Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 23 Penktadienis
 

V. Pranckietis: nedraugiškos Lietuvai jėgos bando sumenkinti Nepriklausomybės Akto suradimo reikšmę

2017-04-03 16:30 | Politika | Komentarų (19)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, susitikęs su Lietuvos Nepriklausomybės Aktą  radusiu Liudu Mažyliu, sako, kad nedraugiškos Lietuvai jėgos bando sumenkinti šį faktą.  Seimo kanceliarijos nuotr.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikęs su Lietuvos Nepriklausomybės Aktą Vokietijos diplomatiniame archyve radusiu VDU prof. Liudu Mažyliu sako, kad nedraugiškos Lietuvai jėgos bando sumenkinti šį faktą, tačiau parlamento vadovo nuomone, Lietuvos piliečiams tokio pobūdžio propaganda neveiksminga.

„Iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, okupantai mums bandė įteigti, kad jokio Nepriklausomybės Akto niekada nebuvo, tačiau mūsų tikėjimas buvo stipresnis. Šiandien matome, kad jis yra. Tai nuostabiausia žinia ir dovana Lietuvai, kuri mūsų širdyse neleis nedraugiškoms Lietuvai jėgoms sumenkinti šio fakto“, – sako Seimo Pirmininkas. Pasak jo, šių dienų propagandinėje žiniasklaidoje gausu publikacijų menkinančių Nepriklausomybės Akto faktą ir Lietuvos piliečių pilietišką džiugesį, profesoriui L.Mažyliui paskelbus, kad jis rastas Vokietijoje.

Susitikimo metu, Seimo Pirmininkas V. Pranckietis profesoriui įteikė Lietuvos trispalvę sakydamas, kad „L.Mažylis vėliavą jau iškėlė mūsų širdyse, dabar profesoriui laikas ją priimti iš mūsų“.

Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktą Vokietijos diplomatiniame archyve radusiam Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui planuojama skirti Specialiąją nacionalinę mokslo premiją. Pasak Seimo Pirmininko, Specialioji nacionalinė mokslo premija būtų skiriama pirmą kartą šalies istorijoje. Seimo vadovas norėtų, jog profesorius Liudas Mažylis šiuo apdovanojimu būtų pagerbtas Lietuvos Respublikos Seime.

Komentarai

 

 

 
 1. Tai negi Bumblauską ,kaip nedraugišką Lietuvai jėgą, ,,paprašys” iš universiteto.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Su tuo aktu jau visi pratrydo, man atrodo. Bet vistiek rusai kalti, nors tu ka.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 3. Visa istorinio vystymosi eiga neginčijamai įrodo, kad Lietuvos valstybingumo ir nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimas buvo 1918 m. Lietuvos darbo žmonių revoliucinės kovos rezultatas. Vadovaujant Lietuvos Komunistų partijai, 1918 m. gruodžio mėn. buvo sudaryta Lietuvos laikinoji darbininkų ir valstiečių vyriausybė su V. Mickevičium–Kapsuku priešakyje. 1918 m. gruodžio 16 d. ši vyriausybė paskelbė Manifestą apie nepriklausomos Lietuvos valstybės sukūrimą. Lietuvos nepriklausomos valstybės sukūrimas buvo įtvirtintas ne tik šalies viduje, bet ir tarptautiniu mastu, paskelbiant RTFSR Liaudies Komisarų Tarybos 1918 m. gruodžio 22 d. Dekretą ir VCVK 1918 m. gruodžio 24 d. nutarimą – didžiojo V. Lenino pasirašytus istorinius dokumentus apie Lietuvos Tarybų Socialistinės respublikos pripažinimą.
  Šaltinis: J. Žiugžda. Rinktiniai raštai. V., 1986. T. 2, p. 203–213.

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • Taip…….Jau ir primirsau…Dar buvo Litbelas .Vienzo istorija yra toks mokslas ,kaip daugiasluoksniai kailiniai.Vartyk kaip nori.Dar buvo Perlojos respublika,Vandziagola irgi savo neprilausomybes akta turejo (teko bendrauti su liudininko anuku).Sako atvykes gen.Plechavicius su bizunu apsventino visus steigejus,net ksiondzui (kunigui)pagrasino.O ar gali kas nors dorai paaiskinti kovo 11 akto detales.?NIE NIE ir dar karta -NIE !

   Thumb up 6 Thumb down 0

   • Beje ,pasiguglinau apie Litbela.Nedaug raso.Na ,vakare pavartysiu enciklopedijas….gal Shapoka..Bet siaip ar taip tai,mano manymu,buvo kazkokia LDK liekana.Bet slavu kalba butu liet.klb.nustelbusi

    Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Nu tai dabar visus dokumentus turime ir galime irodyti kad esame valstybe, tai pradekime ir teisiskai be melo , be korupcijos , be apgaules, be vagysciu kurti tikra klestincia valstybe.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 5. Didziausias Lietuvos nedraugas tai Bumbliauskas, butu paemes , bet nespejo, ir pardaves lenkijai.

  Thumb up 10 Thumb down 0

 6. Kol Lietuva neatsisakys landsberginės kompanijos propaguojamo baubo – rusas puola,- kuris, kaip smakas pakulas ryja Lietuvos biudžetą, tol žmonės bus priversti emigruoti laimės ieškoti į kitas šalis, nors šimtus tokių nepriklausomybės aktų surastume ir jais Seimą užverstume.
  Įdomu, ką į tuos prisipirktus tankus, surastais nepriklausomybės aktais, skvernelinėmis deklaracijomis ir seimo nutarimų bei įstatymų projektais apklijuotus sodins, kai visas jaunimas po svietą išsibėgios?
  Nebus kam net tiek robotų, kurie tais tankais operuotų, prigaminti… Tai kokia tada prasmė milijardus mesti į karinę balą iš kurių tik užsienio militaristinė pramonė kraunasi sau kapitalą?

  Thumb up 17 Thumb down 2

 7. Tai, jeigu dabar patys save bandome pripažinti pagal tą aktą nepriklausomais de jure, tai gal de fakto jau ir svetimą kariuomenę su visai štabais laikas būtų išpašolvoninti iš Lietuvos ir dar kartą pasiskelbti nepriklausomais.

  Thumb up 17 Thumb down 2

 8. beda tas pranskiets,mat didis patrijotas nu artistas sudegusio teatro,jis cia prie ko,jau kaip ner taip ir ner toj lithuanijoj vyru,jei kas pasirodo tuojau sutraisko,o turim ka turim,plastelinas o ne vyras,o ir ant mordos matosi,kad gamta ji nuskriaude,tai yra nedadejo i makuferi vyro kovotojo,o tk pliauskala,tuscia pliauskala

  Thumb up 6 Thumb down 5

 9. Apie sumenkinima sio rasto dokumento,kaip nekeista,girdeti tik is Lietuvos valdzios nieksu.patys sugalvoje,patys rekia ant kitu beda sumete.Man del to rasto akto juokingiausia,kad rado Liudas,o kiek daug atsirado norinciu ir bandanciu prisiimti garbe sau??? O kur “ponai” buvot visus 27 metus?? Voget,apvaginejot Tauta,kombinavot,kuret ateiti sau ir savo luomui,visiskai pamirsdami duotas priesaikas,pamirsdami dar ne visai isvyta is Tevynes liaudi,pamirsdami garbinga prisiimtu isipareigojimu vykdyma.nebesivercia liezuvis kitaip vadinti esancius prie valdzios lovio,kaip valdzios nieksai.Dejau viltis i Karbauskio partija,tikejau jo priesrinkimineis pazadais.Deja,teko labai nusivilti,kai siam tapo neaiskios praeities prezidente tiesiog ikona,arba kai nedrista valdanti partija praskleisti teisines sistemos korupcinius ir nusikalstamus veiksmus,issiaiskinti valdzios nieksu vagystes,bent jau aiskiai matomas,arba bent jau itis pertvarkos rupinantis eiliniais pilieciais.Kam aplamai jus tarnaujat ir kas jus pasikinkes apjodineje???

  Thumb up 13 Thumb down 2

 10. O ko tikėjotės, juk aplinkui vieni priešai ir nedraugai, patys to siekiame. Jei žinote Lietuvai draugiškas jėgas tai pavardinkite. Tik nereikia vardinti tų kam Lietuva buvus nebuvus…taškas žemėlapyje. Nereikia taip susireikšminti, geriau imti pavyzdį iš tokios Šveicarijos, Danijos ir kitų, kur žmonės gyvena gerai ir ne tik materialiai, ir nebando į save atkreipti dėmesį bet kokiu būdu…

  Thumb up 4 Thumb down 3 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...