Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 24 Ketvirtadienis
 

UNESCO lyderių forumo darbotvarkę pakoregavo teroro išpuoliai Paryžiuje

2015-11-16 13:32 | Politika | Komentarų (22)

Paryžiuje Prezidentė paragino pasaulio lyderius apsaugoti žurnalistus nuo smurto ir susidorojimo. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO lyderių forume.

Forumo darbotvarkę pakoregavo teroro išpuoliai Paryžiuje. Didžiausias dėmesys skiriamas saugumo padėčiai pasaulyje ir bendroms tarptautinės bendruomenės priemonėms kovai su terorizmu aptarti. Forume susirinkę lyderiai tylos minute pagerbė lapkričio 13 d. teroristinių išpuolių aukų atminimą.

Pasak Prezidentės, išpuoliai Paryžiuje yra nusikaltimai visiems taikiems pasaulio žmonėms, todėl visos Jungtinių Tautų organizacijos turi telkti tarptautinę bendruomenę kovai su terorizmu.

„Pastarieji 70 metų milijonams žmonių atnešė aukštesnius gyvenimo standartus ir sustiprino bendradarbiavimą tarp pasaulio tautų. Tačiau šiandien, susidurdami su anksčiau neįsivaizduota prievarta ir terorizmo barbariškumu, matome, kad pasiekta pažanga gali būti sunaikinta. Skatindami žmonių solidarumą, stiprindami žodžio laisvę ir atsparumą neapykantą skleidžiančioms ideologijoms, saugodami bendrą paveldą, kuriame taikesnį ir saugesnį pasaulį“, – sakė Prezidentė.

Paryžiuje Lietuva jau trečią kartą buvo išrinkta pagrindinio UNESCO valdymo organo – Vykdomosios tarybos nare. Už mūsų šalį balsavo 171 valstybė iš 195. Šalies vadovės teigimu, tai yra Lietuvos pastangų įvertinimas, įpareigojantis dar labiau prisidėti prie UNESCO misijos – stiprinti taiką ir saugumą pasaulyje bei žmonių santarvę per mokslą, kultūrą, švietimą, žodžio laisvės apsaugą.

Pasak Prezidentės, žodžio laisvė ir galimybė žurnalistams saugiai dirbti savo darbą yra būtinos, siekiant užkirti kelią radikalių ideologijų plitimui ir terorizmo propagandai. Išpuoliai prieš žurnalistus Paryžiuje šių metų pradžioje, žurnalistų persekiojimas okupuotame Kryme ir Artimuosiuose Rytuose pamina pamatines žmogaus teises, sėja baimę ir neapykantą.

Todėl Paryžiuje Prezidentė paragino pasaulio lyderius apsaugoti žurnalistus nuo smurto ir susidorojimo. Vien šiais metais, atlikdami savo pareigą, pasaulyje žuvo 58 žurnalistai, o beveik 150 buvo įkalinti.

Lietuva svariai prisideda prie žurnalistų apsaugos visame pasaulyje. Mūsų šalies iniciatyva Jungtinių Tautų Saugumo Taryba vienbalsiai priėmė rezoliuciją, raginančią valstybes apsaugoti žurnalistus nuo prievartos ginkluotų konfliktų metu ir užtikrinti efektyvų nusikaltimų žurnalistams tyrimą.

Vienas pagrindinių UNESCO tikslų – išsaugoti žmoniją vienijantį pasaulio istorijos ir kultūros paveldą ateities kartoms. „Islamo valstybės“ teroristai, niokodami neįkainojamas istorines vertybes Sirijoje ir Irake, jau padarė didžiausią žalą paveldui nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Dėl to Paryžiuje Prezidentė pabrėžė, jog būtina dar labiau sutelkti tarptautinės bendruomenės pastangas stiprinant bendro žmonijos paveldo apsaugą visose pasaulio šalyse.

Šalies vadovė taip pat atkreipė valstybių vadovų dėmesį į būtinybę sudaryti daugiau galimybių mokytis visiems pasaulio žmonėms, nes terorizmo ideologija tarpsta ten, kur švietimą ir išsilavinimą pakeičia ekstremizmas ir neapykanta. Prezidentė paragino UNESCO šalis užtikrinti visiems prieinamą ir kokybišką švietimą, o bent devynerių metų išsilavinimą padaryti privalomą.

Nepaisant švietimo ir mokslo progreso, maždaug 58 milijonams vaikų visame pasaulyje dėl karo ir skurdo mokykla lieka neišpildoma svajone.

Komentarai

 

 

 
 1. Perskaiciau tik prezidentes kalbos dali,ir panasu,apart issakyto melo,nieko neradau.Matyt ten tokie visi sedi,ir jie net nesupranta kas vyksta europoje,pasaulyje,kiekvienos Tautos gyvenime.Apgailetinai atrodo tokios “kalbos”,prisiklausiau ju dar raudonojo okupantu laikais.Manau girtis,kad kovojama ,ypac nuzudytu ir suluosintu simtu zmoniu fone,kur net kraujas tarp grindinio akmenu neisplautas,tiesiog sventvagiska.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. – keista bet perskaitęs str. tikėjausi čia rasti prieštaravimus kas link Prezidentės pasakytos frazės UNESCO lyderiu forume “Todėl Paryžiuje Prezidentė paragino pasaulio lyderius apsaugoti žurnalistus nuo smurto ir susidorojimo. Vien šiais metais, atlikdami savo pareigą, pasaulyje žuvo 58 žurnalistai, o beveik 150 buvo įkalinti.” mol o kaip su ‘didžiavyrių’ Drižiumi ..kuriam teko laimė išbandyti visus musų teismu koluarus .

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. „Prezidentė pabrėžė, jog būtina dar labiau sutelkti tarptautinės bendruomenės pastangas stiprinant bendro žmonijos paveldo apsaugą visose pasaulio šalyse.
  Šalies vadovė taip pat atkreipė valstybių vadovų dėmesį į būtinybę sudaryti daugiau galimybių mokytis visiems pasaulio žmonėms, nes terorizmo ideologija tarpsta ten, kur švietimą ir išsilavinimą pakeičia ekstremizmas ir neapykanta.“

  Tiesiog negaliu atsistebėti, kokia ta mūsų Prezidentė protinga. Juk jei nebūtų pabrėžusi ir atkreipusi valstybių vadovų dėmesio, tai tie nabagai vadovai iki pasaulio pabaigos taip ir nebūtų žinoje, ką reikia daryti. Kaip gerai, kai turime vadovę, kuri visiems pirštu parodo, ką reikėtų daryti.

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • Tada, kai į prezidento postą susigrąžinsite Rolandą Paksą. Kitos alternatyvos šiai dienai Lietuva dar neturi.
   Joks V.Mazuronis, Ž.Povilionis, P.Auštrevičius ar L.Linkevičius jo neatstos.

   Thumb up 5 Thumb down 2

   • po mūšio kumščiai nemojuojama, o tu vis dar bandai. Paksas jau nebus prezidentu, nurimk

    Thumb up 0 Thumb down 7

    • Na, tada ir nedejuokite, kad iš vienos pusės rusas, iš kitos siras puola, kad mažos pensijos ir atlyginimai, kad jaunimas palieka Lietuvą, geresnio gyvenimo ieškodamas, kad kasdien viskas brangsta, kad pas daktarėlį reikia šimtą kilometrų važiuoti ir valandų valandas laukti, kad karvutę reikia pjauti, nes pienelio niekam nebereikia, kad dėl kelių pagrabinių eurų kažkoks prasigėręs alkoholikas kaimynystėje visus senukus išpjovė, kad…
     Gal žinote Lietuvoje kitą kokį politiką, kuriam visą tai rūpėtų ir kuris bandytų bent jau minimalią tvarką daryti?

     Thumb up 3 Thumb down 1

     • – oij tu baba- baba..tavo abra – kadabra ,.nebėra tiek žavingas ..kad galėtu planuoti kažką daugiau nei tik dar pabūti kelias kadencijas Briuselyje ..Partija griūva , politinė retorika labiau panaši į politiko kuris taip ir nesuprato ,.kad jo kaip Prezidento dienos dar neprasidėjus ..baigėsi ..Tik nuo veido niekaip nedingsta ta dirbtina reikšmingumo šypsenėlė . Tikėtina kad R.Paksas bandys laime sekančiuose rinkimuose, bet ar jam pavyks ? ir kuo visa tai jam pačiam baigsis galiu iš anksto pasakyti ..bet gal geriau palaukti ..ir leisti tau pačiai įsitikinti .. Žvaigždės danguje tyliai spindi arba ..ne .

      Thumb up 0 Thumb down 2

   • Paksas? Ko jis vertas? Grybauskaitė pasirodo kur kas talentingesnė už jį. Pralenkė Paksą visu 1 000 kartų.

    Thumb up 1 Thumb down 5

     • Net čia matosi!
      Jus čia kranksit,o ji paryžiui,
      Ji jau antra kadencija vadovauja,o jus čia amsit be naudos!

      Thumb up 0 Thumb down 3

     • “o ji paryžiui,Ji jau antra kadencija vadovauja”.

      Tai prezidentė Paryžiaus ???????????????? Ot, čia tai geras !!!

      Thumb up 1 Thumb down 0

    • Perfrazavus žinomą dainą:
     “saugumas dengė prokurorą,
     prokuroras – korumpuotą klaną…”

     Thumb up 7 Thumb down 1

     • Tada, kai turėsime normalų Prezidentą ir Seimą. O tai grynai rinkėjų pasirinkimo ir apsisprendimo išdava. Jei ir ateityje taip pat rinkdamiesi kvailiosite – niekad neturėsite nei tvarkos valstybėje, nei teisingumo.

      Thumb up 2 Thumb down 1

  • bijau, kad artimiausiame penkmetyje valstybės darbotvarkėje tokio klausimo nėra

   Thumb up 9 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...