Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 14 Pirmadienis
 

V.Jasukaitytė dėl V.Rubavičiaus persekiojimo: Pavojus, bičiuliai… Brežnevo laikai grįžta į Lietuvą

2017-12-14 08:04 | Nuomonių ringas | Komentarų (8)

Rašytojas Vytautas Rubavičius. KK nuotr.

Rašytoja, Nepriklausomybės akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė kreipėsi į Seimo vadovybę, Seimo komisijas bei komitetus, o taip pat į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką V.Baką, kad būtų ištirtas rašytojo, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato dr. Vytauto Rubavičiaus persekiojimas.

„Seniai pastebimas demokratijos imitavimas Lietuvoje bei Valstybės vertimas policine Valstybe įgavo pavojingą pobūdį, kuris jau diskredituoja pačią Laisvės sąvoką, pakerta tikėjimą demokratine šalie ateitimi, kelia nepasitikėjimą Valstybės specialiosiomis tarnybomis, kėsinasi ir suvaržo atskirų piliečių teises.

Šį kartą didelį susijaudinimą bei reakciją visuomenėje sukėlė vieno rimčiausių Lietuvos filosofų, kultūros šulų, poeto, literatūros kritiko, kelių reikšmingų leidinių, išsamių straipsnių bei pranešimų autoriaus dr. Vytauto Rubavičiaus persekiojimas.

Dr. Vyt. Rubavičius visada reikalavo ir reikalauja politinės etikos, nenuilstančiai gina šiuo metu aktyviai naikinamą istorinę atmintį, baltiškąją kultūrą, krikščioniškas universaliąsias vertybes bei laisvą nepriklausomos minties teisę ir galimybę reikšti. Jau daugelį metų jis dirba nepriklausomos minties ir ugdymo darbą, ir viešai skelbia pastabas vyriausybėms, jeigu jos akivaizdžiai pažeidžia demokratinį šalies vystymosi nuoseklumą, teisingumą, žmogaus teisę į teisingą teismą bei kėsinasi į per šimtmečius sukurtas ir sunkiu sovietmečiu išsaugotas vertybes, dvasinį ir materialų turtą“, – savo pareiškime-prašyme rašo V.Jasukaitytė.

„Prisiminkime Antikos laikus, senovės Kiniją ir daugybę šalių, kur valdovai kviesdavosi į rūmus išminčius ir filosofus, tikėdamiesi jų išmintingų patarimų savo šalių valdyme. Lietuvoje gi vyksta atvirkštinis procesas. Laisva mintis, juo labiau jei ji kritinė, visokeriopai blokuojama. Pavyzdys – tai kas vyksta su kitu, rimčiausiu ir nuosekliausiu Lietuvos patriotu, profesoriumi filosofijos daktaru Vytautu Radžvilu. O tai, ką patyrė dr. Vyt. Rubavičius, meta šešėlį net ant Nacionalinių specialiųjų tarnybų, policijos, ir, žinoma, ant Vyriausybės vadovo S.Skvernelio. O į vyko štai kas:

Užvakar, t.y. gruodžio 11 d. vėlai vakare gavau tokio turinio laišką, jis, kaip įrodymas buvo parašytas ir atsiųstas man jau po visos „spektaklio“.

Miela Vidmante, nutiko keisti dalykai — vakar patyriau didelį tam tikrų tarnybų puolimą gąsdinimą. Bandant išvalyti kompiuterį, prisijungimo lange pasirodė naujų stočių įrašai — „nepavyks pasislėpti, Rubai“, bei kitokių, su grasinimais, – jie pasirodė vėliau. Kažkas reagavo į pokalbius. Kai sūnui aiškinau, kad ir sovietmečiu buvau sekamas, o vėliau vienas saugumiečių aiškino, kad jie manęs į kampą nespaudę, pasirodė įrašas – „jau nebeturi gerbėjų“. Kai juokaudamas pasakiau, kad reikės viską parodyti tau – įrašas: „Urbšys nepadės — keisk mąstymą“. Turėjome keletą nuotr. Su tais tekstais telefone. Vakare trumpam išėjus iš namų dingo telefonas, kuris atsirado iš ryto už durų koridoriuje tuščias. Šį rytą sūnus gavo atleidimo žinias iš trijų darboviečių.

Šviesaus Advento. Siunčiu langelio nuotr.

vyt-rubavičius

Aš tą vakarą paskambinau kolegai ir draugui, ir jis man papasakojo tai, kas aprašyta aukščiau cituotame tekste. Mums bekalbant, tie, kurie kontroliavo Rubavičiaus buto erdvę bei jo pokalbius, vis dar siuntinėjo žinutes. Viena iš jų buvo maždaug tokio turinio: „Užsičiaupk ir ramiai gyvensi“. Kita buvo įdomesnė: „gerai, gerai…bl…. pakasime“. Sūnui priėjus prie lango, atskriejo žinutė – „gaidy, ko žiūri pro langą?“

Aš primygtinai patariau nufotografuoti tuos gąsdinimus, tačiau kai Rubavičius su sūnumi išėjo pasivaikščioti, palikę besikraunantį telefoną su nuotraukomis, grįžę telefono neberado, o žinutės buvo dingusios. Įdomiausia, kad rytą jis telefoną rado „išvalytą“ už buto durų. Kaip tyčia (?) rytą sūnus Daumantas Rubavičius gavo pranešimus iš savo darboviečių, kad yra liepta (?) jį atleisti iš darbo…“ – savo pareiškime-prašyme V.Rubavičiaus persekiojimą aprašo V.Jasukaitytė.

„Stulbina tokia akiplėšiška intervencija į privatų žmogaus gyvenimą, jo naikinimas psichologiškai, veikiant vaikų likimus. Akivaizdu, kad tie, kurie taip elgėsi, jautė savo nebaudžiamumą. Taip elgiasi tik atitinkamų tarnybų asmenys, kurie gavę leidimą tokiam elgesiui „iš aukščiau“. Aš tą esu patyrusi juodžiausiais Brežnevo metais. Tačiau nėra labai sunku įsivaizduoti, kad šiuo metu taip kam nors leidžiama elgtis su žinomais mokslo, kultūros, visuomenės veikėjais. Būna, kad mokiniai pralenkia savo mokytojus, kaip atrodo, atsitiko ir Lietuvoje.

Laikau, kad tai liečia visas komisijas, į kurias kreipiuosi. Ši žmonių persekiojimo ir įslaptinto sekimo korupcija yra pati pavojingiausia, todėl ypač prašau gerb. Vitalijų Gailių ir Rimantą Dagį dėti visas pastangas, kad tokie gėdingi veiksmai nebjaurotų Lietuvos veido“, – rašoma V.Jasukaitytės pareiškime-prašyme Seimo vadovybei ir Seimo komitetų bei komisijų pirmininkams bei nariams.

Komentarai

 

 

 
 1. bent viena ėmėsi konkrečių veiksmų ir kažką daro kad pasipriešinti prasidedančiai Šiaurės Korėjos metodų sistemai

  Thumb up 2 Thumb down 1

 2. Kaip šiek tiek nusimanantis, aš esu labai žemos nuomonės apie mūsų specialiąsias tarnybas, manau, kad jos neištirs, ir yra tiek žemo lygio, kad iš principo netirs šio atvejo, bet kad jos pačios ir pasiuntė tokį perspėjimą, tai netikiu: tai būtų žemiau grindjuostės…

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. juokdarys rado ka prasyti,parsidavel gaili,konservine ziurke dagi ,cia brol mielas ne tarybu sajunga,cia brol “nepriklausoma”lithuanija kurioje gali daryti ka nori,aisku ne visi tik tie kurie priklauso mafijai o mafija kaip zinia “cosa nostra”tai yra “musu reikalas”,taip kad iki breznevo laiku net nera ka lyginti,kaip visada negalit apsieiti be rusu visur jie kalti tai ir rodo jusu “kovotoju”siauraprotiskuma

  Thumb up 9 Thumb down 3

 4. Neklaidinkit tų žmonių, kurie tais laikais negyveno. Puikiai prisimenu tuos laikus, ir tikrai jokių persekiojimų nebuvo. O dabar – DGB siautėjimas!!!

  Thumb up 17 Thumb down 8

 5. Brežnevo laikais jau persekiojimu nebuvo iki Brežnevo taip, daugiausiai ir atvirai persekiojimai vyko Andropovo laikais,o kad kiekviena tauta turi savo berijas tai nestebina.

  Thumb up 21 Thumb down 2

  • Esu tai patyręs savo kailiu,kas yra politinis persekiojimas.Nors nesu politikas, bet kaip jaunas pilietiskas žmogus visada nevengia kritikuoti Lietuvos valdzia ir atskirus Lietuvos politikus(neretai ytin ugningai ir aršiai).Galiausiai viskas iśvirto į tai , jog represinės Lietuvos struktūros sugriovė Man gyvenią.Kasdied bijau dėl savo saugumo ir gyvybės.Likau visiškai vienas, nebeturi nieko.Vis dažniau pagalvoju apie užsienį,nes suprantu,jog manęs nepaliks ramybėje.Negaliu turėti Lietuvoje šeimos, nes suprantu,jog šitoje supuvusioje mażoje politinėje visuomeneje tikrai negalėjau pasirūpinti jos saugumu.Štai kas Man liko iš mano idealizmo ateitimi.Jei kritikuosite valdžia,žinokite būsite stebimi,ir jūsų gyvenime galės nutikti bet kas.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Tai yra absoliuti Tiesa,visa šitą šalis taip ir liko komunistinė represinės, policinė valstybę.Kur bepasisuksiten laisvos minties ribojimai.Labai gražiai viskas įvilkta į laisvės rūbą , kurios absoliučiai nėra.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...