Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 5 Sekmadienis
 

V.Bakas: “M.Bastys palaikė artimus ir sisteminius ryšius su aukštais Rusijos FSB ir GRU pareigūnais“

2017-04-18 16:13 | Politika | Komentarų (31)

Mindaugas Bastys vejamas iš Seimo  dėl ryšių su aukštais Rusijos FSB ir GRU pareigūnais. KK nuotr.

Seimas pritarė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto parlamentinio tyrimo dėl Seimo nario Mindaugo Basčio ryšių galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui ir galimybių inicijuoti apkaltos procesą išvadai. Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 93 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė 16 parlamentarų.

Pristatydamas atlikto parlamentinio tyrimo išvadą Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas informavo, kad buvo surengti aštuoni posėdžiai, apklausta 14 žmonių. „Iš esmės tyrėme daugiau nei 13 metų laikotarpį t. y. nuo 2000 metų, kada M. Bastys pirmą kartą buvo išrinktas į parlamentą. Komitetui buvo svarbu nustatyti, kokio pobūdžio buvo tie ryšiai, koks jų turinys, kokią įtaką buvo siekiama daryti Lietuvai svarbiems sprendimams, kokių tikslų apskritai buvo siekiama“, – sakė V. Bakas.

Pasak komiteto vadovo, parlamentinio tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad pagrindinis žmonių, su kuriais palaikė artimus ryšius M. Bastys, veiklos tikslas buvo pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį ir veikti prieš mūsų interesus energetinio saugumo srityje. „Komitetui pavyko nustatyti, kad jau nuo savo pirmosios kadencijos palaikė artimus ir sisteminius ryšius su Rusijos ambasados darbuotojais. Konkrečiai su aukštais Rusijos FSB ir GRU pareigūnais“, – kalbėjo V. Bakas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko tvirtinimu, yra akivaizdu, kad M. Basčio vaidmuo buvo ne vienkartinis, jis buvo sisteminis. „Sisteminis tai reiškia du ar daugiau kartų. Buvo siekiama organizuoti „Rosatom“ aukščiausiųjų vadovų susitikimus su mūsų tuo metu buvusiu premjeru, taip pat Seimo Pirmininku. Prisidengiant „Nukem“ klausimu, t. y. Ignalinos uždarymo klausimu, buvo siekiama kelti tuos pagrindinius klausimus, susijusius su „Baltijskoje“ atominės elektrinės statyba ir tiltais į Lietuvą“, – atkreipė dėmesį Seimo komiteto vadovas V. Bakas.

Seimo narys M. Bastys paneigė Seimo komiteto mestus kaltinimus. „Aš neveikiau prieš Lietuvos valstybę ir nepadėjau veikti jokiai kitai valstybei prieš Lietuvos Respubliką. Aš nekenkiau savo valstybei Lietuvai ir aš neišdaviau savo tėvynės Lietuvos. Aš nekeliu grėsmės Lietuvos valstybės nacionaliniam saugumui ar Lietuvos Respublikos piliečių teisėms ar interesams. Aš nesulaužiau priesaikos Lietuvos Respublikai“, – tvirtino M. Bastys. Jo įsitikinimu, Seimo komitetas neatliko objektyvaus ir visapusiško tyrimo bei sąžiningų aplinkybių vertinimo.

LRS inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Nuo 1997 m. sausio mėn. 1 d. išrinktus SEIMO narius patraukti baudžiamojon atsakomybėn…, vadovaujantis L R BPK Nuostatomis…, ir atlyginti Lietuvos Valstybei patirtą žalą… Su Pagarba Elmuntas Stagniūnas.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 2. Labas rytas… Kreipiuosi į Jus su tokiu KARŠTU KOMENTARU:

  “…Seimą sudaro Tautos atstovai

  141 narys;

  Seimas renkamas 4 metams remiantis visuotine lygia
  rinkimų teise ir slaptu balsavimu;

  Seimo nariu gali būti ne jaunesnis nei 25 metų pilietis;

  Seimo narys negali užsiimti jokia kita veikla ir gauti jokio
  kito atlyginimo (išskyrus už kūrybinę veiklą);

  Seimo nario asmuo neliečiamas;

  Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti šaukiami pritarus ne
  mažiau kaip 3/5 Seimo narių arba paskelbus Respublikos
  Prezidentui;…” – tai citata iš L R Konstitucijos… Mieli Lietuvos žmonės…, netikėkite šiuo MELU…, ir šia propaganda… MELAS YRA TAS…, kad: “Seimas yra renkamas 4 metams…”. Tekstas turi būti toks: “Seimas yra renkamas kas 4 metai.” Tai yra viena. Antra. Seimas renkamas JAU NUO 1992 m., T. Y. NUO PRIIMTOS L R KONSTITUCIJOS , o tai JAU YRA 25 METAI…, IR SEIMAS BUS RENKAMAS ATEITYJE… Trečia. Yra Seimo narių…, kurie buvo kelias kadencijas…, o tai jau ne 4-iems metams… Ketvirta. “Seimo narys negali užsiimti jokia kita veikla ir gauti jokio kito atlyginimo (išskyrus už kūrybinę veiklą);” . Kiekvienas L R pilietis GALI PATVIRTINTI…, KAD TAIP NĖRA… Penkta. “…Seimą sudaro Tautos atstovai…” MELAS… Seimą sudaro PARTIJŲ ATSTOVAI…, nes ne visa liaudis yra partinė… Laikytina, ir partijų narius NEGALI RINKTI NEPARTINIAI… Ir aplamai: SEIMAS yra Savanaudžių Egoistų Išrinktų Melagių Aferistų Susivienijimas. O tai jau yra TIKRA TIESA. Tai galime patvirtinti KIEKVIENAS LIETUVOS PILIETIS. Ir tai tik keletas pastabų…, o kur dar yra kiti L R Nuostatų straipsniai…?, kurie lygiai taip pat NEATITINKA TIKROVĖS… Aš siūlau: nuo 1997 m. sausio mėn. 1d. 1992 m. priimtą L R Konstituciją PRIPAŽINTI NEGALIOJANČIA…, MELAGINGA… Nuo 1997 m. sausio mėn. 1 d. išrinktus SEIMO narius pripažinti Savanaudžių Egoistų Išrinktų Melagių Aferistų Organizacijos nariais…, pašalinti TEISINĘ NELIEČIAMYBĘ…, INICIJUOTI APKALTĄ…, į Letuvos Respublikos biudžetą išieškoti sumokėtą atlyginimą…

  Thumb up 6 Thumb down 1

 3. Jeigu Bakas norėdamas padėti varganai šalies ekonomikai,o tuo pačiu pagelbėti žmonėms įveikti nepriteklius,bedarbystę tam panaudojant stiprių kaimynų galias ir resursus,tai jį reikia ne bausti,persekioti,o visokeriopai skatinti,padėti.Matosi,jog dauguma seimūnų to nesupranta ar nenori suprasti ir toliau stumia valstybę į nežinią.Visuose valdžios ešalonuose tokių sąmoningų,sumanių žmonių,kaip jis reikia žymiai ir žymiai daugiau.

  Thumb up 2 Thumb down 3

 4. irodymu nera,o ir Kliunkos nera,kai prakaituotomis rankomis skelbe,kad zude Kedys…taigi scenarijus kartojasi ir su Basciu,o visa info uzslaptinta,kad runkeliai pasijaustu debilais eilini karta.

  Thumb up 22 Thumb down 2

 5. Truputis baimės jausmo įskiepyti jau seniai prašėsi soc.demai, o tai laksto M.bastys su atomros špionais po Seima ir nešioja Seimo pirmininkui Porošenkos saldainiu dėžutes :)) Kiek gi galima juokinti Lietuva ..baigėsi jau kada tie laikai kai lietuviai maskva ėmė puse kiaulės veždami ..o bastys taip nieko ir nesuprato .:) Na kas jam butu ką pasakęs jei ta “svarbu” susitikimą butu paruošęs kaip priimta valstybės lygiu ..su derama pagarba svečiams ir Lietuvai ..Seni įpročiai sunkiai išgyvendinami , ypač jei tas geranoriškumas iš valdžios trykštą upeliu :))

  Thumb up 0 Thumb down 14

 6. šlovė supuvusiam šungrybynui!
  2017-02-22 00:43
  Kapitalistinę Lietuvą vagys sukūrė,
  Už valdžią ir turtą kovojo ilgai.
  Kur Vilnius, kur Nemunas, Baltijos jūra,
  Ten nyksta mūs miestai, parduoti laukai.
  Europos Sąjungoj šlovingoj,
  Tarp bomžų klūpinti , biedna
  Gyvuok kaip vergė, būk išmirus,
  Brangi Buržujų Lietuva!
  Į skurdą mums landsbergis nušvietė kelią,
  Padėjo kovoj didi žydų tauta.
  Mus šungrybis grūda į žopą totalią,
  Mūsų vergystė kaip plienas tvirta.
  Europos Sąjungoj šlovingoj,
  Tarp lygių lygiai pavergta,
  Gyvuok per amžius, būk laiminga,
  Brangi pedrylų Lietuva!
  Tėvynė parduota, nebijom maskolių,
  Teskamba padangėj pindosų kalba.
  Mes prievarta bruksim iškrypėlių rojų
  Kol žemę nušluos sodomitų banga.
  Europos Sąjungoj šlovingoj,
  praradus tautą ir tuščia,
  Vergauk per amžius, būk niekinga,
  Brangi bevalių Lietuva!
  Prigrūsim čia negrų, babajų, beždžionių,
  Paruošim indėnų likimą baltiems,
  Padėsim ant trypiamos liaudies dejonių
  Bandysit kelt balsą-kulka snukin lėks!
  Europos Sąjungoj šlovingoj,
  Tarp biednų biedna ir kvaila,
  Gyvuok kaip vergė, būk išmirus,
  Brangi konservų Lietuva!
  18 0
  Atsakyti
  ⦁ Nuuu geras
  2017-02-22 10:24
  Tu tikras poetas. Grybauskaite

  Thumb up 6 Thumb down 9

 7. Man kyla asociacija kada Ukrainoje buvo ivykdytas valstybinis perversmas Maidane , kai absoliuciai neteisetai buvo nuversta oficiali valdzia , ko pasekoje kilo pilietinis karas, prarastos teritorijos, dar musiskiai vaziavo aktyviai reke Maidano tribunose, tai cia viskas Ok, nes vyko pagal amerikieciu scenariju. Ir visi tyli, viskas tvarkoje , melas ir dvigubi standartai tiesiog rekte rekia. O cia zmogus subendravo ten su kazkuom ir jau pizdec, valstybes priesas. Tai tik silpnos,nesavarankiskos, angazuotos valstybes pozymis. Ka cia.sneketi

  Thumb up 13 Thumb down 6

 8. Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

  plus.google.com/104930148289526971655/posts

  gražių paveiksliukų galerija:

  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

  Thumb up 3 Thumb down 4

 9. Kol kas M.Bastys kaltinamas tik už susitikinėjimą. O kaip jis ir kokiu būdu išdavė valstybę ir kaip sulaužė jau šimtus kartų laužytą-perlaužytą Konstituciją ir duotą priesaiką? Kaip tas jo susitikimas konkrečiai pakenkė Lietuvai fizine, moraline ir politine prasme? Kodėl vos ne dvidešimt metų tai nebuvo skaitoma pažeidimu kitiems NVSGK vadams, o tik V.Bakui kažkaip netyčia užkliuvo?
  Ar dalykinis susitikimas su kaimyninės valstybės atstovu jau automatiškai vertinamas kaip savo valstybės išdavimas ir priesaikos sulaužymas už kurį jau reikia kalti, kaip kokį R.Paksą už leidimą suprasti, prie kryžiaus?

  Thumb up 19 Thumb down 0

  • Pas mus jau praktiskai traktuojama taip kaip sakote. Taip einant ne uz kalnu ir rusiskai sneket nebus galima. Gyvenimas apverstas aukstyn kojom.

   Thumb up 12 Thumb down 1

     • Nors vietoj piemens botago žmogui įduodamas į rankas valdžios skeptras, jam vistiek puolantys jo avių bandą vilkai vaidenasi.
      Valdžia žmogui proto neprideda, o atvirkščiai – atima.

      Thumb up 10 Thumb down 2

 10. Kokiame įstatyme, o gal kažkokios filosofijos pagrinduose nustatyta, kad 2 kartai – jau sistema? Elementarioji logika tokio vertinimo nepripažįsta ir priskiria atsitiktiniams reiškiniams.

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Kur Tamsta pas mūsų politikus bandai įžvelgti kokią tai logiką?
   Rusas puola – jokių logikų nėra kada net ieškoti…

   Thumb up 13 Thumb down 0

   • Reikia keisti rinkimų įstatymą ir įvesti prieš registraciją kandidatams logikos ir sveiko proto patikrinimo egzaminus.

    Thumb up 5 Thumb down 1

    • Nepadės. Ir kas tuo užsiims. Reikia Karbauskiui su Skverneliu pateikti Seimui įstatymą, kad visi, tokie kaip mes pensininkai nebūtų prileidžiami per patrankos šūvį prie balsadėžių. Juk pagrinde tai pensininkai ir balsuoja už visokį brudą, kurį tik po ranka pakiša.
     Norite tuo įsitikinti? Pažiūrėkite KK2 praeitos savaitės paskutinę laidą, kur Kristupas Krivickas Anykščiuose bobutėms pudrina smegenis, malkas skaldo ir daržus kastuvu bedžioja, o tos alpsta iš laimės, bučiuoja rankas geradariui, keikia G.Kildišienę ir prisiekinėja balsuoti tik už Kristupą.
     Cirkas be pinigų. Nors, po teisybe, ir šlykštokas.

     Thumb up 7 Thumb down 2

  • Jei nusižengęs gavai įspėjimą ir vėl ta pakartojai ..atsitiktinumui to niekaip nepriskirti .:) Jei Bakas ta įrodys M.Bastys švilps iš Seimo kaip ta Panevėžio gražuolė mokantis gražiai kojas dėlioti :)) vatnikai ..”biez abyd” ..tamstu triznos limitai išnaudoti ..

   Thumb up 0 Thumb down 10

 11. Arba tyrymas nieko vertas,arba turi buti medziaga perduota generaliniai prokuraturai del baudziamojo persekiojimo ir teismo skiriama bausme.Kadangi Bastys su rusijos saugumu ir GRU bendradarbiavo,pagal tyrymo isvadas seime,netgi nuo 2000 metu,palaike glaudzius rysius ir teike informacija,tai turetu buti atliekamas tyrymas ne tik pries Bascio nusikalstama veikla,tiksliau uz Tevynes isdavima,bet ir tu ,kurie padejo Basciui gauti leidimus dirbti su valstybes slapta informacija.Cia jau ne vieno Bascio isdavyste ,bet ir tu kurie bendradarbiavo ,geriausiu atveju sudare salygas prieiti Basciui prie slaptos informacijos savo neveikimu.Privalu seimui imtis priemoniu ir siulyti generaliniam prokurorui atlikti tyryma,kokio masto ,kiek informacijos galejo nutekinti svetimos valstybes suinteresuotoms zinyboms,ir kiek zmoniu prie Bascio ,padedant arba tiesiog nutylint prie to prisideje.O mano klausimasbutu toks,kiek tokiu Basciu ir panasiu yra siuo metu seime????Ir dar,jeigu rusijos naudai veikia koks stambios firmos lietuviska pavarde “ponas”,kuris seimo nariu fondams,seimo nariu imonems,seimo partinems gaujoms moka milijonus,kad ir desimtis tukstanciu,susitikineje slaptai kavinese,restoranuose,pirtikese,ar sporto kompleksuose ir dalinasi informacija,priimineje pageidaujamus istatymus uz tas teikiams sumas,ar tai ne Tevynes isdavikai???? Ar priklausyti koncervatoriams ,arba tiesiog buti lojaliu koncervatnykams nors atstovauji kitai partinei gaujai,yra koks privalumas ar cia ir yra ta nelieciamuju gauja,kuriai viskas galima????

  Thumb up 6 Thumb down 2

 12. Tai ką tada reikėtų kalbėti apie Cėvynės Sąjungą, jeigu patyrinėjus jų veiklą nuo pat 1991 metų?

  Thumb up 7 Thumb down 3

  • O kas tyrinės, jeigu socdemai bekiaušiai? Turėjo daugumą ir dantų gyvatėms neišlaužė.

   Thumb up 11 Thumb down 1

  • Juknevičienė, kaip supratau šiandie pasižiūrėjęs tiesioginę seimo transliaciją.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 13. Ir kaip tam M.Basčiui nedaėjo, kad laisvoje demokratinėje Lietuvoje visais ekonominiais ir politiniais klausimais galima bendradarbiauti tik su JAV CŽV, Briuseliu ir su nieku daugiau? Ir tai tik kažkokio, atsiprašant, Bako atsiklausus.
  Prisigyvenome iki to, kad vienas žmogus jau tampa didžiausia grėsme visai valstybei.
  P.s. Tiesos dėlei, dar yra vienas policininkas, kuris išdrįso palankiai atsiliepti apie Rusiją. V.Bakui fenomenali galimybė užsidėti antrą varnikę ataskaitoje, nešant pas Prezidentę.

  Thumb up 11 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...