Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

Ukraina, korumpuota žurnalistika ir tikėjimas atlantizmu (1)

2014-10-13 10:22 | Užsienis | Komentarų (65)

Malaizijos lėktuvo numušimas - nepavykęs "blic krygas". CBC stop kadras

Europos Sąjungai daugiau nebevadovauja politikai, turintys elementarių istorijos žinių, blaiviai vertinantys globaliąją tikrovę bei suvokiantys savo ilgalaikius interesus. Jei norite įrodymų, – tai sankcijos, kurios buvo pritaikytos Rusijai, siekiant ją nubausti.

Žiniasklaidos priemonės palaiko tą beprotybę. Jei kokie nors politikai laikydavosi kitokios nuomonės arba jiems kildavo abejonių, tai žiniasklaidos priemonės pasirūpindavo jų kompromitavimu.

Tikrovės matymas ES daugiausiai būdavo formuojamas per tragiško įvykio su Malaizijos lėktuvu bei siaubingos jo keleivių žūties nušvietimo laikraščiuose ir TV kanaluose prizmę. Buvo kopijuojamas anglų bei amerikiečių žiniasklaidos priemonių požiūris. Naujienos būdavo pateikiamos remiantis nepagrįstais įtarimais bei kaltinimais.

Įtakingieji leidiniai, antai – anglų “Financial Times” bei olandų “NRC Handelsbad”, kuriame aš 16 metų išdirbau korespondentu Rytų bei Pietryčių Azijoje, ne tik pasigaudavo anglų – amerikiečių žiniasklaidos skelbtas žinias, bet ir privesdavo visa tai iki beprotiškų išvadų.

Šie apsišaukėliški žiniasklaidos ekspertai bei leidėjai nuėjo taip toli, kad aš jau negaliu prisiminti panašios isterijos spaudoje, per kurią yra siekiama politinių tikslų. Itin iššaukiantis pavyzdys – 2014-jų metų liepos 26 dieną laikraštyje “Economist Magazine” paskelbtas straipsnis, nukreiptas prieš Putiną. Šis straipsnis buvo parašytas Šekspyro personažo – karaliaus Genricho Penktojo, raginusio savo karines pajėgas imt Aginkurą per puolimą prieš Prancūziją, stiliumi.

Bendrų Europos žiniasklaidai priemonių nebuvimas

Nėra nei laikraščių, nei kitokių žiniasklaidos priemonių, kurios būtų prieinamos visoms ES šalims bei kuriose politika besidomintys europiečiai galėtų pagvildenti svarbiausias tarptautines problemas. Tie, kas domisi politika, dažniausiai skaito “New York Times” arba “Financial Times”. Klausimų bei atsakymų, liečiančių geopolitines problemas, formavimas priklauso nuo to, ką Niujorke bei Londone esantys vyriausieji redaktoriai laiko svarbiausiu.

Kiek kitokių nuomonių galima rasti “Der Spiegel”, “de Frankfurter”, “Allgemeine Zeitung” bei “Handesblatt”. Bet visa tai yra Vokietijos leidiniai. Mes nematome Europos žiniasklaidos priemonių, kur būtų gvildenami pasaulinės politikos klausimai, turintys įtakos pačios ES interesams.

Olandijos visuomenė, anksčiau ramiai žvelgusi į pasaulio įvykius, buvo šiurkščiai pažadinta savo 193-jų tėvynainių ( kartu su 105-iomis aukomis iš kitų šalių) žūtimi, kai buvo numuštas lėktuvas.

Olandijos žiniasklaida be jokių svyravimų, ir pagal Amerikos nurodymą, parodė pirštu į Rusiją.

Tendencinga interpretacija, nesant jokių įrodymų

Bet koks kitoks įvykių aiškinimas, kuriame nebūtų kaltinimų Rusijos prezidentui, buvo nepriimtinas. Tuo tarpu Olandijos žiniasklaida ėjo prieš savo šalies ministrų kabineto pirmininko liniją. Premjerui buvo daromas pastebimas spaudimas, kad jis eitų ta pačia kryptimi. Tačiau jis reikalavo sulaukti tyrimo, kaip viskas vyko iš tikrųjų, baigties.

TV programos, kurias aš matydavau iš karto po katastrofos, kviesdavosi pasisakyti neokonservatorių bei prieš Rusiją nusiteikusių jėgų atstovus, kurie pateikdavo supainiotą įvykių vaizdą bei sukeldavo visuomenei šoką.

Nyderlandų užsienio politikos ekspertas paaiškino, jog Užsienio reikalų ministras bei jo pavaduotojas negali nuvykti į katastrofos vietą (kaip tai padarė Malaizijos atstovai), kad susigrąžintų žuvusiųjų olandų palaikus, nes tai esą taps netiesioginiu “separatistų” diplomatinio statuso pripažinimu.

O kai ES vienbalsiai pripažįsta režimą, įsigalėjusį per amerikiečių kišimąsi į valstybės reikalus, tuomet jie jaučiasi visiškai įsitekę diplomatijos rėmuose.

Aplinkinių vietovių gyventojai bei kovotojai prieš Kijevo chuntą, apsilankę katastrofos vietoje, per vaizdelį “You Tube” buvo pateikti kaip nusikaltėliai, atsisakiusieji bendradarbiavimo. Daugeliui žiūrovų tai irgi tapo jų kaltės įrodymu.

Tai buvo šiek tiek pakeista vėlesniais tikrų žurnalistų pranešimais, kuomet buvo parodyti sukrėsti bei giliai susirūpinę vietos gyventojai. Neatitikimas prieš tai parodytam “vaizdeliui” taip ir nebuvo paaiškintas. Nebuvo jokios objektyvios analizės.

Visi kaltinimai prieš šiuos žmones nepalikdavo vietos apmąstymui tų priežasčių, dėl kurių jie kilo į kovą. Tendencingosios Twitter bei You Tube “naujienos” tapo pagrindu oficialiam Nyderlandų pasipiktinimui Rytų ukrainiečiais.

Tokiu būdu susidarė bendra nuomonė, jog reikia ką nors daryti, kad būtų atkurtas teisingumas. Įsigalėjusio nusiteikimo buvo prieita, rodant žuvusiųjų palaikų pargabenimą namo (dalyvaujant Malaizijos atstovams),- gedulingą bei iškilią ceremoniją.

Aš niekur neišvydau net užuominų į tai, jog pilietinį karą sukėlusi krizė buvo pradėta neokonservatorių bei R2P fanatikų (Responsibility to Protest ) iš JAV Užsienio reikalų ministerijos ir Baltųjų rūmų, gavusių tokią galimybę prezidento Obamos dėka.

Olandijos žiniasklaida žino, jog katastrofa buvo paversta politiniu futbolu, pasitarnaujant JAV Baltųjų rūmų bei Valstybės departamento siekiams.

Putinas galimai buvo teisus, kalbėdamas, jog šios katastrofos galėjo ir nebūti, jei būtų priimti pasiūlymai nedelsiant nutraukti ugnį. Bet juk būtent Kijevas 2014-jų birželio 10-ją pažeidė sutartį dėl ugnies nutraukimo pilietiniame kare su rusakalbiais ukrainiečiais.

Tie žmonės nenorėjo, kad jiems vadovautų kriminalas, Ukrainos nacių palikuonys bei oligarchai, gulėdavę viename patale su ES bei Tarptautiniu valiutos fondu (TVF).

Šie vadinamieji “teroristai” sureagavo į etninio valymo operacijos pradžią, į nepaliaujamus bombardavimus bei žvėriškumus. Juk virš trisdešimt ukrainiečių buvo Ukrainos karinių pajėgų gyvi sudeginti, tačiau apie tai beveik neužsimindavo Europos žiniasklaida.

Penki milijardai dolerių politiniam destabilizavimui

Aišku, mažai tikėtina, jog JAV nevyriausybinės organizacijos, anot oficialių pranešimų, išleidusios 5 milijardus dolerių politiniam destabilizavimui, nulėmusiam 2014-jų metų vasario perversmą Kijeve, netikėtai dingtų iš Ukrainos. Taip pat mažai tikėtina, jog amerikiečių karo patarėjai bei specializuotieji kariniai daliniai pasyviai lauktų, kai tuo tarpu Kijevo kariškiai bei milicija kurtų pilietinio karo strategiją.

Tie nauji “blogieji berniukai” formuoja režimą, išgyvenantį Vašingtono, ES, bei TVF finansinių injekcijų dėka. Mums visiems yra žinoma, jog Vašingtonas skatina masines žudynes pilietiniame kare, kurį jis pats ir inicijavo.

Vašingtonas nuolat išlošia propagandiniame kare prieš savo priešininkus, atsisakančius žaisti pagal JAV taisykles bei prieštaraujančius tam, kuo mus nori priverst tikėti dauguma žiniasklaidos priemonių. Vašingtonas vieną po kitos siunčia propagandines bangas, idant sukurtų vaizdą, esą Putinas, būdamas užvaldytas nacionalizmo idėjų bei susirūpinęs dėl tarybinės imperijos žlugimo, vis mėgina sugrąžinti Rusijai ankstesnes sienas.

Dar labiau į avantiūras linkę apsišaukėliški ekspertai karštligiškai-neokonservatoriškai tvirtina, jog Rusija siekia Vakarų apsupties.

Europiečiams yra diegiama, esą Putinas atmeta bet kokius diplomatinius žingsnius, nors jis kaip tik ir siekia jų. Ši aktyvi propaganda formuoja įspūdį, jog visa tai vyksta ne Vašingtono dėka, o vien tik todėl, kad Putinas yra toks pavojingas bei radikalus politikas. Kiekvienas, kas tik turi tokią liniją atitinkantį požiūrį, yra Nyderlandų vyriausiųjų redaktorių laukiamas išskėstomis rankomis.

Be abejo, Rusija taipogi veda savo propagandinį karą. Tačiau tikriems žurnalistams nėra sudėtinga išanalizuoti prieštaringą propagandą, bei įvertinti, kiek joje tūno melo ar tiesos. Tokius mėginimus rasti tiesą aš tam tikra prasme regiu tik Vokietijoje.

Karelas van Volferenas

Vertė Sergejus Sokolovas

B.d.

Komentarai

 

 

 
 1. Tarybiniais laikais mums kale i galva kad vakarai PUNA ir tuoj visiskai supus.bet isejo atvirksciai.Dabar propoganda rekia kad rusams bus xana,nes naftos kainos krinta.Prikarksesim.Nereikia pamirsti kad dug naftos isgaunama juroje,tai brangu.Jei pavyzdziui kaina butu 50 doleriu uz bareli,tai firmos siurbencios nafta siaures juroje bankrutuotu.Tokiu vietu pasaulyje daug.

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • Taip kale ir…pasirodo,kad vis delto tai tiesa!Reiskia ne viska TSRS melavo.Jei tu manai,kad moralinis puvimas prasideda nuo duju ar naftos kainu,-tai tada tamsta nieko nesupranti.Butent TSRS laikais kalbeta apie moralini ir dvasini puvima,kur gaila,bet jau milzino zingsniu keliauja ir i Lietuva! Parasysiu grubiai ir ciniskai,-ka tu jaustum,jai kada nors eidamas miesto parku pamatytum pekemecius vaikus graibaliojantis vienas kitam lytinius organus,a?!Jei tau tai butu normalu,tai viskas aisku su tamsta.Ir jei tu manai,kad as rasau “ne i tema”,tai tau truksta informacijos apie vakaru ideologija!Gal turi pora vaiku skirtingu lyciu,a?Tada gali juos jau apvesdinti…ir tai,pagal vakaru ideoligija yra norma!Arba,jau greit greit tai bus visoje Europoje,jei mes to nesustabdysime ir zinoma,jei tokie kaip tamsta mums nekliudys!

   Thumb up 1 Thumb down 1

 2. KK taip ir tryksta simpatijomis Rusijai ir atvira neapykanta dabartinei Ukrainai , savo antiamerikietiskomis nuotaikomis stengdamasi paveikti dali skaitytoju ir bjauriai meluoja , tendencingai publikuodama antilietuvisko ir antiamerikietisko turinio rasinius . Juk pagrindinis pavojus Rusijos laukia ne del nieksu amerikonu provokaciju o del naftos kainu kritimo pasaulineje naftos rinkoje . Juk Rusijos ekonomikos , paremtos naftos pinigais , laukia katastrofa , kai naftos kaina nukris iki 70 doleriu uz bareli . OPEK nariai priversti nuleisti kaina , nes naftos pasiula pasaulio rinkose virsyja paklausa , Ir cia dalinai kalti vis tie ,, prakeikti ” amerikonai , kurie pas save jau eile metu mazina naftos poreiki , didindami nuosavu skalunines naftos ir duju gamyba , Tikri nieksai , jie bankrotina Rusija , vos ne trecdaliu susimazine uzsienyje perkamos naftos kieki !

  Thumb up 5 Thumb down 10

  • mielas “Arma” (nežinau lyties) padėkime nuo to …. kuo skiriasi antilietuviška nuo antiamerikietiško …….. toliau … kodėl Jūs domina Rusijos problemos …..
   nejaugi manote, kad nafta paskandins Rusiją ir ar ne JAV mažina naftos kainą
   Galu gale argi ne JAV organizavo ir palaikė Maidaną ? Pagarbiai aAlgirdas

   Thumb up 4 Thumb down 3

  • tik beprotis laukia ir tikisi ekonominės ir politinės katastrofos Rusijos federacijoje….
   Todėl kad :
   — jau kai eis tie milijonai pabėgėlių – jokie Lietuvos pasieniečiai nesustabdys…
   — o kai pradės sproginėti atominiai grybai ir atominės elektrinės…
   nu pasakykit – tikrai jūs norit katastrofos rusijoje????
   Aš ne….
   \Aš noriu ir tikiuosi kad ten Putin (Stalin ir pan) LAIKYS tą valstybę kietai diktatoriškai be jokio sąžinės graužimo…
   Ačiū Putinui kad jis sugeba ten palaikyti tvarką ir ramybę…
   Tegul jis ten juos šaudo sodina teisia…
   man smagiau kai Rusijoje stabilumas ir taika…

   Gal koks beprotis iš Lietuvos nori ir tikisi Rusijoje Ukrainos likimo???

   Thumb up 6 Thumb down 0

 3. Polikarpovna gal ir “glušilkas” atstatys V Polnom Objome.
  Prieš kelis metus i p.A.Skucienes nusiskundimus, kokia propaganda išvyste Pedofilu Klanas, atsakiau, kad maskoliu radijus dar ne tokia propaganda vare, bet …p.Landsbergis teištare savo kche ke ke ir …sugriuvo kolchozai. Morale? Zmones viska mato!

  Thumb up 6 Thumb down 2

 4. PLANAS.KAIP IŠVENGTI KARO 100 METU .,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NEDELSIANT PAŠAUKTI Į KARINE TARNYBA,EILINIAIS KARIAIS, VISUS VALDININKŲ VAIKUS IR ANŪKUS,,,,,,,,,,DISLOKUOTI VALDININKŲ ATŽALŲ ARMIJA NE TOLIAU ,KAIP 10KM NUO KALININGRADO SRITIES SIENOS, VISAI VALDININKŲ KADENCIJAI ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,VISUS VALDININKUS PASKELBTI ATSARGOS KAREIVIAIS IR PRASIDĖJUS KARUI VARYTI Į FRONTĄ PIRMAME EŠELONE GINTI MYLIMA LIETUVA ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,LIETUVOS PREZIDENTU GALI BŪTI TIK ASMUO TURINTIS VAIKŲ IR ŠEIMA, PREZIDENTO ATŽALOS PRIVALO TARNAUTI KARO TARNYBOJE VISA PREZIDENTO KADENCIJA ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,PATIKĖKITE MAN KARO GRĖSMĖ ATSLŪGS 1000 METU, IŠ SUTAUPYTU PINIGU PENSIJOS PADVIGUBĖS PER METUS . RUSIJA TAPS DRAUGAS Nr-1

  Thumb up 11 Thumb down 0

 5. позовавайки се на съобщение на сайта на синода.
  „Трябва да приеме хората такива, каквито са, за да разберем как да ги подкрепим и поощрим в търсенето на Бог. Само с такава подкрепа те ще се чувстват равноправна част от църквата. Това се отнася както за разведените и сключилите вотри брак католици, така и хомосексуалистите и нетрадиционните семейно двойки”, се казва в съобщението.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 6. Синодът на епископите на Католическата църква, който заседава във Ватикана, призова с голямо уважение да се отнасяме към хомосексуалистите и нетрадиционните двойки, които „независимо от падението, могат да станат достойни членове на църквата”, предад

  Thumb up 0 Thumb down 1

 7. Ватикана: Хомосексуалистите могат да станат достойни членове на църквата

  Thumb up 0 Thumb down 1

 8. Наконец-то все исторические “пазлы” сложились, и теперь уже нет пугающей неопределённости! На этот раз — всё по серьёзному! Война будет! Объединённая Европа приготовилась в очередной раз воевать с Россией! Уже и кандидат найден на роль Адольфа Гитлера!

  Thumb up 1 Thumb down 1

 9. …beveik tau pritariu, taciau galbut uztektu pavezinti koki riebu aktivista (pvz.sokolova) siuksliu konteineryje…po Vilniu, na galima ir po Strasbura…maciau ukrainieciu, karo veteranai , taip veziojo viena :)

  Thumb up 2 Thumb down 6

 10. Jei lietvoj zmogus per spauda pareikstu LIETUVIAI imkim i rankas beisbolo lazda,metalini strypa ir i Vilniu i Maidana.Verskim prezidente,Ji pasodintu i kalejma.Kodel? TODEL KAD JIS NOREJO NETEISETAIS BUDAIS NUVERSTI TEISETAI ISRINKTA PREZIDENTE.Lietuvoj negalima,o ukrainoj galima.Ne viena pasaulio valstybe nepareiske kad Janukovicius isrinktas neteisetai.Ukrainoj prezidenta nuverte maidano didvyriai.O lietuvos maidane butu separtistai ir nusikalteliai.Taip mums isaiskintu lietuviska [amerikoniska] PROPOGANDA. Armenija nepasirase asociacijos sutarties nu tai ka rekit paparaciai kad reikia versti armenijos rezima.Marokas pasirase,nu tai ka priimsim arabus i europos sajunga.Cecenai dydviriai todel kad kariavo norejo atsiskirti nuo rusijos ir donbaso nusikalteliai,nes nori atsiskirti nuo Ukrainos.Tai kur teisybe? Propoganda veikia kaip prie komunistu,raudoni avinai reke;vakarai blogai.Dabar avinai bliauna ;viskas ka daro rusai blogai.

  Thumb up 13 Thumb down 2

 11. taigi, gerbiamieji, o man tai visai dzin balalaika ko cia jus pesates.
  NAFTA pinga ! ir dar pigs ! taigi atpigs dyzelis, benzas. viskas pigs ! cia dziaugtis reikia.

  Thumb up 4 Thumb down 6

  • neilgai pasidziaugsi,pakol investuotojai patikes rusija o po to gausim i dantis tokia kaina kurios dar nemateme

   Thumb up 5 Thumb down 2

   • tai, kaip čia reiškiesi, atrodo, kad tavo dantim niekas negresia.Nors vieną- kitą išmušt nepamaišytų, bent jau kurį laiką mažiau skalytum.

    Thumb up 4 Thumb down 2

  • deja, vartotojams neatpigs
   be to, lazda turi du galus: prie naftos kainos pririšta ir skalūninių dujų kaina, o dabar ji jau pasidarė žemesnė už savikainą, todėl netrukus viduriavimas prasidės ir JAV.
   Netikiu, kad JAV save žudytų.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 12. jau vatnikai apsitriede sedi ir masto, kaip cia greiciau sprukti is nekenciamos Lietuvos

  Thumb up 5 Thumb down 16

  • Šaunuolis.
   Teisingu keliu eini. Jokių argumentų, tik prakeiksmai.
   Taip ir toliau.
   P.S. Tiesa, vienas argumentas yra – darkomas žmogaus vardas. Tai visa mūsų jėga ir lygis.
   Tegyvuoja Grybergeris ir Landsbauskaitė

   Thumb up 16 Thumb down 3

  • sugalvok ka nors naujo sitos tavo blevizgos visai nieko neveikia,ar jau neturi tiek proto,kad kartoji nuvalkiotas mintis,o ka bezdziones moka mazai,kad taip tridalioji

   Thumb up 4 Thumb down 2

 13. Ruskelio vargeliai.
  Labiausiai patiko p.A.Paulausko pareiskimas. Kaip visad;
  -Anglijoje juos maitina, mokina, jie nuvaziuoja i “islamistu” stovyklas ir
  …sugrize sprogdina Londono metro. Nu tip top Lietuvos kacapas!

  Thumb up 7 Thumb down 11

 14. skaiciau sito str.anglu kalboj.Idomu buvo paskaityti komentarus-daugelis dekojo autoriui ir sake,kad daugiau reikia atsvaros nuo amerikosu nurasytoms rasliavoms….

  Thumb up 17 Thumb down 4

 15. Tikiu, kad broliai slavai ras bendrą kalbą, palaidos aukas, išbarstys pelenus pavėjui, nubaus karo kurstytojus ir nusikaltusius žmoniškumui. Nes kito kelio paprasčiausiai nėra.

  Thumb up 27 Thumb down 2

  • gal ir tiki,bet su banderom nieko gero nebus,juos reik pazinti tai nenuspejami zmogenai teko tarnauti armijoje 1967metais,tada hoholu neapkente niekas tai sudini,garbetroskos ir nezinia kodel jie gali buti vadinami “broliais”neduok die tokiu “broliu”

   Thumb up 21 Thumb down 6

   • banderos, maidaunai, landsbergistai, bolševikai, naciai, fašistai… – tai ne ukrainiečiai, ne lietuviai, ne rusai – ne tautybė.
    tai tikyba, ideologija.

    Thumb up 10 Thumb down 2

   • maidanuti siandien svencia nacistu diena hohliandijoje,tai laikai priejo vaiksto po gatves zudikai ir dar kaip pagerbti,apie kokia dar galima istorija kalbeti,vargsai tie vaikai ko juos ismokys sitie trenkti idijotai

    Thumb up 5 Thumb down 3

 16. Kad Malaizijos linijų lėktuvą numušė trečioji jėga, man nuo pat pradžių nekilo jokių abejonių. Tik neaišku kas tą trečiąją jėgą pasamdė, pastumėjo.

  Thumb up 11 Thumb down 2

  • nebludik orasyk zmoniu kalba kas tie “tretieji”,kode3l ne “desimtieji”?sakyk tiesiai,baderu fasistai numuse ir visa kalba,ka cia dar primikensi,viskas paprasta ponai runkeliai,jei butu rusai tai jau senai butu su sudu suesti

   Thumb up 16 Thumb down 7

 17. Na o kokia gi dabar Ukraina po revoliucijos ? Žiūrint į procesus vykstančius viduje natūraliai kyla klausimas ar gali vykti tokie procesai normalioje valstybėje : verčiami paminklai daugybėje miestų ir verčiami ne valdžios atstovų, o susirenka gauja ultrų ir nuverčia, žmonės gaudomi gatvėje ir kišami į šiukšlių konteinerius, taip vadinama liustracija. Visiška teisinė betvarkė šalies viduje. Deja vakarų pasaulis užmerkęs į tai akis.

  Thumb up 27 Thumb down 5

  • ponas runkeli tai juk vakaru projektas,ka norejo ta ir padare,na truputi nesigavo rusus isdurti,dab r jau panasu,kad tie hoholai niekam neidomus dabar bando hongonge pakirsinti,bet ir ten jankiai gaus per dantis

   Thumb up 21 Thumb down 6

   • na gerbiamas runkeli aš ne prastesnis runkelis nei tamsta ir kodėl jau aš čia runkelis ? O visą tai ką rašai aš pilnai suprantu ir Honkongo scenarijus pilnai aiškus, bet jankiams tai nepavyks, nes labai jau daug kam atsivėrė akys kas link amerikos ‘demokratijos’.

    Thumb up 15 Thumb down 4

    • yra zmoni grupe,kuri niekada nieko nesuprato ir nesupras,jie bbuki ir mato tik viena puse,ir be to labai pikti,bei klieda visokias nesamones.

     Thumb up 2 Thumb down 1

  • tai negi nepamenat kaip buvo verčiami sovietiniai paminklai Lietuvoje. Argi valdžios atstovai dalyvavo juos verčiant. Pagal Jus “ultra” jaunalietuvis Buškevičius su savo kompanija nuvertė Kaune Leniną, Dzeržinskį. Tas pats vyksta dabar Ukrainoje. O rezultatas vienodas, Lietuvoje į valdžią atėjo buvusi sovietinė nomenklatūra, o Ukrainoje, pasikeitė oligarchai, o valdžios nomenklatūra, gal kiek pasistumdžius kėdėmis, liko ta pati.

   Thumb up 14 Thumb down 3

 18. Ukrainos Konstitucija draudžia dvigubą pilietybę.
  Dniepropetrovsko srities gubernatorius, savos kariaunos šeimininkas Igoris Kolomoiskis turi tris pilietybes: Ukrainos, Izraelio ir Kipro.
  ———————
  “По мнению чиновника, тройное гражданство вполне соответствует Конституции Украины, так как там запрещено только двойное гражданство.
  Отметим, что закон о местных государственных администрациях не просто запрещает чиновнику иметь несколько паспортов – это прямое основание для освобождения от должности председателя ОГА. Девятая статья закона устанавливает, что «полномочия председателей местных государственных администраций прекращаются Президентом Украины в случае выявления факта двойного гражданства».
  ———————
  Nesuprantantiems rusiškai, išversiu esmę: Kolomoiskis pareiškė, kad triguba pilietybė visiškai atitinka Ukrainos konstituciją, kuri draudžia turėti dvigubą pilietybę.
  Įstatymas tiesiogiai nurodo, kad išsiaiškinus jog valdininkas turi kelias pilietybes, šis Prezidento turi būti atleistas iš pareigų.
  Išrinktosios tautos genialumas neapsakomas: draudžiama dviguba pilietybė, todėl trigubos turėjimas nepažeidžia konstitucijos. Kas dar sugebėtų taip sugalvoti ir tuo “pagrindu” sėdėti poste?
  Ko verta Ukrainos konstitucija ir prezidentas Paršenka, jei viena be galo turtingas išrinktosios tautos atstovas atvirai, įžūliai tyčiojasi iš jų?
  P.S. Kaip žinia, Pikasas seniai paskelbė, jog Ukrainos konstitucija susideda iš vieno sakinio. Kolomoiskis kietas kaip Pikasas.
  P.S.S. Informacija paimta iš Ukrainiečių žiniasklaidos. Konkrečiai galit paskaityt didžiausiame Ukrainos laikraštyje “Vesti”. Коломойский признался в тройном гражданстве
  Днепропетровской губернатор утверждает, что сумел обойти постулаты Конституции Украины
  2014 3 октября
  Portale vesti-ukr. com

  Thumb up 12 Thumb down 4

  • O prie ko cia Kolomoiskis,jei istatymai nedraudzia trigubos pilietybes?Cia ne Kolomoiski reikia linksniuoti,o konstitucija.

   Thumb up 1 Thumb down 1

 19. Dėkui už straipsnį , deja tik jūs vieninteliai ir spausdinate tiesos žodį, kituose leidiniuose galima sakyti vien tik melas ir ištisinis dvigubų standartų naudojimas.

  Thumb up 28 Thumb down 6

  • Kaip gaila, kad patį teisingiausią portalą , o ir patį teisingiausią laikraštį skaito tik kelios dešimtys Lietuvos nekentėjų, putlerio gerbėjų. Lietuvos nekenčia, bet čia gyvena. Putleris laukia jūsų. Gero kelio.

   Thumb up 3 Thumb down 14

   • Aš jau tau rašiau,gydykis kol dar ką nors nesukandžiojai,nes blogai baigsi.

    Thumb up 13 Thumb down 2

   • ekspertai tai jau ne tas,todel jie ir raso,kad “laikrastis priklausomas”t.y.nurodinejama ka ir kaip kalbeti,kazkada gerbiau si leidini,bet dabar tai ne…

    Thumb up 1 Thumb down 2

 20. Klausimėlis:
  Kuo geresni žurnalistai – Maskvos klapčiukai nuo žurnalistų – Vašingtono klapčiukų?
  Aš skirtumo nematau.
  -Povilas-

  Thumb up 7 Thumb down 16

   • Skirtuma pamatysi kai pavirsi vienu is klapciuku.Tam procesui labai padeda pinigai.Uz pinigus nekurie pasidaro karsti pedo @ p…….. myletojai.As niekad nemaciau didelio skirtumo.Atsimenu laikus,kai skambedavo : Kalba Amerikos balsas is Vsingtono.

    Thumb up 5 Thumb down 2

    • prisimenu ir as ta jankiu radija,net anekdotas buvo toks:kalba amerikos radijas is vasingtono,vakar anglijos karalienes lovoje buvo rasta uzmusta blusa,maaanoma,kad tai sovietuu daaarbas

     Thumb up 3 Thumb down 1

  • Povilai ar tai demokratijos stilius, savu tikslu pasaulyje siekti melo, klastos, agresijos, korupcijos bei diversiju keliu ?!
   Juk tai yra musu pasaulines demokratijos realybe !
   Tai yra ir siuolaikines rinkos bei kapitalizmo ivairiu formu savybe…
   Tai nepaneigiama tiesa, kad deja bet ir dauguma vadinamu demokratiju yra valdomos klanu ar net suktu diktatoriu.
   Del to ir ju veikla yra atitinkama…
   Ji dazniausiai neatitinka tautu visuomeniu zmoniu interesus…
   Yra pan. kaip ir “”komunizmuose “” ar pan. santvarkose ir kuo toliau, tuo labiau. Ukrainos atveju juk Vakarai tikrai zaide nesazininga zaidima ir tai padare Ukraina auka.
   Manau geriau yra karti tiesa nei saldus melas…
   Zmones turinkuo daugiau zinoti tiesos, pazinti ja…
   Ir kurti geresne demokratija, o ne einancia kasdien i kosmariska Orvelo totalitarizma…, kaip yra dabar.
   Na o Rusija irgi yra valstybe su viena is galimu kapitalizmo-demokratijos-rinkos, formu, tad nereikia jos ivardyti lyg pasaulinio blogio n1 ! Nes kai kuriais atzvilgiais ji turi pranasuma…- ten apie tiesa raso dazniau nei musu vakaru demokratijose…
   Tad netrypk tiesos Povilai…, net jei Rusija kaip ir bet kuri galinga kapitalistine valstybe gina savo interesus pasinaudodama slaptu savuju remimu artimoje valstybeje…
   Juk JAV tai daro ir kitoje puseje Zemes rutulio…

   Thumb up 14 Thumb down 4

  • ne kiekvienas diena mato,tu irgi esi is tokiu kurie “nemato”,sekmes durninat pats save

   Thumb up 3 Thumb down 3

 21. Pagaliau, daugiau tokių straipsnių, ir gaila kad ne visas iškart, pasimes bendra esmė.

  Thumb up 20 Thumb down 5

  • Na, pirmoji straipsnio dalis iš portalo nedings, galima bus “pasikartot” prieš skaitant tęsinį….

   Thumb up 8 Thumb down 2

 22. laidą ‘Sekmadienio vakaras’ RU TV.Pasišlykštėjau Amerikos žurnalistu.Jo pasakymas,kad jie kišosi į Ukrainą “Potomu što my možem”.Amerikos mąstymu -jie galinga valstybė ir gali daryti ką nori.Jeigu yra kur tos laidos kartojimas naudinga pažiūrėti.

  Thumb up 20 Thumb down 5

  • Visų V.Solovjovo laidų įrašai yra portale”Rosija1 Voskresni večer s V.Solovjovom”.

   Thumb up 13 Thumb down 4

  • maciau ir as,,tai juk jis kaip naivus vaikas tas zurnalistelis,juokas ima is tokio proto ubago,ne be reikalo Zadornovas ir sako kad jankiai “tupyje”

   Thumb up 14 Thumb down 4

 23. Tikiu,kad Maidaną finansavo Vakarai.
  Bet tikiu ir ,kad NOVOROSIJĄ kūrė Putino armija.
  O kam tai naudinga?
  Tiems,kam svarbiausia,kad žūtų žmonės.

  Thumb up 11 Thumb down 4

  • Aš manau, kad ir Novorusijoje veikia oligarchai. Vyksta oligarchų karai, o oligarchai turi babkių pasisamdyti ką tik nori. Achmetovo interesai šiuo atveju su Putinu sutapo.

   Thumb up 5 Thumb down 6

   • Bet koks lietuvių reikalas… Ko pas banderininkus sėdi perversmų organizatorius A.Butkevičius, ką jis tenai veikia???

    Thumb up 22 Thumb down 4

  • oho kiek cia “manau”oho kiek jus klasiu baiget “manytojai”jus ne manykit o nuvaziuokit ir viskas bus aisku,nors rimtam zmogui jau ir taip senai aisku,faktas kad hoholus per viena vieta isdure,panorejo bulkuciu tai ir gavo is idijotes Psaki,o tiems kuriems dar vis vaidenasi kad banderos sventi reik pas dakttarus kreiptis matyt pas jus akys blogai rodo,o ausys blogai girdi,kitaip sakant ka jus norit ta ir matot ,o faktai jums netinka,kadangi jus ir taip “protingi”,tai kam jus tie faktai

   Thumb up 14 Thumb down 3 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...