Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 20 Trečiadienis
 

Užuodžiant eilinį perversmą

2006-11-22 19:37 | Redakcijos skiltis | Komentarų

Valdas Adamkus susirūpinęs – paaiškėjo, kad "ant Lietuvos" Prezidentūroje š… tualete, kurio įrengimas kainavo ketvirtį milijono litų. Atseit, jis apie tokias "smulkmenas" nieko nežinojo.

Tačiau tai – ne paskutinė naujiena. Mat Valdas Adamkus taip pat sužinojo, kad, pasirodo, Lietuvoje yra ir skurdžiai gyvenančių žmonių, kad kaime – daug geriančių, kad daugelis vaikų auga arba šeimose, kuriose girtaujama, arba vien tik su močiutėmis ir diedukais, nes vaikučių tėveliai "dėl labai gero gyvenimo Lietuvoje" buvo priversti ieškoti darbo svetur.

Pavažinėjo Valdas Adamkus po kitokią Lietuvą, nei ta, iš kokios susirenka ponai ir ponios pas Jo Ekscelenciją į priėmimus, ir nustėro – nejaugi šitaip gali būti? Tačiau supratęs, kad jis vis vien čia nieko nepakeis, nes yra tik butaforinis, t.y. realiai neturintis jokios įtakos, Prezidentas, išskrido vėl kažkur tai užsienin su dideliais ponais susitikt. Nes kas ta Lietuva ir jos gyventojai – tai tik nedidelė jauki šalelė, kurioje Prezidentu gali būti kiekvienas pensijinio amžiaus sulaukęs Amerikos (ir gal ne tik) lietuvis, savu laiku pasirūpinęs šlepetėmis Šiauliuose… Taigi todėl ir butaforinis, todėl ir be įtakos, todėl ir priklausomas nuolat nuo tų, kurie turi valdančiąją daugumą Seime – nes Lietuvos Respublikos pilietybių išimties tvarka oho, kiek suteikta, ir ne kažkokiam Jurijui Borisovui, bet, pavyzdžiui, buvusio Čečėnijos prezidento Džocharo Dudajevo sūnui Alurui Džocharovičiui Dudajevui, prisidengusiam Olego Davydovo pavarde, ir ne dėl kokių nors nuopelnų Lietuvai, o dėl Rusijos FST politinio persekiojimo – o dėl tokių "nuopelnų Lietuvai" Lietuvos pilietybių Lietuvos įstatymai tai juk neleidžia…

Štai todėl ir sėdi Valdas Adamkus auksiniame Prezidentūros narvelyje, kur net tualetai įrengti pagal paskutinį "Versace" mados klyksmą, ir nemato tos kitos – skurdo – Lietuvos, kuri jam tikriausiai rodosi tik kaip kažkoks slogus sapnas arba kaip kokių nors rusų šnipų surengta aukščiausio lygio provokacija: nes toje Lietuvoje, kuri yra Daukanto aikštėje ir kur tualetas kainuoja "tik" 250 tūkstančių, skurdo, nepritekliaus ar bedarbystės net ir su prabangiausiu "Tiffany" šviestuvu pasišviesdamas nerasi…

"Išsiaiškinti! Kas įrengė tokį brangų tualetą? Išsiaiškinti!" – po skandalo principingą ėmė vaidinti niekad principingumu nepasižymėjęs Valdas Adamkus, nors Prezidentūros kuluaruose jau seniai visiems žinoma, kad vienintelis asmuo, ypatingai mėgstantis didžiulę prabangą, yra ne kas kita, o paties Valdo Adamkaus žmonelė Alma Adamkienė.

Štai, pavyzdžiui, Prezidento rezidencijoje Turniškėse virtuvėje šiemet buvo išklotas prabangus marmuras, kurį "Dalios" baldų salonas pagal užsakymą specialiai Prezidentui parvežė iš Italijos… Nors tas marmuras labai brangus, tačiau, pasak specialistų, ir labai "lepus", todėl dar nemenką pinigų sumą reikėjo pakloti vienai paslaugų valymo bendrovei, kad ši Prezidento virtuvėje iškloto marmuro paviršių padengtų specialia, ne tokia "lepia" danga – kad, netyčia išpylus ant grindų kavos ar, pvz., vyno, ant tokio brangaus ir gražaus marmuro neliktų negraži dėmė…

Tad manyti, kad gerdamas kavą virtuvėje, kurioje grindys – prabangus marmuras, pagal specialų užsakymą parvežtas Valdui Adamkui ir Almai Adamkienei iš Italijos, gali prisiminti, jog be prabangios dar egzistuoja ir skurdo Lietuva, būtų daugiau negu naivu manyti. Juoba kad ir Prezidento amžius, patys žinot, koks…

Tačiau nepaisant garbingo amžiaus, Prezidentui dabar, atrodo, ne vien "Versace" tualetas rūpi – iškilo tam tikra didžiulė nacionalinė grėsmė: mat nepasidavęs konservatorių spaudimui atleisti VSD vadovą Arvydą Pocių, jis, kaip Prezidentas, nebeteko konservatorių paramos.

O jei konservatoriai kuo nors užsiima, tai…. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia: vienas sėdi Maskvoje, kitas – išverstas iš Prezidento posto ir dabar ganosi liberaldemokratų laukuose.

O jeigu tu su konservatoriais… Tuomet gali net ir kalną sprogmenų ar net kulkosvaidžius savo namuose nieko nesibaimindamas laikyti: konservatoriai tave užsistos, prokurorai jokio suėmimo tavo atžvilgiu nereikalaus, o teismas nubaus pačia švelniausia, kokia tik begali būti, bausme – nes tu juk – KONSERVATORIŲ ŽMOGUS, taigi – PATRIOTAS…

Taigi žinodamas, ką reiškia būti konservatorių nedraugu, nes nesutiko konservatorių reikalavimu nuimti VSD galvos, Valdas Adamkus ėmė ieškoti draugystės tarp tų, į kuriuos dar visai neseniai kojas valėsi ir jokiu būdu į valdžią įsileisti nenorėjo: ogi pasikvietė į Prezidentūrą pasikalbėti Seimo Darbo frakcijos atstovus. Ir kalbėjo gražiai, ir nemalonių temų – apie Viktorui Uspaskichui ir Darbo partijai iškeltas baudžiamąsias bylas – nelietė… O jeigu tos bylos patyliukais ir pamažiukais Generalinėje prokuratūroje bus imtos ir numarintos, tai Prezidentas turbūt bus įsigijęs naujus draugus vietoj usžirūstinusių konservatorių.

Na, o rūstintis konservatoriai tikrai turi už ką – mat Vytautas Damulis, kuris kaip tikras patriotas, renkant Seimo pirmininku Viktorą Muntianą, paskambino Jurgiui Razmai ir informavo, kas toks buvo kandidato į Seimo pirmininkus tėvas, šito nepatrioto Arvydo Pociaus buvo imtas ir nušalintas nuo pareigų. Tai kas dabar, nelikus V.Damulio, taip patogiai – telefonu – teiks konservatoriams informacines paslaugas renkant Seimo pirmininkus ir kitus, į juos panašius?

O kol konservatoriai šoka savo kadrilį su Vytautu Damuliu ir ieško sąjungininkų Arvydą Pocių išversti, Darbo partija buria opozicinę koaliciją, į kurią pakvietė įsijungti Artūro Paulausko socialliberalus ir Rolando Pakso liberaldemokratus. Atseit, dabar tai darys jau politiką… Nors gerai žinant Artūro Paulausko natūrą, galima bandyti spėti, kad šitą opozicinę koaliciją buria visai ne "darbiečiai", o socialliberalai "darbiečių" rankomis: mat jeigu į ją "paksininkus" kviestų jungtis socialliberalai, anie greičiausiai spyriotųsi – juk Artūras Paulauskas labiausiai Rolando Pakso vietos Prezidentūroje geidė, o Viktoras Uspaskichas Rolando Pakso nevertė – net parašą ant balsavimo biuletenio padėjo, kas jis – prieš apkaltą Rolandui Paksui. Taigi prie "darbiečių" paksininkai galėtų prisijungti.

O, be to, juk ne darbiečių partijos vadą, bet socialliberalų vadą socialdemokratai balandį iš Seimo pirmininkų išmetė, todėl dabar neva tai "darbiečių" iniciatyva Seime kuriama opozicija gali būti sukurta turint vieną giluminį tikslą: būti Artūrui Paulauskui tuo įrankiu, su kuriuo jis, manipuliuodamas Darbo partija, galėtų atkeršyti socialdemokratams už sugriautą savo politinę karjerą ir Naujosios sąjungos atsiradimą valdžios užribyje, o būtent – su šituo "stiprios opozicijos" įrankiu Artūras Paulauskas galėtų sugriauti Gedimino Kirkilo mažumos Vyriausybę ir surengti priešlaikinius Seimo rinkimus. Juoba kad ir situacija dabar būtų labai palanki: didžiausius reitingus turintys konservatoriai būtų nuskandinti Juro Abromavičiaus Seimo komisijos tyrime, didžiausius reitingus turintys socialdemokratai – nuskandinti su "Alitos" privatizavimo išvadomis, tad priešlaikiniuose rinkimuose triumfuotų tie, kurie "nesusitepę" – ogi Artūras Paulauskas ir jo naujoji stiprioji opozicija…

Ar pasinaudos Artūras Paulauskas ir Darbo partija naujai kuriamu politiniu įrankiu, pagyvensim – pamatysim. Nors tikimybė,kad taip gali būti, – vos ne šimtaprocentinė: mat tiek socialliberalai, tiek "darbiečiai" turi priežasčių keršyti socialdemokratams. Socialliberalai – dėl prarastų posto ir valdžios, "darbiečiai" – dėl perviliotų frakcijos narių ir nepriėmimo į valdančiąją daugumą.

O kol visuose valdžios sluoksniuose vyksta kažkokie pokiliminiai susitarimai, kol sprendžiami naujo persigrupavimo ir susigrupavimo klausimai, Valstybės saugumo departamento vadovybės klausimas lyg ir pamažu stumiamas į šalį – visgi saugumo departamentas. Ir, kaip teisingai pastebėjo kai kurie politikai, nušalinus nuo pareigų vieną Vytautą Damulį, šitos žinybos veikla tikrai nesugrius.

Kaip nenugriuvo ir VSD vadovas Arvydas Pocius, lapkričio 7 d. be penkiolikos minučių dvyliktą valandą lipdamas Aukščiausio Teismo laiptais.

Chm… Įdomu: kokiu klausimu ir pas ką?

Deja, nesužinosim: tokie dalykai – valstybės paslaptis…

 

Komentarai

 

 

 


 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...