Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 15 Šeštadienis
 

V. Gapšys: „ES fondų įsisavinimui trukdo atostogos ir netinkami orai?“

2010-07-23 16:59 | Politikų tribūna | Komentarų (10)

Seimo narys V.Gapšys (Seimo archyvo nuotr.)

Šiandien Seime įvyko Europos reikalų komiteto posėdis, kuriame Finansų, Ūkio, Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovai pristatė ES paramos panaudojimo ataskaitas. Anot Europos reikalų komiteto nario, Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno Vytauto Gapšio, ministerijų pasiaiškinimai, kodėl ES lėšų įsisavinimas vyksta vangiai, yra mažų mažiausiai juokingi, o rimtų priežasčių, dėl ko stringa ES finansavimas, Seimo komiteto nariai taip ir neišgirdo.

„Nustebino ministerijų atstovų pasiaiškinimai, kad ES lėšų įsisavinimui švietimo srityje trukdo atostogos — neva darbuotojai atostogauja ir dėl to negalima pasirašyti sutarčių ir projektų. Kitoms ministerijoms administruoti ir įsisavinti lėšas trukdo netinkami orai. Taip galima pasiekti absurdo ribą ir dėl kiekvienos nesėkmės savo darbe apkaltinti metų laiką, orus arba netinkamą žvaigždžių išsidėstymą“, — ironizuoja V. Gapšys.

Šiai dienai Lietuva panaudojo tik 19 proc. ES struktūrinės paramos. Tai yra vos ne trigubai mažiau, nei yra pasirašyta sutarčių. Ypatingai vangiai vyksta priemonių, skirtų verslo skatinimui įsisavinimas. Iš numatytų 1,7 mlrd. Lt ES lėšų verslui skatinti, pagal sudarytas sutartis yra išmokėta tik 153 mln. Lt., t.y. mažiau nei 10 proc.

„Atrodo, kad šios Vyriausybės darbo tikslu tapo totalus Lietuvos verslo sužlugdymas. Užspaudusi verslininkus didžiuliais mokesčiais valdžia neskuba dalinti ES paramos. Tai tampa panašu į žiaurų valdžios eksperimentą su žmonėmis: kiek gi jūs dar ištversite. Ministerijų atstovų pasiteisinimai yra juokingi, tačiau tiesiai šviesai atsakyti, kas kaltas dėl to, kad ES lėšos yra įsisavinamos taip lėtai, jie negali. Ir tai nenuostabu, juk niekas nenori pripažinti, kad šiai Vyriausybei paprasčiau pasiskolinti pinigus ir juos pravalgyti, nei užtikrinti tinkamą ES lėšų įsisavinimą ir verslo rėmimą“, — teigia V. Gapšys.

KK inf.

2010-07-23

Komentarai

 

 

 
 1. Vas16 FACEBOOK’E#Jone Janone, Neringa Korotaj ir dar 2 tai mėgsta.# * Aus Teja oho 2010 m. Lapkričio 14 j., 22:01 b7 PatinkaNepatinka. * Daiva Grigelyte ideal 2010 m. Lapkričio 15 j., 18:33 b7 PatinkaNepatinka. * Eglė Šilinytė vuau 2010 m. Lapkričio 19 j., 21:20 b7 Patinka#Rita Bukauskaite, Robertas Ulinskas ir dar 4 mėgsta tai.# * Jukow Spring wtf? Vasario 7 j., 03:08 b7 PatinkaNepatinka. * Vitalis Vasiliauskas geras,kokiam cia kaime tokios tdjaiciros?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Ačiū skirtos dalintis tokį išrankiausią nuomonę , yra gražus gabalas raštu , thats, kodėl aš perskaičiau jį visiškai

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Labiausiai trukdo įsisavinti EU pinigus kliūtys upėtakių mailiaus tipo projektams apleistose fermose. Ir nieko čia nepadarysi – teisininkas tu ar šiaip žvaigždė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Kas tu toks isivaizduoji esas, kad p.Maldeikiene galetum spardyt po stalu??? Ble, kaip spirciau atgal, tai paciam koja suluztu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. tokia sandeliuku vagiu saika, kurios nariai visi vaiksciodavo su akiniais nors visi gerai matydavo.. jie taip bandydavo sudaryti solidesniu ivaizdi.. sitas is Darbo partijos grinai toks.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. MES didziuojame draugo Kubiliaus vykdoma politika, net draugas Stalinas turbut is dziaugsmo ir pavydo draugui Kubiliui apsiverst grabe. labai dziaugiames sukure tokia galinga ir itaiginga partija kaip Tevynes sajunga (lietuvos konservatorius) su LTSR auksciausios Tarybos pirmininku draugu Landzbergiu. Kai LR runkeliai uzsimane laisves, MES iskart sumojome, kad sios apgaulingos partijos ikurimas duos MUS teigiamus rezultatus, musu tikslas buvo galutinai ir negriztamai sugriauti LR, nuo zemes ukio iki demografinio ir politinio kracho.Draugui Landzbergiu pavyko itikinti runkelius ir avinus sugriauti tai ka jie jau turejo- zemes ukis nuo 1990 iki 1993 smuko 100% tuo padarydamas nergiztama zala vel 50metu. prasidejo masine liaudies priesu emigracija i kitas kapitalistines salis, tuo sutaupant sovinius, gyvulinius vagonus, kura. bet kelios desimtys liaudies priesu matyt dar buvo like ir isrinko tuos nevykelius socdemus-netikrus komunistelius, kurie ilgam sustabde musu tiksla-SUNAIKINTI LTSR tauta. jie pradejo mazinti mokescius, pradejo klesteti verslas, kurtis imones, didejo atlyginimai, beveik isnyko bedarbiai, zmones pradejo kurtis, gyventi is naujo- mums grese katastrofa,baisu!!! det aciu draugo Stalino velei, kad apsviete mums prota ir sukureme dar viena valinskine partija is cirko bezdzioniu ir klounu,ir kuri turejo uztikriti dauguma seime, kad vel galetume pratesti ir apginti savo idejas. Musu sprendimu rezultatai pranoko lukesciu, draugas Kubilius, taip pradejo savo antraja politine karjera, kad net ir mes likome is nuostabos issizioja- sonkmeciu staigus ir didelis mokesciu pakelimas per du menesius sunaikino 320 000 tuks imoniu ir UABu, tuo mases bedarbiu tapo darbo birzos gyventojais, bet jie skundesi ir buvo nepatenkinti, tada atlyginimu sumazinimas ir VISU komunaliniu mokesciu padidinimas du kartus, leido bedarbiams-liaudies priesams patiems issitermti pas kapitalistus per paskutinius metus isvyko 500 000 galvu-liaudies priesu, nusiuzude is 1000 54 asmenys-tai pazanga ir rekordas visame pasaulyje. Bet cia dar negalime sustoti, juk LTSR dar liko nepatenkintu pensiniku ir dar vis nesugebanciu issinesdinti liaudies priesu-patriotu, todel nekilnojamo turti, auto, psd, komunaliniu patarnavimu dar karta mokesciu padidinimas iki50% butu idealu, o kurie esat nepatenkinti ir dejuojat, kad neisgyvenat is 800lt ciuozkit pas kapitalistus, kol sienos dar arviros, nes tuoj mes jas uzdarysim. Mes sveikinam Drauga Kubiliu ir uzdarius AE, nes tuomet Lr tapo visiskai priklausoma nuo rusijos istekliu. Nenumaldomai arteja rinkimai ir MES tikime, kad apsivaleme nuo liaudies priesu, kad visi, kurie tikite SVIESIU RYTOJUMI(nes mes visada tokiu stribuku ir pakaliku ieskome(neskaityti)) BALSUOKITE UZ TEVYNES SAJUNGA(LIETUVOS KONSERVATORIUS) MES JUMS PAZADAME ATPIGINTI DEGTINE IKI 3RUBLIU IR DUOSIME NEMOKAMAI KRUOPU-UZ MUS DRAUGAI, UZ SVIESU RYTOJU!!!!!!!! UZ TEVYNES SAJUNGA-LIETUVOS KONSERVATORIUS!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Kad tokių kaip šis būtų daugiau, jaunas, protingas, drąsus, tokį įbauginti tikrai nebus lengva, ambicingas, veržlus, žino ko nori ir ką daro….žodžiu ‘maladec’ vyrukas, taip ir toliau.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Lietuvos valdyma uzvalde nusikalteliai ir iskrypeliai. I darbus tuojau bus priimami tik kas pritaria pyderastams. Dabar nera specelistu nes tevai dirbdami vadovaujama darba, atsiveda vaikus su riboto mastymu. Jus paziurekite jas sedi seime? Vokietijoje is visu semo nariu, nelabai ir kieuliu serti tiktu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Matosi, kaip niekam neįdomūs tie Gabšio "išprotavimai" apie ES pinigus. Jokių komentarų. Gabšys save per daug sureikšmina, o iš tikrųjų toks nulis, toks nulis. Nors teisininkas, bet teisinių problemų Lietuvoj nemato. Šiame puslapyje aistros verda visai kitomis temomis. Kam čia reikėjo jį įkišti?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. kaip šitas "vaikinas"per kojas baksnojo Maldaikienei per "Kryžmine ugninį", nep[atiko jam ,kad pasakė pajamos nesueina su išlaidoms ,reiškia žmogus prasiskolinęs,o ne turtuolis….

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...