Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Gegužė 23 Pirmadienis
 

Trečiasis pasaulinis karas praktiškai jau vyksta

2022-05-09 14:38 | Naujienos | Komentarų (2)

Vasario 24 d. Rusija užpuolė Ukrainą

Vytenis Paulauskas

Iki paskutinės minutės niekas negalvojo, kad V. Putinas padarys tai, ką jis padarė vasario 24 dieną, nes tokį planą galėjo sugalvoti nebent beprotis arba visiškas kvailys, nesiorientuojantis, kas vyksta pasaulyje. Galima buvo tikėtis, kad V. Putinas bandys įsitvirtinti Donbase, bet V. Putino bandymas užkariauti visą Ukrainą prilygsta jo politinei savižudybei. Jeigu žūtų tik V. Putinas, tai visas pasaulis tik apsidžiaugtų. Deja, žūsta tūkstančiai ukrainiečių ir rusų.

Rusija užima didžiulę teritoriją, kurioje gyvena palyginus nedaug žmonių – 140 milijonų. Pavyzdžiui, kelis kartus mažesnėje Kinijoje gyvena 10 kartų daugiau žmonių negu Rusijoje. Daug didesnis gyventojų tankumas negu Rusijoje yra daugelyje kitų pasaulio šalių. Rusijoje yra daugybė gamtos turtų. Todėl Rusijos valdžia savo žmonėms galėtų užtikrinti gerą materialinį gyvenimą, sukurti rojų Žemėje. Deja, V. Putinas Rusijoje sugebėjo sukurti tik 19 amžiaus pavyzdžio oligarchinį kapitalizmą, kuriame tie oligarchai, susigrobę visus turtus, gali gyventi paauksuotuose rūmuose, o paprasti žmonės beviltiškai skursta. Europos Sąjunga jai priklausančiose šalyse bando kurti kapitalizmą su žmogišku veidu, o V. Putino kapitalizmo veidą iškreipė žmogžudžio, maniako grimasos.

Buvo laikoma, kad rusai ir ukrainiečiai yra broliškos tautos. Deja, dažnai pasitaiko, kad vienos šeimos nariai – broliai ir seserys, mirtinai susipyksta, net ir nužudo vienas kitą. Dažniausiai tai įvyksta dėl turto. Būtent taip ir įvyko 2014 metais, kai Rusija sugalvojo pasisavinti dalį Ukrainos turto – Krymą ir Donbasą. Suprantama, kad ukrainiečiai tokios skriaudos negalėjo atleisti.

Rusijos ir Ukrainos konfliktas galbūt būtų rusenęs dar daug metų, jeigu V. Putinas nebūtų sugalvojęs paspartinti įvykių. Galbūt tai nulėmė V. Putino liga – skydliaukės vėžys, apie kurio galimą egzistavimą pranešė žiniasklaida. Gal vėžio metastazės nukeliavo ir į V. Putino smegenis ir paveikė jo mąstymą? Nors sakoma, kad V. Putiną gydo net 60 gydytojų, tai nebūtinai turi reikšti, kad jiems pavyks V. Putiną pagydyti, ypač, jeigu jis serga ir psichikos liga.

Politikos apžvalgininkai teigė, kad V. Putinas „išminties“ sėmėsi istorijoje, kurią pagal savo supratimą reformavo, „patobulino“. Toje reformuotoje V. Putino istorijoje kažkodėl neliko vietos Ukrainos valstybei ir net ukrainiečių tautai. Todėl dabar, siekdamas praktikoje įgyvendinti savo idėją apie pasaulį be Ukrainos ir ukrainiečių, V. Putinas ir naikina Ukrainą, griaudamas jos miestus ir žudydamas jos gyventojus.

Net ir kariaudamas šiuolaikinį dvidešimt pirmojo amžiaus karą, V. Putinas laikosi viduramžiškų kelių šimtų metų senumo kariavimo nuostatų. Tuomet žmonės, saugodamiesi nuo užpuolikų, statė gerai įtvirtintas pilis, kuriose slėpdavosi ir gindavosi nuo priešų. Jeigu užpuolikams pavykdavo užimti pilį, ji buvo sugriaunama, sudeginama, o tos pilies gynėjai nužudomi, moterys prievartaujamos, nužudomos arba paimamos į vergiją. Lygiai tą patį šiuo metu daro ir V. Putinas Ukrainoje stengdamasis Ukrainos miestus nušluoti nuo žemės paviršiaus, o gyventojus – išžudyti.

Vis dėlto Ukraina yra labai didelė ir Rusijai, net ir išvalius visus savo sandėlius su sprogmenimis, jų gali neužtekti tam, kad būtų sunaikinta visa Ukraina. Tuo labiau, kad Ukrainai padeda didelė dalis Vakarų pasaulio valstybių. Tai reiškia, kad Trečiasis pasaulinis karas praktiškai jau vyksta.

Vykstant karui Ukrainoje paaiškėjo, kad Rusijos kariuomenė nėra tokia galinga, kaip buvo vaizduojama. Ukraina su Vakarų valstybių pagalba galėtų tą Rusijos armiją labai greitai sutriuškinti, jeigu ne viena aplinkybė – Vakarų šalys bijo, kad V. Putinas gali panaudoti branduolinį ginklą.

Kadaise vienas žmogus, norėdamas įamžinti savo vardą istorijoje, sudegino šventyklą. Tad galbūt V. Putinas nori įsirašyti į istoriją tuo, kad sunaikino Ukrainą ar net visą žmoniją? Juk jis valdo mygtuką, kuris duoda ženklą panaudoti atominį ginklą. Dabar politikos apžvalgininkai neatmeta tokios galimybės, nors vos prieš porą mėnesių apie tokį įvykių scenarijų niekas nebūtų pagalvojęs net ir blogiausiame sapne.

Dabar Lietuvos konservatorių reitingai kyla – juk išsipildė jų tris dešimtmečius kartota prognozė, kad „Rusija tuoj puls“. Konservatoriai gali gauti ir „prizą“ už savo išsipildžiusią prognozę – jeigu Rusijai pavyks įveikti Ukrainą, tai sekantis smūgis, tikėtina, teks Lietuvai.

Net ir tuo atveju, jeigu Vakarų valstybių vadovai ir būtų patikėję, kad V. Putinas kelia grėsmę ir gali ką nors užpulti, kažin, ar tai būtų ką nors pakeitę. Pasaulyje buvo nemažai diktatorių, kurie atrodė baisesni už V. Putiną. Vakarų valstybių pastangomis buvo nužudyti Irako, Libijos diktatoriai, buvo norima tą patį padaryti ir su Sirijos vadovu. Tačiau tai nieko gero neatnešė, priešingai, buvo sužlugdytos tų šalių ekonomikos, žuvo šimtai tūkstančių žmonių. Labiausiai buvo bijomasi daug didesnės valstybės – Irano, tačiau šios valstybės vadovų jėga keisti buvo nesiryžta. Ir tai, manau, buvo teisingas sprendimas. Iranas nei prieš JAV, nei prieš kitas valstybes nekariauja, žmonės toje šalyje nežūsta. Todėl ir su V. Putinu Vakarų valstybės bandė kalbėtis, o ne kariauti, tuo labiau, kad Rusija, skirtingai negu minėtos šalys, turi atominį ginklą.

Galbūt buvo galima Rusijai anksčiau pradėti taikyti tuos sankcijų paketus, kurie yra taikomi dabar. Vis dėlto tam nebuvo pakankamai rimto pagrindo, o, be to, kažin, ar sankcijos būtų turėję kokį nors labai neigiamą poveikį Rusijos ekonomikai, nes Rusija būtų galėjusi persiorientuoti į Kiniją, Indiją ir kitas Rytų rinkas. O Vakarų valstybės būtų sulaukę dar didesnės neapykantos iš V. Putino ir iš Rusijos žmonių.

Todėl reikėtų tikėtis, kad pačiose Rusijos valdžios viršūnėse kils perversmas, kurio metu V. Putinas bus pašalintas jam dar nespėjus pradėti branduolinio karo.

Komentarai

 

 

 
  1. tai kai buvo Rusijos atsiimtas Krymas, Amerika, pasaulinė dipsteito mafija pasisavino Ukrainą.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Autoriui patarčiau nuvykti į Ukrainą ir pilnumoje įsitikinti kaip ten žmonės gyvena ir ko jie nori – kas ten vyksta. Kas liečia politiką autorius pučia tą pačią dūdelę kaip visą Europa.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ar tikrai yra verta pasirinkti namų šildymą medienos granulėmis?
Mediniai namai: 6 taisyklės, kaip juos paruošti žiemai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Miško darbai: pačiam ar su specialistais? 
Lietuvos kraštas yra labai žalias ir miškai yra pats didžiausias mūsų turtas. Jeigu...

Greitas ir efektyvus papilomų naikinimas 
Kamuoja papilomos virusas? Norite atkurti gražią ir sveiką odą? Papilomų naikinimas „Vivus Sanus“...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (8)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (27)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras