Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 26 Sekmadienis
 

VGT: didinami Lietuvos gynybiniai pajėgumai

2015-04-03 10:22 | Krašto apsauga | Komentarų (31)

Valstybės gynimo taryba. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) pritarė Valstybės ginkluotos gynybos koncepcijai 2015 – 2021 metams. Jose numatomos šalies ginkluotųjų pajėgų organizavimo kryptys ir kariuomenės plėtros prioritetai.

Pasak Prezidentės, Lietuva turi būti pajėgi savarankiškai gintis, užtikrinti tinkamą sąjungininkų priėmimą bei vykdyti kolektyvinės gynybos operacijas. VGT nutarė siūlyti Vyriausybei rengiant kitų metų valstybės biudžeto projektą Krašto apsaugos ministerijai skirti 150 mln. eurų didesnį finansavimą. Pagal politinių partijų susitarimą, iki 2020 m. numatoma padidinti gynybos finansavimą iki 2 procentų BVP.

VGT taip pat priėmė sprendimą dėl kariuomenei būtinų įsigijimų 2016 metams – pėstininkų kovos mašinų, savaeigių haubicų, kitų ginklų sistemų ir karinės įrangos pirkimų. Taip pat nuspręsta papildomai investuoti į karinės infrastruktūros ir poligonų plėtrą, kibernetinio ir informacinio saugumo stiprinimą.

Siekiant užtikrinti tinkamą pasirengimą ginkluotai gynybai, VGT siūlo Seimui priimti įstatymo pataisas, kuriomis būtų įsteigta antroji brigada sausumos pajėgose.

VGT sprendimu taip pat siūloma Lietuvos kariuomenėje didinti profesinės karo tarnybos karių skaičių – kitąmet papildomai priimant 1 tūkst. karių. Nuo šių metų atnaujinus privalomąją pradinę karo tarnybą ir didinant profesinės karo tarnybos karių skaičių, taip bus užtikrintas tinkamas kariuomenės sukomplektavimas.

Komentarai

 

 

 
 1. tapo pelningiausiais verslais!O visa Tauta murgdosi zemiau skurdo rybis.Politikai per istatymus,teisesauga per vsio po zakonam numaus kiekvienam dar po paskutinius trusikus.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Nuo Lietuvis zmoniu?Kad nepasipriesintu kriminalyzuotai politikai ir teisesaugai?Nei Rusams,nei Amerikonams ta nuskurdinta Lietuvele nerupi

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. ….paziurejus i situs debiliskus snukius nelabai tiketina, kad jie gali sugalvoti ka nors gero Lietuvai. Paskutiniu metu galvojama kur gauti pinigu, kad galima butu kuo geriau apsiginkluoti. Kiekviena nupirktu ginklu partija papildo asmenines kisenes sitai kompanijai. Tai kaip geras UABas. Ginklu biznis yra pats geriausias, kartu su narkotikais ir prostitucija. Kas yra prostitucija Grybauskaite gerai zino,turi patirti, tai reiketu dar jiems su Afganistanu pasiderinti del pigesniu narkotiku tiekimo Lietuva, kad liaudi galima butu galutinai apmulkinti ir apsvaiginti. Juk jie tiek daug “padejo” Afganistanui. Salis po musu ir amerikos pagalbos tapo pirmaujantsia salim narkotiku versle. Kazkodel pasigendu situ debilu mastymo del pensininku, mokyklu, ligoniniu…aplamai del visu socialiniu problemu Lietuvoj. Taciau juk UABui zmones nerupi, jiems rupi pelnas….

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. I) 25 metus lagerio sąlygomis nelaisvę išgyvenęs partizanas, dabar yra priverstas mokėti už kelionę autobusu pas savo vaikus!!!
  II) tarnautoja biudžetininkė gauna MMA dydžio priedus pieštukams.
  Taip yra Lietuvoje, dabar!!!

  Toks klaikus apsurdas galimas tada,
  kai grybauskaitė d., paulauskas a. ir kiti yra valdžioje.
  Tai yra lsdp_ts-lkd_liberalų gaujos (cccp komunistinės gaujos pamainos) padariniai.
  Laaabai blogai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Grybauskaitei Daliai reikia padovanoti taikdariškių mėlyną šalmą, uždėti jai, nupaveiksluoti ją ir paviešinti pasauliui tokią.

  Lietuviškai armijai dera tik mėlynieji šalmai.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 6. labai panasu i “Dvilika kedziu”,kaip sake Ostapas Benderis:laikikimes visisko slaptumo,vakarai mums pades…o pinigus renkam naslaiciams vaikams islaikyti…

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • KIBA IŠ MALONUMO???NEGI BOBOM 2JA GERAI???
   GAL DA KOKIA PORA SURASTUM?
   GAUTUS-KVADRAVYKAS!!!
   PABANDYK!

   Thumb up 72 Thumb down 7

 7. MES TAI YRA TAUTA!!!
  Rašom peticiją!!!!
  Kadangi baba su antaniene santykiauja
  Jų neimsim

  Thumb up 72 Thumb down 9

 8. Įdomiausia tai, kad to „tėvynės gynėjų“ penketuko gretose nėra pačias svarbiausias pareigas einančių – NSGK pirmininko A.Paulausko bei VSD vado G.Grinos.
  Išeitų, kad paskirtais tiesioginiais Lietuvos gynėjais pareigas eina tokie, kuriais net šis, prie prezidentės susirinkęs „gynėjų“ penketukas nepasitiki. O gal jie tiesiogiai distanciniu pulteliu valdomi iš JAV?
  Ar aš ko nors nesuprantu?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Įdomu, pagal kokius kriterijus nustatė, kad rusas būtinai mus puls? Iš kur tokia ginklavimosi paranoja? Gal kokia Kelertienė iš žvaigždžių ar iš to praskrendančio pro Žemę meteorito išbūrė? Gal kas galėtų pakomentuoti bent tai, ko tam rusui Lietuvoje taip prireikė, kad nespėjęs dorai išeiti, vėl bandytų sugrįžti. O gal Milda teisi ir tikrai valdžios protus kokie chimtreilai paveikė?
  Gal mudvi su Antaniene ir klystame, bet mums atrodo, kad su ta „rusas puola“ ir ginklavimosi varžybų propagandine skraiste bandoma nukreipti dėmesį nuo SDT ir paslėpti gėdingą valdžios susimovimą ir bereikalingą milijardų švaistymą.
  Ir ne tik SDT. Čia gi jau ir Medininkai, ir Snoras, ir Mažeikiai, ir Ignalinos AE ir sankcijos Rusijai, ir karo kurstymas Ukrainoje, ir Amerikos ginklų žvangesys Lietuvoje, ir visokiausių kitokių pridirbtų nesąmonių galai lenda. O pats geriausias nuo tų visų pridarytų klaidų išsigelbėjimas visą tai pridengti karo grėsme, kai visi apie tai tik ir tekalba ir apie nieką daugiau negalvoja…
  Čia tokia asmeninė nuomonė.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Sugalvokit ka nors originalesnio kacapu myletojai baba ir kiti penktosios kolonos atstovai nes mzai kas jumis betiki. Taip butina stiprinti gynyba nuo skeltanagiu. Suomia parode ruskiams 1939 ka reiskia profesionali ir ginkluota kariuomene.

   Thumb up 72 Thumb down 4

 10. idomu ar dar yra seime protaujanciu zmoniu????? ar tik rankuciukilnotojai????kiekgalima balsuotiuz prezidenturos bredus??????

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Matai Jonai, mūsų karingoji „ponia“ užsimanė kariauti ir nėra jėgos, kuri tai sustabdytų. O kad tokios jėgos nėra, kalti mes patys, t.y.- liaudis. Juk ne kas kitas, o mes prirenkame į Seimą tokių minkštakiaušių, kurie prieš „ponią“ net pyptelėti neišdrįsta.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Trokštantiems karo su Rusija, perkaitusios smegeninės atšaldymui, rekomenduočiau apsišarvuoti kantrybe, nuo pradžios iki galo perskaityti LL straipsnį „Kodėl VSD organizavo Vytauto Pociūno nužudymą“, pabandyti suvokti, kas norėta pasakyti ir susimąstyti, į kur mus veda tie, kuriuos savo vedliais patys išsirenkame. Perskaitykit, garantuoju, – nesigailėsite.

    Thumb up 72 Thumb down 0

 11. PIGIAU NUSIPIRKTI PORA BONKU SMIRNOFF , NUVAŽIOTI PAS PUTINA SUGERTI IR PASIRAŠYTI TAIKOS SUTARTI!!!!!! PTIKEKITE MAN PO PUSMEČIO LIETUVOJE PENSIJOS IR ALGOS PATRYGUBETU!!!!!!!!! IR SUTAUPITUMEM PORA MILIJARDU EURU!!!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Tai,kad pačioj Rusijoj ekonomika vis smunka žemyn ir pateisinti tai galima tik tuo,kad:”JAV puola” Tai Putinui ir belieka tik kariauti ,nukreipiant žmonių dėmesį nuo suirutės..Pult gal ir nepuls,bet vyks toks šaltas karas su šantažavimo elementais. Mes tai linkę visą laiką bauginti gyventojus,kad tie nematytų kas dedasi panosėje,o viską toleruotų tam :”Kad tik karo nebūtų” Valdžiai labai patogu laikyti visus baimėje ir sukiršinti tarp savęs.Tik ten garbina Putiną ,o mes -mus ginančius nuo Putino…

   Thumb up 72 Thumb down 10

  • PAGAL SUTARTĮ TURI DASIRAŠYTI-DURNIŲ SĄJUNGA!!!
   PASITAISYK!!

   Thumb up 72 Thumb down 7

 12. LIETUVAI NEREIKIA NEI KRIOMENES, NEI NATO, NEI NATO TANKU!!!!!!!!!! LIETUVAI REIKIA LIETUVIŠKOS VALDŽIOS , KURI NEI KREMLIUI ČIULPTU , NEI PENTAGONA SEKSUALEI TENKINTU!!!!!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Mastau mastau ir niekaip aš negaliu suprasti – jie čia taip kvailina visuomenę, kad galėtų išplauti milijardus pinigų, ar jie ištikrūju yra ant tiek tūpi ir per tą savo tūpumą nežino, kad su savo kulkosvaidžiais, kurios prisipirko Juknevičienė už 40 mln. ir su amerikoniškais Abramsais šiandiena jie gali tik varnas šaudyti, o ne rusus gąsdinti. Šiandiena rusai turi elektroninius – magnetinius ginklus, kurie yra žymiai pranašesni net už atomines bombas, kurias jau galima laikyti praeitimi. Visa tai jūs galėsite pamatyti patys, per paradą Raudonojoje aikštėje….
  Na, o čia, kas per spektaklis? O gal mūsų valdžia kompiuterių neturi, ar nemoka jų įsijungti, kad visa tai sužinotų internete?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. O prieš penketą-šešetą metų Grybauskaitė su Kubilium [kas patarė neaišku] darė viską,kad Lietuvos apsaugą sumažinti iki minimumo.
  Įdomu,kada reikia TIKĖTI Prezidentės žodžiais.
  Man tai įdomu kitkas.Nepasibaigus teismo procsesui dėl paslapties paviešinimo Grybauskaitei Grina NETURĖTŲ nešti dokumentų su grifu ,,SLAPTAI”.Taigi kaip Prezidentė vadovauja VGT, jeigu slapti dokumentai jei kol kas neprieinami.
  Man tai lygtis su daugeliu nežinomųjų.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Mūsų mokslininkai dirba už NATO grantus ir jų išradimai dėl to priklauso NATO. Ar bus skirta lėšų mūsų mokslininkams? Tokiu būdu tai būtų mūsų valstybės išradimai.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 16. aiškiai iš nuotraukos matosi, kuom šiais klausimais nepasitikima: Paulausku ir Grina. Tai labai daug ką pasako, kas tokie vadovauja VSD ir Seimo NSGK.

  Thumb up 72 Thumb down 1

  • Tačiau prezidentė dar ne tiesos kriterijus. Aš ne už Paulauską ar Griną. Aš prieš subjektyvia bei šališka logika grindžiamas išvadas, kurias Tu darai…:)
   :)
   Na, bet širdžiai neįsakysi…

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Visus tankus, patrankas, haubicas ir. kt. vadinti grybauskiukais čia jos kūdikiai.

   Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras