Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gruodis 3 Penktadienis
 

Trikampis, laiko portalas ir 2G (Interpretacija laisvu stiliumi savaitgalio skaitymui)

2013-05-31 09:54 | Naujienos | Komentarų (233)

Rašytoja, nepriklausomybės akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė


Vidmantė Jasukaitytė

Nuo mažens labai mėgau mokytis. Kai tik tėvas mane, vos sulaukusią penkerių, išmokė skaityti, nuo to laiko vis mokausi ir mokausi. Ir turiu pasakyti, kad iki šiol daugausia dalykų išmokdavau iš rašytinių šaltinių, o kur kas mažiau iš patirties. Kaip tik dėl to pasaulio suvokimo horizontai vis plėtėsi plėtėsi ir galų gale taip išsiplėtė, kad nori nenori, bet antrinių informacijos perteikimo šaltinių nebeužteko. Žūt būt pati turėjau prisikasti iki pirminių, t. y. iki paties Žinojimo, kuris, kaip esu skaičiusi, kartais atsiveria, kaip kad Mozei atsivėrė ganant avis. Užsiliepsnojo krūmas ir – pasaulis turi Dešimtį Dievo įsakymų.

Kaip jau supratote iš pirmojo mano laisvo stiliaus teksto, pradėjau ieškoti tikrų ezoterinių žinių, domėjausi praktikomis, kurios, kaip parodė pirmos mano ryškesnės praktikos seanso aprašymas, suteikė daug vilčių. Meditavau toliau, tris su puse dienos praktikavau tylėjimo jogą, per pilnatį, nežiūrint į reumatinius sąnarių skausmus, stovėjau ant vienos kojos… Taip sakant – tobulėjau iš visų jėgų ir tikėjausi didelės pažangos, nes teleporto, kai atsidūriau stalo kojoje, viešas aprašymas sukėlė tokį audringą ne tik visuomenės, bet ir aukščiausios valdžios susidomėjimą, kad tvirtai nusprendžiau – vystysiu sugebėjimus.

O čia, kaip tyčia, Valdas D. iš Alytaus ir Gervaldas nežinia iš kur, paklausė, kaip man atrodo tie Medininkų įvykiai… Paklausė – reiškia, tiki manimi, pasitiki. Nusprendžiau medituoti.

Gerai. Nedelsdama atsisėdau į savo nuolatinį praktikų krėslą, ir tris kartus pakartojau: ooouuuuuuuuuuuuuuuuuuummmm…

Gerai, kad buvau užsirakinusi – senatvine demensija serganti senutė kaimynė pradėjo daužyti sieną šaukdama:

-Kada pakarsit tą prakeitą šunį – gyvent neleidžia!

Triukšmas šek tiek sutrukdė, bet nepasidaviau tamsos provokacijoms ir kantriai kartojau kodą:

-Medninkai, pif paf… Medininkai, pif paf…

Jau buvau beieškanti kito, tikslesnio kodo, kai supratau – kuo daugau kartoju, tuo daugiau trečia akis pamato geometrines figūras. Nuščiuvau ir dar su didesniu azartu murmėjau:

-Medininkai – pif paf, Medininkai, pif paf…

Suvokiau, kad trečioje akyje išryškėja ne geometrinės fgūros, o viena figūra. Viena! Tai buvo aiškus ženklas – trikampis. Jis visaip judėjo, mirguliavo, mainėsi, vietomis apsikeisdavo jo kampai, bet figūrą sudarė aiškus trikampis, o ne penkiakampis, aštunkampis ar šešiakampis.

-Universali trejybė, universali trejybė, – pakeičau aš kodą ir vos tik kelis kartus pakartojau, supratau – Gyvybės medis! Universalus Pasaulio simbolis – šaknys, kamienas ir lapai.

-Teisingai, – nuskambėjo astralinėje erdvėje, – eini teisingu keliu. Tą trikampį ir sudaro – sistemos šerdis, vykdytojai ir – dangus, t. y. stogas…

Nuščiuvau. Pajutau, kad, ko gero, krypstu nuo užduoties.

-Medininkai, pif paf, Medininkai, pif paf… pif pif pif paaaaf, – įsikarščiavusi surikau iš visų jėgų.

Kaimynė dar porą kartų barkštelėjo lazda į sieną, bet aš jau lėkiau laiko portalu visiškai neaiškia kryptimi, nežinodama, kur sustosiu ir ar sustosiu apskritai. Tiesą sakant, juk niekada iš anksto nežinai, kur įvyks paklaida, ir aš negalėjau numatyti iš anksto, ką norėčiau akivaizdžiai išvysti. Žinoma, mieli Valdas ir Gervaldas manęs klausė, ką aš manau apie tuos pif paf, bet negalėjau gi numatyti, kad visus įvykius turiu susiklasifkuoti beveik valandomis, surašyti visus žinomuosius ir visus x-us… Taigi lėkiau, kaip kokia molekulė su siaubu jausdama, kad dabar – viskas… Nebesugrįšiu niekada į savo gimtąją Lietuvą ir mokslui nepateiksiu jokių naujų žinių apie žmogaus psichofizinius sugebėjimus…

Ir staiga – vėl dribtelėjau. Kažkas tiesiog pakišo koją. Kažkas – tai… tai… Ne, nežinau, – gal angelas ar archangelas, o gal apskritai – ateivis iš Didžiojo Kosmoso… Juk dabar tiek apie juos kalba…

-Na kur leki, karštakoše, – išgirdau draugišką balsą, – turėjau net materializuotis, kad ta koja atsirastų, o tai būtum nulėkus kažin kur. Klausk, smalsuole… Mūsų komitetas nutarė, kad esi nuoširdi, nesavanaudiška, dirbi žmonijos tobulėjimo labui – reikia suteikti tau žinių. Klausk, nesivaržyk.

Nebesumečiau nei kad derėtų pasisveikinti, pasakyti, jog aš iš Lietuvos, kad čia esu dėl Valdo bei Gervaldo… Tiesiog vėl pradėjo šmėkščioti tie trikampiai …

-Gerai gerai, nesjaudink, – draugiškai, beveik su šypsena ramino mane labai graži, kompoziciškai harmoninga būtybė su šešiais laumžirgio spalvos sparnais, – gerai, man leista tave apšviesti… Tą trikampį leista tau parodyti kaip sistemą, kuroje vieningai veikia trys aspektai, kurie jūsų kalba vadinasi kriminalinė VSD, kriminalinė policija ir kriminalinė prokuratūra. Tačiau du aspektai vieno savo pavadinimo žodžio neparašo, kad niekas negalėtų suprasti, kam jie tarnauja. Tai tarsi slapta organizacija, kurios nariai susiję ne įžadais, ne giminyste, o padarytais nusikaltimais. Paskutinisa aspektas yra dangus arba stogas, o pirmas – gilios šaknys. Šios triados valdovo nėra jūsų šalyje, bet, jei norėsite, lengvai išsiaškinsite kas ir kur jis yra. Jūs gyvenate planetoje, kuri šiame laike yra apraizgyta tarsi kokio tinklo ir šios triados visi aspektai darniai dirba, kad tam tinklui nebūtų pakenkta.

Staiga prisiminiau, kad esu rašytoja ir kad niekada nesu parašiusi nė vieno fantastino romano ir nė veno tikrai detektyvinio trilerio, o čia… Čia tiesiog fantastinis detektyvas. Kaip jis papuoštų mano kūrybinių galimybių spektrą!

-Ne ne… Apie kūrybą dabar negalvok, – dabar kankinį reikia išvaduoti, – tarsi girdėdama mano mintis tęsė nepaprastoji būtybė.

-Michailovą? Išvaduoti? Įmanoma? – apstulbau aš, žinodama, kad tai žmogžudys, nuteistas teismo iki gyvos galvos…- Kam jį vaduoti? Tegul atsiima už nekaltą mūsų vyrų kraują.

-Klysti, – vėl suskambėjo malonus tembras, einantis per kiekvieną kūno lastelę, labai klysti. Jis ne Michailovas, jis Konstantins Nikulins, o pavardę jam pakeitė po to, kai jis padėjo išaiškinti pasieniečio, jūsų terminais kalbant, žmogžudystę ir pasodinti už grotų tikrą pragaro krosnininką. Pavardę pakeitė, kad jo nepasiektų nuskaltėlių kerštas. Tai pas jus vadinasi liudininko apsaugos programa. Bet matai, kaip veikia tokios programos? Tas pragaro krosnininkas buvo toks galingas, kad jis laikė už virvutės ne vienos valstybės trikampius. Jam išdavė Konstantiną.

-Kas jis? – beveik sušukau, vis galvodama, kad tik nepamiršus tos informacjos, kad tik nepamiršus…

-Atsakymo ieškok arklyje. Arklyje… Arklys, jau būdamas nuteistas, keršijo Konstantinui ir per jūsų šalies trikampį…

Palauk palauk, – pamaniau. Šiek tiek per daug smulkių detalių…

O kaip galėtum paaiškinti, kad Šernas pažino šaudžiusį Rygos omonininką Gorbanį – turėtum žinoti ir kas yra Šernas? – mintyse narsčiau toliau. Tas Gorbanis, kaip ir Michailovas, priklausė Deltai. Turiu tavęs klausytis atsargiai, su pipirais ir druska, o ne nuryt iš karto kaip medų.

-Karštakoše!- išgirdau…- Neišmanėle ir karštakoše… – Būtybė tikrai skaitė arba girdėjo mano mintis, – Deltos buvo dvi, Delta 1 ir Delta 2! Ką dabar pasakysi? Gorbanis prklausė tai, kuri dalyvavo tavo pif paf, o Konstantino ten nebuvo nė kvapo. Jį tiesiog suėmė ir viskas. Jo suėmimas susijęs tik su arkliu. Arklys atsidūrė už grotų ir savo trikampiui perdavė, kad Konstantiną reika sunaikinti, tai byla iš kriminalino VSD buvo perduota kriminalinei policijai, jūsų kalba kalbant. Štai ir viskas.

Informacijos buvo per daug, erdvė kažkokia neaiški, miglota pilna neatpasakojamo turinio. Pro šalį tarsi lėkė laiko dalelių pluoštai ir kai kure jų spindėjo, o kai kurie buvo apsiblausę, tarsi aplipę nešvarumais. Buvau tarsi įstrigusi laiko portale, tačiau apie grįžimą negalvojau. Jaučiau, kad tame, ką girdžiu iš sparnuotosios būtybės, slypi daug svarbių dalykų, bet viskas taip suvelta… Gyvulys kažkoks, arklys… Ką jis reiškia? Gal ča mitologija kokia, gal tai koks Pegasas, – gal metafora, simbolis?.. Pabandžiau prisiminti Šerno pirminius parodymus, kurie skyrėsi nuo vėlesnių… Kodėl skyrėsi?

-Dar vienas buvo gyvas, ne tik Šernas, – išgirdau, – bet jo tiesiog… Na, tiesiog nusprendė, kad bus gana vieno išgelbėto… Jam tiesog…

-Padėjo numirti? – įstrigo gerklėje klausimas ir užkando žadą, – padėėėjoo numiiirti? Saviškiai saviškiui?

-Pasidomėk. Tebėra neapklaustas liudininkas, kuris matė, kad palatoje gyvi buvo du. Pasidomėk, kas liko palatoje su antruoju, kai prmąjį išvežė į kitą miestą gydyti… Sužinok, kas liepė atjungti kvėpavimo aparatą…

-Prašau liautis! – riktelėjau, nusprendus, kad dabar svarbiausia apsaugoti save nuo išprotėjimo, – tikrai galiu iš to portalo išlįsti nevisprotė, – Liaukis! Liaukis liaukis liaukisss!!! Man pakanka apie tą Michailovą. Man pakanka! Teismas nuteisė ir viskas! Kokios čia dar intrigos, arkliai kažkokie… – kas čia darosi? Na, kosmosas irgi turi žinoti savo ribas ir visokios dvasios – taip pat… Perkėlė, paėmė, iš kriminalinio VSD į kriminalinę policiją… Nesąmonė kažkokia! Anonimai, visur kriminaliniai anonimai… Ten gi žmonės dirba, kurie tiria, kuriem svarbu išaiškinti, kurie jaučia atsakomybę už savo profesiją…

-Žmonės, sakai?- sparnuotosos būtybės balsas tapo liūdnas. – Atsakomybė? Gerai, keliauk laiko portalu ten, kur reikia. Pamatyk savo akimis. Pati norėjai žnoti tikrą tiesą. Aš ne dvasia, aš – Akašos bibliotekos saugotojas. Ča viskas surašyta. Bet pažvelk pati, kad nebūtum naivi kaip kokia pasroviui plaukanti skiedra… Kas nori žinoti tiesą, mes tam padedame.

-Kuolys nori žinoti tiesą! – riktelėjau, – Ar pasakėte jam, kas tas arklys?

Atsakymo nebesulaukiau.

Pasijutau perlenkusi lazdą su savo isterija, pajutau įžeidusi gerąjį bibliotekinininką, buvau pasiruošusi atsiprašyti, bet jis su manim nebesiterliojo. Jis mostelėjo dviem savo sparnais ir aš – moviau švilpdama per tą miglą, prigrūstą kažkokių ritinėlių, kurių vieni buvo gana tamsūs, kiti – kiek šviesesni. Moviau per juos, jie man netrukdė nė kiek, nes buvo kažkokie…virtualūs. Ir atsiradau…

……………………………………………

O Dieve!… Policijos mašina važiavo per Vilniaus miestą, buvo šviesu, gatve ėjo žmonės, judėjo mašinos, bet aš tarsi prilipusi prie to policijos automobilio nematoma skriejau apimta siaubo, nes girdėjau kaip viduje kažkas daužo žmogų, tvatina be gailesčio, žiauriai, daužo taip, kad žmogus nebegali įkvėpti oro, jo vidaus organai sudaužyti, pilni kraujo… Dieve, jį tuoj užmuš… Jo rankos taip užveržtos antrankiais, jog, atrodo, tai ne rankos, o pripūstos mėlynos guminės pirštinės….

Mašina sustojo.

Ant daugiaaukščio pastato buvo parašyta: Saltoniškių 19.

Vyrai su juodomis uniformomis ir kaukėmis pridengtais veidais iš mašinos ištempė kruviną žmogų, kuris susilenkęs vos judėjo – išsitiesti jis nebegalėjo iš skausmo. Juodieji vyrai jį įgrūdo pro pastato duris ir nutempė į liftą. Spėjau pamatyti iškabą – ten buvo parašyta: Kriminalinės policijos biuras. Jie tą vargšą koridoriumi vilko labai greitai, bet aš stengiausi susivokti, kas čia vyksta ir pamačius ant durų lentelę su užrašu keistai sugebėdavau perskaityti pavardę. Ant vienos lentelės buvo parašyta: KPB viršininko pavaduotojas Vitalis Gilius. Sudaužytąjį vargšą įgrūdo į kitą kabinetą, kurio durų užrašas liudijo, kad tai tyrimo grupės vadovas Gargžadas.

O šventas Dieve, – mačiau visą ekzekuciją…

Iš pradžių prieš nelaimingąjį padėjo tuščią popieriaus lapą, tušinuką ir riktelėjo:

-Rašyk!

Suimtasis pakėlė akis į kabineto šeimninką. Jo veidas buvo baisus, nusėtas mėlynėmis. O akys…

-Rašyk! – sukriokė tas, – rašyk čistoserdečnoje priznanije, -kažkodėl rusiškai pakartojo.

Suimtasis papurtė galvą.

-Rašyk! Rašyk, nes neišeisi iš čia! Rašyyyk!!!

-Ne budu, – ištarė suimtasis. Visoje jo povyzoje atsispindėjo žinojimas, kas jo laukia, ir pasiryžimas iškęsti viską, bet neprisiimti nepadarytos kaltės.

Kai jį spardė ir daužė, kai trankė po kabinetą tarsi gumulą kruvinos mėsos, jis beištarė tik vieną žodį:

-Rebiata, za čto?..

………………

Kai vargšą leisgyvį išvilko iš kabineto, Gargžadas surinko telefono numerį. Atsiliepė Gilaus balsas.

-Neparašė, svolačius, – pranešė Gargžadas.

-Kur dabar – į kamerą? – pasiteiravo Gilius.

-Į kamerą, – pailsęs pasakė tyrimo grupės vadovas ir užsirūkė.

-Ar kalėjimo vaizdo kameros išjungtos? – perklausė Gilius.

-Iš…

-O pas mus – išjungtos? – dar kartą perklausė Gilius.

-Iš…

-Reikia patkrinti, kad ko nebūtų…- Giliaus balsas buvo nusėdęs ir be iniciatyvos, – prisipažinimą reikia išmušti…

-Išmušim…- atsakė Gargžadas jau užgesinęs cigaretę.

Jis priėjo prie lentynos, pasiėmė ant jos stovinčią Osamos bin Ladeno statulėlę, pavartė ją, pavartė ir padėjo atgal.

-Išmušim…

Atėjęs vyras su policninko uniforma jau plovė kruvinas grindis.

……….…………………….…

Apačioje atsidarė liftas ir vienas politikas paliko išsižiojęs, nes pažino, kas tas kruvinas leisgyvis velkamasis… Jis nebeėjo, kur buvo sumanęs, bet skubiai išėjo į kiemą ir, atsirėmęs ranka į sieną, pasilenkęs ėmė vemti.

Mašinos durelės užsidarė ir ekipažas sugrįžo į Lukiškes.

Daktaras žvėriškai sudaužytam žmogui buvo iškviestas tik po dešimt dienų. Nei kalėjimo, nei kriminalinės policijos biuro kameros nerodė, kad tą dieną kas nors iš kalėjimo būtų buvęs kur nors vežamas. Lietuvos Generalinio Policijos komisaro pavaduotojo kriminaliniams reikalams Visagalio Račkovskio kabinetas buvo kitame aukšte.

………………………………

Kokie baisūs dalykai darosi mūsų Lietuvoje – norėjosi baisėtis, bet kažkaip nebepavyko surinkti ne jausmų, nei minčių. Bet ir atsiriboti nuo to niekaip negalėjau. Supratau, kad niekada nebegalėsiu būti laiminga po to, ką mačiau. Po to, kai jau žinau, kokie baisūs žmonės dirba mūsų tėvynės teisėtvarkos ir teisėsaugos sistemose. Viską čia reikia keisti, reikia šluoti iš pamatų… Kas tą padarys? Kas pabandys tą padaryti? Koks baisus gyvūnas yra žmogus, kuris netiki Devu, – atėjo į galvą mintis.

……………………………

Atsikvošėjusi raudojau, kaip mažas vaikas.

-Atleisk man, o sparnuotasis Gyvenimo knygų sergėtojau… Atleisk man, kurs žinai Tiesą… Ooouuuuuuuuuuuummmmmm, – staugiau, tarsi neteisingai kažkas mane būtų baudęs. Taip neteisngai ir taip žiauriai…

Už sienos kaimynė su savo demensija tkriausai jau miegojo prigirdyta tablečių, – niekas nebedaužė ir nebereikalavo pakarti šunį, kurio nėra.

Užtat Gyvenimo knygų sergėtojas, gerasis sparnuotasis Akašos bibliotekininkas atsirado prietemoje vėl ir švelniai apglobė keturiais laumžirgio spalvos sparnais. Skausmas ir nevltis nutolo, vėl galėjau mąstyti.

-Dabar supranti, kas vyksta?- paklausė manęs su gailesčiu.

-Taip, – linktelėjau galva, – taip… Bet už jų gi kažkas stovi… Kaip jie pateko į šias pareigas? Kas tie jų stogai?

-Prismink, kas juos gynė skandale, – švelniai atsakė sparnuotoji būtybė. Su tais ir susiję. Jie leido teisti nekaltą, žinodami tai.

-Konservatoriai, visi tie “šventųjų” judėjmai, Tie-sos ieškotojai…- apstulbau.

-Klausykis dabar įdėmiai – aš nesu tikras, ar pranešdamas smulkiausias detales nepažeidžiau Akašos duomenų saugojimo protokolo, – pasilenkęs prie pačios ausies prabilo nuostabusis mano informatorius, bet vardan tiesos pergalės ryžtųsi rizikuoti.

-Taigi, taigi, 2003 metais kategoriškai išsiskyrė Generalinės prokuratūros ir VSD nuomonės dėl tyrimo versijos. VSD, veikiama Visuotinės Taikos ir Sąžinės Vienybės Įtakos Karmai Konvencijos, nesiryžo taip nusikalstamai falsifikuoti bylos tyrimo duomenų. Tada Šadanakaro atstovas Kliukis ir jam pavaldus Stankauskas, veikdami prokuratūros vardu, išreikalavo, kad byla būtų perduota Giliui ir Gargžadui. O Sausarankis buvo visos tos operacijos stogas Seime….Matai, juodajame kube dar nėra nuslopintas antikristo maištas. Būk budri, stebėk, ši kova – žūtbūtinė… Visko klausk manęs, aš įgaliotas jus globoti….

Mano akys prisipildė dėkingumo ašaromis, o iš jo smaragdinių akių taip pat nusirito du ametistai.

Nors graudulys gniaužė gerklę, bet sumojau, jog turiu išsiaiškinti.

-Sausarankis? – mano dėmesys tik fiksavo pavardę, bet nesuvokė ryšio tarp Seimo nario, kuris dirbo anksčiau kovos su narkotikais srityje, o Seime kontroliavo specialiąsias tarnybas, su Gargžadu, Giliumi. Argi jie visi – vienos rankos pirštai?! Kiek tada tokių pirštų toje rankoje?!

-Sausarankis iš Šiaulių, o tai taip netoli Latvijos, – paaiškino mano sparnuotasis globėjas. – O Gilius – iš Joniškio, iš paties pasienio, šitiek metų pačiame kriminalinio kontrabandinio trikampio kampe…. Taigi dar arčiau…

Prieš akis nušvito dviejų Baltų šalių žemėlapis. Jis visas buvo išraižytas tinklo, kuris plito per rytinę sieną į Vakarus.

Atsakymo nebesulaukiau. Gerasis šešiasparnis informatorius švelniai mostelėjo ir išnyko.

Puoliau prie interneto. Turėjau sužinoti, ką reiškia tas arklys… Arklys, arklys… Konj, – aptikau! Konj, – tikrausiai kažkokio Kononovo slapyvardė. Kažkoks Konj, kurį ir padėjo išaiškinti Konstantinas, kurį taip negailestingai išdavė ir Latvijos, ir mūsų teisėsauga.

……………………………

Kai sugrįžau iš to laiko portalo – aušo…

Buvau sukrėsta iki sielos gelmių.

-Tobulėsiu, tobulėsiu, nebevalgysiu mėsos, nes rašo, kad Arklys ja prekiavo, nusibraižysiu mieste savo judėjimo žemėlapį, kur bus nužymėta, kaip apeiti visus rūkalais prekiaujančus taškus, nes cigaretė irgi narkotikai. Parašysiu straipsnį Trikampis, laiko portalas ir 2G ir visa, ką sužinojau apie Medinnkų pif paf, paaiškinsiu Valdui D. iš Alytaus ir Geraldui nežinia iš kur. Tobulėsiu, kad per kitą meditaciją galėčiau paklausti, ar bus išaiškinta tiesa. Kada, kada žmogus bus paleistas iš kalėjimo…

-Greitai, – netkėtai išgrdau atsakymą, kuris nubangavo per visas kūno ląsteles, – greitai… Tai bus gruodžio vidury, nes nuslėpti dokumentai yra atrasti, jie gerai saugomi, padarytos jų kopijos, apie juos jau žino, kam reikia. Gargžado ir Giliaus mitas bus baigtas. Niekas jiems nebepadės, ką bedarytų. Guls į dugną visi, kas su tuo susiję, ir niekas jų nebegelbės. Nukentės ir stogas. Tam labai pasitarnaus 3B.

Mano brangus Akašos bibliotekininkas vėl kalba šaradomis. Kas tie 3B?

-Gal ne tie, o tos?- atbangavo iš labai labai toli.

Tos?.. Ką tai galėtų reikšti?

………………………

Pabaigusi savo kelionės per lako portalą aprašymą, nukeliavau į “Karšto komentaro” svetainę. Ten buvo išspausdintas N.Sadūnaitės laiškas, kur ji klausia: “Ar valstybės vadovai taip ir nepaklaus prokurorų, kaip ir kieno rankomis iš minėtos bylos pradangintos tyrimui svarbios pirminės liudytojų apklausos bei video juostos? Ir kodėl be jų išvis pradėtas bylos teisminis nagrinėjimas? Ar procesas gali vadintis teisminiu tyrimu, jei teisėjai siekia tik perbėgti per tai, ką surašė prokurorai, ir žmogus patupdomas iki gyvos galvos?”. O pakalbėjusi su redaktore išgirdau, kad sesuo Nijolė prašysis „sėdėti“ kalėjime vietoj nekalto žmogaus…

Aha – sumojau… Šešiasparnis globėjas įsisavino lietuvišką žargoną, – 3 B gali reikšti ir “tris bobas”.

Komentarai

 

 

 
 1. Senovės Išminčiai: apie “teisuolius”

  2013-06-04 10:14

  Lietuvoje įprasta, kad daugelis užsideda Teisuolių kaukes ir dedasi kuo nesantys, nes tikrovėje apie Teisumą jie niekada net nesusimąstė. Jei bent akimirką apie pamąstytų, pamatytų save tarytum veidrodyje ir liautųsi vaidinę tuos, kuo nesą ir niekada nėra nebuvę. Tačiau Teisuoliais mėgstantys dėtis žmonės dėl savo Puikybės ir kitų būdo savybių, susidūrę su nemalonumais, nesugeba jų naturaliai pakelti ir įveikti. Todėl jie, apsimesdami teisuoliais, fariziejiškai griebiasi kitų asmenų apkalbų, žeminimų bei įžeidinėjimų. Šitokie žmonės ne tik nenutuokia nieko apie Tiesą, Teisingumą ir Teisumą, bet ir nesugeba suprasti, jog tikrieji Teisuoliai šitaip nesielgia. Nuo šių apsimetėlių per varstą dvokia tuščia Puikybę ir Pasipūtimu, demonstruojant savuosius Super Ego. Tokie žmonės neturi net menkiausio supratimo apie Tiesą, Teisingumą ir Teisumą, kuriuos tariamai gina. Neturi, nes nei viena, nei kita, nei trečia jiems nerūpi ir niekada nerūpėjo. Jie prisirišę prie savo Puikybės ir manosi esą nepelnytai įskaudinti arba nuvertinti, todėl žūtbūtinai ieškosi erdvės visiems apie tai pranešti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Valstybė be Teisingumo, kaip Žmogus be Sielos, tėra siaubinga Frankenšteino kopija.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Tautos balsas rašo:

  2013-06-01 – 09:59

  GĖDA JUODIESIEMS TEISININKAMS SUKLASTOJUSIEMS BYLĄ !!!

  GĖDA,GĖDA,GĖDA!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. Lietuvos žiniasklaida nekreipia dėmesio į tai, kad “mailiaus byla” yra tik pagaminta netikra byla. Lietuvos žiniasklaida arba dabar jau tyli apie šią “bylą” arba toliau rašo nesamones, tą melą ir blefą, kurį perduoda pagal FNTT ir prokuratūros daugiau kaip prieš 3 metus pateiktus “faktus” ir taip tyčiojasi ir meluoja visuomenei jau daugiau negu 3 metus.
  Lietuvos žiniasklaida atsisako bendradarbiauti su taip vadinamos “mailiaus” bylos akvakultūros projektų dalyviais, išsisukinėja, nepriima straipsnių – paaiškinimų, nepakviečia į televizijas. Žiniasklaida visuomenei perduoda tik vienos pusės – teisėsaugos pateiktą tendencingą informaciją. Žiniasklaida nenori visuomenei pateikti žinią, kad “mailiaus” byloje FNTT ir Generalinė prokuratūra ir Žemės ūkio ministerija kartu su Nacionaline mokėjimo agentūra ir Žuvininkystės departamentu ir LR politikais – Seimo nariais (keletas jų) jau liko kvailio vietoje ir apie tai yra visi įrodymai. Žiniasklaidai tai neįdomu. Gal neįdomu todėl, kad neseniai žiniasklaida buvo pamaloninta bendroje sumoje gal 5 mln litų iš ŽŪM, o gal nenori erzinti teisėsaugos, kuri jau nebežino kaip išsisukti nuo savo melo burbulo – “mailiaus” bylos?
  Lietuva nuo liepos 1 d. pirmininkaus ES. Ačiū Dievui, kad yra Internetas. Per komentarus Internete galima pateikti tikrą informaciją apie “mailiaus” bylą, jos užsakytojus, jos kurėjus, demagogus politikus, verslo žlugdymą ir t.t.
  Lietuvos pirmininkavimo metu teks komentarus rašyti angliškai, kad Europos šalys išgirstų ir suprastu, kokie “fokusai” vyksta Lietuvoje. Pakartoju: Lietuvos žiniasklaida nenori nieko girdėti. Na, o politikai ir valdininkai apsimeta, kad nieko nevyksta. Kiti dreba iš baimės.
  Apie “mailiaus” bylą turi išgirsti OLAF – Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (ir Europos komisijos Žuvininkystės departamentas ir Europos audito rūmai) ir pasidomėti FNTT, Generalinės prokuratūros ir Žemės ūkio ministerijos veikla dėl Europos sąjungos paramos
  skirstymo ir skirstymo priežiūros. “Mailiaus” byla yra tik viršūnėlės, šaknelės yra giliau.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 5. issigemeliai kazkuo nepasidalijo – panasu kad kazkas vyksta – palauksim…
  daba normaliems zmonems nera kur skubeti – nemokamas cirkas tesiasi…

  Thumb up 2 Thumb down 0

 6. hm.(plojimai).Siulau drg.V.Landsbergis kandidatu kitu metu Patariamuosiuose prezidento rinkimuose.hm.(audringi plojimai).

  Thumb up 1 Thumb down 2

 7. Amerikos teisėsauga negalėdama pagauti Al Kaponės už nužudymus pagavo jį už mokesčių nemokėjimą. Manau, ir Lietuvoje reikėtų pasinaudoti tokia praktika. Tik reikia kreiptis į Michailovą – jam prarasti tikrai nėra ko, o mūsų valstybė apsivalys nuo kelių brudų su “antpečiais”

  Thumb up 4 Thumb down 1

 8. ezopui po lapais sleptis, perspjovem sovietmeti n kartu su savo baimemis kalbeti atvirai

  Thumb up 7 Thumb down 1

 9. Negerai. Labai negerai kai mūsų visų vardu nuteisiamas nekaltas žmogus. Senoliai kalba, kad tokia neteisybė šaukiasi Dangaus keršto. Baisu.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 10. manau, kad tik AMBlaisvalaikiu nuo dvipatystes ir viesbucio privatizacijos retkarciais pagalvodavo ir apie lietuva.

  Thumb up 2 Thumb down 4

  • tai kad gal nelabai jis to laiko laisvo ir turėdavo… be to, žalinga Lietuvos ir Latvijos sutartis, kaip suprantu,. AMB “gero tarnavimo Lietuvai” išdava

   Thumb up 2 Thumb down 0

 11. Baikit spekuliuoti Medininkų tragedija ir to ruskio nelaime. Bjauru, kai šios aplinkybės išnaudojamos savanaudiškais tikslais. Gėda.Jei galite padėti žmogui, tai padėkite, o nesimėgaukite.

  Thumb up 4 Thumb down 1

  • Tik viešumas gali jį išgelbėti. Ar pastebėjai, kad,pvz., visi dienraščiai ir kiti portalai tyli lyg vandens į burną prisisėmę? Lyg Medininkų bylos nebūtų. Lyg ji jau būtų ištirta. Lyg nebūtų klaustukų dėl Michailovo nuteisimo. O jeigu galvoji, kad, jeigu rusas, tai galima su juo daryti ką nori ir be įrodymų, tai jau tamstos žalingos ideologijos pasekmė.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 12. jog lansberga pasake, kad auku bus, ir zuvo medininku pasienieciai, kad apsmeisti kaiminines valstybes. Jog ir aklam aisku, kas surenge sita spektakli.

  Thumb up 3 Thumb down 3

  • Tai jei žmogus, būdamas sveiko proto ir sugebantis mąstyti, matydamas vykstančius procesus, toliaregiškai įžvelgė tokią galimybę, o įžvalga pasirodė teisinga besanti, tai jis jau tapo kaltu? Dėl ko dėl to, kad įžvelgė tai, ko kiti nepramatė ar dėl to, kas įvyko?

   Thumb up 5 Thumb down 1

 13. niekad nieko negali, kai reikia ko nors teisingumo naudai, bet kai to reikia kriminalui, ir semas gali primti kriminalo pageidaujamus istatimus, ir prezidente skirti kvaili I GP posta.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 14. gaunasi , pagal viska iseina prezidente susisodino visus STT ,FNTT,GENERALINY PROKURORA ,TEISEJUS , Y SILTAS KEDES IR VARO AFERAS -BANKU APIPLESIMUS ,VALSTYBES PRASKOLINIMA , JOS NUSIKALSTAMOS ORGANIZACIJOS NARIAI VISA LIETUVOS TEISESAUGA ,SU VSD ,PULINIO SUTVE ,STT,FNTT ,O TAUTAI DEMONSTRUOJA ,KAD KOVOJA SU NUSIKALSTAMUMU , MANAU JAU PRIBRENDES LAIKAS DARYT ARBA PERVERSMA, ARBA PILIETINY KARA , IR NAIKINT SIUOS TAUTOS ISGAMAS .

  Thumb up 7 Thumb down 2

 15. Kodėl valstybė nepasamdė advokato Marcinkevičiaus Medininkų byloje ginti Tomo Šerno ir kitų žuvusiųjų artimųjų? Gal viskas būtų buvę kitaip?

  Thumb up 5 Thumb down 2

  • valstybei reikia, kad Medininkų byla būtų neištirta, o tikrieji nusikaltėliai – būtų laisvėje

   Thumb up 8 Thumb down 0

  • kodėl advokatas marcinkevičius netarnauja prokuratūroje arba policijoje arba saugume? gal būt turėtume pilnai ir tiksliai ištirtą medininkų bylą?

   Thumb up 4 Thumb down 1

   • Tokie kaip advokatas Marcinkevičius ir į jį panašūs mūsų teisėsaugos ir saugumo sistemoms nereikalingi. Perdaug sąžiningi, pernelyg principingi ir nesilankstantys viršininkams ir į juos besilygiuojantiems padlaižiams. Tokie žmonės yra tviras bet kokios organizacijos fundamentas, bet tokie netinka ten, kur nevertinamas profesionalumas, kvalifikacija ir kompetencija, ten, kur reikia vietoje rimto darbo būtina nuolat pataikauti, žemintis ir padlaižiauti…. ir “vykdyti užsakymus”.

    Thumb up 5 Thumb down 0

 16. VSD, veikiama Visuotinės Taikos ir Sąžinės Vienybės Įtakos Karmai Konvencijos, nesiryžo taip nusikalstamai falsifikuoti bylos tyrimo duomenų.

  Apie KPB to negalima pasakyti?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 17. Įdomiai vartosi temos komentaruose. Vieni rašo komentarus į temą straipsniui, kiti dar bando palaikyti šiokią tokią opozicinę nuomonę, o treti tiesiog spamina nesąmones, užtvindydami beinformaciniu šlamštu.

  Thumb up 3 Thumb down 0

  • Reiškia šito straipsnio atžvilgiu vyksta info karas? O kariauja suinteresuotoji-nepatenkintoji pusė. Šiuo straispnio nepatenkintąja puse gali būti tik toji, kuri yra kritikuojama. Kas čia neaišku?

   Thumb up 3 Thumb down 0

    • Vertinimas priklauso nuo paties vertintojo gebėjimų suvokti vykstančius procesus. Jei kam atrodo, kad tai tik pletktai bobiški, tai ko į juos šitaip reaguojate? 😉 Kas neleidžia jums nekreipti dėmesio į kažkokių bobelių pasilodymus? Negalite dėmesio nekreipti, nes puikiai žinote, kad tai, kas parašyta gerbiamos Rašytojos Vidmantės jasukaitytės straipsnyje- absoliuti teisybė. Tik ji viena gali būti jūsų nervacijų priežastimi, nes į tuščias kalbas nei vienas sveikas individas nekreipia dėmesio ir negaišta joms laiko ypač šeštadienio rytą. O jūs kirmijate prie kompo nesitraukdami nuo kada? Puikiai žinote. Nenustebčiau, jei ir sekmadienį paaukotumėte akių gadinimui. 😉

     Thumb up 4 Thumb down 2

     • Gerai “Saulėlydi”, supratau. Bobų vertinti neverta. Tuščias laiko gaišinimas.

      Dar vieną klausimą konkrečiai jums turiu, bet… kitą kartą.

      Thumb up 1 Thumb down 0

   • Jie mokosi atmintinai gerbiamosios Signatarės straipsnį, nes pirmadienį teks jiems iškilmingai jį padeklamuoti ir paaiškinti ką supratę ir ko nesugebėję suvokti. 😀

    Thumb up 4 Thumb down 0

  • Panašu, kad specialiai išskyrė mažiausiai tris etatus šito straipsnio komentarų užspaminimui?

   Thumb up 2 Thumb down 0

 18. vieną komentarą, kur rašo, kad Michailovas galėtų būti pagrindiniu liudytoju liudijant kaip ta byla buvo “ištirta”. Tačiau o kokia tarnyba tokį tyrimą galėtų atlikti, nes Generalinė prokuratūra, kaip suprantu šitą oficialią versiją gins tol, kol nebent kokia smegduobė prasivers ir tą GP praris arba koks tornadas nuneš. KPB, kaip suprantu, irgi negali tirti. Tai tuomet kas?

  Thumb up 5 Thumb down 0

  • Reikia, kad tą tokį tyrimą darytų nepriklausomi teisininkai ir dar tokio lygmens, kaip to Michailovo advokatai. Tada tikrai sužinotume visą tiesą.

   Thumb up 3 Thumb down 0

   • nepriklausomi teisininkai juk neturėtų įgaliojimų — na gerai, ištirs, surinks įrodymus, ir kas toliau, jeigu GP stumia į vieną pusę?

    Thumb up 3 Thumb down 0

  • Jei tyrimą atliks tokio profesionalaus lygio specialistai, kaip šito nuteistojo advokatai, tai tikrai viską išsiaiškins ir susitvarkys.

   Thumb up 2 Thumb down 0

 19. Tautos balsas rašo:
  2013-06-01 – 09:59

  GĖDA JUODIESIEMS TEISININKAMS SUKLASTOJUSIEMS BYLĄ !!!

  GĖDA,GĖDA,GĖDA!!!

  Thumb up 4 Thumb down 1

 20. Vargas jums banderlogai, rudieji šunys, juodai kailius persidažę, puola taikius Lietuvos džiunglių gyventojus.

  Thumb up 2 Thumb down 1

     • Ir smaugia jie metodiškai, kokybiškai ir užtikrintai, panašiai kaip Michailovo advokatai Medininkų byloje?

      Thumb up 2 Thumb down 0

     • Kad smaugia tai tie iš vienos Damos kišeninio juodojo kubo ir iš Vytenio gatvės, kurių kišenėje, panašu, pati Dama.

      Thumb up 2 Thumb down 3

  • Kiek supratau, tai rudieji šunys ir pitonai tas pats- ta pati kaimenė.

   Thumb up 1 Thumb down 2

    • Didelio skirtumo nėra iš kur tas “pitonas Ka” atsirado. Pačios jį prisišaukėte. Svarbu kad dirba jis labai tiksliai.

     Thumb up 2 Thumb down 0

     • Pamiršai kabutes ant žodžio “tiksliai” uždėti.

      Thumb up 0 Thumb down 2

     • Kuo daugiau bandote pademonstruoti išmintį, tuo daugiau atsiskleidžia durnumas 😀 Bet tai “skonio” reikalas. Viršininkų vietoj tokių nelaikyčiau tarnyboje.

      Thumb up 1 Thumb down 0

     • Ir kur jie suranda šitokių tešlagalvių? Taip sunkiai ir ilgai mąstė ką parašyti į taiklų informatikės pastebėjimą. Tikrai- vargų vargelis 😀

      Thumb up 1 Thumb down 0

 21. GĖDA JUODIESIEMS TEISININKAMS SUKLASTOJUSIEMS BYLĄ !!! GĖDA,GĖDA,GĖDA!!!

  Thumb up 6 Thumb down 0

 22. Ar pagalvojate Ką Jūs padarėte su šituo straipsniu? Pasižiūrėkit, visi vaiduokliai ir vurdalakai iš juodojo kubo visą naktį liko be miego, nuo pat ryto užtynusiom akim ir drebančiais pirštais pažįstamų raidžių durniems komentarams ieško, net daržoves su bezdžionėmis prikėlė sau į pagalbą.

  Thumb up 5 Thumb down 0

   • Prokuratūroje niekada gyvenime nebuvo operatyvininkų. Žinantys pasakoja, kad ten kai kurie besmegeniai, neturintys jokio supratimo apie rimtą prokuratūros darbą ir nusikaltimų tyrimą, taip pasivadino dėl “fasono” ir “svorio”. Buvo ten keli piemenys, mėgstantys palakstyti koridoriais su puštalietais ir racijomis. Matyt dar neišaugo iš to amžiaus ir dabar 😀

    Thumb up 3 Thumb down 0

  • Šunys loja- karavanas eina. Tuoj per Vaišnoriją pereis- galas jam ir visam jo dabašinskynui. Ir Bevaliui, ko gero, tas pats. Į Seimą ant kilimuko Gailius kviečia. Kur stogo ieškosit?

   Thumb up 4 Thumb down 1

   • žinau, vaišnorija ir apie straipsnio autorę buvo pažymų iš kosmoso prirašiusi, bet tai nereiškia, kad ten visi supuvę. Vaišnorijos dienos, kiek girdėjau, suskaičiuotos. Labai tikiuosi.

    Thumb up 3 Thumb down 0

  • O jau kas dėl šito straipsnio- tai stipriai perdedate. Nulio vertas. Moteriškė pasijuto svarbi labai. Bet tik sau. Gailius su Giržadu tikrai nekris iki jos lygio ir nepuls aiškintis, nes nėra dėl ko ir nėra prieš ką.

   Thumb up 1 Thumb down 2

 23. Kodėl Michailovas negalėtų tapti pagrindiniu liudytoju byloje, kaip buvo daroma ta byla?

  Thumb up 4 Thumb down 0

  • Ateis ruduos, tai raitysis iš skausmo, nes bus taip karšta, kad jie pasijus tarsi degtų pragaro ugny

   Thumb up 5 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į MB? 1
Namų diagnostikos ekspertai. Kurie yra geriausi?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Grožio procedūra, kuri mažina net smulkiausias raukšleles 
Bėgant metams, galima labiau pastebėti, kad tam tikri veido bruožai pradeda po truputį...

Kaip pagyvinti tamsų vonios kambarį? 
Vonios kambario atmosfera turėtų būti šilta ir jauki, nes tai yra vieta, kur...

SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (3)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (7)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...