Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

TV3 uždarymas Generalinėje prokuratūroje buvo rezgamas D.Valiui už nugaros

2011-03-10 19:32 | Naujienos | Komentarų (48)

Generalinis prokuroras Darius Valys apie jo pavaldinių planuojamą TV3 televizijos uždarymą nieko nežinojo - ši provokacija buvo rengiama D.Valiui už nugaros, siekiant išversti jį iš generalinio prokuroro posto

Generalinė prokuratūra viešai paneigė, jog prokurorų nutarimas kreiptis į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ir prašyti svarstyti galimybę taikyti priemonę – laikinai sustabdyti UAB „Tele-3“ licencijos galiojimą, buvo iš anksto suplanuotas oficialiai neskelbtame susitikime. Tokie teiginiai buvo išsakyti kovo 3 dienos TV3 televizijos žinių laidos reportaže, taip pat kovo 6 dienos laidoje „Savaitės komentarai“.

Pasitarimas, minimas TV3 žinių laidoje, dėl ikiteisminio tyrimo duomenų paviešinimo žiniasklaidoje, viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų atsakomybės bei vaikų interesų apsaugos buvo suorganizuotas Generalinėje prokuratūroje 2010 m. lapkričio 26 d., po to, kai buvo gautas Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos raštas padėti spręsti šiuos klausimus. Informacija apie šio renginio organizavimą prokuratūroje iš anksto buvo paskelbta interneto svetainėje.

Į renginį buvo pakviesti dalyvauti Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Vilniaus miesto savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus Vaiko teisių poskyrio, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovai. Renginyje taip pat dalyvavo Generalinės, Vilniaus apygardos, Vilniaus miesto ir rajono apylinkių prokuratūrų prokurorai bei darbuotojai, iš viso 32 asmenys.

Šio pasitarimo metu prokurorai ir susitikime dalyvavusių institucijų atstovai susitarė siekti tobulinti įstatymus, susijusius su neviešos informacijos paskleidimu, glaudžiau bendradarbiauti tarp institucijų aiškinantis atsakomybės klausimus dėl informacijos paviešinimo. Jokie konkretūs sprendimai dėl galimų įstatymų pažeidimų minėtame pasitarime nebuvo priimti, susitikimas buvo organizuojamas viešai, jame dalyvavo visi norintys kviestų institucijų atstovai ir prokurorai. Informaciją apie tai, koks buvo pasitarimo Generalinėje prokuratūroje tikslas ir kas jame buvo kalbėta, išplatino ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

TV3 žinių laidos reportaže minimas žurnalistas Virginijus Savukynas pasitarime dalyvavo kaip deleguotas Lietuvos žurnalistų sąjungos narys.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus faktus, kovo 3 dienos TV3 televizijos žinių laidos reportaže išsakyti teiginiai, jog: „Generalinės prokuratūros sprendimas prašyti stabdyti TV3 veiklą buvo neatsitiktinis ir iš anksto suplanuotas aukščiausiu lygiu. Štai toks sprendimas buvo priimtas pasitarime prokuratūroje <…>. Skandalas dėl TV3 licencijos sustabdymo buvo inspiruotas aukščiausiuose prokuratūros sluoksniuose <…>. TV3 gautais duomenimis uždaryti kanalą sugalvota dar pernai lapkritį prieš oficialiai neskelbtą susitikimą, kuriame, šaltinių žiniomis, dalyvavo generalinis prokuroras Darius Valys, prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis, dabar jau buvęs prokuroras Algimantas Kliunka bei neformalų žurnalistų klubą įkūręs visuomenininkas Virginijus Savukynas. Teigiama, jog būtent šiame susitikime sukurtas planas uždaryti kanalą“;

taip pat kovo 6 dienos laidoje „Savaitės komentarai“ išsakyti TV3 žinių vyriausiojo redaktoriaus Sigito Babiliaus teiginiai, jog: „<…> šitas sprendimas kreiptis su siūlymu stabdyti televizijos transliacijas buvo apgalvotas, išmąstytas kolektyviniu būdu. Tai yra mes sužinojome, kad praėjusių melų lapkričio 26-tą prokuratūroje vyko gan didelis pasitarimas, kur prokurorai ir kai kurie visuomenės veikėjai viešai svarstė, ką daryti su televizija ir tame pasitarime nuskambėjo pasiūlymas tiesiog sustabdyti licenciją, kadangi tai būtų geriausias būdas“ neatitinka tikrovės ir klaidina visuomenę, pranešė Generalinė prokuratūra.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, jog buvo gavusi Vaiko teisių apsaugos kontrolierės prašymą apginti mažamečių teises ir jų teisėtus interesus. Tokiu atveju prokuroras, teisės aktų numatyta tvarka, privalo išnagrinėti prašymą ir priimti procesinį sprendimą. Generalinės prokuratūros prokurorė priėmė nutarimą kreiptis į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, kurios funkcija, kaip nustatyta Visuomenės informavimo įstatymo 48 straipsnio 13 punkte, ir yra taikyti poveikio priemones televizijos programų transliuotojui, pažeidusiam Nepilnamečių nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo reikalavimus.

“Taigi, kovo 3 dienos TV3 žinių reportaže išsakytas teiginys, jog: „<…> prokurorė Tunkevičienė <…> savo sprendime kreiptis į teismą su prašymu naikinti TV3 licenciją“, taip pat neatitinka tikrovės,” – praneša Generalinė prokuratūra.

Pagrindiniai prokurorės nutarimo kreiptis į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją suprašymu taikyti poveikio priemonę – laikiną UAB „Tele-3“ licencijos galiojimo sustabdymą – motyvai:

ekspertų grupė, veikianti prie Žurnalistų etikos inspektoriaus, TV3 televizijos laidose „Akistata“ 8 kartus yra nustačiusi įstatymo pažeidimus (2010-05-19, 2010-09-01, 2010-09-15, 2010-09-22, 2010-09-29, 2010-10-27, 2010-11-10, 2010-11-24) dėl draudimo skleisti neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančią viešąją informaciją, susijusią su asmens duomenų paskelbimu;

dėl laidoje „Akistata“ nustatytų pažeidimų TV3 televizija anksčiau jau buvo bausta 3 kartus – du kartus yra gavusi įspėjimus, vieną kartą – 1000 Lt piniginę baudą. Laidų rengėjas 2010-11-16 įsipareigojo daugiau pažeidimų nedaryti;

prokurorė, įvertinusi, jog TV3 televizijai jau buvo pritaikytos švelnesnės poveikio priemonės, o už rodomų laidų turinį ir teisėtumą atsakinga pati televizija, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos prašė spręsti dėl griežtesnės priemonės taikymo.

Pabrėžtina tai, kad ne prokuroras, o Lietuvos radijo ir televizijos komisija televizijos transliuotojui skiria vieną ar kitą poveikio priemonę už nustatytus įstatymų pažeidimus.

Generalinis prokuroras Darius Valys nebuvo informuotas apie prokurorės nutarimą kreiptis į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ir už Nepilnamečių nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo reikalavimų pažeidimus prašyti spręsti dėl poveikio priemonės – laikinai sustabdyti UAB „Tele-3“ licencijos galiojimą – taikymo.

Reaguodamas į viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie tokį kreipimąsi bei manydamas, kad prokurorės siūloma poveikio priemonė galimai yra per griežta ir neproporcinga nustatytiems įstatymų pažeidimams, generalinis prokuroras vasario 21 dieną panaikino prokurorės nutarimą dalyje dėl kreipimosi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją prašyti skirti griežtesnę poveikio priemonę.

Kaip žinia, po šio skandalo atsistatydino generalinio prokuroro pavaduotojas Tomas Staniulis.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
  1. Kažin kokios GP patvirtintos ratvedybos taisyklės, t.y. kas ir kokius siunčiamus raštus gali pasirašinėti. Gal kaip Aplinkos ministerijoje, kad į piliečių skundus pasirašo ne ministras, o kažkuris sekretorius.
    Kad prokuratūroje kažkas toj srity ne taip, rodo iš prokuratūros gauti raštai, kai nukentėjusiam pranešama, kad byla nebus keliama dėl per mažo nuostolio ir tuo pačiu raštu informuojamas nusikaltėlis (tipo taupant popierių). Ir taip nusikaltėlis sužino tikslų aukos adresą ir daužo langus.

    Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras