Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 26 Pirmadienis
 

V. Šustauskui skirta 300 litų bauda

2013-09-09 16:26 | Teisėsauga | Komentarų (17)

Kovotojų už Lietuvą sąjungos pirmininkas Vytautas Šustauskas . KK nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje Vytautas Šustauskas patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal ATPK 187 straipsnio 2 dalį (policijos pareigūno garbės bei orumo įžeidimas).

V. Šustauskui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, nes jis 2013 m. liepos 27 d. viešoje vietoje Vilniuje, Katedros aikštėje, eidamas į renginį „Baltic Pride 2013“ pro renginio prieigas prižiūrinčius pareigūnus į klausimą „Ar turite pavojingų daiktų? Ką turite kelnėse?“ atsakė necenzūriniu žodžiu, kuris įžeidė policijos pareigūno garbę ir orumą.

Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo nei rašytiniame paaiškinime, nei duodamas paaiškinimus teisme neneigė, kad atsakydamas į policijos pareigūno klausimą pavartojo necenzūrinį žodį, tačiau nurodė, kad tuo neturėjo tikslo įžeisti policijos pareigūnų, o taip atsakė dėl to, kad pareigūnai nekorektiškai uždavė klausimą – klausimo forma suponavo dviprasmišką atsakymą.

Teismas V. Šustausko paaiškinimus vertino kaip poziciją, siekiant išvengti administracinės atsakomybės.

Teismas atkreipia dėmesį, jog pats pažeidėjas rašytiniame paaiškinime buvo nurodęs, kad, dar prieš bendraujant su policijos pareigūnais, kitas policijos pareigūnas jau tikrino, ką jis turi kelnių kišenėse, todėl teismas vertina, kad šiame kontekste V. Šustauskas privalėjo suprasti pareigūno užduoto klausimo esmę, net jei pareigūnas ir nepilnai suformulavo klausimą, praleisdamas žodį „kišenėse“.

ATPK 187 straipsnio 2 dalis numato atsakomybę už policijos pareigūno garbės ir orumo įžeidimą įvairiomis formomis: žodžiu, gestais, įžūliu elgesiu, kibimu ar kitais veiksmais. Šiuo atveju nepagarbos esmę sudarė ne tik tai, kad V. Šustauskas parinko necenzūrinį žodį, bet ir pati pavartoto žodžio reikšmė, suvokiant, kad klausiama buvo ne to.

Teismas atsižvelgė, kad V. Šustauskas pirmą kartą padarė tokio pobūdžio teisės pažeidimą ir skyrė jam minimalią sankcijoje numatytą baudą – 300 Lt.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

VAT inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Vaizdas, kad “policininkai” iš tyrų mergelių choro, jų švelni klausa neatlaikė vyriško posakio. Neapšaukė gi juos bybeis, ir griaužti nepasiūlė, tai kas čia tokio. Į kvaila klausima ir atitinkamas atsakymas. O nubaustas, todėl kad V.Šustauskas.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Garliavoje per šturmą policajus su ginklu ar dar kažkuo mušė vyrą per lytinius organus, tai- TEISĖTA. O čia , žiūrėk, Šustauskas necenzūriškai atsakė… Kaip klausė, taip ir atsakė. Ir teisybę atsakė, ką turi. Šunsnukių komanda.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. V. Šustauskas Katedros aikštėje, eidamas į renginį „Baltic Pride 2013“ pro renginio prieigas prižiūrinčius pareigūnus į klausimą „Ar turite pavojingų daiktų? Ką turite kelnėse?“ atsakė necenzūriniu žodžiu, kuris įžeidė policijos pareigūno garbę ir orumą.

  Matyt tie policininkai kelnėse neturi ką turi Šustauskas tai įsižeidė

  Thumb up 5 Thumb down 0

 4. irgi ne mandriau but atsakes:)))kitaip nebuc sugalvojes.ir tie patys mentai taip pat but atsake.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 5. Taigi čia specialiai ekonominėmis priemonėmis bandoma užčiaupti žmones. Sovietų Sąjungos laikais tam tarnavo psichuškės arba tremtis kur nors toliau nuo Lietuvos. Dabartinė valdžia Sibiro neturi, psichuškių Europos Sąjunga nesuprastų, tai kas belieka. Ekonominės priemonės, tampymas žmonių po teismus už niekus baudimas baudomis. Kaip kitaip priversi žmones bijoti. Juk atrodo toks menkniekis, bet kiek nervų tai kainuoja, kiek laiko. Tai speciali valdžiažmogių politika bauginant žmones.

  Thumb up 12 Thumb down 0

 6. Dar tie mentai turi garbe ir oruma? Jie net nezino, kas trai per daiktas. O Sustauskas tikrai nieko neiskreipdamas atsake jiems, kas yra kelnese. Net pats kalbininkas Smetona paaiskino, kad tai joks nenusikaltimas, kada daiktai vadinami tikraisiais vardais. O teismai tik tiek ir sugeba. Jie tokius ir teisia, kurie neturi milijonu.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 7. Stribu vadas,vyras is stuomens ir is liemens,islaikomas kovai su nusikalteliais,isprovokavo sena zmogu smulkiam nusizengimui.
  Didvyris,skia,.Gaus. ..ka paprasys,ta ir gaus.
  Kalba apie kitka.Dabar pas zmogu jau YRA teistumas ir jei Sustauskui kas atsitiks,kamsamolka ne nemirktelejus triubis: -Toks jau ne karta teistas Sustauskas.Ir jokia “zagranica nam ne pamozyt”.Jau dabar reikia rekti gvoltu!
  Va ka cia isdarineja raudonoji Dalia.
  Kaip pasakojo kaimynas -lygiai kaip satanistai.Tie irgi apverte Kryziu,zmonems sunybes krecia.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 8. Taigi,pons Sustauskai,kaip sake mano bobute:
  -Niekuomet nesakyk durniui teisybes.
  300 litu -tai tik pradzia.
  Dar ryte,kaip i tema, prisiminiau instruktoriaus pasakojima,kaip ciurkos Karabache kariauja.Ten liepia nusimauti kelnes,ir jei apipiaustytas -kulipka in kakta.
  nu visai,kaip musu stribai.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 9. Nu šaunuolis Vytautai.Tai tie 300 už komisaro ar pavaduotojo patvarkymą?O kiek pas juos taksa už eilinio?Svarbu, kad shikna būtų plati.O ką, jie patys visi bekiaušiai, kad jieško gatvėse?Nors…stebėdamas mentus kirbėdavo mintis, kad jie panašūs į išromytus kuilius.Ar juos tik tokius priima ar po to kastruoja?

  Thumb up 8 Thumb down 0

 10. Užjaučiu tave Vytautai. Manau, galutinai įsitikinai, kas Lietuvą valdo. Gal reikėjo tą savo mažąjį draugą, tūnantį kelnėse, rusiškai pavadinti, tada gal nebūtų “premijavę”. Matyt, jiems rusiški pavadinimai arčiau širdies. Kasdien girdžiu rusiškus keiksmažodžius ir prie policininkų naudojamus, bet niekas už tai jų nebaudžia. Tikriausiai, Vytautai,buvai iš anksto numatytas jų “”taikinys””, nes,matyt,kažkam nepatinki su savo tiesmukiškumu. Tiesa, mačiau ir Klonyje, buvo griebiami žmonės, labai panašu, pagal jų sudarytą “juodą sąrašą”, visai nieko blogo nedarantys, o tik stovintys privačioje valdoje, be jokio paaiškinimo, be jokio motyvo buvo tiesiog velkami į automobilius. Tokiu būdu buvo “nukenksminta” daugiau kaip trečdalis ten budėjusių žmonių. O dabar dar jie ir po teismus tampomi. Kažkoks absurdas, lyg gyventume “blogio imperijoje”!

  Thumb up 11 Thumb down 0

 11. Jeigu pareigūnas suformulavo klausimą ir į jį gavo atsakymą ir pats
  įsižeidė … ir dar ,,šventinę,, dieną … Ar ne geriau būtų buvę , kad būtų
  neįsižeidęs ,bet suformulavęs klausimą iš naujo ?

  Thumb up 13 Thumb down 0

 12. Mazai davė Šustauskui.Galėjo kokius 3000 duoti.Tai ne koks bandiuga jis gi nieko negali priešpatatyti,ne tas kur milijonus vagia ir vos ne į antro asmens vietą valstybėje pretenduojantis.Tai ramus,kulturingas žmogus.

  Thumb up 2 Thumb down 3

 13. Nesuprantu, kodel tai policija, tai teisejai, tai prokurorai vis prisiima sau izeidimus? Taip iseina, kad Sustauskas privalejo dar ir ismastyti, ko nori ir ko nenori policininkai paklausti ir labai greitai atsakyti. O ka, argi pacios policijos nemoke, kad priejus prie bet kokio itariamojo turi buti konkretus ir aiskus klausimai? Stai kaip galima isvartyti tokius istatymas – nubausti paleisti negalima. O kur kableli padeti, galimai, nurodyta. Birzai skele antausi policijai, tai nors siuo atveju bandoma mundurus pridengti.

  Thumb up 9 Thumb down 0

 14. Atsimenu vaikysteje labai bare mama uz tai ,kad pasakiau:-vaikai atsiranda is pilvo.Sustauskas pasake teisybe uz kuria ji nubaude.

  Thumb up 12 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...