Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 15 Penktadienis
 

Vilniaus apygardos teismui šiandien perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai šnipinėjus prieš Lietuvos Respubliką

2014-11-10 12:16 | Teisėsauga | Komentarų (16)

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis, Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis, Valstybės saugumo departamento direktorius Gediminas Grina. KK nuotr.

Vilniaus apygardos teismui šiandien perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai šnipinėjus prieš Lietuvos Respubliką pateikti mūsų šalies piliečiui R. L.

Šiandien Generalinėje prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje Valstybės saugumo departamento direktorius Gediminas Grina pranešė, kad ilgalaikės žvalgybos operacijos metu Valstybės saugumo departamentas nustatė kelis asmenis, kurie įtariami Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausios žvalgybos valdybos (BR GRU) nurodymu rinkę ir perdavę informaciją, įskaitant ir valstybės paslaptis, apie Lietuvos kariuomenę, jos dalinius, strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui turinčias valstybės įmones, jų veiklą, objektus bei įrenginius jose.

Kaip informavo generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis, įvertinus VSD pateiktus minėtos žvalgybos operacijos duomenis, Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamente buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 119 str.2 d. Tyrimą buvo pavesta atlikti Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams. Netrukus šnipinėjimo veikla įtarti asmenys buvo sulaikyti, šiuo metu jie yra suimti. Galimai jų įvykdytas nusikalstamas veikas vėliau buvo nutarta tirti atskirose bylose.

Komentuodamas ikiteisminio tyrimo eigą Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis papasakojo, kad šiandien teismui perduotoje baudžiamojoje byloje be kitų duomenų, kuriais įrodinėjama kaltinamojo nusikalstama veika, yra ir duomenys, leidžiantys įtarti, kad R. L., tuo metu dirbęs valstybės įmonėje ,,Oro navigacija“, savo kabinete slapta fotografavo ten buvusius dokumentus bei kitus objektus. Kaip įtariama, vėliau ši vaizdo medžiaga buvo perduota minėtai užsienio valstybės institucijai.

VSD direktorius G. Grina taip pat pabrėžė, kad tam tikrų, kartais net ir neįslaptintų, duomenų visuma apie Lietuvos karinius dalinius ir strateginius objektus, nuolat juos atnaujinant ir sisteminant, tampa itin reikšminga ir jautria informacija, kuri gali būti bet kada panaudota siekiant pakenkti valstybės nacionaliniam saugumui ir stabilumui.

Todėl demaskavus šią šnipinėjimo veiklą vykdžiusius asmenis buvo glaudžiai bendradarbiaujama su Generaline prokuratūra ir Lietuvos kriminalinės policijos biuru bei imtasi visų galimų, tačiau neviešinamų, priemonių, kad šios nusikalstamos veikos metu surinkti duomenys netektų grėsmę keliančio aktualumo.

Detalesnė informacija apie kitą ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai šnipinėjus pareikšti kitam asmeniui, bus pranešta vėliau, jį užbaigus ir perduodant į teismą, kas, tikimasi, įvyks artimiausiu metu.

GP inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Juokinga, jei nebūtų graudu. Iki ko ta mūsų Lietuva nusirito. Valstybės saugumas iki ko nusirito. Vietoj to, kad gintų Lietuvos interesus, gina amerikonų interesus. Juk kodėl šis šnipinėjimo burbulas atsirado. Sudėliokit, tik ką ministras pirmininkas buvo su vizitu Baltarusijoj, kažką tai sutarė, kas amerikonams netinka. Be to Baltarusija juk Rusijos sąjungininkė. Tai kaip galima leisti, kad pagerėtų Baltarusijos ir Lietuvos santykiai. Žiūrėk dar ir psichozė su Rusija baigsis. To leisti tikrai amerikonai negali. Na ir ką, tris metus tyrė bylą, nieko nedarė, reiškia ne tokia jau ten ir ta žala Lietuvai. Bet burbulą pučia net trys valstybinės institucijos su žiniasklaidos pagalba. Kuo daugiau bus šis reikalas išpustas, tuo didesnė tikimybė, kad Lukošenka užpsichuos ir geriems santykiams su Baltarusija galas. Taip kad ne šnipams reikia kelti baudžiamasias bylas, o tų trijų valstybinių institucijų vadovams už užsienio valstybės interesų gynybą, o gal galimai ir Lietuvos išdavystę.

  Thumb up 2 Thumb down 1

 2. GIEDRĖS GORIENĖS KNYGA “NUSIKALTIMAS VALSTYBĖS VARDU” – PIRMASIS ŠVIESOS SPINDULYS, SUKILĘS PRIEŠ ŠIMTMEČIŲ SANDŪROS TAMSĄ BEI FARSĄ

  Nauja Giedrės Gorienės knyga “Nusikaltimas valstybės vardu”yra išties unikali. Ir publicistine, ir teisine, ir politine-socialine prasme.
  Knygoje aiškiai ir nedviprasmiškai susisteminta viskas, kas yra susiję su Medininkų žudynių bylos ( ne)tyrimu, plačiajam skaitytojų ratui suprantama kalba yra pateikta sudėtingų “politizuotos teisės”, t.y. valstybės vardu vykdomo nusikaltimo, vingrybių ( labirintų) analizė.
  Skaitytojo laukia “ilga kelionė per kopas”, nes Karšto Komentaro Redaktorės knygoje tarsi iš pelenų prisikelia epizodas po epizodo, detalė po detalės, atskleidimas po atskleidimo…Prisikelia Tiesa, veržliai besikaunanti prieš gudrų politikavimą bei jo vardu vykdomą bylos klastojimą. Knygos puslapiuose prisikelia viskas, kas priešinasi ne tik bylos “polit-fabrikavimui” bei nekalto žmogaus kaltės “modeliavimui” ( iki gyvos galvos!), bet ir tam pavojingam precedentui, kurį neišvengiamai kildins tokie “polit-fabrikai”, jei tik jie nebus sustabdyti. Bet…Giedrė Gorienė, šio tyrimo autorė, nenusimena,- “lašas po lašo ir akmenį pratašo”,- vis kartoja ji, optimistiškai bei drąsiai žvelgdama į tokią klaikią ir klampią nūdieną….
  Taigi, ar įveiksime tuos “akmenis”? Ar bus pagaliau objektyviai ištirta Medininkų byla, ar tos bylos paslaptys bus irgi iki gyvos galvos įkalintos?
  Be jokios abejonės, melas nugalėtų bei įsigalėtų, jei ne tokie drąsūs bei darbštūs žmonės, kaip Giedrė, savo knygoje parodžiusi, jog bylos “klastojimo karalius”- nuogas, o “karalystė” tėra butaforija. Aišku, pastaroji dar stipri, ir greitos pergalės nežada niekas…”Iki Aušros dar toli”,- dažnai kartoja Knygos Autorė. Bet pirmas, itin rimtas, žingsnis jau žengtas! Akmenų barikadų išties daugybė, bet pirmasis mūras jau įveiktas!
  Kiekvienas, norintis sužinoti tiesą apie Medininkų žudynių bylą, apie jos politizavimo labirintus, turi perskaityti Giedrės Gorienės Knygą.
  Taigi- IMKIME IR SKAITYKIME! IR PIRMASIS ŠVIESOS SPINDULYS PERSKROS TAMSĄ…

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. Gal Grina su Raulušaičiu norėtėtų pakometuoti ?

  PIRMININKAVUSI DARBO PARTIJOS BYLOJE TEISĖJA DAIVA PRANYTĖ – ZALECKIENĖ ATSTOVAUJA ŽUDIKUS IR IŠKRYPĖLIUS , JI YRA BENDRININKĖ SUSIDOROJIMO SU LIŪDYTOJAIS V. POCIŪNO NUŽUDYMO BYLOJE . JI SENIAI TURĖJO SĖDĖTI IKI GYVOS GALVOS .
  VILNIAUS m. APYGARDOS TEISMAS IR LRGP NE TIK BANDO NUSLĖPTI SUNKIUS NUSIKALTIMUS PRIEŠ MAŽAMEČIUS VAIKUS , BET IR ORGANIZUOTUS NUŽUDYMUS BEI SUSIDOROJIMĄ SU NUSIKALTIMŲ LIŪDININKAIS .
  VSD organizuoja nusikaltimus prieš vaikus , žudynes bei bankų apiplėšimus ,,,,,,, O gal nors vienas VSD-šnikas paneigs šitą ,,,,, ir norėtų pakomantuoti apie ERIKO TOMAŠEVSKIO veiklą kuris vadovaja firmai ,, TransBank ,, . ( apie tranzitą greitai išviešinsiu ).
  Jo brolis Valerij Golubovskij apiplėšė Salinikuose inkasatorius ir buvo išteisintas Vilniaus m. Apygardos teismo teisėjos D. Pranytės ZALECKIENĖS , ir kiek tas pats VSD-šnikas Erikas Tomaševskis yra susijes su banko “NIDA” valiutos supirkėjo Turevičiaus nužudymu , BEI PASIKĖSINIMU NUŽUDYTI MANE 2003 m. ?????
  Ta pati teisėja yra bendrininkė V. Pociūno nuždymo , bei susidorojimo su liūdininkais byloje . Daivos , Pranytės – Zaleckienės nusikaltimai viešinami žemiau nurodytame tinklapyje , jos nusikaltimus bandė nuslėpti laikinai ėjes LRGP pareigas PETRAUSKAS . Senatis jos nusikaltimams dar nesuėjo .
  ČIA IŠVIEŠINTI AUDIO IRAŠAI SU GRASINIMAIS , BEI UŽPUOLIMŲ IRAŠAI . ČIA TAIP PAT VIEŠINAMI TEISMŲ AUDIO IRAŠAI , BEI TYRĖJŲ NUSIKALTIMAI . ČIA IŠVIEŠINTI AUDIO IRAŠAI SU GRASINIMAIS , BEI UŽPUOLIMŲ IRAŠAI . ČIA TAIP PAT VIEŠINAMI TEISMŲ AUDIO IRAŠAI , BEI VILNIAUS m. 2 PK TYRĖJŲ NUSIKALTIMAI . BEI NUSIKALTIMAI PRIEŠ VAIKUS , KURIE VYKDOMI VILNIAUS ,,, MINTIES ,,, VAIKŲ GLOBOS NAMUOSE .
  VLADAS LUKOSEVICIUS – VALSTYBINIAI NUSIKALTIMAI – Google Drive

  Thumb up 5 Thumb down 1

 4. Vilmos kadru skyriuje dirba tokia Alina. Trecius metus vaikstau pazymos israso, kad ir as ten kadais staciau komunizma. Neranda. Muset visa archyva bilarusai nupiso…

  Thumb up 2 Thumb down 1

 5. tam tikrų, kartais net ir neįslaptintų, duomenų visuma
  ———————————————————————–

  na va,,,,

  Thumb up 0 Thumb down 1

 6. Kai Drasiu kaltino,lygiai tokia pat spaudos konferencija buvo,tik kitu veikeju-iseina papasakoti pasaku.

  Thumb up 9 Thumb down 1

 7. Lietuvoje įslaptinta tik Garliavos mergaitė. Daugiau viskas: rusofobija, teisėjų korupcija, žmonių skurdas-kaip ant delno. Nėra Lietuvoje ką šnipinėt. Atrado Raulušaitis čiuvaką, kuris, matyt, konkurentams perdavinėjo žinias apie įmonę, ir padarė dideliu šnipu. Dabar blondinė Raulušaitį turėtų paglostyt.

  Thumb up 11 Thumb down 1

  • Garliavos mergaitė venckienė neįslaptinta, o slapstosi nuo atsakomybės už savo nusikaltimus.

   Thumb up 1 Thumb down 8

 8. Nagi reikia kazkaip savo ir prezidenturos mundiura atskalbti.Po skandalo apie prezidenturos nutekinta slapta pazyma,tai kaip cheminis valymas.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 9. Saugumui pagrinde turietu rupieti esantys musu Valstybes valdyme ITAKOS PARTINIAI AGENTAI – PARTIJU finansavimas per ivairias ofsorines firmas istiriant kuriu suinteresuotu Valstybiu lesomis tai daroma?.O kai kuriu partiju, pvz. LLRA atviras remimas ir finansavimas is kaimynines Draugiskos Valstybes.Lenko kortos atviras dalinimas- PRISIEKIANT LENKIJOS VALSTYBEI – ar ne Lietuvos SAUGUMO reikalas?.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 10. G. GRINA IŠRADO NAUJĄ DVIRATĮ

  Iš žiniasklaidos:
  “VSD vadovo Gedimino Grinos teigimu, šnipinėjimo grėsmė atsirado ne staiga, o tiesiog tik šiuo metu tapo aktuali.
  „Čia grėsmė neatsirado staiga, ji visą laiką buvo, tiesiog tai nebuvo labai aktualizuota, nes žvalgyba, kontržvalgyba – paprastai į viešumą nekeliami dalykai. (…) Mūsų objektai yra ne asmenys, ne nusikaltėliai. Mūsų objektai yra valstybės“, – prieš keletą savaičių žiniasklaidai sakė G.Grina…”

  Taigi, išeina, jog būna ir “neaktualių grėsmių”….Ką reiškia “aktualizuota”? Ką reiškia “mūsų objektai”? Jei kalbama apie stebėjimo ( tyrimo) objektus, tai jie kaip tik yra asmenys, asmenų grupės, jų kontaktai, skverbimasis, ir pan. Prie saugumo tarnybos objektų taipogi priskirtinos kitų valstybių spectarnybos, bei priedangos organizacijos. Tuo tarpu pačios valstybės yra POLITIKŲ veiklos “objektai”.

  Thumb up 15 Thumb down 1

 11. Juk dar buves saugumo vadas JURGELIS savo laiku pasisake – LIETUVOJE NIERA JOKIU UZSIENIO ZVALGYBU- t.y Lietuva niekam nerupi?.O is tikruju ir eiliniam pilieciui labai aisku- kad Lietuva buvo ir bus visu aplinkiniu valstybiu itakos zonoje- o taip pat ir zvalgybos atveju. Tik viena musu beda kad ir net be zvalgybos apie musu pramoninius ir karinius pajegumus visa informacija viesinama atvirai per visas imanomas ziniasklaidos priemones ir specialias televizijos laidas.O tai gal musu Valstybe neturi jokiu paslapciu?.O gal pagrindine Valstybes paslaptis PARTIJU FINANSAVIMAS?.

  Thumb up 12 Thumb down 3

  • ar kada buvo nerimtos ant sitos marijos zemes,visos “rimtos”,nera ka veikti juk visos afioros jau prasuktos,reik kazkuom uzsiimti,kaip jie sako “aktualizuoti”

   Thumb up 15 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...