Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 15 Šeštadienis
 

Trečiadienį – jungtinis mitingas dėl Vilniaus mieste vykdomos viešojo transporto reformos

2013-06-26 00:55 | Laiškai | Komentarų (11)

A.Zuoko vadovaujama Vilniaus savivaldybė užsimojo panaikinti troleibusus - tikimasi, kad taip pavyks padaryti spaudimą vilniečiams, jog šie nesipriešintų tramvajaus linijų pastatymui - senam A.Zuoko planui. KK nuotr.

Trečiadienį, birželio 26 d. ,12 val., Vilniuje rengiamas jungtinis mitingas dėl Vilniaus mieste vykdomos viešojo transporto reformos. Mitingo iniciatoriai, Judėjimo “Už troleibusus Vilniuje” nariai nuo praeitos savaitės vykdo aktyvią Vilniečių informavimo kampaniją, kalba su paprastais vilniečiais, kasdien važinėjančiais viešuoju transportu, apie tai, kas tiksliai laukia miestiečių po liepos 1 d. ir juo labiau po rugsėjo 1 d.

Anot vieno iš mitingo organizatorių, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojo Tomo Tomilino: “Trečiadienio mitingas – tai prasidėjusios informacinės kampanijos dalis. Priklausomai nuo to, kaip seksis opozicinėms grupėms savivaldybėje stabdyti reformą, keisis ir kampanijos kryptis. Neatmetame galimybės pradėti rinkti parašus vilniečių apklausai (referendumui) rengti. Tokią galimybę surinkus 10 proc. gyventojų parašų numato Savivaldos įstatymas. Šiandien net idėjiškai tolimos grupės – viešuoju transportu susirūpinę žalieji, socialdemokratai, liberalai, konservatoriai yra vieningos nuomonės – reikia daugiau skaidrumo priimant sprendimus dėl privačių vežėjų, reikia atsisakyti kvailos minties naikinti troleibusą, reikia iš naujo peržiūrėti ateities transporto vizijas, ypač dėl tramvajaus būtinybės. Tačiau mūsų protestas nėra bukas pasipriešinimas naujovėms. Mes už greituosius maršrutus, papildančius, bet ne griaunančius esamą sistemą, mes už ambicingą “A” juostų plėtrą, mes iš esmės nesipriešiname persėdimams ir e-bilieto naujovėms.”

Mitingo organizatoriai teigia, kad “kol lauksime brangaus tramvajaus, „reformatoriai“ visiškai sunaikins elektrinį troleibusą ir siūlys mums važinėti dujiniais ir dyzeliniais autobusais, kurie stos ne visose stotelėse ir važinės daug rečiau nei troleibusai. Praskolintame mieste tai neišvengiamai baigsis nauju bilietų branginimu, nors ūkiškai tvarkantis su esama transporto sistema galima ne tik nedidinti, bet ir sumažinti važiavimo viešuoju transportu kainą.”

Slaptas susitarimas naikinti visus Vilniaus troleibusus paskatino vilniečius jungtis į visuomeninį judėjimą ir rengti protesto akcijas, mitingus, analizuoti milžiniškus savivaldybės dokumentus, specialiuosius planus, eismo grafikus.

Judėjimo iniciatoriaus, vilniečio Mariaus Markevičiaus teigimu, “švarūs ir ekologiški troleibusai populiarėja visoje Europoje ir pasaulyje, tokie miestai kaip Zalcburgas, Atėnai, Brno, Vankuveris tikrai nėra atsilikę. Troleibusai kainuoja kur kas pigiau nei tramvajus ir jie jau yra! Pvz. visus esamus troleibusus važinėjančius 22-se maršrutuose pakeisti naujais, patikimais lietuviškais (Amber) tereikėtų apie 200 mln. litų per kelerius metus. Tuo tarpu, pavyzdžiui, viena tramvajaus linija kainuotų trigubai daugiau, neskaitant pačių tramvajų, kurių vieno kaina – nuo 7 mln. litų. Kur logika tiesti tramvajų, jei jis vis tiek stovės kamščiuose kaip ir troleibusas?”

Marius Markevičius

Judėjimas „Už troleibusus Vilniuje!“

Komentarai

 

 

 
 1. Įvyko mitingas Vilniuje 2013 gruodžio 5 d. – buvau šio mitingo dalyviu – ………ir dar kartą supratau (ką žinojau ir anksčiau), ir įsitikinau 2013.12.05. būdamas seime (po mitingo) …………kodėl konservai apvogė Lietuvos žmones ir nenori kad būtų atstatytos likusios pensijos ir kitos socialinės išmokos……. jie (konservai su a.kubiliumi priešakyje) miršta dėl euro, nes jis neva reikalingas Lietuvai 2015 metais….. mūsų visų sąskaita….. ot rupūžės ………aaaaaaaaaa..???!!!

  …..taip kad konservai tegul kavojasi po lapais……..!!!

  VAGYS !!! VAGYS !!! VAGYS !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Nemėgstu aferisto zuokulos, bet jei tą pasikėlusį kubingalvį, Lietuvos naikintoją pasodintų, tada manau pasikeistų mano nuomonė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Kai Vilniaus skola artėja prie vieno milijardo litų ribos, A.Zuokas pajautė jam kylantį pavojų ir sumąstė pulti pirmas.Taikinys – A.Kubilius ir I,Šimonytė. Nurodomi sprendimai atlikti Vyriausybės ir Seimo galėjo turėti įtaką 18 mln litų, kuri konkrečiai dargi net nepasireiškė. Sunku su ta galima ateities suma pridegti 50 kartų didesnius esamus nuostolius. Svarbiausia rašinio (“lryte”)pavadinimas. Gal A.Zuokas tikisi, kad frazė “pasodinti A.Kubilių už grotų” suteiks jam “nuodėmių išrišimą”. Kaip tokį gavo A.Sacharuk, pavadinęs Daktarą šviesuliu, palyginus su tuometiniu premjeru. Taip Anatolijus savo kėdę Seime išsaugojo… Prisiminkime kiek buvo koneveikta “Permainų koalicijos” “naktinė reforma”, kai Seimas būtinos skubos tvarka prailginęs plenarinio posėdžio laiką priėmė būtinus sprendimus. Šaipėsi kas tik netingėjo… Dabartinei A.Butkevičiaus vyriausybei tie pakeitimai, pasirodo, visai tinka. Nieko ji vėl keisti nebenori. Tai gal tos įstatymų pataisos buvo ne tik skubios, bet ir prasmingos? Kai 2004 m. STT pradėjo tikrinti finansinę A.Zuoko veiklą, pasak pačio Artūro, “išvykti iš Lietuvos jį paskatino iš neoficialių šaltinių gauta informacija apie tai, kad jis gali būti sulaikytas.” Tikriausiai, žinojo ką buvo prisidirbęs, kad taip į staigiai į Varšuvą išskubėjo… Vilnius dėl A.Zuoko keistų iniciatyvų ūžia. Mitingai keičia mitingus. Visa tai, aišku, atsilieps sekančios kadencijos rinkimams. Vargu ar dabartinis meras iki jų pritemps. Pernelyg daug tampomų siūlų ir virvučių… Kai klimpstama tokiais tempais, tai kas vėl atskubės su gelbėjimosi ratu? Belieka griebtis šiaudo… arba … rašyti tris laiškus…

  Thumb up 1 Thumb down 0

   • Padidėjus vidutinei Europos Sąjungos (ES) šalių skolai, palyginti su bendruoju vidaus produktu (BVP), Lietuva ją šiek tiek sumažino ir praėjusių metų trečiąjį ketvirtį buvo šešta tarp 27-ių ES valstybių.

    Trečiojo ketvirčio pabaigoje Lietuvos skola
    sudarė 38 mlrd. 707 mln. litų, o tai prilygo 37,6 proc. BVP, praneša “Eurostat”.
    Antrąjį praėjusių metų ketvirtį skola buvo mažesnė – 38 mlrd. 110 mln. litų, tačiau tai atitiko 38,1 proc. BVP.

    Savo itin maža skola – 6,1 proc. BVP – pirmavo Estija, po jos ėjo Bulgarija (15,0 proc.), Liuksemburgas, Rumunija ir Švedija, Lietuva, Čekija ir Slovakija.

    Didžiausias skolas pagal santykį su BVP turėjo Graikija (159,1 proc.), Italija (119,6 proc.) Portugalija (110,1 proc.) ir Airija (104,9 proc.).
    Palyginti su 2011 m. antruoju ketvirčiu, skolos padidėjo 14-je ES valstybių, o sumažėjo 13-oje. Labiausiai skolas pavyko sumažinti Maltai ir Italijai, o labiausiai jos padidėjo Graikijoje ir Portugalijoje.
    ES šalyse skolos per ketvirtį padidėjo nuo 81,7 proc. iki 82,2 proc. BVP, o euro zonos valstybėse – sumažėjo nuo 87,7 proc. iki 87,4 proc. BVP.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Mir Druzba Zvacka.
  Zuokula Kubigula paduos i teisma ,kad daug pavoge.
  Kubigala Zuokului ruosia mitinga:-daug vagia.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 5. Vietos administracinio vieneto referendumo Lietuvoje nėra,todėl galima rengti tik apklausą, o aplausa privalomos galios miesto politikams neturi, todėl apklausa beveik neturi jokios reikšmės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Ji reikia sodinti..ne tik versti, jis issivaizduoja,kad jo yra visas Vilnius ir ka nori ta isdarineja, ateis laikas atsiakityti sitam ponuliui.

  Thumb up 9 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...