1 striukę, 2 poras batų ir vienas šlepetes. O kur darbo, sporto avalynė ir drabužiai , žieminiai ir vasariniai rūbai…

Mes tikrai negyvename prabangoje, reportaže parodomi vaizdai neatitinka tikrovės. Badaujantys yra gąsdinami nuobaudomis, pervežimu į kitus pataisos namus, atleidimu iš darbo, kad nebus išleisti į laisvę – bus sudaromos dirbtines kliūtys suėjus nuteistajam lygtinio paleidimo terminui.

Bet mes juk tik teisėtai giname savo teises, tik teises kurias turėjome iki šiol. Nuo kada demokratinėje valstybėje yra už tai baudžiama? Daug žmonių atsiėmė pareiškimus dėl badavimo ir badauja neoficialiai, nes bijo nukentėti nuo administracijos. Neoficialus badaujančių asmenų skaičius yra du kartus didesnis. Kodėl taip yra?

Norima paimti kompiuterius, kurie nuteistiesiems atstoja ir TV, radijas, magnetofonus, DVD ir CD grotuvus, darbo ir mokslo priemones. Ne visi turi pinigų, kad galėtų įsigyti ir išlaikyti minimus įrenginius, todėl kompiuteriai yra žymiai pigiau.

Teisingumo ministro motyvai yra prieštaraujantys patys sau, nelogiški, realiai neįgyvendinami. Mes negyvename kamerų režimu, nes pagal strateginį valstybės planą tai bus tik po 2023 metų, todėl šie apribojimai yra absurdiški, taikomi neatsižvelgus į sunkią valstybės finansinę padėtį.

Kiti mūsų reikalavimai susiję su tuo, kad pagal LR higienos normas nuteistiesiems, kurie neturi pinigų, turi būti išduodamos būtinos higienos priemonės. Kadangi šios priemonės nėra išduodamos, tam yra skiriamos pašalpos, tačiau pašalpos gavus nuobaudas yra atimamos. Todėl nuteistieji praranda galimybes įsigyti vienkartinį skustuvą, dantų pastą ar dantų šepetuką.

Kiti reikalavimai susiję su higienos sąlygomis, kvadratūra ir panašiai.

Šie reikalavimai yra teisiškai pagrįsti. Kaip ir reikalavimas, dėl teisingumo ministro įsakymo atšaukimo. Kol tarp badavimo motyvų bent vienas reikalavimas yra pagrįstas, visa bado akcija yra laikoma teisėta pagal LR Bausmių vykdymo kodekso nuostatas, tačiau pataisos namų administracija mano kitaip, nes jiems įstatymai negalioja.

Pavyzdžiui, pas mus badaujantiems buvo neišmokėtos pašalpos motyvuojant, kad jie neteisėtai badauja. Yra dokumentinis to įrodymas. Kaip tą paaiškinti??? Tai akivaizdus pataisos namų direktoriaus piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi.

Mes badaujam iš tikrųjų, o ne prisipirkę savo maisto atsisakėme valstybinio. Yra daromas vaizdas, kad mes valgome, tačiau taip nėra. Daugelius žmonių paskutinę savaitę prieš badavimą įsigijo prekių net nežinodami, kad badaus.

Nors badaujam nuo 2012-03-20 d., 07:00 val. , nei vienas iš reikalavimų nėra išpildytas, ir niekam tai nėra įdomu. Nešališki žurnalistai į pataisos namus neįleidžiami.

Norime paklausti, ar tai iš tiesų yra normalu?

Kodėl žmonės turi žaloti save, kad juos išgirstų?

Vilniaus pataisos namų nuteistieji

Komentarai

 

 

 
 1. pirma , tai nereikia ten pakliūti, o antra žmonės ir laisvėje sunkiai gyvena, matai dantų šepetukų jiems trūksta, tai , kad jūs visi bevik be dantų,,,

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kad esantys musu teisininkai turetu sedeti uz grotu!
  Ir labai aukstu!
  Ir galejime jie ms ten esantys Kaliniai surengtu “Kaliniu Teisma” !
  Kalejime labai niekas nemegsta vaiku skriaudiku ir jiems smogiamas smugis “zemiau bambos”
  Gal todel jie taip gelbsti savo kaili?
  Kalejime “mes turime savus istatymus”
  Vaiku tvirkintojai cia nepageidaujami……
  Darykite isvadas patys……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Abejingu pas mus daug!
  Apkvailintu zmoniu daug……
  Jeigu tik mes turetume savo Tvirta nuomone,nuovoka,kas vyksta Lietuvoje,susivienytume ir tvirta valia siektume vieno tikslo,mes daugiau butume pasieke siandien…
  Kova uz Tiesa ,Laisve —-ne uz dyka!
  Uz tiesa reikia pakovoti!
  Uz Laisve reikia pakovoti!
  Sviesuoliu ,Lyderiu siandien truksta Lietuvoje!
  Per daug apsileidome,per ilgai snuduriuojame Lietuvoje,todel labai gera terpe veseti visokiems Pedofilams ir ju draugeliams,Neteisejams ir pns….Jie greiciau nuteis vissiskai neklata ,paprasta zmogeli,o apgins pono interesus,ne mergaite ,o pedofilus,visi mato,kas vyksta Lietuvoje….Pasipriesinimo maza ,vienybes maza,susiskaldymo perdaug…..Jiems labai gera terpe bujoti,plestis,dauginti pazinciu rata,priimti jiems naudingus istatymus,paminant bet koki Zmogiskuma,bet koki nuskriausto sauksma,nesigilinant i ivykiu esme…..
  Kas ruosia tokius teisininkus,ir ko jie yra mokomi?
  Du metrai kapas ir degs pragaro ugnyje…
  Juose ne kruopelytes artimo meiles,atjautos ar bent kokio elementaraus zmogiskumo…Paskaitykite zmoniu straipsnius,kurie bent kiek tureje reikalu su teisesauga….Isgirsite,pasiskaitysite labai pikantisku straipsniuku,tai gali isgirsti,isvysti tik Lietuvoje! Ir jie nusipelne situ zodziu,atejo laikas ivardinti zmones,teisesauga tikraisiais ju vardais!
  Visi kiti ,kurie tyli ir nedalyvauja Bylos eigoje (tipo,laikosi neautralus.)irgi Kalti!
  Tylejimas irgi toks pats nusikaltimas,kaip ir sutikimas ,kaip ir dalyvavimas “Nusikalteliu Puotoje”
  Cia nera tarpinio varianto….
  Cia arba Taip ,arba Ne!
  Baisiausi Zmones,kurie neturi savo tvirtos nuomones ir plaukia pasroviui….
  Stai kas baisiausia Lietuvoje….
  Dviveidziai,kurie issizada tauriu principu,parduoda savo dusia del skanesnio duonos kasnio,del Egiptu,Ispaniju…Kurie pamina viska,kas sventa del gardesnio duonos kasnio—-stai kur gili Problema Lietuvoje…..
  Nelike nieko Svento,parduota sazine ir kuo toliau ,tuo giliau klimpstama,ir baisu—-tai jau tampa kaip ir gyvenimo norma……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Reikia vadinti zmones tikraisiais vardais!
  Sitie Neteisejai civilizuotoje Valstybeje sedtu uz Grotu!
  Butent sitie dalyvauja “Kruvinoje Puotoje!”
  Reikia viesinti visus,vadinti tikraisiais ju vardais ir itraukti i Tautos Juodziausius sarasus!
  Kabinti ju nuotraukas ,rasyti,jog sitas zmogus is Juoduju Jegu saraso!
  Juk,jeigu nepasipriesini Blogio Masinai,reiskia ,jog Tu sutinki,tai lygiai toks pats nusikaltimas ,kaip ir stabdyti Byla….Tai yra Didziulis Nusikaltimas ir uz tai visose pazengusiose Valstybese baudziama,kaip uz labai sunku Nusizengima…..
  Juk cia jokios Aukstosios Matematikos nera!
  Cia viskas taip lengva suprasti!
  Kodel dinge zmones?
  Kodel mergaites Mama vaiksto su apsauga?
  Kodel ja taip norima islupti is siltu,saugiu seneliu namu?
  Gal Jus netikite ,kad yra tokiu mamu,kurios parduoda,isduoda ,nuzudo savo vaikus?
  Kurios vartoja narkotikus,uzsiimineja seksu,uzsiima nesvariomis orgijomis ir itraukia i savo zaidimus mazamete?Juk ji jai nerupi,ji apsvaigus nuo narkotiku nebesusigaudo ,kas vyksta jos aplinkoje?
  Ir manau isejusi i Dienos Sviesa Byla isplukdytu daug “siuksliu”…
  Zmoniu,nuo kuriu mes begtume kuo toliau nuo ju….
  Nusikalteliai valdo teismus ir Laikas ta ivardinti….
  Visus,kurie dalyvauja (ir visaip kitaip tyli,ar kaisioja pagalius ir ratus,kad byla neiseitu i dienos sviesa) Viesinti! Ivardinti situacija! Ir kas ja valdo! Ir kas joje dalyvauja!Kabinti veidus,pavardes,rasyti straipsnius! Cia turetu daugiau geru zurnalistu dalyvauti,jiems gera dirva pasireiksti!
  Reikia neutraliu zmoniu ir labai apciuopiamai ,kruopsciai sekti ir fiksuoti situacija! Rasyti i storija! Filmuoti,rinkti medziaga! Tik Lietuvoje gali vykti tokios Orgijos …..Bet,jeigu mes nieko nepadarysime siandien,ryt gali buti velu…..
  Vardan visu musu nekaltai isejusiu broliu,sesuciu,vardan tu ,kurie yra engiami ir vyksta visiskas nuzmogejimas pilieciu saskaita….Taure perpildyta…..Negi dar lauksime?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. prim,insiu senaji posaki: Niekada neissizadek, tiurmos ir ubago lazdos… As neesu sedejusi, neesu padarius niekada niekam piktybisko, bet negaliu smergti ir nusikaltusiu, pilnai pritariu, kad jie turi maitintis ir praustis ir t.t., nera jie ant tiek nusikalte, kad negalima butu jiems valgyt ar praustis, tuo labiau, kadangi musu valstybe neuzgarantuoja darbo vietu, kadangi, minimalus atlyginimas yra zemiau skurdo ribos, kartais zmones yra priversti nusikalsti, Yra ir tokiu atveju, kad juos pasodina uz nepakankamus irodymus, kartais jie padaro nusikaltimus tokius uz kuriuos net europos salys nesodintu, o baustu bauda, nes nereiktu uz dyka maitinti ir duoti pragyvenima, bet matyt musu valstybe turtinga, sodina svarbu sedi, nes matyt turi kazkokia nauda…Todel neteiskim ir nesmerkim….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Tavo nuomone,gali klysti,nusikalsti,kad isgyventum,pragyventum?
   Kad aukoti kitu gyvenimus (netgi mazameciu),kad isaugotum savo?
   Cia yra itin sunkus nusikaltimas,kai lieciami mazameciai….
   Mergaite viena is ju….
   Yra ir berniukai tvirkinami
   Yra atveju,bet juos “Zole uzzele”….
   Sitas gi isniro i pavirsiu ir tai gera proga mums ,kaip Tautai uzkirsti Kelia vaiku tvirkintojams ir Neteisejams,kurie siuo atveju ju gynejai,o ne nuskriausto vaiko….Tai kazkoks issigimimas,sveiko proto zmogui tiesiog nesuvokiama,kaip gali dirbti Teiseju,budami tokie Neteisingi ….Svarbiausiai ,visa Tauta mato,stebi…..O kiek buta Bylu,kurios seniai uzglaistytos,uzmestos i kampa ir kuriu mes neisvydome?
   Kiek ju Zole Uzzele? Iki pazastu,auksta,nepjaunama zole uzzele……
   Kazin ar kas pajegtu suskaiciuoti ,kiek tokiu bylu yra,buvo ir dar bus?
   Jeigu mes neturesime valios ir tvirtos savo nuomones!
   Stai kur musu Problema,Mielieji….
   “Tegul megaujasi ir toliau saulute nusikalteliai ir vaiku tvirkintojai ,vergseliai,juk jiems taip sunku isgyventi….”Baisu,iki ko prieita……

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Cia turima omenyje ,Pedofilu Byla, ir apie tuos,kurie joje dalyvauja….
    Mielieji,
    Laikas ne bega,o skrenda!!!
    Derlius gausus,o talkininku maza!”

    Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Pinkit vyrai,ukininkams krepsius,o ne dykaduoniaukite ir patys duona uzsidirbkite,o ne is ubagu reikalaukite.Tada ne piketu nereikes,patys nusipirksite,stoga virs galvu ir gultus turite,o bomzai ne ju neturi.O dauguma ju savo rankas ir sirdis buvo,dar taip neseniai Lietuvai atidave.Bet ju gyvenimas,taip jau susikloste,kad jie liko be stogo ir maisto,isvyti is savo namu.Matote skirtuma ar ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. keista, kad nuteistiesiems dar ir pašalpos mokamos, o jei neišmoka, tai jau įstatymo pažeidimas? Praradęs laisvę netenka teisės į bet kokią socialinę paramą, visos būtinos priemonės suteikiamos veltui. Tuo tarpu internetas uždraustas, kaip ir mobilieji telefonai, tad ponuli-būsi nubaustas už rašinėjimą spaudoje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • va kai atsises i kaliuze tavo pedofilai ,nusikalteliai-ministrai ,tada jiems ir galesi perduoti savo zoszius .o jie vis tiek atsises ,manau ,kad ir tau bus kalejimo durys atidarytos .

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. manau ten tikrai ne pyragai,uk ne visi dideli zulikai,bet ar badavimas iseitis,jiem nerupi speju

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Rsimasius eilini karta meluoja ir tai,manau,jau nieko nebestebina,nes musu valstybeje politikieriams taip elgtis iprasta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. norint sukelti itampa ir neramumus visuomeneje ,ir tada apkaltinti prezideSnte,kad situacija nevaldoma,kad griaunama valstybe,nes prezidente DRASI,SVARI,o tokia prezidente nereikalinga klanui ir oligarchams,posovietinei chuntai,nes prezidentei svarbus zmones,o ne klaniniu reikalai!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Patiekit pas mus Lietuvoje teisėsauga ne tokia teisinga. Pinigus ima apie 80% tesieju ir prokuroru.Pvz.iveskit i google ” santuoka su mirusi zmogum “G.Verescinkaja uz sutarta suma per advokate Rasa Uzkuraitiene buvo sumoketa teisejams 1-Zivilija Janaviciene.2-Evaldas Burzdikas ir Palubinskaite,prokurore Asta Chramina – kad nutartis butu palankus,ir kiek gali testis? Dabar advokate Rasa Uzkuraitiene begioja nuo TV kameru kaip ziurke(greit bus laida per tv3) Bet iniciatore viso sito yra Rita Kaucikiene (Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Gireno gimnazijos Lietuviu kalbos mokytoja ) Kaucikas yra sponsorius- ukvedis kliniku ,teisejai gera kasni pastoviai gauna nuo 5000 lt.kisio maziausia nuo nutarcio !
  DABAR JUS ŽMONES GALVOJAT RASIT TEISYBES? VENCKIENE YRA TEISĖJA ,VYRAS VENCKIENES YRA GERAS ADVOKATAS ! VIRSUNE KABINT REIKIA O NE SIUKSLES KAIP STNK……… IR T.T.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. ♦♦♦ filmuota plati info apie lietuviškąjį „teisingumą“ – sisteminį brutualų smurtą pries vaiką viešumoje Lietuvos Respublikos vardu, žr. internete ♦ goo.gl/uruUu

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Jei aplamai rupetu vaiko gerove-tokiu cirku nebutu.Ambiciju karas,o kencia labiausiai tas pats vaikas.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Noreciau palinketi jums tik sekmes ir istvermes!Jei vienintele moteris iskovojo visiuems nuteistiesiems asmeninius pasimatymus su sugyventiniais(em),kad nereiktu oficialiu spektakliu kelt vestuves ikalinimo istaigose.Badavo ir pasieke tikslo gindama savo teises butent tokiu budu,nors tiek administracija,tiek vaziave i pokalbius valdzios atstovai,tiek zurnalistai,bande ja paveikti.Palaikau jus ,sekmes!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. tai ko neparaso ar nerodo per televizoriu,kad tu nuteistuju saldytuvai lauke sustatyti,o maistas uzrakintas administracijos patalpose?kodel nerodo maisto,paruosto duoti nuteistiesiems,o rodo maista jau isvezta uz tvoros elgetoms?kodel sako,kad administracija atiduoda maista vargsams,o nesko,kad kiekvienas nuteistasis savo badavimo prasyme yra nurodes,kad pats praso atiduoti maista skurstantiems?kodel pati valdzia slepia ta sarasa,ka ateme is nuteistuju ir tik ka jiems leido? cia yra ir dar daugiau klaustuku.tik keista,kad eiliniai gyventojai lietuvos nesuvokia tokiu paprastu dalyku.nesuvokia tos propogandos.saunuoliai nuteistieji,kad sugeba uz save ir savo teises pastoveti!o ne kaip didzioji lietuvos dalis-tik verkti,pykti ant valdzios,bet visiskai nieko nedaryti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Taip, tikra tiesa. Mano šeima susidūrė su “teisingumu” Lietuvoje.Žiauru ir tiek.jei laisvėje šitokie dalykai dedasi, ką besakyti kalėjime. Viešumas ir dar kartą viešumas. Geras straipsnis.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Linkiu pedofilui ir pedofilu klano klapciukui Simasiui kuo greiciau atsitupti uz grotu uz .ir kad jam atsirugtu nekaltu vaiku,kuriuos prievarttavo so niekso gauja,asaros.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Tikiuosi Ir As Kad Baigs KAZKAS Pagaliau Musu Marijos Zemeleja Proteguoti Ir Puoseleti Hitlerio Ideologijos Apie Osvensiumo Lagerius !!!! Ir Pagaliau SAMONIGAI SUPRAS KAD DABAR YRA JAU 21 AMZIUS!!!! IR TAIPOGI PAGALIU PRISIMINS KOKIU LAISVU IR NEPRIKLAUSOMU POLITINIU KELIU LIETUVA PASIRINKO EITI !!!! O TAI BUVO GALINGUOJU IR VISAM DABARTINIAM PASAULIO POLITINIUI ELITUI TIESIOG PASIDIDZIAVIMA KELIAMU DEMOKRATIJOS KELIU !!!! TAI TADA RETORINIS KLAUSIMAS BUTU TOKS !!!! KUR SIAI DIENAI YRA DINGE DAUGUMA IS DEMOKRATINIU PRINCIPU LIETUVOJE !!!! TODEL AS MANAU KAD TEISINGUMO MINISTRUI NETGI YRA PRIVALU SIOJE SITUACIJOJE PARODYTI SAVO POLITINI STIPRUMA IR AKTYVUMA IR NEDELSIANT ISTAISYTI SAVO AR KOLEGU KLAIDAS IR ATSAUKTI SITA APSURDISKA ISSAKYMA !!!! IR TIK TOKIU BUDU JUS MINISTRE SUGEBESITE ISKLAIDYTI VISAS ABEJONES SIUO METU SKLANDANCIAS VIESOJE ERDVEJA APIE DEMOKRATIJOS NEVEIKSNUMA LIETUVOJE !!!! IR JUSU KAIP TEISINGUMO MINISTRO PRIORITETINE PAREIGA TURETU BUTI NUKREIPTA I TOKIA KRYPTI !!!! KAD LIETUVOJE NEBEBUTU DAUGIAU SUDAROMOS TERPES IVAIRIOMS PRIESPRIESOMS STABILIAI FUNKCIJONUOTI PAGRINDINIAMS DEMOKRATIJOS PRINCIPAMS !!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Mieli nuteistieji vyrai, ne tik jus skriaudžia sistema. Skriaudžia ir skaudžiai Lietuvos mažus vaikus, ypatingai tatai matėme kovo 23 dieną. Jūs esate dori, supratingi ir sąžiningi vyrai Jeigu nelaisvėje būdami sutiksite sisteminius vaikų skriaudikus, paaiškinkite jiems gero elgesio su vaikais taisykles. O valgyti reika, kad išgyventute. Linkiu jums gerų Šv. Velykų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Esančių (atliekančių bausmę) Alytaus pataisos namuose, Ulonų 8 a, Alytus, LT-62505
  (adresas)

  Lietuvos Respublikos Teisingumo Ministrui
  Gedimino pr. 30,Vilnius

  Reikalavimas
  dėl 2012 m. kovo 9 d. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo
  2012 m. kovo 25 d.
  Alytus
  Skundo esmę:
  2012 m. kovo 9 d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymas (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo, kuris įsigalios nuo 2012 m. balandžio 1 d.
  Įsakymo nuostatomis nepagrįstai apribojančiomis naudojimąsi asmeniniais kompiuteriais laiką bei sudarytas Taisyklių 18 priedas, kuriame nurodyti visiškai nepagrįsti maisto produktu ir būtiniausių reikmenų kiekiai, pažeidžiamas Žmogaus Teisių Konvencijos 3 str., kuriame teigiama, kad “niekas negali būti kankinamas ir su niekuo negali būti žiauriai, nežmoniškai ar žeminant jo orumą elgiamasi ar jis baudžiamas”.
  Pabrėžtina, kad šis įsakymas yra ydingai suformuluotas, prieštarauja ne tik Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 3 straipsniui, bet ir sveiko proto bei logikos dėsniams, ypatingai bei nepagrįstai pablogina nuteistųjų bei bausmę atliekančių asmenų padėtį dėl žemiau išvardytų argumentų.
  Kiekvienas žmogus įkūnija savyje aukščiausią vertybę kaip mąstanti, sąmoninga būtybė, turinti protą, valią ir jausmus – t.y. savybes, kurios išskiria jį iš supančio pasaulio. Kiekvienas žmogus turi teisę, kad niekas nepažeistų ar nesumenkintų jo garbės ir orumo. Netgi nusikaltimas, sąlygojęs laisvės atėmimą negali būti reali priežastis menkinti asmens garbę ir orumą, kankinti jį. Pabrėžtina, kad įgimtos žmogaus teisės yra universalios, jos nepriklauso nuo konkrečių aplinkybių bei priklauso kiekvienam asmeniui, bet kokioje situacijoje kaip būtini komponentai žmogaus garbės ir orumo. Šios teisės kildinamos iš žmogaus prigimties, todėl vadinamos prigimtinėmis teisėmis. Žmogus turi šias teises nuo gimimo, netgi valstybė jų negali atimti ar nepagrįstai apriboti. Žmogaus teisės egzistuoja, kadangi yra vertinama asmenybės vertė sociumo bendrame kontekste. Žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas nėra tik asmeninė tragedija, kadangi šis faktas sąlygoja socialinius bei politinius neramumus, prievarta ir konfliktus tiek tam tikro sociumo ribose, tiek ir už jo ribų. Būtent pagrindinėms žmogaus teisėms apginti 1995 metų balandžio 27 dieną Seimas ratifikavo 1950m. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, kuri laikoma žmogaus teisių “minimaliu standartu”.
  2012 m. kovo 9 d. Įsakymo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo nuostata, kad „1731. Nuteistieji šių Taisyklių 173.7 punkte nurodytais daiktais naudojasi tik laisvalaikio metu, bet ne ilgiau kaip 3 valandas per parą Kalėjimų departamento direktoriaus nustatyta tvarka. Kalėjimų departamento direktorius nustato kriterijus, kuriais remiantis pataisos įstaigos direktorius gali nuteistajam leisti naudotis šių Taisyklių 173.7 punkte nurodytais daiktais ilgiau kaip 3 valandas per parą. Naudojimosi šių Taisyklių 173 punkte nurodytais daiktais vietas nustato pataisos įstaigos direktorius.“ akivaizdžiai pažeidžia nuteistųjų teises, nepagrįstai ribojama jų savišvietos, mokslo bei laisvalaikio galimybė. Nėra aišku, kodėl suaugę, sąmoningi žmonės negali naudotis asmeniniu kompiuteriu daugiau kaip tris valandas per parą. Pabrėžtina, kad esantis socialinėje izoliacijoje žmogus tiesiog privalo domėtis technikos naujovėmis, tobulinti kompiuterinio raštingumo įgūdžius tam, kad išėjus į laisvę jo socializacija įvyktų sklandžiai, kad jis netaptų atsilikęs nuo visuomenės, turėtų realią galimybę įsidarbinti. Antra vertus, įkalinimo sąlygomis nuteistųjų laisvalaikio praleidimo būdų nėra daug, tad naudojimasis asmeniniu kompiuteriu sudaro vieną pagrindinių užsiėmimų. Nepagrįstai apribojus naudojimąsi šiais prietaisais atsirastų per daug laisvo, nenaudojamo laiko, padaugėtų tarpusavio konfliktų bei nesusipratimų, galimai daugiau asmenų būtų įtraukti į narkotikų vartojimą bei azartinius žaidimus iš neturėjimo ką veikti. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad įkalinimo įstaigų pareigūnai, užuot vykdę savo tiesiogines įstatymų bei poįstatyminių aktų nustatytas funkcijas būtų priversti tikrinti ar kiekvienas nuteistasis laikosi trijų valandų naudojimo limito taisyklės. Taigi, ši įstatymo nuostata sukels nuteistiesiems tam tikras moralines kančias, kas sąlygos dideles būsimos socializacijos bei integracijos visuomenėje problemas. Kadangi būtent žmogaus teisės suponuoja galimybę gerbti vienas kitą, taikiai sugyventi visuomenėje, tai Žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas nėra tik asmeninė tragedija, kadangi šis faktas sąlygoja socialinius bei politinius neramumus, prievarta ir konfliktus tiek tam tikro sociumo ribose, tiek ir už jo ribų. Šiuo atveju išgyvenimai bei dirbtinai sukelti sunkumai atliekant bausmę akivaizdžiai viršys neišvengiamų išgyvenimų bei sunkumų lygį atliekant bausmę. Konvencijos 3 straipsnis yra akivaizdžiai pažeistas.
  2012 m. kovo 9 d. Įsakymo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo patvirtintas Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių 18 priedu nustatytas Maisto produktų ir būtiniausių reikmenų, kuriuos nuteistiesiems leidžiama įsigyti sąrašas akivaizdžiai pažeidžia Konvencijos 3 straipsnį, prieštarauja elementarios logikos dėsniams, kenkia nuteistųjų fizinei bei psichinei sveikatai.
  Maisto produktų sąrašas sudarytas absoliučiai neatsižvelgiant nei į asmens sveikatos bei organizmo individualius ypatumus nei į asmens sveikatos būklę. Nėra aišku, kodėl yra ribojamas maisto produktų kiekis, kuriuos nuteistasis gali įsigyti už savo asmenines lėšas. Nurodyti maisto produktų kiekiai prieštarauja sveiko proto dėsniams, nes absurdiška net įsivaizduoti, kad sveikam, sportuojančiam asmeniui, besirūpinančiam savo sveikatos būklę, leidžiama įsigyti ir turėti pvz., tik vieną litrą pieno į savaitę (kadangi nustatoma, kad leidžiama įsigyti, turėti tik vieną litrą pieno, o apsipirkti nuteistasis gali tik kartą į savaitę). Pabrėžtina, kad maitinimas valgykloje nėra pakankamas (dėl ko jau buvo ne kartą skundžiamasi, netgi rengtos badavimo akcijos, bet padėtis nepagerėjo), todėl yra perkami papildomi maisto produktai, kurie leidžia palaikyti gyvybines jėgas, tausoti sveikatą bei imunitetą, maitintis savo nuožiūrą. Akcentuotina, kad kiekvienas suaugęs žmogus turi savo maitinimo įpročius, galimai laikosi dietos, turi ir kitų organizmo ypatumų. Bandymas priversti žmogų nepagrįstai riboti valgomo maisto kiekį ir jo kokybę gali būti traktuojamas kaip kankinimas, tiek dvasinio, tiek fizinio pobūdžio, kadangi negaunant pakankamai maistinių medžiagų, vitaminų kenčia žmogaus organizmas, gali atsirasti ar paūmėti įvairios somatinės ligos, pablogėti psichinė būklė, atsirasti depresija, nuotaikų kaita. Nėra paslaptis, kad Alytaus pataisos namuose bausmę atlieka nemažai asmenų, sergančių tokiomis ypatingai pavojingom, užkrečiamomis ligomis kaip AIDS, hepatitu C, tuberkulioze ir kt. Savaime aišku, kad tokiems ligoniams reikalingas pastiprintas maitinimas, kad padėtų kovoti su ligom. Tačiau, atkreiptinas dėmesys, kad pastiprintas, subalansuotas bei pakankamai kaloringas maitinimas reikalingas ir kitiems nuteistiesiems, kad palaikyti imunitetą, sumažinti užsikrėtimo riziką. Pagal Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją niekas negali būti kankinamas arba patirti žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, arba būti baudžiamas. Pagal tarptautinę teisę neleidžiamos jokios išimtys. Visos šalys yra įpareigotos besąlygiškai drausti visų formų kankinimą ir netinkamą elgesį.
  Teismas daugelyje bylų, tarp jų ir bylose prieš Lietuvą, yra suformavęs savo praktiką dėl skundų, susijusių su kalinimo sąlygomis (žr., pvz., Karalevičius v. Lithuania) EŽTT yra daug kartų pripažinęs, kad Konvencijos 3 straipsnis įtvirtina vieną iš pagrindinių demokratinės visuomenės vertybių. Jis absoliučiai uždraudžia kankinimą arba nežmonišką ar žeminantį orumą elgesį, nepriklausomai nuo aplinkybių ir nukentėjusiojo elgesio (žr. Labita v. Italy). Teismas taip pat primena, kad, pagal jo praktiką, tik pasiekęs minimalų žiaurumo laipsnį netinkamas elgesys patenka į Konvencijos 3 straipsnio veikimo sferą. Šio minimalaus žiaurumo laipsnio vertinimas yra reliatyvus; jis priklauso nuo visų bylos aplinkybių, pvz., elgesio trukmės, jo pasekmių fizinei bei dvasinei būklei ir – tam tikrais atvejais – nuo nukentėjusiojo lyties, amžiaus bei sveikatos būklės pavyzdžiui, byloje Kipras prieš Turkiją maisto, gėrimų atėmimas, reikiamos medicinos pagalbos nesuteikimas įvardijami “nežmoniško elgesio” sąvoka. Pilnavertis maitinimas bei maisto kokybė (kiekybė) yra labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Maisto trūkumas gali sąlygoti sunkias pasekmes asmens sveikatos būklei. Šiuo atveju, įsakymo pataisomis nuteistiesiems yra nepagrįstai apribota galimybę įsigyti maisto produktus. Nurodyti maisto produktų kiekiai yra tokie maži, kad jų vargu ar užtektų vienos dienos racionui (o preziumuojama, kad šis kiekis turėtų patenkinti nuteistojo savaitės poreikį). Taigi, kadangi, kaip jau buvo minima, valgyklos racionas yra skurdus ir nekokybiškas, o nuteistiesiems praktiškai atimta teisė įsigyti maisto produktus už asmenines lėšas, tai nuteistieji kentės dėl maisto trūkumo, kurį sąlygojo sąmoninga teisingumo ministro politika ir išleistas įsakymas. Pabrėžtina, kad Europos Žmogaus Teisių teismas savo praktikoje pažymi, kad nėra galima bausti atliekantį bausmę asmenį maisto atėmimo bausme (Mikadze v. Rusija). Taigi, suponuojama išvada, kad ir nepagrįstas maisto apribojimas iki neprotingų, nepagrįstų normų negali būti taikomas laisvės atėmimo įstaigose už asmenines lėšas įsigijamo maisto atžvilgiu.
  2012 m. kovo 9 d. Įsakymo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo drabužių ir avalynės, asmens higienos reikmenų, kitų reikmenų kiekiai ir skaičiai išvardyti taisyklėse irgi yra nelogiški, absurdiški bei įkūnija savyje akivaizdų pasityčiojimą iš asmens teisių ir laisvių.
  Nėra suprantama kodėl griežtai ribojamas nuteistųjų drabužių skaičius (kuriuos jie perka už asmenines lėšas, gauna iš artimųjų). Atkreiptinas dėmesys, kad kai kurie reglamentuoti drabužių kiekiai yra akivaizdžiai prieštaraujantys sveiko proto dėsniams – pvz., nuteistajam leidžiama turėti tik tris poras avalynės (įskaitant kambarines šlepetes bei sportine avalyne). Kadangi Lietuvoje yra žymi temperatūros kaita skirtingais metų laikais, tai daroma išvada, kad normaliam, sveikam gyvenimo būdui nuteistajam reikalinga pavasarinė (rudeninė), vasarinė bei žieminė avalynė (t.y. jau tris poros avalynės). Kai kurie nuteistieji sportuoja, tad jiems papildomai reikalinga sportinė avalyne pritaikyta sportui, kadangi sportuojant avint netinkama avalyne, galima pakenkti sveikatai. Gyvenamosiose patalpose reikalingos kambarinės šlepetės (kadangi visą laiką būti su lauko avalynė nėra patogu bei higieniška), o prausiantis duše pagal visus higienos reikalavimus reikalingos guminės šlepetės, kurios padėtų palaikyti higieną bei užkirsti kelią tam tikrų užkrečiamų ligų (pvz., pėdų grybelio) protrūkiui. Taigi, vidutiniškai nuteistajam reikalingos mažiausiai penkios (o ne tris kaip nurodyta taisyklėse) avalynės poros. Žmogaus vertimas avėti žiemą vasarai skirtą avalynę (ar atvirkščiai) gali būti traktuojamas tik kaip kankinimas temperatūrų kaita ją salygotom somatinėm ligom. Nėra suprantamas ir griežtas apatinių drabužių, kojinių ir kt. drabužių kiekio reglamentavimas. Tai akivaizdžiai varžo žmogų, menkina jo savivertę, verčia nusižengti higienos taisyklėms. Labiausiai pažeidžiančiu žmogaus teises galima įvardyti tokių svarbių higienos prekių kaip moterų higienos paketų bei prezervatyvų kiekio ribojimą. Galima daryti pagrįstą išvadą, kad tokiu būdu žmogus verčiamas nusižengti higienos taisyklėms (dėl ko gali nukentėti sveikata), kęsti moralinio bei fizinio pobūdžio nepatogumus, yra žeminamas, nėra atsižvelgiama į atskirų asmenų fiziologinius ypatumus bei sveikatos būklę. O prezervatyvų kiekio ribojimas atima iš žmogaus galimybę pasirinkti saugius lytinius santykius, naudotis prezervatyvais kaip kontraceptinę priemonę bei kaip priemonę, padedančia išvengti lytiškai plintančių ligų (tame tarpe ir AIDS bei hepatito C).
  Visomis aukščiau išvardytomis 2012 m. kovo 9 d. Įsakymo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo nuostatomis yra akivaizdžiai pažeidžiamos žmogaus teisės ir laisvės, asmuo yra nepagrįstai ribojamas, žeminamas, smarkiai apribojama galimybė organizuoti savo laisvalaikį, užsiimti savišvieta, verčiama nusižengti higienos taisyklėms, ignoruojami nuteistųjų fiziologiniai poreikiai, kurių nesilaikymas gali sąlygoti somatinių ligų paplitimą ar paūmėjimą.
  Ypatingą pasipiktinimą teigia viešai išsakyta Kalėjimų departamento nuomonė, kad nauja įsigaliosianti tvarka padės mažinti nuteistųjų socialinę nelygybę. Panašu, kad iš demokratinės Europos Sąjungos valstybės Lietuvos Respublika grįžta į Sovietų Sąjungos laikus, kai žmogus buvo niekinamas kaip asmenybė, ribojama jo saviraiškos laisvė, kai buvo bandoma visus priverstinai bei dirbtinai suvienodinti, buvo niekinami pasiturintys žmonės, jų turtai buvo nacionalizuojami ir pan. Manytume, kad norint mažinti socialinę nelygybę vertėtų pasirūpinti skurdžiai besiverčiančiais asmenimis, skirti jiems tam tikras socialines garantijas, o ne atimti iš daugiau pasiturinčių asmenų galimybę įsigyti maisto, drabužių.
  Suprantama, kad nuteistieji bausmės atlikimo metu neišvengiamai patiria apribojimus bei kančias, susijusias su pačiu laisvės atėmimo faktu. Tačiau aukščiau išvardyto įsakymo nuostatos sukels nuteistiesiems kančias, kur kas viršijančias neišvengiamų kančių lygį, nukentės tiek nuteistųjų psichologinė būklė, tiek fizinė sveikata.
  Europos Žmogaus Teisių Teismas ne kartą buvo nurodęs, kad Konvencijos 3 str. įkūnija savyje bei gina vieną svarbiausių demokratinės visuomenės vertybių, kurios pažeidimo negalima pateisinti jokiais argumentais, net ir vadinamos „socialinės lygybės atkūrimu“. Šis straipsnis besąlygiškai uždraudžia kankinimą, nežmogišką ar žeminantį elgesį bei bausmes nepriklausomai nuo aukos elgesio ar kt. aplinkybių (Labita v. Italy). 2012 m. kovo 9 d. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo nuostatų įgyvendinimo atžvilgiu minimalus žiauraus bei žeminančio elgesio lygis tikrai pasiektas. Įsakymo nuostatos neigiamai veikia tiek psichologinę, tiek fiziologinę nuteistųjų būseną. Besiremiant EŽT praktika, kankinimas ir netinkamas elgesys priklauso labiausiai pasibaisėtiniems žmogaus teisių ir žmogaus orumo pažeidimams. Pagal Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją niekas negali būti kankinamas arba patirti žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, arba būti baudžiamas. Pagal tarptautinę teisę neleidžiamos jokios išimtys. Visos šalys yra įpareigotos besąlygiškai drausti visų formų kankinimą ir netinkamą elgesį.
  Teismas daugelyje bylų, tarp jų ir bylose prieš Lietuvą, yra suformavęs savo praktiką dėl skundų, susijusių su kalinimo sąlygomis (žr., pvz., Karalevičius v. Lithuania) EŽTT yra daug kartų pripažinęs, kad Konvencijos 3 straipsnis įtvirtina vieną iš pagrindinių demokratinės visuomenės vertybių. Jis absoliučiai uždraudžia kankinimą arba nežmonišką ar žeminantį orumą elgesį, nepriklausomai nuo aplinkybių ir nukentėjusiojo elgesio (žr. Labita v. Italy). EŽTT yra pripažinęs elgesį „nežmonišku“, jei, be viso kito, jis buvo tyčinis, truko ištisas valandas ir sukėlė kūno sužalojimą ar stiprią fizinę ar psichinę kančią; elgesys buvo pripažintas „žeminančiu“, jei sukeldavo aukai baimę, kančią ir nepilnavertiškumo pojūtį, galintį pažeminti ar sumenkinti (žr. Kudla v Poland). Šiuo atveju akivaizdžios nuteistųjų psichinės ir fizinės kančios, sąlygotos žmogaus orumą žeidžiančių bei sveikatai ir asmens higienai nepalankių 2012 m. kovo 9 d. Įsakymo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo nuostatų. Šiuo metų didžioji dalis bausmę atliekančių Lietuvos Respublikoje nuteistųjų jau pradėjo bado akciją, bandydami atkreipti į savo problemas visuomenės dėmesį, pasitaikė ir savęs žalojimo dėl 2012 m. kovo 9 d. Įsakymo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo nuostatų sukeltų psichologinių kančių atvejų. Taigi, net neįsigaliojęs, aukščiau išvardytas įstatymas jau daro neigiamą moralinį poveikį bausmę atliekantiems asmenims.
  EŽTT nuosekliai pabrėžia, kad sukelta kančia ar pažeminimas bet kokiu atveju turi būti didesni už tą kančią ar pažeminimą, kurie yra neišvengiamas konkrečios teisėto elgesio ar bausmės formos elementas. Toks elementas dažnai yra būdingas asmens laisvės atėmimo priemonėms. Ši nuostata įpareigoja valstybę užtikrinti, kad asmens kalinimo sąlygos nepažeistų jo žmoniškojo orumo, kad šios priemonės vykdymo būdas ir metodas nesukeltų jam tokių kančių ir sunkumų, kurių intensyvumas viršytų neišvengiamai kalinimui būdingą kentėjimo laipsnį, ir kad, atsižvelgiant į praktinius su įkalinimu susijusius poreikius, būtų adekvačiai užtikrinama jo sveikata ir gerovė (žr. Kudla v. Poland). Dabartinėje situacijoje kalinimo sąlygos pažeis asmenų žmoniškąjį orumą, sumenkins nuteistuosius kaip asmenybes, paneigs jų individualumą, kadangi kuriant 2012 m. kovo 9 d. Įsakymo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymą (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo visiškai nebuvo atsižvelgta į žmonių fizinius bei psichinius skirtumus, sąlygos psichines bei fizines sveikatos problemas.
  Vadovaujantis aukščiau išdėstytu, teisingumo bei protingumo principais, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 3 str.
  Gerb. Ministre
  p r a š o m e :
  dėl 2012 m. kovo 9 d Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymo (su priedais) “Dėl teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 194 “Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo” pakeitimo panaikinimo kaip neatitinkančio Lietuvos Respublikos Konstitucijai, kitiems teisės aktams, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 3 straipsniui

  Pagarbiai,

  Alytaus pataisos namų nuteistieji

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • rebos lazdos ir tiumos negali niekad issizadetiaip sis yra priimami TYCIA says:

   tikrai gaila kaliniu,nors jie ir nusikalte,bet juk zmones,ne visi ten juk zmogzudziai ir prievatautojai,juk atsitinka visokiu avariju,visokiausiu gyvenime atveju,niekas neapsaugotas,kad kieno nors artimas zmogus nepaklius i kalejima…neduok dieve,jeigu tai musu sunus ar tevas ,ar brolis!manau,kad sis istatymas pazeidzia zmogaus teises,nors nezinau kokia padetis demokratiniu saliu kalejimuose,turiu pasidometi!manau,kad kiekvienas zmogus turi teise i maista ir apsirengima!..kad jau negalima zkaliniams poros kg darzoviu nusipirkti?!?…baisu!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • už pirmą nusikaltimą nepapuola į Alytų ar marijampolę, tam būna lygtinės bausmės.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • senai sėdi ir tur būt žinai, kad kolektyviniai skundai yra niekiniai. Tad komentaruose įrašytas kolektyvinis skundas yra nesąmonė, surašyta vieno nuteistojo, kitų vardu. Slepiesi už minios nugarų, rašytojau.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • beje durneli, Šimašius komentarų neskaito, čia tavo pabezdėjimas miniai., kurią apvogei prieš sėsdamas

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...