Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 26 Sekmadienis
 

Tyrimo metu išaiškėjo: žurnalistų etikos inspektorė „gąsdino“ G.Gorienę prokurorais, nes „norėjo sudrausminti“

2011-01-25 16:14 | Naujienos | Komentarų (54)

Štai šis administracinio teisės pažeidimo protokolas, kuris buvo iš anksto surašytas ir tik paduotas pasirašyti G.Gorienei, pasak Z.Zamžickienės, iš tiesų nėra ATP protokolas, o tik "protokolo projektas"

Generalinėje prokuratūroje tiriant „Karšto komentaro“ vyr.redaktorės Giedrės Gorienės pareiškimą dėl galimo kai kurių prokurorų spaudimo darymo žurnalistų etikos inspektorei Zitai Zamžickienei, paaiškėjo labai įdomių dalykų. Pirma, kad žurnalistų etikos inspektorė G.Gorienę „pagąsdino“ prokurorais „norėdama sudrausminti G.Gorienę“, o antra, iš G.Gorienės pareiškimo tyrimo matyti, kad žurnalistų etikos inspektorė, kurios tarnybinės funkcijos yra prižiūrėti, kaip žiniasklaida laikosi žurnalistinės etikos, pati siekė patraukti baudžiamojon atsakomybėn žurnalistus, paskelbusius pedofilijos bylą tyrusiems prokurorams „nepatogią“ bylos medžiagą.

Tiriant G.Gorienės pareiškimą išaiškėjo, kad žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė dėl visiškai ne „Karštame komentare“, o kitame leidinyje išspausdintų D.Kedžio fotonuotraukų surašė leidinio vyr.redaktoriui administracinio teisės pažeidimo protokolą. Vėliau tame pačiame leidinyje (visiškai ne „Karštame komentare“) buvo išspausdinti baudžiamosios bylos dokumentai ir D.Kedžio dukrelės parodymai. Dėl šio fakto pati Zita Zamžickienė kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl ikiteisminio tyrimo duomenų paviešinimo.

Į šį savo pareiškimą Zita Zamžickienė gavo atsakymą, kurį pasirašė Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiasis prokuroras Zenonas Burokas, jog žurnalistų etikos inspektorės pareiškimas persiųstas Vilniaus apygardos prokuratūrai. Vėliau Z.Zamzičkienė gavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro V.Baranausko raštą, kuriame buvo pranešta apie nutarimą, kuriuo buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Z.Zamžickienės pareiškimą.

Vėliau Z.Zamžickienė gavo paklausimą iš Vilniaus apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokuroro Jono Rimkevičiaus dėl jam reikalingos informacijos pateikimo. Tačiau ir ši prokuroro prašoma informacija nebuvo susijusi su 2010 m. gruodžio 9 d. protokolo surašymu G.Gorienei.

Šie faktai – tai įžanga į paaiškinimą, kodėl žurnalistų etikos inspektorė, išsikvietusi G.Gorienę 2010 m. gruodžio 9 d. ir pateikusi jau iš anksto surašytą administracinio teisės pažeidimų protokolą, teigė, kad „iš Vilniaus apygardos prokuratūros jai skambino prokuroras civilistas, o iš Generalinės prokuratūros – dėl ikiteisminio tyrimo“, ir kad šiuo administracinio teisės pažeidimo protokolu gali būti pasinaudota ikiteisminiame tyrime.

O paaiškinimas štai toks: pasak prokurorės O.Zabelinos, Z.Zamžickienė G.Gorienei apie prokurorų domėjimąsi „Karšto komentaro“ publikacijomis protokolo surašymu metu pasakė „tikėdamasi, kad tai labiau sudrausmins G.Gorienę laikytis įstatymų reikalavimų“.

Liaudiškai kalbant, žurnalistų etikos inspektorė „pagąsdino“ G.Gorienę prokurorais, kad ateityje nekiltų noras aiškintis nei D.Kedžio mirties aplinkybių, nei ieškoti tiesos garsiojoje Kauno pedofilijos byloje.

Generalinės prokuratūros prokurorės O.Zabelinos rašte net išskirtiniu šriftu teigiama, jog G.Gorienei 2010 m. gruodžio 9 d. buvo surašytas ne administracinio teisės pažeidimo protokolas, bet protokolo projektas (čia tas pats dokumentas, kuris, išsikvietus į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą G.Gorienę jau buvo surašytas ir G.Gorienei tik buvo paduotas pasirašyti). Tuo tarpu dokumente, kurio kopiją pateikiame prie šio straipsnio, jūs niekur nepamatysite žodžio „projektas“.

Beje, nors Z.Zamžickienė prokurorei nurodė, kad, pasakydama G.Gorienei apie prokurorų domėjimąsi „Karšto komentaro“ publikacijomis, Z.Zamžickienė „tik norėjo G.Gorienę sudrausminti“, vis dėlto prokurorės O.Zabelinos rašte pateikiami duomenys rodo, kad Vilniaus apygardos prokuratūra iš tiesų svarstė uždėti apynasrį „Karštam komentarui“ – galvojo pradėti ikiteisminį tyrimą pagal G.Gorienės publikacijas pedofilijos bylos tema. Ir būtent dėl šio ikiteisminio tyrimo pradėjimo į Z.Zamžickienę ir kreipėsi prokuroras-civilistas (turbūt tas pats, kuris skambino Z.Zamžickienei ir teiravosi, ar „duota eiga“) Jonas Rinkevičius. Nes, kaip matosi iš G.Gorienės pareiškimo tyrimo, prokurorei O.Zabelinai žurnalistų etikos inspektorė Z.Zamžickienė pateikė 2010-12-17 Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro V.Baranausko nutarimo kopiją, kur teigiama, kad „Karšto komentaro“ publikacijų atžvilgiu atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 247 str. (Ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo).

Ir nors Z.Zamzičkienės atžvilgiu pagal G.Gorienės pareiškimą ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas –nenustatyta, jog Z.Zamzičkienė būtų piktnaudžiavusi tarnyba, ši istorija tuo dar nesibaigia -„Karšto komentaro“ vyr.redaktorei G.Gorienei buvo patarta kreiptis dėl drausminės arba administracinės bylos iškėlimo žurnalistų etikos inspektorei. (Beje, prokurorės O.Zabelinos nutarimas dėl atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą pagal G.Gorienės pareiškimą dar gali būti per 7 dienas apskųstas teismui ir G.Gorienė šia teise pasinaudos).

Ir pabaigai –  G.Gorienės pareiškimo tyrimo Generalinėje prokuratūroje metu paaiškėjo, kad žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė prokurorei O.Zabelinai, švelniai kalbant, pasakė netiesą (melą) – Z.Zamžickienė prokurorei O.Zabelinai tvirtino, kad „per tris dienas po svarstymo (administracinio pažeidimo svarstymas, kaip nurodyta Z.Zamžickienė, buvo 2010-12-14) ji priėmė nutarimą, kuriuo G.Gorienė buvo pripažinta pažeidusi ATPK 214 (19) str.1 d. ir nubausta 500 Lt bauda“.

Tuo tarpu nutarimas buvo priimtas ir bauda buvo skirta ne „per tris dienas“, o iš karto po svarstymo – vos po 5 minučių, prieš Z.Zamžickienei nusprendžiant, kokią baudą skirti, G.Gorienės paprašius palaukti koridoriuje.

Šis Z.Zamzičkienės nutarimas buvo apskųstas Vilniaus apygardos administraciniam teismui, į kurį G.Gorienė reikalaus kviesti visus skundų prieš G.Gorienę  autorius, įskaitant ir L.Stankūnaitę, kurios interesams Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyboje atstovavo vaikų teisių kontrolierė E.Žiobienė.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. „Užčiaupę žiniasklaidą, kėsinamės į visuomenės nervų sistemą“, sako filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto docentas ir Kultūros, filosofijos ir meno instituto Dabartinės filosofijos skyriaus vadovas Naglis Kardelis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. ot tai ziobelienes prisivire ,ne ten uzlipo ,dabar svyla visi pedofilai ir klanai ,drebekite bjaurybes , kad jus prasmektumete pedofilu istvos

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Matyt tos ponios ne galvoja ,kad veiksmas lygus atoveiksmiui ,o tai buna labai skausminga

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. taip sakyt,bet sirdis meto sovinius.Ir vel bus -Tam dave-kitam -nebeliko.Kazkas musu valstybeje-negerai.Kur vaistai? Vaistai-pries nuskriaustus musu tevus,atimta musu tevu zeme,ir per daug islaikytiniu,tokioje mazoje salyje.Jiems ir rupi -ir nrupi-kaip jusvaldzia uzsiknisit

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Apšerkšniję mūsų žiemos –
  Nevalyta – kur dairais.
  Šiurpias pasakas Kubilius
  Seka liaudžiai vakarais.

  Apie klaidžią sniego pūgą,
  Renovacijos naudas,
  Apie baisią dujų kainą,
  Kur pakilo į dausas.

  Apie krizę ir akcizus,
  Sodrą, išmokas mamų,
  Apie vandenį auksinį
  Tą iš Vilniaus vandenų

  Apie trečiąjį paketą
  Apie mokesčius naujus.
  Apie turgų ir šešėlį,
  Magiškus kasos aparatus.

  Kaip bedarbis tinginys
  Grįžęs tuščiomis atgal…
  Moka sąskaitas už šilumą,
  Kurių niekaip išmokėt negal!

  O seime nykštukai sėdi,
  Skirsto lėšas tarp savų…
  Bėga STT per sniegą,
  Nesurasdami galų.

  Prezidentė gero būdo –
  Bet jos partija pikta …
  Paskutinis emigravo.
  Tai ir pasaka baigta.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Apšerkšniję mūsų žiemos –
  Nevalyta – kur dairais.
  Šiurpias pasakas Kubilius
  Seka liaudžiai vakarais.

  Apie klaidžią sniego pūgą,
  Renovacijos naudas,
  Apie baisią dujų kainą,
  Kur pakilo į dausas.

  Apie krizę ir akcizus,
  Sodrą, išmokas mamų,
  Apie vandenį auksinį
  Tą iš Vilniaus vandenų

  Apie trečiąjį paketą
  Apie mokesčius naujus.
  Apie turgų ir šešėlį,
  Magiškus kasos aparatus.

  Kaip bedarbis tinginys
  Grįžęs tuščiomis atgal…
  Moka sąskaitas už šilumą,
  Kurių niekaip išmokėt negal!

  O seime nykštukai sėdi,
  Skirsto lėšas tarp savų…
  Bėga STT per sniegą,
  Nesurasdami galų.

  Prezidentė gero būdo –
  Bet jos partija pikta …
  Paskutinis emigravo.
  Tai ir pasaka baigta.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. zamzickiene panasu kad užsisėdėjo ir suaugo su pareigine kėde, reikia ją raut greičiau,nes jau samanoja

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. matyt turi rysiu su Stankes uztarejais, kitaip nepaiskinsi jos “pastangu” pagastinti zurnalistus. Netgi sutapo su laiku,, kai Stankunaite parase pareiskima, kad viesinamos bylos detales, tai yra jos melai. Na suprantama, kas norei, kad ju melas isaisketu? Tik ne nusikalteliai.
  Sekmes zurnalistams kovojantiems uz zodzio laisve ir TEISYBE.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Kovai su MERGAITE paskirta teisės generolė ŽOPIENĖ.
  Kovai su Goriene-spaudos generolė Žeminickienė.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Tu mums tamsta atšviesk ir parodyk visą protokolą o ne gabalėlį. Čia tas pats kaip ir su Kedytės psichologinėm išvadom – numetei tik mažą trupinėlį ir manai užteks, visi ėmė ir patikėjo?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • kaip su sita pisulka nezinau, bet redaktore tave saugo nuo tavo nuosavo zandikaulio nuplevesavimo – tokiu dalyku mergaite psichologams pripasakojusi. o ka tu nezinai isvadu? – bekonui gi pareiksti itarimai tvirkinus (tik?) mergaite. o mergaites pavarde rasineja tik VIENINTELIS baba:)

   Thumb up 72 Thumb down 0

  • siulau mamytes gynajmas atversti visa byla ir parodyti kur parasyta, kad mama su Usu neturejo rysiu, nemelavo? Matyt byla butu tuscia jei jie butu nemelave.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 11. ir kitus šūdvabalius reikia traukti teismo atsakomybėn. Stiprybės Karštam komentarui. Jūsų laikraštis šiomis dienomis yra geriausias ir teisingiausias.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. Nusibodo daug kam tos susireiksmine valdzios apzeltukes.Bet reikia naturaliai tai iskenteti,kazkaip uzsirauks savaime.Argi bnera buve.Kazka veiks,kazkur bezdes po truputi,kazkas mokes uz tai

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. pedofilu-” juristu” klanas dar kelia galva, bet ju GALAS jau visai netoli. Zmones jau pavargo…………, po gauju rinkymu i savivaldybe,svesim nepriklausomybes diena.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Reikia pasidomėti ponios Z.Zamzičkienės biografija.Kodėl ?Mat gąsdinimais dažniausiai užsiiminėja kriminalinio pasaulio atstovai ir čekistai,todėl visuomenei norėtųsi sužinoti,ar Lietuvos žurnalistus prižiūrinti ponia Z.Zamžickienė priklauso kriminaliniam pasauliui ar yra čekistė..Pasisakykite.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. jau neskaitau sudrycio ir neziuriu lnk,nes ten zurnalistai iskrypeliai ir pedofilai.sekmes ir drasosKK redakcijai.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras