Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 13 Trečiadienis
 

VGT sprendimai – šalies gynybiniams pajėgumams didinti

2017-02-28 12:05 | Politika | Komentarų (31)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) apsvarstė krašto apsaugos sistemos plėtros prioritetus, sausumos ir oro gynybos pajėgumų stiprinimą. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) apsvarstė krašto apsaugos sistemos plėtros prioritetus, sausumos ir oro gynybos pajėgumų stiprinimą.

Pasak Prezidentės, atsižvelgiant į geopolitinę situaciją, nuolat kylančias grėsmes saugumui bei vykdant šalies tarptautinius įsipareigojimus NATO, Lietuva turi ir toliau nuosekliai stiprinti šalies gynybą. VGT nutarė siūlyti 2018 metais krašto apsaugos sistemai skirti papildomą finansavimą, kuris siektų per 2 proc. BVP.

VGT pritarė kitąmet didinti Lietuvos karių skaičių, užtikrinti jų aprūpinimą modernia ginkluote ir įranga. Taip pat VGT nutarė spartinti motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ suformavimą  iki 2019 metų. Tai sustiprins Vakarų Lietuvos apginamumą, užtikrins tolygesnį kariuomenės išdėstymą visoje šalies teritorijoje. 2018 metais taip pat turi būti užtikrinta aukščiausių standartų priimančios šalies parama sąjungininkų pajėgoms.

VGT taip pat nusprendė sustiprinti Lietuvos oro gynybos pajėgumus, spartinti sausumos pajėgų aprūpinimą sunkiąja ginkluote, užtikrinti karinių oro pajėgų gebėjimą efektyviai vykdyti taikos meto užduotis – paieškos ir gelbėjimo operacijas bei transportavimą oru.

Komentarai

 

 

 
 1. kaipgi nepatikesi, kad istorija sukasi ratu ,,, ,, nagi lietuvele jau siaures koreja gal but aplenke ,, o propoganda bei ketinimais i prieskarines vokietijos lygi orentuojasi ,, belieka klasika prisiminus T. Tilvycio zodzais esama situacija vel apibudint ,,,, Per dirvonus , per atolus eina senas generolas , generolas is suva sunio vietoj LIETUVA ,, ,,,

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Šlovė Lietuvos mariuonetinei valdžiai – jau aplenkėm tokią karingą valstybę kaip Vokietija. Jų UR ministras priešinasi Merekelienei kad nedidintų NATO pinigų net iki 2 procentų BVP, o mes jau duodam 2,7 proc.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. Galvojau,kad prokurorai išsiaiškins tuos niekadėjus ŠVAISTŪNUS,pasodins į cypę.Sugrąžins prarastus pinigėlius į valstybės kasą tada …galima ir didinti.
  Nesuprantu,kaip vėl galima duoti pinigus tiems patiems niekadėjams.
  Reikia pradžioj skylę užlopyti po to į maišą pilti.
  Nors, prisiminus,,nekaltosios” istoriją su 70mln.litų …,,vsio zakonno”.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 4. Radau štai tokį komentarą: Dėliones gabaliukai: : Antrajame operatyvinių tyrimų departamente prie Krašto apsaugos ministerijoje tarnavęs ir per Viktoro Pranckiečio vizitą nusižudęs karinės kontržvalgybos kapitonas; . Nusižudęs saugumietis bendradarbiavo su 15 min žurnalistais ir prieš keletą dienų prasitarė jog jam pavyko išsiaiškinti pavardes ir pareigas tų saugumo pareigūnų kurie tiesiogiai likvidavo, (nužudė) A. Ūsą ir D. Kedį ; . Tomo Balžeko netikėtas pasitraukimas iš 15.min ir vos po valandos sekusi saugumiečio savižudybė: Staigus neplanuotas uždaras Anūko susitikimas su Skverneliu ,rodo viena .Konservatoriams gręsia nemalonumai; . Kapitonas “nusižudė”(?), o gal buvo nužudytas ir už tai ,kad tai būtent jis sužinojo schemas kaip G.Landsbergio šeimai artima įmonė „Nota Bene“ nuo 2009m. išplovė daugiau nei 30 mln. eurų (105 mln. Lt), per fiktyvius viešuosius pirkimus ir būtent už tai jog nutekino žiniasklaidai informaciją apie koncervų vaduko šeimynėlės bizniukus/aferas. . Niekas delfiuose neaprašė fakto , kad Andriui Kubiliui prieš keletą mėnesių plaukiant keltu iš Klaipėdos į Švediją prie jo geltonos striukės kontražvagybininkas tyręs koncervų finansines aferas, buvo įtaisytęs “blakę”.(Andrius Kubilius vyko į Švediją parsivežti informacijos iš SEB ,Nordea sistemose sukauptų duomenų apie Lietuvos gyventojų indėlius, kad po laimėtų rinkimų kartu su Šimonyte bei VMI galėtų terorizuoti emigrantus dėl “nesumokėto” PSD mokesčio; . “Nusižudęs” kontražvalgyboninkas taip pat aktyviai dirbo su Snoro likvidavimo bylos informacija ir užčiuopė koncervų viršūnėlių uodegas ir “dingusių” pinigų pėdsakus; …. Ir staiga ūmai nutarė nusižudyti? . Žvalgybininko savižudybė – įvykis savaime keliantis daug klausimų…

  Thumb up 12 Thumb down 1

 5. Rudoji Sibiro Meška nori nusičiurkšt ant Muravjovkos kampo.
  Pavasaris.
  Reikia apmaižiot teritorijas.
  Sibire pasidarė ankšta…Drakonas ugnį pučia į rū rą.

  Thumb up 2 Thumb down 5

 6. Neraudok MOTINELE,,,,,,Nors prazilo plaukai.Gauni pensijos du simtus, nors dirbai ir auginai mus,,,,,,,,Gyvens MOTINELE,nors kruopas sriaubdama,Jos isverktos akys,,,,,,Myluos tave,,,,Tokius turim vaikus,,,,,,,

  Thumb up 8 Thumb down 0

 7. Mina ir mina mano pedutes,,,,,,Aplink savo Lietuva zalia,Ir Zilsta zilsta mano plaukailll,,,,Kodel jus vaikai ,tokie,mano….Nemylit savo prazilusiu seneliu……Klausia kas ir kada puls,,,,,Kai as atmerkiu akis,matau puola savi,llll,,,,,,,,,,,,banku krepsys,visi mokesciai,dar iveskit savo tevu laidojimo krepsy,,,,,,Tada busit pirmi siame pasauyly///////

  Thumb up 7 Thumb down 0

 8. Nors ir nusivyliau Lietuvos prezidente,vistiek reikia ja pasveikinti su tortadieniu/ot pasiseke Lietuvos prezidente gime ta pacia diena,kaip ir rezisierius o.korsunovas/abu labu tokiu/

  Thumb up 1 Thumb down 6

 9. Na tai kaipgi, raudonoji Magnolija, kaip visada, “iššoka” aukščiau kitų. Rusiją išvadina visokiais žodžiais, nors paprasti rusai prie ko? Kitų valstybių vadovai apie ją kalba diplomatine kalba. Tai Ukrainai pirmoji šoka tiekti karine produkciją, nors kiti susilaiko. Matyt šį boba ruošiasi sėstis į aukštą Europos kėdę, taip parodydama savo galią ir sugebėjimus. O visumoje, tai neduok Dieve tokią Burokevičiaus ir KGB atstovę kitiems….

  Thumb up 17 Thumb down 0

 10. Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

  plus.google.com/104930148289526971655/posts

  Thumb up 1 Thumb down 0

 11. nedelsiant , ginybai 2 su puse procento , isterija varom , idiotus auginam , siaures koreja lenkiam ,, prieskarines vokietijos jegos strukturu represijom greit gyvensim , belieka galutinai suriedinus ir finansiskai suzlugdzius trokstama maidana surenkt ,, ot , lietuvele ,ot tada ,, istisas karui skirta pafrontes poligonas ,,, tada bokseriai i musi ,, valia atejunam ,,o cia likusiu indenu pavyzdziu duokim garo laidom savus ir svetimus linksminant salies sunaikinimo plana lygiai taip pat rankas paspaudzant dabaigt , tada visiskas pakusnumas idiotam idiotams komandas palundra ir fas laisvai duodant ,, bei net nebemastant , ir protu nebesuvokiant kokia dvasine liga apsirge kur atsidurem ,

  Thumb up 16 Thumb down 0

 12. Lai,mus,visus senus,GENA ,SAULES palydet…….Td skaityk MOKESI,NORS IR MIRES,,,

  Thumb up 6 Thumb down 0

 13. Labai mylim saly…..Kada MIRUSIEJI MOKES MIOKESCIUS,MMMMM………..Moka ir moka,,,,,Mano mamytesAS NETURIU,BET MANOI MAMA MOKA,,moka moescius,moka,,,,,Jau dveji metai moka,,,,,,,,KAPINIU GYVENIMAS,…..

  Thumb up 4 Thumb down 0

 14. Mano MAMYTE, Kodel as gyvenu…ir moku TAVO MOKESIU, NORS TU MIRUSI DU METUS,,,

  Thumb up 1 Thumb down 0

 15. Viskas grazu,,,,gerai…..Bet ar zinot,,,,kad ,me esam,,,,,,,,Deja,,,,,MANO MAMYTE JAU MIRUSI,BEVEIK DU METAI.Visi apmokestini eina,,,,,,,,,,,,,,,,,,EINA,,,,,moka dukra,nors,ne vieno [opierelio neimete,Tai kas tai….

  Thumb up 1 Thumb down 0

 16. Galvojau kad valstieciai bus kazkiek pazangesni uz kitus, bet kol kas matau nepamatuota mokesciu kelima ir tolimesni ginklavimasi. Panasu , kad Lietuvele nepajegi savarankiskai kurt ateities savo zmoniu labui.

  Thumb up 20 Thumb down 1

 17. Gerbiami vokiečiai, prancūzai, italai, amerikiečiai, lenkai ir kiti pasaulio militaristai, plūskite voromis kas tik galite į Lietuvą – mūsų prezidentę Dalią Grybauskaitę teroristas Putinas Volodia užpuolė ir į jos nekaltybę kėsinasi. Padėkit, kiek kas galite, apginti mūsų vargšę prezidentę! Patys mes jau niekaip nebesusidorosime…

  Thumb up 22 Thumb down 2

  • Ir ką tas visas ginklavimosis duos. Imkime teorinį variantą. Įvyksta ginkluotas konfliktas tarp NATO ir Rusijos, kuris greitai perauga į lokalinių apsikeitimą branduolinis mažo galingumo smūgiais. Kadangi Lietuvos teritorijoje jau pilna karinių bazių užmaskuotu pavadinimu, nors kaip nori taip vadink, esmės nekeičia, kiek reikės branduolinių smūgių, kad padengti visą Lietuvos teritoriją. Ir ką čia padės tas ginklavimosis.

   Thumb up 13 Thumb down 0

   • Klausi, kiek reikės branduolinių smūgių ant Lietuvos?
    Nei vieno. Užteks vienos paprastos vidutinio galingumo bombikės ant Ignalinos ir visa Lietuvos teritorija paskęs radioktyviose dulkėse nuo nuosavos branduolinės bombos, saugomos IAE reaktoriuje.

    Thumb up 15 Thumb down 0

    • Ar cia babos toks planas ar putinas pasufleravo, kad dar nebaigta uzdaryti atomine elektrine issprogdinti reikia. O gal ir taip ilgai neuzdaroma tik kad mus galetu baba issprogdinti.

     Thumb up 1 Thumb down 5

 18. O tie, kur ką tik Šeštokuose išsikrovė, jie mums savi ar svetimi?

  Thumb up 7 Thumb down 3

  • Tai kad negali suprasti kai paskaitai komentarus ar vatniku Lietuva ar europos. Mes gi nieko nesugebame net soviniu pasigaminti tai turime pirkti, o is ten kur geresnius pagamina.

   Thumb up 3 Thumb down 1

 19. Ginkluotis reikia , nemaitinsi savo kariu ..busi priverstas svetimais rūpintis .:)

  Thumb up 3 Thumb down 18

  • O tai kad jau svetimais rūpinamės ir svetimus šeriame geriau nei saviškius.
   Jei taip toliau, tai ir saviškių greitai nebeturėsime iš ko šerti…

   Thumb up 18 Thumb down 1

   • viskas laikina baba. Lietuva dengia tik nedidele dali tu išlaidu kurios patiriamos siunčiant Juos čia. Deja konstitucija aiškiai savo ka galvoja apie svetimu kariuomeniu bazavimasi čia .

    Thumb up 1 Thumb down 3

 20. Laukiau ir tikėjausi, kad gal pradės grąžinti “pasiskolintą” iš manęs pareigūno pensijos dalį. Galvojau, bus visai neprastos pakasynos, ir vaikams nereikės mestis iš , žinote kokių “didelių” atlyginimų. Dabar matau, kad yra KAM, ir kur tą negrąžintą skolą padėti…

  Thumb up 9 Thumb down 2

 21. Kokie laimingi veidai!Dziaugiasi ,kad gerai nubires nuo pasenusiu gelzgaliu, pasipinigaus visi.O tauta ir toliau skurs, tesiasi karine isterija.

  Thumb up 27 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...