Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Balandis 7 Antradienis
 

Teismas Medininkų byloje negalėjo apklausti anoniminio liudytojo, nes policija negali užtikrinti jo apsaugos

2015-12-07 17:30 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (188)

Advokatas S.Karvelis - ne vienintelis advokatas, negalėjęs užduoti klausimų "anoniminiam liudytojui": kai tik ateina laikas tą liudytoją apklausti teisme,  kaip taisyklė, staiga atsiranda visokių "pavojų dėl saugumo" KK nuotr.


Giedrė Gorienė

Gruodžio 4 d. Vilniaus apygardos teismo posėdyje, kur už akių Medininkų byloje teisiami buvę Rygos omonininkai S.Ryžovas, A.Laktionovas ir Č.Mlynikas, turėjo būti apklaustas anoniminis liudytojas.

Šis anonimas nebuvo apklaustas nei Vilniaus apygardos teisme, kai buvo nagrinėjama Medininkų byla, kurioje nuteistas Konstantinas Nikulinas, nei Lietuvos Apeliaciniame teisme, kur nagrinėjama K.Nikulino apeliacija.

Tuomet šio anonimo nepasirodymo K.Nikulino teisme oficialus motyvas buvo toks: anoniminis liudytojas dėl pavojaus jo bei artimųjų sveikatai, gyvybei ir turtui ir didelio atstumo atvykti negali, todėl prašo vadovautis iki bylos nagrinėjimo duotais parodymais.

Praėjo penkeri metai, tačiau, pasirodo, Policijos departamentas iki šiol nepajėgus užtikrinti anoniminio liudytojo apsaugos.

Gruodžio 4 d. į Medininkų bylos teismą, kur už akių teisiami S.Ryžovas, A.Laktionovas ir Č.Mlynikas, anoniminis liudytojas taip pat neatvyko. Priežastis – analogiška: Lietuvos policija nesugeba užtikrinti liudytojo apsaugos.

Šioje vietoje reikėtų pastebėti: šis Lietuvos teismų Medininkų byloje vengiantis (o galimai ir sąmoningai nuo teismų slepiamas) anonimas buvo laukiamas ne tik šioje byloje – K.Nikulino gynėjai, kadangi neturėjo galimybės apklausti anoniminio liudytojo nei Vilniaus apygardos teisme, nei Apeliaciniame teisme, buvo paprašę atnaujinti įrodymų tyrimą Medininkų byloje Apeliaciniame teisme ir apklausti bylos nagrinėjimo teisme metu neapklaustą anoniminį liudytoją. Deja…

S.Karvelis: „Manau, kad jis bijo atvažiuoti“

Štai ką „Karštam komentarui“ papasakojo už akių teisiamo S.Ryžovo valstybės paskirtas advokatas Stasys Karvelis:

-Kodėl penktadienį, gruodžio 4 d., nagrinėjant Medininkų bylą nebuvo apklaustas anoniminis liudytojas?

-Jis nebuvo pristatytas. Buvo konstatuota prokurorų, kad nėra galimybių apsaugoti jį. Tai todėl buvo paskelbti jo parodymai. Tačiau tas klausimas dar paliktas atviras ateičiai – gal ateityje jis dar bus pristatytas.

-Kaip tai negalima apsaugoti?

-Na…

-Ar buvo koks policijos raštas?

-Buvo.

-Prokurorai paskaitė policijos raštą?

-Taip.

-Kad negali to anoniminio liudytojo apsaugoti?

-Kad tą dieną negalėjo apsaugoti.

-Tai mūsų valstybėje sugeba apsaugoti Anglijos karalienę, užsienio šalių prezidentus, tačiau kažkokio anoniminio liudytojo apsauga mūsų Policijos departamentui – misija neįmanoma?

-Mano įspūdis, kad jis – ne Lietuvos pilietis ir bijojo atvažiuoti. Mano tokia nuojauta. Tačiau, kaip čia buvo, negaliu pasakyt.

Policijos departamentas nežino, ką atsakyti

„Karštas komentaras“ dar gruodžio 4 d. kreipėsi į Policijos departamentą, prašydamas atsakyti: nuo kada Policijos departamentas nebegali garantuoti liudytojo saugumo? Kokios problemos apsaugoti liudytojo pristatymą į Vilniaus apygardos teismą? O gal tas „anoniminis liudytojas“ apskritai neegzistuoja ir jo nebuvimą policija galimai padeda prokuratūrai pridengti tokiu raštu teismui?

(Juk neseniai paaiškėjo skandalingas atvejis, kaip „anoniminis liudytojas“ už 100 litų „davė parodymus“ ir pasiuntė nekaltą šeimą į kalėjimą. O čia irgi anonimas kažkaip įtartinai slapstosi (ar yra slapstomas) nuo liudijimo Medininkų bylą nagrinėjančiame teisme).

Atsakymų iš policijos nesulaukėme iki šiol. Vis dar nežino, ką atsakyt?

Komentarai

 

 

 
 1. klauseklis 2017-03-30 09:03

  Gal durni klausimai, bet jie neduoda ramybės kokie įrodymai rodo, kad iki gyvos galvos užteistas :
  1. buvo Medininkų pasienio poste?
  2. būtent jis šaudė ir į ką?
  3. ką būtent nušovė?

  įdomiai čia… 2017-03-27 12:52
  atmintis 2017-03-06 11:03
  100 balų !!! 2013-03-06 – 16:52 rašė:

  Patriotizmo tema Medininkų bylos kontekste labai įdomi, o svarbiausia aktuali, kaip niekur kitur. Keista, kad šiandien 22-aisiais Nepriklausomybės metais dar atsiranda visokių molinukų nesuprantančių, kad būtina surasti ir nubausti tikruosius Medininkų pasieniečių žudikus.
  Pasakykite susimyldami, ką bendro su patriotizmu ir jo esme turi bet kurio ir bet kokio žmogaus nuteisimas be kaltės įrodymų?
  Nekalto žmogaus pasodinimas iki gyvos galvos be įrodymų ir vengimas surasti tikruosius žudikus yra aukščiausia patriotizmo pasireiškimo forma?
  Tuomet belieka atvirai pagailėti šitokių pseudopatriotų ir juos užjausti.
  Tai jau nepatriotizmas, o atviras kenkimas savo Tėvynei, slepiant nuo atsakomybės tikruosius Medininkų žudikus.
  Būtent dėl tokių, neaiškioje vietoje iškasto molio gabalo, pažiūrų šiandien, Nepriklausomoje Lietuvos valstybėje atvirai drįstama be įrodymų nuteisti Žmogų iki gyvos galvos.
  Sukrečia šiurpas nuo šitokių liguistų pažiūrų Lietuvoje išplatinto niekuo nepagrįstos neapykantos vėžio.
  Patriotai privalo patys nuspręsti ar jiems užtenka “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje ar reikia surasti tikruosius žudikus?
  Lietuvos istorijai “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje nereikia. Reikia ištirti bylą ir surasti tikruosius žudikus!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kur buvo visi tie prokurorai, teisėjai, žinovai, specialistai, ekspertai, advokatai ir žurnalistai anksčiau? Kodėl anksčiau ir nuo pat pradžių niekas iš jų nekalbėjo ir nerašė apie Medininkų bylos nutyrimą?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Tiesą sakant, pabodo. Strazdelis pasakytų: pabodo pabodo, mulkių čėsai pabodo ,- V.Landsbergis

  Net sąžiningu atrodęs prokuroras A. Astaška (jau miręs) nuslėpė pirmąjį vos atgavusio sąmonę Tomo Šerno įrašytą parodymą, kuriame skamba Makutynovičiaus pavardė. Kas galėjo tai įsakyti prokurorui Astaškai? Ką žinotų apie tą parodymą ir nuslėpimą buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, jei mažesnis prokuroras išdrįstų paklausti? ….

  Medininkų poste iškart po žmogžudystės, lavonams ir sužeistiesiems vagonėlyje dar plūstant kraujais, buvo uniformuotų žmonių, ir kai kurie kalbėję lietuviškai. Tai paliudijo pirmieji vairuotojai, pravažiavę iš Baltarusijos ir čia pat atskubėjęs iš Vilniaus tarnybiniu automobiliu AT deputatas Nikolajus Medvedevas.

  Dar nebuvo atvykę jokie Lietuvos pareigūnai, nors N. Medvedevas laikytinas pareigūnu. Bet buvo labai išsigandęs, net pamiršo, kas jam pranešė apie įvykį ir paragino važiuoti. O vietoje rado nežinomų uniformuotų asmenų (be skiriamųjų ženklų?), kurie kalbėję lietuviškai. (Rygos “omone” tokių nebūtų buvę daug, ponai prokurorai). Tie net leidę pažvelgti į vagonėlio vidų, ir deputatas spruko kuo greičiau namo. Turėjo automobilyje telefoną, tačiau niekam nepaskambino nei juo, nei grįžęs.

  Tai liudininko oficialūs parodymai teismui – tik dabar! – nesukėlė sensacijos, nors šiurpūs. Gal todėl, kad byla organizuotai slopinama.
  Atkreipkime dėmesį į užgaišusius vietoje žudikus, kurių tarpe buvo mokančių kalbėti lietuviškai. Ten galėjo būti ir kelione rūpinęsis “nervingas kapitonas, lietuviškai kalbantis su vietiniu akcentu”….

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Būtų liudytojas, būtų apklaustas, o žurnalistai ištrimituotų sensacingą Medininkų atskleidimą, politikai iš pasitenkinimo rankomis plotų. Bet tyla, nes nėra to liudininko ir nebuvo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Garantuotai tas LIUDININKAS- yra padarytas POPIERINIS- JIS is vis NEEGZISTUOJA.Taip kad ir toliau visiems kabinami makaronai- ir taip bus dainele be pabaigos.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. KLAUSIMAI 2015-12-08 – 09:08

  Policija tikra tapo neveiksni, tarsi kažkokių neįgaliųjų artele? O gal, paprasčiausiai, nėra to liudytojo, kuriam tikrai reikėtų apsaugos?

  lažybos 2015-12-08 – 09:59

  Lažinčiausi, kad nėra jokio liudytojo

  kontrolinis 2015-12-08 – 10:31

  Slaptas liudininkas po 25 metų? Kuris iš jūsų ar mūsų prisimenate ir galite papasakoti kur buvote ir ką veikėte 1991 m. liepos mėnesio naktį iš 30 į 31 d.? Naktis tą buvo žvaigždėta ar ne? Vėjuota ar ne? Šilta ar nelabai? Lijo lietus ar nelijo? Su kuo ir apie ką kalbėjote 21:15 val.? Ką, konkrečiai valgėte vakarienės ir kuo užsigėrėte? Kelintą valandą, minučių tikslumu, nuėjote miegoti? Ant kurio šono užmigote? Ką sapnavote? Ant kurio šono prabudote, kelintą valandą, minučių tikslumu? Kokios medžiagos, spalvos ir rašto buvo užuolaidos tame kambaryje? Ar tikrai jos buvo pilnai užtrauktos? Mėnulis miegoti netrukdė? Kuri užuolaida ir iš kurio krašto nepuvo pilnai užtraukta? Apie ką pagalvojote prabudę? Kiek pinigų turėjote prieš eidami miegoti ir kurioje kišenėje, kokiomis kupiūromis ir kokiomis monetomis? O kiek jų radote prabudę? Kokios medžiagos, spalvos ir rato buvo jūsų apatiniai? O naktiniai? kokios spalvos kojinėmis buvote prieš eidami miegoti? Su kuo kalbėjote prieš miegą telefonu ir apie ką, ką sakėte jūs, o ką pasakė jums? Dėl ko nervinotės? Na, ir t.t., bei pan., galite sau atsakyti po 25 metų?

  j-o-o-o to: kontrolinis 2015-12-08 – 10:35

  Tipo kiek litrų buvo likę benzino jūsų automobilio bake 1991 m. liepos 30 d. 23:00 ir kiek tepalo- variklyje, nuorūkų- peleninėje, kiaušinių-šaldytuve, kiek iš jų buvo virtų kietai, o kiek -minkštai ?

  paskolintos mintys 2015-12-08 – 09:21

  Šitas absurdas su anonimais ir jų sureikšminimu buvo išpuoselėtas ir išaugintas nuo 1996 m., per beveik 2 dešimtmečius, operatyvinės veiklos, ikiteisminio tyrimo ir teisingumo sistemų absoliutaus konstitucinės priežiūros (išskyrus dekoratyvinę) nevykdymo ir totalaus politikų pataikavimo bei nuolaidžiavimo valstybinės prievartos struktūroms, visiškai nusispjaunant į Žmogaus teises, tarsi tie patys politikai ir visa valstybė laikytųsi vien šių struktūrų ir prievartos dėka.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 7. Putinas skambino mūsų Prezidentei!
  Dėl Kaliningrado srities…
  Kažin kaip čia bus?

  Thumb up 1 Thumb down 4

 8. Rusijos tyrėjai iškvietė Kremliaus kritiką Michailą Chodorskovskį apklausai, sakydami, kad jam keliami kaltinimai, susiję su 1998 metais įvykdyta žmogžudyste. Tai šitas veikėjas atsakingas ne už vieną žmogžudystę. Visi kas Rusijoje pasidarė milijonus ir milijardus privalėjo būti susieti su mafija… Tiesiog šitas veikėjas europos noru (o gal atkatų dėka) tapo “politiniu kankiniu ir nusikaltėliu”…

  Thumb up 3 Thumb down 0

 9. Pagaliau,ar ilgai dar šis seimas bus neįgalus ir gaus atlyginimą tik už
  pasisėdėjimą, kiek galima leisti Prezidentei tyčiotis iš garbingų
  seimo narių,iš Lietuvos Vyriausybės, na pagaliau ir iš Lietuvos
  žmonių, kurie pasitikėjo ja rinkdami į šias garbingas pareigas.Kaip
  blogai, kai mūsų Dalia priklausoma nuo Dėdulės ir jo konservarorių
  klikos.To mes nesitikėjome ponia Dalia.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 10. Ar visi prisimenat kaip Henyte gyresi visiem ir per telika, kad saugumo
  departamentui padejo susigrazinti pavogta is ju aparatura? Ar dirba
  banditai uz aciu, ar saugumas banditu stogas ? O ar girdejot kaip skelbesi,
  kad myli Grybauskaite ir gerbia…… cia buvo jo prasymas, kad Dalyte
  suteiktu prezidentini stoga….as taip manau, o jus?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 11. Kas pasirašė tą raštą teismui?
  Liudytojų apsauga ką nors žinojo, ar čia KPB tam tikros grupelės saviveikla?

  Thumb up 5 Thumb down 0

 12. idomu kodel sitos ziaurios nusikalteles ,grupuotes pavadinimu”garliaviniai” boses nera tarp 10 ieskomiausiu lietuvos zmoniu ?gal jos ir nereikia lietuvoj ,kaip ir teisingumo gal lietuvoje nereikia??gal uzteks senelius kedzius nuteisti ,ar kokia mociute ,kuri del mergaites pergyveno ir per sturma stumdoma buvo?mano nuomone si visa garliavos istorija-purviniausia deme nepriklausomos lietuvos istorijoje..visiskai praradau pasitikejima teisesauga,ziniasklaida ,ir puikiai suprantu is sios valstybes emigruojancius zmones.

  Thumb up 9 Thumb down 4

  • valstybė užvaldyta, teisėsauga daro ką nori, ir apskritai politikai sau, teisėsauga sau, kiekvieno atskiras biznis

   Thumb up 11 Thumb down 1

   • saugumas venskienes biografija isnagrinejo nuo pat darzelio ir nieko isskyrus pagyrimus nerado, net kysio nebuvo paemusi, kas labai isiutino korumpuotus kolegas.

    Thumb up 12 Thumb down 1

    • O čia tai bent,net nuo darželio….
     Tiesiog krištolinio švarumo madam…
     Každomu dala!!
     O dabar da į Ameriką pabėgo…

     Thumb up 2 Thumb down 11

     • O ką ji turėjo daryti ? Ar leisti save “vilkų sudraskymui” ?

      Thumb up 0 Thumb down 0

   • Korupcijai pinigų neužteks. Jau daugiau pinigų,jau didesnė korupcija.Juk lengvai matosi,kad mūsų policija nevaldoma ir neatsakinga mokesčių mokėtojams,o faktai byloja,kad mūsų policija saugo save ir sąmoningai griauna mūsų valstybę,padėdami bandytams.

    Thumb up 2 Thumb down 2 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (2)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (2)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...