Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Vasaris 22 Šeštadienis
 

V.Landsbergis: Tibetas su dvasiniu lyderiu Dalai Lama priešakyje gali tapti pasaulio žmogaus teisių ir dvasiniu gelbėtoju

2019-05-06 12:26 | Naujienos | Komentarų (9)

Tibetas su dvasiniu lyderiu Dalai Lama priešakyje gali tapti pasaulio žmogaus teisių ir dvasiniu gelbėtoju, mano prof. Vytautas Landsbergis. KK nuotr.

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Navickas spaudos konferencijoje „Laisvė ir Solidarumas“, kuri buvo skirta Tibeto tautos padėčiai aptarti, pažymėjo, jog tiek Tibetui, tiek ir kitoms, okupaciją kenčiančioms, tautoms – labai svarbus laisvųjų palaikymas.

„Mes prisimename, jog tibetiečių dvasinis lyderis Dalai Lama palaikė mus siekiant Lietuvos nepriklausomybės ir tai buvo nepaprastai svarbu. Šiandien, turėdami tai galvoje, turime paklausti, ar galime būti laisvi nebūdami solidarūs su kitais, laisvės siekiančiais? Ar galime nieko nesakyti, kai tarptautinė politika grindžiama išskaičiavimais, galios dalykais, o ne žmogaus teisėmis ar aiškiais laisvės principais? Klausiantiems, o kodėl svarbu kalbėti apie Tibetą – atsakau – mums svarbu, kad tarptautinė teisė būtų grįsta žmogaus teisėmis, kad egzistuotų aiškios taisyklės, kurios leistų mažoms valstybėms jaustis laivai ir saugiai“, – konferencijoje kalbėjo A. Navickas.

Dr. Lobsangas Sangėjus, Centrinės tibetiečių administracijos prezidentas, teigė, jog Kinija absoliučiai militarizavo Tibetą, ėmė persekioti šalies elitą.

„Okupuojant Tibetą buvo teigiama, jog šalis suklestės, tačiau per 60 metų ši padėtis naudos atnešė tik Kinijai – vienas, neva bendras kelias, kaip buvo teigiama, kainavo mūsų šaliai laisvę, mes netenkame savo išteklių, netenkame savo žmogaus teisių. „Freedom house“ – nepriklausoma organizacija, stebinti demokratijos ir laisvės plėtrą pasaulyje – kasmet rengia pasaulio šalių laisvės indeksą, kuriame jau trejus metus iš eilės Tibetas įrašomas, kaip mažiausiai laisvės turinti šalis. Žurnalistams draudžiama atvykti ir aprašyti, kaip gyvename. Jiems iš esmės lengviau patekti į Šiaurės Korėją, nei pas mus. Todėl mums būtinas solidarumas ir parama, o Lietuva, turėdama tos pačios baisios komunistinės ir išsilaisvinimo iš jos patirties, gali mums padėti. Mūsų militaristinis Tibetas dabar panašus į tai, kokia buvo Lietuva iki atgaunant Nepriklausomybę. Jei tikite taika, laisve, demokratija, žmogaus teisių principais – visai nesvarbu, kokio dydžio esate – svarbiausia tikėti savimi ir laisvė išsipildys. Tikime savimi taip, kaip kažkada savimi tikėjo lietuviai. Tibetas gali išsivaduoti ir tai – mano žinia Lietuvai“, – pažymėjo dr. L. Sangėjus.

Prof. Vytautas Landsbergis, visuomet aiškiai palaikęs Tibeto laisvės siekį, teigė, jog Tibetas su dvasiniu lyderiu Dalai Lama priešakyje gali tapti pasaulio žmogaus teisių ir dvasiniu gelbėtoju.„Dalai Lama yra simbolis, kad laisva Tibeto tauta – šiuo metu pavojuje. Tibetiečiai labai atsparūs savo dvasia ir įsitikinimu, kad turi gyventi, kaip tauta, kaip savita pasaulio kultūra – su savo tikėjimu, tradicija ir dvasiniu turiniu, kurio Tibetas turi labai daug ir gali praturtinti dažnai klystantį pasaulį, jį gelbėti. Tam, kad Tibetas galėtų atlikti šį vaidmenį – jie turi išlikti. Tuo tarpu dabar, jie nėra savo gyvenimo šeimininkai, kaip Lietuva kadaise buvo pastatyta į padėtį, kur niekas mums nepriklausė, o visa Lietuvos žemė buvo Sovietų sąjungos žemė. Mes turėjome pasipriešinti, įveikti ir įrodyti, kad taip nėra. Tai buvo mūsų taiki parlamentinė kova. Pamatiniai, fundamentiniai dalykai vėl atsirado ant stalo. Kai galvoju apie Tibeto likimą ir padėti šiandien, norėčiau, kad būtų suprantama pasaulyje, jog tai ne tik Tibeto problema. Tai – Kinijos problema ir žinoma, viso pasaulio. Tibetas yra indikatorius, ar Kinijoje, kaip Rusijoje ar kitose diktatūrinėse šalyje, gali sugrįžti ir reikštis paprastas žmogiškumas. Tai ką matė Tibetas daug dešimtmečių – pradeda matyti ir visas pasaulis. Kinija labai auga tarptautine įtaka, savo jėga, bet neauga humaniškais, dvasiniais privalumais ir kokybėmis. Jei Kinija pakeistų požiūrį į Tibetą, pasauliui ji atrodytų netikėtai kitaip – daug laimėtų, bet kažin, ar Kinijos vadovai tai supranta. Belieka tikėtis, kad supras. Mūsų viltis – žmogiškumo išlikimas ir laimėjimas prieš ne žmoniškumą. Tibeto atvejis – indikatorius ir pasaulio ateičiai, todėl turime būti šalia Tibeto ir signalizuoti tai demokratiškam pasauliui. Aš džiaugiuosi, kad Lietuva vis dar kultivuoja tokią paramą“, – pabrėžė prof. V. Landsbergis.

Tibeto namų vadovas, Vytis Vidūnas, taip pat dalyvavęs spaudos konferencijoje teigė, jog Kinijos centrinės valdžios santykyje su Tibetu, nieko gero nematyti:

„Pastaraisiais metais padėtis tik blogėja. Po 2008 m. olimpiados Pekine, pasaulis vylėsi, jog Kinija suteiks daugiau demokratinių teisių ir laisvių Tibetui, tačiau įvyko visiškai atvirkščiai. Dabar prasidėjo tragiškos tibetiečių protesto formos – susideginimai, kurių vyko per pusantro šimto. Baisiausia, jog šios aukos tampa tik statistiniu vienetu, o žuvo jau daugiau nei pusšimtis žmonių“, – sakė V. Vidūnas, atkreipdamas dėmesį, kad solidarumą su Tibetu mus įpareigoja palaikyti ir Lietuvos istorija – viena pirmųjų telegramų, kuri po nepriklausomybės kovų atskriejo į Lietuvą, buvo iš Tibeto.

Galų gale spaudos konferenciją apibendrinęs A. Navickas pažymėjo, jog padėti Tibetui galima dalyvavimu jų laisvės byloje:

„Labai džiaugiuosi, jog kovo mėnesį pavyko priimti deklaraciją, kuri buvo nukreipta į pasaulio lyderius ir kurioje buvo kalbama apie Tibeto laisvę. Atrodo, kad tai maži dalykai, tačiau prisiminkime kas vyksta Lietuvoje, prisiminkime, jog Taivano konferencija nebuvo įleista į Seimą. Po Seimo narių pasirašymo, jog Taivanas gali dalyvauti Pasaulio sveikatos organizacijoje – kilo didžiulis kinų nepasitenkinimas. Seime galėjome įkurti tik laikinąją paramos Tibetui grupę, nes vadovybei pasirodė, jog negalime erzinti didžiosios kaimynės. Yra daug ženklų, kur matome didelį ekonominį ir politinį puolimą. Ir tai, kad mes esame su Tibetu, kad viešai palaikome – labai svarbūs žingsniai. Kiek esame solidarūs – tiek esame laisvi“.

Komentarai

 

 

 
 1. Tiesiog pinigu kaulytojas. O ne dvasinis lydetis. Kas nori i Tibets tas ir vaziuoja. Lygina dar su Siaures Koreja, kaip jam negeda. Beje, buvau jo koncerte ories kokius 15 metu- jokio ten dvasingumo nebuvo. Dar kokie 5 susirauke jo vienuoluai sargybinisi priesakinese eilese sedejo uzeme visa priekine eile, o zmones uz paskutiniu eiliu grustis paliko. Sunsnukuai o ne vienuoluai. Tiek pinigu sumokejo zmones uz ta shuda.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. Taip jam ir reikia tam Dalai Lamai. Atvyko ir gavo dvasini mokyma is propesoriaus Landsbregio LT Patrioto n1 !
  Dabar tures Kinijoje bent jau maidana surengti, jei ne sausio tryliktaja ! Bus jam ten Amerikoj sedeti ir taip kovoti uz Tibeto nepriklausomybe…
  Oi dideli pašaudyma nuo stogu tures jis dabar suorganizuoti, juk Kinijoje daug daugiau gyventoju nei Lietuvoj ar Ukrainoje.
  Idomu bus TV ziureti, ar ne ?!

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. Sovietmečiu V. I. Leninas ir raudonoji armija buvo Liansbergo dvasinis ikvėpėjas ir gelbėtojas ,,, o dabar Dalai Lama …..
  Na kaip ir jo tėvui , išpradžių A. Hitleris , o paskui Stalinas su Brežnevu …
  Šlygšti judų parsidavėlių šeimynėlė .

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Tik ne”sovietmečiu”,o”TARYBMEČIU”,mielas Lukoševičiau.Nebūk toks aršus landzbergininkas ir nedarkyk gimtosios kalbos.Pradvisusio amerikonizmo pas mus ir taip per daug.

   Thumb up 4 Thumb down 0

 4. ka mano padirbtas “propiesorius”visai niekam neidomu apart koncervinio maro idijotu,jiems dedule kaip sventasis auksciau uz Dalai Lama-isminties okeana

  Thumb up 2 Thumb down 0

 5. gražių paveiksliukų galerija:

  liaudiesmenas.livejournal.com

  Thumb up 4 Thumb down 2 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (2)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (4)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...