Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 19 Trečiadienis
 

V. Gapšys: „Įkandin opozicijos — Valstybės kontrolė siūlo mesti premjero „antikrizinį“ vadovėlį į šiukšliadėžę“

2010-10-08 09:29 | Politikų tribūna | Komentarų (28)

Seimo narys Vytautas Gapšys (Seimo archyvo nuotr.)

Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas

Vytautas Gapšys

Valstybės kontrolei pradėjus nuodugniau analizuoti dabartinės Vyriausybės veiklą, paaiškėjo, kad iš visų idėjų, kuriomis taip gyrėsi premjeras Andrius Kubilius, išėjo šnipštas. Vyriausybės iniciatyvos nepasiekė savo tikslų ir nedavė apčiuopiamų, teigiamų rezultatų. Tai patvirtina pastaruoju metu gausiai pasipylusios valstybės auditorių ataskaitos.

Nors A. Kubilius iš Seimo tribūnos gyrėsi, kad apie jo sukurtą ekonomikos skatinimo planą ateityje bus rašomi vadovėliai, Valstybės kontrolės ataskaita byloja ką kitą. Valstybės auditoriai konstatavo, kad „Vykdytos ekonomikos skatinimo plano priemonės neturėjo tokio poveikio Lietuvos ekonomikai, kuris būtų leidęs stabilizuoti 2009 m. pradžioje buvusį nedarbo lygį, įmonių bankrotų skaičių, emigracijos srautą, nes šie rodikliai iki 2009 m. pabaigos gerokai išaugo, o veikiančių ir įregistruotų naujų ūkio subjektų skaičius, lyginant su 2008 m., sumažėjo“.

Vargu, ar su krizės padariniais nuo ryto iki vakaro kovojantis A. Kubilius turėjo laiko ir noro susipažinti su valstybės auditorių išvadomis, bet to, ką jam iš Seimo tribūnos nuolat kalba Darbo partijos parlamentarai, kartu su kitomis opozicinėmis partijomis, jis negalėjo negirdėti, nes pats dažniausiai būdavo plenarinių posėdžių salėje.

„Ekonomikos skatinimo priemonių Vyriausybė nesiūlo. Biudžeto karpymo, nesiūlant ekonomikos gaivinimo priemonių, negalima pateisinti. Kol nesukursime sąlygų pelningai ūkinei veiklai, skolintis galime ir su mažais procentais, ir visai be jų, bet tai nepadės. Pagrindinis valdžios uždavinys turėtų būti didinti mūsų verslininkų veiklos konkurencingumą tiek vidaus, tiek užsienio rinkose“; „Nėra aiškių apibrėžimų, kaip bus įveikta emigracijos iš Lietuvos problema. Kas bus, kai lietuviai masiškai pradės išvykti iš savo tėvynės, ir neturėsime progos jų susigrąžinti“. Tai ne žodžiai iš Valstybės auditorių ataskaitų, tai Darbo partijos frakcijos narių įspėjimai, pasakyti prieš pusantrų, ar net dvejus metus, svarstant valdančiųjų idėjas. Deja, į visus šiuos įspėjimus anuomet valdantieji numojo ranka. Lygiai tą pati jie daro dabar, kai šiuos žodžius pakartoja auditoriai.

Kas nors gali pasakyti, kad tai tėra vienas pavyzdys, už kurio opozicija bando užsikabinti, norėdama pagrįsti savo žodžius. Tačiau tikrovėje tokių pavyzdžių apstu: Valstybės kontrolės ataskaita dėl akcizo mokesčio administravimo, dėl gaminių ir pakuočių atliekų tvarkymo, dėl Žemės ūkio ministerijos bei Švietimo ir mokslo ministerijų finansinio audito — visos jos, kartais žodis žodin pakartoja tai, apie ką darbiečiai kalbėdavo Seime ir apie ką įspėdavo Vyriausybės narius.

Tačiau valdantieji nenori girdėti nei darbiečių, nei kitų opozicinių partijų, nei valstybės auditorių įspėjimų. Šventai tikėdamas savo teisumu, A. Kubilius valdomas buldozeris lekia prie bedugnės krašto, už kurio — šalies bankrotas ir žmonių nuskurdinimas.

2010-10-08

Komentarai

 

 

 
 1. Aš atvyko informuoti savo mažą broliuką , kad jis taip pat turėtų mokėti greitai apsilankymo šią svetainę reguliariai atnaujinamas naujienas .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Aklas aklą veda. Kažkoks parazitas įsivėlęs (implantas) į Kubiliaus smegenis. Na , negali fizikas būti toks kvailas. Kaip gali atrodyti jo toks pasakymas. Lietuva bankrutavo, lietuviai išmirė, “bet tokia kaina mes išsaugojom finansinį stabilumą”. Kur mums dabar kišti tą finansinį stabilumą – vistiek po ginkluoto perversmo reiks viską kurti iš naujo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ir toliau sedesim prie zydruju ekranu, ir lauksim kol kas nors ka nors sugalvos. ar begsim kaip ziurkes is skestanciolaivo- t. y. is LIETUVOS.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. jau po pirmosios kubyliaus surengtos perversmu nakties buvo aisku – lietuvai galas. O apie kazkokius nesamoniu vadovelius, tai tik bobuciu pasakos. Tokiu nesamoniu lietuvoje dar nebuvo niekada. Laborantams nepavyko ekonomikos eksperipmentas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Juokas ima nuo tokiu kvailu isvedziojimu. Tai ka dabartine valdzia nesvaisto biudzeto? Paziurek kokie priedai mokami visiem padejejam, o biudzeto neturetu buti, NES JI ISSVAISTE KOMUNISTAI. Kokie pinigai mokami partijom? tai kas nesvaistymas? Juk tereikia paziureti kiek prisiskolino, tai ta suma reiktu irasyti i "komunistu issvaistyta suma", nes pagal tave ir priedurni kubiliu, tiek turejo buti sukaupta. Pasidomek kokia suma buvo pas estus. Ir pagrindinis, jeigu nebutu gerine pragyvenimo lygio komunistai, o butu viska deje i "kojine" (rezervas) ka tada butu sake kubilas ir tu, blogi komunistai, nekelia atlyginimu, nedidina pensiju ir t.t. Durnynas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kol valstybiniai vagys, aferistai ir bandytai gyvuos, prokuratūra miegos, Lietuvos žemelėj Qubiloidų marazma žaliuos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Pirmiausia reikia panaikinti Lietuvoje nusikalstamas organizuotas gaujas, kurios vadinasi partija. Turi vadovauti ne nusikalteliai o mokslo zmones. Pirmiausia kol nebus isformuota VSD ir GP pasikeitimu Lietuvoje ir teisybes neieskokite. Antra tik tiesioginei rinkimai gali isformuoti iskrypeliu ir nusikalteliu valdzia. Jus man pasakykite kokie nusikalteliai ir iskrypeliai valdo Lietuva kai Valstybe per 20m. yra praskolinta ir isvogta, vaikai prievartaujami, tevai nuzudomi. Prezidwente grybauskaite tyli jei galima vadinti ja prezidente. seimas tyli tik andriukaitis matyt stebi issigimeliu byla, idomu ka jis nori o gal ir bijo rasti, vadovybei vienodai, teisesauga skersa dejo ant visu. Tai kokie parazitai valdo Lietuva?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Voge ne tik komuniagos ,nemaz neatsiliko ir landsberginiai.Siaip visokiausiais budais Lietuva niokojo visos partines kuopos,voge aplamai visi ,kurie priejo prie lovio.Gal tik murzininkai galetu buti isimtis,nes jiems nepavyko prisibrauti prie lovio.Didziausia zala valstybiai padare ir atvede iki to ,ka turime sendien ,tai landsberginiai ir brazauskiniai su likusiu kuopu pastangom.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Jau taip daznai Uspaskio partines kuopos agentura pradejo reikstis,matyt jaucia ,kad Lietuvelei pilnas bankrotas.Dabar svarbiausia matyt darbo partijai nepradelsti,kai bus galima Lietuva nupirkti uz lita.O vistik gal geriau butu Lietuvai ir visai liaudziai ,jeigu tokie kaip Uspaskis,dar visokiu save isaukstinusiu "verslinyku "gvardija veikianti po raudonos veliavos komanda,grazintu i valstybes biudzeta ka pavoge,ka nusuko,mokescius kuriuos nesumokejo,arba tuos mokescius kur mokesciu inspekcija padovanojo surasydama taikos sutarti del nesumoketu mokesciu ir tuomi atleisdama pona Maskvos prijuta nuo eiliniu mokesciu.Jeigu tuos milijonus ,kuriuos nesumokejo Uspaskis ,o valdzios porceliuotojai iteisino kaip dovana,butu padeje smulkiems verslininkams,na kokiem 5-6 tukstanciam imoneliu,valstybe zinoma butu pajutusi nauda.O dabar tik pamokslai is sios shaikos tribunos ir daugiau nieko.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. komuniagos per 14 metų išparceliavo ir prichvatizavo visą Lietuvos turtą ir žmonės tą mato juk ne akli.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Na ir nusišneki dėl Kubiliaus,nemanau,kad reikia priminti,kaip valstybės iždas buvo ištuštintas nueinančiųjų,netgi gruodžio 31d.(turiu galvoje premijos,priedai ir t.t.)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. padlauskas lietrytyje buvo užvakar tais klausimais,jo,rinkimukai prasidėjo,chi,chi.Beja,darbiečiai,ar visų toks pats nervingas požiūris į Kauno p-edofilijos bylą,kaip ir žemaitaičio?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 13. salis,neziuri ka sako,o svarbu kad pavadintu,komunistu,dar kazkuo,juk lietuviui nesvarbu,kas sakoma,jau ir saukiama kad reikia daryti kazka,bet atsiranda asilu kuriems ausis uskiso ir akis uzriso ir sie asilai nieko nenori nei matyti nei girdeti,visas oponavimas,kad jis komunistas ir tuom viskas pasakyta,tai apie ka galima kalbeti su asilais

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. pagal balsu duaguma jau turi pozicijos statuta, jusu daugiua nei pozicijos. tai kodle neimat vakldzios? kodel neiteikiat inbterpeliacijos Kubiliui? ko cia dejuojat, kad salis stumiama i bankroita? juk jus zmones isrinko, kad neleistumet saliai ikristi i ta bedugne, kuria jus tesugebate tik mus gasdinti!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. padekok savo kubiliui,kad vaikstai apsirenges,padekok landsbergui,kad nusispjove i lietuvos bedas,zmogau aklas,ar nupirktas,nors vienas ir taspats,galvok su galva o ne sikna

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Gal but tu ir vaikstai, bet as padejau sutvarkyti buta, idejau gerus langus, istiklinau gerais (siltai) balkona, todel uztekdavo sildymui, buvo silta, galejau valgyti ta ka noriu o ne ta ka iprku. Ir prie ko visdar atsimenami "buve". Juk viska sushiko kubilius pirmomis naktimis, rekdamas "KRYZE", o visame pasaulyje tuo laiku buvo skaiciuojama kaip daryti kad ZMONES (eiliniai pilieciai) jos "nepamatytu". Visur dabar normalizavosi padetis, po truputi gereja, o LT blogiau nei per pati krizes buma.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. 20 metų vaikštom apsikutoję mažai šildomuose kambariuose ir gyvenam toliau taupydami kiekvieną centą, nes nesame milijonieriai , kaip Uspaskichas ir ko.Kiek dar ilgai būsime durninami Uspaskichų, Paulauskininkų , Šatrijų,AMB-alistų?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Pagal tave iseitu kad zmones atsisako sildymo del nieko. Vaiksto po kambari apsirenge (apsituloja) megztiniais, megztom kojinem, kambariai pleksta nuo dregmes. Juk visi uztarejai saukia kad kubilas viska daro gerai, bet valstybes skola padvigubejo, darbo mazeja, zmones issilaiko dirbdami uzsieniuose. Dabar kai reiks moketi uz siluma suprasite jo (kubilo) visa bukuma. Ir reik skaityti visu ekonomistu (ne tik LT) analizes, ir pamatysi jog kubilo vedama ekonomikos reforma yra stabdis net gerai issilaikiusioms salim per krize. Visi taupo ne pajamu saskaitom, bet mazina islaidas tu kurie gyvena is pajamu (biudzeto). Mazina tiem kurie buvo issikele sau atlyginimus. Kur matyta kad kazkoks sh…. uzdarinedamas elektrine gauna virs 20000lt. o darbininkas (kuris irgi uzdarineja) gauna 1000lt. Abu gauna is tos pacios kisenes, kuo jis yra geresnis? Juk darba atlieka darbininkas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. sis Simsonas tiki tik savimi. Jis gi baisiai arogantiskas, visi ta zinome. Bet valdzia kaip narkotikas – ji reikia gydyti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. prabuskime, kas rašo straipsnį? Pirmiausiai pasirodė Uspaskicho gelbėtojo ,,veidas" KK laikraštyje, prabilęs apie Lietuvos bankrotą, o dabar jau Darbo Partijos ,,gelbėtojos" nariai išlenda padėstyti savo monologus priešrinkiniams pažadams formuoti. Ne veltui Šatrija- Prunskienė jau prieš mėnesį su savo partija Putino partiją pasikvietus siautė. Maskvos patikėtiniai bunda. Laikas griebti valdžią į rankas, palanki krizinė situacija. Agitacija jau prasidėjo.KOalicija jau formuojasi. Kodėl Paulauskas dar tyli?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Jis gi su kniazium įtariami mokesčių slėpimu.Kiek temps tą bylą,tai neaišku,tai kniazius liečiamas,tai neliečiamas,taip sueis ir senaties terminas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. bepigu Kubiliui-debiliui prisikolinti bele kiek pienigu ,nes juk jam nerupi kas juos atiduos ,po jo nors ir tv anas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. Sita ekonomine situacija labai gerai ir tiksliai "parode" zinomas ekonomistas, kai kubilius nakti kure reformas. Si pavasari jis sake, kad GAL dar isgelbes nuobankroto lito devalvavimas. Dabar LT jau ant bedugnes(bankroto) krasto, o traktoriu sulaiko su skolintais pinigais ir dideliu melu. Kas blogiausia ir parodo valdzios bukuma, kad jis (kubilas) tiki jog dare-daro viska gerai. EU salim sitas eksperimentas labai padejo, nes dabar ekonomistai raso, kad toks taupymas salyje (vokietija, anglija prancuzija ir t.t.) sustabdys ekonomikos augima. Dabar visi pripazysta kad be skolu nebus augimo. Paimkite pavz. norvegija. Jie daugiau perka nei kuria, nes neturi kur deti pinigu, o zmonem negali "isdalinti"

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...