Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugpjūtis 3 Antradienis
 

V.Petruškevičius: „ Aš galiu garantuoti, kad kai kas būtų netapę ir prezidentais, jeigu šita vaizdo juosta būtų iškilusi“

2013-12-31 16:40 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (126)

Buvęs Lavoriškių muitinės posto viršininkas Vytautas Petruškevičius nufilmavo Medininkų žudynių vietą ankstyvą rytą, tačiau ta vaizdo juosta iš Medininkų bylos dingo. KK nuotr.

Jau daugiau negu metai praėjo nuo tos dienos, kai Lietuvos Apeliaciniame Teisme, nagrinėjančiame Medininkų bylą, buvo peržiūrėta keliolikos minučių vaizdo juosta, pateikta teismui vietoj V.Petruškevičiaus filmuotos. Nors teisme paaiškėjo, kad tai – visai ne ta vaizdo juosta, nei teismas, nei prokuratūra V.Petruškevičiaus filmuotos vaizdo juostos iš Medininkų žudynių vietos ieškoti nenori.

Priešingai – susidaro įspūdis, kad būtų labai puiku, jeigu niekas apie tą V.Petruškevičiaus vaizdo juostą apskritai nešnekėtų.

Po metų nuo šio reikšmingo V.Petruškevičiaus liudijimo į Apeliacinį Teismą pakviestas liudyti buvęs muitinės vadovas Valerijonas Valickas kažkodėl bandė aiškinti teismui, kad jokios V.Petruškevičiaus filmuotos vaizdo juostos iš viso nebuvo – esą buvusi viena juosta, tačiau filmuota visai ne V.Petruškevičiaus, kur kas vėliau, vos keliolikos minučių trukmės, ir visai nereikšminga tyrimui.

Tiesa, paklaustas, o tai kaip tuomet suprasti tą faktą, kad tą V.Petruškevičiaus filmuotą vaizdo medžiagą pas prokurorą A.Astašką žiūrėjo tuometinis krašto apsaugos departamento vadovas Audrius Butkevičius, o Aukščiausioje Taryboje – apie 15 Aukščiausiosios Tarybos deputatų,- negi V.Petruškevičius apie juostą melavo? – V.Valickas jau nebebuvo toks kategoriškas: esą faktas apie tokią vaizdo juostą jo atmintyje neužsifiksavęs.

Priminsime, kad Vytautas Petruškevičius – tai buvęs Lavoriškių muitinės posto viršininkas, pirmasis nufilmavęs Medininkų žudynių vietą. Jis žudynių vietą ir teritoriją aplink filmavo apie 40 minučių. Jo nufilmuota vaizdo medžiaga Medininkų žudynių iš pradžių byloje buvo, tačiau vėliau dingo. Pagal tai, kaip aukščiausiu valstybiniu lygiu stengiamasi nuslėpti tos juostos buvimą, dingimą ir galimą jos dabartinę buvimo vietą, galima susidaryti prielaidą, kad ta vaizdo juosta – valstybės paslaptis.

Taigi, kaip vertina šią situaciją Medininkų byloje buvęs Lavoriškių muitinės posto viršininkas Vytautas Petruškevičius? Su juo kalbamės „Karšto komentaro“ redakcijoje.

„Nenori, tai ir neprisimena“

-Buvęs muitinės vadovas Valerijonas Valickas neprisimena, kad jūs būtumėt filmavęs Medininkų žudynių vietą ir kad būtų buvusi jūsų filmuota vaizdo juosta, kuri iš Medininkų žudynių bylos yra dingusi. Ką apie tai manote?

-Nenori, tai ir neprisimena.

-Manote, kad nenori prisiminti?

-Manau, kad taip. Nes, jeigu norėtų, turėtų žinoti, kad Medininkų žudynių išvakarėse (1991 07 30 – KK) aš su Robertu Petkevičiumi buvau pasiųstas į Lazdijų muitinės postą. Išvakarėse mes su ta pačia vaizdo kamera buvome Lazdijuose.

-V.Valickas teisme sakė, kad muitinė turėjo tik vieną vaizdo kamerą ir kad ji buvo labai brangi?

-Taip, ta kamera – labai vertinga, vienintelė. Aš ją į Muitinės departamentą atvežiau (1991 07 31 – KK) tarp 7.30 ir 8.00 val. Ta vaizdo juosta liko pas V.Valicką kabinete. Aš berods užėjau su budinčiu, atidaviau vaizdo kamerą, juostą, pasakiau, kas čia yra. Viskas. Tuo mano filmavimas ir juostos pristatymas ir baigėsi.

O kai aš dėl to buvau teisme apklausiamas, tai pirmiausiai, dar prieš pradedant žiūrėti vaizdo juostą, paprašiau, kad leistų man kai ką pareikšti. Teismas sutiko.

Tada pasakiau, kad toje juostoje, kurią teismas ruošiasi peržiūrėti, turėtų būti penkios detalės: vikšrai savaeigės, manau, kad karinės transporto priemonės; butelis prie eglės; šiukšlių dėžės; stovėjimo vieta ir kraujo klanas kitoje vietoje prie lango namelyje. Ir dar sodyba toliau, kad būtų matyti, iš kur atvažiuota tos vikšrinės transporto priemonės.

Tą teismas užfiksavo.

Taip pat pasakiau laiką, kokios trukmės turi būti ta vaizdo juosta – apie 35-45 min. Nes kitaip, eidamas, neapeisi visko greičiau. Maždaug tiek trunka apeiti visą tą teritoriją. O aš filmuodamas dar pritraukdavau kai kurias vietas…

Kai teisme pradėjome žiūrėti vaizdo juostą, nieko panašaus nebuvo. Teisme peržiūrėtoje vaizdo juostoje nebuvo nė vienos detalės, kurias aš išvardinau, – kurios turėjo būti mano filmuotoje vaizdo juostoje.

Ta teisme parodyta juosta – ne mano.

Ir ji negalėjo būti mano, nes mano juosta tuo metu, kuris užfiksuotas teisme parodytoje vaizdo juostuoje, jau buvo Muitinės departamente – teisme peržiūrėtos vaizdo juostos laikmatis prasideda 8.58 val.

Taigi, aišku, kad vaizdo juostos buvo dvi.

Toje juostoje, kurią rodė teisme, Medininkų poste jau buvo chaosas, viskas perminta, pervaikščiota, sudėti numeriai prie įrodymų, kurie ten likę.

O kai aš filmavau, tai ten dar nebuvo jokio tardytojo.

Filmavo akylai – ir namelį, ir teritoriją

-Tai kaip ten buvo? 1991 m. liepos 30 d. vakare jūs išvykote į Lazdijų muitinę?

-Taip, Medininkų žudynių išvakarėse aš išvažiavau į Lazdijų muitinę filmuoti, kaip ten vyksta kontrabanda, kyšinininkavimas.

Nuvykau dar besileidžiant saulei. Nufilmavome ten keletą epizodų, kaip dirba Lazdijų muitininkai, ir temstant mes, tai yra aš su Robertu Petkevičiumi, išvažiavome namo.

O jau švintant man paskambino iš Muitinės departamento budinčio telefono lyg tai vairuotojas ir pasakė, kad Medininkuose kažkas atsitiko.

-Kur jūs tuo metu buvote?

-Namie, Lentvaryje. Aš sėdau į mašiną, dabar neatsimenu, ar tarnybinę, ar savo, bet vaizdo kamera tikrai buvo pas mane ir krovėsi, kadangi iš vakaro buvo filmuota. Tai aš ją – iš rozetės, ant peties ir „išskridau“ pro Letvarį, pro oro uostą, gana artimu keliu Medininkų kryptimi.

Kai atvažiavau, mačiau vieną ar du piliečius, bet aš į aplinką nekreipiau dėmesio, nes vaizdas buvo baisus…

Kai aš pamačiau, kiek iššaudyta ir koks kraujo klanas… Jeigu per to vagono-namelio grindis prasiveržę, išbėgę lauk, tai kiek jo buvo viduje?…

Aš susikaupiau ir pradėjau – bent jau man taip tada atrodė – filmuoti ir labai detaliai priartinti vaizdą. Musteikio cigarečių pakelį, gilzes visas, pagal mane, Juozako, policininko, patį užsidengimą – atrodė, kad žmogus paguldytas ir gynėsi nuo kulkų savisaugos instinkto. Toliau – batus jau antroje patalpoje. Filmavau stalą, viską…

Sakė, kad ten turėjo būti alkoholinių gėrimų, bet aš nieko panašaus ten nemačiau. Nei ant stalo, niekur. Namelyje filmuojamoje aplinkoje jokių alkoholinių gėrimų nebuvo.

Paskui išėjau iš namelio ir priėjau prie šiukšlių dėžių. Ten buvo išminta ne iš tos pusės, pro kur ateinama prie šiukšlių dėžių, bet iš kitos pusės. Tą išmintą vietą irgi nufilmavau. Paskui – „Moskvyčių“, berods oranžinės spalvos. Ir filmuodamas pradėjau eiti į teritoriją – o ten radau, pro kur ateita iš miško.

Ta bryde paėjau į šoną, radau vėžes. Paėjau į miškelį tomis vežėmis jau tolokai, o grįžau tiesiai, ne taku, ir radau stambią eglę. Ten buvo išstovėta tikrai ne pusvalandį. Ir paliktas nugertas mineralinio butelis. Jeigu jis to butelio nepasiėmė, tai, mano nuomone, užpuolikas skubėjo, bėgo į priekį, nes ten prasidėjo šaudymas. O šaudymas galėjo prasidėti, jeigu mūsiškiai priešinosi.

Dar kartą atėjau prie namelio, apėjau namelį iš kampo ir prie kampo radau kraujo. Aiškiai matyti, kad kraujo klanas buvo ne iš namelio.

Tokia buvo mano vaizdo medžiaga.

Aš buvau be galo sukrėstas, kadangi nors tai buvo ne mano postas – mano postas buvo Lavoriškių, bet tą rytą aš juos intruktavau…

-Prisimenate tą rytą?

-A.Naruškevičius, Medininkų muitinės posto viršininkas, tą dieną nuo pat ryto buvo Miškų ministerijoje pas ministrą, tarėsi dėl telefono kabelio, todėl paprašė, kad aš, instruktuodamas savo, Lavoriškių, posto muitininkus, pravesčiau instrukciją ir jo, Medininkų, pamainai. Ir aš abiejų pamainų – ir Lavoriškių, ir Medininkų, – muitininkus tą rytą ir instruktavau.

Dar tą rytą, pamenu, perspėjau: „Vyrai, neužmikit ant laurų, budriai dirbkit“. Musteikis, kuris „prilaikė“ anglišką humorą, dar kažką irgi pusiau su humoru atsakė, kad maždaug viskas tvarkoje, ir jie išvažiavo.

O kitą rytą tą pamainą jau man reikėjo filmuoti nebegyvus…

-Ar prie įėjimo į namelį mėtėsi koks nors laikrodis, kai jūs filmavote įvykio vietoje? Gal prisimenate?

-Nebuvo jokio kilimėlio ir jokio laikrodžio. Ir toje vaizdo juostoje to nebuvo. Iš viso ten nieko nebuvo. O kaip po trijų dienų rado kilimėlį ir laikrodį, neįsivaizuoju. Tai netelpa į jokius rėmus.

-Pritempinėja…?

-Taip, mano nuomone, pritempinėja prie tos situacijos, kuri kažkam naudinga. Tiktai taip.

-O ką jūs pats manote, kodėl ši rezonansinė byla per šitiek metų yra neištirta?

-Turbūt todėl, kad ji kažką užgautų ir užkabintų. Ir užkabintų, manau, aukštuose valdžios ešelonuose.

Buvo tokie laikai…

-Kai aš paklausiau V.Valicko, ar jis žino, kodėl visus muitinės postus saugojo Krašto apsaugos departamentas, o tik vieną Medininkų postą – Vidaus reikalų ministerija, jis atsakė, kad žino, bet nori gyventi. Gal jūs ką nors žinote apie tai, kodėl Medininkų muitinės posto apsaugą prieš Medininkų įvykius perėmė VRM?

-Galima grįžti prie to, ką tik pasakiau: tai irgi susiję su aukštesniais valdžios ešelonais. Galiu pasakyti, kad ir Lavoriškėse stacionarių krašto apsaugos postų nebuvo. Jie po pirmo vagonėlio sudeginimo „nusiėmė“.

-Kaip tai???

-Kai mūsų vagonėlį sudegino, o jų (krašto apsaugos – KK) namelis liko sveikas, mes Lavoriškėse norėjome persikelti į jų namelį, bet jie net neleido.

Tas jų namelis pastovėjo keletą dienų ir jie jį išsivežė.

O tas keletą dienų, kai mūsų namelis buvo sudegintas, krašto apsauga neleido mums ten net budėti.

-Tai kur jūs budėjote?

-Lauke.

-Palaukit, jūs budėjote lauke, nes jūsų vagonėlis buvo sudegintas, o šalia namelį turėjo krašto apsauga, bet jūsų neįsileido??? Ir dar tą namelį išsitempė???

-Taip.

-Tai gal vasara buvo? Šilta?

-Ne, kažkur vasario pabaiga-kovo pradžia.

Jūs gal nepatikėsite, bet vėliau jau būdavo taip: atvažiuoji į postą aštuntą valandą – sudegintas namelis. Dešimtą jau buvo kranas, sunkvežimis, namelis – naujas.

Tuo metu dar buvo Lavoriškių tarybinis ūkis, tai jo direktorius neduodavo elektriko, kad įliptų į stulpą ir nameliui pajungtų elektrą. Turėjau kaip nors privačiai tartis. Tai važiuodavau į seniūniją. To meto Lavoriškių seniūnas tikrai buvo Lietuvos patriotas ir jis padėdavo, kaip tik galėjo. Ir mes vėl po valandos turėdavome naujame namelyje šviesą.

Dar ir šiandien už tuos namelius nesumokėta Lentvario statybos valdybai. Tuo metu niekas nežinojo, iš kur tie nameliai, – nei Z.Vaišvila (tuometinis vicepremjeras – KK) nežinojo, nei V.Valickas (muitinės vadovas – KK). Z.Vaišvila tik pasirašydavo raštą, kad bus apmokėta, bet ir šiandien galiu garantuoti, kad neapmokėta. Nes juos degino, o mes – vežėm…

O V.Valickas, galiu grubiai pasakyti, tik ausim karpė, sakė: „Nėra lėšų“. Ir jo pavaduotojas statybai, nuolat atsistojęs, visai respublikai sakydavo: „Neturime lėšų“. O mes namelius vis tiek pasistatydavome.

-Tai buvo vis dėlto gerų žmonių, tikrų Lietuvos patriotų?

-Tikrai taip. Pamenu, reikėjo į Lavoriškes nutiesti kabelį – 6 kilometrus. Bet tuometinis ryšių ministras K.Birulis davė tik 600 metrų. Vietoj 6 kilometrų! Užeinu pats pas ministrą, o ministras skėsčioja rankomis: „Neturime“.

O mums juk reikėjo turėti Vilniaus liniją Lavoriškėse!

Per dvi savaites Rygoje buvo surasta galimybė, ir toks Raginis Jonas, tuometinis Ryšių statybos valdybos viršininkas, atvežė ir nutiesė tą kabelį be jokių leidimų… Su „Kirovu“ praarė, kelias eglutes nulenkęs. Ir viskas – mes turėjome Vilniaus ryšį.

Paskui tą patį ir Medininkuose padarėme.

O ministrai rankas pakėlę buvo, sakė: „Čia du metai, kol suderinsit ištiesti liniją ir nuvesti telefoną“.

Net V.Valickas nežinojo, kad taip vyksta.

Mes patys viską susitvarkėme ir turėjome telefono liniją – Medininkai ir mes, Lavoriškės.

-Tuo metu muitinės postus nuolat užpuldinėdavo OMON’as?

-Kai tik stojome prie sienų ant kelių, ir prasidėjo…

Iš Vidaus reikalų ministerijos pasiskolinome ryšio stoteles ir pusė kilometro nuo posto įsirengdavome kitą postą: griovyje, mašinoje arba parduotuvėje. Ir jeigu važiuodavo OMON’as, mes pranešdavome į postą, ir iš posto dingdavo dokumentai ir darbuotojai. Postą sudegina, bet žmonės sveiki, dokumentai sveiki. Štai taip būdavo…

Paskui buvo toks girininkas Lavoriškių. Jis buvo medžiotojas. Tai mus perspėdavo, parodydavo miške: „Va, čia prie jūsų ėjo, žiūrėjo. Žinokit, kažką ruošia“.

Po dviejų dienų – Lavoriškių poste vėliavą sušaudė, langus iššaudė. Dabar ta vėliava muziejuje yra. Tokios dienos buvo.

Originalas – ne Lietuvoje?

-Norėčiau sugrįžti prie tos jūsų filmuotos Medininkų žudynių vaizdo juostos. Be abejo, originali juosta buvo tik viena, bet kopijų tai juk buvo pridaryta? Nejaugi negalima surasti? Man susidaro toks įspūdis, kad nenorima tos juostos ne tik ieškoti, bet net ir absoliučiai savo akyse matyti. Mano šaltinių duomenimis, prieš keletą mėnesių viena kopija net buvo peržiūrėjama tam tikruose sluoksniuose…

-Kopijos Lietuvoje gali būti, bet originalas – ne Lietuvoje.

Tai (Medininkų žudynės – KK) buvo dar gerokai prieš pučą, ir tada dar buvo žmonių, ir aukštuose valdžios ešelonuose, kurie tikrai dar nežinojo, kur dėti partinį bilietą dėti. Ir jeigu pas juos ta medžiaga pateko, jie tikėjosi iš tos juostos dividendų. Ir, manau, jie ją atitinkamai padėjo.

Kartą Maskvoje netyčia oro uoste susitikau generolą lietuviška pavarde. Panaši kalba buvo. Tas generolas apsidairė ir man pasakė: „Čia tikrai ne tavo reikalas“.

-Dėl Medininkų žudynių?

-Taip. Tas pokalbis vyko Maskvos oro uoste. Jis ir liko Maskvoje. Ir sūnus dar buvo šalia. Veidą aš jo atsimenu, bet pavardės neatsimenu. Čia jis buvo papulkininkis ar pulkininkas, o ten jau generolas. Pavardė iš A raidės: Antanavičius ar kažkaip panašiai. Jis dirbo pas V.Uschopčiką.

-Bet pavardė lietuviška?

-Taip, lietuviška pavardė. Kai aš buvau uždarytas pas V.Uschopčiką komendantūroje, tai su juo teko susidurti, dėl to aš jį Maskvos oro uoste sutikęs ir atpažinau. Tai buvo tuo metu, kai aš iš Gorkio Muitinės departamentui tas nelaimingas volgas vežiau.

-O kodėl jus buvo uždarę pas tą Uschopčiką?

-Mes buvome įrengę penkis stebėjimo punktus, kaip juda armija: „Lietuvos“ viešbučio 22-as aukštas, Technikos stotis Žirmūnuose, prie Šiaurės miestelio, Seime ir dar keliose vietose. Ir iš tų punktų mes stebėjome tankų bei šarvuočių judėjimą. Taip pat po Vilnių važinėjo mūsų mobilios mašinos.

Tai buvo sukurta normali sistema, ir iniciatyva buvo tikrai ne V.Valicko.

„Lietuvos“ viešbutyje buvo apie 200 žurnalistų, ir mes pirmieji perspėjome, kad juos išveš. Mūsų stebėjimo dėka 14 žurnalistų spėjo pasitraukti į Seimą. O kitus iš „Lietuvos“ viešbučio – į autobusus ir išvežė į Minską – kad nefiksuotų, kas čia vyksta.

-Kada čia taip buvo?

-Prieš sausio įvykius.

-Tai čia toks buvo muitininkų darbas?

-Mes, muitininkai, tada dirbome tokį darbą. O po sausio įvykių, kai išėjome iš Seimo, jau reikėjo stoti ant kelių.

1991 m. sausio 9 d. į Seimą mūsų atėjo 41 žmogus, o išėjome sausio 17 d. vienuolika. Tačiau Z.Vaišvilos padėkos rašte buvo 21 pavardė. Mes su Petkevičiumi protestavome, sakėme: iš kur čia dar 10 pavardžių atsirado, jeigu išėjome vienuolika? Dar 10 pavardžių buvo prirašyta. Kaip ir paties V.Valicko, kuris kas vakarą dingdavo iš Seimo. Jis gali čia (redakcijoje – KK) sėdėti ir aš galiu parodyti, kokiais kampais jis eidavo, paskui sėsdavo į savo „Moskvyčių“ ir išvažiuodavo. Ir daugiau tokių buvo, ne jis vienas. Ir kaip vadas jis nė vienos nakties nepraleido su muitininkais Seime. Tai irgi kai ką sako.

O kad ta mano nufilmuota vaizdo juosta naudinga buvo ir kad jinai dabar yra, tai beveik 100 proc. Manau, kad jau a.a. prokuroras A.Astaška žinojo, ką turi rankose. Bet Audrius Butkevičius matė tą juostą.

-Taip, matė, jis tą mums patvirtino.

-Ir matė Seimas.

-Taip, ir matė Seimas.

-Tai ko daugiau reikia, jeigu yra tiek žmonių mačiusių? Pagaliau, ir muitinė matė – ar 10, ar 11 žmonių darbo dienai baigiantis: aš atėjau į kabinetą laidojimo reikalais pas vadą, o jie sėdėjo ir tik ką buvo pradėję žiūrėti.

-Tą jūsų filmuotą juostą?

-Taip. Pamačiau, koks čia dalykas vyksta, paklausiau, ko man reikia, priėjęs ir išėjau… Tai dienai man buvo per daug visų tų dalykų.

Dar dvi dienas praleidau muitinėje, rūpinausi laidotuvėmis. Ir dar tuo metu iš Krašto apsaugos departamento skambino, klausė, kaip tą juostą pamatyti: „Jūs filmavot“.

Aš tuo metu budėjau prie telefono Vilniaus muitinėje grynai organizaciniams reikalams. Taigi, ir krašto apsauga apie tą vaizdo juostą žinojo jau tą pačią ir kitą dieną.

Jeigu būtų tik norėję…

-Aš vis tiek nesuprantu, kodėl ta vaizdo juosta iki šiol slepiama – 22 metai nuo Medininkų žudynių praėjo. Ko bijoti? Juk istorinis teisingumas yra istorinis teisingumas? Bijo prisipažinti, kad tiek metų ta byla buvo neištirta? Tai kokios problemos? Tai dabar tirkit!

-Aš dar kartą pakartosiu: ten užkabinti aukšti valdžios ešelonai. Ir, matyt, dar šiuo metu yra tokių, kurie sėdi rimtuose postuose. O jeigu visuomenė sužinotų, kur jie buvo ir kodėl per 3-4 dienas viso to neištyrė, tai, manau, kažkas stipriai nukentėtų. Nereiktų net kandidatuoti į kai kuriuos postus…

-Tai tas Medininkų žudynių esminis netyrimas – politinės valios stoka?

-Matot, čia turbūt viskas taip supinta, kad tose struktūrose nėra nei vieno tokio, kuris galėtų paimti ir pasakyti: „Veskit tą reikalą iki galo“. Nėra tokio. Nes bet kuriam iš kelių pusių yra „kompromatai“ – jeigu tu pajudinsi šitą, mes pakelsim, va, tą ir aną, ką tavo žmonės arba tavo partija darė! Ir pasibaigia visos iniciatyvos ir politika…

Čia ne tiek politika, kiek materialūs dalykai, užimami postai ir t.t. Čia daug kas persipynę. Ką gali Prezidentė padaryti, jeigu atsitiktų taip, kad kai kas imtų ir pažiūrėtų, ką ji tuo metu veikė?

-Na, 1991 metais ji Amerikoje, Džordžtauno universitete mokėsi, tai čia turbūt nelabai ją tuo pagąsdintų?

-Sakykit, o kam ji galėtų tai pavesti? Generaliniam prokurorui? Jis nėra asmenybė, kuris galėtų atsistoti ir pasakyti, kad „aš tą padarysiu“. Na, jis kai ką darė: tai buvo prilyginta karo nusikaltimui, įtraukti dar 68 žmonės.

Tai va – jau daug didesnė purvo bala, jau daug sunkiau žuvį gaudyti.

-Kam tas „šou“ su tuo Medininkų bylos tyrimu tuomet reikalingas?

-Jį daro visuomenei.

-Iš serijos „duok liaudžiai duonos ir reginių“?

-Bet jeigu jūs paklaustumėt Medininkuose žuvusiųjų mamų, žmonų, tai nieko nedaroma… Čia mums papudruoja truputį akis ir viskas.

Jeigu būtų norėję toje byloje tikrai ką nors padaryti, tai po žudynių Medininkuose būtų užtekę 3-4 dienų, ir viskas – būtų atitinkami žmonės „sėdėję“. B.Jelcinas tikrai tada būtų atidavęs.

-Ką jūs turite omenyje?

-Jeigu tada būtų kas parašęs Rusijos Dūmos pirmininkui G.Selezniovui…

G.Selezniovas tada buvo labai rimtai nusiteikęs – buvo B.Jelcino žmogus, jo klausė. Reikėjo tiktai parašyti rimtą laišką, kad ir nuo Aukščiausiosios Tarybos pirmininko, aš garantuoju, kad pusė jų (omonininkų – KK) būtų neišbėgę į Rusiją.

Bet niekas šito nedarė. Nes buvo kai kurių… Na, jūs žinot, kad B.Makutynovičius (Vilniaus OMON’o vadas – KK) buvo paleistas?

-Taip.

-Jam ranką paspaudė mūsų valdininkai. Taip, B.Makutynovičius buvo paleistas, o jį matė mūsų aukšti pareigūnai. O jį reikėjo tik paimti ir uždaryti.

-Vienoje buvusio Vilniaus omonininko knygoje rašoma apie tai, kad kai kas iš tuometinės Lietuvos valdžios sukirto su Vilniaus OMON’o vadu rankomis ir susitarė dėl „nulinio varianto“: atseit, kas vyko iki pučo, užbraukiame, ir pradedame „nuo nulio“.

-B.Makutynovičius buvo tokio „sukirpimo“, kaip ir mūsų V.Valickas – pasipūtęs. Nors buvo tik kapitonas, bet kai per televizorių kalbėdavo, tai kaip koks generolas.

B.Makutynovičių reikėjo tuo metu tik gerai papurtyti ir…

Bet tai būtų labai nenaudinga mūsų valdžioje esantiems piliečiams. Jeigu jis būtų tada prabilęs. Labai nenaudinga.

-Kodėl? Kokia jūsų versija?

-Todėl, kad buvo tariamasi. Apie tuos dalykus buvo tariamasi su juo. Ir tarėsi ne V.Valickas. O tarėsi rimtesni, aukštesni piliečiai.

Dėl to ir buvo paleistas B.Makutynovičius. Ir rankos buvo paspaustos, ir pasakyta: „Gali ramiai važiuoti“.

„Nulinis susitarimas“ toks ir buvo.

-Tai jūs manote, kad žudynės Medininkuose kažkam buvo naudingos?

-Tas „kipišas“ mūsų valdžiai buvo labai naudingas – gal ne tokio žiauraus reikėjo, nes Amerikos prezidentas Bušas vyresnysis buvo Maskvoje. Bet reikėjo parodyti, kad mus puola. Tai, va, ir puolė…

Aš tiek galiu pasakyti: jeigu į B.Jelciną ar G.Selezniovą būtų kreiptasi tuo klausimu diplomatiniais kanalais, valstybiniu lygmeniu, 4-5 dienos ir viskas čia būtų atsistoję į vietą.

Bet tai būtų buvę labai nepatogu kai kuriems mūsų valdininkams. Labai nepatogu. Užtai prasidėjo šitie reikalai.

Beje, ir vienas tyrėjas teisme pasakė: kad tai buvo savaitės reikalas. Kad visa tai būtų galima išspręsti per savaitę, jeigu būtų buvę noro. O dabar…

Dabar nemanau, kad kas nors greitai dar išsispręs, bet… Gali ir atsirasti viena kita rimtesnė figūra, kuri norės sudėti šituos įvykius į savo vietas.

Dabar viską užfiksuokim, o paskui laikas viską parodys.

Čia tokie dalykai, kad tegul ir po mūsų, bet bus aišku, ką prie sienos statyti.

-Na, toje buvusio Vilniaus omonininko knygoje, kur rašoma apie tą „nulinį susitarimą“, iš esmės reabilituojamas Vilniaus OMON’as – aprašoma, kaip jie gynė mūsų parlamentą, davė priesaikas nepriklausomai Lietuvai, ir kad jie prie tų Medininkų žudynių esą „ne prie ko“. Nors, kaip žinia, Tomas Šernas savo pirminiuose parodymuose, po operacijos, ligoninėje minėjo Makutynovičiaus pavardę…

-Įdomu, o ką jie veikė Kino studijoje? Jie buvo užėmę Lietuvos kino studiją. Ir, kaip rusai sako, visas tas „navodkas“ darydavo kaip tik OMON’as.

Bent jau mes niekad neįvardinome armijos – būtent OMON’as muitinės postus niokojo. Buvo armija atvažiavusi, papulkininkis, bet ramiai – atvažiavo, mato, saugojama, apsisuko ir grįžo į Vilnių.

„Nepatogūs“ liudininkai prokuratūros nedomina

-Dabar prokuratūra yra perdavusi į teismą bylą dėl muitinės postų užpuldinėjimo, kur už akių bus teisiami šiuo metu Rusijoje gyvenantys buvę Vilniaus omonininkai. Bus teisiami pagal BK 100-ąjį straipsnį – karo nusikaltimai. Jūs, kaip buvęs Lavoriškių posto viršininkas, ar buvote šitoje muitinės postų užpuldinėjimo byloje apklaustas mūsų prokuratūros? Byla, kaip sakiau, jau teisme. Kiek jūsų vagonėlių buvo sudeginta?

-Mūsų poste buvo sudeginti trys vagonėliai. Prokuratūra manęs nė karto neapklausė.

Apskritai, kalbant apie vagonėlių užpuldinėjimus, prokuratūroje buvo apklausa tik dėl vieno atvejo – kai per vagonėlio užpuolimą buvo patirta asmeninių nuostolių.

-Ką turite omenyje?

-Kai valstybei buvo daromi nuostoliai, prokuratūra nieko netyrė. O kai Petro Marčiulaičio asmeninį televizorių „Šilelis“ sudaužė, tyrimas jau buvo.

Po omonininkų išpuolių, pamenu, parašom muitinės departamento vadovui V.Valickui, kas sudaužyta – nes visi daiktai buvo inventorizuoti, namelis sudegintas. Tačiau nė karto niekas nieko neapklausė: valstybei padaryta žala – prokuratūra tyli.

Tada ėmėmės kitų priemonių: per užpuolimą sudaužytas muitininko „Šilelis“. Sakau: „Rašyk, Petrai, pareiškimą“.

Aš tą pareiškimą – į prokuratūrą. O prokuratūroje: „Ieškosim, atlyginsim…“

Tai vienintelis atvejis, kada kažką tyrė. Bet manęs niekad neapklausinėjo.

-Palaukit, byla dėl muitinės vagonėlių deginimo perduota teismui, Lavoriškių muitinės poste sudeginti trys vagonėliai, jūs – posto viršininkas, ir prokuratūra jums klausimų neturėjo?

-Ne, niekad neapklausė. Pirmą kartą buvau apklaustas teisme, Medininkų byloje, dėl tos vaizdo juostos.

Kai pernai lapkričio mėnesį teisme buvau apklausinėjamas dėl tos vaizdo juostos, prokurorai bandė klausti apie Lavoriškes, bet tada aš pasakiau: „Prieš 21 metus reikėjo šito klausti. Tada aš jums viską būčiau detaliai papasakojęs“.

Ir klausė prokurorai teisme ne apie Medininkus, bet apie Lavoriškes. Irgi visai ne į temą. Nežinau, ar norėjo mane patikrinti, ar mano atmintį, ar nukreipti temą nuo Medininkų į kitą pusę…

-Kada buvo pradėti statyti muitinės vagonėliai pasienyje – iš karto po nepriklausomybės atkūrimo ar vėliau?

-1991 m. sausio 21 d., po sausio įvykių, jau buvo suformuota pirma pamaina ant Rytų Lietuvos sienos. Po šešių-septynių dienų – Medininkai. Tada ir prasidėjo…

-Ir tada prasidėjo tie užpuldinėjimai?

-Taip. Sausio 27 d. jau buvo pirmas Lavoriškių muitinės posto užpuolimas.

Tikroji versija – valstybės paslaptis?

Tai dabar ryškėja tokia prielaida: kad tai, ką jūs nufilmavote Medininkų muitinės poste 1991-ųjų liepos 31 d., yra valstybės paslaptis – jeigu remtumėmės ta versija, prie kurios viską pritempinėja.

Ir rimta. Jau čia ne tas pranešimas apie valstybės šantažą… Čia rimtesnė paslaptis turėtų būti.

-Bet žiūrėkit, ne vien tiktai jūsų filmuota vaizdo juosta Medininkų byloje dingo – nufilmuoti Tomo Šerno parodymai ligoninėje irgi dingo! Taigi buvęs VRM oper.įgaliotinis Jurijus Pivoriūnas filmavo? Filmavo. Ir ta vaizdo juosta – irgi dingusi…

-Teisingai. Jie (VRM – KK) buvo profesionalai, jie buvo kopijų prisidarę. O pas mus vaizdo kamera buvo vienintelė ir, jeigu norėjai padaryti kopiją, reikėjo važiuoti į televiziją, ieškoti vaizdo grotuvo, nes tuo metu dar nebuvo šitų dalykų.

Aš dabar pats save vertinu kritiškai: jeigu būčiau buvęs ne taip sukrėstas, aš turėjau pirma pasidaryti tos vaizdo juostos kopiją ir tą kopiją atiduoti visiems rytą atsivežęs. O originalą – užkasti ir laikyti iki šios dienos. Ir rodyti jį ne Lietuvoje, o nuvažiuoti kur nors į nepriklausomą šalį ir ten paviešinti.

Bet tada aš buvau labai sukrėstas ir, kaip koks žioplys, atidaviau tokią svarbią vaizdo juostą tokiai vidutinybei kaip vadas. Ir, štai, kas išėjo… O juo pasinaudojo.

-Po pokalbio su Jumis dabar susidaro toks įspūdis, kad gal tie Medininkų įvykiai – bendra Lietuvos ir Rusijos paslaptis?

-Kai kurių sluoksnių tarpe – taip. Ir visai rimtai.

Aš galiu garantuoti, kad kai kas būtų netapę ir prezidentais, jeigu šita juosta būtų iškilusi. Šimtas procentų.

-Lietuvoje ar Rusijoje?

-Jeigu jinai yra Rusijoje – o tai irgi beveik 100 proc., kad originalas yra tenai, – tai, jeigu jinai būtų ištraukta, tai čia košės būtų buvę daug…

Man taip atrodo. Čia mano privati nuomonė.

-Palaukit, jeigu rusų rankose – tokie įrankiai, tai tas visas rėkimas, kad „rusai puola“, – tik priedanga? Po kilimu yra kitokie susitarimai?

-Tuo metu Dž.Bušas vyresnysis buvo Maskvoje. Tuo metu reikėjo ko nors, kad jis atsisuktų ir pasižiūrėtų, kas čia tam Pabaltijy, kur jis yra nuo tos Maskvos? Tą ir pasiekė.

-Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Giedrė Gorienė

Pagal laikraštį “Karštas komentaras”

Komentarai

 

 

 
 1. NEGALIU NUSIŽENGTI PRINCIPAMS. ESU BUVĘS VSK KARININKAS

  Noriu parašyti tiesą, dėl ko taip demonizuojami tarybiniai saugumo organai. Aišku,- ne visi ten buvo idealistai. Bet tai ir yra esmė.
  Pirma priežastis. Dar TSRS Aušroj tarybinė žvalgyba dirbo darbus, kuriems komplimentų nestokojo net mūsų visiška priešingybė Dalesas….Visi iš TV filmo žino apie jaunų tarybinių čekistų įvykdytą operaciją TREST. Tik filme nebuvo parodytas tuomet įslaptintas ( manau, be reikalo) epizodas- operacijos finalas. Vienu momentu atsirado perbėgėlis, kuris Suomijos žvalgybai………..ėmė ir atskleidė legenduotos baltagvardiečių organizacijos Tarybų Rusijoje įkūrimą. Bet tuo ir buvo pasiektas operacijos REZULTATAS. Vakarų valstybių vadovai nusigręžė nuo ten įsikūrusių baltagvardiečių emigrantų organizacijų, nes buvo gudriai primesta nuomonė, esą tos organizacijos “susijusios su Tarybų Rusijos saugumu”
  O kiek buvo po to TSRS YK, VRLK, VSK dezinformacijos operacijų? Tarp jų ir tokių, kurios išgelbėjo Lietuvą nuo “demokratų” atominio smūgio? Gal kas duos mane į teismą už šiuos žodžius? Prašau,- aš tik didžiuosius tuo!
  Taigi,- vienas VSK demonizavimo šaltinis-baltoji rusų emigracija, kerštaujanti už sėkmingas mūsų žvalgybos ( tuomet tokios jaunos, ir tokios veržlios ) operacijas užkardinant grėsmes tada dar jaunai Tarybų valdžiai.
  Bet būta ir kito. Išverstakailiai, dirbę VSK. Patys muša, patys rėkia.
  Kai po lemiamo mūšio grįžau į Lietuvą, – vietinių “saugumiečių” nelabai ir pažinojau. Bet su vienu tokiu,-su kapitonu,- suėjau. “Drauge majore,- tarė man jis ( gerai, kad nors kreiptis išmoko ),- jei mes prasižiosime, daug kas per langą iššoks”
  Tada vos susilaikiau, nespjovęs jam į snukį. Juk mes buvom pasižadėję saugot Tarybų valdžią, o ne naudotis valdžios suteiktu avansu….
  Bet kai kas ir naudojasi. Ir pirmieji ieško “KGB agentų”. Ir ypač nekenčia tų Čekistų, kurie iki pat paskutinės savo veiklos akimirkos norėjo ir šalį išgelbėti, ir su korumpuotais pareigūnais kovojo. Kovojo tol, kol leido galimybės…
  Ir todėl kiekvienam, mus puolančiam tariamam patriotui dar ir dar kartą ištarsiu-
  DUOK DIEVE JUMS MYLĖT SAVO TĖVYNĘ TAIP, KAIP MES MYLĖJOM SAVĄJĄ. . O UŽ MEILĘ NUTEIST NEĮMANOMA

  Thumb up 8 Thumb down 4

  • taip, drauge Sokolovai, jūs puikiai mums tarnavote. Kartu sukūrėme unikalią Melo ir mafijos imperiją. Patikėkite, būsite mūsų nepamirštas ir po mirties:)

   Thumb up 6 Thumb down 6

  • Didžiule garbė jums, sugebėjusiam neišsiversti ir dar išlikti. Manau, jog jūsų reikia mūsų teisėsaugai. Tik jai nereikia jūsų. Taip jau yra.

   Thumb up 9 Thumb down 3

  • Ką Saulėlydis rašo, labai panašu į Tiesą. Tam tikru laiku savo artimesnėje ir tolimesnėje aplinkoje KGB dėmesį jutau ir aš, bet tas dėmesys nebuvo įkyrus, juolab – grubus, sakyčiau visiškai net nepastebimas, jei nekreipdavau į tai dėmesio. Tuomet man buvo aišku viena – kiekvienas gyvas organizmas vidinei savo apsaugai sukuria imuninę sistemą-specialias lasteles, tarkim limfocitus, fagocitus ir tt. Visuomenė – tai socialinis organizmas – taip pat yra gyvas kūnas, kuriam apsaugoti sukuriamos imuninės lastelės: prokurorai, policija, slaptosios tarnybos ir pan. Taip yra sutvarkyta visose pasaulio valstybėse – ir demokratinėse, ir diktatūrinėse, karalystėse, net ir pas aborigenus bei indėnus – tie ypač stebi aplinką ir svetimkūnius. Tad nereikia dėl to niršti ar pykti, kad SSSR imunitetą užtikrino KGB. Aš tai supratau. Jie suprato, kad aš tą suprantu, o aš – kad jie supranta, kad aš suprantu – t.y. lyg kad mėgėjiškai būtume žaidę šachmatais ir tiek. Kai kariuomenės draugas, su kuriuo draugavom nerazlej-voda po daug metų pasisakė, kad buvo pristatytas mane ir kitus lietuvius sekti, atsakiau, kad mes jau tuomet tai žinojome ir kad mums jo priežiūra tiko, nes buvo draugiškas ir šiaip normalus žmogus. Tad nors KGB ir vykdė tolimą stebėjimą, bet gyventi, mokytis, dirbti netrukdė. Todėl mano supratimas, kad taip ir turėtų būti (nebūtų KGB, būtų kažkas kita – juk akivaizdu) man padėjo visiškai kvailai nerizikuoti ir neužsirauti, kad netapti tuo svetimkūniu, kurį KGB imuninės lastelės paprasčiausiai suryja. O atvirai priešpriešai sovietinei sistemai rastis sistema dar nebuvo tiek subrendusi – nes norint išsigydyti nuo vėžio, pirmiausia tas norėjimas turi gimti sergančiojo galvoje. Daug kalbama, kad rezistencinis pokaris, politkaliniai, tremtiniai ir disidentai daug padarė, kad SSSR sugriūtų, tampa akivaizdu, kad ne jų dėka tai įvyko. Kai SSSR galvose – genseko Gorbačiovo, Jakovlevo ir kitų – gimė perstroika (dabar žinome, kad perestroikos idėja jiems negimė, o buvo pakišta CK KPSS imuninės tarnybos, apie kuria KK rašė buvęs GRU pulkininkas Pavlovas), SSSR buvo pradėta išmontuoti, nes taip reikėjo globalistinei politikai. Gi mes tuomet galvojome, kad tai demokratija, kad tai tautų atsibudimas, kad tai kėlimasis iš vergovės – ir rizikavome, rizikavome, rizikavome, o kai kas ir galveles paguldė… Anot to GRU pulkininko, KGB čekistai, suuodę svetimkūnius (savaime aišku, kad politkaliniai su tremtiniais nebuvo svetimkūniai) ir sekę CK KPSS imuniteto tarnybos darbuotojus, visi keistomis aplinkybėmis žuvo arba dingo. O kokiu tikslu tos perestroikos reikėjo? Įvertinus pastarųjų laikų info iš rusų tinklalapių, išmontavus SSSR buvo prichvatizuotas KPSS partijos auksas, kurio buvo 2500 tonų. Dabartiniai Rusijos ekspertai-kuperiai aukso tesuranda vos 250 tonų… Akivaizdu, kad SSSR išmontavime dalyvavio visa aukštoji karininkija, kuri tiesiogiai nėbuvo pavaldi KGB… Taip, kad KGB, kaip imuninė sistema, kovą su globalistais prakišo. Mano klasiokas, kuris būdamas komjaunuoliu ir dirbęs atitinkamoje tarnyboje, anuomet sekė Lietuvos CK partinių bonzų darbelius, juos gaudė ir pakavo, 7 ar 10-ais nepriklausomybės metais pasakė – reikia dingti iš Lietuvos, kol dar manęs nenužudė. Ir dingo – vienas dievas težino, kur jis dabar. Tuomet atsisveikindami kalbą užbaigėme mintimi, kad dabar Lietuvai atėjo pi…dec. ir ne KGB tame kalta, nors dabar ant jos ir ant Rusijos kariami visi padvėsę šunys kaip pačių blogiausių blogybių. Bet džiugu, kad, nežiūrint tos nuolat skleidžiamos dūmų uždangos, žmonės tą mato ir supranta, nes po … niolikos metų po susitikimo su klasioku virš milijono žmonių emigravo iš Lietuvos ne dėl KGB ir ne dėl Rusijos. Vertinant neidelizuoju nei KGB nei Rusijos, nes dėl skanaus lietuviško kąsnelio pešasi taip pat Baltarusija su Lenkija, skandinavai, o kiek jiems pavyks skanesnio lietuviško kasnelio atsikasti – kiek dabartiniai globalistiniai strategai ribentropai su molotovais leis, tiek ir atsikas, nepadės ir NATO. Kaip yra pasakęs Kisindžeris, tik laiko klausimas, kada bus išmontuota JAV, o jei reikės – ir Izraelis, jei jis trukdys globalizacijai. Juk Tiesos vis tiek niekas nesakys, o pakišdinės totalų melą, kad ir kaip būtų liūdna dėl nieko dėtų žmonių visai nereikalingų žūčių. Bet mes nebepasiduokime apgaulėms, ramiai sau gyvenkime, kurkime gėrį ir grožį bei džiaukimės gyvenimu. Ačiū Giedrei G. už įdomų interviu.

   Thumb up 5 Thumb down 1

 2. kaip nusibodo tos miglotos užuominos nerišli kalba.

  už ką mus čia taip kankinate tuo arklininku Petruškevičiumi?

  teisingai vienas pasakė – jei pasakei A, tai išdrįsk pasakyti ir B.

  o tai mykia, mykia… Bernardinuose pasakojo, kad kai juos bevažinėjančius ir besekančius omoną, omonas juos suėmė, tai Vagnoriaus pavaduotojui Zigmui Vaišvilai tereikėjo pakalbėti su Vadu ir iškart paleido. Juk ne veltui Vaišvila atvyko iš atominės bombos gamyklos Dubnoje. Geras pažintis turėjo. Ne tik su Antonovais, kas be ko… :)

  Thumb up 8 Thumb down 5

  • Kokios čia Tamstai užuominos, špyga taukuota, juk V.Pertuškevičius aiškiai parašė, kad nufilmavo mineralinio butelį ir visureigio vėžes. Tai ko dar nori? Tik jau neužsimanyk sužinoti, kas tą V.Petruškevičių filmuoti ir N.Medvedjevą įsitikinti, kad viskas padaryta be priekaištų pasiuntė. Ne bobų čia reikalas.
   P.s. O A.Paulauskas čia visai „ni pri čiom“. Nei jis ten buvo, nei pėdas uostinėjo. Jei tą mineralinio butelį Jolanta išmetė į šiukšlių konteinerį, tai negi jo kaltė, kad pamiršo perspėti. O po vagonėlio slenksčiu pakištą laikrodį kažkas padovanojo būsimajam prezidentui prisiminimui, kaip suvenyrą. Kur jį tas „būsimasis“, kuris taip ir netapo „esamuoju“, nukišo, jau ir pats nebeprisimena. Taip, kad neieškokite sliekų…, nes visi, išskyrus Nikulin’ą, „ni pri čiom“.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 3. NEGALIU NUSIŽENGTI PRINCIPAMS. ESU BUVĘS VSK KARININKAS

  Noriu parašyti tiesą, dėl ko taip demonizuojami tarybiniai saugumo organai. Aišku,- ne visi ten buvo idealistai. Bet tai ir yra esmė.
  Pirma priežastis. Dar TSRS Aušroj tarybinė žvalgyba dirbo darbus, kuriems komplimentų nestokojo net mūsų visiška priešingybė Dalesas….Visi iš TV filmo žino apie jaunų tarybinių čekistų įvykdytą operaciją TREST. Tik filme nebuvo parodytas tuomet įslaptintas ( manau, be reikalo) epizodas- operacijos finalas. Vienu momentu atsirado perbėgėlis, kuris Suomijos žvalgybai………..ėmė ir atskleidė legenduotos baltagvardiečių organizacijos Tarybų Rusijoje įkūrimą. Bet tuo ir buvo pasiektas operacijos REZULTATAS. Vakarų valstybių vadovai nusigręžė nuo ten įsikūrusių baltagvardiečių emigrantų organizacijų, nes buvo gudriai primesta nuomonė, esą tos organizacijos “susijusios su Tarybų Rusijos saugumu”
  O kiek buvo po to TSRS YK, VRLK, VSK dezinformacijos operacijų? Tarp jų ir tokių, kurios išgelbėjo Lietuvą nuo “demokratų” atominio smūgio? Gal kas duos mane į teismą už šiuos žodžius? Prašau,- aš tik didžiuosius tuo!
  Taigi,- vienas VSK demonizavimo šaltinis-baltoji rusų emigracija, kerštaujanti už sėkmingas mūsų žvalgybos ( tuomet tokios jaunos, ir tokios veržlios ) operacijas užkardinant grėsmes tada dar jaunai Tarybų valdžiai.
  Bet būta ir kito. Išverstakailiai, dirbę VSK. Patys muša, patys rėkia.
  Kai po lemiamo mūšio grįžau į Lietuvą, – vietinių “saugumiečių” nelabai ir pažinojau. Bet su vienu tokiu,-su kapitonu,- suėjau. “Drauge majore,- tarė man jis ( gerai, kad nors kreiptis išmoko ),- jei mes prasižiosime, daug kas per langą iššoks”
  Tada vos susilaikiau, nespjovęs jam į snukį. Juk mes buvom pasižadėję saugot Tarybų valdžią, o ne naudotis valdžios suteiktu avansu….
  Bet kai kas ir naudojasi. Ir pirmieji ieško “KGB agentų”. Ir ypač nekenčia tų Čekistų, kurie iki pat paskutinės savo veiklos akimirkos norėjo ir šalį išgelbėti, ir su korumpuotais pareigūnais kovojo. Kovojo tol, kol leido galimybės…
  Ir todėl kiekvienam, mus puolančiam tariamam patriotui dar ir dar kartą ištarsiu-
  DUOK DIEVE JUMS MYLĖT SAVO TĖVYNĘ TAIP, KAIP MES MYLĖJOM SAVĄJĄ. . O UŽ MEILĘ NUTEIST NEĮMANOMA……

  Thumb up 8 Thumb down 6

  • tai kad, sako, visų melo tarnų tėvynė Pragaras besąs.
   :))
   sau kūrėte pragarą ir kitiems dosniai to linkite?

   o gal pasilaikykite tą savo brangenybę tik sau?

   Thumb up 7 Thumb down 4

 4. Iki kaulu smegenu su visais trusikais parsidavusi giedrulka bando kazka knisti, kad jai tiesos nusisikt visiem senai aisku, tai reiskia bando kelti dumbla kad numestu ir jai koki kauleli paciulpti:)))

  Thumb up 0 Thumb down 7

 5. Giedre, pradėkim nuo paprasčiausių bylų. Dėl kauniečio nužudymo Lentvary, dėl Mažeikių raj. gyventojo dingimo……Visur turiu patarimų, bet ….kai jiems skambinau ( patikėk, skambinau ne tik dėl tos moters iš Vilkijos), visur mane mandagiai siunčia ant trijų raidžių. Nors tai ir ne politinės bylos. Bet tai žmonių skausmas, kuriam aš, buvęs TSRS VSK karininkas, skirtingai nuo kai kurių jėgų diegiamų legendų, neišmokau būti abejingas….

  Thumb up 6 Thumb down 6

 6. kad Petruškevičius ,pasakęs “A” ,neišdrįsta ištarti litų raidžių.Kaltieji dabar griežia dantį.
  Vis tas BAIMĖS sindromas pakiša koją.
  Nors ,kai pagalvoji,visi ,kurie kalba ATVIRAI ,nepalikdami dviprasmybių gyvena ilgai ir laimingai.

  Thumb up 8 Thumb down 2

 7. Pas Baba sesuo Milinene.
  Algirdo pussesere -Lietuvos grazuole Grazina.
  Kas buciavo per Kaledas,tas skirtuma ir pastebejo.
  Gero savaiitgalio.

  Thumb up 2 Thumb down 4

 8. ar yra BENT KAS NORS Lietuvos valdžioje, kas galėtų sustabdytų bezpredelą teisėsaugoje? Prokuratūroje?

  Thumb up 13 Thumb down 1

 9. RAKTINIS ( ESMINIS ) FRAGMENTAS

  Citata iš čia pateikto interviu:
  “….-Tas „kipišas“ mūsų valdžiai buvo labai naudingas – gal ne tokio žiauraus reikėjo, nes Amerikos prezidentas Bušas vyresnysis buvo Maskvoje. Bet reikėjo parodyti, kad mus puola. Tai, va, ir puolė…”

  Va čia ir yra esmė. Tai ir turi tapti tyrimo “svorio centru”. Visa kita- balastas ( “informaciniai triukšmai”).
  Ir dar. Kieno pavardę iš tikrųjų bandė ištarti Šernas dingusiame įraše? Ar tikrai Makkkk…O gal tai galėjo būt Madddd….?

  Thumb up 11 Thumb down 1

  • Makkk – skiemenimis pasakė VISĄ PAVARDĘ, paskui prokuroras Astaška paklausė: Makutynovičius? Šernas parodė, kad taip. Viskas buvo NUFILMUOTA: ir kontroliniai, patikrinantys klausimai, ir kaip Šernas atsakinėjo.

   Thumb up 7 Thumb down 1

   • Ar Tu pati matei įrašą? O gal Tau netiesą papasakojo? Antrinė dezinformacija- irgi metodas.

    Thumb up 2 Thumb down 3

     • Aš neklausiu, kas ką papasakojo. Aš klausiu, – ar matei? :)
      :)
      Aš galiu papasakot, kad Mėnulyje buvau…:)

      Thumb up 3 Thumb down 3

     • Ar aš jau prokuroras? :)
      :)
      Žinai, ginčytis galima. Bet reikia pačiam dokumentą pamatyti. Beje, dokumentų dingimai turi šalutinį pritaikymą. Dingimo pagrindu patogu diegti antrinę dezinformaciją. Ypač žurnalistai yra jai imlūs. Paklausk kitų, jei manim netiki…..

      Thumb up 4 Thumb down 1

     • kadangi šios bylos neseki, tai nežinai, kad tos kasetės kopija, kur Šernas duoda parodymus Šv.Jokūbo ligoninėje, buvo padovanota ir pačiam Šernui, tai paaiškėjo teismo posėdyje, tačiau niekam jos nereikia, supranti? Nei teismui, nei prokuratūrai, nes žlugtų oficiali 22 metus stumta versija.
      Be to, Šernas net tris kartus – du kartus prokuratūrai ir vieną kartą teisme lietuviškai, aiškiai pasakė, kad Michailovo neatpažįsta, tokio per užpuolimą nematė, bet ką mes girdėjome per LTV? “Šernas atpažino užpuoliką!” Padorus pilietis kreiptųsi į LTV dėl sąmoningos dezinformacijos skleidimo, bet Šernas tyli. Jam už tylą, galima susidaryti įspūdį, mokama – jis, būdamas liuteronų kunigu, dar dirba ir… Muitinės departamente.,
      Štai ir tyli…

      Thumb up 9 Thumb down 2

   • Kaip bebūtų, Tarybų valdžios Lietuvoje šalininkams tikrai to “kipišo” ( pasak Petrusevičiaus) nereikėjo. Ir ne tokie mūsų žmonės buvo ir yra. Ne šventi, aišku, bet vis dėlto…..

    Thumb up 6 Thumb down 4

 10. Ryškėja kita esmė – neprileisti jokių naujų partijų, jokių naujų asmenybių į Seimą, į prezidentūrą per totalų juodinimą, puolimą dėl to, jog nebūtų vykdoma politinė valia šiems ir kitiems nusikaltimams tirti…….

  Thumb up 11 Thumb down 0

  • bet ar tos naujos partijos bent parodė kokią iniciatyvą? O DP, pvz, atrodo, tokia didelė, galinga, tiek daug narių turinti, valdančiojoje daugumoje, bet… kelia į prezidentus asmenį, kuriant vadovaujant GP ir dingo tie visi įkalčiai Medininkų byloje.

   Thumb up 6 Thumb down 0

   • Remiuosi Drąsos partijos ir jos iniciatorės pavyzdžiu. Net atrodanti nelabai potencialiai pavojinga partija yra naikinama tiek iš vidaus tiek iš išorės….matomai dar ir del to , kad “maža nepasirodytų” ir tiems, kurie planuoja kurti naujas partijas…

    Thumb up 12 Thumb down 3

    • ir ką ta DK iniciatorė padarė? Pasinaudojo istorija, kad pateptų į seimą, gautų neliečiamybę, o kai ją atėmė, patepė slides?

     Thumb up 4 Thumb down 10

     • visame šitame fone kitos išeities, jei nori išsaugoti gyvybę ir likti sąžiningu, nelieka. Tiesa, buvo dar R.Pakso bandymas būti nepriklausomu, kuris baigėsi tos TT partijos ir lyderio prisitaikymu prie sistemos – graudu net klausytis jų kalbų apie nieką…

      Thumb up 10 Thumb down 4

     • tai kam taip toli bėgti? Jeigu bijo dėl gyvybės, tegul išsikasa bunkerį ir tupi. Ir kovoja partizaninį karą, jei nori, O dabar paprasčiausia bailė.

      Thumb up 3 Thumb down 13

     • O ką jūs darytumėte, jeigu jus ,kaip Drąsos kelio narę pultų šitokia jėga,visais frontais,su tokia šmeižto kampanija.Kiek gyvų liūdininkų? Nėra.Gerai darė, kad pasitraukė,nes būdama gyva daugiau nuveiks tautos labui.Vyksta tautoje atbudimas, nes visi matome kokioje duobėje atsidūrėme.

      Thumb up 5 Thumb down 1

   • Darbo partija apskritai kažkoks sisteminis nesusipratimas, visa mašina dirba vien tam, kad patenkintų VU interesus

    Thumb up 5 Thumb down 2

    • O kas ir už ką tą Neringą Venckienę turėtų žudyti? Negi už tai, kad ji savo kolegas teisėjus kyšininkais pavadino? Juk daug kas taip pavadina, bet dėl to nebėga iš Lietuvos. Tai ko ji taip išsigando? O kokią drąsią vaidino! Kol buvo prisidengusi Mergaite ir teisine bei politine neliečiamybėmis, ant visų kampų ir iš visų patvorių klykė, kad nieko nebijanti – tegu tie niekšai tik pabando mane pasodinti, matysite kas jiems bus… Kai tik tų pridengiančiųjų skydų nebeliko, visa drąsa, kaip kamparo lašelis „mygom“ išgaravo.

     Thumb up 2 Thumb down 11

 11. pastebėjote, kaip konservatoriai tuo klausimu gulė ant dugno? Tyšė vody, nyže travy

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • jeigu ir toliau tokiais tempais atskleidinės Medininkų bylą, tai konservatorių viršūnėlei apskritai reikės susikrauti mantą ir dingti iš Lietuvos į kokį Briuselį, aišku,pasiimant ir tą bylą kuravusį Artūrą Paulauską

   Thumb up 12 Thumb down 0

 12. Visos nesąmonės Lietuvoj tik dėl šios citatos “Nes bet kuriam iš kelių pusių yra „kompromatai“ – jeigu tu pajudinsi šitą, mes pakelsim, va, tą ir aną, ką tavo žmonės arba tavo partija darė! Ir pasibaigia visos iniciatyvos ir politika…”

  Thumb up 18 Thumb down 1

 13. Sveiki kubilojdiniai suniukai.Sveikinu Jus su zaliojo Vareikio metais.

  Thumb up 11 Thumb down 7

 14. o kas liečia metų pavadinimą
  tai jį galėjo sugalvoti tik sunkus psichinis ligonis.
  pvz. -Baba.

  Thumb up 3 Thumb down 5

 15. Su Naujaisiais,mielieji.
  Kiekvienas dirbantis gaus 1511 litu minimuma.
  Nedirbantis -irgi.

  Thumb up 6 Thumb down 3

 16. Sveiks petruska.
  Sveika ir musu mylima Redaktor.
  Deja -Jus man ne lygis.
  AS -kaip Antropologijos profesorius, pradesiu savo Sveikinima izengus i Naujus Metus su senom trumpom melo kojom nuo musu gerbiamu V.Kapsuko kalves balvankiu.prapiesoriu ir siaip,rusisko melo daktaru.
  Uzejo Cecenijos dukra i Volgogrado gelezinkelio Stoti -ruskiai is pasiutimo net susprogo.Bet buvo Sekmadienis.Tupas zurnalistas ir isplepejo.Bet…
  …bet neisvengiamai ateina Pirmadienis.Visas rusisko melo kombainas vistiek uzsiveda.Tada tuoj kompetentingi organai nustato,kad grupe draugu paskambino,kad geriau lai isprotejes isdavikas is respublikos Mari savo galva uz kilometro numeta..Kaip ir gelezinkelio atsakoj i S.Peterburga ir…
  .ir daug daug.kitu.Iki pat 1941 metu birzelio 22 d.12val.Sekmadirnio,kai net paskutiniam-pirmam banku plesikui tapo aisku,kad Vokietijos Pasiuntinys trecia valanda neiteike Karo Paskelbimo Notos zmogedroms bolsevikams.O ir kaip bus neaisku,kai net SIANDIEN Politpuro prapiesoriams tepavyko isversti “i ruska” tik pirma Notos sakini…ir ta nelabai atitinkanti teksto.
  Tad ir pasakoja Kremliaus milinieniu disertacijos apie melagi Gebelsa.
  Runkelis perka. Smeizkit kiaules Venckiene ir Naujais ir dar daug daug Naujasniu.Mes jau PRIPRATOM!

  Thumb up 16 Thumb down 7

 17. KRISTINAI SULIKIENEI

  Nematau kitos išeities, kaip susitaikyt su Tavim, Kristina
  Aš žmogus nejaunas, Nežinau, kiek jauna Tu. Kiekvienam iš mūsų buvo savas Kelias,
  Nežinau, ar kada galėsiu Tau padėt. bet tikrai norėtųsi Tau padėt, jei gini žmones nuo valdžios banditų.. Nepyk, bet tada neturėjau teisės elgtis kitaip.,
  Ir, jei atstovausi Tiesai,- kiek galėsiu, -padėsiu Tau…

  Thumb up 17 Thumb down 3

  • tau neatrodo, jog tu niekada nebuvai santykyje jokiame, todėl negalėjai susipykti, galėjai tik vienšališkai užpykti, todėl vienšališkai nebepykti turi teisę, ir galimybę, bet nebūtina visam pasauliui deklaruoti.
   Antra – akivaizdu, jog tau reikia pagalbos. Tačiau neaišku, kokios.
   “kitaip negalėjau elgtis” – tai kažką pridirbai, kažką prikurstei, supjudei?
   na ir ko? Dabar sėdi vienas, ir nelaimingas, o žinai, kad skaldyk valdyk yra pati šlykščiausia metodika. Pats su savimi ir taikykis.

   Thumb up 10 Thumb down 0

  • Tik visiškai gatavas, iš komentarų internete, gali nustatyti kiek kitas gatavas. 😉

   Thumb up 4 Thumb down 6

 18. Ir tokie nusikalteliai ,tevynes isdavikai,ziulikai sedi sendien valdzioje.Todel ir nepasikelia Lietuva is kryzes,is duobes.Manau,jeigu isaisketu visi padaryti nusikaltimai Landsbergio ir jo gaujos,tai baudziamajam kodekse ir straipsniu neuztektu.Ir cia ne vien Brazuoles upelio tilto sprogdinimas,cia ne vien savanoriu bandymas sukurti maishta Lietuvoje uzemmas misko ir net zmogaus nuzudymas.Tai cia tik pumpureliai.Kiek Lietuvoje tokiu,kurie vardan savo geroves,vardan cemodanelio zaliu popieriuku,pardave Tevyne-Lietuva,Jos zmones,jau nekalbant apie garbe ir sazine.ir sendien sie stalino anukai tebepropaguoja sauleta rytoju ,kaip ir tuomet koncervatorijoje.nejau yra mananciu Lietuvoje ,kad i Grigiskes vezami 20 tonu kgb ir nkvd archyvu buvo beverciai? Ar ne profesorius dave komanda staigiai isgabenti su baisiausia apsauga? net ten nuvezus buvo saugojama didziausios gaujos subinlaiziu,kurie stovejo prie peciaus tol,kol nesukisho paskutines bylos? manot ten buvo bevertes bylos?Vistik islys galai i viesuma,cia tik laiko klausimas.

  Thumb up 16 Thumb down 0

  • Gyvenimas yra panašus į švedišką stalą :
   Kažkas ima kiek nori…
   Kažkas ima kiek gali…
   Kažkas , kiek leidžia sąžinė…
   Kažkas kiek leidžia įžūlumas.
   Bet VISIEMS be išimties galioja viena taisyklė-
   Nieko negalima išsinešti.

   Thumb up 14 Thumb down 0

 19. Kur dingo mažeikiškio dindimas., Vos pareiškiau PD, kad galiu kažką padėt, tai ir dingo……….

  Thumb up 0 Thumb down 1

 20. Patarčiau nebesvaigti apie tas Medinininkų tiesas. Kodėl? Ogi todėl, kad jei jos paaiškėtų (kas labai abejotina), nebeturėtumėte didvyrių, ką begarbinti. Liktų tik vienintelė Venckienė. Ir tai tik laikinai. Visiems jūsų susikurtiems mitams ir legendoms apie Tautos didvyrius būtų „kaput“. Tai kaip be vietinių susikurtų tautos dievų toliau gyventumėte?

  Thumb up 12 Thumb down 6

   • L.Lavastės nepažystu, o Antanienė niekur nedingo. Tebėra kaip buvusi, tik labai nusivylusi politikais, darosi vis labiau ir labiau apolitiška. Apie tuos, jos žodžiais – durnius bei klounus,- ji jau ir diskutuoti net su manimi nebenori…

    Thumb up 7 Thumb down 3

    • Aš vis galvoju: kas tai yra laimė?
     Manyčiau- gyventi Lietuvoje…
     Tuomet, kažin, kas tai yra nelaimė?
     Na, tikriausiai, turėti tokia laimę…

     Thumb up 12 Thumb down 1

  • Venckiene yra ir bus, nors ir kaip stengsites TIESA versti savo sugalvotais mitais, dvasiomis ar vaiduokliais.

   Thumb up 15 Thumb down 5

 21. dar kai dalė žaidė su vaikučiais aitvarus ir gulė kūnu po cementiniu -aš kentėjau .
  dar ” oras ir jūra ir pėsti ” aš kentėjau .
  kai girna be lūpų šypsosi – aš – kentėjau.
  kai Grigiškėse pasakė savo garsią kalbą – aš kentėjau.
  …………..ir t.t.

  Bet kai nuo savo mėlyno amžiams kostiumėlio nusivalė pjuveną – tuo mano kantrybė ir baigėsi.

  aš to niekada nedaryčiau !

  balsas mnus .

  Thumb up 2 Thumb down 2

 22. Šūdmalimas. Tegu pasako ką nufilmavo. Gal Anonistus? O po to apėmė staigus noras būti “didvyriu”.

  Thumb up 3 Thumb down 9

 23. Istorija su ta juosta tik parodo,kad dabar valdzioje-NUSIKALTELIAI.O tikriau tautos ir tevynes isdavikai.

  Thumb up 25 Thumb down 2

   • man Tiesa yra svarbiau už mane .

    Klausimas – kodėl dabar ? jeigu galima poryt. Kodėl nepalaukti dar 2 dienų ? Po 23 metų ?

    Net neleidžia susitaikyti . Kiršina. Net sapnuot neduoda .

    Supratai – nesupratai ( buvo toks storas advokatas iš USA . )

    Thumb up 5 Thumb down 6 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...