Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 18 Penktadienis
 

V.Uspaskicho kalba Darbo partijos suvažiavime

2008-11-10 08:58 | Politikų tribūna | Komentarų

Viktoras Uspaskich

Jūsų Ekscelencijos ambasadoriai, Seimo nariai, partijos nariai, svečiai, spaudos atstovai, draugai!

Sveikinu ir dėkoju visiems susirinkusiems į mūsų suvažiavimą, kuris sukviestas Darbo partijos 5 metų jubiliejaus proga. Džiaugiuosi Jus visus matydamas.

Pradžioje trumpai noriu apžvelgti penkerių metų gyvavimo laikotarpį, įvertinti jį ir pasidžiaugti.

Prieš penkerius metus, spalio 18 dieną, buvo įkurta nauja politinė organizacija, teikianti daug vilčių ir turinti didelį pasitikėjimą. Žmonės tikėjo šia politine organizacija. Jie matė, kad Darbo partijos gretose yra daug žmonių, kurie savo rankomis ir galva yra daug ko pasiekę ir tie rezultatai apčiuopiami.

Žmonės tikėjo, kad, atėjus mums į valdžią, gyvenimas pagerės. Ir, kas svarbiausia, kad dauguma iš mūsų pačių tikėjosi to paties. Buvo daug idealizmo, ryžto, bet nebuvo patirties. Mes tiesiog naiviai tikėjome, kad visi, kurie eina į politiką, nuoširdžiai nori dirbti savo valstybės labui. Deja, tai buvo tik iliuzija.

Mes daug dirbom ties mūsų programinėmis nuostatomis ir galvojome, kaip efektyviau jas įgyvendinti. Tačiau atsirado tokių, kurie, be savo asmeninių ambicijų ir tuščių karjeros siekių, daugiau nematė nieko. Nei žmonių lūkesčių, nei problemų valstybėje – tik save.

Mes per vėlai tai supratom, per vėlai pradėjom taisyti situaciją. Tuo pasinaudojo ir oponentai, ir įvairios grupuotės.

Ir, galų gale, teko pradėti viską net ne nuo nulio, mums teko kapstytis iš duobės. Bet mums pavyko. Vis dėlto teisingas tas posakis, kad viskas, kas nenužudo, paverčia stipresniu. Mes nepraradome savo veido ir tikiu, kad, pasinaudoję įgyta patirtimi, profesionalumu, likusiu idealizmu, mums pavyks sugrąžinti žmonių pasitikėjimą. Įtikinsim, kad mūsų darbas valstybės labui yra nuoširdus, naudingas, o krizės išvakarėse ir labai reikalingas. Skirtingai nuo dabartinės, nueinančios valdžios, kuri išeina, veidmainiaujant sakydama, kad viskas yra gerai, nors palieka bombą visai valstybei ir šios valstybės žmonėms. Svarbiausia, ta bomba tiksi ir tiems, kurie patikėjo, kad iš tiesų viskas yra gerai ir šiuose rinkimuose vėl balsavo už juos.

Jie neišdrįso ne tik imtis ryžtingų veiksmų, bet jie neišdrįso pripažinti, kas laukia žmonių po jų valdymo. Ir svarbiausia, kad šitie padariniai nesusiję su Pasauline finansine krize, kuri prasidėjo gerokai vėliau ir tik papildė visus sunkumus.

Juk ne Pasaulinė krizė monopolizavo rinką, apsunkino verslo sąlygas, privertė teisėsaugos institucijas vykdyti teisinį nihilizmą, taikyti ir puoselėti dvigubus standartus, didinti korupciją.

Juk ne Pasaulinė krizė pusvelčiui atidavė Lietuvos dujas, Alitą , VST. Ir ne krizė sukūrė „LEO LT“, užstatant visą valstybę ir sukuriant energetikos kainų metodiką, nepagrįstai didinant kainas elektrai, dujoms ir šilumai. Ir daug kitų panašių korumpuotų veiksmų, deja, darytų Lietuvos Prezidentui pritariant ar net tiesiogiai dalyvaujant.

Darbo partijai trumpai būnant valdžioje, mes kovojom ir neleidom daryti tokių veiksmų, todėl tapome nereikalingi ir pavojingi. Ne, ne valstybei, o klanui, kurį palaikė dauguma centrinės žiniasklaidos atstovų. Žinoma, buvo pasinaudota ir mus išdavusiais, parsidavėliais, mutantais. Tais, kurie nematė nieko, išskyrus asmenines ambicijas. Jie leido žlugdyti mūsų komandą, mūsų siekius, taip apsunkindami visų Lietuvos žmonių gyvenimą.

Priminsiu Ronaldo Reigano pasakytą frazę, kad „politika yra antra pagal senumą profesija žemėje, bet kai kas ją nori sutapatinti su pirmąja…“

Tikiu, kad ateis laikas ir istorikai šitą laikotarpį įvertins teisingai ir sąžiningai.

Todėl šiandien mes rodom ne nuolankumą ir meilę konservatoriams, neieškom sau naudos, ar, kaip klano ruporai sako, ieškome palankesnių sprendimų Darbo partijos byloje.

Mums mūsų byloje, išskyrus sąžiningo teismo, daugiau nieko nereikia. Mes, skirtingai nuo dabartinės ir besiformuojančios valdžios, neatnešėme milijardinių nuostolių mūsų valstybei. O už savo galimai padarytas klaidas, jeigu tokios buvo, esame pasiruošę atsakyti sąžiningai ir proporcingai, kaip dabar yra madinga sakyti.

Už pavogtus milijardus ir milijardinius nuostolius valstybei Prezidentas išreiškia pagarbą ir net kabina ordinus. Tad mus galit nubausti ir griežčiau – mums nereikia kabinti ordinų, nereikia mums ir jūsų pagarbos. Tik sutvarkykit teisėsaugą, panaikinkit terorą ir pradėkit dirbti ir gyventi pagal teisinės, demokratinės, civilizuotos valstybės standartus. Ir nereikia gąsdinti liudytojų, nereikia jų vaišinti konjaku tam, kad jie ką nors pasakytų ar net sumeluotų.

Kaip ten bebūtų, mes nesiruošiam pasiduoti ir kovosime. Mes įrodysim savo tiesą – jeigu ne Lietuvoje, tai Strasbūre. Mes tai darysim ne tam, kad apšmeižtume, ar, kaip kažkas sako, dergtume Lietuvą, o tam, kad apsaugotume ją nuo visiško sunaikinimo ir teisinio nihilizmo.

Todėl mes ir šiandien liekam ištikimi savo idėjoms, nežiūrint visų išpuolių prieš mus. Mes nekeršysim, mes rodysim savo toleranciją, taip parodydami pavyzdį kitiems, kaip turi elgtis tikras politikas, mylintis ir gerbiantis savo valstybę. Taip, bus sunku, bet tikras žmogus ir turi eiti ten, kur sunku, nes kur lengva, gali nueiti kiekvienas.

Mums nereikia postų. Politiko prerogatyva – siekti įgyvendinti savo programą, idėjas, dėl kurių vienijasi žmonės. Todėl mes sakome, kad Seime būsim konstruktyvūs, palaikysime reikalingus ir ryžtingus Lietuvai sprendimus.

Ir tuo visus nustebinom. Visi stebisi: kaip taip, ką jie sugalvojo, kodėl jiems nereikia postų? Ir stebisi todėl, kad dauguma dabartinių politikų neįsivaizduoja savo gyvenimo be naudos siekimo, asmeninių ambicijų tenkinimo ir postų. Jie greičiau atsisakys savo idėjų, savos komandos, savo šalies, bet tik ne naudos sau. Štai dėl ko kenčia valstybė ir jos paprastas žmogus. Mes eisime kitu keliu – mes tai deklaravome nuo pat įsikūrimo pradžios.

O dabar noriu pasidžiaugti ir apžvelgti mūsų laimėjimus.

2004 m. mes sėkmingai sudalyvavome rinkimuose į Europos Parlamentą, kuriame gavome 5 mandatus iš 13.

2004 m. Seimo rinkimuose gavome 39 mandatus.

Tryliktame Lietuvos Vyriausybės kabinete, dirbo penki Darbo partijos deleguoti ministrai,septyni viceministrai.

Dirbo trys apskričių vadovai.

Seime delegavom septynis komitetų pirmininkus, du Seimo pirmininko pavaduotojus ir net Seimo pirmininką..

Darbo partija inicijavo JOD įsikūrimą bei jaunimo aktyvų įsitraukimą į politiką. Aš visuomet buvau ir būsiu už jaunimą. Tai mūsų ateitis, o ateitį reikia pradėti kurti nuo šiandien. Šiuo metu jaunimo organizacija “Darbas” turi savo skyrius visuose šalies miestuose.

2004 m. gruodį Briuselyje įvykusiame steigiamajame Europos demokratų partijos kongrese aš, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich, buvau išrinktas šios partijos viceprezidentu ir tarybos pirmininku.

Per penkerių metų laikotarpį buvo sukviesta daugiau nei 70 prezidiumo posėdžių, daugiau nei 50 tarybos posėdžių, 9 suvažiavimai, 4 sąskrydžiai, 10 turų per Lietuvą.

Per tą laikotarpį partijai vadovavo 3 pirmininkai: Viktoras Uspaskich, Kęstutis Daukšys, laikinai pirmininkės pareigas ėjo Loreta Graužinienė.

Vadovaujantis 2004-2008 metų programa beveik pagal visus jos punktus sukurti projektai, kurie pristatyti Seime. Nemažai jų įgyvendinta.

Rinkimuose į savivaldybes patyrėme nuosmukį, bet nepaisant to, daugumoje savivaldybių tarybų mes dirbame.

Šiuose rinkimuose į Seimą 2008-2012m. kadencijai, ką bekalbėtų propagandininkai ir avantiūristai, už mus balsavo beveik dvigubai daugiau rinkėjų, nei per rinkimus į savivaldą. O tai reiškia, kad įvyko lūžis, mes išsikapstėme iš duobės ir pakilome.

Per artimiausią laikotarpį bus revizuota visų skyrių veikla, užtikrintas kokybiškas darbas Centrinėje būstinėje ir, tikiuosi, partija vėl bus pirmaujančiose gretose. Tad noriu, kad visi nusiteiktumėte dideliems darbams prisimintumėt senovės išminčių posakį , kad „ pergalė mėgsta darbo skonį“.

Mes iš tiesų turime rezervą, jaučiam savo potencialą ir, svarbiausia, kad mūsų siekiai yra reikalingi Lietuvos žmonėms. Dėsime visas pastangas, net ir būnant opozicijoje, kad žmonių gyvenimas gerėtų, kad krizės padariniai nebūtų skausmingi, kad žmonės į savo valstybę žiūrėtų su viltimi ir pagarba.

Naudodamasis proga, noriu padėkoti visiems Darbo partijos nariams, nepalikusiems partijos sunkiausiu metu ir atlaikiusiems spaudimą. Dėkoju visiems skyrių pirmininkams, Seimo nariams.

Man malonu šiandien čia stovėti turint pirmininko regalijas ir skelbti Darbo partijos penkių metų jubiliejų. Tai galiu daryti tik dabartinės komandos, kuri atlaikė visus išbandymus, dėka.

Todėl, gerbiamieji, šiandien mūsų statusas – ne tuščias lapas, ant kurio reikia pradėti rašyti mūsų istoriją.

Mes turim didžiulę patirtį ir ja pasinaudodami turim nesitenkinti dabartiniais pasiekimais, o judėti į priekį. Juk gyvenime svarbiausia ne tai, kur stovime, o kuria kryptimi judame .

Šiandien mes pasveikinsime tuos, kurie atstovavo mūsų partijai per 2004-2008 metų kadenciją Seime, penkių metų proga įteiksime atminimo dovanas visiems skyriams, išklausysime tų, kurie norės pasisakyti ir, žinoma, pramogausime.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich

2008-11-08

 

Komentarai

 

 

 


 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...