Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gruodis 8 Trečiadienis
 

TS-LKD frakcija siūlo 2019-uosius paskelbti Lietuvos Žydų metais

2017-10-31 11:12 | Naujienos | Komentarų (48)

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis. KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Mantas Adomėnas, Gabrielius Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Andrius Kubilius bei Edmundas Pupinis siūlo 2019 m. paskelbti Lietuvos Žydų metais.

„Lietuvos žydai yra neatskiriama mūsų visuomenės dalis dar nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų. Po Antrojo pasaulinio karo ir jo metu išgyventų skaudžių tragedijų būtina įtvirtinti nedviprasmišką visuomenės ir valstybės santykį su Holokausto tragedija ir Lietuvos žydų bendruomene, juolab, kad pastaroji Lietuvai suteikė daug iškilių asmenybių. Siekdami parodyti pagarbą žydų bendruomenei ir kurdami artimesnę bendrystę su žydų tauta siūlome 2019 m. paskelbti Lietuvos žydų metais“, – sakė TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis.

Parlamentarai siūlo sudaryti Lietuvos Žydų metų minėjimo komisiją, kuri iki 2018 m. rugsėjo 1 d. parengtų Lietuvos Žydų metų minėjimo priemonių planą bei 2019 metų valstybės biudžete numatyti lėšų Komisijos sudarytam ir patvirtintam Lietuvos Žydų metų minėjimo priemonių planui įgyvendinti.

„Taip, Holokausto tema tebėra mūsų visuomenei jautri ir opi. Kad neliktų erdvės spekuliacijoms ir pigaus populiarumo darymosi šia tema, kaltinant antisemitizmu visą Lietuvos visuomenę, paskelbkime, 2019-uosius Lietuvos Žydų metais – ir leiskimės į rimtą, nuodugnų, pamatuotą bei atvirą mūsų istorijos, mūsų tautos sąžinės tyrimą“, – teigė M. Adomėnas.

Komentarai

 

 

 
 1. O va Lansbergų metai tai kitas dalykas. Žydai yra žydai – ar zurofas ar lansbergas.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 2. Greriau paskebkim sekancius geju metais.Nes tai dabar didziausia europos vertybe,Na ir musu seimunai su plunksnom uzpakaly gales pasireklamuoti,

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. O aš siūlau 2019 – us metus paskelbti lietuvių metais, nes juk per karą lietuviai taip pat nukentėjo.
  O Holokaustą eskaluoja patys žydai, nes iš to jie siekia išpešti sau naudos….

  Thumb up 9 Thumb down 0

 4. Galėtų neprisidengti kilnumu, o rašyti tiesiai šviesiai – KGB-istų metais.

  Thumb up 11 Thumb down 0

 5. Manau,reikėtų NEPAMIRŠTI tų žmonių kurių pavardes Landsbergis 100 metų paslėpė nuo visuomenės ir 2019 paskelbti …žydų ir kitų aktyvių okupantų pagalbininkų,metais.
  Tada ir ,,anūko” senelis nebus pamirštas.

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • gal ir jis žudėsi, todėl KGBistai leido jam važinėti po pasauly. Tave taip kankintų – ir tu stotum į kgb gretas.

   Ale KGB liko su RAGAIS. Su daug RAGŲ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Dabar pyksta, kad RAGAI nenukrenta. Todėl ieško tai lakūno, tai kailių fabriko, tai gazosvarščiko, tai valstiečio…

   Pyst ir mentas kranklio snapu pasitaikė, ne tokiu riestu ir gražiu kaip pas idealų russkio grožįo ir PROTO ETALONĄ, kuriuo net juozukas susižavėjo, o VANAGAITĖ tik pasityčiojo iš PUTINO – užpulk, pagal MANO KNYGAS, pabandyk sustabdyti emigraciją.

   Durniai;- čia toks mano juodas rusiškai – žydiškas jumoras.

   Juokitės, juokitės, juokitėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėss

   Thumb up 2 Thumb down 2

 6. Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

  Thumb up 9 Thumb down 0

 7. kam taip vargintis ir kam tos aukos??? Tiesiog paskelbkit 2018 metus Nachmano Dusanskio metais.Bus ir pretekstas Tautai susikibus rankomis ir apjuosus seima,tiesiog paleisti i apyvarta gumines kulkas.Pasinaudoti sio zydo zudiko metodais lengviau bus galima ir kokiom juknevicienem duodant isakyma i zmones saudyti.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 8. o kuo tie zydai taip nusipelne,kad juos per prievarta vercia myleti.geriau skelbkim broilerio metus.

  Thumb up 19 Thumb down 0

 9. Pirmiausiai reiktų visuomenę supažindinti su MGB-istų veikla Lietuvoje nuo 1940-jų metų, su pavardėmis ir “didžiaisiais” darbais. Sužinoti, kiek Lietuvos partizanų tarpe buto pvz. žydų, rusų, kitų. Pasvarstyti, kodėl dabar žydų organizacijos taip kukliai reaguoja į prasimanymus. Kilniaširdiškumas dažnai būna priimamas kaip silpnumo ženklas, ir tada imama lipti ant galvos, kas dabar ir vyksta.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 10. Gera ideja.Dar kiti metai lai buna Lietuvos rusu metai,po to Lietuvos cigonu….,lenku……,totoriu….,tuteisiu,gal turinciu zydiskas pavardes.Kitaip sakant -“Sausio menesi giiiiiiiimusius praasom atsistooooot…………ir tt.
  Na as cia primygtinai nesiulau,bet kuom tuteisas blogesnis uz zyda.Juos irgi savotiskai engia – nei lenkas ,nei lietuvis….

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • Zmonos paklausiklausiau kaip jai ……bergio ideja del zydu metu.Ji atsake ,kad jai tas pets ar zydu ar zirafu ar kokiu gyvunu metai,vis vien jie nieko doro nedaro.Tuscias reikalas.tik tarpusavyje vaidina besiriejancius.Ji neraso ir neskaito kom.Ir teisingai daro,nes tai yra ivairaus plauko troliu sritis.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Hitleris, Čerčilis, Ruzveltas ir Stalinas 2- ro pas karo metu vadovavo kariaujančioms valstybėms. Visi keturi Zurofo bendrataučiai. Jeigu netikite kirbinkit internetą, jeigu tingite, paklauskite Zurofo. Tik Vanagaitės neklauskite. Ji šiukšlė ir tokių, kaip ji, Zurofo kelyje buvo daug.

  Thumb up 11 Thumb down 3

 12. 2019- tuosius, jarmulkomis pasipuošę, švęs Gabrielius ir Zurofas su Vanagaite!
  Lietuvoje jie gyveno nuo Žalgirio ir niekam neužkliuvo, bet per pastaruosius 27- nis metus jie taip įgriso, kad nei girdėt, nei matyt jų daugiau nenoriu. Išgirdus, vidurius paleidžia.

  Thumb up 19 Thumb down 1

 13. Gerbiamieji, LR Konstitucijos 29 str. sako. Kad žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, socialinės padėties, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Reiškia tauta, pagal Konstituciją kurianti valstybę ir tiesiai ar netiesiai įtakojantys valymą prisirinko tokių, kaip ir įtakoja -kad rimtų klausimų Seime regis jei negeba spręst, tik kiršintis. Atskiras grupes prieš vieną kitą bandant priešpastatyt. O čia yra tik kaip…Estijoj tokiems atsistatydint pasiūlyt, o ne kaip sumaištį kelt…valstybės valdyme. Gi jų pareiga Seime teikt valstybės sėkmingo vystymo strategijas, kad pagal LR Konstitucijos 46 str. gyvenimai Lietuvoje gerėtų daugumai. Nes daugumai didėja skurdas, emigracija… kol jie čia kaip vaikų smėlio dėžėj imtiuoja gal atseit klasių kovą?

  Thumb up 12 Thumb down 0

 14. adomėnas, gabrielius, kubilius … labai įdomus vardų pavardžių derinys. Hebrajiškai adam žmogus, gabrielius – žydų angelas, “norint labiau sulietuvinti , galima būtų jokubo vardą versti kaip Sukčius”- pagal Bibliją. Ar ne žydai nori paskelbti žydų metus?

  Thumb up 10 Thumb down 2

 15. Tik nepamirškit išvardinti išskirtinių žydų nuopelnų Lietuvai. O holokausto temą reikia uždaryti, nes jau per ilgai ja spekuliuojama. Jei Dievas leido taip žiauriai pasielgti su ta tauta (tikrai nesu nusistatęs prieš žydus) reiškia buvo tam priežastis. Galų gale leiskim žydams tai pamiršti, kad nesijaustų nuskriausti ir neieškotų sau materialinės naudos iš to…

  Thumb up 18 Thumb down 1

 16. kas žino kas slepiasi po šiuo triukšmu? Kokie veiksmai seime ar vyriausybėje? Gal vėl kokie milijardai į ES fondus ar labai auksiniai šaukšteliai?

  Thumb up 19 Thumb down 0

 17. Jau siuliau:nupirkti Afrikoj zydams zemes(jie savo nieko neturi ,net pavarde lietuviska!)ir palinketi geros keliones…Pavargo lietuvis nuo tokiu sveciu….

  Thumb up 12 Thumb down 1

 18. Vienok pas konservatorius ir Seime bei savivaldybėse kaip ir per silpni ūkinėj kompetencijoj politikai. Kažkaip vaikiškai atrodo orentavimasis į tas šventes. Per savivaldą ir matos. Ypač Alytaus miesto valdyme per paskutinius metus pašalpų prašytojų nuo 9 tūkstančių padaugėjo iki 12 tūkstančių. Didžiausi mastai iki šiol ir vietos valdžioje ir konservatoriai. Ir dar banga kaip bankrotų nuo verslo eina.. O jie ir Alytaus m. taryboj lyg jauni.. Bet tokie kaip vaikų lygio. Tai su mokykėlėm, tai ..iki rimtų problemų nesubręst. Pačiam Seime ir sunku įžvelgt reikiamą ūkinę kompetenciją valstybės valdyme…Apart tirtis ir panašiai.. Bet pastebėt ir spręst rimtas valstybės problemas kol kas be šansų… Šiaip lietuvių tautai minusas, kad tokius gan silpnus į politiką renkas. Ir pati Tauta kenčia per skurdo ir emigracijos bei kainų infliacijos didėjimus… Pas latvius ir estus bei lenkus atsakingiau renkas ir rimtesni savo valstybių valdyme. Todėl ir turi geresnius savo valstybių vystymo rodiklius ir eiliniams žmonėms geresnės išgyvent sąlygos, nei Lietuvoj. Ir Lietuvoj surimtėjimo valstybės valdyme deja, kol kas nesimato net… Nors didelės valstybės paskolos ir kurias iki 2020 metų kol eina ES parama reikia kiek galima mažint, nes po to bus sunku, turi būt jau viskas rimčiau valdyme. Susitelkę ir koordinuotai dirbantys. O čia kaip atviras blaškymasis siekiant susirast, kuo užsiimt ir pasireklamuot. Gera valdžiai Lietuvoj. Tauta nereikli. Rimtos atsakomybės nei iš savęs, nei iš valdžios nereikalauja. Tik susirask kuo užsiimt.. ..

  Thumb up 5 Thumb down 0

 19. 2018m. paskelbti ne tik žydų bet ir neprisipažinusių KGBistų metais juos paviešinti, ir atleisti iš valstybės įstaigų už neprisipažinimą ir taip apsivalyti, ir dar pažiūrėti kiek iš tų neprisipažinusių KGBistų žydai ir kiek žydų dalyvavo NKVD struktūrose Lietuvoje ir kiek žydų dalyvavo lietuvių trėmime. Tegul būtų 2018m. skaidrumo ir apsivalymo metai.

  Thumb up 28 Thumb down 0

 20. Vietiniai žydai kelia skandalus pasidalinę į dvi stovklas – vieni kitus aršiai “puola”, kovoja. TIk dėl gojų akių kad šie pagal savo psichikos tipą, pasirinktų kuriuos. O šiaip dar be viso to žydai (kurie anie bebūtų) darosi sau reklamą. Žodžiu 110% pergalės izraelio naudai!

  Thumb up 14 Thumb down 0

 21. Broileris be muilo lenda žydams į užpakalį. O žydą Zurofą bijo išsiųsti iš Lietuvos. Va teip…

  Thumb up 19 Thumb down 0

 22. Vanagaitė Lietuvos lizdo neteršia. Ji kaip tik parodo, kur reikia apsivalyti. Bėda tame, kad “supatriotinti” paukšteliai, užstoję nugara landą į priterštą inkilėlį, stengiasi vienas kitą perrėkti traukdami giesmelę, “tu didvyrių žeme…”.

  Thumb up 12 Thumb down 5

 23. Reiškia Seime turėtų kaip oponuojantys teikt geresnes už valdančių valstybės vystymo strategijas. Per kurias gyvenimai Lietuvoje gerėtų daugumai. Kur pagal LR Konstitucijos 46 str. valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei. Tad matant, kad didėja skurdas ir emigracija turėtų per strategijas švelnint. Ir štai čia oponuot vieni kitiems. Dabar to nėra ar ir nesugeba. Apart švęst ar atskirom grupėm.. Kur pagal LR Konstituciją Lietuvoj visi prieš įstatymą lygūs. negalima privilegijuot atskirų grupių…Valdantys vėl ten vieni kitus dėl įtakų tiria, oponuojantys žiūri kaip švęst ar kaip kitus metus pavadint. Štai taip dirba Lietuvos aukščiausia valdžia kaip Seimas. Tad ir noris paklaust tokio lygio valdžią rinkusią tautą – ar taip pagal LR Konstituciją Lietuvoj tauta kuria valstybę? Kad jų rinkti kaip ir nebando rimčiau tautos gerovei net pasistengt? Apart kaip nesibaigiančios šventės ar minėjimai..?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 24. nu tai tada derėtų skelbti paeiliui ir Lietuvos rusų metus, Lietuvos Lenkų metus, Lietuvos čigonų metus ir t.t. pagal demokratijos, laisvės ir lygybės principus.

  Thumb up 19 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kompiuterinės tomografijos šalutiniai poveikiai. Pasakoja medikas
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...