Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 23 Trečiadienis
 

V. Mazuronis: atimto vaiko drama Švedijoje – šaltas dušas Lietuvos diplomatinėms tarnyboms

2015-02-02 15:09 | Nuomonių ringas | Komentarų (38)

Valentinas Mazuronis. KK nuotr.

Ne kartą jau girdėjome apie Norvegijoje iš lietuvių atimamus vaikus. Skausminga, pikta, bet ir nedrąsu buvo apie tai šnekėti arba tiesiog nesureikšmindavome to. Gal net skubėdavome „nurašyti“ vaikų netekusius tėvus, kaip asocialius ar dar blogiau.

Tačiau paskutiniai įvykiai, rodos, išjudins šitą problemą, nes į tokius dalykus jau nebegalima žiūrėti pro pirštus ir visą kaltę versti ant tėvų.

Vilties netekusios motinos „atsigrobtas“ vaikas sulaikytas Švedijos pareigūnų ir grąžintas atgal į Norvegiją. Kodėl ne Lietuvą? Juk mūsų šalys turi tokį susitarimą.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Lietuvos ambasada Švedijoje kelias dienas nesikreipė dėl vaiko grąžinimo, todėl šis ir buvo grąžintas Norvegijai, kuri savo teisės į jį pareiškė žaibiškai.

Nežinau ar vaikas pagrįstai buvo paimtas iš motinos, ar tėvai išties prieš jį smurtavo, juo nesirūpino; greitai paaiškės ir Lietuvos ambasados Švedijoje (ne)delsimo priežastys, bet šis įvykis aiškiai parodo, kad kažkas su mūsų diplomatinėmis tarnybomis ne taip. Jeigu Norvegijoje situacijoje jau tokia, kad motinos priverstos pačios nelegaliais būdais parsigabenti vaikus į tėvynę – dviguba priežastis nerimauti.

Visų Lietuvą pasiekusių atimtų vaikų tėvų istorijas sieja vienas dalykas – visos teigė, kad pagalbos iš Lietuvos ambasados jos nesulaukė. Ar privalo svetur gyvenantys lietuviai gerbti tos šalies įstatymus? Žinoma. Tačiau nusižengusiems ar į bėdą papuolusiems mūsų piliečiams pirmiausia visokeriopą pagalbą turėtų suteikti ambasados.

O kas daugiau jiems turėtų padėti? Ant mūsų pasų parašyta, kad kiekvieną pilietį „gina ir globoja Lietuvos valstybė“. Ar tikrai gina? Ar tikrai globoja? Kodėl nuolat iš užsienio girdime, kaip taip būna ne visada?

Lietuvoje jau liko mažiau nei 3 mln. gyventojų, todėl dėl absoliučiai kiekvieno turėtų būti dedamos visos pastangos. Ypač dėl jauniausios visuomenės dalies – vaikų.

Jeigu vaikas iš tėvų tikrai patiria smurtą ar rimtą nepriežiūrą, tikrai reikia svarstyti tų tėvų tinkamumą eiti savo „pareigas“ ir ieškoti geriausių sprendimų vaikui. Puikiai suprantu, kaip kitoje šalyje galima nenumanyti visų teisinių niuansų. Kur tuomet rasti pagalbą? Tik ambasadose. Gal jau laikas joms pagaliau iš tiesų rimtai dirbti?

Mano nuomone, joks teismo procesas, kai yra svarstomas lietuvio likimas, neturi praeiti be mūsų ambasados dėmesio, be teisinės pagalbos, be mūsų specialistų dalyvavimo. Tik ambasada gali aukščiausiu lygiu užtikrinti, kad nebūtų pažeistos mūsų piliečių teisės, o jeigu taip nutiks – padarys viską, kad teisingumas triumfuotų.

Kai išgirsti, kad į teismus, kuriuose svarstomi kitų šalių gyventojų vaikų atėmimo klausimai, atvyksta net tų šalių ambasadoriai, įsitraukia Prezidentai ir Premjerai, nevyriausybinių organizacijų atstovai – darosi pikta: kodėl mes to nedarome?

Galbūt gėda, kad savo šalyje turime tragišką situaciją dėl smurto prieš vaikus? Tai rimta problema ir niekas nesako prieš ją užsimerkti, bet tai ne priežastis nesirūpinti savais svetur. Kodėl iš karto į tokias situacijas patekusias motinas ir tėvus skubame pavadinti asocialiais smurtautojais?

Nieko nelaukdamas, kaip Europos Parlamento narys, kreipiausi į Norvegijos vaikų teisių apsaugos tarnybą „Barnevernet“, kad nedelsiant iš lietuvių atimtas vaikas būtų grąžintas šeimai ir kuo skubiau būtų pateikti paaiškinimai, dėl kokių tikslių priežasčių jis buvo atimtas.

Norėčiau paraginti nebedelsti ir tą patį padaryti mūsų ambasadorius ir diplomatus, politikus, tarnautojus ir susijusias nevyriausybines organizacijas.  Privalome pasirūpinti kiekvienu savo piliečiu, kad ir kur jis begyventų, kad ir kokie būtų tos šalies įstatymai.

Valentinas Mazuronis

Komentarai

 

 

 
 1. Galeciau ir as parasyti laiskeli vaiko teisiu apsaugai,kad grazintu vaika,bet ar to uztenka? Gal ka nors rimciau galite nuveikti,o ne tik pasireklamuoti pries rinkejus?

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. Taip sujaudino paksisto straipsnis,
  -ant sv.Valentino uzklijuosiu Valentinka ant netikro Sysalo kapo.

  Thumb up 1 Thumb down 6

 3. Lietuvos ambasadoriams,kurie nesirupina savo
  pilieciais,o bez-a ir,galimai,alga uz dyka gauna,ir tas jau netelpantis i ekrana ponas galetu ne tik
  puolanciais rusais rupintis bet grobiamais vaikais,
  isigilinti i padeti,o ne tik kaip papuga kartoti’teisine
  sistema’…,kam tada gimdyti vaikus,moketi motinoms uz ilga vaiko prieziura,o paskui ramia sirdim padovanoto norgams…

  Thumb up 9 Thumb down 0

 4. norvegams ikalti i ragus.taip nduoti ,kad daugiau netik vaiku negrobtu bet ir siulant neimtu.o diplomatai tai oziai.jiems irgi nepamaisytu pravesti auklejamaji darba ,su armatura.

  Thumb up 8 Thumb down 1

 5. kai Italija paleido Kotlerovą, tai Linkevičius išsikvietė Italijos ambasadorių; kai Norvegija pagrobė lietuviuką vaiką, tai nei notos, nei Linkevičius neišsikvietė ambasadoriaus Norvegų ant kilimėlio.
  Gal metas Linkevičiui atsistatydinti, jeigu ponas pasiklydo tarp prioritetų???

  Thumb up 19 Thumb down 1

 6. Geriau pakalbekim, apie Kryma, apie tai kaip rusu zveris pula taikia provakarietiska Ukrainos valdzia.
  Nai ir apie burokevicine troika: LSDP-DP-TTP, o taip pat apie tai, kaip Landsbergis su Grybauskaite mums padovanojo laisve ir demokratija.
  Tai temos, kurias turi nagrineti padorus, neputinoidiniai leidiniai.

  Thumb up 9 Thumb down 5

 7. politikai turi rupintis savo salies zmonemis?valdzia privalo grazinti sita vaika tevams,kodel iki siol nieko nepadaryta?

  Thumb up 13 Thumb down 1

 8. Ką besakytumėte, bet geriausias politinis klimatas ir rūpestis žmonėmis buvo dešimtmetis prie Boženos. Jos asistentas Valdas Adamkus visuomet būdavo nustebęs, susirūpinęs, arba pasipiktinęs dėl visko, kas pasiekdavo jo ausį. Kadangi per tą nusistebėjimą, susirūpinimą ir pasipiktinimą nelikdavo laiko kitiems darbams, tai nieko ir nedarydavo. O viena Božena visko neaprėpdavo. Tada net Mazuroniai tyliai lindėjo, kaip pelytės po šluota, kol nepasijautė vertais būti prezidentais ir ministrais. O kur tu rasi geresnę reklamą, kaip susirūpinimą vaikais ir pasipiktinimą jų skriaudėjais.
  Labai tiksliai Valentinas Valdą kopijuoja. Reikia gi kažkaip skriaudžiamos liaudies meilę užsitarnauti.

  Thumb up 19 Thumb down 2

  • Tiek metų politikos profesionalų pabuvojus ir aukštuose kėdėse pasėdėjus, kodėl negali kilti noras pasėdėti ir prezidentinėje kėdėje?

   Thumb up 11 Thumb down 1

   • Žinoma gali. Tik deja…per skystas. Jam, kaip ir Daliai, visur teroristai putinai vaidenasi. Tai ar verta žmonėms nuo vilko ant meškos pulti?

    Thumb up 9 Thumb down 0

    • P.s. Ir dar. Nuo dėdės Obamos rankos bučiavimo ir amerikoniškų dolerių, žmogui smegenų neuronų veikimas tik viena kryptimi ir į vieną smegenų pusrutulį poliarizavosi (čia hipotetiškai, kad neklaustumėte ar aš daktarė). Ant savo motininės partijos, kuri jį išpenėjo, išpuoselėjo ir į žmones išvedė, kakoti pradėjo. Tokie žmonės, kurie šiukšles iš namų nešioja, pasitikėjimo niekada nekėlė, nekelia ir nekels. Tai koks iš jo, atsiprašant, prezidentas?

     Thumb up 15 Thumb down 0

 9. Kada valdžia pradės kovoti už savo vaikus?
  Kai kokį rusiuką atima, tai Putino administracija pasijungia, o kai lietuvį atima, tai mūsiškiams absoliučiai nusispjaut.

  Thumb up 21 Thumb down 0

 10. Štai kaip žiauriai atsiveria akys, kuo turi rūpintis mūsų vadovai -savo piliečiais, pirmiausia, kad jie nebėgdami išgyventų Lietuvoje, o jei bėda atsitiko užsienyje, rasti pagalbą savo ambasadoje. Žinoma, tai sunkaiu, negu fotografuotis su lauknešėliais ukrainiečiams ligoninėje, tuberkuliozės dispanseryje ar Vaiko raidos centre. Kaip piliečiui man ne fotografijų reikia, o gerai dirbančių tarnybų. Gal pagaliau atsikvošėsime.

  Thumb up 28 Thumb down 0

  • Na atsikvošėsime ir vėl “išsirinksime” vadovu kitos politinės gaujos narį :)

   Thumb up 18 Thumb down 0

 11. Apie R.Janutienės knygą. Visų pirmą perskaitykite ją. Jei ten klastotė ar šmeižtas, parodykite kur jei turite argumentų. Antra – jei pas mus žodžio laisvė yra vertybė, tai R.Janutienė turėjo teisę rašyti apie raudonąją ar žaliąją Dalią. Jei ji šmeižia LR Prezidentę, tai JE D.Grybauskaitė ne tik turi teisę, bet ir pareigą paduoti R.Janutienę į teismą, kuris išsiaiškins tiesą. Kol JE netapo ieškove, o teismas nepriėmė atitinkamo sprendimo, tai ir ežiukui aišku, kad pagal nekaltumo prezimpciją R. Janutienė yra nekalta, kol nebus įrodyta atvirkščiai. O dabar dar paprasčiau. Z. Vaišvilos straipsniai, mano galva, pateikia faktus apie D. Grybauskaitės veiklą praeityje. Tai ar minima moteris nebuvo radona, kaip ir daugelis to meto komjaunimo ir komunistų partijos aktyvistų, per tai siekdami karjeros? O kas liepė šiems aktyvistams taip elgtis? Gal tėvai, gal artimieji? Kaip ten bebūtų, bet sprendimus priėmė patys raudonieji aktyvistai ir jie turi patys paaiškinti kodėl jie taip darė. Tai ko čia pyksta kai kurie komentatoriai ant R. Janutienės arba ją palaikančių komentatorių? Ar bent vienas iš jų girdėjo prezidentės priekaištus knygos autorei dėl skelbiamos melagingos informacijos arba patys tai pastebėjo? Aš negirdėjau. Kai išgirsiu, tai suabejosiu minimoje knygoje išsakytais teiginiais ir kantriai lauksiu teismo sprendimo ir po to: – na palauk, Rūtele… Juk V.Landsbergis padavė a.a. V. Petkevičių į teismą už tėvo adresu paskleistą profesoriaus nuomone melagingą info. Ir laimėjo. Aišku, prieš mirusįjį. Nežinau, tai yra gerai ar blogai, čia jau kitas klausimas, kuriuo aš turiu savo nuomonę. Tai kas trukdo D. Grybauskaitei pasekti savo pagrindinio rėmėjo pavyzdžiu? Tik tegul nesako, kad kova už žmogaus garbę ir orumą, tai bus kažkoks tai nusižeminimas, juolab kai tas žmogus yra valstybės vadovas. Taigi, mes turime paraginti savo šalies vadovę tai padaryti (paduoti ieškiminį prašymą į teismą) arba pasakyti aiškiai ir garsiai, kad R. Janutienei Prezidentė priekaištų dėl knygoje pateiktos informacijos neturi. Beje, šie veiksmai būtų logiški, nes tikras Prezidentas turi ginti ne tik save, bet ir pilietę R. Janutienę, nors pilietei D. Grybauskaitei pastaroji ir nepatinka. Tokie veiksmai parodytų, kad Lietuva turi tikrą, tautai ir jos valstybės piliečiams sąžiningai tarnaujantį Prezidentą. Šiuo atveju pats blogiasias dalykas yra tylėjimas, numojant ranka į tautiečių susikiršinimą, ypač dabar, esant tokiai geopolitinei padėčiai ir siekiant tautos vienybės (o Prezidentė privalo to siekti). Aš pats lauksiu šių logiškų veiksmų. Siūlau ir Jums jų palaukti. Turėkime kantrybės, palaukime, o kad greičiau sužinotume tiesą, paraginkime JE D. Grybauskaitę ne tylėti, o veikti.

  Thumb up 21 Thumb down 0

  • Tai net tu gali kreiptis į teismą, kaip ir Janutienė ar Vaišvila, tačiau kodėl to nedarote? Matomai protas suvokia jog teismai tėra sistemos dalis, kuri nekovos kad ši sistema sugriūtu. Daug įdomiau ką veikiai tu, Janutienė ar Vaišvila, kai ponia Grybauskaitė buvo renkama prezidente, kad dabar taip aršiai ją peiki?

   Thumb up 6 Thumb down 2

 12. Leiskit paklausti ką padarėt per 25 metus, kad lietuviai galėtų savo namuose auginti vaikus ir nereikėtų lėkti vaikus pasigavus į svečias šalis duonos uždirbti ? Ogi nieko …darbų tai nėra. Kaip reikia auginti vaikus, jei tėvai bedarbiai? Pašalpos šio reikalo neišsprendė ir neišspręs, nebent nuo bado atgins kuriam laikui…
  Dabar ir lenda visokios problemos… Galvoju, ne iš to taško pradedat spręsti…reikia pirmiausia spręsti darbo nedarbo problemą. Kai tėvai turės pakankamą atlyginimą už darbą, niekas nelakstys po svetimas šalis. Va, prie ko priveda laisvas kapitalo ir asmenų judėjimas…Visur pastebime betvarkę, aroganciją, nekompetentingumą ir nepagarbą eiliniam piliečiui.

  Thumb up 27 Thumb down 0

  • Sovietinėje sistemoje “sprendžiama” buvo 50 metų kol sistema nebankrutavo. ES milijonai bedarbių, tai kaip siūlai išspręsti Lietuvai ?

   Thumb up 5 Thumb down 12

   • O pats ką siūlytum ? Kodėl kitose šalyse darbo yra ?Kodėl lietuviai darbo randa JK, Vokietijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir kitur ? Kodėl ten darbo yra, o Lietuvoje darbo nėra ? Kieno čia problema ? Kas nuolat skolinasi ir pučia valdininkų skaičių, didina privilegijas? Kas visuomenės sąskaita susikūrė gerovę, kur tie skolinti ir žmonių į biudžetą sunešti milijardai, kam atiteko vertybės? Ką reiškia pav. žymiosios kalbos apie olandus ir olandiškų tulpių plantacijas Lietuvai? Tai reiškia, kad lietuviui ten vietos nebėra, nebėra vietos lietuviškoms tradicijoms sodinti ir auginti bulves, kviečius, rugius, linus, kas baisiausia ! Nebėra vietos maistui!

    Thumb up 23 Thumb down 0

    • Kaip skelbia darbo birža darbo vietų yra, tik bedarbiai nebenori dirbti vergais ar tao pas ūkininkus ar tai pas verslininkus. Kaip sako net valstybinėse ne visos kėdės užpildytos. :)

     Thumb up 9 Thumb down 0

 13. Lietuvos pilietis,turiu galvoje eilinį, valdžiažmogiams neįdomus ir nereikalingas, jis tik prisimenamas prieš rinkimus, kad pabalsuotų, o patekęs į bėdą , tegul kapstosi pats, valdininkai nekilnos užpakalių nuo šiltų ir gerai apmokamų kėdžių ir toliau vaizduos susirūpinusius, bet nepajudins nei piršto, kad eilinio piliečio gyvenimas nors mažumėlę pagerėtų

  Thumb up 16 Thumb down 0

 14. Kaip suprantu,visa savaite niekam nieko neveikus,del Gabrieliaus sugrazinimo i Lietuva,dabar prasidejo pagyros.Gal net pirma pasigiriama lietuviskuose dienrasciuose,o tik paskiau parasomes koks laiskelis??? O kas liecia lietuviska diplomatija po paskutines atgauto laisves gurksnelio,tai ten tokia tarnyba ,kuria reiketu is pamatu pertvarkyti,ir ko ne kiekviena galva,keisti.labai geras to pavyzdys ,va paskutinis atvejis su Gabrieliumi.Niekas nesugebejo per 8 dienas ne tik vaiko sugrazinti,bet bent jau aplankyti? Suprantu,senmerge ir vaiku neturinti valdove,to nesupras ir apsimes kad nieko negali ir nieko nezino.Bet juk yra valdovu,kurie turi vaikus,kurie atsakingi uz toki abejinguma?Man ,svetimam zmoguj,norisi saukti,valdovai,na kada jus pradesit dirbti ,kada jus pradesit tarnauti Lietuvai ir Jos Liaudziai?

  Thumb up 20 Thumb down 0

    • O kas ir kada kėlė triukšmą dėl atimamu vaikų? Kai dabar pasipylė straipsniai ir visuomenė pasipiktino, tai reikia parodyti jog rūpinasi. :)

     Thumb up 12 Thumb down 4

     • Kaip supratau viskas prasidejo praeita savaitgali,nes pirmadieni jau buvo Norvegu paskelbta tarptautine paieska.Ir iki sestadienio ,niekas net nesusimaste.Tik kai pradejo eiliniai zmones kelti triuksma,tuomet sekmadieni ,atseit,pranese Linkeviciaus ministerija,kad penktadieni kreipesi i Svedus.Bet manau teisybe tokia,kad penktadieni svedai atidave vaika norvegams,o musiskiai tik pirmadienio ryta kreipesi ir jau buvo velu.Dabar vyksta,ko gero,melas,kad vaikas atiduotas antradieni.bet tuomet ir iskyla melo usai,jeigu atidave svedai vaika antradieni,tai kodel to nepasake penktadieni musu diplomatams???? Cia melas ant melo,svarbu savo sermegas isskalbti,nes pilieciu pasipiktinimas jau si karta gan didelis.

      Thumb up 9 Thumb down 0

 15. Mūsų diplomatinėms tarnyboms svarbiau yra apginti Amerikos interesus Ukrainoje! O čia viena dešimčia vaikų daugiau ar mažiau – niekai! Mūsų plonasis Linukas aiškiai pasakė : „Nustokit gert ir mušt vaikus ir niekas jų neatims”. Tai argi maža tokio rūpesčio?

  Thumb up 26 Thumb down 0

  • Gal reikia suvokti jog lietuviškas kapitalas irgi turi interesų Ukrainoje? Tad nereiktu teigti jog rūpi tik JAV kapitalo interesai.

   Thumb up 8 Thumb down 4

 16. Pirmas Lietuvos politikas,bandantis kazka daryti siuo klausimu…Kur visi kiti.Kaip galima pavadinti VALSTYBE,kuri negina savo pilieciu,Kam atsovauja GRYBAUSKAITE….Rusijai,Ukrainai,gal Amerikai…bet sis ivykis dar karta irodo,kad LIETUVAI ir jos pilieciams,si dama tikrai NEATSTOVAUJA…

  Thumb up 19 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...