Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 31 Šeštadienis
 

V. Baltraitienė. Atviras laiškas pienininkams

2016-03-24 15:18 | Nuomonių ringas | Komentarų (7)

Virginija Baltraitienė, žemės ūkio ministrė. KK nuotr.

Gerbiami žemdirbiai-pieno gamintojai, noriu visiems labai nuoširdžiai padėkoti už Jūsų kasdienį, sunkų darbą. Puikiai suprantu, kaip Jums šiandien sunku. Suprantu, kad jau pusantrų metų tebesitęsianti pasaulinė pieno krizė labiausiai smogė Lietuvos pieno sektoriui, tai yra, kiekvienam iš Jūsų.

Aš ir mano vadovaujama Žemės ūkio ministerija ieškome visų galimybių Jums padėti. Dėl drastiškai kritusių pieno kainų kiekvienas iš Jūsų patyrėte didžiulių nuostolių. Siekdama Jums kompensuoti bent dalį jų, vedžiau ir tebevedu derybas su Europos Komisija (EK) ir Lietuvos Vyriausybe. Per tuos pusantrų metų krizės pavyko gauti lėšų tiek iš Europos, tiek iš Lietuvos biudžetų. Iš viso buvo gauta ir Jums išmokėta daugiau kaip 53,7 mln. Eur. papildomos tiesioginės paramos nuostoliams kompensuoti. Taip pat išmokėta pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama – 18,2 mln. Eur. Taigi iš viso – 71,9 mln. Eur.

Visi šie pinigai buvo paskirstyti pieno gamintojams ne mano vienos ar Žemės ūkio ministerijos sprendimu. Kaip juos paskirstyti sprendė Jums atstovaujančios žemdirbių organizacijos – Žemės ūkio rūmai (A.Stancikas), Pieno gamintojų asociacija (J.Vilionis), Žemės ūkio bendrovių asociacija (J.Kraujelis), Ūkininkų sąjunga (J.Talmontas) ir Kooperatyvų sąjunga „Kooperacijos kelias“ (J.Dovydėnienė). Ir tik jų bendru sprendimu buvo patvirtinta tvarka, kokiu principu paskirstyti gautus pinigus nuostolių kompensavimui. Jų sprendimas buvo visą gautą sumą padalinti iš primelžto ir parduoto pieno kiekio. Suprantama – kuo didesnis kiekis, tuo didesnė parama buvo išmokama.

2016 m. situacija pieno rinkoje tapo dar aštresnė. Todėl ir toliau ieškau papildomų pinigų, kuriuos galėtume skirti Jūsų patirtiems nuostoliams bent iš dalies kompensuoti. EK kol kas nė vienai valstybei neskyrė nė cento. Todėl ŽŪM kartu su Finansų ministerija rado vidinių resursų – 18 mln. Eur., kuriuos, kaip valstybės pagalbą (de minimis), paskirstys Jums – pieno gamintojams. Šie pinigai gali būti skirti tik už turimas melžiamas karves, bet ne už primelžtą ir parduotą pieną.

Kovo 17 d. vėl sėdome prie bendro stalo su Jums atstovaujančiomis organizacijomis ir bendru sutarimu nusprendėme kiekvienam mokėti už turimą melžiamą karvę, kurios pienas parduodamas, po 66 eurus. Šie pinigai Jus pasieks jau balandžio mėnesio pradžioje.

Nors skiriami pinigai atrodo dideli, tačiau tai tik dalelė Jūsų patirtų nuostolių. Noriu pabrėžti, kad tiek pieno sektorius, tiek visas žemės ūkis yra reglamentuojamas bendrąja Europos teise, todėl Lietuva negali viena priimti sprendimų, kurie šiandien mums atrodytų reikalingiausi. Esame Europos Sąjungos dalis, vykdome bendrąją Europos žemės ūkio politiką ir privalome vykdyti priimtus teisės aktus. Todėl, net ir turėdama galimybę skirti papildomų pinigų pieno sektoriui, Lietuva viena šio sprendimo priimti negali. Tam turi pritarti ir visos kitos ES narės.

Labai dažnai girdžiu raginimus nustatyti minimalią supirkimo kainą. Manau, kad Lietuvos Respublikos Seimas galėtų laikinai nustatyti tokią pieno supirkimo kainą, kuri užtikrintų žemdirbių – pieno gamintojų – išsilaikymą rinkoje.

Man labai skaudu, kad šiuo sunkiu kriziniu laikotarpiu labiausiai nukenčia pieno gamintojas. Tiek prekybininkai, tiek perdirbėjai, siekdami nesumažinti savo pajamų, tiesiog tyčiojasi iš žemdirbių. Man be galo gaila, kad Seime neužtenka politinės valios pažaboti perdirbėjus ir ypač prekybininkus. O pikčiausia, kad tie, kurie šiandien garsiausiai šaukia, patys bijo priimti bet kokius sprendimus… Dar vienas faktas man kelia didelių abejonių – tai tiesioginių išmokų už pirmuosius 30 hektarų netaikymas. Pieno gamintojų asociacijos pirmininkas J.Vilionis teigia, kad pieno gamintojai reikalauja jiems netaikyti šių išmokų. Tačiau tai reikštų, kad smulkieji gamintojai atsisako paramos, o laimi iš to tik didžiausieji. O kas yra didžiausias žemių valdytojas Lietuvoje turbūt nėra didelė paslaptis…

Mieli žemdirbiai, šiuo sudėtingu metu sprendžiasi Jūsų išgyvenimo klausimas. Tik kartu su Jumis, kartu su Jūsų įkurtomis žemdirbių asociacijomis galime rasti pačius geriausius bei racionaliausius būdus Jums padėti. Ne tik papildomai skiriant pinigų, bet ir priimant svarbius teisės aktus. Todėl kartu su žemdirbių organizacijomis tobuliname esamus teisės aktus ir ruošiame naujus, kuriuos turime pateikti Seimui, kad užkirstume kelią prekybininkų ir perdirbėjų savivalei. Tik kartu dirbdami galime pasiekti rezultatą čia – Lietuvoje – ir įrodyti EK, kad mūsų pieno gamintojams parama yra gyvybiškai reikalinga.

Suprantu ir gerbiu kiekvieno iš Jūsų teisę išsakyti savo poziciją įvairiuose susitikimuose ar mitinguose. Taip ir turi būti bet kurioje demokratinėje visuomenėje. Tik man gaila, kad po kaimus važinėjantys „politiniai šaukliai“ kelia šalyje chaosą, kuris niekur neveda. Svarbiausia, kad tie, kurie šiandien lipa ant „politinės bačkos“, tikrai neblogai gyvena. Nenorėčiau, kad spręsdami savo politines užduotis, siekdami savo politinių tikslų, šie žmonės naudotųsi išties labai sunkia Jūsų padėtimi. Gyvenimas visą mėnesį palapinėje tikrai nepadidins pieno supirkimo kainų. Juk pieno perdirbėjai Jūsų net nepastebės…

Tik bendras darbas, suderinti veiksmai bei nauji sprendimai EK ir Lietuvoje gali padėti išgyventi šią krizę ir išlikti pieno sektoriui Lietuvoje.

Su didžiausia pagarba kiekvienam iš Jūsų linkiu stiprybės šiuo sunkiu metu.

Virginija Baltraitienė, žemės ūkio ministrė

Komentarai

 

 

 
  • Mano nuomone ministrė daro ką gali daryti tokiu atveju.
   O kas už visą tą betvarkę atsakingas ne paslaptis. Turėjom rinką, išveždavom pieno produktus…bet kai kam buvo per “gerai”. Žiūrim ką turim, o turim ne ką. Tai kur matai melą ir demagogiją ? Konkrečiau prašom išdėstyti, jei turi faktų. Kitaip tavo komentaras tuščias muilo burbulas norint sumenkinti dirbančią ministrę.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Visi mala kaip kokie vėjo malūnai, na kas gi čia dabar nutiko, kad už dyką surenka supirkėjai pieną iš ūkininkų, laužo galvas, tarsi būtų kokia paslaptis po galais. Juk ir drambliui aišku, kad Rusija nustojo pirkti mūsų produkciją, tai padėtis ir tapo tokia, kokia ji yra šiandieną. Juk visos šalys, o labiausiai Lietuva tam pritaria, tai ir turime ką turime. Kitaip jau ir nebus, nes tokios pelningos rinkos, kokia buvo Rusijos, Lietuva jau ir su žiburiu neras. Manu, kad karvių išskerdimas, tai Lietuvos ūkininkų auka didžiai garbinamai Ukrainai, kuri anot mūsų valdžios ponų kovoja už visos ES laisvę. Ką darysi, už laisvę reikia mokėti brangiai, ką šiandieną ir darome, o apsipirkti važiuosime į Lenkiją.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 1. kai tėvynė pavojuje, kai rusai puola, kai koloradų ir žaliųjų žmogeliukų pilnos pakampes, kai nenaležna Ukraina okupuota…

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...