Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 26 Penktadienis
 

Ukrainiečių snaiperės advokatas: „Per naujuosius metus Savčenko jau sugrįš į Ukrainą“

2015-10-28 12:18 | Užsienis | Komentarų (30)

N.Savčenkos advokatas pranešė, kad Rusijoje teisiama ukrainiečių lakūnė per naujuosius namus jau sugrįš namo. Nuotr. Ukrainos TV

Rusijoje dėl žurnalistų žūties teisiama Ukrainos snaiperė, lakūnė Nadežda Savčenko netrukus grįš namo į Ukrainą. Apie tai po susitikimo su ja socialiniame tinkle Twitter parašė ukrainietės advokatas Markas Feiginas.

„Išėjau iš kalėjimo Novočerkaske. Visiems linkėjimai nuo Nadeždos. Laisvė arčiau, nei atrodo. Per naujuosius metus Savčenko išvažiuos namo“, – paskelbė advokatas.

Pasak advokato, N.Savčenko negalėjo prisidėti prie žurnalistų žūties, kadangi tuo metu, kai žurnalistai žuvo, „ji jau buvo nelaisvėje“, pranešė unian.ua.

Sesers perskaitytas N.Savčenko laiškas

Kaip žinia, rugsėjo 29 d. N.Savčenkos laišką lakūnės sesuo perskaitė neformalioje moterų pasaulio lyderių aukšto lygio diskusijoje JAV.

“Ilgiau nei metus esu Putino įkaitė Rusijos kalėjime. Gerbiu Rusijos tautą, bet stebėdama Rusiją iš vidaus ir matydama, kaip Rusijos žiniasklaidoje pateikiami įvykiai Ukrainoje ir pasaulyje, matau, kad dauguma Rusijos gyventojų pakluso valstybės propagandai ir prarado gebėjimus galvoti ir veikti nepriklausomai, skirti gėrį nuo blogio. Jie nugalėti ir suklaidinti. Dieną ir naktį valstybinė televizija meluoja jiems ir baugina, juos moko būti veidmainiais, negailestingais, niekingais ir ciniškais, ir nedaugeliui užtenka tvirtumo ir sveiko proto priešintis šiam spaudimui ir išlikti žmonėmis. Kas nematė to savo akimis, tam sunku įsivaizduoti, kas tai yra. Visi televizijos kanalai nuolat kalba apie karą – praėjusį ir būsimą. Rusijos gyventojams nuolat įteigia, kad Rusija nugalėjo fašizmą per Antrąjį pasaulinį karą, priešindamasi viena visam pasauliui, ir kad dabar ji vėl viena gina tiesą ir gėrį, o visas kitas pasaulis su JAV priešakyje rengiasi ją užgrobti. Didesnį melą sunku įsivaizduoti, bet jeigu jums kalba apie tai kiekvieną dieną, anksčiau ar vėliau tuo patikėsite.

Žinome, kad prieš septyniasdešimt metų nacizmą nugalėjo ne Rusija, jį nugalėjo daugelio žmonių ir tautų, buvusių Sovietų Sąjungos sudėtyje ir jos sąjungininkų, vienybė ir draugystė. Jeigu šiandien šios tautos nebus tokios pat tvirtos ir tokios vieningos naujo agresoriaus atžvilgiu, gali būti, kad per Trečiąjį pasaulinį karą joms teks priešintis ne nacizmui, o rašizmui.

Rusijos valdžia, paveldėjusi vietą JT Saugumo Taryboje ir veto teisę iš Sovietų Sąjungos kaip jos aukų ir nuopelnų toje bendroje pergalėje pripažinimą, šiandien yra marodierius, plėšiantis savo protėvių kapus. Ji naudojasi ta paveldėta teise, kad blokuotų savo nusikaltimų, negeresnių už tuos, už kuriuos buvo nuteisti nacių lyderiai, teisminį nagrinėjimą. Ir naudosis ja vėl ir vėl, jeigu jos nesustabdysime. Jai turi būti atimta ši teisė.

Nadežda Savčenko, ETPA diplomatė

Rusija, Novočerkaskas, kalėjimas. 2015 m.”

Komentarai

 

 

 
 1. O žvilgsnis akių tai be gyvybės poymių, koks būna pas užkietėjusius serijinius žudikus

  Thumb up 1 Thumb down 2

   • Lietuva iš vienos pusės laiko kalėjime nekaltą žmogų, nuteistą be įrodymų dėl Medininkų, o iš kitos pusės plyšauja gindama kažkokią ukrainietę, net įrodymų nežinodama ant kiek ir dėl ko ji kalta? Ar nekeista ta mūsų Lietuvėlės valdžia?

    Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Reiktu pradeti nuo to, kad si asaba – nei snaipere, nei lakune.
  Kazkada buvusi aviacijos sturmane. Lakune – niekad.
  Itariamo nusikaltimo padarymo metu buvo vieno is nezinia kam pavaldziu chuntos bataljonu samdine ar savanore. Apsaudymo koreguotoja (t.y. – sededavo kur nors krumuose ir perdavinedavo artileristams taikiniu koordinates).
  P.S. Sturmane tai ji buvo (skraide), na o prie ko dar prikergta snaipere?

  Thumb up 2 Thumb down 5

 3. „N.Savčenkos advokatas pranešė, kad Rusijoje teisiama ukrainiečių lakūnė per naujuosius NAMUS jau sugrįš namo.“
  Įdomu, kaip ji per tuos namus sugrįš? Tikriausiai perskris lėktuvu.
  O juk ji ne šiaip sau, o karė orkestras – lakūnė, snaiperė, jūreivė, pėstininkė, žvalgė, žudikė, šnipė, zenitininkė – bukininkė, diplomatė, žurnalistė ir t.t., ir pan.
  Vienžo – kur dėsi, ten ir tiks.
  Susigrąžinęs N.Savčenko, P.Porošenko žiebs su ja V.V.Putinui taip, kad maža nepasirodys! Ane?

  Thumb up 6 Thumb down 1

 4. Jus man pasakykit, kas per vienas tas Algirdas, kuris visur kisa savo trigrasi? Dabar gerai pasake vienas komentatorius: vel algirdas seilemis putojasi. Jis vis apie rusus. Bet mano galva, jis ruso nevertas nei per nago juodyma. Eik tu, idiote, pas kuze ir ten lakit abu ir putokites.

  Thumb up 13 Thumb down 4

  • zinau tik viena,kad jis idijotas argi to maza,neikreipkit demesio i ligonius jis dirba savo “darba”,gal atsiras kas asmeniskai sita durniu pazista,nors kam jis reikalingas jo komentus tik sikna nusivalit

   Thumb up 6 Thumb down 4

  • Tai prasigeres Vilniaus pensininkas Algirdas Onaitis is sv.Stepono gatves.
   Jis pasirasineja simtais vardu, pats save “komentuoja”…. Su pakrikusia psichika.
   Zmogelis isivaizduoja, kad jis labai linksmas, kad raso juokingai, kad labai samojingas….. Nori nors tokiu budu pasirodyti esantis svarbus, kad nematytu susikto savo gyvenimelio.

   Thumb up 4 Thumb down 2

   • Geriau as parke isgeres aliaus, i gerejanti gyvenima ziuresiu, nei su tavim istisom dienom chuilo tv ziopsoti, ruskio belaukiant, kurs tau jaunyste sugrazins.

    Thumb up 1 Thumb down 1

 5. Ruskio Mikulino kaltės jau kiek metų įrodyti nepavyksta, o išteisinti jį dėl Medininkų labai nesinori? Tada ar ne variantas apkeisti jį į broliškos Ukrainos lakūnę-snaiperę Savčinka be išteisinimo? Tegul viskas lieka kaip buvę, ipo tas ruskelis vis tiek kaltas, bet Lietuva kilniaširdiškai padės Ukrainai atgauti jai kur kas vertingesnę karo specialistę.

  Thumb up 5 Thumb down 3

  • tai kur gi ta tavo “specialiste”kazkokia lerva mat specialiste,vaikzude ji o ne specialiste,ar aisku kaimo jape?

   Thumb up 5 Thumb down 3

 6. Griūk aukštielnikas!
  Nuo kada Nadežda Savčenko snaiperė? Lakūnė- taip, bet snaiperė? Arba tas kuris tą advokato kalbą ir sesers laišką čia pristato žalio supratimo apie karines specialybes neturi, arba turi, bet tyčia rašo nesąmonę. Kad baisiau atrodytų.

  Thumb up 7 Thumb down 4

  • Snaiperės ir lakūnės specialybės nesikerta, bet papildo viena kitą. Sovietinėje armijoje, kurios standartais dar taip neseniai, bet (nuo 1990 m. iki 2014 m.) ilgą laiką vadovavosi Ukrainos karinės pajėgos, tai buvo ne tik įprasta, bet ir taisykle. Nuotraukoje įdėmus, prisimerkęs žvilgsnis leidžia spėti, jog tai gali būti teisybė.

   Thumb up 1 Thumb down 6

   • Vidutinio standarto klasėje, moterys visuotinai pripažintos geriausiomis šaulėmis ir snaiperėmis dėl moteriško organizmo fiziologinių ypatumų, o konkrečiai dėl širdies ir plaučių refleksinio darbo dažnių bei rankų pirštų judesių plastikos.

    Thumb up 2 Thumb down 3

    • Nuskrenda į priešo teritoriją, išlipa iš lėktuvo, susiranda kokį medį, įlipa, išsnaiperina visus, po to atgal į lėktuvą ir namo?

     Thumb up 3 Thumb down 1

   • pamokink bobute myzti i bonkute,zinovas mat atrsirado,snargletas,ar banderai sovinius padavinejai kaip znmones saude,zinove

    Thumb up 3 Thumb down 4

 7. Galvoju, kad Lietuva galėtų ženkliai ir veiksmingai pagelbėti Ukrainai dėl Nadieždos Savčenko paleidimo pagreitinimo, jei apkeistų ją.

  Thumb up 1 Thumb down 5

  • Po galais, kada baigsit kištis į svetimų valstybių reikalus ? Kelintas mūsų reikalas dėl kažkokios bobos, kuri galimai yra žudikė. Mano supratimu tas reikalas liečia Rusiją ir Ukrainą, o mes prie ko ?
   Agresyvus užsienio įsikišimas atvedė į tai, kad vietoj valstybinių institucijų reformų buvo sugriautas įprastas gyvenimo būdas. Vietoj demokratijos ir progreso pergalės – prievarta, skurdas, socialinė katastrofa, o žmogaus teisės, įskaitant ir teisę gyventi, tapo nieko vertomis.

   Thumb up 6 Thumb down 1

 8. Vis gi Rusija pagaliau paleidžia ukrainietę Savčenka, o ar Lietuva ras savyje drąsos ir jėgų paleisti Medininkų byloje be kaltės nuteistą rusą?

  Thumb up 7 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...