Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 13 Trečiadienis
 

Teismų mafijos užvaldyti

2008-08-07 10:14 | Redakcijos skiltis | Komentarų (3)

Giedrė Gorienė

VDU karinio valstybės rengimo lektorius generalinio štabo majoras Vytautas Bulvičius 1939 m. rašė: „Valstybės vežimą tempia ne du arkliai – ekonomika ir kultūra, bet trys: ekonomika, kultūra ir ginkluotosios jėgos. Tai amžinas dėsnis“.

Tuo tarpu praėjus 70 metų galima pridėti: valstybės vežimą tempia ne trys arkliai – ekonomika, kultūra ir ginkluotosios pajėgos, bet keturi: ekonomika, kultūra, ginkluotosios pajėgos ir teisėsauga. Nes būtent teisėsauga ir yra valstybės pamatas, ant kurio statoma ir ekonomika, ir kultūra, ir ginkluotosios pajėgos.

Dar Sokratas sakė, kad teismai – tai valstybės veidrodis. Kitaip sakant, kokie teismai – tokia ir valstybė. Todėl pagal tai, kaip Lietuvos gyventojai nepasitiki teismais, ir pagal korupcijos dvoką, ateinantį iš šių pastatų, šiandien drąsiai galime konstatuoti: valstybės mes neturime. Tik turime teisėjus, visiškai neatsakingus už priimtus sprendimus, šimtus tūkstančių, priteistų Europos žmogaus teisių teisme iš mūsų valstybės už mūsų žmogaus teisės pažeidimus, krūvas sufalsifikuotų teismo posėdžio protokolų, į „psichuškes“ uždarytus sveikus žmones ar neteisingai nuteistus, ir Teismų įstatymą bei Baudžiamojo proceso kodeksą, suteikiančius teisėjui imunitetą ir neleidžiančius jo patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Mat pagal mūsų įstatymus poną teisėją baudžiamojon atsakomybėn patraukti gali tik generalinis prokuroras, o jis to daryti labai nenori… O kai nenori, tai ir nedaro. Ir ar ne todėl tiek teismuose „savų“?

Štai Italijoje, kuri, atrodytų, kontroliuojama mafijos, pasitikėjimas teismais – 99 procentai. Nes teisėjas už savo sprendimo teisingumą atsako savo turtu. O pas mus?

Varnas varnui akies nekerta, ir kuo „nešvaresnė“ teisėjo mantija, tuo aukštesnės pareigos teismų sistemoje jam garantuotos.

Nėra abejonių – teismų reformos verkiant reikia. Tačiau kas tuos teismus Lietuvoje gali reformuoti, jei visi valdantieji, švelniai išsireiškus, su tais teisėjais sėdi vienoje valtyje?

Tuo metu, kai Lietuvos Prezidentas ir kiti valstybės „pateptieji“ mėgaujasi kaitria saule tolimuose pasaulio kraštuose, o konservatoriai ir toliau kelia rusofobijos bangas apie ateinantį iš Rytų baubą, tas „nedemokratinis“ „baubas“ ėmė ir parodė „demokratiškajai“ Lietuvai: paskelbė griežtą kovą kovojant su korupcija, kurios, anot mūsų premjero Gedimino Kirkilo, „nėra“, – Rusijos generalinis prokuroras paskelbė, kad nuo šiol nekaltus asmenis į kalėjimus pasiuntę Rusijos tyrėjai ir teisėjai kompensacijas aukoms privalės mokėti iš savo kišenės, o tie, kurie tai padarė sąmoningai, bus atleidžiami iš pareigų ir net „sodinami“ į kalėjimą.

Lietuvoje “valstybininkai” ir jų valdoma žiniasklaida apsimetė, kad nieko panašaus Rusijoje neįvyko. Ir kaip čia pastebėsi pas kaimynus kovą su korupcija, kai pas mus pačius teismuose dirba pačiam Prezidentui apsimelavę teisėjai, o Temidės namuose vyksta toks “bezpredelas”, kad tai jau tapo tikrų tikriausia grėsme nacionaliniam saugumui – mat Lietuvoje neliko nė vienos institucijos, kuri tartų žodį LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU.

Be jokios abejonės – teisėjų priimamuose sprendimuose yra rašoma, kad nutartis ar nuosprendis yra priimtas Lietuvos Respublikos vardu. Tačiau kaip galima tokia “Lietuvos Respublika” tikėti, kai teisėjas, pvz., aiškiai matydamas, jog ant išžagintos aukos rasta DNR nesutampa su iš policijoje išmušto “nuoširdaus prisipažinimo” vaikino DNR ir nusiunčia nekaltą žmogų ilgiems metams į kalėjimą už tai, ko nepadarė, vien dėl to, kad būtų padėtas “paukščiukas” prokuratūroje, o vėliau, nusiuntęs sveiką asmenį į kalėjimą, sufalsifikuoja teismo posėdžio protokolus, ir už tai yra… paaukštinamas? Arba kaip galima tikėti tokia “Lietuvos Respublika”, kuri, matydama vargšę pensininkę, turinčią gardų žemės kąsnį prestižinėje Vilniaus vietoje, pasako: “Mes tą žemę iš tavęs atimsim”, ir “maitvanagiai” juodomis mantijomis apsiputoję puola vargšę pensininkę ir kelis šimtus tūkstančių kainuojantį sklypą atima …vos už kelis litus? Kaip galima pasitikėti tokia “Lietuvos Respublikos”, kuri, puikiai žinodama, ką daro, visiškai nekaltus asmenis nusiunčia ilgiems metams į kalėjimus vien dėl to, kad būtų pridengti pareigūnų agentų nusikalstamame pasaulyje padaryti nusikaltimai, arba kaip galima pasitikėti tokia “Lietuvos Respublika”, kuri vietoj ant 2,4 ha prestižinės žemės sklypo Vilniuje pastatytų daugiabučių namų pamato “laisvą (neužstatytą) teritoriją” ir, pasinaudojus suklastotais dokumentais, ją areštuoja, kad “būtų sugrąžinta žemė jos pretendentams”, nors šie savo žemes jau …atgavę?…

Tokių kodėl – šimtai, tačiau tiek LR Prezidentas, kuris yra tiesiogiai atsakingas už teismų darbą – nes tai jis skiria ir atleidžia teisėjus, tiek generalinis prokuroras, kurio kabinete išsiplauna visi nešvarūs teisėjų mundurai, šiandien tyli.

“Nepatinka? Rašykite į Strasbūrą!”, – šiandien atvirai šaiposi teisėjai, nes eilės Europos Žmogaus teisių teisme – 5-7 metai, ir todėl didelė tikimybė, kad, kol atsakymas bus gautas, daugelis pareiškėjų gal atsakymo ir nesulauks. Tuo tarpu tie, kurie vargais negalais prisikasė iki Strasbūro, piktai nusispjauna ir sako: “Neturėkite iliuzijų, nes ten – mūsų žmogaus teisių pažeidimų šiukšlių dėžė…”

Tie, kurie gyveno dar anais laikais, konstatuoja: “Anksčiau galėdavai pasiskųsti Maskvai – jei kas ne taip, antpečiai galėdavo nulėkti, o kur vargšui žmogui pasiskųsti dabar?”

Iš tiesų – kur?

Nes – jokios valstybinės institucijos, kuri kovotų už žmogų, gintų žmogų, kol kas nėra.

Bet – tokia juk turi būti?…

Ir vėl laukiame rinkimų…

 

 

2008-08-07

Komentarai

 

 

 
  1. Sveiki, aš prisijungti prie jūsų dienoraščių , pavyzdžiui , kiekvieną savaitę . Jūsų Humoristic stilius yra nuostabus , keep it up!

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Jei norite padidinti savo patirtimi tiesiog nuolat lankotės šį tinklalapį bei yra atnaujinami su naujausiomis Naujienos Update , patalpintą čia .

    Thumb up 0 Thumb down 0

  3. Tu nesutvarkysi pažymos, tu išvis esi bejėgis, kaip Gogolio ar Kafkos romane. Tu eini į teritoriją, kurioje niekas su tavimi nesiskaito. Lovio partija labai saugi – aptarnaujama didžiulės valdininkų armijos, prie jos prisišlieję labai daug verslo. Lovio partija saugi, nes ją saugo teisėsauga. Juk jokia afera nebuvo ir nebus išaiškinta, žodžio „vogti“ jau nebėra – yra žodis „pasiimti“. Jie nevagia – jie pasiima tai, ką valdo. Taip kuriami normalūs sandėriai "EBSW" "IAB IKHK" „Leo“, „Alita“.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...