Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 14 Pirmadienis
 

V. Mazuronis: Tikrieji paskubomis vykdomos miškų reformos siekiai

2018-01-30 10:31 | Nuomonių ringas | Komentarų (18)

Valentinas Mazuronis. KK nuotr.

Pastaruoju metu tiek R. Karbauskis, tiek S. Skvernelis kaip užkeikimą kartoja, kad jie ėmėsi darbų, kurie nebuvo daromi daugiau nei dvidešimt metų. Tai tiesa. Iki šiol niekas nepriiminėjo įstatymų, pagal kuriuos reikia plėšyti žurnalų lapus. Iki šiol niekas nepriiminėjo įstatymų, verčiančių pirkti ir vartoti pigiausius vaistus. Iki šiol niekas negriovė gerai ir efektyviai, beveik šimtą metų dirbančių, valdymo struktūrų, kurios gynė ir puoselėjo didžiausią Lietuvos turtą – miškus.

Šiandien į viešumą iškilo problema, kurią puikiai žinojo visi jau daugelį metų. Tai Lietuvos žemės supirkinėjimo ir didžiulių žemgrobių klano susiformavimo Lietuvoje problema. R. Karbauskis meta  „neužmušamą“ M. Brazausko laikų argumentą: „VSIO ZAKONNO“.

Sekantis žingsnis – Lietuvos miškai.

Tiek miškų, kaip Lietuvos turto, masinis supirkimo procesas, tiek valstybinių miškų sektoriaus valdymo sistemos sugriovimas, maksimaliai centralizuojant ir koncentruojant viską vienose rankose – tiek turtą, tiek finansinius srautus,  – jau vyksta pilnu tempu. Ir tai tiesa, iki šios valdžios taip elgtis nedrįso niekas.

Dejavu,  po 2008 metų Kubiliaus ir co naktinės reformos atrodė, kad tokios „pertvarkos“  niekada nepasikartos, bet, pasirodo, klydome.  Dabartinis premjeras S. Skvernelis, panašu, iš praeities semiasi stiprybės naujoms, taip pat beatodairiškai skubioms reformoms. Šį kartą  taikiklyje Lietuvos miškai. Skambiai aiškinama, kad Urėdijų pertvarka leis sutaupyti mokesčių mokėtojų pinigus ir išardys esą galimas kopupcines schemas. Bet ar tikrai viskas taip gražu, kaip sako Skvernelis?

Premjeras taip skuba, kad net nesivargina susitarti su koalicijos partneriais, bet bėga pas konservatorius užtarimo ieškoti. Ką ten užtarimo, skubiai praveda politines derybas, greičiau mainus – jūs man, o aš tada jums. Tik palaikykit šią reformą. Kas tai? Politinė prostitucija? O gal plataus masto politinis suokalbis, kuriame dalyvauja ir Prezidentė, ir Premjeras, ir opozicinės frakcijos seniūnas? Suokalbis prieš Lietuvos miškus, o gal net ir prieš Lietuvą.

Akivaizdu, kad premjeras skuba. Įdomu, kas jį taip verčia skubėti? Lietuvos žmonių interesai? Nemanau.

Manau, kad skubėta buvo neatsitiktinai, ne dėl susirūpinimo tvarka Lietuvos miškuose, funkcijų optimizavimu ar dėl siekio kuo greičiau išardyti korupcinę schemą, kaip yra bandoma įteikti.

Valdančiųjų siekį neva tai centralizuoti miškų ūkį vadinu paprasta demagogija ir kenkėjiškumu. Demagogija,  nes centralizacija čia tik pretekstas siekti visai kitokių tikslų. Vadinu tai kenkėjiškumu, nes urėdijos įgyvendindavo gamtosauginę ir socialinę funkciją, apie kurias reformos sumanytojai net neužsimena. Senoji urėdijų sistema dirbo pagal kruopščiai atidirbtą modelį, turi savo plačią infrastruktūrą, materialinį turtą, kuris, matyt, po šios reformos kažkam labai pravers.

Kas galėtų paneigti, kaip mėgstama sakyti, kad viskas čia paprasčiau ir ne taip poetiška. O gal viską lemia ekonominiai interesai? Panaikinus urėdijas, kurias pakeistų teritoriniai vienetai, jų plotas padidėtų kelis kartus, taigi gerokai išaugtų ir iškertamos medienos kiekis. Toks iškertamos medienos padidėjimas – gardus kąsnelis medienos industrijos atstovams, tame tarpe esantiems ne Lietuvoje, nes tuomet jos galėtų dirbti našiai, vadinasi, ir pelningai. Ir nebūtinai Lietuviškos kilmės įmonėms. Galime džiaugtis, kad užsienio kapitalo įmonės sėkmingai dirba Lietuvoje, bet tik ne tokia kaina. Mes jau padovanojome naftos perdirbimo pramonę, bankų sektorių. Dabar atėjo eilė Lietuvos miškams?

Ironiškiausia, kad pradėjus įgyvendinti reformą tapo akivaizdu, kad be viso kito jai yra absoliučiai nepasiruošta. Viskas vyksta nekompetentingai, pažeidžiant pertvarkos procedūras ir Darbo kodeksą: urėdijose dirbantys žmonės nebuvo įspėti apie reformą tinkamai, laikantis Darbo kodekse numatytų terminų, todėl kai kas jų paliko darbo vietas taip ir nesužinoję, kas jiems būtų siūloma. Iš darbo išėjo ne šiaip atsitiktiniai darbuotojai, o patyrę, kvalifikuoti specialistai, pažįstantys mišką kaip savo penkis pirštus. Liūdniausia, kad per vieną akimirką yra sunaikinta miškų ūkio sistema, išgyvenusi net dvi okupacijas. Tik kas bus sukurta vietoj jos?

Kas iš dabartinių valdžios atstovų prisiims asmeninę atsakomybę už būsimas pasekmes, kurias pajausime tik po kelių ar keliolikos metų? Prezidentė D. Grybauskaitė? Premjeras S. Skvernelis? O gal G. Landsbergis?

Atsakymas aiškus – tikrai ne Jie. Jie atras šimtus argumentų, įrodančių, kad „Jie čia ne prie ko“.

Ginti ir saugoti mūsų miškus privalome mes patys. Tikiu, kad valdžia, kuri pakeis dabartinę, padarys viską ir atšauks visus žalą ir skurdinimą Lietuvai atnešančius sprendimus.

Komentarai

 

 

 
 1. Ispjauti tuos miskus na… reikia, kad amerikonu tankams butu lengviau judeti kovojant su rusu, kuris jau gal kita menesi puls grybauskaite ir visa koncervu dezuciu partija.
  Kokia dar cia problema tie miskai, priaugs greit ir vel. Kas cia tas simtas metu palyginus su Zemes amziumi. Svarbu rusa sunaikinti, ar ne grybauskaite ?!

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Žiū, visi buvę valdžioje ir ją praradę, nes dirbo taip prastai, kad prasčiau jau neįmanoma (žr. Eurostato ir emigracijos rodiklius), eina konservų pramintu demagogijos ir valdančiųjų šmeižimo keliu. Nupiešia patį baisiausią scenarijų ir įdeda žodelį “matyt”. “Senoji urėdijų sistema dirbo pagal kruopščiai atidirbtą modelį, turi savo plačią infrastruktūrą, materialinį turtą, kuris, matyt, po šios reformos kažkam labai pravers.” Žinoma pravers. Matyt ne vien tik buvusiems karaliukais urėdams, bet visai Lietuvai pravers. Matyt ponas Mazuronis kažkaip pats materialiai buvo suinteresuotas išlaikyti buvusią korupcinę sistemą, kad taip pilsto jokiais argumentais nepagrįstas apokaliptines pranašystes- vandenėlį.

  Kreivas jūsų tas takelis ponai buvusieji. Atgal į valdžią jūsų tikrai neatves.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Kad Lietuvoj suvoktų, kaip turi Lietuva dirbt pav. Estijos pavyzdžiu, kur jau iš emigracijų gryžinėja ir gyventojų daugėja. Šiandien Lietuvos valdyme turi būt tokio masto strategijos per Seimą vykdomos. Kad, kol eina ES parama iki 2020 metų ir kaip po reikės dalim gražint valstybės paskolas regis apie 4 milijardai per metus, šiandien turi būt Lietuvos valstybės ekonomika taip užvesta. Kad po 2020 metų tai sugebėtų ir neblogėtų bendra Tautos, kurią sudaro.apie 2 milijonai, bendra gerovė. O kokiam lygy ir kokių tikslų siekia kapstosi palyginkit su kaip turi būt. Kaip turi būt dirbama rimtam Lietuvos valstybės valdymo lygy. Kad kaip ir Estijoj užsitikrintų gerą Lietuvos valstybės ateitį po 2020 metų. Ir kam tai valstybėje rūpi? Ar ne pačiai Tautai turi būt svarbu -kad gera dabartis ir ateitis būt užtikrinta? Ar kaip ir valdžiai nerūpi? Abile šia diena išgyvent ir po to nors ir tvanas? Čia ne rimtas požiūris.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Beje, jis dalim įvardijo esmę. Kurios, vaizdas, bijo matyt visuomenė ir politikai. Beje politikams dar reikia sugebėt įžvelgt ir įžvelgus siūlyt sprendimus situacijai gerint. Iki ko ..per toli net. Nes pasirodys labai primityvūs. Ir gal suvoks, kad jokios kaip rimtos politikos valdyme ir nėra. Tai yra gėda patiems ką išsirinko ir už kas vyksta. Ir taip nebūna. Kad niekam nesvarbu. Nesvarbu rodo – blogėja ir be noro gerint. ir lengviausia plaukt pasroviui ir nepastebėt. Kol patys nesusidurs. Net ir aš komentaruose nedrystu sakyt aiškiai, ką tai reiškia kas straipsny parašyta. Nes čia Lietuvoj vyrauja tokia nuostata – sumindžios už teisybę sakančius…ir toliau vaizduos, Kad niekas nieko nežino. Tad kurie šį kritikuoja pasiūlyčiau sugebėt geriau sudėt problemas ir jas parodyt. Nes nesugebant geriau ir tik kritikuojant reiškia bloginama. Beje apie tai pirmi turėtų kalbėt būtent pretenduojantys į Prezidentus ir visi kiti politikai ypač Seime. Bet ir aiškiai parodė paskutinių metų politikos fiasko kaip ir baimę kitų tai įžvelgt. Ir gal dar kelis sakinius paaiškinančius tik pridėt ir pamatys, kad Lietuva valdyme gal kaip ..dvarelis?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Esmėj pasakė rimtus dalykus. Apie ką nesugeba prabilt kiti. Kaip ir nemažai pratylėjo. Ir drystančių komentuoti reakcija vyrauja, ne į pasakytą problemą orentuojas. Ką reiškia ir kaip atsiliepia valstybės valdymo kokybei. O į asmenį. Kaip dryso..? Štai čia Lietuvos valdymo tragedija.. Slopint. Ne spręst problemas, bet slopint kaip į asmenį nukreipinėjant net retus drystančius apie tai prabilti. Ir tai vaizdas aktyvuojama kaip sąmoningai. Nors ir primtyviai, bet kaip koncentruotai. Kur pripažinsiu, simpatijų kaip politikui ir nejaučiu. Bet apie ką kalba – tai labai svarbu apie Lietuvos valstybės valdymo blogėjančios kokybės priežastis suvokti. Ar trumpiau ir viską paaiškina. Kas ir kodėl vyksta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Niekam iš politikų tos priežastys neįdomios, visi tik pigiu populizmu užsiima.

   Thumb up 2 Thumb down 0

 6. Kas masto, visą esmę apie Lietuvos valdymą parašė. Tiesa, pradinių priežasčių nevardijo. Ir parodė -geriau nebus. Ir kodėl paaiškino. O Lietuvai -kiek verti -tiek turi. Deja link primityvo…Dėl konkrečios atsakomybės yra daug paprasčiau. Kurią nusako LR Konstitucijos 5 str.. Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Prezidentas su vyriausybe, teismai… Tad tie, kas Seime balsuoja už konkrečius sprendimus per tą laikotarpį -ir ATSAKINGI. Kaip ir juos rinkusieji. Kuriems kaip gryžta…tegu sprendžia kaip kas sugeba. Kas dar neevakuavosi…iš Lietuvos. O kur ir emigravo sėkmės ir už jų rinktus. Ir paliktus vargt..kitiems.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Atsiranda pas mus geradėju tai i gerema vandeni užsimano visiems prišikt,tai žemes ir miškus susigrobt,ka cia dar gero saviems padaryti kad paskutinis Lietuvis pabėgtu.

  Thumb up 1 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...