Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 5 Sekmadienis
 

V. Uspaskich: „Dievas nepadėjo ir mūsų prognozės pasitvirtino“

2010-09-28 17:21 | Politikų tribūna | Komentarų (35)

Europarlamentaras Viktoras Uspaskich (uspaskich.eu nuotr.)

Premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad ketina karpyti švietimo ir sveikatos apsaugos sistemų biudžetus. Anot premjero, tai reikia daryti dėl to, kad didėja biudžeto deficitas ir auga valstybės skola. Praeitų metų pabaigoje Darbo partija, atsakydama į valdančiosios koalicijos pasiūlymą bendradarbiauti, pasiūlė Ekonomikos stabilizavimo ir gaivinimo programą, kurioje buvo numatyta, kaip galima būtų gaivinti šalies verslą ir papildyti valstybės biudžetą. Anuomet valdantieji tik pasišaipė iš darbiečių pasiūlymų, tačiau praėjus mažiau nei metams Darbo partijos pranašystės pradėjo pildytis.

Premjeras prasitarė, kad jeigu bent porai metų Vyriausybė paliktų nemažinamą maždaug 8 proc. BVP biudžeto deficitą, tai skolos aptarnavimui per metus turėtume skirti apie 4 mlrd. Lt. Tokia būtų suma tik už palūkanas, o ne paskolos grąžinimą. Tuo tarpu valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos lėšų yra maždaug 12 mlrd. Lt. Būtent apie tai beveik prieš metus kalbėjo Darbo partija.

2009 m. pabaigoje Darbo partija išplatino pranešimą „Duok Dieve, kad mes suklystume ir mūsų prognozės nepasitvirtintų“ ir įspėjo, kad jeigu 2010 m. Vyriausybė planuoja pasiskolinti 8–10 mlrd. Lt, tam, kad juos atiduoti, reikės sukurti beveik 25–30 mlrd. Lt BVP, nes BVP perskirstymas per valstybės biudžetą siekia tik 30 proc. Todėl šiandieninis BVP augimas, ar jis būtų 2 proc., ar net 5 proc., iš esmės situacijos nekeičia. Atsižvelgiant į tai, kad šiandien absoliutus BVP sudaro apie 100 mlrd. Lt, vien tam, kad galėtume sumokėti 2 mlrd. Lt palūkanas už paimtus kreditus, reikia sukurti 6 mlrd. Lt BVP. Tad BVP augimas turi būti ne mažesnis, nei 6 proc. Jeigu augimas bus mažesnis, tai reiškia, kad likusią dalį pinigų reikia skolintis tik tam, kad galėtume grąžinti palūkanas, jau nekalbant apie paties kredito grąžinimą. Mokantis skaičiuoti iš karto supras, kad viena koja Lietuva jau peržengė tą ribą, už kurios kelias tik vienas — bankrotas, vienintelė išeitis iš kurio — žmonių nuskurdinimas.

Mano prognozės, padarytos dar 2009 m. pradžioje, pildosi tiksliai pagal datas ir sumas. Kaip suprantat, tai yra tik gėlytės, o uogytės bus vėliau. Deja neužilgo. Prognozuojama, kad šiemet Lietuvos skolos dydis sieks 35 mlrd. Lt. Kaip dabar suprantam, 2011 m. jis bus 40 mlrd. Lt, 2012 m. — 45–48 mlrd. Lt, o šio įsiskolinimo aptarnavimas, su palūkanų normomis siekiančiomis 7 proc., sudarys virš 3 mlrd. Lt. Tai reiškia, jog tam, kad galėtumėm atiduoti iš biudžeto tik palūkanas, BVP augimas turi būti ne mažesnis nei 10 proc., tai yra 10 mlrd. Lt. Suprantama, tokio augimo negalime tikėtis net sapnuodami, ypatingai kai valdžioje yra tiek daug neišmanėlių.

Kaip ir praeitą kartą, taip ir dabar, ypatingai noriu atkreipti Lietuvos Respublikos Prezidentės dėmesį į šią situaciją, nes sulaukti supratimo iš dabartinės Vyriausybės vilčių beveik nėra. Situaciją dar galima išgelbėti, jei bus sukurta drastiška ir efektyvi verslą skatinanti programa, kurios pagrindinis tikslas būtų šešėlinės ekonomikos sumažinimas. Darbo partija turi tokia programa ir pasiruošusi pristatyti ją šalies vadovei, nes šioje Vyriausybėje nėra kam jos nei klausyti, nei skaityti.

Kaip parodė laikas, mes buvome teisūs ir šiomis dienomis Lietuvos premjeras tai pripažino. Prie tokios situacijos atvedė pražūtinga valdančiųjų „antikrizinė“ politika, todėl nuspėti prie ko mes ateisime dėl tokių veiksmų, buvo nesunku. Mes nesidžiaugiame, kad mūsų prognozės išsipildė, kaip tik atvirkščiai, gaila kad valdančiųjų ambicijos ir arogancija neleido jiems įsiklausyti į tai, ką siūlė Darbo partija. Belieka tik apgailestauti, kad praradome tiek daug brangaus laiko, o atėjome prie to, apie ką kalbėjome nuo šios Seimo kadencijos pradžios.

Darbo partijos pirmininkas,

Europos parlamento narys

Viktoras Uspaskich

2010-09-28

Komentarai

 

 

 
 1. Aš esu iš tikrųjų dėkingas šio tinklalapio savininkas , kuris kartu šį puikų pranešimą Šioje vietoje .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Runkeliai emigravo.Konstatuoju jums badą,nes užsienyje savų parazitų užtenka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Nežinau ar tai Uspaskicho mintys,bet tai ką jis išdėstė yra tiesa.Klaidas kubiloidai daro nuo "naktinių posėdžių".Dabar atėjo metas juos visus įsodinti į bedarbių valtelę,be teisės dirbti valstybinėse įstaigose.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Savo rankomis jis virino metalą, o tam, kad pasiekti versle aukštumas per keletą metų, reikia kaip minimum nemažo pradinio kapitalo, išsilavinimo ir rinkos žinojimo ir gero užnugario. Berneliui su suvirintojo išsilavinimu tai ne pagal jėgas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Išsilavinimas dažniausiai reikalingas tam kad gauti diplomą.Bet labai gaila kad kai kam tas diplomas, o ir “išsilavinimas” proto nedadeda.

   Thumb up 1 Thumb down 0

  • no tips except have a whole lot of fun…i so need/want/would lovoooe a vacation right about now. so have fun for me, too!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • 20:12Seniai tokių smagių pasikomentavimų bsaekičiau Ir nesikolioja žmonės :)Buvau tarpe tų, kas šaltyje stovėjo su streikuojančiais, net kažką prie ministerijos kalbėjau. Tik tie, kam reikėjo išgirsti, gėrė kabinetuose šiltą kavą ir nesidomėjo mūsų kalbomis. Tada trumpam „išmušom“ atlyginimų didėjimą Visi (aišku ir tie, kas nesivargino, negadino santykių su mokyklų ar rajono vadovais) buvo patenkinti. Kryzė, kaip ją vadina J. Erlickas, viską suvalgė. Lietuva netoli bankroto, o gyventi vis dar norisi. Tiesa, neaišku, kaip Ar džiaugiantis nedideliu atlyginimu, darbu vis stiprėjančioje įtampoje ir tuo, kad nėra karo (kaip rusai metų metus kalbėjo: чтоб только не было войны)? O dėl „Žigulių“ ar „Golfų“ Tai juk nevažinėsi visą laiką arkliais. Turi kažkas keistis. Juk ne iš pedagogo atlyginimų perka mašinas ir benziną, o už tuos kruvinus vasaros atostogų metu uždirbtus „užsienietiškus“. O gal tėvų ar senelių paliktus ar dovanotus?Kažkaip nėra entuziazmo gyventi ir dirbti, kas bus toliau Kaip ir kokioje valstybėje reikės pasenti? Dukra magistrė (cha-cha, verkti norisi) dirba pas senukus Vokietijoje, stebisi: firminėse parduotuvėse kainos mažesnės, negu pas mus, tokios kaip „Akropolyje“. Gal iš tiesų reikia šlubo vokiečio, kad padarytų tvarką, nes mūsų valstybės vyrai – valdymo impotentai?.. Ar atsiras optimizmo tautoje, piliečiuose? Laukiu psichologo straipsnio „Dialoge“. Bet kas ką berašytų: šuo loja, o karavanas eina Niekas nesikeičia, nebent vaikai (ir apskritai visuomenė) ne į gerą

    Thumb up 1 Thumb down 0

 5. Uspaskichas pats viska pasieke savo rankomis, dauk dirbdamas ir taupydamas…..Jisai atejo y politika jau pasiekes aukstumas……………

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. uspaskio versla finansuoja kaip ir darbo partija tie patys kas finansuoja konservatorius ,soc demus ,leberalus ,visokius prisikelelius ,tautininkus ,visokios moteru ,kataliku ir lenku ,ukininku ,rusu ,valstieciu ,ubagu ir tt TAI ZYDAMASONU Satanistu iskrypeliu PINIGAI,ir jus suprantate kokios pas juos islaidos,visas islaidas reikia atmusti ir dar uzdirbti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. prisiminkite Grybauskaite ,tas pats senarijus ,briuselis ,kritika ir atvaziavo gelbeti Lietuva

  Thumb up 1 Thumb down 0

  • VarnaSpalis 16, 2011 10:22Bet kuris psichologas atyskas: niekas nieko neprivalo už jus. O atlygimams padidėjus, kaip gerai, kolegos, atsimename, mūsų darbo kokybė nė per nago juodymą nepagerėjo. Peršasi išvada, kad esmė ne čia.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Tikėti Uspaskichu, tai reikštų pridėti be priežasties į kelnes. Žvėris bet kokia kaina siekia valdžios, juodindamas krizinę situaciją, kitų veiksmus. O labiausiai žaidžiama korta, kad gyvenimas be ,,Darbo partijos" Lietuvoje bus tikras šūdas. Maskvos patikėtinių lozungai. USpaskichas nusikaltėlis dar daugiau nori pakenkti Lietuvai, ką darė ligi šiol.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Kai pinigėlių pritruks vėl skolinsimes, nes kitaip nemokame tvarkytys (valdžia, bet ir nerėikia mokėti, nes o po manęs nors tvanas), tad tavo tėorija niekinė.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 10. Tai tu mužikas ir debilas. Per tokius kaip tu ir mėtomės nuo vieno aferisto prie kito ir 20 metų iš šiknos neišlendam, nes tau debilui esmė yra tai, kas gražiau paloja. Per 20 metų nesupratai, kad palot visi gudrūs.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 11. Visiems plojantiems katuciu Uspaskiui, siulyciau atkreipti demesi, kad nieko, visiskai nieko naujo jis nepasake.

  Bet kuris pirmo kurso studentas galetu pasakyti, kad skola auga ir kiek jai reiks lesu administruoti. Tiesiog ko jis nepasake – tai, kad skolos augimo tempas mazeja, o BVP dideja, tad panasu, kad jau kitais metais skolos dydis % nuo BVP stabilizuosis, o veliau turetu pradeti mazet.

  Taip pat jo frazes "Situaciją dar galima išgelbėti, jei bus sukurta drastiška ir efektyvi verslą skatinanti programa, kurios pagrindinis tikslas būtų šešėlinės ekonomikos sumažinimas." yra nieko daugiau nei tuscias ir beprasmis lozungas. Tegu nors karta pasako, ka konkreciai siulo, o ne savo mistine partijos programa stumia, su tokiais lozungais, kuriu ir pats Leninas pavydetu:)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. kaip verslinykas uspiskis gudras ,o kai prie lovio buvo lygiai toks pats galimai vagis ,jei nekaltas tai ko i Rusija pabego ,o kas gali paneigti kad per sapardus ir kitas eur. lėšas neprasisusko ,tik nereikia čia nuskriausto vaidinti ,valdžios šakalas kaip ir buve ,esantys ,ir būsimi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Kartu su "kitokia Lietuva" laikraštis kvietė palaikyti premjerą ir prezidentę,o dabar pasirodo ,kad kubilius prastesnis ir už aferistą uspaskichą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Keisti konservatorių partijos norai iš fizikos mokytojo KUBILIAJUS padaryti Vyriausiąjį Lietuvos ūkininką,nuplauk4 pav4jui.Vakar per Lietuvo ryto Jakilaičio vedamą laidą ponia DEGUTIENĖ,vapsėjo,kad Vilniaus meras Navickas- puikus verslininkas.Labai jau keistas -tas verslininkass.Per visą savo gyvenimą neteko girdėti,kad milicninkas gali būti geru verslininku.Tikiu,kad geru nachalu,be jokios savigarbos jis tikrai yra.Navicko benifisas "Pačiulpk man b— tai jau pasaulinis chamizmo pasireiškimas.Prie to Navicko paveikslo reikėtų pripiešti Kubilių,Degutienę ir dar bent pusšimtį megztų berečių laukiančių eilėje,kol Tata pačiulps milicninko Navicko pmpalą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Man jo kalba ir pasiūlymai atrodo šiuo metu LABAI LOGIŠKI ir verti dėmesio, jis yra daug geresnis už tuos, kurie nedaro nieko ir dar vagia iš valstybės tokiu sunkiu metu. Pritariu ponui Viktorui – jis yra tikrai labai TEISUS.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 16. blin radai problema su tuo savo usu,kas per lietuviskas durnumas,tai asilu salis,jiems niekas neidomu,o tik usas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. tai gal tu pamokinsi,sventasis ble atsirado,asilo galva tavo,tu kaimieti ziurek esme,o ne kas mokina,bet kur tau debilui ta suprasti,taip ir sedesim siknoj per tokius asilus kaip tu

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Prarado pasitikėjimą Viktoriukas, nes, slėpė Jangilos mokesčius, papirkinėjo matyt teisesaugą, jei iš tos bylos sausas išlipo, nelegaliai paremė JE Adamkų, per savo darbuotojus. O kas buvo globojami JE, visi žinome…tai ir dalinai del to pasekmes turime… Taigi Viktoras yra ir gi kaltas del įvairiapusės stagnacijos…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Net,jei tai yra ne jo (V.Uspaskich)mintys-TAI YRA FAKTAS-TIESA.
  O ką toliau daryti LIETUVOJE žino ne tiktai jis…
  Liūdna tiktai,kad niekas to nedaro arba daro tik tai,kas naudinga savo "klano" draugams(tavariščiams…)…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 20. faktų konstantavimas nieko neįrodo. Tą – kas bus ir kaip – žinojo ir tebežino daugelis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Viskas tiesa kas čia rašoma.Tai į kokią bėdą Lietuvą įstūmė kubiliodai-debiloidai, labiausiai pasijus pries šitos koalicijos pabaigą. Tai bus kažkas baisaus, kai šities valdantieji debilai supras kad vėl nebus išrinkti mažiausiai 10 metų. Iki 2012 dabar vyksta tik Lietuvos visiškas praskolinimas ir savų kišenių ir gerklės lobimas. O po jų buvimo nors ir tvanas ….eikite jūs velniop kubilininkai su visa iškrypelių koalicija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. kurio vardas Viktoras. Programoje nėra pasiūlymų, kaip pažaboti valstybės turto išvogimą, vykdomą prie lovio esančių. Gal todėl, kad su panašiais skandalais yra siejami ir kai kurie Darbo partijos nariai.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...