Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Rugpjūtis 17 Trečiadienis
 

V.Valkiūnas: „Pas mus valdžios nėra – tik Briuselio prievaizdai“

2014-01-24 15:40 | Naujienos | Komentarų (169)

Buvęs Seimo Ekonomikos komiteto narys Valdemaras Valkiūnas. KK nuotr.

Buvęs Seimo Ekonomikos komiteto narys, Respublikonų partijos pirmininkas Valdemaras Valkiūnas teigia, kad Lietuvoje niekas iš esmės, rimtai nediskutuoja apie euro įvedimo pasekmes Lietuvai.

„Mano paskaičiavimais, mes kiekvienais metais į Europos stabilizavimo fondą mokėsime 350 milijonų eurų (apie 1 mrld. 208 mln. Lt)“, – sako V.Valkiūnas.

Tačiau ir tai, anot jo, dar ne viskas: įstodama į „euro klubą“, Lietuva turės pateikti ir garantą – užstatyti savo turto ES už 8,5 mlrd.

Šia ypač aktualia euro įvedimo tema ir kalbamės su buvusiu Seimo Ekonomikos komiteto nariu Valdemaru Valkiūnu.

-Gerb. Valdemarai, štai jūs teigiate, kad įsivedusi eurą Lietuva kasmet turės į Europos stabilizavimo fondą mokėti duoklę – 350 milijonų eurų. Ar tai stabilus mokestis, ar jis kintamas?

-Ne, jis nėra stabilus – tai yra procentai nuo BVP. Kuo didesnis BVP, tuo daugiau reikės mokėti į Europos stabilizavimo fondą.

Pagal dabartinį Lietuvos BPV, mes į Europos stabilizavimo fondą mokėtume 350 milijonų eurų. Tačiau nėra garantijos, kad nereikės dar mokėti papildomai, kadangi tie pinigai yra išimami ir duodami Graikijai, Portugalijai, Ispanijai, Italijai, kuri pastaruoju metu ypač siūbuojasi ir negali iš žemutinio taško išeiti.

-Kiek tas papildomai?

-Įsivesdami eurą, mes dar privalėsime garantuoti 8,5 mlrd. Tai reiškia, jeigu garantiniame fonde trūks pinigų, jie pasinaudos tavo garantija – 8,5 milijardo.

-Ir ką mes tai ES galime užstatyti? Kas gali būti ta garantija?

-Geležinkeliai, mūsų keliai, elektra, dujos. Viskas, kas dar neprivatizuota, neprichvatizuota, turės būti užstatyta. Kiekvienas, stodamas į „euro klubą“, turi įsipareigojimus.

Švedija juk dėl to specialiai ir daro viską, kad neatitiktų tų Mastrichto reikalavimų, jog nevykdytų to, ką pasirašė stojant į Europos Sąjungą. Jie specialiai gudrauja – kad jų neprispaustų įsivesti eurą. Nors Švedija, kaip ir Lietuva, stodami pasirašė, apgavo tautą, nepasakodami visų niuansų. Juk kaip buvo: greitai, greitai, laimės žiburys jau šviečia.

-Iš tiesų, balsuojant dėl Lietuvos stojimo į ES, niekas nesakė, kad reikės litą palaidoti, eurą įsivesti, atominę uždaryti…

-Taip, taip, o paskui tik paaiškėjo, kad yra visa krūva įsipareigojimų. Tai reikia imti ir padaryti auditą – kokie dar įsipareigojimai nusimato? Ar kas nors buvo sakoma, kad reikės žemes užsieniečiams parduoti? Tik dabar gaunam išaiškinimą, kad laisvas prekių ir kapitalo judėjimas reiškia ir žemės pardavimą užsieniečiams! Tai reiškia, kad padedam transnacionalinėms korporacijoms užgrobti visą pasaulį.

Šaunuoliai liberalai. Jie taip visus suvyniojo, apmovė – ir konservatorius, ir kitus, kad turbūt ne be reikalo sako, kad didžiausias liberalas – A.Kubilius. Beje, įdomu, ar jis apgautas, ar sąmoningai taip elgiasi ir tik vaizduoja, kad yra konservatorius, o iš tiesų yra transnacionalinių korporacijų atstovas Lietuvoje?

Duoklė Briuseliui

-O mes dabar mokame kokią duoklę Briuseliui ir jei taip, tai kiek?

-2013 metais Lietuva Briuseliui turėjo sumokėti 1 mlrd. 130 milijonų litų duoklės nuo bendro vidaus produkto. Ir mokame kiekvieną mėnesį. Ten nėra taip, kad „dabar neturime, reikia pasiskolinti“. Duoklė Briuseliui – prioritetas. Atlyginimų gal nesumoka, pensijas „užtempia“ ar negrąžina, o duoklė yra mokama. Aš turiu oficialų laišką, kuriame yra išaiškinimas: kiekvieną mėnesį Briuseliui mokame duoklę. Kaip kokius alimentus. O jeigu dar pridėtume virš 2 mlrd. bankams… O kiek įsisavinome iš ES strūktūrinių fondų 2007-2013 metais? Tiktai 53,6 proc.!

-Kodėl tiek nedaug?

-Daugiausia dėl to, kad sąlygos neįvykdomos. Pavyzdžiui, nubėgsi per 10 sekundžių 100 metrų – gausi milijoną. Nenubėgai? Pats kaltas, nes aš pinigus tai daviau…

Kitas aspektas, apie kurį niekas nekalba, jog ta duoklė Briuseliui – 1 mlrd. 130 milijonų, yra mūsų krauju ir prakaitu uždirbti pinigai, surinkti iš mūsų mokesčių mokėtojų. Neprimokėta pensininkams, mokytojams, bibliotekininkams, kitiems. Ir tie krauju ir prakaitu uždirbti pinigai sumokami Briuseliui, kad iš ten gautas sumas ištaškytų atskiros kompanijos.

Valstybė, užuot taip lengvai dalinusi Briuselio pinigus privačioms kompanijoms, nors akcijas jose galėtų gauti su išpirkimo teise. Tada sakyčiau: padėjo X kompanijai, bet gavo akcijų, ir jeigu biznis jiems gerai seksis, jie tas akcijas išpirks. O dabar duoda už dyką.

Pas mus slepiama informacija ir kiek įsisaviname iš ES strūktūrinių fondų, ir kiek sumokame Briuseliui. Tą informaciją labai sunku gauti.

Štai, ant transnacionalinių bankų „pakabino“ virš 2,5 milijardų. Aišku, bankams gerai. Kad valstybėje infliacija – irgi gerai: bendras vidaus produktas auga, vadinasi, ir duoklė Briuseliui auga. Taip, jiems gerai, o paprastam žmogui?

Mūsų mokesčių mokėtojų pinigais valstybė Briuseliui duoklę moka, tai dar bendras vidaus produktas padidėjo, o tuo pačiu – ir duoklė Briuseliui. Taigi, gaunasi užburtas ratas.

Paprastai tautai čia gaunasi vieni nuostoliai.

Kodėl eurą nori įvesti būtent dabar?

-Tai, galima suprasti, reali situacija slepiama?

-Aš net būdamas Seime nežinojau realios situacijos, už kokius procentus valstybė skolinosi pinigų. Tada buvo sakoma, kad už 7 proc. su viršum. Tačiau dabar pati I.Šimonytė televizijoje prisipažino, kad, pasirodo, buvo 10 proc. Net Seimo narius buvo apgavusi!

-Kaip čia taip ji prasitarė?

-Ji televizijoje pasakė, kad skolindamiesi mokėjome 10 proc., o įsivedę eurą mokėsime mažiau. Ar tikrai? Airija moka didelius procentus, Graikija – didelius, nors ir turi eurą.Taigi, tie procentai nuo euro nepriklauso. Tik Vokietija mokėjo mažus procentus: mes mokėjome 10 proc., o Vokietija – 1,52 proc.

Tai gal reikėjo kalbėtis broliškai su Vokietija? Jeigu jau mes esame viename ES klube, kodėl negalėjome iš vokiečių persiskolinti? Kodėl nebuvo galima draugiškai pakalbėti: „Broliai, seserys, jūs skolinatės už 1,52 proc., perskolinkite mums draugiškai už 2 proc.“?

Taigi, vyksta didžiulė makalynė ir žmonės apgaudinėjami.

-Kodėl Lietuva nesiskolino iš Tarptautinio valiutos fondo, kaip, pvz., Latvija?

-I.Šimonytė nenorėjo triukšmo ir iš Tarptautinio valiutos fondo nesiskolino. Latviai skolinosi.

-Tai kas čia blogai skolintis iš TVF?

-Nenorėjo prarasti veido. Nes kai jau kreipiesi į valiutos fondą, tai krenti ant kelių prieš dėdę Semą ir Ko prašyti pinigų… Todėl buvo geriau neprarasti veido – mokėti 10 proc. ir „alimentus“, kurie auga.

Vien tik per mano kadenciją Seime (2008-2012) valstybė skola išaugo nuo 17 mlrd. iki virš 50 mlrd.

Beje, jūs žinote, kodėl eurą reikia įvesti būtent dabar?

-Ne. Kodėl?

-O todėl, kad mūsų skola negali viršyti 60 proc. BVP. Jeigu bendras BVP kažkur apie 100 mlrd., tai 60 proc. – 60 mlrd. Todėl greitai, greitai ir nori įsivesti eurą, nes įsiskolinamas auga dienomis ir greitai gali pasiekti 60 proc. Jeigu nutemps iki rudens, tai jau neatitiks kriterijų.

Štai dėl to taip ir skubama. Pensininkai neatgaus neišmokėtų pensijų, mokytojai, bibiliotekininkai ir kiti, gaunantys vargingiausius atlyginimus, – didesnių atlyginimų, nes bus manipuliuojama skaičiais, kad tik nebūtų pasiekti tie 60 proc.

O Briuselis irgi į tai pažiūrės pro pirštus. Juk Lietuva – naujas sponsorius. Ten kaip klube – klubo nariai sumoka nario mokestį, duoklę. Ir kuo klube tokių narių daugiau, tuo klubui geriau. Briuseliui svarbu, kad tie rodikliai būtų „daugmaž“ – ir priims. Na, o Lietuva bus „pakabinta“.

Ką užstatys Lietuva?

-Grįžtant prie to 8,5 mlrd. garanto, o tas suskystintų dujų terminalas, kurį mes dabar statome, bus mūsų ar irgi „euro klubui“ užstatytas?

-O kur garantija, kad mūsų išminčiai neužstatys to terminalo, nes Briuselis neims jokio nelikvidaus turto? Ten gi ne kvailiai sėdi – jie ten viską sustrategavę, suskaičiavę, kokį likvidų turtą turi Lietuva. Gali būti užstatytas terminalas, elektros tinklai. Tai yra tai, kur yra pastovus naudojimas: dujos, elektra, keliai, geležinkeliai.

Ir pamatysit, kai reikės užstatyti, Briuselis skaičiuos ne rinkos, o dempinginę, likutinę kainą. Ir sakys: arba užstatome mums papigintai, arba mes neužskaitome jūsų užstato. Čia yra baisu.

Ir baisiausia, kad tam nėra pasipriešinimo. Nėra nė vienos politinės jėgos, kuri tam pasipriešintų. Matome, kaip tai tempiama be jokių diskusijų: varom, varom, varom!

Aš netikiu tokiais išminčiais, kurie sako: „varom, varom, varom“, ir mes tą laimės žiburį pamatysime ir jo šviesoje šildysimės.

Tikrovės priedanga – propaganda

-Šiais metais Vyriausybė euro įvedimo propagandai skyrė 20 milijonų litų. Kai tokie pinigai skirti euro propagandai, kur jūs rasite kokias nors diskusijas?

-Tai čia tik pradžia! Latvijoje propagandai iš pradžių nebuvo skirta pinigų, bet tada valdžia pamatė, kad didžiulis pasipriešinimas euro įvedimui, daug gyventojų buvo prieš. Susigriebė ir pradėjo skirti pinigus propagandai.

Latvijoje propagandai skyrė 20 milijonų latų (beveik 29 milijonai litų). O vėliau ir dar daugiau. Bet tai buvo išmesti pinigai, nes iki pat paskutinių dienų apklausos rodė, kad Latvijos gyventojai yra prieš euro įvedimą.

Tačiau, matote, reikia parodyti gražų veidą (kad paskui po 10 metų nepradėtųkalbėti, kaip kas pas mus, kad į ES stojome už skalbimo miltelius ir alų): buvo padaryta kažkokios šaraš-montaž kontoros apklausa, ir ji jau buvo pozityvi.

Štai ko jiems reikia – užsifiksuoti, kad „gyventojai pritarė“. Tam jie ir meta tuos pinigus.

-Koks čia viešinimas: nusiurbs tuos pinigus savos viešųjų ryšių agentūros, pasidalins su savomis žiniasklaidos priemonėmis – ir baigtas kriukis.

-O kai reikia tiltą Kaune atstatyti – pinigų nėra, kultūrai – nėra… „Pinigėlių nėra! Pinigėlių nėra!“ Kokia kultūra, jeigu ją jau sunaikino?

Aš manau, kad kitas šitų išminčių ir cinikų darbelis bus lietuvių kalbos sunaikinimas. Pasakys: „Kam jums lietuvių kalba? Kol kas įvedam antrą anglų kalbą, kuri paskui taps pirma“. Sakys: „Taigi nereikės etikečių lietuviškai spausdinti, sutaupysit, bus pigesnė prekė , nereikės instrukcijų nei vaistams, nei buitinei technikai. Štai angliškai skaitysit, mokysitės anglų kalbą ir susikalbėsite su Airijoje ar Anglijoje gyvenančiais anūkais. Tik gėris! Kur minusai? Koks identitetas? Dabar – globalizacija!“

Jeigu dabar ciniškai nieko nepasako dėl euro, jūs manote, dėl kalbos jie paskui daug čia aiškins?! Bus globalistų užsakymas, kad viskas unifikuojama – uniseksas, tėvas Nr.1, tėvas, Nr.2, ir kalba irgi bus unifikuota. Lietuva bus tik kaip geografinis vienetas ir tiek.

-Jūs negąsdinkit…

-Gąsdink, negąsdinęs, bet mes einame link to. Aš norėčiau paklausti: ar tauta mato tai? Ar visi jau tiek užhipnozituoti, kad nieko nebemato?

-Tai gaunasi taip, kad su tomis įmokomis į Europos stalibizavimo fondą nuo BVP, su garantijomis tapsime „euro prestižinio klubo“ nariai, bet … plikais užpakaliais?

-Iš esmės taip. Ir „pakabinti“ – su užstatu. Šitas klubas yra diktatoriškas klubas – jeigu 8,5 milijardo užstato reikia – tai čia jau diktatūra! Jau per prievartą!

-O kaip latviai reagavo į tą užstatą?

-Ogi niekaip, nes visi apgauti. Juk propagandos pinigai mokami už tai, kad būtų įtikinta, jog mes į rojų važiuojame. O iš tikrųjų mes einame į prarają – sunaikinimui. Čia yra didelis projektas.

Jeigu mūsų mylimas premjeras A.Butkevičius nieko neišaiškina, vadinasi, taip reikia: „Cit, kirmėlės, ką jūs čia! Viskas sutvarkyta, mes, išminčių grupė, žinom, ką darom“.

-Pas mus kaip sakoma, kodėl reikia įsivesti eurą: Latvija su Estija jau įsivedė, taip kaip čia mes be euro?

-Bandos jausmas. Tie jau nugarmėjo į prarają, tai kodėl ir mums ten nebėgt? Vietoj to, kad išsiaiškintų, kur tas kelias veda, gal reikėtų eiti kitu keliu, tai ne – tie nudardėjo, tai ir mus reikia iš paskos. Ir dar rėkia: „Pavėluosim!“ Kur, sakykit, pavėluosim? Į ką? Į pragarą pavėluosim?

Švedija, Danija, Anglija žaidžia kitus žaidimus

-Jūs sakėte, švedai nesiveda euro, bet britai irgi nesiveda. Tokia karalystė – ir nesiveda euro. Kodėl?

-Jie yra Amerikos satelitai ir žaidžia gudrų savo žaidimą. Britams, kaip ir švedams, karališkoms šalims, puikiai žinoma, kad euro įsivedimas būtų nuostolis – tuo pačiu ir identifikacijos. Kokia karalystė be savo pinigų?

Švedai padarė klaidą, kad, pasirašant stojimo į ES sutartį, jie tai įsipareigojo. Bet jie tų įsipareigojimų specialiai ir nevykdo.

-Ir niekas pas juos nešaukia, kad „ei, greičiau, greičiau!“?

-Ne, specialiai daroma, kad Švedija neatitiktų kriterijų, kurių reikia, kad įsivestų eurą. Tokia turtinga šalis neatitinka kriterijų! Ir metų metais! Ar ne keistai atrodo? O Lietuva – bac-tracht – visi turtuoliai, kriterijus atitinkame! Mes, matote, tvarkomės geriau, negu švedai.

O danai? Irgi nesiveda euro. Lenkai taip pat stengiasi „nusimuilinti“, mato, kad nereikia.

Tuo tarpu Lietuvoje visad atsiranda žmonių, kur tarnavo Maskvai, bėgo dėl karjeros, o dabar tarnauja Briuseliui.

Pas mus nėra kovotojų. Kaip sakoma, nėra politinės valios.

Valdžios nėra – tik Briuselio prievaizdai

-Bet o kaip valdžia?

-Čia nėra valdžios, kuri valdytų. Čia – tik Briuselio prižiūrėtojai. Valdžia valdo. Valdymas yra rimtas darbas. O prižiūrėtojas – tas, kuris vykdo kitų užmačias ir norus, šoka pagal kito dūdelę, šiuo atveju – Briuselio, ir dar šokdina tautą.

-Ir dar turi vaidinti, kad mums tai apsimoka?

-Už pinigus visi aktoriai vaidina! Nueikit į teatrą, kiną – taip suvaidina, kad net ašaros žmonėms ritasi. Ten taip puikiai suvaidina, kad mes apsiašaroję išeinam lauk, pergyvenam, įsijaučiam… Tas pats ir politikoje. Jie – geri aktoriai už pinigus. Šaunuoliai! O kas mes?

Dėl euro – tik referendumas

-Sakykite, o ką jūs manote dėl euro įvedimo? Čia tauta turi spręsti ar Algirdas Butkevičius?

-Vienintelis mechanizmas yra referendumas. Bet jie oponuoja, kad mes pasirašėme stojimo į ES sutartį ir joje prisiėmėme tokį įsipareigojimą. Tačiau…

Po tos stojimo į ES sutarties buvo Lisabonos sutartis, kur visą tą nubraukė – ten jau visai kitas žaidimas. Ir pas mus visai nekalba apie tai, kad yra dar tokia Lisabonos sutartis. Priėmus Lisabonos sutartį, keičiasi esminės ES žaidimo taisyklės.

O mus melžia vis dar pagal pirminę sutartį, nutylėdami apie Lisabonos sutartį. Viską suvelia ir tik melžia mus!

Iš esmės nevyksta jokių rimtų diskusijų dėl euro įvedimo. Pasikviečia neva tai kritikus į kokią nors laidą, tie truputį kažką pasako, kažką nutyli, bet esminių klausimų taip ir nepaliečia. Kaip šuo už kampo: na, jei sulojo šuo, vadinasi, šuo yra… Tačiau rimtos, nuoseklios diskusijos, kur viskas būtų išaiškinta nuo A iki Z, nematau.

Premjere, taip kaip su tuo 8,5 mlrd. užstatu?

-Apie tą 8,5 milijardo užstatą mes dabar tik pirmą kartą iš jūsų išgirdome: premjeras A.Butkevičius apie tai viešai visai nekalba.

-Reikia A.Butkevičiaus paklausti: „Ką tu užstatysi? Tauta turi žinoti!“ Ar geležinkelius, ar kelius, ar suskysintų dujų terminalą, ar elektrą? Ką?

Nereikia mums svetimų pinigų. Mes turime patys ūkininkauti, racionaliai mąstyti. O ne švaistytis, kaip dabar. Kas kenčia? Paprasta tauta. Negali, matote, padidinti atlyginų, pensijų, nes nukentės kriterijai!

Ir nėra pas mus jokios nei pozicijos, nei opozicijos – ir konservatoriai, ir socialdemokratai yra to paties kūno tik skirtingos rankos: dešinė ir kairė.

-Dėkojame už pokalbį.

Parengta pagal laikraštį „Karštas komentaras“

Komentarai

 

 

 
 1. Renka Briuselinius, buvusius komunistus, isporceliavo Lietuva ir dar renka, Grybauskaite sutiko del euro ivedimo, bet ne nukarpytu grazinimo ir vel zada rinkti kazkas ar proto dar like pas ka nors, ar isvis issigimete?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Lietuvi, neišduok savo amžinos tėvynės, mūsų tėvų, brolių, seserų – Lietuvos, išsaugok tautai nuosavybės teise priklausančią žemę valstybės piliečių rankose.

  Taip šiandien būtinai reikia, ieškoti santarvės tarp visų visuomenės sluoksnių bendram mūsų labui ir kilniam tikslui pasiekti – šiandien reikia išsaugoti išskirtinę lietuvių tautos teisę į žemės nuosavybę Lietuvos piliečių rankose – reikia griežtai laikytis Konstitucinės nuostatos. Vadovaujantis aukščiausiuoju valstybės įstatymu – Konstitucija, žemė NERIBOTĄ LAIKĄ nuosavybės teisėmis priklauso tautai ir dėl šios priežasties, Lietuvos piliečiai LAIKINAI valdantys žemę nuosavybės teise, moka valstybei Žemės rentos mokestį.

  Kaip gali lietuviai kitataučiams laisvai parduoti savo žemę, kai Lietuvoje nėra žemės pardavimo rinkos, konjunktūros, kai Lietuvoje žemės hektarą galima nupirkti už 2 – 3 tūkstančius Lt, o Europoje žemės ūkio paskirties žemės hektaras kainuoja vidutiniškai 200 – 300 tūkstančių Lt? O ką kalbėti apie ne žemės ūkio paskirties žemės kainą… ji žiūrint mūsų akimis – kosminė. Kol Lietuvoje atsiras normali, tai yra vidutinė Europos žemės rinkos kaina, nebeliks Lietuvos piliečiams nuosavybės teise priklausančios žemės, nes be jokios abejonės už pusvelčiui žemę išpirks kitataučiai.

  Komunistai mūsų valstybėje paliko skaudų paveldą – alkoholizmą, ypač skurdaus kaimo gyventojų tarpe, tai šie žmonės gavę už savo žemės lopinėlį 20 – 30 tūkstančių Lt – galvos, kad į jų namus atėjo šventė, o iš tikro… jie savo gyvenimą (ne žemę) kitataučiams parduos pusvelčiui ir papildys miesto valkatų gretas.

  Ir ne pagrindinė bėda yra žemės kainoje, lietuviai prieš parduodami savo tautos žemę, galėtų pasiklausti Palestinos žmonių, kiek kraujo “litrų” kainuoja jų žemės hektaras? Palestinai rodo savo žemės nuosavybės dokumentus SNN korespondentams, ant kurios be jokio jų sutikimo ar pardavimo sutarčių statomos gyvenvietės. Štai tau lietuvi ir žemės pardavimo demokratija.

  Pasaulio ekonomikos ekspertai šiandien sako, kad ne energetiniai ištekliai šiandien yra valstybių turtas, o žemė ant kurios galimą ką nors išauginti ir pamaitinti vis daugiau badaujantį pasaulį.

  Lietuvi, neišduok savo amžinos tėvynės, mūsų tėvų, brolių, seserų – Lietuvos, išsaugok tautai nuosavybės teise priklausančią žemę valstybės piliečių rankose.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Nedarykime klaidos, nepilkime vandens ant Klano propagandos malūno, nesusiekime žemės pardavimo klausimo su Lietuvos naryste Europos sąjungoje. Narystė Europos sąjungoje nežiūrint visų iškylančių niuansų manau, yra pozityvus mūsų valstybės įsipareigojimas, o mūsų žemės pardavimo klausimas yra diskutuotinas ir niekas Lietuvos neišvarys iš ES, jeigu męs referendumu nuspręsime neparduoti žemės užsieniečiams. Toks sprendimas manau, tik paskatins Europos sąjungos narias peržiūrėti ir savo nuostatas šiuo klausimu, nors tokioms valstybėm, kaip Vokietija šis klausimas mažai aktualus, nes ten senai susiformavusi žemės pardavimo rinka ir konjunktūra. Mūsų problema yra ta, kad mes negalime priimti įstatymų, kurie per keletą metų įvestų tokią žemės pardavimo tvarką, kuri šimtus metų galioja valstybėse išsaugojusiose valstybingumą. Tokioms valstybėms, kaip Lietuva reikalingas kompromisas ir daug ilgesnis pereinamasis periodas. Pavyzdžiui: galėtume nuspręsti žemę parduot ne Lietuvos piliečiams su išankstinę nuostata ir sąlyga – pilietis turėtų parduoti žemę fiksuota minimalia kaina valstybei, o ši savo nuožiūra ją per-parduotų ne valstybės piliečiui (ar kitokiomis sąlygomis). Manyčiau, visų pirma reiktų atstatyti nesenai susiformavusių tokių, kaip Lietuva valstybių valstybingumo tradicijas ir tik po to galvoti apie radikalius sprendimus tokius, kaip tautai priklausančios žemės pardavimas kitataučiams.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • O valstybininkai ir tai ka nori, ta parduoda ar uz lita ar uz du, likusius i kisene… Kiek mes galim serti tuos valstybininkus, o jie pardavineti Lietuva?

    Thumb up 72 Thumb down 0

 3. KAIP ATBAIDOMI SKAITYTOJAI. Arba,- KK REDAKTORE, KAS PATARĖ ĮDIEGTI ŠIĄ DIVERSIJĄ ?

  Kiek žinau, KK anksčiau vertino skaitytojus bei jų nuomonę. Tuo tarpu dabar…Komentarai yra blokuojami diletantiškai, įvedant į sistemą raidžių junginius. Tačiau kartu blokuojami ir žodžiai, turintys tuos junginius savo sudėtyje.
  Pavyzdžiui,- blokuojama ( nesuprantu, dėl ko) KK Redaktorės pavardė. Kartu blokuojami ir žodžiai “kateg orija”, “kateg oriškas”, “kateg oriškai”.
  Dabar dar naujiena. Nutarta blokuoti žodį (vardą) R IMAS. Tačiau kartu tampa blokuojami žodžiai “tyr imas”, “nutar imas”. Žodžiai, reikšmingi teisėsaugos tematikai.
  Tenka konstatuot, jog per tokią “nesisteminę sistemą” yra blokuojama bene penktadalis skaitytojų komentarų. Blokuojamos mintys žmonių, norinčių bei galinčių diskutuoti KK portalo straipsnius.
  Nenuostabu, jog šie žmonės, teisėtai įsižeidę dėl tokios KK redakcijos AROGANCIJOS, eina bendrauti į kitus portalus.
  Giedre! Aš žinau, jog Tu “visada teisi” būni, ir kad “kuo daugiau Tau sakoma, tuo daugiau darai priešingai” ( iš Tavo pasididžiavimų). Tačiau…Ar KK reikia skaitytojų bei jų nuomonės, ar jau nereikia? Jei nereikia,-taip ir pareikšk. O jei reikia,- tai gerbk juos. Be jų nebus ir KK….
  Ir dar. Kas Tau patarė taip diletantiškai blokuot raidžių junginius? Ir ko galimai siekia tokie “patarėjai” (čia- laisvalaikiu pamąstyti).
  Pavyzdys: Saulėlydis
  Your comment is awaiting moderation.
  2014-01-27 – 20:47
  nutar imas

  Pavyzdys:Saulėlydis
  Your comment is awaiting moderation.
  2014-01-27 – 20:46
  tyr imas

  Pavyzdys:
  Your comment is awaiting moderation.
  2014-01-27 – 21:01
  Kateg orija

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Teisingai pasake Jonas Ohmanas “baudziavininku ir partizanu tauta” Partizanai isnaikinti Kas liko..?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Būtų labai gerai, kad OLAF (Europos kovos su sukčiavimu tarnyba) patikrintų ir išsireikalautų informaciją iš Lietuvos tarnybų (FNTT ir Generalinės prokuratūros) apie taip vadinamąją “mailiaus” bylą. Čia paaiškėtų tikras sukčiavimas – tai yra, kas pagamino ir kodėl pagamino netikrą “mailiaus” bylą ir kaip skirstoma ES parama ir kaip FNTT kuria “kovos su sukčiavimu” burbulus Lietuvoje.
  Pagal OLAF (Europos kovos su sukčiavimu tarnyba) reikalavimus Lietuvos teisėsaugos tarnybos privalo informuoti OLAF tarnybą net (!) apie įtarimus (pvz. dėl ES paramos). Bet Lietuvos tarnybos (tos, kurios pagamino netikrą “mailiaus” bylą) nenori to daryti, nes čia tik burbulas – netikra byla ir reikės dėl to pasiaiškinti OLAF’ui.
  FNTT ir Generalinė prokuratūra negali nieko pateikti OLAF tarnybai dėl “mailiaus” bylos, todėl, kad čia nėra padaryta net menkiausių pažeidimų. Paskelbė, kad “ketino pasisavinti 22,5 mln” (ištikrųjų tų mln. net mintyse nebuvo numatyta net skirti), taigi, reikėjo jiems (FNTT ir GP) tuoj pat rašyti OLAF tarnybai (jie privalėjo tą daryti, tai numatyta OLAF taisyklėse) ir parodyti, kad “mes gerai dirbame”.
  Bet FNTT ir Generalinė prokuratūra nieko nedarė, tiesiog tylėjo ir tyli pasislėpę po krūmu ir mulkina Lietuvos visuomenę ir valdžią. Jie elgiasi taip, kaip lošėjai kortų žaidime, jie blefuoja… Jie vaidina, kad turi geras kortas (vaidina, kad turi įkalčių “mailiaus” byloje), o ištikrųjų nieko neturi, nes čia yra tik jų blefas. Prieš OLAF tarnybą jie bijo blefuoti ir dėl to jokios informacijos OLAF’ui ir nepateikė. Gal jau laikas įvertinti blefuotojų darbus ir pačius blefuotojus?!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. tai kuo mes blogesni už britus, švedus ar lenkus? Va, ten žmonės turi VALDŽIĄ, o mes… Tfu, teisingai Valkiūnas sako!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Taip sutinku,referendumas butinas.

  Mums NEREIKIA euro.

  Zmones atsibuskim pagaliau ir apginkim savo krasta!!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. na bent vienas Voldemaras nesibolotiruos į Europos Parlamentą ir netaps BRIUSELIO PRIEVAIDU kaip koks Tomaševskis ar Uspaskichas, ar tas sumautas borisovininkas Paksas:)

  Thumb up 72 Thumb down 7

 9. SOCIALISTINIO LIAUDIES FRONTO TAKTIKA KELIA NERIMĄ

  Partijos SLF interneto portalas neišspausdino mano jiems nusiųsto straipsnio apie Antaną Sniečkų, skirto jo 40 -sioms mirties metinėms. Nėra ten ir kitų straipsnių, atspindinčių Lietuvos politines ar istorines aktualijas. Tačiau yra štai kas:
  “Tai – kitų mintys, kurios vienu ar kitu būdu provokuoja mane arba susimąstyti, arba šyptelti, ar kitaip reaguoti. Patobulėti. Tobulėjimas, manau, yra didi mūsų galimybė. Jei netobulėjame, tai degraduojame.
  Gyvename vaizdo kulto eroje. Didžioji informacijos dalis teikiama vaizdais. Tačiau yra ir kitas lazdos galas. Kai vaizdai nuolat dirgina mūsų smegenų emocinius centrus, nesu tikras, ar jie judina mūsų mąstymo centrus. O štai geros mintys tai daro visada. (Beje, gal tai buvo viena iš pasąmoninių priežasčių, kodėl, studijuodamas žurnalistiką VU, pasirinkau spaudos, žodžio meno, o ne televizijos (vaizdo) specializaciją…..”
  Ir t.t, ir pan. Visą šį A.Paleckio straipsnį galima rasti SLF portale. Tačiau….Kas tai? Ar SLF kovoja už Darbo liaudies lūkesčius, ar diegia vieno asmens su(si)reikšminimą? Ar SLF interneto portalas- partijos idėjų bei vizijos sklaidos priemonė, ar tiesiog “didžiulis elektroninis paštas” partijos nariams?
  Socialistinis Liaudies Frontas yra vienintelė legaliai veikianti kairioji partija Lietuvoje. Todėl jam tenka didžiulė, ypatinga, atsakomybė. Tačiau….
  Partijos portalas atmeta straipsnius, neskuba atnaujint puslapių. Neišlaiko kritikos ir tai, jog SLF portale nėra komentarų skilties. Tenka konstatuoti, jog SLF vadovybėje yra bijoma žmonių, jų nuomonės bei diskusijų.
  Daugiau nei prieš mėnesį SLF portale buvo pranešta, jog partija dalyvaus ES Parlamento rinkimuose. Tada buvo pažadėta “artimiausiu metu” informuoti Lietuvos žmones apie SLF poziciją per Prezidento rinkimus. “Artimiausio meto” nesulaukta ligi šiol.
  Tenka konstatuoti, jog…jei SLF neras galimybių kelti savo kandidatą į Lietuvos Prezidentus, tai VIENINTELĖ TEISINGA partijos pozicija būtų Prezidento rinkimų BOIKOTAS. Iki šiol SLF buvo itin alergiškas šiai priemonei.
  Taip pat tenka pabrėžti, jog jei SLF nuspręs palaikyti vieną iš kandidatų į Prezidentus, kurį iškėlė ar iškels ne SLF,- tai, kas bebūtų šis kandidatas, toks “sprendimas” bus nedviprasmiškai vertinamas kaip praktinė giminystė su idėjiniu oponentu, ir tikrai nesulauks Lietuvos darbo žmonių pritarimo.
  Pagyvensim, pamatysim….

  Thumb up 72 Thumb down 3

 10. aktualioji spauda rašo, kad RUSIJA JAU UŽDRAUDĖ KIAULIENOS IMPORTĄ IŠ LIETUVOS. Tai ką pasiūlys mūsų LOGISTIKOS verslininkas? Gal veš kiaulieną į Latviją, o iš ten į Karaliaučių? “)

  Beje, Uspaskichas, kaip seimo santykių su Rusija komiteto pirmininkas, turėtų iš šių savo pareigų atsistatydinti, nes pieno karas tik išsivystė į mėsos karą.

  Thumb up 72 Thumb down 10

 11. Ar teisėtai 2003 metais buvo pakeistas 47-asis Konstitucijos straipsnis?

  Lietuvos Konstitucija, priimta Lietuvos piliečių 1992-10-25 referendume.

  2003m. seimas, NIEKAM NIEKO NEAIŠKINĘS, nutarė pakeisti LR Konstituciją , o už šį LR Konstitucijos str. pakeitimą balsavo tik 90 seimo narių, IŠ REIKALINGŲ 93 , KAD BŪTŲ PRIIMTA !
  Įvyko balsavimas dėl įstatymo priėmimo; pritarta (už 90, prieš 17, susilaikė 6), o ponas Adamkus už šio Konstitucijos str.pakeitimą pasirašė, nors pagal įstatymą to padaryti NEGALĖJO. Reiškia galioja LR KONSTITUCIJA, PRIIMTA 1992-10-25.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Tamstos žiniai, 1993-1998 m. prezidentavo AMBalas, tad ir kreiptis reikėtų į jį ir jo palikuonis.Ir kokį š… mala KT, nepastebėjas konstitucijos keitimo pažeidimus?Matomai, be Maidano neapseisime.

   Thumb up 72 Thumb down 2

   • skaitykite atidžiau :

    2003m. seimas nutarė pakeisti LR Konstituciją ….ir t.t.

    Thumb up 72 Thumb down 0

    • Dar kartą sorry, bet tuometiniam seimui vadovavo premjieras AMBalas.Pažymėtina, kad mūsų “elitiniai” vadovai arba debilai arba skersą deda ant konstitucijos, įskaitant ir Grybauskaitę.Ko gero du viename.Tik ar jie suvokia, kad Maidanas grėsmingai artinasi prie Lietuvos.

     Thumb up 72 Thumb down 2

     • deda, bet… tauta irgi nepėsčia, budinti, ir per EP rinkimus reikia nebalsuoti už sistemines partijas

      Thumb up 72 Thumb down 1

     • 1997-1998 metų rinkimai vyko nuo 1997 m. gruodžio 21 d. iki 1998 m. sausio 4 d. Juos laimėjo Valdas Adamkus.

      2002-2003 metų rinkimų II ture, vykusiame 2003 m. sausio 5 d. dalyvavo
      1 436 322 rinkėjų (52,65 %) laimėjo

      Rolandas Paksas 54,71 %

      Pasirašo tai ne seimas, o prezidentas ! O kas pasirašė konkrečiai ?
      (Nr. IX-1305, 2003-01-23,
      Žin., 2003, Nr. 14-540 (2003-02-07)

      Thumb up 72 Thumb down 1

     • Aš senas senas jūrininkas.Dabar kiti jungos plauna mano laivo denį.Mane “dulkino” visokio tipo saulelydžiai, kuriems net elimentraus supratimo apie žmoniškumą Dievulis neatseikijo, nes jie įsivaizdavo esantys teisybės (ne tiesos) etalonais, apie kuriuos šimtarocintinis komunistas laivo kapitonas trumpai išsireikšdavo-DIERMO.Skaitykite ir žavėkitės saulėlydžio ir kitais nickais besireiškeinčiu veikėju.Ne duok Dieve įtarti jį snaiperiu,žūdančiu pasirinktinai į Maidano aktivistus.Bet neabejoju,kad šis veikėjas pateisintu bantitiškus Janukovičiaus veiksmus.Vardan šviesios Ukrainos ateities.

      Thumb up 72 Thumb down 3

     • Esmė ne Saulėlydis, esmė, kad šis LR Konstitucijos 47str.pakeitimas pasirašytas tarpuvaldžiu: prezidentas V.Adamkus baiginėjo kadenciją, o R.Paksas jau išrinktas prezidentu, bet nepradėjęs eiti prezidento pareigų. Ir visiškai neįdomu, kas tuo metu ėjo premjero pareigas. Ne premjeras pasirašo !

      Thumb up 72 Thumb down 0

 12. O kas čia blogo ????? Amerikėje prieš pamokas visada amerikės gimną gieda….Hmmm,pabandyk negiedoti !!!! :) Pamatysi kas bus toje pseudodemokratinėje visuomenėje…jo jo :)

  Thumb up 72 Thumb down 2

 13. viena bobutė sakė, kad 7 procentus…

  kita bobute sake, kad 9 procentus…

  trecia bobute sake, kad 10 prpcentu…

  ketvirta bobute sake, kad jiemums apie eur nieko nesake…

  ponas Valdemaras turetu mums primoketi usz sugaista laika, skaitant tokius paistalus…

  pasidomejau apie jo darba seime. Ka nuveike? Štai citatėlė iš spaudos:

  “Šios savaitės žmogus – Seimo narys Valdemaras Valkiūnas. Politikas pasipiktino, kad ne visi Lietuvos piliečiai per valstybines šventes iškelia trispalves. Jis siūlo nepatriotiškus lietuvius ne įspėti ar bausti smulkiomis 10-30 litų baudomis, bet padidinti baudą iki 400 litų. Jei patriotiškumas ir nedidės, bent valstybės biudžetas papilnės.

  V.Valkiūnas jau įregistravo Administracinės teisės pažeidimų kodekso projekto pataisą ir tikisi, kad tokiam baudomis ugdomam patriotiškumui pritars kiti Seimo nariai.
  Žmogui pinigai yra varomoji jėga. Esame pinigų karta. Baudomis galima stabilizuoti žmonių psichiką. Kai buvau Biržų rajono savivaldybės tarybos narys (2007-2008 metais – red. past.), susidūriau su ta pačia problema. Tais laikais pusė namų Biržuose net neturėjo vėliavos laikiklių. Įsivaizduojate?!

  Todėl reikia griežčiau bausti. Už visišką nepagarbą Lietuvos valstybės simboliui. Ką tokie žmonės pripažįsta? Ką švenčia? Mes tik vienybėje galime išlikti lietuvių tauta. O mus kaip tautą ir valstybę jungia simboliai, ženklai. Lygiai kaip ir Bažnyčioje.”

  Thumb up 72 Thumb down 7

 14. DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 47 STRAIPSNIO GALIOJIMO Lietuvoje šiuo metu įsisiūbavus prieštaringoms ir tautą skaldančioms nuomonėms dėl žemės pardavimo užsieniečiams, iškyla būtinybė grįžti prie galiojančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir patikrinti jos 47 straipsnio pakeitimo 2003 metais teisėtumą: LRK 148 straipsnis: Įstatymo projektas dėl Konstitucijos keitimo laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už tai balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių. Už LR Konstitucijos 47 straipsnio pakeitimą 2003 m. kovo 20 dieną balsavo tik 90 LR Seimo narių, todėl pakeitimo projektas turėjo būti nepriimtas ir atidėtas 12 mėnesių, kaip kad nurodyta tame pat LR Konstitucijos 148 straipsnyje. Kadangi to nebuvo padaryta, pakeitimas yra neteisėtas ir dabar tebegalioja Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurios 47 straipsniu draudžiamas Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams, paliekant išlygą tik Lietuvos akredituotoms užsienio valstybių ambasadoms: LRK 47 straipsnis: žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • kad tas 47 straipsnio pakeitimas tik leido AMBASADOMS NUSIPIRKT TA ZEME< ant kurios sovi pastatai. Parašu rinkėjai sąmoningai klaidino žmones.

   taip pat jie dezinformavo liaudi, kad jie pasiraso tik dėl žemės nepardavimo užsieniui, bet nutylėjo, sąmoningai neaiškino apie mažom raidėm parašytus pasiūlymus dėl konstitucijos straipsnių pakeitimo taip, kad KONSTITUCIJĄ GALĖTŲ KONE KASDIEN KAIP KOJNES KEISTI TIK 25 PROCENTAI SEIMO NARIŲ. O TAI LABAI PARANKU TOMAŠEVSKIUI. JIS KAIP MAT PRIJUNGS VILNIŲ PRIE LENKIJOS, NES TIEK PRITRAIANČIŲ MANKURTŲ TIKRAI SURINKS.

   Thumb up 72 Thumb down 11

   • klaidina Tautą , nes sąmoningai šneka apie ambasadų žemę. Reikalas ne ambasadų žemė !
    Tama6evskis prijungs galimai tuoj, kai leis parduoti.
    TAUTA SAVO ŽEMĖS NEPARDUOS .kas dar neaišku? už tai ir nenori parduoti.

    Thumb up 72 Thumb down 0

   • Maišai grūdą ir š… ir galvoji patikėsim, naivūs esam?
    Ne tokių “maišytojų” esam regėję-išmokom skirti melą nuo tiesos .Gali nesistengti, nevargti.

    Thumb up 72 Thumb down 1

    • kad Lietuvoje yra 300 000 glušų, kurie pasirašė ant popierių, kurių net neperskaitė. Jiems užteko to, ką viena bobutė sakė…:)

     Thumb up 72 Thumb down 10

     • SAKĖ, KAD IŠ KONSERVATORIŲ PARTIJOS MASIŠKAI BĖGA IŠTIKIMI PARTINIAI ARBA STABDO NARYSTĘ PARTIJOJE.

      Thumb up 72 Thumb down 1

  • ‘Saulė” atvežta iš Vašingtono. Na, ir dar Maskvos parsidavėliai prisidėjo….

   Thumb up 72 Thumb down 0

 15. reiktu isiaiskinti, kokia sio turtingo verslininko, kurio verslas eurozonoj – Latvijoj nauda, kad Lietuva neturetu euro.

  Mano sunus ka tik nusipirko bilieta i Vankuveri. Kone dvigubai pigesnis nei buvo pries metus. Ir tai del to, kad Euras gerokai pabrango Kanados dolerio atzvilgiu.

  Netikiu sio profano kalbomis nei per plauka.

  Jei valstybe skiria 20 milijonu euro propagavimui, tai kiek KAZKAS skiria jo antipropagandai? Kad G.G. iskelpe toki straipsni? Nejau tik is p[asisventimo? Nepatikesiu. :)

  Thumb up 72 Thumb down 12

   • vadindamas savo kolegas seimo narius mankurtais, ponas Valdemaras matyt sprendžia pagal tą vyrą, kurį mato priešais save veidrodyje?:)

    visiems savo pavaldiniams jis davė tik vieną kompiuterį, patalpintą biure už stiklinių durų, kuriuo galima pasitikrinti žinias internete. Matosi, kad ir pats nelabai tikrinasi. O iš čia ir “niekas mums nieko nesakė”.
    Ir visgi didžiojo “patrioto” įmonės ne Lietuvoje…

    Thumb up 72 Thumb down 7

  • Žinok, mulkių mažėja. Tauta pabudo ir keliasi .
   O tuos skalbimo miltelius ir alų grąžinsim , jei ką :)

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • Manęs niekas nepirko nei už skalbimo miltelius,nei už bambalius,todėl niekam nesu skolinga ir parsidavusi nesu,o jei tamsta žadi gražinti,tai esi perkamas ir tavo balsas netikras.

    Thumb up 72 Thumb down 0

  • Ir ko jūs vis nerimstate, ponia Marta? Dabar jūsų santvarka (nuo 1990 metų), bet vis tiek nerimstate….Gal todėl, jog suvokiate, kad visa tai- laikina?….

   Thumb up 72 Thumb down 1

 16. kazin ar sitas ponas psichologas Valkunas ka nors ismano.

  kazin ar jis butu tapes turtingiausiu Lietuvos verslininku, kurio verslas Rygoje, jei nebutu ISISAVINES ES LESU?

  VADINASI, ES LESAS, KURIOS SKIRTOS BUVO TAM, KAD UKIS PASIVYTU VAKARUS, ISISAVINAM, NAUJASIAS TECHNOLOGIJAS ISISAVINAM, O TADA GALIM JAU PARODYTI EUROPAI SPYGUTE?

  Ar nemanot, kad tai tiesiog nesazininga?

  Thumb up 72 Thumb down 7

  • Ar sąžininga nuslėpti nuo Tautos kad įsivedusi eurą Lietuva kasmet turės į Europos stabilizavimo fondą mokėti duoklę – 350 milijonų eurų ar daugiau, kad Lietuva Briuseliui kasmet turi sumokėti 1 mlrd. 130 milijonų litų duoklės nuo bendro vidaus produkto ir savo žemę parduoti irt.t.???????

   Thumb up 72 Thumb down 0

    • Jei gali, paneik, ko tyli ?Jei neturi argumentų, sėdėk, skaityk straipsnį dar kartą, sužinok kiek atiduosi į Briuselį ir nemirksėk

     Thumb up 72 Thumb down 0

 17. O kodėl šis ekonomistas rašinėja apie NENAUDĄ Lietuvai įvedus Eurą? Gal gali parašyt kiek Lietuva VIEN UŽ DUJAS kremliaus gazpromui kasmet permoka, o ES padeda statyt (finansuoja iki 80 procentų) SGD terminalo, kiek ES finansuot numačiusi GELEŽINKELIO … kiek ES sukišus į kelius Lietuvoje, kiek ES kasmet apskritai sukiša EURŲ į Lietuvos visas sritis? Kodėl tik kremliui naudinga tema rašo, o kokia finansinė nauda – NEI ŽODELIO? Gal šis autorius gali mano perkant automobilį naują iki 80 procentų jo kainos sumokėt…aaa?

  Thumb up 72 Thumb down 18

  • Kas kaltas, kad nesusitaria su Rusija ir Lietuva VIEN UŽ DUJAS kremliaus gazpromui kasmet permoka?

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • Moka todėl,kad yra kvaili-pučiasi ,kaip varlės prieš traukinį.Dar atimkit “alkanų” tarpininkų apetitus,tai bus tikra kaina.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 18. Liudna, kai is didelio rasto iseinama is krasto. Tuo labiau, kai nuo to priklauso visos Lietuvos likimas.

  Thumb up 72 Thumb down 1

 19. Mintys prie užšalusio Nemuno
  ***
  Ir kaip man nesušalt prie tavęs tokio šalto,
  Retežiuos ledo, matyt, ilgam nurimusio?
  Tiktai gerai žinau — čia Nemunas nekaltas,
  Jį šėlstanti žiema prie kranto prirakino.

  Galvojo sulaikyt tą begalinį siekį
  Nubėgt per Lietuvą į jūrą, į marias,
  Ir tik tada ilsėtis, pergalę pasiekus,
  Surinkus į save visas šalies upes.

  Naivi žiema! Sena, tačiau nežino —
  Kas buvo laisvas – laisvas tas ir bus.
  Kiek dėtų pančių ir sunkių grandinių,
  Sutraukys jas, kaip potvynis ledus.

  Ramus tik iš paviršiaus, gelmėj nemiega,
  Sava vaga vis veržiasi pirmyn.
  Laukai, ūksmingos girios ir miestai lieka,
  Kaip akmenys pakrantės vandeny.

  Išlakios žalios pušys, balti beržai šarmoti
  Ir mėlynas, lyg skambantis dangus.
  Vingiuoja Nemunas baugiais ledynų plotais,
  Kaip visados gražus ir išdidus.
  /skroblas/

  Thumb up 72 Thumb down 0

 20. kas jum da neaisku – musu namai yra EVROPA ,- p. Irena juk sake jum…valdziai yra geda buti valdzia tokios menkavertes valstybeles, vot EVROPA tai skamba isdidziai, ir atlyginimus pasididino kad nors panasiau evropietiskiau atrodytu nors ant kokio evroprovincijos predsedatelio algos trauktu evrais, a tai visai sarmata bus, vot idomu a valdzia naujus atlyginimus pasitvirtino menesio ar savaites kaip ir evropoj skaiciuoj

  Thumb up 72 Thumb down 0

 21. Vieni parveze i Lietuva Stalino saule is Maskvos, kiti – is Vasingtono-Briuselio. Anksciau valstybes uzkariaudavo tankais, dabar – bankais. Anksciau lietuvius treme i rytus, dabar i vakarus. Anksciau lietuviskus uzrasus keite i rusiskus, dabar i angliskus. Anksciau lietuviska etnosa skiede pilieciais is TSRS, dabar is Afrikos-Azijos. Anksciau Lietuvos sunus liejo krauja TSRS grobikiskuose karuose, dabar – NATO grobikiskuose karuose. Raskite skirtumu.

  Thumb up 72 Thumb down 2

 22. Reiketu referendumo geguze 11d. ir ikurti tribunola .o surinkti visus bolsevikus sekundes reikalas.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Elektriniai katilai plačiam pasirinkimui
Palydovinė televizija: kas tai ir kodėl verta rinktis?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras