Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Spalis 23 Penktadienis
 

TS-LKD inicijuoja lietuviškojo „Magnickio įstatymo“ priėmimą

2017-04-04 11:44 | Politika | Komentarų (13)

Gabrielius Landsbergis. KK nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių iniciatyva Seime pateikta pataisa įstatymui „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, kuria siūloma išplėsti teisinius užsieniečių neįsileidimo į Lietuvą pagrindus. Priėmus siūlomą pakeitimą, į Lietuvos Respubliką nebūtų įsileidžiami asmenys, galintys kelti grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES bei NATO šalių narių saugumui ir viešajai tvarkai, bei jei yra informacijos ar pakankamas pagrindas įtarti, kad toks asmuo yra įvykdęs ar prisidėjęs prie stambaus masto korupcinių, pinigų plovimo nusikaltimų ar šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų užsienio valstybėse.

„Tai, ką mes siūlome, yra lietuviškoji „Magnickio įstatymo“ analogija, nukreipta prieš korumpuotus ir su žmogaus teisių pažeidimais užsienio valstybėse susijusius asmenis. Norėčiau pabrėžti, kad įregistruotas įstatymo pakeitimas nėra nukreiptas prieš vieną ar kitą konkrečią valstybę – priešingai, juo įtvirtinamos nuostatos yra universalios. Kitaip sakant, jos galėtų būti taikomos bet kuriam užsieniečiui, kuris yra vykdęs ar prisidėjęs prie šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų, pavyzdžiui susidorojant su asmenimis dėl politinių motyvų ar dėl jų atskleistų korupcinių istorijų, kaip tai buvo Rusijos teisininko S. Magnickio, atskleidusio milžiniškas finansines Rusijos Federacijos pareigūnų machinacijas, atveju. Ši nuostata būtų taikoma ir asmenims, kurie vykdo bei prisideda vykdant stambaus masto korupcinius ir su pinigų plovimu susijusius nusikaltimus“, – sako TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Įstatymo projekto aiškinamajame rašte rašoma, jog tokie asmenys neturi likti nebaudžiami vien todėl, kad yra susiję su nedemokratinėmis valdžios institucijomis savo šalyse. Jiems turi būti iš anksto žinoma, kad piktnaudžiavimas valdžios galiomis pažeidžiant tarptautinės teisės normas, jei toks nusikaltimas užtrauktų atsakomybę demokratinėje valstybėje, reiškia, jog tokiam asmeniui demokratinėse šalyse, tokiose kaip Lietuva, bus taikomos sankcijos. Pasak įstatymo pakeitimo iniciatorių, siūlomi pakeitimai padėtų užtikrinti bent dalinę atsakomybę už padarytus korupcinio pobūdžio bei su žmogaus teisių pažeidimais susijusius nusikaltimus ir nusiųstų politinę žinią, kad Lietuvoje tokie pažeidimai nėra toleruojami, o juos vykdę asmenys – nepageidaujami.

Pastebėtina, jog Lietuvos Respublikos Seimas iki šiol nėra išsakęs savo pozicijos daug tarptautinio dėmesio sulaukusios S. Magnitckio bylos klausimu. Tuo tarpu 2016 m. Estija tapo pirmąja Europos Sąjungos valstybe nare, kuri nacionalinėje teisėje įtvirtino atitinkamas pataisas. Kaip žinoma, 2012 m. JAV Prezidento įsaku buvo patvirtintas S. Magnickio teisės viršenybės užtikrinimo aktas – juo įvestos sankcijos asmenims, prisidėjusiems prie S. Magnickio bylos bei mirties ir prie neteisėtų veiksmų prieš S. Magnickį užglaistymo – vizų draudimas ir turto įšaldymas. 2016 m. JAV Senatas patvirtino Globalų Sergėjaus Magnickio atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus aktą – pagal šį teisės aktą užsienio valstybių pareigūnams, kurie yra įvykdę šiurkščius pažeidimus ne JAV teritorijoje, taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas. Europos Parlamentas pakartotinai 2012 ir 2014 metais savo rezoliucijose yra pasisakęs už Europos Sąjungos sankcijų įvedimą, taip pat pateikęs sąrašą, įvardijantį 32 asmenis, kuriems turėtų būtų taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas. Nacionalinius „Magnickio įstatymus“ šiuo metu svarsto Jungtinės Karalystės bei Kanados Parlamentai.

Komentarai

 

 

 
 1. ŽINGSNIS SKIRTAS SUSITAIKYTI SU TAUTA

  Gerb. Nagli Puteiki – taip, yra puiku ką nuveikėte, bet daliniai sprendimai šiandien nėra išeitis iš radikalios situacijos, kurioje atsidūrusi Lietuvos valstybė.
  Na kodėl visiškai neuždrausti antstoliams parduoti paskutinį-jį žmogaus būstą?
  Na kodėl žmogus skolą per antstolį, turi atiduoti tuoj pat arba turi įrodinėti, kad atiduos per 6 mėnesius?
  Kaip pavyzdį rašau:
  Kodėl 1000 eurų žmogaus skola negalėtų būti išdėstyta metams, 2000 eurų skola 2 metams ir taip t.t?
  Ir tai būtų nepaprasti lengva pasiekti, išdėstyti skolą ilgesniam laikui, antstolio funkcijas perdavus Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, kuri ir šiandien jau turi įsivedusi svertus ir kontroliuoja skolų išieškojimo procesą?

  Privačių antstolių oficialus plėšikavimas valstybėje vykdomas niekuo nepagrįstais išlaužtais iš piršto, hipotetiniais jų darbo paskaičiavimais.
  Privačių asmenų praturtėjimo sąskaita yra paremti skolų išieškojimo terminai – tuoj pat arba jei gausi įrodymus, kurių neįmanoma gauti, po 6 mėnesių.

  Perėmus privačių antstolių kontorų funkcijas valstybei, šiai nereikėtų niekur skubėti skolų išieškojimuose ir žmogus realiais terminais galėtų jas lengvai atiduoti. Daugybė mūsų piliečių emigruoja ir vien dėl to, kad čia – skurdo pakalnėje turi nepakeliamų skolų ir dirbdami už minimumą nebegali jų atiduoti.

  Vargo skolos ir privačių antstolių plėšikavimas tyčiojantis beprotiškais savo užmokesčio paskaičiavimais, sėja neviltį, griauna šeimas, varo mūsų tautiečius iš tėvynės, naikina Lietuvą.

  Valstybė ir jos valdantieji savo neracionaliais sprendimais ir sukūrė skurstančių, emigruojančių žmonių armiją, todėl valstybė ir turėtų prisiimti prievolę padėti žmonėms atiduoti skolas jas išdėstydama periodui per kurį piliečiai galėtų jas realiai padengti.

  Tai būti Pirmas Ženklus Lietuvos Respublikos Seimo Žingsnis stabdant emigraciją, gerinant demografinę padėtį valstybėje, žingsnis skirtas susitaikymui su tauta.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Panasus straipsniai buvo Stalino laikais. Tipo, uz rysius su asmenimis, kurie gali buti itariami rysiais su itariamais:-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

  • ateinančiojo kryževičiaus SUFORMULIRUOTA SU swirneliu ir išbandyta Garliavoje.

   Lauksime tęsinio, kaip po parašūūū emigrantai masiškai ims grįžti į Kleboniškį.

   Gal net pasisiuvę tautinius drabužius.

   Thumb up 1 Thumb down 0

 3. avulys su darkiu – žydai ? – tai gal jūjų sukergtas jaunimas (kaip karvę veda pas bulių) bus DŽYZUS KRAISTAI ?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. dvigubos pilietybes istatymas yra naudingas zydams,kad galutinai pavergti lietuva.jau ir dabar firmos patyliukais samdo kokolus,kurie dirba ,,furistais,,statybininkais,suvirintojais,staliais vien todel,kad nereiketu lietuviams didinti algu.

  Thumb up 1 Thumb down 2

 5. apie kokią ANALOGIJĄ tu birbi, landzbirbiuk ?

  – Aš tai savus žulikus suskaičiavau, o tu kur nori skaičiuoti ? Prancūzijoje, Italijoje , ar Gwatemaloje ?

  Bet persenusią partiją tikrai semia senatvės myžalai, kad net jaunimas svaigsta.

  Matai, net patriotai nusigręžia. Nes visiems darosi aišku, kad jums nenusikalbėti trukdo priešai.

  Thumb up 4 Thumb down 1

 6. Dieve mano, ir iš kur atsirado tie bolševikai Lietuvoje-uždraust, panaikint, nerodyt, sustabdyt… ir taip daugiau nieko tie konservatnikai ir neveikia.

  Thumb up 12 Thumb down 1

 7. Priimti istatymayra viena,svarbiausia ,kad jis veiktu.O jaunasis landsbergelis tiek isijautes,kad net prarado realybes jausma.Juk jeigu tas istatymas butu priimtas,ir pradetu veikti kaip tikroj teisinej valstybej,pirmiausia baudziamojon atsakomyben galbutu patrauktas senelis “dedule”. Bet teliokas apie tai net nepagalvojo.??O kad Lietuvoje butu suvaldyta korupcija,juodos buhalterijos,vokeliai su babkem,ir svarbiausia istatymu kurimas seime uz pinigelius atskiru verslo grupiu,reiketu europoje skanduoti ne apie rusijos puolima,bet apie ofsoriniu banku likvidavima,arba tiesiog priversti,kad tu banku klijantu informacija butu teikiama mokescius kontroliuojanciai istaigai pagal klijantu gyvenama vieta.Va ir desimtys milijardu per metus butu apmokestinti .Aisku ,pirmiausia turetu Lietuvos valdziagyviai ikurti Lietuvos nacionalini banka,kuriame visos valstybes imoniu atsiskaitomos saskaitos butu atidarytos.O ir zmones galetu savo banke jaustis Lietuvos pilieciais ir nebuti skandinavu banku melziamom karvem.O sio banko ikurimas,ne tik skatintu piliecius laikyti savo santaupas ir atsiskaitomasias saskaitas,bet stabdytu ir emigracija,padetu kurtis smulkiam ir vidutiniam verslui,skatintu isvykelius persikelti i gimtine.Bet,kol sedes magnolija ,aisku tokio banko nebus,nes pasiemus galbut maisa su babkem,isipareigojimu skandinavu bankams juk nenutrauksi????

  Thumb up 10 Thumb down 1

 8. Kada bus sudarytas Medininkų bylos nutyrėjų, klastotojų ir nekalto žmogaus nuteisėjų – žmonių teisių pažeidėjų sąrašas?

  Thumb up 4 Thumb down 0

 9. Ir vel Lietuvai kenkejiskas istatymas is klano? Gal jau nusiramintu jie viena kart tie ”patriotai fanatikai”.

  Thumb up 8 Thumb down 2 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pasaulinės širdies dienos proga Molėtų meras prisimena savo istoriją: „Gydytojai padovanojo antrą šansą gyventi“
Profesorius V. Urbonas: Ne visi žino šiuos paprastus būdus virškinimo problemoms mažinti
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Bendras Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentų ir Latvijos Ministro Pirmininko pareiškimas dėl demokratijos išsaugojimo (1)
2019 m. liepos 16 d. pristatydama politinius prioritetus Europos Parlamentui...
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (6)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...