Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 25 Pirmadienis
 

Teismas Medininkų byloje negalėjo apklausti anoniminio liudytojo, nes policija negali užtikrinti jo apsaugos

2015-12-07 17:30 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (188)

Advokatas S.Karvelis - ne vienintelis advokatas, negalėjęs užduoti klausimų "anoniminiam liudytojui": kai tik ateina laikas tą liudytoją apklausti teisme,  kaip taisyklė, staiga atsiranda visokių "pavojų dėl saugumo" KK nuotr.


Giedrė Gorienė

Gruodžio 4 d. Vilniaus apygardos teismo posėdyje, kur už akių Medininkų byloje teisiami buvę Rygos omonininkai S.Ryžovas, A.Laktionovas ir Č.Mlynikas, turėjo būti apklaustas anoniminis liudytojas.

Šis anonimas nebuvo apklaustas nei Vilniaus apygardos teisme, kai buvo nagrinėjama Medininkų byla, kurioje nuteistas Konstantinas Nikulinas, nei Lietuvos Apeliaciniame teisme, kur nagrinėjama K.Nikulino apeliacija.

Tuomet šio anonimo nepasirodymo K.Nikulino teisme oficialus motyvas buvo toks: anoniminis liudytojas dėl pavojaus jo bei artimųjų sveikatai, gyvybei ir turtui ir didelio atstumo atvykti negali, todėl prašo vadovautis iki bylos nagrinėjimo duotais parodymais.

Praėjo penkeri metai, tačiau, pasirodo, Policijos departamentas iki šiol nepajėgus užtikrinti anoniminio liudytojo apsaugos.

Gruodžio 4 d. į Medininkų bylos teismą, kur už akių teisiami S.Ryžovas, A.Laktionovas ir Č.Mlynikas, anoniminis liudytojas taip pat neatvyko. Priežastis – analogiška: Lietuvos policija nesugeba užtikrinti liudytojo apsaugos.

Šioje vietoje reikėtų pastebėti: šis Lietuvos teismų Medininkų byloje vengiantis (o galimai ir sąmoningai nuo teismų slepiamas) anonimas buvo laukiamas ne tik šioje byloje – K.Nikulino gynėjai, kadangi neturėjo galimybės apklausti anoniminio liudytojo nei Vilniaus apygardos teisme, nei Apeliaciniame teisme, buvo paprašę atnaujinti įrodymų tyrimą Medininkų byloje Apeliaciniame teisme ir apklausti bylos nagrinėjimo teisme metu neapklaustą anoniminį liudytoją. Deja…

S.Karvelis: „Manau, kad jis bijo atvažiuoti“

Štai ką „Karštam komentarui“ papasakojo už akių teisiamo S.Ryžovo valstybės paskirtas advokatas Stasys Karvelis:

-Kodėl penktadienį, gruodžio 4 d., nagrinėjant Medininkų bylą nebuvo apklaustas anoniminis liudytojas?

-Jis nebuvo pristatytas. Buvo konstatuota prokurorų, kad nėra galimybių apsaugoti jį. Tai todėl buvo paskelbti jo parodymai. Tačiau tas klausimas dar paliktas atviras ateičiai – gal ateityje jis dar bus pristatytas.

-Kaip tai negalima apsaugoti?

-Na…

-Ar buvo koks policijos raštas?

-Buvo.

-Prokurorai paskaitė policijos raštą?

-Taip.

-Kad negali to anoniminio liudytojo apsaugoti?

-Kad tą dieną negalėjo apsaugoti.

-Tai mūsų valstybėje sugeba apsaugoti Anglijos karalienę, užsienio šalių prezidentus, tačiau kažkokio anoniminio liudytojo apsauga mūsų Policijos departamentui – misija neįmanoma?

-Mano įspūdis, kad jis – ne Lietuvos pilietis ir bijojo atvažiuoti. Mano tokia nuojauta. Tačiau, kaip čia buvo, negaliu pasakyt.

Policijos departamentas nežino, ką atsakyti

„Karštas komentaras“ dar gruodžio 4 d. kreipėsi į Policijos departamentą, prašydamas atsakyti: nuo kada Policijos departamentas nebegali garantuoti liudytojo saugumo? Kokios problemos apsaugoti liudytojo pristatymą į Vilniaus apygardos teismą? O gal tas „anoniminis liudytojas“ apskritai neegzistuoja ir jo nebuvimą policija galimai padeda prokuratūrai pridengti tokiu raštu teismui?

(Juk neseniai paaiškėjo skandalingas atvejis, kaip „anoniminis liudytojas“ už 100 litų „davė parodymus“ ir pasiuntė nekaltą šeimą į kalėjimą. O čia irgi anonimas kažkaip įtartinai slapstosi (ar yra slapstomas) nuo liudijimo Medininkų bylą nagrinėjančiame teisme).

Atsakymų iš policijos nesulaukėme iki šiol. Vis dar nežino, ką atsakyt?

Komentarai

 

 

 
 1. kas tas liudininkas?Anonimous ar Žalimas?.Jis apmokamas ir dalyvauja kada tik rheikia?

  Thumb up 13 Thumb down 1

 2. man tai čia kvepia autorės triukais..va imkit vaikai palakit aukštu technologijų vėliau panagrinėsime kas ten ko nedavė Medininkų girioje po krūmais ..o gal davė tik neužteko ,…!

  Thumb up 0 Thumb down 8

 3. Paskaitykite šiandien – “Prie maisto paketų – eilės, kokių matyti dar neteko” – PASKAITYKITE DELFYJE.

  Thumb up 4 Thumb down 5

 4. Duper!va čia tai tvarka!
  Baba aiškina tautai!!
  Tegyvuoja kk portalas malantis šudą!
  Kalėdų šventė!!!
  Šudą po nosį!

  Thumb up 1 Thumb down 8

 5. Aš tai manau, kad su ta Laisvės premija Anūko Seneliui reikėtų labai skubiai komisijai paskubėti, nes debesys virš Medininkų vis labiau ir labiau sklaidosi, visi Paulausko suslėpti galai kasdien vis labiau ir labiau lenda į paviršių, o Laisvės premija vis labiau ir labiau tolsta nuo nominanto.
  Ech, nereikėjo jiems su tuo Michailov-Nikulin’u prasidėti. Oi, nereikėjo. Būtų dar ilgai ir ramiai sau gyvenę… Bet…
  Norėjo kaip geriau, gavosi – kaip visada.

  Thumb up 11 Thumb down 2

 6. Šiauliuose paaiškėjo dar skandalingesni faktai – net ir žinodami, kad nekalti žmonės sėdi už grotų, pagal suklastoto anonimo, primeluotą paliudyjimą , teisėjai nepadarė nieko, kad aklo teisingumo aukomis tapę „nusikaltėliai“ tuoj pat būtų paleisti į laisvę. Ar ir čia nebus taip pat?

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • Teisėjai tie dirba toliau? O kur prokurorės atsakomybė už netinkamą ikiteisminio tyrimo organizavimą ir kontrolę? Kur jos atsakomybė už neprofesionalų pasirengimą teismo procesui? Už kaltinimo pagal suklastotą liudijimą palaikymą?

   Thumb up 10 Thumb down 0

   • Gal reiktu kaip Udesoje?

    aktyvistams uzsideti kaukes ir teisejams per teismo posedi paaiskinti koki sprendima priimti?

    ko apie gruodzio 2 d. Odesoje teisme nieko nepasakoja Pancerowas?

    Thumb up 6 Thumb down 0

  • Ką pasakys Aukščiausio teismo atstovė Živilė Jokimaitė – Dolgych apie savo sesės Sigitos sudirbtą Medininkų bylą?

   Thumb up 4 Thumb down 0

   • O pats Raulušaitis dabar dar nemato jo paties prokurorų pridirbtos Medininkuose bėdos?

    Thumb up 7 Thumb down 0

 7. ĮDOMU, KODĖL KUPRIUKAS IR MAGNOLIJA NEDUODA JANUTIENĖS Į TEISMĄ UŽ ŠMEIŠTĄ? AR BIJO, JOG DAR DAUGIAU FAKTŲ APIE JŲ BENDRADARBIAVIMĄ SU SPEC.TARNYBOMIS NEIŠAIŠKĖTŲ?

  Thumb up 7 Thumb down 2

 8. Kuo prokurorai ilgiau dangstys valdziazmogius ir bus neigalus,tuo patys
  labiau klimps. Sita istorija taip paprastai nesibaigs. Tyrimas reikalingas
  issamus ir ilgas,kad atskleisti kas is tiesu yra tas lelininkas.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 9. DIEVE TEVE SVENCIAUSESI VIESPATIE VISAGALI.apsugok tu LIETUVELE nuo isverstaskuriu,nuo KGB parazitu,nuo tevynes priesu ir tautos naikintoju, nuo tokiu kaip D.GRYBAUSKAITE ir V.LANDSBERGIS o nuo priesu ir negandu jau mes apsiginsime patys.AMEN.

  Thumb up 4 Thumb down 3

 10. “šis Lietuvos teismų Medininkų byloje vengiantis (o galimai ir sąmoningai nuo teismų slepiamas) anonimas buvo laukiamas ne tik šioje byloje – K.Nikulino gynėjai, kadangi neturėjo galimybės apklausti anoniminio liudytojo nei Vilniaus apygardos teisme, nei Apeliaciniame teisme, buvo paprašę atnaujinti įrodymų tyrimą Medininkų byloje Apeliaciniame teisme ir apklausti bylos nagrinėjimo teisme metu neapklaustą anoniminį liudytoją”.

  KAIP TAIP GALI BŪTI? APIE KOKĮ TADA TEISINGUMĄ, PERSIPRAŠANT, GALI BŪTI DAR KALBAMA? IR DAR TOKIOJE BYLOJE….

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • Po kokių, 20 metų, kai postuose nebeliks tų prokurorų ir teisėjųnbus ką bausti, išaiškės, kad tokio super-duper slapto “ononimo” nė kvapo nebuvo…

   Thumb up 8 Thumb down 2

 11. Saugo burys kaukietuju jau 5m.Gal nuimkite nuo biologines ir apsaugokit medinku liudinka.Nors….Lietuvoje viskas atvirksciai ir….viskas klastojama.As nebetikiu Lietuvoje jokiu teisingumu.

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • visa pasauli jie mato tik per savo mergaites venckienes siknos skyle.
   p.s. zmonems absoliuciau vienodai rodo, kuo tiki koks sektantas

   Thumb up 0 Thumb down 2

 12. Kadangi yra čia matomai grynai kk su baba prie šakyje šantažas !
  Matomai gorienė nieko nežino….
  Reikia greitai rašyti peticiją!!!!
  Gelbėkime Giedre!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 7

 13. Skaičiau pas karai kad dabar bus negerumai anonistams…
  Kadangi apklausti negalima…..
  kk portalas pažadėjo sensacija!

  Thumb up 0 Thumb down 3

 14. Šiaip manau, jog Madalovas galėtų daug papasakoti, kas iš tikrųjų vyko Medininkuose, už tai Lansbergis ir deda šiltai į kelnes, dabar dar ožiabarzdis ir savo statytinę Magnoliją mobilizavo buvusį VST vadą ginti.

  Thumb up 7 Thumb down 3

 15. AR DAR LANDSBERGIUI NEPASKELBTA PAIEŠKA UŽ VALSTYBĖS TURTO SUNAIKINIMO DIDELIU MĄSTU IR LIETUVOS ŽMONIŲ NUSKURDINIMĄ BEI TOKIAIS VEIKSMAIS JŲ IŠVAIKIMĄ PO KITAS EUROPOS ŠALIS – ČIA YRA VISŲ LAIKŲ NUSIKALTĖLIS NR.1.

  Thumb up 5 Thumb down 5

 16. tikrai nėra viskas švaru toje Medininkų byloje, galimai ir Anūko senelis yra čia rankelę pridėjęs…..

  Thumb up 9 Thumb down 3

  • kodel niekas nebeieško ,kas susprogdino tiltą per Bražuolę, ar kas susprogdino Abromavičių? Valdžiagyviamas -tai nebesvarbu?…

   Thumb up 13 Thumb down 1

   • labai svarbu.
    todel ir neiesko. atvirksciai, kazkokios galingos konservatoriskos jegos stabde ir stabdo paieskas. tai sekesi ir tikrai seksis bet tol, kol valdo faktiskas valstybes vadovas ir jo ruporas.

    Thumb up 8 Thumb down 1

  • anuko senelis ne toks durnas, kad savo rankeles kur nors kaisiotu, kai yra galybe klapciuku, kuriu rankomis galima padaryt ka reikia.
   anuko senelis, dar neatsalus nuzudytu medinkuose kunams, nurode kas turi buti kaltas. nurode oficialiai.
   smegenu centras ne rankomis dirba….

   Thumb up 12 Thumb down 1

 17. Madalovas “cia ne prie ko”, kaip pasakytu musu prezidente . Problema giliau. O ta gelme tame, kad mes stovejom, kovojom, kad nuversti komunistine svogeriu-giminiu- savu-blatnu draugu virsunele, o rezultate iskovojom konservatoriu giminiu-draugu-savu pataikunu gerove!!! vienus parazitus, pakise savo gerove, darbus, santaupas ir gyvybes, pakeitem – kitais – desiniais parazitais!!! Atsipeikekim, mastykim.

  Thumb up 11 Thumb down 2

  • Sitas “patriotas” manau dar gali pasakyt kiek doleriuku ozz.ys gavo isvezias rusiskus rublius i Cecenija o ne i Rusijos banka grazinti (kada buvo ivestos vagnorkos) uz kuriuos Dudajevo banditai sauninku prisipirko.Kazin ar ne per sita Landsbergio “didvyri” bizniukas ir ivyko. Cia gi privati Lansbergio armija buvo…

   Thumb up 9 Thumb down 2

 18. advokatas sako, kad jam nuojauta sako, kad tas anoniminis bijo atvažiuoti į Lietuvą
  logiškai mąstant gali bijoti tik tuo atveju, jeigu būtų paieškomas kitoje byloje ir atvykus į Lietuvą jam grėstų suėmimas
  Kokia tai galėtų būti byla?
  Vilniaus omono?
  Sausio 13 -osios?
  Kiti variantai?

  Thumb up 8 Thumb down 1

 19. Kaltinamasis turi turėti teisę, kad gynybos liudytojai būtų iškviesti ir apklausti tomis pat sąlygomis, kokios taikomos kaltinimo liudytojams:

  EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ IR PAGRINDINIŲ LAISVIŲ APSAUGOS KONVENCIJA,
  6 straipsnis.3.d. Kiekvienas asmuo, kaltinamas nusikaltimo padarymu, turi teisę mažiausiai į šias garantijas: d) kad jis galėtų apklausti kaltinimo liudytojus arba turėtų teisę, kad tie liudytojai būtų apklausti, ir turėtų teisę, kad gynybos liudytojai būtų iškviesti ir apklausti tomis pat sąlygomis, kokios taikomos kaltinimo liudytojams;

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • prajuokinai, nuo kada EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ IR PAGRINDINIŲ LAISVIŲ APSAUGOS KONVENCIJA Lietuvoje galioja? Nuo kada ja teismai vadovaujasi?
   Pas mus yra viena ir pagrindinė KONVENCIJA – TAI PROKURORO ŽODŽIO KONVENCIJA.

   Thumb up 10 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (2)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...